Gemesrisraad van Alkmaar, voorstel tot benoeming van regenten van het stads ziekenhuis. Laatste berichten. het volkenbonds- en het kfl i ogpatt Lesraar a». 0. Boekhouden. der ne(j a. v. Accountants. P De raad vergaderde heden te 2.30 uur. De heer Ringers woonde na zijn onge steldheid de vergadering wederom bij. Af wezig mr. Kusters en de heer Hoogeboom wegens ongesteldheid. De voorzitter wenschte wethouder Ringers geluk met zijn herstel, deelde mede, dat mr. Kusters en de heer Hoogeboom ver moedelijk langdurig ongesteld waren en wenschte hen onder instemming van den raad, een spoedig herstel toe. Besloten werd een redactiewijziging aan te brengen in het besluit tot terreinverhuur aan de Bataafsche Petroleum Maatschappij. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 29 Januari 1930. nr. 159 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het door hengoeJgekeurd raadsbe sluit van 5 September 1929, nr. 5, tot vaststelling van de Verordening voor het Stadsziekenhuis, en daarbij de ontvangst berichtende van de Verordening op den gemeentelijken geneeskundigen dienst én van de Instructie voor den Directeur van dien dienst. Aangenomen *voor kennisgeving, b Een brief dd. 12 Februari 1930. nr. 10 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 30 Januari 1930, nr. 8. tot uitgifte in erfpacht van een gedeelte van het afge sneden Kanahlvak aan de N. V. Bataaf sche Import-Maatschappij. Ais voren. c. Een brief dd. 12 Februari 1930 nr. 9 ▼au hetzelfde College, ten geleide van het door Ler, goedgekeurd raadsbesluit van 30 Januari 1930, nr. 2a tot verkoop van bouwterrein aan de Macl. Pont straat aan G. M. E.de Vries geb. de Wijs. Als voren. d. Een brief dd. 12 Februari 1930, nr. 188 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbe sluit van 29 November 1929, nr. 11a, tot wijziging der Verordening, betreffende het gemeentelijk grondbedrijf. Als voren. e. Een brief dd. 11 Februari 1930 van B. M. Oden, daarbij mededeelende zijne benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aan te nemen. Als voren. f. Een verslag over 1929 van het gymnasium. Als v^ren. g. Een brief dd. 29 Januari 1930 van C. Knaap, houdende mededeeling als lid van de Commissie van Toezicht op het L O. te bedanken. Besloten eervol ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de als zooda nig aan de gemeente bewezen diensten. h. Een adres dd. 11 Februari 1930 van de Propagandacommissie en de Com missie voor het Zwemonderwijs van den Ned. Zwembond, verzoekende zwemon derwijs in te voeren op de lagere school. Besloten op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Bakker was tegen afwijzing en bepleitte in handenstelling van B. en W. om praeadvies. De V o o r z. zeide dat B. en W. niet prinscipieel tegen waren en het onder de oogen willen zien als de nieuwe zwem school komt. De heer Bakker kon zich er bij neer leggen als het verzoek opnieuw bij het voorstel tot den bouw van een nieuwen zwemschool aan de orde kwam. Conform besloten. i. Adressen dd. 18 en 21 Februari 1930 van de Oudercommissies van de le en 3e Gemeenteschool, omtrent de in richting eener gemeentelijke school bioscoop. Gevoegd bij de overige stukken ter zake j Een brieef dd. 21 Februari 1930 van het Bestuur der R. K. Bewaarscholen, daarbij verzoekefide tot 1 Januari 1931 ontheffing te willen verleenen van het bepaalde bij art. 2 sub 7 van Gemeente blad no. 1054, regelende de subsidie voorwaarden. Besloten het verzoek in te willigen, k. Een besluit dd. 19 Februari 1930, nr. 75 van Gedeputeerde Staten, waarbij zij aan Regenten van het Stads-zieken- huis machtiging verleenen tot het aan gaan van eene overeenkomst met de ge meente Alkmaar. Aangenomen voor kennisgeving. 1. het door Gedeputeerde Staten bij besluit van 5 Februari 1930 nr. 130, goedgekeurd raadsbesluit van 30 Januari 1930 nr. 2, tot het aangaan van geldleeningen. Voor kennisgéving aangenomen, m. Een brief dd. 24 Februari 1930 van de Oudercommissie van de 7e Gemeenteschool, omtrent de inrichting eener gemeentelijke schoolbioscoop. Gevoegd bij de stukken en zaken, n. Een brief dd. 19 Februari 1930, nr. 69 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 December 1929 nr. 12 tot wijziging van de data waarop in 1930 de voorjaarsmark- ten voor runderen en paarden zuilen worden gehouden. Voor kennisgeving aangenomen. c. Een brief dd. 12 Februari 1930 van J vi Boersen, daarbij opnieuw verzoekende aan den Omval een kermis te doen houden. p. Het proces-verbaal op opneming van Kas en boeken van den Gemeente-ontvanger op 20 Februari 1930. De heer G o v e r s verzocht, onder hilari teit, voorlezing van het stuk. Adressant herinnert er aan, dat hij schade ondervindt van het steeds afwijzen van de kermis, zoo'ang de burgemeester hier is. Waarom waren de heeren van de Schermer niet mans genoeg Je kermis toe te staan. Ge laakt werd het, dat men iemand zoo zijn brood ontneemt. De man schriift wat primitief, hetgeen aanleiding .geeft tot hilariteit, doch waarin uitkomt hoe deze man door de overheid be moeilijkt wordt om zijn brood te verdienen. De man wordt in het ziekenhuis verpleegd en laakt verschillende overheidshandelingen, zooals een eenvoudig mensch die voelt. Het 6tuk werd om de zeak zelve, en niet om den toon, zooals dc voorzitter oomerkte. afgewe- Voorgesteld wordt om als reg iten voor de subsideerende buitengemeenten in iet college van regenten voer het Stadszieken huis te bencetnen de heeren S. g. l. t. Ba ron van Fridagh, burgemeester van Schoor! en C.- Haringhuizen, burgemeester van Wie- ringerwaard. De voorgedragenen werden met 12 stem men benoemd. Drie stemmen werden blanco uitgebracht en één stem ongeldig. VOORSTEL TOT BENOEMING VAN EEN ONDERWIJZER AAN DE GEMEENTESCHOOL NO. 1. De voordracht luidt: 1. J. C. Muller te Alkmaar, onderwijzer aan een schoei te Heiloo. 2. T. Sterenborg te Haaksbergen en 3 J. M. Kroeske te Leer dam. Benoemd werd de heer J. C. Muller met algemeene stemmen. NIEUWE STEMMING ESPERANTO- CURSUS. In de vergadering van 30 Jan. staakten de stemmen over het voorstel van B. en W. om het verzoek tot het instellen van een Espe- ranto-cursus af te wijzen, zoodat heden daar over opnieuw gestemd moest worden. Het voorstel werd thans aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen de soc. dem., de V.D en de heer Woldendorp. VOORSTEL BETREFFENDE DE ORGANISATIE VAN HET BEDRIJF DER GEMEENTE-WERKEN. Het betreffende voorstel, dat in de vorige vergadering werd aangehouden, publiceer den wij reeds in extenso. De heer Bakker "besprak het rapport van de commissie, waaruit bleek dat deze een eigenaardige opdracht had. Het is niet te doen om de hooge kosten, maar om de hooge algemeene kosten. Het rapport geeft geen schema, dat het werk te duur wordt. Als men minder arbeiders aanstelt worden de algemeene onkosten nog duurder. Uit ge gevens uit andere gemeenten blijkt, dat Alk maar een schitterend figuur maakt en toch willen B. en W. het feitelijk beroerder maken en zooveel mogelijk werk uitbesteden. Spr. vraagt of het college het plan heeft het bedrijf zoo gauw mogelijk in den grond fe boren. Z. i. zal het gevolg zijn van het voorstel van B. en W. dat het topzware bedrijf met 24 vaste arbeiders en 12 ambtenaren, een aantal vaste werklieden houdt op een nog kleiner aantal ambtenaren. Spr. meent, dat de commissie had behooren te onderzoeken, waardoor de hooge kosten ontstaan. Als dit geschied was, dan zouden zeker reorganisatie-voorstellen het gevolg zijn geweest en zeker geen voorstellen zijn gedaan tot inkrimping. Spr. wijst op den gevaarlijken kant van aan besteding van bepaald werk en vooral van schilderwerken. Het komt er vooral op aan, hoe er geschil derd wordt. In dit verband wijst hij op een rapport van Friesehe schilderspatroons, waaruit blijkt, dat schilderwerk nooit aan besteed kan worden. Als spr. goed is ingelicht, dan is het eerste werk wat aanbesteed zal worden, juist schilderwerk en spr. vreest, dat men in veel gevallen minder goed werk zal krijgen en oordeelt, dat dien kant niet moei worden in gegaan. Hij meent, dat alle werken in eigen beheer gedaan moeten worden. Er wordt aan andere gemeentebedrijven nog veel te veel aanbesteed. Spr. stelde het onlogische daarvan in het licht en wees er op, dat de gemeente wanneer hier een parti culiere gasfabriek was er toch niet aan zou denken het gas van die fabriek voor een halve cent minder te betrekken en dan de eigen fa briek zou laten modderen. Spr. wijst op een rapport over eigen be heer en aanbesteding te Den Haag, waaruit bleek, dat bij woningbouw in eigen beheer in Den Haag groote voordeelen zijn be haald, vaak van 380 tot 700 per woning. 290000 werd daar door eigen beheer be spaard. Spr. meende, dat gemeentewerken uitge bouwd moest worden, opdat verschillende werken in eigen beheer kenden worden uitge voerd en blijkbaar heeft de commissie ook gevoeld, dat er een gevaar in schuilt om het bedrijf op te heffen. Veel geld zal onnut worden uitgegeven en spr. stelt daarom voor B en W. uit te noo- digen een commissie uit den raad te benoe men, die de mogelijkheid van reorganisatie gaai onderzoeken. De heer Vogelaar vereenigde zich met de bijlage. De bedoeling is zooveel werk te behouden als voor de arbeiders die er zijn, noodzakelijk is. De vergelijking van 12 ambtenaren en 24 vaste arbeiders mag niet zoo worden voorgesteld. Bij gemeentwerken is wel iets meer te doen dan toezicht houden op de arbeiders. De oplossing van de kosten om een deel niet te laten drukken op openbare werken, acht spr. theoretisch juist. De practische uit voering levert echter moeilijkheden op Spr. oordeelt een raadscommissie onge schikt om een technisch advies te geven hoe femeentewerken moet worden ingericht pr. kon daar niet voorstemmen en meent, dat Gemeentewerken moet blijven zooals het is. De heer Klaver was het met den heer Vogelaar eens. Ook spreker had gehoord, dat het bedrijf topzwaar is, doordat :.a dit bureau vaak veel arbeid ver richt moet worden, dat niet wordt uitgevoerd en drukt op het bedrijf. Spr. wil de kosten daarvoor op andere wijzen dekken en niet la ten drukken op de uit te voeren werken. Ook zit de directeur me! een na-bloeiertje van den oorlogstoestand. Er is nog geen evenredigheid tusschen de vaste kosten en de uit te voeren werken. Spr. gaf aan hoe Gem. werken ge dwongen werd door de maatschappelijke toe standen te veel oersoneel in vasten dienst aan te nemen. Na den oorlog verminderden de wer ken en kreeg men de onevenredigheid tusschen de vaste kosten en de som van de uit te voeren werken Ook spr. zou voor de bijlage stemmen. De heer B o n s e m a miste ook in het be toog van den heer Klaver de reden waarom de vaste kosten zoo hoog zijn en zeker mo- tiveerde diens betoog de bijlage niet Er zijn twee mogelijkheden of het bedrijf is te langzaam of de arbeiders voeren niets uit. Spr. meent het eerste. Spr. voorziet in de bijlage een streven om arbeiders te ont slaan. (Ontkenningen.) De heer Bonsema: laat men dan niet in de bijlage zetten, dat men voornemens is zooveel mogelijk het aantal vaste arbeiders in te krimpen. Spr. verzocht den weth. aan te toonen waardoor Gemeentewerken zoo duur is. Mr. Leesberg zeide dat het voorstel het resultaat is van een studis van een com- miss.e-Schurfceci, Margacant en Faber. Her haaldelijk heeft de heer Westerhof hier be toogd, oat Gem. W. te ciuur wa3 en B. en W stelden de commissie in om dit te onderzoe ken en daarnaast of er aanleiding was voor reorganisatie. Spr. herinnert er aan hoe de dienst in 1919 omgezet werd in een bedrijf. Dit was een besluit van den raad en toen schrok deze van het hooge percentage. Spr meent, dat de omslag niet te hoog is Het zit hem in den aard van het beestje. Het gaat niet op Gemeentewerken met een particulier be drijf te vergelijken, Gemeentewerken is niet duur. Dit is gebleken uit de gehouden en quête. Wel gefts pr. toe, dat een particulier bedrijf het goedkooper kan doen, maar dan is het niet hetzelfde. Gem. Werken is geen timmerbedrijf. Het is in de 1ste plaats een architectenbureau. Hoe veel rapporten moeten er niet geleverd wor den, die zelfs nooit in den raad komen. Deze rapporten azijn noodzakelijk, maar kosten geld, omdat er ambtenaren voor noodig zijn. Bcendien is Gem. Werken een aannemersbe drijf. Spr. wijst er op, dat verschillende gem. bedrijven een eigen technischen dienst hebben. Gem. Werken heeft bovendien een onder houdsdienst. Was het dit alleen, dan was de verhouding een andere. Nu is het anders en daarom moet een omslag, wil hij rekenkundig juist zijn, hoog zijn. Spr.'s conclusie is, dat de omslag, niet te hoog is en dat er geen rede is dien dienst te reorganiseeren. Spr. is er overigens niet voor om de moge lijkheid uit te schakelen, dat de gemeente door aanbesteding eens profiteert van een goedkoopere markt. Hetgeen de heeren Bakker en Bonsema willen, heeft spr.'s instemming niet. Het ge volg zal rijn, dat dan de omslag schijnbaar daalt. Hoofdzaak is dat de omslag niet te hoog is. Spr. ziet dan ook geen oplossing in uitbreiding voor personeel. Dzitting duurt voort). VERDUISTERING DOOR EEN OUD-EERSTE KAMERLID. Heden werd voor het gerechtshof te Am sterdam in hooger beroep de zaak behandeld tegen het gewezen Eerste Kamerlid Hazevoet, j 58 jaar oud, assuradeur van beroep en thans te Zutphen woonachtig, die voor de recht bank had terecht gestaan wegens 5 gevallen van verduistering, één van het openbaar ma ken van een valsche balans en één van valsch- heid in geschrifte bij de N.V. Ned. Spaarver- zekering voor katholieken. De 5de kamer van de rechtbank veroordeel de 7 Nov. 1.1. verdachte wegens verduistering en valschheid in geschrifte tot een gevange nisstraf van 9 maanden. Verdachte verklaarde op een vraag van den president, dat hij in hooger beroep was ge komen, omdat hij zich niet schuldig achtte aan het hem te laste gelegde. bestrijding van het alcoholmisbruik. Hij her innerde aan de waarschuwingen van 1916 af, waarop zeer acht werd geslagen. Thans is het misbruik overal ingeslapen. Spr. becritiseert verder het verstrekken van opium. De heer K. terLaan betoogt, dat de oud-gepensionneerden onbehoorlijk worden behandeld. Hij dient een motie in, vragend' om maatregelen te treffen, om te komen to' een bijdrage op de pensioens voor leden van beneden den rang van onderofficier. De heeren Snoeck Henkemans en van Kem pen sluiten zich bij ter Laan aan. UIT DE OUDERLIJKE MACHT ONTZET. DEN HAAG, Het Haagsche gerechts hof heeft den adjudant-onderofficier Z. uit Leiden, die uit godsdienstige overwegin gen zijn kinderen niet naar school zond en die deswege reeds verschillende malen dcor het militair gerechtshof is veroor deeld, met zijn echtgenoote uit de ouder lijke macht ontzet. DE ENGELSCHE ECONOMISCHE RAAD MET HAAR WERK BEGONNEN. LONDEN, 27 Febr. De economisch? raad van advies, ingesteld door den eer sten minister, teneinde zich bezig te hou den met het werk van de departementen, die betrokken zijn bij de economische en industrieele vraagstukken, alsmede tot het uitbrengen van adviezen inzake handels aangelegenheden, is met zijn werkzaamhe den begonnen en heeft een sub-commissie voor het Britsche rijk ingesteld, tot voor zitter waarvan gekozen werd Sir. Arthur Balfaur. Balfaur is een welbekend staal- magnaat en was voorzitter van de in 1924 ingestelde regeeringscommissie voor nij verheid en handel. DE VLOOTCCNFERENTIE EN DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. PARIJS, 27 Febr. Gisteravond is na een bijeenkomst van de leiders der delega ties ter vlootconferentie met den Fran- schen 'ambassadeur te Londen nog eefl communiqué uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat in afwachting van de aan komst der nieuwe Fransche delegatie de particuliere besprekingen tusschen de dele gaties zullen worden voortgezet. Natuurlijk zal de omvang dezer bespre kingen beperkt zijn, doch zij zullen gele genheid geven aan de Britsche, Ameri- kaansche en Japansche delegaties tot be handeling van speciale problemen, zooals bijv. de Japansche eisch tot uitbreiding van het aantal kruisers. Ook verschillende andere aangelegen- l.cdsn zullen besproken worden, doch een VERKEERSONGEVAL TE AMSTERDAM. Hedenmorgen heeft nabij de Hoogesluis te Amsterdam een ongeval plaats gehad. Een vrachtauto moest plotseling stoppen voor eenige voetgangers. Door het krachtig rem- :nen slipte de wagen, waardoor het achterste gedeelte in botsing kwam met een handkar. De bestuurder van deze kar werd tegen den grond geslagen. Met een lichte herschen- schudding werd de man opgenomen en naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd. LEGERPREDIKANTEN. Benoemd tot reserve-veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde met den rang van majoor ds. J. L. N. Zillir.ger Molenaar te Warnienhuizen, ds. J. D. van der Veen te Den Helder en ds. D. Mulder te Westwoud. DS FRANSCHE KABINETSCRISIS, Tardieu houdt vol. Tardieu, die hedenmorgen een bezoek bracht aan president Doumergue, ver klaarde bij het verlaten van het Elyssee, dat hij zijn besprekingen met verschil lende politieke persoonlijkheden van uit- eenloopende richtingen zal voortzetten. Morgenmiddag tegen 3 uur rahij pre- sia Doumergue opnieuw verslag gaan uitbrengen van den stand van zaken. Hii is voornemens onder alle omstan digheden een besluit tot stand te bren gen. Ondanks deze verklaring schijnt men in het algemeen in de omgeving van Tardieu pessimistisch gestemd te zijn. Teie«fr»asnm«ïsï EERSTE KAMER. DEN HAAG, 27 Febr. Voortgezet wer den de algemeene beschouwingen der Rijksbegrooting. De heer Rink constateer de dat de uitslag der verkiezingen geen verandering van b;teekenis bracht. Er zou z.i. meer aanleiding geweest ^ijn voor een gemengd nationaal kabinet. In elk geval kan dit ministerie niet volstaan met de rechtsche vraagstukken te behandelen. Spr. zal zich t.o.v. dit kabinet richten naar wat noodig is voor de bevordering van de zedelijke en stoffelijke welvaart van het geheele volk. De heer van Slingenberg constateerde, dat ondanks de pessimistische ramingen van tekorten, do afgeloopen jaren telkens voordeelige saldi opleverden. TWEEDE KAMER. Aan de orde is de financiële afdeelin" van dt Indische begrooting. De üeer G e r ii a r d pleit kreumg voor de beslissing zal niet genomen worden fhT overeenkomst, die wordt bereikt, zal voorioopig karakter dragen en het etn van de goedkeuring door de Fransche 241 Italiaansche delegaties afhangen. 0f de overeenkomsten al of niet in het eindt-acta* der vijf mogendheden zullen worden oÜ. genomen. GENEVE, 27 Febr. Ondanks hernieuwde pogingen van Engeland is de door dén Volkenbond ingestelde „commissie van elf" die tot taak heeft de aanpassing van h* Volkenbondspact aan het Kellogg-pact voor te bereiden, er niet in geslaagd,den definihi ven tekst op te stellen voor artikel 12 var het Volkenbondspact, aangezien tusschen het Britsche lid Lord Robert Cecil hel Italiaansche lid Scialoja ernstige mteninos- verschillen bestaan. Thans zal de commissie van redactie trari»- ten, nog een oplossing te vinden. EEN GESLAAGDE PROEFTOCHT. HAMBURG, 27 Febr. Na een uitmun* tend geslaagde proeftocht is de „Eu ropa" hedenmorgen vroeg naar den Elbemond terug gekeerd en bij het lichtschip „Elbe 3" voor anker ge- gaan. Een boot heeft talrijke employés en werklieden van de reederij en werf aan boord van de „Europa" gebracht die de reis zullen meemaken naar Bremerhaven waar het schip in den loop van den middag zal arrivieerei». DE GEREDEE BEMANNING VAN DE „MONTE SERVANTE". HAMBURG, 27 Febr. De bemanning van het bij Vuurland vergane stoom schip „Monte Servante" is vannacht met het zusterschip „Monte Sarniente" te Hamburg aangekomen. Eenige leden van de bemanning ver klaarden, dat kapitein Dreyer niet voor nemens zou zijn geweest met zijn schip onder te gaan, doch hij zou nog op het laatste oogenblik getracht hebben, zich te redden. Het schip kenterde evenwel zoo snel, dat hij zich niet meer redden kon. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Johannes Antonius Besteman en Vincencia Cornelia Overtoom. Theodorus Wiering en Catharina Maria Jansen. Pieter Mienis en Grietje Stoop. OVERLEDEN: Maria Wagenaar 1 jaar. Antje de Graai wed. Gerbrand Rijs 88 jaar. Johannes La- tenstein 7 maanden. Jan Burger 18 jaar. Hendrikus Bekker 4 jaar. A JISTURD AMSCIIE 91EURS van 27 Februari 1930 Opgave van liandhniiwcrediet. I,V< tUuvvaagen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v, 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HoU. Amerika lijn i Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Ene Mihvaukee Southern Rails Union Pacific WaBash 'Exdividend. fExclaim, Vorige koers 102 1711'4 218 155VS 522 285 1103/, 159-/. 147 54 89 Va 329 y, 457 723/, 148 993/, 337,6 1793,8 300 574 4061/, 152 Va 130 50 68 17674 1733,6 117 369 3ö11/4 162'3/jf, 17614 11514 216. 126 6 Va 33 30 169/, 78 64'/, 983/4 365 408'/, 394 59 24'/i« 224 55 pl.m. 1.30 172 520 1081/ 159 147 330 4617, 574 177 175 38314 174V, 115 123 pl.m. 1.45 285 1081-4 9 159 60 147 329)-31 46P/4-4 pl.m. 2.— 33'/, 570 2 102 364 410 398 24 i 55 Va 3821-3) 160 173V«-5 67, i 172-3 102 3637«-4 408-9 396-8 1077, 160'/, 54 329 461)-2) 72'/4 1823/4 568 70 405 pl.m. 2.15 1087, 160i/s 147 330 462 IOU/4 568-70 177 175) 61 175)0) 60 24 716 364 395Vs-7 175 6V4 213 172-1 362 4 395 7 24','n 55/a-f PROLONGATIE vorige koers 23/, pCt. heden 3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt. Londen Berlijn j Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië Vorige koers 12.12'/, 59.53 9.753/, 34.75'/, 48.13 35.15 66.80 66.92", 66.70 2.497/,, 13.06 Koers op liecen 3 uur 12.12 Vj6 59.52 9.753', 34 76 48.12 35 12V, 66.77 Va 66.95 66.72'/, 2.497i 13.06'/, COii l RDLEEREN VAN BALANStK. S. J. A. KtESOM, STEEflENBRUG. TEL. 152. I

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8