KING Hier heb ik eindelijk weer die echte pepermunt, welke mijn moeder ook steeds gebruikt, 't Is de origineele PEPERMUNT Wc a crown. Rechtszaken voor uitbreiding zou kunnen heipen, iets waar zij naar hij meende wel behoefte aan heeft. De uitbreiding van tegenwoordig geschiedt voor een groot deel op het gebied van aangrenzen de gemeenten. De heer Grondsma: Dank zij de hoogc belastingen is er hier slechts weinig uitbre'- ding. Er zijn in het afgeloopen jaar maar weinig inwoners bij gekomen. De heer Grunwald, voorzitter van de verkeerscommissie, zegde tce de zaak in die commissie ter sprake te zullen brengen. Hierna sluiting. VERPACHTING KERMIS-STAANPLAATSEN. Door B. en W. heeft de verpachting plaats gehad van staanplaatsen op de dit jaar te houder» kermis. De inschrij vingen waren als volgt: Gebr. A. en NT. Hommerson, wemblev- attractie terrein oude ziekenhuis, 3600 of terein oude ziekenhuis 3600 met front hoek Paardenmarkt; Dez., Buble Road, terrein oude ziekenhuis loOO; Coaster, Paardenmarkt, 1510 of op ter rein oude ziekenhuis 1200, zonder con- Gebr. A. en N. Hommerson, Cyclone currentie van Caterpillar en z.g. Nürn- berger Ring (Auto Berg en dalbaan) M. Yermolen, Skooter Autodröme, Paar denmarkt 1300. of op terrein oude zie kenhuis 1100; Jan Dirks, Zweefmolen, Paardenmarkt 1900; Luchtschommel Paardenmarkt 1900, zonder concurren tie van een tweeden zweefmolen en lu-'htschommel, of in de Doorbraak voor beide inrichtingen 1120, zonder concur rentie van een tweeden zweefmolen en luchtschommel; H. Vallentgoed, Lucht schommel, Paardenmarkt 815, of in de Marktstraat 360; D. van Dam Jr, Zweefcaroussel, Paardenmarkt 801.10. Dit bod vervalt indien kinderdraaimo len wordt gegund; A. Hendriks, Zweef molen, 800. Zonder concurrentie van \iitzwevende inrichtingen; P. Schulte, Danssalon, 760, ronder concurrentie; M. Bos, Zweefir, en, Paardenmarkt f 750, of in de Doorbraak 600; J. Bene- ma. Danssalon. Paardenmarkt of terrein oude ziekenhuis 710; Joh. Theunisz, The Cataract, Paardenmarkt 700 of te. rein oude ziekenhuis 800, met con currentie van cake-walk doch geen shim my; Joh. Theunisz, Hoogvaart Cataract, Paardenmarkt of terrein oude zieken huis 1650, zonder concurrentie van ge lijks. inr. of cakewalk; C. M. Vermolen, Tète a Que, Paardenmarkt of terrein oude ziekenhuis, oOO; H. van Eijk Jz., Luchtschommel, Paardenmarkt, 650, zonder concurrentie of Doorbraak J 380; H. van Eyk Jz., voor Zweefmolen en Luchtschommel Paardenmarkt 1400; H. Matheeuws, Vale Zweefcarousel, Paardenmarkt, 680, zonder concurren tie van uitzw. inr.; Joh. Sipkema, Auto- Carousel, Paardenmarkt 550, met or gel. J. E. de Voer. Autocarousel, belas- Ving inbegrepen 520, met orgel, zonder concurrentie; H. Teuteberg, Ponnybaan, Paardenmarkt 501 of terrein oude zie kenhuis 300; C. Peeters,v Cake Walk, 500: A. C. Hartman—Wil lard, Danssa lon, 455; W. Jambroes, Danssalon, op aanwijzing 450: A. F. Hommerson, Fietsencaroussel, Paardenmarkt 369, plaats van vorige jaar of hoek Schoolstr. 342, voor de St. Laurensstr. 211, voor de Paternosterstr. 201, zonder concur rentie van een tweede fietsmolen, op de Laat 75; C. M. Vermolen, Vroolijk Rad, Paardenmarkt of terrein oude zieken huis, 300; C. M. Vermolen, Miniatuur Spoor, Paardenmark. of terrein oude ziekenhuis, 300; P. S. Stuij de Haan, Rijwielca; oussel, Paardenmarkt met in- Turksche Schop, 201; J. J. Groninger, begrip van belastingen, 240; Joh. Breek Open Rijmanége. op aanwijzing 200; J. J. Groninger, Kijktent, op aanwijzing 70 (Kijktent geprepareerde diepzeevis- schen)V. L. Fogerty, Danssalon, Paar denmarkt 250 of op aanwijzing 150 zonder concurrentie; G. de Lange Dwaalgrot mrt spiegelzaal 151; J. de Witt, Great Electric Show 61 L. Haagendoorn, Fiets port (Home trainer), terrein ouuc ziekenhuis 45; M. Kool fa. Jacob Stuvé, Nou- gatkraam, Nieuwesloot t.o. Kerssens 350 of Nieuwesloot t.o. Spruijt 300 of hoek Paternosterstraat 200; W. J. de Boer, Nougatkraam, vóór Diaconie 190, of Nieuwesloot hoek bij de bios coop 160, of op de Nieuwesloot hoek Schoolstraat 135, of op de Nieuwesloot op aanwijzing 100; H. Vader, Nougat kraam. Nieuwesloot t.o. de Rooij 115 of t.o. Jonker en Oudes 110. hoek Schoolstraat 85, op aanwijzing 80; G Vader, Chocolade- en nougatkr., Nieu wesloot t.o. Zwaan 100. of hoek Schou tenstraat t.o. Mulder 90; W. J. Vogel poel. Suiker- en Nougatkr., Nieuwesloot t/o. Jonker en Oudes 95 of t/o. Peere boom 80, t/o. Basjes 70; A. D. M. Aué Nougatkraam, Laat t/o. Engeln, 50; M «Ie Vries, Nougatkraam. Nieuwesloot of Korte Nieuwesloot 45; A. Zentveld Suikerkraam, Laat (tusschen „Concor dia" en Vlaanderhof) of tusschen Vlaan derhof en Ridderstraat, 35; J. v. Leer Az., Nougatkraam, Korte Nieuwesloot t/o. Stoomcaroussel, 24; P. Bos, Nou gatkraam. Korte Nieuwesloot, 21; Th Henstra, Koek- en Suikerkraam. Korte Nieuwesloot t/o. Purmer 20; C. W. Bee lenkamp. Koek- en suikerkraam. Korte Nieuwesloot b. d. Draaimolen, 10; Groenteman, Kijktent, Korte Nieuwe sloot. Paardenmarkt of elders 200; G Vermeulen Jr., Lachspiegeltent, 71; G Vermeulen Jr., Vlooienthéater, 71; P v. Grinsven, Dieren tentje, 50; Nic. Hen nemari. Hoeplatent, Paardenmarkt of terrein oude ziekenhuis, 550, zonder concurrentie van tweede hoepla of op de Nieuwesloot, 155, zonder concurrentie van Hoepla; C. Vader, W'erptent, Nieu wesloot vóór bioscoop 150 of vóór Dia conie 90, of op de Paardenmarkt bij de Schoolstr. 190, zonder concurrentie van 2e ronde werptent; C. Rezel, Oefe- ningspel. Nieuwesloot vóór bioscoop, 115 </f op de Nieuwesloot tusschen Hoogs tr. en Hofpl. 75; C. P. Regter, Voor engros bij: J. F. v. LIESHOUT en G. KUIPER, Alkmaar. voonv. Werptent, Nieuwesloot vóór Diaconie, 101 of voor het Kadaster 75.50, of voor de Bioscoop 86; P. Wiers, Werp tent, Nieuwesloot, 90: M. Krook, Ha- ingwagen, Nieuwesloot hoek Hoogstr. t.o. bioscoop, 51.75; J. Visser, Zuur kraam, Nieuwesloot omgeving Kadaster of Spaarbank, 50; H. J. Overman, Ha ringwagen, Nieuwesloot hoek Doelenstr. 36.10; R. Godijn, Vischkraam, Nieuwe sloot voor Kadas ar, 10; F. G. v. Leeu wen, Electr. k'nderdraaimolen, Nieuwe sloot 730, zonder concurrentie van draaimolen, of 525 met concurrentie van draaimolen op de Laat, Laat 320, met concurrentie van draaimolen a.d. Nieuwesloot; D. van Dam Jr., Kinderca- roussel, Nieuwesloot 476.10 of op de Laat 356.10; C. Braak, Kindercaroussel, op de Laat. 266; D. J. van Dam en Zn., Kindercaroussel, Nieuwesloot 175.75 of op de Laat 200.10; H. Resmann, Electr. golfdraaim., op de Laat, 100; R. Abeen, Variété-theater, 255; Henri Mullens, Variété-théater, terrein oude ziekenhuis 225 of op de Korte Nieuwesloot 200; A. Reindorp, Variété-théater, Paarden markt of Nieuwesloot, 135; C. Gordeau, Slagmachine, Ged. Nieuwesloot, 81, zonder concurrentie; J. Brantenaar en J. Dekker, Slagmachine, Ged. Nieuwesloot, 40, zonder concurrentie. Joh. Denies en Zn., Gebakkraam, Nieuwe sloot hoek Hoogstraat 94 of op aanwijzing 40; M. de Weijer en Z., Gebakkraam, Nieu v» esloot nabij Hofpl. 60 of op de Laat bij de Schoutenstraat 40; P. Verwijk Langen, Ge bakkraam, Korte Nieuwesloot 41, zonder concurrentie aldaar of op de Laat 30; J. A. de Groot, Gebakkraam, Nieuwesloot t/o Krebbesteeg 15; N. v. d. Abeele, Schiettent, Nieuwesloot t/o. Logegebouw 426, zonder concurrentie; J. Schuurman, Schiettent, Nieu- desloot t/o. Logegebouw 398.70, zonder concurrentie; S. A. Theunisz, Schiettent, 50; Mej. A. Bartling. Somnambuletent, Paardenm. 80, z. concurr. aldaar, of op de N.-Sloot b. h. Postkant, 35; M. Abrahams, Salon-Minerva, Paardenmarkt vóór School straat 76, zonder concurrentie, op de Paar denmarkt of op de Nieuwesloot vóór de school 46, met concurrentie van een inrichting al daar; F. J. v. Oers, Tempel Mysterieus, f 45; A. Boeren, Salon Minerva, Nieuwesloot vóór de school 35; J. de Witt, Vliegerbommen- spel 172.60, zonder concurrentie; A. C. de Jongh, Vliegerbommenspel, 140, zonder concurrentie of voor Auto-roulette, 60; J T. Vale, Vliegbomsport, 60; J. Volraat, Paardenwedrenspel, op aanwijzing, 25; E Elings, Entosspel, Nieuwesloot, 16; P J. J. Hofman, koekhaktent, Nieuwesloot t/o. Schenk 25 of op een andere plaats v. d. Nieuwesloot 20 of tusschen Hoogstr. en Schoolstraat f 15; J. Adams, Hakstal, Nieuwesloot vóór Kadaster 20.50; J. Mol, Koekhaktent, Nieu wesloot 19.90; Mej. H. Hofman—Nierop, Koekhaktent, Korte Nieuwesloot vóór Muelink f 15; B. H. Mak, Bijouteriekraampje, 15; W. Konijn, Speelgoedkraampje, Korte Nieu wesloot 12; J. Kosman, Bazarartikelen, 10; A. N. G. O. B. afd. Alkmaar, Con sumptietent, Ged. Nieuwesloot t/o. St. Lau rensstraat 54. Palingstallen. 1. Ged. Nieuwesloot; 2. Korte Nieuwsloot; ■3. Kleine kaasmarkt: 4. Steenenbrug; 5. Laat bij de Boterstraat; 6. Laat b. h. Payglop; 7 Laat b. d. Krebbesteeg; 8.. Laat b. d Schou tenstraat; 9. Paardenmarkt resp. als volgt: G. J. Bottenberg 1. 20; 2. 10; 3. 75; 4. 25; 5. 21; 6. 34; 7. 19; 8. 47: 9. 55. H. Bottenberg 1. 212. 10; 3. 74; 4. 30; 5. 20; 6. 35; 7. 218. 46; 9. 56. j. W. Bottenberg 1. 20; 4. 15; 5. 22; 6. 36; 7. 32.12; 8. 25; 9. 50. Mej. Joh. Corjanus 1. 15; 4. 10; 5. 13; 6. 25; 7. 28; 9. 35. ioh. Eenkhoorn 1. 5; 2. 5; 3. 5: 4 5; 5. f 5; 6. 30; 7. 33; 8. 5; 9. 5. G. Gerver 3. 50, 4. 30; 9. 40. Joh. v. d. Haar 5. 16; 6. 16; 7. 16; 8. 16; 9. 83. J. J. Kalter 1. 23. 2. 9; 3. 70; 4. 20; 5. 12; 6. 30; 7. 18; 8. 46; 9. 50. Wed. Jan Smit 3. 67.53. Jan Smit 8. 53.80. K. Warnar Jr. 1. 5; 2. 5; 3. 5; 4 5: 5. 15.05: 6. 15.05; 7. 15.05; 8. f 15.05; 9. 30.15. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 24 Febr. DE BIJZONDERE VOORWAARDEN NIET OPGEVOLGD. De heer Hendr. R., die door den Pol.- Rechter ter zake een strafbaar feit, met een voorw. veroordeeling was gestraft, bleek een ongehoorzaam reclassant te zijn geweest en had tijdens zijn proeftijd het „proeven" niet nagelaten, zulks met het onaangename geyolg dat de straf zal worden toegepast. DIEFSTAL VAN EEN RIJWIEL- BEL ASTINGMERK. Na heropening der deuren werd de meermalen aangehouden zaak contra Joh. G., 'n landelijk jongeling, die op 4 Aug. 1929 te Kalverdijk een rijwielplaat je had ontvreemd, welke heer de vorige week niet was verschenen, op de gebrui kelijke wijze voorttgezet. Hij heeft den laatsten tijd hier en daar wat rondge zworven en geleefd, zoo hij zeide. van geld dat hij had overgehouden. Thans was hij in betrekking als landbouwers- bediende tegen genot van kost en inwo ning. Hij gaf het verlangen te kennen voorw. veroordeeld te mogen worden. Eisch en vonnis 2 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren en onder toezichtstel- ling van de R. K. reclasseering te Alk maar. Hem is voorts geheelonthouding opgelegd, gedurende zijn proeftijd. Als hij zich nu spiegelt aan Hendr. R., zal die spiegeling zacht zijn. ZOND AGAVOND-SNAKERI JEN. De niet verschenen heer Lodewijk Frans van St„ èen nog jeugdig ingezete ne van St. Pancras, moest heden terecht staan wegens ernstige beschadiging van de hoofddeur van het door den heer Anth. Molenaar op het Scharloo geëx ploiteerde café, zulks in den avond van 22 December j.1. De heer van St. had te voren het café bezocht doch had blijk baar redenen over de bediening niet te vreden te zijn, hetwelk hij od de boven omschreven ruwe wijze kenbaar maak te. De heer Molenaar reclameerde heden een bedrag van 9 aan schade wegens gedane herstellingen en schilderwerk. De verdachte had bedoelde deur be werkt met zijn voet en het paneel inge trapt. Hij had beloofd de schade te zul len vergoeden doch tot dusverre nog geen gevolg geven aan deze loffelijke in tentie. Bovendien is hij nog al eens ver oordeeld wegens een dergelijk onbehou wen optreden. Eisch 35 boete of 35 dagen hechtenis. Vonnis 25 boete of 25 dagen en betaling van 9 aan den heer Molenaar. LOSSE LIPPEN. De heer J. E. v. T„ eveneens niet aan wezig, had op 10 Januari te Alkmaar zijn toenmaligen kellner-huisknecht A. de Bruvn, thans te Gouda in betrekking, onder een woordenwisseling over het verleenen van een vrijen avond eenigs- zins ontstemd medegedeeld, dat hij naar zijn meening een dief was. De aldus ge kwalificeerde heeer de Bruyn „nam dit niet" en diende tegen zijn patroon een aanklacht in. De heer de Bruyn beweerde thans niet te weten, waarom de patroon hem aldus bejegende, doch de officier bleek beter geinformeerd te zijn en deelde mede, dat de heer van T. tegen dezen getuige een aanklacht had ingediend wegens diefstal van sigaretten uit een vitrine. Deze zaak miste evenwel voldoende bewijs om ver volgd te worden, doch er kwam hierdoor toch naar voren, dat getuige hier niet de waarheid sprak. Gerequireerd werd 25 boete of 25 dageen en de heer v. T., die gunstig bekend staat werd tot 15 boete of 15 dagen veroordeeld. ONAANGENAME BEJEGENING. Een ingezetene van Hoorn, de 31-jarige heer Klaas M., stoffeerde het verdachten bankje naar aanleiding van het feit, dat hij zijn mede ingezetene, den heer Joh. van Rul op 1 Januari in diens café eenige woorden had toegevoegd, die we liever niet publiceeren, wegens vrees voor kwetsing van den goeden smaak, doch die zeer zeker niet klonken als een ze- genwensch op den Nieuwjaarsdag. De beleedigde diende een eisch in tot zelf gaf geen vrijheid dezen eisch in be- schadevergoeding, doch het feit op zich handeling te nemen. De heer Klaas M., in persoon aanwe zig, gaf ter verduidelijking van zijn op treden tegen van Riei een meer uitvoe rige toelichting, die echter niet voldoen de zijn onschuld bleek aan te toonen. Hij ontkende echter de beleedigende woor den te hebben gebruikt, doch wel had hij er den heer v. Riel op gewezen, dat hij dezen als een laag mensch beschouwde. De heer van Riel beweerde echter direct de geincrimeerde woorden te hebben ge noteerd en 'n tweede „luistervink" be vestigde deze voor verdachte compromi- teerende notities. De heer officier vor derde tegen Klaas M., die niet ongunstig bekend staat, doch reeds 2 maal ter zake mishandeling werd veroordeeld, 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen met ontzegging der ci viele vordering. DE RIJKSVELDWACHTER BELEEDIGD. Op 26 Dec. werd te Urk de toenmaals aldaar gestationneerde rijksveldwachter van Zutphen thans te Ursem, op een in een school gehouden uitvoering, alwaar het nog al rumoerig toeging door zekeren Urker heer met name Okke W. op zoodanige ma nier beleedigd en uitgescholden, dat hij zich door deze lage betitelingen ten zeerste ge krenkt achtte, en tegen gemelden W. proces verbaal opmaakte. Volgens den niet versche nen verdachte zou hij verontwaardigd zijn ge weest door het hardhandig optreden der po litie. De getuige van Zutphen sprak zulks niet tegen doch toonde uitvoerig aan dat voor een krachtig optieden zeer zeker alle reden was. Gerequireerd werd 40 boete of 40 dagen. Het is wel noodzakelijk tegenover de bevol king van Urk de politie te handhaven, meen de de officier. De burgemeester houdt helaas steeds de hand boven het hoofd der gemeen tenaren, hoewel misschien met goede bedoe lingen. Het ware echter te wenschen dat de Urkers, die zich op streng religieus stand punt stellen, hun woorden ook eens in daden omzetten. De politierechter dit requisitoir geheel onderschrijvende, veroordeelde Okke tot 30 boete of 30 dagen. W. DE BELEEDIGDE LANDBOUWER. De heer Theodorus Wijnker, wonende te Heer-Hugowaard ontmoette op 21 Januari cd den Westdiik ziin dorpsgenoot en buur jongen Piet A., die hem onthaalde op ver schillende beleedigende woorden Aangezien nu Wijnker al sinds October 1929 meermalen en bij verschillende gele genheden door verdachte werd uitgescholden achtte hij nu de maat volgemeten en deed hij een klacht bij den burgemeester, met ge volg dat de heer Piet A. thans te dier zake terecht stond. Deze beweerde nu wederkeerig door Wijnker te zijn beleedigd en hem toen een slakkesteker enz. te hebben genoemd. Yerd., 'n gefortuneerd landbouwer staat be kend als 'n verwend rijkelui's zoontje. Hij werd gewaarschuwd zijn houding te corri- geeren, terwijl de officier tegen hem 45 boete of 45 dagen vorderde. Vonnis 14 da gen gev. voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd. Zegt veroordeelde nu een ongepast woord iegen Wijnker, dan loopt hij de kans dat clie vrijheidsstraf op hem wordt geëxcuteerd DIEFSTAL VAN RIJKSPUIN! De los-arbeider en klein-aannemer Arie D. wonende te Hypolitushoef verscheen als ver dachte naar aanleiding van het feit dat hij op 21 en 22 Januari telkens wederrechtelijk had weggenomen een hoeveelheid puin, van den afsluitdijk te Wieringen, welk puin eigendom was van den staat der Nederlan den. De goede man achtte zich niet van schuld bewust, doch het bleek, dat verdachte reeds na de toeëigening van den eersten wagen met nadruk was gewaarschuwd door den op zichter Klos. De heer Arie D. werd gesig naleerd als financieel zwak, niet geheel af- keefig van spiritualia en van eenigszins wan kelbare eerlijkheid, zooals kon blijken uit de puingeschiedenis. Eisch 30 boete of 30 da gen. Vonnis 25 boete of 25 dagen. GEVONDEN VOORWERP IN DEN LOMMERD GEZET. De heer Adr. S. los-arbeider te Alkmaar kwam heden in minder aangename connectie met den politierechter op grond dat hij op 16 Januari een gouden muntstuk (Ryer) toebe- hoorende aan mej. Louisa Wanna, dat door zijn echtgenoote op straat was gevonden, niet bij de politie had aangegeven, doch bij den heer V. die een huis van koop met recht van wederinkoop exploiteert, had beleend voor 4 gulden. De heer S. erkende openhartig het straf bare feit doch voerde te zijner verontschul diging aan de schrikbarende armoede, waar in hij en zijn gezin des tiids verkeerden. Be doelde gouden munt werd door mej. Wanna gebezigd als broche. De officier, hoewel voorop stellende, dat men eerlijk moet blij ven, nam verzachtende omstandigheden aan en requireerde 2 maanden gev. voorwaarde lijk met 1 jaar proeftijd Vonnis 1 maand voorw. met 1 jaar proeftijd, in welk vonnis verdachte beruste. IEMAND „VOORUIT" GEHOLPEN. Vermoedelijk uit ialouzic gaf op 16 Janu ari te Helder de 27-jarigen metselaar Ja- cobus R. den heer Joh. de Vries, korporaal seiner bij de K. N. M., die gearmd met een zekere mej. wed. Snijders liep te wandelen, welke dame vroeger met den metselaar in relatie stond, van achteren onverwacht een zoodanigen duw dat genoemde heer J. de Vries tamelijk onzacht voorover tuime'de en met zijn knieën op de straat terecht kwam Eenige besprekingen, de verhouding van den verdachte en de wed. Snijders betreffende, zullen we als voor openbaarheid niet ge schikt, onbesproken laten. Eisch tegen R., die gunstig bekend stend 16 boete of 15 dagen. Vonnis 7 boete of 7 dagen, waarna sluiting der zitting.' MEERVOUDIGE STRAFKAMER. NIEUWE ZAKEN. BEZWAREN TEGEN EEN VEROOR DEELING IN EERSTE INSTANTIE. De eerste verdachte, die was uitgenoodigd voor de meervoudige strafkamer te verschij nen was de 23-jarige heer Willem Br., ex- koopman te Amsterdam, die door den kan tonrechter te Helder was veroordeeld omdat hij op 2 Juli te Wieringen op den Westlan- derdijk met een door hem bereden motor rijwiel had voortgetrokken een driewielig transportrijwiel, door een touw aan den motor verbonden, welke transportrijwiel zoo danig slingerde, dat gevaar voor de veilig heid voor het verkeer werd teweeggebracht. Er werd volgens den verbalisant, brigadier Witvliet, met een snelheid van plm. 25 K M. gereden. De apellant, in persoon tegenwoordig, ont kende met een snelheid van 25 K.M. te heb ben gereden, terwijl hij voorts het gevaar van de veiligheid niet wenschte aan te nemen. De officier opperde de vraag of het slingeren van het transportrijwiel was te wijten aan de manier van rijden van den motorrijder. De verbalisant Witvliet oordeel de dat zulks wel het geval was. Als getuige a decharge werd gehoord de boterhandelaar Cornelis Breeuwer te Den Helder, een broeder van appellant, welke heer op het transportrijwiel zat. Deze schat te de snelheid van den motor op 15 K.M. Appellant bleef bij zijn ontkentenis wat be trof de rijsnelheid en het slingeren. Brigadier Witvliet verklaarde nog dat de weg in casu hellend afliep, wat getuige C. Breeuwer echter tegensprak. Hoewel de officier in 't algemeen den bri gadier Witvliet gelijk gaf met zijn nauw lettende verkeerscontrole, kon in dit geval spreker niet aannemen het gevaar, waarop de dagvaarding met zoovele woorden doel de en wel door het ten laste gelegde slin geren. De officier was van meening dat dit silngeren niet zoo hevig was geweest. Voorts bleven onbeantwoord de vragen: was deze slingering gevaarlijk voor het verkeer en wie veroorzaakte dit slingeren. Dit alles komt niet voldoende uit in de dagvaarding en derhalve requireerde de officier vernieti ging van het vonnis en vrijspraak voor den appellant. HOOGER BEROEP OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIELWET. Deze zaak, contra mej. Harmina K. te Alk maar, veroordeeld door den kantonrechter aldaar, ter zake het te Bergen rijden zonder licht, werd wegens ziekte en afwezigheid van de gedagvaarde getuige, opnieuw en ditmaal voor onbepaalden tijd aangehouden WEER 'N ANDER HOOGER BEROEP TEGEN EEN VEROORDEELING WE GENS OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIELWET Deze zitting was nogal rijk in diverse an- pelzaken met betrekking tot overtref der motor- en rijwielwet. Thans recht in hooger beroep de 42-jarige ,e* maker Cornelis K. uit Anna Paufownp einde Juni te I>en Helder door onvokt rechts uitwijken met zijn auto een aan" ding had veroorzaakt met een riiwipi D* stuurd door den 23-jarigen landarbeider' v 't Hert, aldaar. De aanrijding had ni op 23 Juni op den Sluysdijkstraat nabii a. West- en Spoorgracht. Door het uitb ijv^ van een signaal en het rijden op de linu zijde van den weg kon van 't Hert rijding niet ontgaan, hoewel hij nog zoov~* mogelijk remde. Er was ruimte te over zoo! dat de aanrijding gemakkelijk voorknm/J had kunnen worden. °men Een schetskaart van de situatie ter plaat se, medegebracht door den verdediger van appellant, mr. Buiskool van Sehagen werd door alle belanghebbenden met belangstel, ling bezichtigd. Ieder trok natuurlijk uit de! ze expositie de conclusie die hem het meest vooroeelig toescheen. De appellant merkte op, dat getuige va« 't Hert bij alles wat hij oplepelde, formeel stond te liegen, waarop de president hem aanspoorde, zich behoorlijk uit te drukken Volgens verdachte dan, was van 't Hert door zijn woest en onvoorzichtig rijden zelf de oorzaak van de aanrijding geweest. Hij stak in groote vaart eensklaps dwars den weg over, waarop van 't Hert interrumpeer de dat dit een groote onwaarheid was De kans, dat tusschen partijen overeen stemming bereikt zou kunnen worden, was dus niet bijzonder groot. Mej. Hillegonda Smits, 'n bewoonster van de Westgracht, dit» op 't critieke moment op 'n stoel voor haar woning, had plaats genomen, had de aanrij. ding als toeschouwster medegemaakt en op. gemerkt dat appellant op de linkerstraat- helft reed, bijna op de kleine steentjes, zooala door haar op de kaart werd aangewezen. Niettemin waren haar observatiën niet vol komen in overeenstemming met de lezing van den eersten en voornaamsten getuige. Over het feit of verdachte al dan niet had gestopt, hadden beide partijen een geheel verschillende opvatting. De kuiper zeide: ik heb wel degelijk gestopt en de aangeredene beweerde dat er niets van aan was. De heer Haksteen, caféhouder te Den Helder, derde en laatste getuige in dit aan- rijdingsprcces, had den auto geheel links van den weg zien rijden en gezien dat van 't Hert kwam aanrijden en het dezen met zijn rijwiel later op de straat zag liggen. De aanrijding zelve kon hij niet waarnemen. De officier memoreerde dat verdachte werd veroordeeld door den kantonrechter te Helder tot 100 boete of 50 dagen. De of ficier betoogde voorts dat verdachte werd veroordeeld ter zake art. 6, het linksrijden en dat deze tenlastelegging de eenige is, waar men in casu mee heeft te maken. Het vonnis was dus juist gewezen en derhalve requireerde de officier tot bevestiging. De verdediger cnr. Buiskool was het volmaakt eens met den officier dat hier een veroordee ling was uitgesproken met betrekking tot artikel 6 der motor- en rijwielwet. Uit ver schillende gegevens wilde pleiter echter aan- tconen, dat verdachte niet zóó .ver links reeds als hem werd ten laste gelegd. Het ging er om of verdachte verplicht was een lantaarnpaal, die cok in het gebeurde een zwijgende rol speelde, links of rechts te pas- seeren. In dit verband achtte pleiter het von nis niet juist gewezen en drong hij dan ook aan op vernietiging van dit vonnis en vrij spraak van verdachte, subsidiair het opleg gen van een minder hooge boete, zoo de strafkamer met zijn conclusie niet accoord ging- HOOGER BEROEP OVERTREDING LEERPLICHTWET. De 40-jarige hardhoorige landbouwer Dirk Zw. te Opperdoes, veroordeeld door den kantonrechter te Medemblik, omdat hij zijn leerplichtig zoontje niet behoorlijk naar de chr. school had gezonden, was van dit vonnis in hooger beroep gekomen wegens financieele zwakte, daar hij zelf niet bij machte was die 10 gulden boete te betalen. Appellant is reeds eenige malen voor een dergelijk feit verocieeld. De officier toonce aan op eenige juridi sche gronden, dat het vonnis van den kan tonrechter door vormgebrek niet houdbaar was en requireerde voorts vercordeeling van den appellant tot dezelfde straf. Verdachte bleef er bij, dat hij niet in staat was deze boete te voldoen. Hij heeft 8 kinde ren en nagenoeg geen verdiensten. STRANDJUTTERIJ TE TEXEL. De niet aanwezige verdachten P. K., J- K. en W. B., allen te Texel, moesten terecht staan ter zake wederrechtelijke toeëigening van aangespoelde schroten, welk feit was geconstateerd door den strandvonder Daal der. De heer officier requireerde na verhoor van den heer Daalder, hulp-strandvonder te Texel, tegen ieder der verdachten 40 boete of 40 dagen. Daarop stonden Jan K., oud 17 jaar en arbeider Gerrit Sch., 43 jaar oud, beiden te Texel, eveneens terecht, ter zake strand- jutterij. Zij hadden op 10 December ge ij* vorige verdachten een aantal aangespoelde schroten weggenomen met het oogmerk van wederrechtelijke toeëigening. De ouders va den minderjarigen Jan K. ware niet sanw zig, evenmin als rechtskundige bijstand, vermoedelijk niet verlang werd. Jan K. wist niet dat het nieuw hou ook niet dat deze toeëigening niet gev loofd was. Hij beschouwde het als brandhout. Verdachte Gerrit Sch. had de bed°ei het hout naar den strandvonder te breiV r Deze fabelachtige eerlijkheid werd een door den president sterk in twijfel gL -t ken. De heer Daalder had trouwens S reeds meer betrapt op vervoer va" cht gespoe.d hout. Hij stond bekend als f/ strandjutter. Tegen dit praedicaat wer Gerrit S. krachtig geprotesteerd- de> De heer officier, het woord yerik 18^ achtte het feit wettig en overtuigen zen en vorderde tegen J. K. 10 t*>e dagen tuchtschool en tegen Gerrit boete of 40 dagen. TOr NOG 4 STRANDJUTTERS TOi BESLUIT. t ver. Ten slotte verscheen nog een kwa dachten voor de strafkamer en wei -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6