Marktberichten de vredeste: toonstelling. Laatste berichten. van 28 Februari 1930 Opgave van IVoordtiollantlsch Ijandtioüwcrediet. i.V, r ERAND IN EEN GARAGE. Twee auto's verbrand. In den nacht van Wcensdag op Donder dag is brand ontstaan door kortsluiting in een auto, waaraan men juist aan het repa- recren was. in de Blcamkweekerstraat te Rotteidam. De eigenaar trachtte zijn wagen met bluschapparaten te blusschen, hetgeen niet gelukte. De brandweer tastte het vuur met twee stralen aan. Er zijn twee auto's verbrand. De eigenaar van de auto, waarin de brand is ontstaan is niet verzekerd; de garagehouder, van wicn de andere auto was, is tegen brand verzekerd. Vccrts hebben nog drie auto's brand- en waterschade cpgcloopcn. KEURING VAN FILMS. De geluidsfilm Het Tweede-Kamerlid de heer F. Vos heelt den minister van Binnenlandsche Za- Ln en Landbouw de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat de Cen trale Commissie voor de Keuring van Films, Ingesteld krachtens artikel 13 der Bioscoop- wei, belanghebbenden heelt voorgeschre ven, dat in het vervolg bij aanbieding ter keuring van geluidsfilms tevens de daarbij behoorende platen ter keuring dienen te wor den ingezonden? Is de minister niet van meening, dat een dergelijke „keuring van het geluid" in gee- nen deele gegrond is op de bepalingen dier wet, die blijkens haar terminologie zij spreekt van „vertoonen" slechts de keu ring van beelden voorschrijft en ook overi gens slechts de „stemme" film kent? Is de minister bereid te bevorderen, dat in het vervolg de aanbieding ter keuring van bij geluidsfilms behoorende platen als strij dig met strekking en inhoud der Bioscoop wet achterwege zou kunnen blijven? Het antwoord van den minister. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan den voorzitter van het Centraal comité ter waarschuwing tegen eenzijdige ontwapening een schrijven ge richt, in antwoord op het request, dat aan hem gezonden werd. De minister zegt in dit schrijven, dat de verspreiding van geschriften, ten doel heb bende propaganda te maken voor eenzijdige 'êntwapening en dienstweigering op de Vol- kenbonas- en vredes-tentoonstelling reeds ziin aandacht had getrokken. De minister heeft toen, volgens zijn schrijver, onmiddel lijk een onderhoud gehad met den secretaris van het tentoonstellingsbestuur. Daarbij is den minister gebleken, dat het bestuur der tentoonstelling de verspreiding van bedoel de geschriften, ten zeerste betreurde en haar met alle middelen tegengaat. Sedert heeft de Minifc' van den secretaris der tentoonstel ling nog bericht ontvangen, dat een blaadje van de Nooit-meer-oorlog-federatie of de daartoe behoorende vereeniging „Kerk en Vrede", waarvan de verspreiding was voor genomen, belet is. De minister meent dus, zoo zegt hij in zijn schrijven aan het comi té, „te mogen vertrouwen, dat alles wordt gedaan om hetgeen het comité terecht wenscht te bevorderend' OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is te Brunssum (L.) het 7-ja- rig meisje van de familie R. onder een vrachtauto geraakt en gedood, terwijl gister avond te Spekholzerheide het 5-jarig doch terie van de familie H. onder een autobus ge raakte en gedood is. Bechtszaken DE ZAAK DER VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Liebermann in hooger beroep veroordeeld tot 2 jaar met af trek van 1 jaar nreventief. Het gerechtshof te Amsterdam heeft leden arrest gewezen in de strafzaak t 'gen Salonion Liebermann, die in hoo ger beroep had terecht gestaan wegens iiet gebeurde met de Veendammer hy potheekbank, terzake waarvan hij door de Amsterdamsche rechtbank was ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Het Hof wees eerst interlicutair von nis, waarbij het onderzoek heropend werd en voorlezing gelast werd van een afschrift van een brief van den minister van buitenlandscha zaken van Finland, betreffende de gronden van Lieberman's uitlevering aan de Nederlandsche justi tie. Nadat deze i'ormeele handeling was geschied, ging het Hof eenige oogenblik- ken in raadkamer, waarna de zitting werd heropend. De president van het gerechtshof, mr. Jolies. deed hierna uitspraak. Op verschillende gronden werd Lie bermann in het arrest van het Hof, waarvan de voorlezing ruim 25 minuten in beslag nam, alleen schuldig verklaard aan het medeplegen van bedriegelijke bankbreuk in verband met de overeen- komst-Paardenkooper en deswege met- vernietiging van het vonnis der recht bank veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf met aftrek van 1 jaar voorloopige hechtenis. 1 an het geheele overige gedeelte der tui laste legging werd Liebermann vrijgesproken. DIEFSTAL EN BRAAK. De Haarlemsche rechtbank heeft gister morgen uitspraak gedaan in de zaak tegen een 21-jarigen timmerman en een 25-jarigen monteur te Haarlem, die de vorige week te recht gestaan hadden, verdacht van inbraak en diefstal van 2500 in een perceel aan de Amsterdamsche vaart te Haarlem. De officier van justitie had twee jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank veroor deelde den monteur tot een jaar gevangenis straf en den timmerman tot acht maanden. MISHANDELING VAN EEN SCHOOLKIND. Tegen de zuster-overste van de Sint Agnesschcol te Bussum is 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Gisteren heeft zich voor de vijfde kamer 4er rechtbank te Amsterdam te verantwoor den gehad de zuster-overste van de Si Ag- nes-school te Bussum. Op 31 Januari 1.1. was een 10-jarig meis je 's morgens niet op school gekomen. Het zusje deelde mede, dat het kind ziek was. Des middags verscheen het meisje echter weer en ging in de rij der klassegenootjes staan. De zuster-overste zou haar echter tusschen de andere kinderen vandaan heb ben gehaald en haar hebben meegenomen naar boven. Daar zou de zuster het kind twee stokken hebben getoond en tot haar hebben gezegd: Ik heb hier twee stokken: je hebt straf verdiend. Nu mag je zelf kiezen met welken stok ik je zal slaan! Zij zou het meisje daarop twintig stokslagen hebben ge geven het kind daarna in een donker hok hebben gestopt en haar een doek over het hoofd hebben gedaan. Later mocht het kind weer in de klas komen; het had veel pijn. De vader, als getuige gehoord, verklaarde, dat zijn dochtertje in het geheel geen lastig kind was. Integendeel, het was een kind, waarmee gemakkelijk viel om te gaan. De dokter heeft het kind later verbonden met een waterverband. De Bussumsche rechercheur van politie Cenze verklaarde, dat zuster Caecilia erg veel berouw had over haar daad. De verkla- ïingen van verdachte, die zelve niet aanwezig was, werden voorgelezen. Het O. M. was van meening, dat men hier met een zeer ernstige zaak te doen heeft Het kind is zonder grond bont en blauw ge- siagen; de zuster was in het geheel niet op gewonden, mishandelde in volkomen kalmte bet kind, dat ze twintig stokslagen gaf, die het slachtoffer zelf moest tellen. De zuster is niet geschorst, een discipli naire straf is niet toegepast. Zoolang dit niet is geschied, kan geen genoegen* worden ge nomen met een geldboete alleen. Het O. M. vroeg derhalve 14 dagen gevangenisstraf. Voor het geval binnen 14 dagen tot een dis ciplinaire straf wordt besloten, kan volgens den officier van justitie met een geldboete worden volstaan. BELEEDIGING. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den journalist te Doetinchem, die in „Het Volk" een artikel had geschreven, waardoor een inspecteur van politie te Doetinchem zich beleedigd achtte. Verdachte was door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot 300 boete. Het gerechtshof heeft hem met vernietiging van dit vonnis opnieuw veroordeeld wegens be- leediging tot lOOsubs. dertig dagen hechte nis. Provinciaal nieuws ST. PANCRAS. Algemeene vergadering van de afdeeling St. Pancras van „Het Witte Kruis" op Dins dag 25 Februari 's avonds 7 uur in de zaal van den heer H. Gerritsen. Aanwezig waren 21 leden. De voorzitter, de heer C. Kloosterboer, heette allen welkom, hopende dat de bespre kingen van de belangrijke agenda-punten we derom mochten strekken tot meerdere bloei der vereeniging. Mededeeling werd gedaan van enkele in gekomen stukken. Door het bestuur zijn we derom 200 Emma blompjes aangeschaft. Be sloten werd, bij de eerstvolgende Hoofdbe stuursverkiezing een r. K. kandidatuur te steunen. Eveneens werd algemeen goedgevonden, dat de afdeeling toetreedt als lid van B. E. G. E. T. U. te Laren tegen een contributie van 5 per jaar. Deze vereeniging behartigt de belangen van Nederl. Lijders aan been- en gewrichts-tuberculose. Óp 1 Jan. j.1. bedroeg het ledental der af deeling 478 leden. Het bestuur stelde voor, om verdere toetreding van nieuwe leden te bevorderen, een premie te bepalen voor het 500ste lid. Algemeen werd goedgevonden om bij toetreding van het 500ste lid aan de ze vrijstelling van contributie te verkenen voor den tijd van één jaar Hierna stelde het bestuur voor, om bij toe treding van nieuwe leden, welke reeds gedu rende één jaar of langer in de gemeente of Zuideinde woonachtig zijn, een entrée te hef fen van ten hoogste 20 zulks te bepalen naar het inkomen door het bestuur. Na eenige bespreking werd de termijn vastgesteld op één jaar, terwijl deze regeling zal ingaan op 1 Juli 1930, zoodat zij, die zich als lid opgeven vóór 1 Juli, nog geen entréegeld behoeven te betalen. De heer G. Booij Az. bepleitte in dit geval een regeling, niet alleen gebaseerd op het in komen, doch tevens op het aantal jaren, ge durende welke de betrokkenen verzuimd had den zich als lid te doen inschrijven. De heer A. Hoogland kon zich niet geheei vereenigen met een regeling naar het inko men, v. n. I. omdat er ook gevallen zijn waar geen sprake is van eenig inkomen. Z.i. lag bet, in geval van on- of minvermogen op der weg van het betrokken Burg. Armbestuur, om geldelijken steun te verleenen, en niet op den weg van „Het Witte Kruis". De heer Madderom kwam hiertegen op, aangezien de B. Armbesturen ook niet over al even rijk zijn als in St Pancras. Algemeen kon men zich echter met de zienswijze van de heeren Booij en Hoogland wel vereenigen, zoodat het bestuur machti ging verkreeg te handelen in den geest van het gesprokene. Het jaarverslag vermeldde een vooruitgang van 68 leden. Het materiaal verkeerde in de beste orde. Er hadden 828 uitleeningen plaats De magazijnmeester, de heer Aukes ontving een woord van waardeerinf voor zijn accu raat beheer. In Mei 1929 had een goedge slaagde i uonstratie plaats door gediplo meerde leden der cursus in E. H. B. O. onder leiding van Dr Destrée, aan wien een woord van welgemeenden dank werd gebracht voor de welwillende medewerking, welke de ver eeniging steeds van hem mag ondervinden. Ten behoeve der Malaria-bestrijding is steeds gratis een spuit en lysol verkrijgbaar, evenals ijs voor de leden, dat bij voorkomen de noodzaak eveneens aan het magazijn kan worden gehaald. Gewezen werd op de wen- schelijkheid, onmiddellijk bericht zenden, wanneer geen ijs meer noodig is, zulks om onr.oodige onkosten te voorkomen. Practische vangglazen voor Malaria muggen, kostende 60 cents per stuk zijn even eens aan het magazijn verkrijgbaar, Het ge bruik hiervan werd ten zeerste aanbevolen. De boeken sloten met een eindbedrag in ontvangst en uitgaaf van 1187.43 en een batig saldo van 116.88K. Namens de rekening commissie rapporteer de de heer J. van der Ham, alles in de beste orde te hebben bevonden en werd de reb.ning alcius vastgesteid met dank aan den heer Sin- jewel voor zijn zakelijk verslag en accuraat beheer. Nog werd besloten, voor ieder nieuw toege treden lid aan den bode 10 pCt. uit te keeren De begrooting voor 1930 werd vastgesteld op een eindbedrag van 1093.38, met een post onvoorziene uitgaven groot 350.en een batig saldo van 92.38. Door den heer G. Booij werd verslag uit gebracht van de a!g. vergadering van de N.H. Ver. waarvoor hij den dank der aanwe zigen verwierf. De salarisverhooging van den magazijn meester, zooals dit op de vorige vergadering is vastgesteld, werd, op voorstel van het be stuur, met terugwerkende kracht verleend vanaf 1 Jan. 1929 De overige salarissen werden weer engewiizigd vastgesteld. Door enkele leden werd billijkheid van salarisver hooging van den secretaris-penningmeester betoogd. Het bestuur zal dit punt op de vol gende vergadering aan dt orde stellen. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN. Benoemd is tot administrateur van het Tuinbouwbedrijf alhier, de heer C. Roosendaal. HENSBROEK (Januari.) Geboren: Hubertus Cornelis. z. van Nicolaas Konijn en Aafje Cornelia van der Heijden. Overleden: Jacob Binnenwijzencl wedn. van Diewertje Beek, oud 88 jaar. HET DRAMA TE BENNEKOM. 120 Soldaten doorzoeken de bossehen. In verband met den moord op mej. T. Ko- perberg vernemen wij nog nader, dat heden morgen 120 soldaten uit Ede zijn gerequi- reerd om een onderzoek in de bossehen in te stellen. In den loop van den ochtend zijn alle bos schen in tirailleurlinie afgezocht. Tot nu toe evenwel heeft men geen spoor van beteekenis gevonden. Nog geen nadere aanwijzingen. Bij de politie komen vele berichten binnen van personen, die den verdachte op verschil lende punten in de gemeente Rhenen zouden hebben gezien. Al deze aanwijzingen worden conscentieus onderzocht, doch bepaalde aan wijzingen omtrent den schuldige ontbraken tot hedenmiddag half een. Gisteren werd een verdacht persoon in Grebbe gesignaleerd. De rijks- en gemeente politie hebben hem gedurende den nacht op de verbindingswegen in de gemeente Rhenen onder controle gehouden. Dit spoor heeft geen resultaat opgeleverd. NIJMEGEN 700 JAAR STAD. Een feestweek in Augustus. In verband met het 7de eeuwfeest van Nijmegen als stad zal van 25—30 Aug. a s. een feestweek te Nijmegen worden georgani seerd op initiatief van het gemeentebestuur. DOODELIJK ONGEVAL MET EEN REVOLVER. De marechaussee R. was gisteravond is de deoót-kazerne te Apeldoorn bezig met he: schoonmaken van zijn revolver. Hij wist niet, dat er nog een hagel in de revolver zat. Plot seling ging een schot af, dat zijn kameraad Graas trof. Deze is aan de gevolgen over leden. BEGRAFENIS JAC. VAN LOOY. Op de algemeene begraafplaats te Haarlem is heden ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen J. van Looy, den bekenden Nederlandschen letterkundige en schilder. Achter de lijkkoets reed een rijtuig gevuld met bloemen. Op de begraafplaats zagen wij onder de aanwezigen o.a. K. J. L. Alberdingk Thijm (Lodewijk van Drijsel), prof. dr. P. H. van Moerkerken, Frans Mijnssers, Herman Rob bers, Cornelis Feth, mr. Frans Coenen en andere letterkundigen. Als vertegenwoordiger voor den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen was aanwezig prof. dr. R. N. Ro'and Holst. Voorts waren er prof. dr. Albert Verwey, namens de Vlaamsche letterkundigen E. de Bonn, vertegenwoordigers van het gemeente bestuur van Haarlem en van Arti et Ami citia en vele anderen. Nadat twee nichtjes de bloemen van mevr. van Looy op de kist hadden gelegd, en de kist in de groeve was neergelaten, werden de andere bloemen op het graf gelegd Slechts twee sprekers voerden het woord, nl Herman Robbers namens de Nederlandsche en E. de Bonn namens de Vlaamsche letter kundigen. Een broer van den overledene, de heer S. G. van Looy, dankte voor de belangstelling. AANPASSING VAN HET VOLKENBONDSPACT AAN HET KELLOGG-PACT. De commissie van elf, die heden haar werk zaamheden tot aanpassing van het Volken bondspact aan het Kellogg-pact heelt voort gezet, heeft hedenmorgen de nieuwe tekst van artikel 12 van 't Volkenbondspact vastgesteld. Volgens den nieuwen tekst zal de oorlog wor den afgeschaft als middel tot oplossen van in ternationale conflicten, die uitsluitend opge lost mogen worden door het toepassen van vreedzame midedlen. Telegrammen een nieuwe technische herziening van het bezoldigingsbesluit voor de ambtenaren. De heer Polak betoogt, dat de politie ke scheidingslijn rechts-links vervaagt en dat de scheiding conservatief-democraat meer naar voren komt. De Katholieke ar beiders behooren in de R.K. Staatspartij niet meer thuis en moeten samen gaan met de Soc.-Dem. Een compromis tusschen de Soc.-Dem. en de R.K. democraten zal moe ten komen. Spr. becritiseerde het betoog van prof. Steger, die blijkbaar met zake lijke middelen de zeden wil dwingen. De heer C o s t e r becritiseerde de cijfers der commissie voor de economische poli tiek. De werkelijke toename van het inko men sedert 1915 is niet 7 maar 23 pCt. en van het vermogen 13 pCt. en niet met 2 pCt. vermindert. Mevr. PosthuisSmit antwoordt profes sor Steger, dat de zedelijkheidsbevordering geen monopolie van rechts is, doch ook door de linker zijde en met name door de socia listische A. J. C. en Vrouwenclub geschiedt Veraerd betoogt, dat de verschillen tus schen de socialisten in de diverse landen meer uiteenloopen dan tusschen de katho lieken. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 28 Febr. Na aanne ming van eenige kleine wetsontwerpen wordt voortgezet de behandeling van de afdeeling Onderwijs in Eeredienst der In dische Begrooting. De heer Gerhard bestreed de algemeene onderwijspolitiek. De verhouding tusschen bijzonder en openbaar onderwijs in de toestand. Hij wenscht erkenning van het streven der Inlandsche bevolking naar meer Medische ontwikkeling. Spr. wijst op het gebrek aan openbare scholen en meent, dat het ondewijs in de Inlandsche taal het vruchtsdragendst is. Daarom moet aandacht besteed worden aan de opleiding van goede Inlandsche leer krachten. De heer Van Zadelhoff betoogt, dat de inlanders het belang inzien van on derwijzers op weteirschappelijken grond slag. Betreurd dient te worden het geringe aantal beschikbare onderwijs-krachten, hetgeen a's oorzaak heeft de veel te lage salarissen. EEN RUMOERIGE ZITTING IN DEN BULGAARSCHEN SENAAT. De kwestie van vertrouwen gesteld. SOFIA, 28 Febr. Gisteren is in de Bul- gaarsche Kamer de economische crisis in het land ter sprake gekomen. Het Huis was geheel bezet, daar bekend geworden was, dat de groep-Zankoff de debatten over den tconomischen toestand zou ebru'uJ.^ uitgangspunt van een openlijken tegen Lipatscheff. J en «nvjj De stemming was zeer opj*^. vooral toen Lipatscheff den spreker Zankoff-groep. professor Deniloff het woord liet komen, hetgeen Vr>r 330 aanhangers van Zankoff het teeken r tot /bet aannemen van een houding. v>iandig, Tenslotte kwam de door de re?ee gestelde resolutie in in stemming waTk? de economische maatregeen der rev«L 1 worden goedgekeurd. swing Lipatscheff Jtreeg met het stellen met a kwestie van vertrouwen 133 terwijl 112 stemmen tegen werden ui^"' bracht. De merderheid werd bereikt de stemmen van de ministers en van al Macedonische groep. Lipatscheff had op het laatste moment alle afgevaardigden per auto uit de nm»T cie laten haler.. provm' De opgewonden stemming duurde <y* in de wandelgangen voort, waarbij het tus schen aanhangers van Zankoff en Linatr cheff tot incidenten kwam. ERNSTIG VERKEERSONGELUK 3 daoden en 37 pewonH»n ROME, 28 Februari. Uit Grosseto wordt gemeld, dat een motorlorrie, waarmede 40 mijnwerkers van hun werk uit de koper pyrietmijn Gavorrano in de nabijheid van Pollonica terugkeeren, in botsing is geko men een trein. Drie mijnwerkers werden ge dood en de overige 37 allen gewond van wie sommigen zeer ernstig. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 28 Febr. 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 62 sta pels, wegende 55201 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt waren: Fa- briekskaas: Kleine 42.50; Commissie 40- Boerenkaas: Kleine 43; Commissie 45' Hanedl goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 28 Febr. 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt war enin totaal 1182 H.L.'s aangevoerd, als: 74 H.L. tarwe 8— 10.75; 25 H.L. rogge 7.25; 253 H.L. gerst chev. i 6.758; 564 H.L. haver 5 725; 165 H.L. boonen, w.o.: paardeboo- nen/99.25; bruine boonen 11.30— 15; citroenboonen 30; duivenboonen 12 16; witte boonen 25—30; 1 H.L. -eel mosterdzaad; 40 H.L. diversen; 60 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 9.50—10.50; grauwe erwten 8—25; vale erwten 17, alles per 100 K.G. AMSTERDAMSCRE B E IJ R S (Omvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smeltingm Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A. Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij ®°®!on Kediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, pi"*"- RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn v Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust 0"de Deli oenembah b B Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN, Erie Milwaukee Southern Rails 1 Union Pacific Wabash i J 'Exdividend. fEx claim. Vorige koers pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 102 172i/a 172 217 Vs 155V; 522 520 285 285 108 108i,'2 108 i/o 1061-8' 1067,-7 158% 1527, 1527a 152" 153 147 145 - 143% 54 143{ -Va 891/. 330S-S 328 9 327-8 3267» 460: s 457 8 457 8 458-60 737, 72l/a 148V, ion6 101% 33 Vis 337/,6 337* 182»/16 18474 300 5667, 370 570 2 568 404 405 403 5 403 152>/, i 130 50 68 173 17H-2J 1727, 173 174 Va 117 3707a 3oi y» 380 3S0-1 16018" 161 1737 s 171 17(P/, -2 1715/4-2 114 113 - 211 124 124 63,8 67* 337, 30 - 173 173-' 8 1731/4 77 657, 100 997', 363 361 Va 3617» 407 414 397 397 403-5 60 60 247,6 241 A4* 3 4 24'vW 224 - 557, 56 567a PROLONGATIE vorige koers 3 pCt. heden 23/< pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1 8' 1 I ft 1 3 3 i EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 28 Febr. Bij de ^°°rteetting ^er behandeling van de Ktjksbegrooting zegt de heer Fock zich te verheugen over het weder-optreden als minister van Koloniën van den heer De Giaaff, dien hij een krachtige bewinds- i man acht. Bij het eervol ontslag als Gou verneur van Curagao van den heer Frui- iiti h<Ki dc dankbetuiging <ichterwefje mceten worden gelaten. De lieer Ossenaoro dringt aan op ZlËT ETALAGE1 Londen T "i Berlijn Pari} Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Soh. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië Vorige koers 12.12%, 59.52 9.75% 34 76 48.12 35.12V- 66.77% 66.95 66.72y, 2.49'/a 13.06Va Koers hei en 3 12.12-,8 59.527a 9.75'/, 34.75'/a 48.13 35.12 i/s 66.77 j 66.95 66.70 I 2.49 11071'. op uur ALHÜI. NMi AHK1- (1 1 ItET TV- Een partij SIGAREN voor geweldig lage prijzen 8 cent, nu 10 voor 50 cent, per kist f 2.50 T A rp 1 UT FT«'

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10