DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het Parlement Buitenland Ho. 50 VRIJDAG 28 FEBRUARI 1930 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij voorafbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. t Den Haag, 27 Febr. 1930. Bij de voortzetting van de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting in de Eerste Kamer heeft de woordvoerder der li berale partij, de heer Mr. Rink, een belang wekkende beschouwing gegeven over de vraag, waarom eigenlijk een nieuw ministe rie is opgetreden, terwijl de stembus toch feitelijk had uitgemaakt, dat het kiezers korps met het kabinet-De Geer best tevreden was. Ware zulks niet het geval geweest, dan zou het wel anders hebben geageerd en ge zorgd hebben, dat de samenstelling der [Tweede Kamer gewijzigd werd. Maar daar is niets van gebeurd. Behoudens een paar kleinigheden heeft het kiezerscorps laten zit ten wat zat, de politieke verhoudingen wa ren dus ongewijzigd en voor een regeerings- wijziging was dus geen reden. Had een an der kabinet aan het bewind moeten komen, omdat het kabinet-De Geer weg wilde, dan zou er reden geweest zijn voor de vorming van een nationaal kabinet, waarin ook en kele liberalen zitting hadden kunnen heb ben. Wil nu het nieuwe kabinet zich extra parlementair noemen, dan heeft spreker daar geen bezwaar tegen, maar hij hoopt toch, dat dan niet enkel rechtsche politiek zal worden gedreven. Dan kan het ook op den steun van sprekers fractie rekenen. De volgende spreker, de heer Slingerberg (V.D.), heeft een financieele reden gehouden en betoogd, dat de toestand van onze schat kist zoo goed is, dat het volstrekt niet noo- dig is om de overschotten der laatste jaren voor schulddelging te gebruiken, maar men beter doet er een reservefonds mede te vor men bij wijze van stootkussen, wanneer zich tegenvallers mochten voordoen. Zijn op merking, dat de directe belastingen niet te hoog zouden zijn, vond tegenspraak bij den volgenden spreker, den heer De Gijselaar (C.H.), die integendeel meende, dat vooral de belastingen waarbij het vermogen betrok ken is, verlaging eischen. Daarentegen be toogde hij, dat een verlaging of afschaffing van den vleeschaccijns van bitter weinig be- teekenis voor den consument zou zijn. Evenals de heer Rink heeft de heer Ane- ma, voor de anti-revolutionaire fractie op tredend, het ontstaan van het nieuwe minis terie onder de loup gehouden en hij meende het kabinet, al is het rechts georiënteerd, toch als extra-parlementair te moeten karak- teriseeren, dat zijn partij gaarne intusschen zal steunen, terwijl zij zich intusschen waar noodig voorbehoudt wetsvoorstellen in de neutrale zone naar eigen verdienste te be- oordeelen. De heer Steger (R.K.) heeft vervolgens een pleidooi voor krachtiger optreden tegen de veldwinnende onzedelijkheid gehouden. Daarna heeft de heer Van Citters (A R.) ge- informeerd naar de plannen, welke de regee ring heeft wat betreft de herplaatsing van den afgetreden gouverneur van Cura^ao in staatsdienst, terwijl de rij der sprekers voor heden werd gesloten door den heer Her mans (S.D.A.P.), die eenige kritiek uitoefen de op de reden van den heer Van Lanschot en in het bijzonder dezen er op wees, dat de door minister Aalberse ingevoerde achturen- dag een der idealen is geweest van de sociaal-democraten. De Tweede Kamer heeft heden de behan deling der Indische begrooting voortgezet en wel van de afdeeling Financiën. De heer Gerhard (S.D.A.P.) heeft daarbij aange drongen op bestrijding van het alcoholmis bruik bij de inlandsche bevolking en het af gekeurd, dat de Indische schatkist dertig millioen per jaar profiteert van het opium schuiven. De heer Ter Laan (S.D.A.P.) nam het op voor de oud-gepensionneerden in Indië en diende een motie in ten gunste van een da- delijken bijslag op de pensioenen en gagc- menten der lagere militairen. In beginsel verklaarden zich de heeren Snoeck Henke- mans (C.H.), Van Kempen (Lib Joekes (V.D.) en anderen voorstanders van d^e motie; niettemin is ze verworpen met 40 te gen 26 stemmen, nadat minister De Graait had verklaard, dat hij bereid was een verla ging van de leeftijdsgrens te bevorderen. Misschien zou de motie nog eenige kans hebben gehad als de communistische vaardigde Visser er geen pleidooi voor had gehouden op een wijze, dat de voorzitter hem tot de orde moest roepen. Minister De Graaf heeft in zijn antwoord aan de verschillende sprekers onder meer n°g uiteengezet, dat het drankmisbruik on- der de inlanders niet bijzonder groot is, da hij gaarne mede wil werken aan de bestrij ding van het opiumkwaad, maar dat dit ter wordt bestreden wanneer de regeer ng den verkoop in handen heeft dan wann ci *>i den handel vrijlaat. Ook heeft hij aan den heer Cramer, die geklaagd had over de £e Pandhuistarieven medegedeeld, da nieuwe maatregelen ten opzichte van den pandhuisdienst in voorbereidin zijn. Werp is ten slotte zonder stemming g gekeurd evenals na enkele opmerking6 minder beteekenis de afd. Binnenlandsch Bestuur. Daarna heeft de Kamer zie verdiept in de afdeeling Volksgezondheid, doch nadat mevrouw De VriesBruins (S.D.A.P.) waarover had gesproken en en kele grieven had geformuleerd is de verga dering tot morgen verdaagd. DE ENGELSCHE MIJNWET. Het liberale amendement met 9 stemmen meerderheid verworpen. Vier liberale stemmen met de regeering mee; 8 andere stemmen blanco. De behandeling van de Engelsche mijnwet in het Lagerhuis was gisteren genaderd tot de eindstemming over het eerste deel met de befaamde beperking der productie tot het noodzakelijk quotum. De liberalen hadden een amendement inge diend, om dit deel uit de wet te lichten, en het eerste deel alleen te doen bestaan uit de be- marktingsvoorstellen. Lloyd George zeide, dat de wet mèt de quota- voorstellen tot onmiddellijke prijsstijging zou voeren en ieder huis en iedere fabriek in het geheele land dus zou benadeelen. Behalve door een groot deel der onmiddellijk betrok kenen werd de wet, en speciaal dit onderdeel der quota-regeling, veroordeeld door verte genwoordigers van bijna iederen anderen tak van handel en industrie, die er een eersten aanslag op het vrije bedrijf in zagen. Ten slotte noemde Lloyd George de quota-voor stellen zelf fantastisch en volkomen met de werkelijkheid in strijd en het volk zou dit spoedig ondervinden, maar dan was het na tuurlijk te laat. De conservatieven steunden het liberale amendement. Hun woordvoerder was Sir La- ming Worthingem Evans, de oud-minister van oorlog, die zeide, dat deze wet een zuiver voorbeeld was van staatssocialisme en den dood beteekende voor het particuliere initia tief. Spr. kon ten volle onderschrijven, wat Lloyd George reeds gezegd had, dat de wet prijsstijging zou veroorzaken en bekend zou worden als de „dure mijnwet". Graham, de minister van handel, zeide dat de quota-voorstellen onvermijdelijk waren en niet te scheiden van de bemarktingsvoorstel- len. Het zou immers practisch onmogelijk blij ken om de kostprijzen te regelen zonder tevens de productie te beperken, maar de regeering verwachtte met vertrouwen, dat door de reor ganisatie van de vereeniging en de bemark- tingsvoorstel'en de geheele industrie dermate zou opleven, dat van beperking dier productie in zeer korten tijd geen sprake meer zou be hoeven te zijn. De minister betoogde daarna met nadruk, dat aanneming van het liberale amendement de intrekking van de geheele wet ten gevolge zou hebben, dus ook die regelin gen nopens de werktijden, de geschillen, de loonen, enz., waarvan ieder het nut en de noodzakelijkheid inzag. Na de rede van den minister werd tot stem ming overgegaan en het libera'e amendement bleek onder toenemende spanning met 280 te gen 271 stemmen te zijn verworpen. De con servatieven stemden als één man tegen, de 3 aanwezige onafhankelijken stemden voor. Van de 58 liberalen waren er 3 afwezig, acht stemden blanco; vier stemden tegen hun eigen amendement en de 42 anderen stemden met Lloyd George voor het amendement. De uit slag werd met minutenlang aanhoudend handgeklap en gejuich door de arbeidersban- ken begroet. Met een kleine meerderheid heeft dus de regeering den strijd gewonnen en zal de nieuwe Engelsche mijnv/et wellicht een feit worden. Maar weer eens is gebleken, dat de regeering niet zoo heel sterk staat. Wat zou er wel gebeurd zijn. als alle liberalen eens eensgezind gestemd hadden! Dan was een ne derlaag van de regeering onvermiide'iik ge weest en zou men in Engeland wellicht nieu we verkiezingen gekregen hebben! DE POGINGEN VAN TARDIEU. De kabinetsvorming zeer moeilijk. De algemeene opvatting in politieke krin gen te Parijs was gistermiddag na afloop van Tardieu's eerste serie besprekingen, dat de ka binetsvorming zeer moeilijk zal zijn en zeker nog deze week in beslag zal nemen, maar dat Tardieu de eenige is die kans heeft een eenigs- zin stabiele regeering in elkaar te zetten. Tardieu's ooging nutteloos? Tardieu heeft gistermiddag o.a. Painlevé en Marin ontvangen. Laatstgenoemde antwoord de op de vraag of zijn groep een kabinet Tar dieu zou stemmen, dat dit tot stand zou ko men. De S o i r daarentegen verklaart even stellig, dat men in politieke kringen Tardieu s poging tot mislukking gedoemd acht en reeds de namen noemt van de mogelijke formateurs na hem, zooals de Senatoren Besnard en Steeg en Senator Lebrun, die tot de groep- Poincaré behoort. Tardieu zal zijn kabinet Zondag gereed hebben. Naar Havas meldt, heeft Tardieu laat n den avond aan journalisten verklaard, dat zijn kabinet zeker Zondag samengesteld zou zijn. De samenstelling van zijn nieuwe kabinet z u zich van het vorige door opneming van ten minste 5 radicale ministers onderscheiden. Onder de autoriteiten, die gistermiddag nog door Tardieu ontvangen zijn, waren de sena toren Caillaux en Clémentel. De onbekende député. De heer Espérons, een achtenswaardig in dustrieel uit Chatou, die een kaart had voor de tribune der Kamer voor de zitting van Dinsdag, kwam tegen zijn wil in de Kamer zelf terecht. Hij was n.1. het wachten moede door een klein zijdeurtje gegaan, was in een groote gang gekomen en ten slotte onop gemerkt de zittingszaal binnengestapt. Juist had hij zich rustig op een leegstaande bank genesteld, vol aandacht naar de rede van den Afgevaardigde Paul Reynaud luis terend, toen men hem in de gaten kreeg. Aan vankelijk dacht men, dat het een député gold, die zelden of nooit de Kamerzittingen be zoekt die zijn er ook wel en dien men dus niet kende. Maar daar de mysterieuze vreemdeling zijn overjas had aangehouden en zijn hoed voor zich had neergezet, vond men het geval vreemd. De heer Espérons werd uit de zaal verwij derd, naar het politiebureau geleid, doch on middellijk weer losgelaten. DREIGENDE NIEUWE BURGER OORLOG IN CHINA. Nanking bestelt bombarde mentsvliegtuigen. Het militaire hoofdkwartier der nationa listische regeering heeft meegedeeld dat er twaalf bombardementsvliegtuigen besteld zijn om gebruikt te worden tegen verschil lende lementen die naar de regeering blijk baar gelooft in dit voorjaar een offensief tegen het regime van Nanking beramen. Van twee zijden bedreigd. Te Peking is, naar de correspondent van de „Manchester Guardian" aldaar meldt, een telegram, dat rondgezonden is, gepubli ceerd, geteekend door Jen Hsi Sjan, den gou verneur van Sjansi, Feng Joe Hsiang, den christen-generaal en omstreeks veertig ande re bekende militaire leiders, waarin de po ging om door geweld eenheid te bereiken wordt veroordeeld en aangedrongen wordt op de bijeenroeping van de nationale verga dering. Eveneens is de tekst gepubliceerd van een manifest van Tsjang Fat Kwei, bevelhebber van de „ijzeren divisie", welke thans Kwan- toeng (Kanton) bereigt en de voornaamste leiders van de partij van Kwangsi, waarin er bij Tsjang Kai Sjek op wordt aangedron gen heen te gaan en Jen Hsi Sjan tot opper bevelhebber te benoemen met Feng en Tsjang Hsoe Liang (den gouverneur-generaal van Mantsjoerije) tot onderbevelhebbers. Telegrammen uit Taijoean, de hoofdstad van Sjansi, melden als een aanwijzing van de nauwe harmonie tusschen Jen en Feng, dat de troepen van Sjansi, die tot voor kort bij de grens van Sjensi waren opgesteld om te waken tegen een mogelijken aanval doör Feng's leger, de Koeomintsjoen, thans zijn teruggetrokken. De burgeroorlog reeds een vol dongen feit. Volgens den correspondent van de „Daily Telegraph" te Peking, is de burgeroorlog reeds een voldongen feit Er is blijkens te Pe king binnenkomende telegrammen reeds he vig gevochten aan den Loenghai-spoorweg tusschen de regeeringstroepen en de combina tie van Noordelijken. Generaal Jen Hsi Sjan moet besloten heb ben Peking tot zijn hoofdkwartier te maken en aldus een voorloopige hoofdstad te vesti gen in het Noorden. Aan beide kanten is men volgens den cor respondent goed van troepen en munitie voorzien en verwacht wordt dat het conflict bloedig en langdurig zal zijn DE OPSTAND IN SAN DOMINGO. Het diplomatieke corps wordt verzocht te vertrekken. Naar Havas uit Santo Domingo meldt, heeft president Vasquez in verband met het feit. dat het niet mogelijk is de nationale ver gadering bijeen te roepen en om elke verant woordelijkheid voor eventueele gebeurtenis sen te voorkomen, het diplomatieke corps en de consulaire vertegenwoordigers verzocht de residentie onmiddelijk te verlaten. De Ass. Press, meldt uit St. Thomas op de Maagden-eilanden, dat de Engelsche kruiser Wisteria daar gistermiddag gebunkerd heeft en oogenblikkelijk naar Santo Domingo is vertrokken in verband met den opstand in San Domingo. DE NIEUWE GEMEENTERADEN IN SPANJE. Een bewogen zitting te Madrid. De eerste zitting van den nieuwen ge meenteraad is gehouden. Graaf Romanones, Maura en Saborit woonden haar bij. Saborit protesteerde tegen het feit dat de civiele gouverneur, die door de Dictatuur werd benoemd, door de nieuwe regeering op zijn post is gehandhaafd, en tegen de be noeming van den nieuwen burgemeester bij koninklijk besluit. Hij critiseerde de houding van het gemeentebestuur tijdens de Dicta tuur. Tengevolge van de hevige incidenten moest de zitting worden geschorst. Heftige tooneelen. Om kwart voor zes werd de zitting van den Madrileenschen gemeenteraad hervat. Graaf Rcmanones en Maura hielden rede voeringen, waarin zij hun politiek standpunt uiteenzetten. Bij een nieuw requisitoir van Saborit te gen de dictatuur, kwam-.het tot heftige inci denten tusschen den socialistischen leider en graaf Romanones. Saborit verzekerde dat het republikeinsche regime aanstaande is. Hij drong er op aan dat de burgemeester voortaan zal worden gekozen en niet be noemd. Nadere bijzonderheden Onmiddellijk na het begin van de bijeen komst vroeg de socialist Saborit het woord. De gouverneur van Madrid, die de opening leidde, weigerde het debat toe te laten, waar op een vrij heftige gedachtenwisseling over het regelment van orde en de bevoegdheid van den gouverneur ontstond. Deze is namelijk be noemd door Primo de Rivera en is de eenige gouverneur van het oude regime, die in func tie is gebleven. De gouverneur droeg na kor ten tijd de leiding van de ziting over aan den burgemeester en verliet toen de zaal. Na zijn vertrek hield Saborit nog een lange rede, waarir. hij de wijze hekelde, waarop door de nieuwe regeenng de gemeenteraden zijn sa mengesteld. Het was de eerste maal sinds zes jaar, dat een socialist in Spanje een politieke rede in een openbaar lichaam kon houden. Saborit verklaarde aan het einde van zijn rede, dat de socialisten, hoewel ze slechts een kleine minderheid vormen, hun strijd tegen de monarchie zullen voortzetten. Aan het einde van de zitting werd nog het woord gevoerd door den zoon van Maura en door graaf Romanones, die niet als gekozene zitting heeft in den raad, maar alleen omdat hij één der belangrijkste belastingbetalers van Madrid is. Ook graaf Romanones keurde de wijze van samenstelling van den nieuwen raad af. Te Vich. Een doode. Uit Vich wordt gemeld dat ter gelegen heid van de eerste zitting van den nieuwen gemeenteraad aldaar, er voor den zetel van de Patriottische Unie een vijandige betoo ging tegen de oud-gemeenteraadsleden on der de Dictatuur heeft plaats gehad. Twee gendarmes openden het vuur op de betoogers, van wien er een werd gedood en twee zwaar werden gewond. Wegens de opgewondenheid, welke er heerscht zijn voorzorgsmaatregelen getrof fen. DE VERVLAAMSCHING DER GENTSCHE HOOGESCHOOL. Art. 1 aangenomen. De Belgische Kamer nam met 154 tegen 10 stemmen en 6 onthoudingen het eerste ar tikel van het wetsontwerp tot vervlaam- sching van de hoogeschool van Gent aan Derhalve zal te beginnen met het academie jaar 1930/31 het onderwijs aan de Gentsche hoogeschool in de Vlaamsche taal worden gegeven. Ook artikel 2 en 3 aangenomen. De Kamer nam artikel 2 van het wetsont werp inzake de vervlaamsching van de Gentsche hoogeschool aan. Dit artikel re gelt bij wiize van overgangsmaatregel de ge leidelijke hervorming van jaar tot jaar van de hoogeschool. De Kamer nam ook artikel 3 aan, waarbij de hervorming op taalgebied van de bizondere scholen te Gent wordt gere geld, te beginnen met 't schooljaar 1935/'36. BESCHIMPING VAN DEN GODSDIENST. De tweede Strafsenaat van het rijksge recht te Leipzig behandelde Donderdag in hooger beroep de zaak tegen den teeke naar George Grosz, wegens het teekenen van 17 ontwerpen van décors voor de op voering van 't stuk: „De geschiedenis van den braven soldaat Schweyk". Er was tegen Grosz en den verantwoordelijken leider van de uitgeverij die de teekeningen in een map uitgaf, een vervolging ingesteld, aangezien drie van deze ontwerpen beschouwd werden als te zijn een beschimping van de christe lijke kerk. Door het schepengerecht waren beide beklaagden veroordeeld, ieder tot 2000 Mark, doch de tweede strafkamer van het landgerecht te Berlijn had in hooger beroep beide beklaagden vrijgesproken. De procureur-generaal had revisie van het vrijsprekend vonnis gevraagd. De Strafsenaat vernietigde het vonnis van den strafkamer van het Berlijnsche landge recht en verwees de zaak voor nieuwe be handeling terug naar dezelfde instantie. Rykow verklaarde verder, dat het geven van godsdienstonderwijs op school en in het openbaar verboden is. Dit vindt echter zijn oorzaak in het feit, dat de uitbreiding van de wetenschappelijke opleiding en de deel neming van een aantal goedsdienstige ge meenschappen en geestelijken aan contra* revolutionnaire bewegingen tot een belang rijke vermindering van den invloed van den godsdienst hebben geleid. In verband hiermede is ook een deel der kerken gesloten, doch slechts dan, wanneer de bevolking zelf den wensch heeft te ken nen gegeven de kerken voor cultuurdoelein den dienstbaar te maken. Overigens heeft de sluiting van kerken plaats gehad in overeenstemming met d« in de Sovjet-Unie geldende wettelijke bepa lingen. Een groot deel van de door de be volking gewenschte sluiting van kerken is zelfs op grond van de wettelijke bepalingen door den regeering geweigerd. DE ZIEKTE VAN DE ZWEEDSCHE KONINGIN. Een gunstige wending. In den toestand van de koningin van Zweden, die door de geneesheeren reeds was opgegeven, is een gunstige wending gekomen. Haar toestand is zelfs zooveel ver beterd, dat de Fransche ambassadeur ter eere van prinses Ingrid, de kleindochter van de koningin, die de gast van zijn echtge- noote is, receptie hield, welke receptie o.a werd bezocht door koning Gustaaf. AMAN OELLAH NIET NAAR AFGHANISTAN TERUG. Het Afghaansche gezantschap te Londen deelt in verband met de loopende geruchten over een terugkeer van Aman Oellah naar Afghanistan mede, dat deze geruchten van allen grond ontbloot zijn. In Afghanistan bestaat geen enkele be weging ten gunste van Aman Oellah. DE ZIEKTE VAN PRESIDENT TAFT. Het einde nadert. Uit Washington wordt gemeld, dat de voormalige president van de Ver. Staten, Taft, zich in uiterst critieken toestand be vindt, zoodat zijn overlijden elk oogenblik kan worden verwacht. De doctoren hebben hem opgegeven. HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. Een bende internationale han delaars geknipt, o.w. een vice- consul. Na een langdurige en moeitevolle samen werking tusschen de Poolsche en Ameri- kaansche politie is het gelukt een bende in ternationale vrouwenhandelaars en pasver- valschers gevangen te nemen. In het geheel zijn in de laatste dagen 17 leden van de bende te Warschau en zes in Amerika, o.w. de zich met verlof bevindende vice-consul van het Amerikaansch consulaat- generaal in de Poolsche hoofdstad, Harry Hall, gearresteerd. De leider van de bende schijnt een zekere, te New York gearresteerde Baskin te zijn geweest. De man heeft talrijke schijnhuwelij ken gesloten om zoodoende zijn vrouw met valsche papieren in de Vereenigde Staten te kunnen binnensmokkelen. Hij verleende ook zijn medewerking bij reizen naar Ame rika op valsche passen, waarbij hem de ge arresteerde vice-consul geholpen schijnt te hebben. Baskin vroeg 600 tot 1000 dollar voor zijn bemiddeling. RUIM HONDERD ONGELDIGE HU .VELIJKEN. Door uitspraak dat Filippinol tot het Mongoolsche ras behooren. Rechter Smith van het Hooggerechtshof te Los Angelos heeft beslist, dat de Filippino's tot het Mongoolsche ras behooren en der halve niet in aanmerking komen om in Ca- lifornië met blanken te trouwen. Volgens autoriteiten op juridisch gebied wordt hier door de deur opengezet voor de ongeldig- verklaring van meer dan honderd huwelij ken in den staat Californië. DE KERKVERVOLGINGEN IN RUSLAND. Een verklaring van Rykow. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft de voorzitter van den raad van Volkscommis sarissen Rykow in een onderhoud met een Amerikaansch journalist over de kwestie van de godsdienstvervolgingen in Rusland ver klaard, dat arrestaties en veroordeelingen van geestelijken in Rusland hebben plaats gehad en ook thans nog plaats vinden. Dit geschiedde evenwel op grond van de van kracht zijnde wettelijke bepalingen. Sinds de revolutie kon der Sovjet-regee ring geen enkel geval geweten worden van vervolging of bestraffing wegens het belei- den van christelijke, godsdienstige begin selen. DE TITELMAN1E. Steeds dwazer. Eenigen tijd geleden heeft het „Reichsge- richtshof" althans eenige paal en perk ge steld aan de titelmanie van de Beiersche re» geering, maar het recht volgens de rijks- grondwet om ambtelijke titels te scheppen, bleef haar onverkort. En daar wordt bij voortduring 'n duchtig gebruik van ge maakt Dezer dagen heeft de Beiersche regeer mg in verband met de wet op de salarieering van het ambtenarenkorps, een lijst gepubli ceerd met niet minder aan 83 titels. Bijzotr der royaal wordt met den titel „Direktoi* gewerkt. Talrijk ziin de ambtenaren dit in hun titel een band met de regeeringmen vastgelegd; zoo telt Beieren thans .Jsegie- rungschemierate I klasse"; .JtegierBOgs- wohnrate I klasse"; „ReÉperungagerjogwi enz. enz. Verder is een „Meikinspektor ge schapen, een „Obertelenchtung»m«»éer~, een „Obergarderobemeister" bij de staats- schouwburgen. Verder worden „OberstaatsanwAl*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1