v de tentoonstelling voor KunstEnenWetenschappen. SCHOORL. OTERLEEK. BERGEN. Administratiën Belastingzaken C<|Rtröle Balansen A. DE WAAL, Alkmaar, Geestersingel 51, Telef 683. AMSTEIt l> A Hl$cni: IIEURS van I Maart 1930 m L verscherping van straffen, op misdrijven in nze wet gesteld, bepaaldelijk tot wederin voering van de doodstraf? VOLKENBOND EN VREDE. Het lid der Tweede Kamer Ridder Van pappard heeft tot den minister van binnen la'ncische zaken en landbouw, voorzitter van (ien raad van ministers, de volgende vragen gericht Is het waar, dat op de tentoonstelling van Volkenbond en Vrede, die zooveei nut stichi en waardeering verdient, exemplaren worden uitgereikt van het orgaan Kerk en Vrede, een bekend blad, waarin de dienstweigering herhaaldelijk wordt gepropageerd, strooibil jetten, waarin ten aanzien van de verdedi ging van Nederland de meest defaitistische beginselen naar voren worden gebracht; een strooibiljet, onderteekend door ds. J. B. Hu- genholtz, opwekkende tot dienstweigering: een overdruk van het 1ste algemeene congres voor dienstweigering, gehouden 18 en 19 April 1925 te Utrecht door ds. Hugenholtz voornoemd? Zoo ja, acht de minister het dan niet ge- wenscht, dat aan deze propaganda een einde wordt gemaakt op een tentoonstelling, die met een geheel ander doel is ingericht en waartoe de regeering, door de Grafelijke za len ter beschikking te stellen, haar medewer king heeft verleend? CONTROLE OP DEN UITVOER VAN EIEREN Naar het Nederl. weekblad voor kruide nierswaren meldt, is het ontwerp voor den al- gemeenen maatregel van bestuur, regelende de controle op den uitvoer van eieren gereed en ter vertrouwelijke kennisneming toegezon den aan de organisaties in den eierhandel. Ten vervolge hierop zijn in de eerste week van Maart alle organisaties uitgenoodigd tot besprekingen op het departement van bin nenlandsche zaken en landbouw, waarbij eventueele bezwaren en wensehelijk geachte wijzigingen te berde kunnen worden ge bracht. Deze besprekingen zullen niet plaats hebben met alle organisaties gelijktij dig doch met de verscheidene vakgroepen af zonderlijk. Zii zullen geleid worden door den heer Kakebeeke. VERBETERING VOLKSHUISVESTING. Door het rijk ter hand genomen In de Donderdag gehouden raadsvergade ring van Schoonebeek (Dr.) heeft de voorzit ter meegedeeld, dat van den minister van ar beid bericht is ontvangen, dat naar aanlei ding van zijn onlangs aan deze gemeente ge bracht bezoek maatregelen kunnen worden getroffen ter verbetering van de volkshuis vesting op deze basis, dat het Rijk 95 pet. der daartoe te maken kosten zal vergoeden. De raad heeft besloten tot den aankoop van grond onder Oud-Schoonebeek, voorloopig voor den bouw van 5 arbeiderswoningen, en naar behoefte zal met den bouw worden voortgegaan. De bepaling is hierbij ge maakt, dat voor ieder niéuw gebouwde wo ning een krotwoning zal moeten verdwijnen Voorts heeft de raad B. en W opgedra gen, ook te trachten te Nieuw-Schoonebeek grond voor arbeiderswoningbouw aan te koopen. LIJK VAN EEN VERMISTE GEVONDEN. Na een jaar. Sedert Maart 1929 werd te Emmen ver mist de ongeveer 30-jarige D. Stegeman. Het destijds ingestelde onderzoek bleef zonder resultaten, doch volgens geruchten zou de vermiste in Duitschland verblijven. Gister middag evenwel heeft een arbeider van het Staatsboschbedrijf het zoo goed als geheel vergane lijk in de Emmer Dennen gevonden. Aangenomen wordt, dat S. zich indertijd door vergiftiging van het leven heeft be roofd. BRAND. De schoorsteen deugde niet. Gistermorgen brandde te Vaassen (Geld.) de woning van den heer Prins tegenover het Kerkhof af. De brand ontstond waarschijnlijk in den schoorsteen Niets kon gered worden. Een pink en een geit kwamen in de vlammen om. Een en ander was laag verzekerd. TJALK GEZONKEN. De bemanning gered. Gistermiddag is de zeiltialk „Op Hoop van Zegen", schipper W Walsma van Gro ningen, ter hoogte van het voonmalig kerk hof van het oude Stavoren door tot nu toe onbekende oorzaak lek gestooten. Door een passeerende motorboot werd het schip op sleeptouw genomen naar de haven van Stavoren, waar het zonk. De opvaren den, man, vrouw en twee kinderen en de loods, die op de motorboot waren overge gaan, werden te Stavoren aan wal gebracht. HET GEZONKEN TfALKSCHIP DANKBAARHEID. Het lijk der vrouw nog niet gevonden. De op 16 Januari j.1. gezonken ijzeren /Jalkschip „Dankbaarheid", schipper Post van Urk, is gister van Rijkswege gelicht. Het schip wordt tusschen twee zolderschui ten naar Lemmer gesleept ter verder onder zoek. Zooals men weet zijn bij dit ongeluk de schipper en zijn vrouw om het leven ge komen. N'aar het lijk der vrouw wordt nog steeds gezocht. HEIDE EN BOSCH VERBRAND Brandende sigaret weggeworpen. Vermoedelijk tengevolge van het achteloos ^gwerpen van een sigare"" is in de Rheden- sche heide nabij den Imbosch een oppen lakte van 10 H A. heide en berkenopslag door brand vernield. VERWIJDERING RUPSENNESTEN. Te Rheden en Dieren is talrijken personen aangezegd, de nesten van den bastaard-satijn- vlinder uit de heggen en boomen op hun ter reinen te verwijderen. - Te Velp en de Steeg komen de rupsen van d<ze viinder nog weinig voor. KORTE BERICHTEN. "T Te Ut-echt is overleden, *5 jaren oud. de heer j Ktassng, -~>ud-ko!orel der inlauten*.. °«ic>er in de orde van Oiaaie Nassau. meer *2 NToordfn d« ^nds toch meer gevroren dan men denkt. Dat bleek reSnïiikahmHRen bij °P"ibreken van LLTJ b,J Heerenveen, waarop men een n* h2 x te van zevetl centimeter. 7,,_ T® Jr" -,r' burgemeester van Oost- zaan, viert zijn zilveren ambtsjubileum. rwhÜi ccertgebouw te Amsterdam heeft Donderdagavond een huldiging plaats gehad van den musicus Cornelis Dopper, ter ge- or/n van ,^'ens ®°®ten verjaardag. Ver- s,chl l£nde sprekers voerden het woord. n.1. uit j'commissaris der koningin in N.- Holland als voorzitter van het Concertge- bouwbestuur, Willem Mengelberg en dr. Johan agenaar. Laatstgenoemde bracht den minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen de gelukwenschen over van de re geering en deelde tevens mede, dat het Staats subsidie voor het uitgeven van Nederland- •che composities van erkende kunstwaarde dit jaar aan Dopper is toegekend. Pi ovincêaal nieuws Gemeenteraad. Donderdagmorgen vergaderde de raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester, baron von Fridagh. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van Oedeputeerde Staten, waarin bijdragen voor het geneeskundig schooltoezicht in het vooruitzicht werden ge steld. In dit schrijven werd het groote voor deel van dit schooltoezicht aangetoond, voor al wanneer het door speciale artsen werd waargenomen. De voorzitter had reeds over dit plan enkele besprekingen gevoerd, welke tot voorloopig resultaat hadden, dat men het plan had opgevat om de provincie in distric ten te verdeelen, terwijl dan voor elk district een drietal artsen zou worden benoemd. De gemeente Schoorl zou dan in dit plan 300 moeten bijdragen. Er ontspon zich nog een kleine discussie over de vraag of de tegen woordige geneesheer dan op wachtgeld zou worden gesteld, hetgeen werd verzekerd. Een schrijven van den inspecteur-generaal der Nederlandsche Spoorwegen meldde, dat deze de thans getroffen maatregelen voldoen de achtte in verband met de algemeene vei ligheid; de inspecteur achtte geen termen aanwezig om nog aparte maatregelen te tref fen. Bij het ontwerp van het gasbuizennet in de gemeente had men één weg door vergissing overgeslagen: de Koningsweg en omgeving. Thans was een verzoek ter tafel gebracht om deze weg alsnog van gas te voorzien. Gelet op het raadsbesluit van de vorige vergade ring stelde de voorzitter voor hfet verzoek in te willigen, hetgeen na een kleine discussie geschiedde. Vervolgens was er een brief van de afdee- ling Noord-Holland van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten, waarin werd ge meld, dat de thermochemische fabriek haar belofte niet was nagekomen, n.1. om met 1 Januari 1930 de Inrichting in Alphen aan den Rijn gereed te hebben. Wegens gebrek aan financiën kon de belofte niet worden in gelost, zoodat het bestuur der afdeeling ver zocht om de fabriek een jaar uitstel te ver- leenen. De voorzitter lichtte dit schrijven nader toe en verklaarde, dat B. en W. het verzoek om uitstel wilden inwilligen, maar tevens, dat indien 1 Januari 1931 de inrichting nog niet gereed was, de gemeente zich zou richten tot Schagen, waar een dergelijke fabriek reeds bestaat. De heer Duin vroeg, waarom men zich niet beter dadelijk tot de Schaker inrichting wen den kon. Schagen was daarenboven dichter in de buurt. De voorzitter meende, dat dit toch nog niet noodig was. Men behoefde geen groote haast te maken: de begraafplaats in het duin was goed genoeg. Ook zou Schagen gelde lijke gevolgen hebben, terwijl de thermoche mische fabriek te Alpnen aan den Rijn alles kosteloos zou doen verrichten. De heer Stam meende, dat men toch zeker wel de voorwaarden van de Schager inrich ting kon aanvragen. Dat schiep toch geen verplichtingen. Het voorstel van B. en W. werd vervolgens in stemming gebracht en met 5 tegen 2 stemmen werd besloten het verzoek om uitstel nog aan te houden tot de volgende vergade ring en de voorwaarden aan te vragen van de Schager fabriek. Hierna was aan de orde het voorstel van B. en W. om in te trekken het raadsbesluit van 18 Juli 1929, waarbij de Vaalderweg en Coggelaan gesloten werden verklaard voor motorrijtuigen, zulks op verzoek van het de partement van justitie. Zonder hoofdelijke stemming werd aldus besloten. Vervolgens kwam in behandeling het voor stel van B. en W. om de algemeene politie verordening aldus aan te vullen: „Houders van hondenkarren zijn verplicht te voldoen aan het hun door of vanwege B. en W. schriftelijk gegeven bevel om hun karren met honden en tuigen en met geleide op de in het bevel aangegeven plaats en tijd ter keuring aanwezig te doen zijn. De voorzitter las een brief van den com missaris der Koningin, waarin deze mede deelde, dat was gebleken, dat niet alle trek honden waren gekeurd. Dit moest alsnog spoedig worden gedaan, waarom deze rege ling zou worden getroffen. De heer Duin verklaarde geen voorstander van politie-verordeningen te zijn: de gemoe delijke manier, waarop hier de keuring ge schiedde, was volgens spreker's meening goed. De heer Kaag: Ik sluit me volkomen aan bij wat de heer Duin naar voren bracht. Ik vind het groote flauwe-kul. De Voorzitter: Dat is geen officiëele term. Hierna werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 4 te gen 3 stemmen. Het volgende punt van de agenda was het voorstel van B. en W. om verschillende per; ceelen boschgrond aan den Duinvoet te koo pen tot behoud van natuurschoon. De v0®r" zifter las een brief van den eigenaar, het raadslid Schermer, waarin deze meldde zon der winst deze grond te willen \erkoopen, mits notarieel werd vastgelegd, dat geen we gen door het perceel mochten worden aange legd. Na eenige discussie merkte de heer Scher mer op, dat er wel een rijwielpad mocht ko men. De Voorzitter wenschte de gemeente met dezen aankoop geluk en dankte den heer Schermer voor zijn bemiddeling. Hierna was aan de orde het voorstel van B en W., om ten behoeve van de verbreeding en verbetering der hoofdwegen onderscheide ne strooken grond van verschillende eigena ren aan te koopen, aan den Duinweg te Aagt dorp en Schoorl. aan den Voorweg, den Damweg, den Heereweg onder Catrijp en den Heereweg onder Hargen en Camp, een en ander noodzakelijk voor het wegenplan 1930. De Voorzitter lichtte dit voorstel even na der toe en memoreerde hierbij de medewer king en blijken van goede burgerzin, die hij van verschillende grondeigenaren had on dervonden. De grondprijzen varieeren van 15 cent tot 1.25 per vierk. Meter; één vroeg 3.—. De heer Duin betwijfelde of deze dure grond aan den Damweg noodzakelijk zou zijn. De verbetering die er dan kan worden aangebracht, is tóch niet groot. Wethouder van Lienen merkte op, dat de grond het voor die kleine verbetering niet waard zou zijn. Dit ééne punt werd in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen werd de aankoop van het stuk grond aan den Damweg ver worpen. Tenslotte was aan de orde het voorstel van B. enW. om ten behoeve van de betalingen ten behoeve van de uitvoering van het wegen plan 1930, den aanleg van net gasbuizennet, den aankoop van terrein voor en de stichting van een lokaal voor lichamelijke oefeningen, een kasgeldleening te sluiten van ten hoogste 200.000.—, rentende ten hoogste 5 pet. De secretaris las het ontwerp-raadsbesluit, waarin dit nader werd gepreciseerd. Aldus besloten De Voorzitter deelde mede, dat de zomer woningverordening, die door den heer Scher mer was voorgesteld, eerst in de gezondheids commissie zou worden behandeld en in de volgende vergadering ter sprake gebracht. Bij de rondvraag vroeg de heer Gutter Waarom het vervoer en lossen van steenen publiek zou worden aanbesteed. Men had toch besloten dit alles binnen de gemeente te houden. De heer Duin sloot zich hierbij aan, even als de heer Stam. De Voorzitter zegde toe, dat deze opmer king in comité zou worden behandeld. Hierna sluiting. In aansluiting op ons bericht van Donder dag deelen we mede dat de heer Kruithof, die getroffen werd door de 50.000 volt, aan de gevolgen is overleden. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Het dochtertje van den heer Stam te Spanbroek, dat door een motorrijder werd aangereden, is gister Overleden. NOORDSCHARWOUDE. Door de zangvereeniging „Crescendo" en de N. V. „Concordia" zal in den loop van April een bazar gehouden worden. Het comité bestaat uit: mevr. Q. Swager —Hopman, presidente, mevr. J. Deute- kom—Berkhout, secretaresse en mevr. A. Keeman—Kay, penningmeesteresse. Het eere-voorzitterschap is bereids aanvaard door den burgemeester jhr. van Spengler. WINKEL. Tot molenmeester van den Lagelands- polder is herkozen de heer D. Molenaar alhier. De firma Keetman en Schoorl al hier, de bekende onderneemster van de autobusdiensten op Hoorn en Alkmaar, zal weder haar garage gaan vergrooten, door een nieuw gedeelte aan de bestaan de garage aan te bouwen, benevens twee personeelswoningen. De stichting daar van is opgedragen aan den aannemer Jb. Lugtig te Heerhugowaard en het metselwerk aan den aannemer C. Rutsen te Nieuwe-Niedorp. Onderwijs in de open lucht. Gisteravond behandelde dr. Dijkhuizen, arts van het Centraal Genootschap te Eg- mond, in de jaarvergadering van de „Berger Schoolvereeniging", welke vergadering ook werd bijgewoond door een zestal zuster van de R. K. School en andere belangstellenden en gehouden werd in het handwerk lokaal van de school, het onderwerp „Openlucht-onder wijs." De Voorz., de hr. D. L. Daalder, wees er in zijn openingswoord op, dat het openlucht- onderwijs één van de interessantste proble men is van dezen tijd. Er zijn belangrijke voordeelen aan verbon den, doch er zijn ook bedenkingen, waarom het schoolbestuur het gewenscht oordeelde voorzichtige proeven te nemen en een medi cus er een en ander over te laten vertellen. Dr. Dijkhuizen ving aan met de op merking, dat hetgeen hij mededeelde berustte op hetgeen hij gezien en er over gelezen had. Het vraagstuk interesseerde hem bijzonder, aangezien het nauw het vacantie-kolonie- wezen raakt. Spr. heeft zelfs het idee, dat doorvoering van het openlucht-onderwijs minder behoefte aan vacantie-kolonies ten ge volge zal hebben. Dit behoeft spr. geen grijze haren te bezorgen, aangezien de pupillen voor de vacantie-kolonies nog zoo talrijk zijn, dat men uit dien hoofde nog geen concurren tie voor de vacantie-kolonies door de open- luchtscholen behoeft te vreezen. In het laboratorium voor hygiëne te Oro- ningen hangt terecht d| spreuk van vader Cats: „Het is constigher zaak gezond te blij ven, dan ziekte constigh weg te drijven." Iedere tijd is waard om te leven, maar de laatste halve eeuw heeft een bijzondere beko ring gehad voor den medicus. Deze tijd heeft n.1. een algeheele ommekeer gebracht in de medische gedachtengang. De ontdekking van den bacterie was van veel belang, die men aanvankelijk als de oorzaak van verschillen de ziekten aanmerkte, doch die men later heeft leeren kennen als één van de factoren. Het nieuwere inzicht leerde, dat in de le plaats de vatbaarheid voor ziekte afhankelijk is van den weerstand van het individu, al bleef vaststaan dat de bacterie de onontbeer lijke factor is voor het ziek worden. Dit inzicht bracht een ommekeer in ons ge neeskundig denken en in onze geneeskundige handeling. De geneeskundige behandeling werd ge scheiden in de curatieve en in de preventieve. Dit inzicht beperkte zich niet tot de vak- menschen, maar ook de onderwijzers en de bouwkundigen namen de nieuwe gedachte op en trachten die bij hun dagelijks werk te verwezenlijken. Ook drong deze gedachte in de wetgeving door. Spr. noemde in dit verband de woning wet, de gezondheidswet, en de sedert 1 Oc- tober aangenomen wet, de besmettelijke ziek tewet, waarin de nieuwere denkbeelden zeer goed zijn verwerkt. Ook de maatregelen genomen door het volk in liet belang van de gezondheid, als het stichten van het Witte,, het Groene-, en het Wit-Geele Kruis, werden door spr. aange stipt, alsmede de stichting van vacantie- kolonies. De openluchtschool is mede een gevolg van het doordringen van de hygiëniscne begrip pen bij de massa. Vacantie-kolonies en openluchtscholen be oogen beiden de weerstandskracht der kinde ren met passende middelen te verhoogen in den strijd tegen de het kind van alle kanten belagende ziekten.. Aan de hand van het rapport van den Ge zondheidsraad betoogde spr. dat zoowel de vacantie-kolonies als de openluchtscholen de van nature zwakke kinderen, als de kinderen die zwak worden door het gedwongen opont houd in de school, willen helpen, waarbij hij er op wees, dat de kinderen, die aan t. b. c. lijden de specifieke behandeling van het sa natoria noodig hebben. Blijkens de ervaring, zijn de openlucht scholen voor zwakke kinderen en ook voor de kinderen die voortdurend aan kleine onge steldheden lijden, een zegen. De geschiedenis van de openluchtscholen is 'n 25 jaar oud. De le werd in 1904 te Charlottenburg door een onderwiis-specialist, in samenwer king met eert medicus, in Duitschland opge richt. Uitvoerig stond Spr. stil bij de besnreking over de verschillende openluchtscholen in Engeland, Duitschland en Amerika, alsmede bij de Bóschschool van het Centraal Genoot schap te Nunspeet, de openluchtscholen in den Haag, Katwijk, Rotterdam en Amster dam. Een mooi type van de open-air classroom noemde spr. de St. Nicolaasschool te Utrecht, hetgeen hij nader door een teekening aangaf. De ontwikkeling van het openlucht-onder wijs is in Nederland ongeveer gelijk aan dit in Duitschland en Engeland. De groote waarde van het openlucht-on derwijs voor zwakke kinderen was vastge steld en naar spr. oordeelde, was die waard* ook voor gezonde kinderen niet te betwisten. Amerika weet dit al reeds lang en wee5 ook, dat het ongefiltreerde licht voor de go zondheid der kleinen van groote waarde is. In den oorlog is ook gebleken, dat zelfs de verwoestende granaatwonden het snelst en met de minst ontsierende ütteekens herstellen bij een verpleging in de open lucht. Spr. stelde nog in het licht, dat een 10* jarige statistiek op de Haagsche buitenschool geleerd had, dat de daarop geplaatste zwak ke kinderen met 18 lesuren in de week toch met dit onderwijs zulke goede resultaten be reiken, dat zij bij herstel steeds geplaatst kunnen worden in de klasse waarin ze ba* hooren. Een 15-jarige ervaring met de openlucht- school op het dak van de fabriek van v. d. Bilt, leert, dat de vorderingen van de leer lingen die 4 uur per dag onderwijs ontvan gen, minstens even goed zijn dan van de leerlingen van de gewone school die 5 uur les per dag ontvangen. Hoewel dus ae ervaring geleerd heeft, dat zoowel voor de gezondheid als onderwijskun dig de openluchtschool voor het zwakke en gezonde kind een zegen is, zijn wij Hollan ders nog maar voorzichtig aan het overwe gen. Spr. oordeelde de openluchtschool de ide ale school voor ieder kind. Spr. had niets dan een inleiding willen ge ven, doch hij hoopte dat het gevolg daarvai niet de spreuk die hij als student op de wan< van een bierknijp las: De Grönnegers poesten moar willen het meel in de mond hollen. Het hoofd der school, de heer Beijneveld, gaf hierna nog een uiteenzetting van hetgeen hij op onderwijskundig gebied bij zijn bezoe ken aan de Waldschule te Charlottenburg eit de openluchtscholen te den Haag en Katwijk had opgestoken. Spr. deelde mede dat het bestuur meende thans zoo ver te zijn, dat op voorzichtige wij ze een aanvang kan worden gemaakt met hel geven van lessen in de open lucht Voorloopig zullen lessen in lezen, zingen, handwerken, aardrijkskunde en geschiedenis bij gunstig weer in het gunstige seizoen bui ten worden gegeven. De Voorzitter deelde nog mede, dat dit de instemming heeft van den schoolarts Dr. Blok, en van den inspecteur van het L. O., den heer Rhader, die de school hiervoor bij zonder gunstig gelegen vindt. Met een woord" van dank aan de aanwe zigen en den spr. sloot de Voorzitter hierop de vergadering. Opgave van \o*rrt?iollainl«ch liiinfltinftwcrcdiet. W.V* (Uut «togen pet draad'ooze teleloou). 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-1N STELLIN GEN. Handel Mpij Cert. v. Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert.. Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Besit 1NDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steei comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mi]. Boeton ftedjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli t Senembah t Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee t Southern Rails Union Pacific t Wabash 'Exdividend tExclaim, Vorige koers 102V, 172V* 213 1541/4 525 285 100=,, 152=;, 1431./, 53 89l/3 326'/, 45/i/, 72 1487,, 101 »/w 33'/., 1837/, 299 566 405 153 130 50 65 173 172'/, 117'/, 369 3o0t/, 161 1721/4 115 209 124', 6V4 33 29»/4 172 79 66 100'/, 366 415 404'/, 597, 24 y» 2291/4 56« Koers van heden te pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1030 10.45 11.— 11.15 172/, - MM - 108 1071/, 8 151 148 50a 149-J 150 143 143 143 324 5 323-5 324 I-V, 321V,-3 457 457.-9è 459-61 73 7, z löl»/« 33'/, 1847, 570 570 2 570 2 405 - 174 172 378'/, 378'/,-9 378V,.9 164 6 166 8 172 172-3 1731/4.4 173J 4} 115 111 l/s 124 124', 6% 6V14 6»,s 173-4 174 100 IOO - 363 363 73 373-5 377-3 412'/, 4I21A 422 420 405 413-7 413-4 60 231/,-; 551/, 55»fe PROLONGATIE vorige koers 3 WISSELKOERSEN pCt. heden 3 pCt. AMSTERDAM. (Belga) 1 J T 1 Ml. 113* I 'l Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo t t NIET OFFICIEEL New-Yorh Italië ..x 1. l 4 Vorige koer* 12.12»/, 59.521/, 9.75S/4 34.751/, 4S.13 35.1214 66.77'/, 66.95 66.70 2.49'/, 13.07'/. Koers op heven 11 uur 12.129/w 59.521/4 9.757, 34 75 /t I 4813 35.15 66.75 66.97 66.70 2.4914 13.00 I ?:3

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11