Door den Raad van State is behandeld /iet beroep van het gemeente-bestuur van Wieringen tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij is bepaald, dat de door de vereeniging voor Christ. Natio naal School-onderwijs gevraagde medewer king voor de stichting van een bijzondere school in Den Oever alsnog behoort te wor den verleend. Luchtvaart HET VLIEGVELD CROYDON. Tooneel. Rechtszaken Sport Binnenland Provinciaal nieuws SCHERMERHORN. De sprekers hebben zoowel in de boven- als in de benedenzaal het woord gevoerd, ten deele zijn de redevoeringen met luid sprekers overgebracht. In de Zuiderkerk is gesproken door pastoor P. J. van Buuren (oud-kath.), ds. A. C. G den Hertog (herv.), prof. A. Kartachov, rec tor J. Nolet en den heer J. Schouten, lid v$n de Tweede Kamer. Ook hier werd dezelfde motie aangeno men. Incidenten hebben zich in deze vergade ringen niet voorgedaan. Een paar keer is buiten door communisten gepoogd te betoo- gen, doch zij werden door de politie, welke zeer uitgebreide maatregelen ter handhaving van de orde had getroffen, onmiddellijk uit eengejaagd. BIJZONDERE SCHOOL TE DEN OEVER. Voor het gemeente-bestuur van Wieringen werd het beroep toegelicht door mr. Blaupot ten Cate. Het beroep werd bestreden door den heer Hardenbroek namens de Vereeniging voor Chr. Nat. onderwijs Na re- en dupliek deelde de president me de, dat de koninklijke beslissing later zal volgen. GODSDIENSTONDERWIJS VOOR VOLWASSENEN IN DUITSCHLAND. Niettegenstaande de sterke anti-kerkelijke propaganda en het dalen van het godsdien stig en zedelijk leven in Duitschland neemt, volgens „Das Evangelische Deutsch'and", de vraag naar godsdienstonderwijs door vol wassenen vrij algemeen toe. De gevallen, dat terugkeer tot de kerk, die men verlaten had, gewenscht wordt, vermeerderen. Zoo heeft de kerkeraad van Gera een predikant aangesteld piet de speciale opdracht om voor dit onder- Vijs te zorgen. HET ONDERWIJS-CONFLICT TE LEMMER. Debat over het karakter van het chr nat. onderwijs. Naar aanleiding van de moeilijkheden die In de Vereen. Christelijk Nationaal School onderwijs te Lemmer gerezen zijn, in ver band met het optreden van het bestuur te gen den onderwijzer, den heer F. Schurer, die een waarschuwing heeft ontvangen van ontslag, indien hij zijn anti-militairistische propaganda niet staakt tegen welke waarschuwing 87 leden hebben geprotes teerd heeft deze vereeniging een zeer druk bezochte buitengewone vergadering ge houden op verzoek van een tiental leden, die uitspraak wenschten over het karakter der vereeniging. Op verzoek van het bestuur gaf de heer J Wytzes, directeur der Christelijke Kweek school te Sneek, en inspecteur van de veree niging van Christelijke Nationaal Volkson derwijs, aan de hand der statuten een uiteen zetting van doel en streven der landelijke vereeniging van Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. Van de gelegenheid tot de bat maakten o.m. gebruik ds. M. van der Voet, herv. predikant te Lemmer (orthodox) die, instemmende met doel en streven van Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, be zwaren had tegen de rede van den heer Wytzes en het bestuur verweet, dat het door het optreden tegen den heer Schurer een aanslag heeft gepleegd op het christelijk ge weten en schade aan de school heeft toege bracht. Spreker had ernstige bezwaren te gen het optreden als inquisitie en adviseer de, den heer Schurer met rust te laten en zijn ouders te willen sparen. De heer Wytzes wilde in zijn repliek op allerlei persoonlijke aangelegenheden niet ingaan, wijl hij slechts gekomen was, om te spreken over het karakter van Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. Hij wees er o.m. op, dat de vredesbeweging van Kerk en Vre de tot groote schade der chr. school is. De vereeniging staat en valt met het al of niet letterlijk handhaven van haar belijdenis. Velen zijn bij de school gekomen, die er vol gens spreker niet bij behooren en leven uit net humanistisch beginsel. Dezulken kunnen gemist worden. Ds. Van der Voet, in tweede instantie het woord voerend, wees er op dat, als het drei gend ontslag van den heer Schurer door gaat, vele ouders hun kinderen van de school zullen nemen, die daardoor niet meer komen onder beademing van het evangelie en spre ker zou dit een schreienden toestand achten. De heer Wytzes, dupliceerend, wees er op, dat de christelijke school een opvoedings instituut is, maar geen middel ter evangeli satie en dat zij dat ook nooit mag worden Men moet de consequenties van het beginsel aandurven en wie die te sterk vindt, moet maar heengaan. Wijl het debat meer en meer in persoonlijke aangelegenheden ver liep, sloot de voorzitter de vergadering. ONDERSCHEIDING VOOR VON KONIG—WARTHAUSEN. De Koninklijke Deensche Vereeniging voor Luchtvaart heeft besloten, den Duit- schen vlieger Freiherr von KönigWart- hausen, die met zijn sportvliegtuig ae wereld rondgevlogen is, haar hoogste onderschei ding: een gouden plaquette, toe te kennen. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ BOEDAPEST. 7 slachtoffers Gistermiddag is een vliegtuig van de C.I. ti. A (Compagnie Internationale de Naviga- tion Aeronautique), dat den dienst Weenen-- Constantinopel onderhoudt, bij Boedapest verongelukt. Het toestel is in een mist ge raakt en moet zijn afgegleden. Toen het op den grond viel, vloog het in brand. De zes inzittenden en de bestuurder zijn in de vlammen omgekomep In antwoord op een vraag van Wardlaw Milne, zeide hedenmiddag in het Lagerhuis de onder-minister voor de Luchtvaart Mon- tague, dat na rijpelijke overweging besloten was, Croydon te behouden als eindstation voor Londen. Croydon was vergroot en ver beterd. De regeering blijft echter dit moei lijke vraagstuk haar zorgvuldige overweging geven. BATAVIA—SINGAPORE. Sir Cecil Clementi, gouverneur van de Straits Settlements, heeft bij de aankomst van het eerste vliegtuig in den geregelden wekelijkschen luchtdienst BataviaSinga pore vice versa het woord gevoerd. Hij ver klaarde o.a. voornemens te zijn van dezen dienst gebruik te maken wanneer hij zijn officieele bezoek zal brengen aan den gou verneur-generaal van Ned.-Indië. DE VLUCHT NAAR TOKIO. Van Van Lear Black. Van Laer Black is gistermorgen naar Dtlhi vertrokken via Burma op weg naar Tokio. NOODLANDING. In een opgespoten terrein. Hedenmiddag te ongeveer 1 uur heeft een klein particulier Engelsch vliegtuig, gemerkt G. A., een noodlanding gemaakt op het op gespoten terrein aan het einde van den Zui delijken Wandelweg nabij den Amsteldijk te Amsterdam. De bestuurder-eigenaar, de Engelschman W. G. Robson, was vandaag met zijn kleine tweedekker te Hannover opgestegen met be stemming naar Schiphol. Boven den Amstel gekomen geraakte hij in een mistbank en toen hij daar beneden zich een uitgestrekte vlakte zag liggen, verkeerde hij blijkbaar in de veronderstelling, dat hij Schiphol reeds bereikt had. Hij daalde en kwam terecht in de opgespoten zandwoestijn. Om half twee zat het vliegtuig nog vast aan den grond. KON. REDERIJKERSKAMER BILDERDIJK. De Heilige Vlam, tooneelspel in drie bedrijven van W. Somerset Maugham, door het Vereenigd Tooneel. Een opvoering door een beroepsgezel schap voor de leden van Bilderdijk. Men kent de aanleiding tot dit besluit. Met de verschil lende nieuwe krachten kon de eigen voorstel ling niet op tijd gereed zijn en daarom bood het bestuur den leden deze beroepsvoorstel ling aan. Nu we twijfelen niet of de leden zul len dit op hoogen prijs hebben gesteld, want zij hebben nu Dinsdag en Woensdag kunnen genieten van een der successtukken van het Vereenigd Tooneel:. De Heilige Vlam, dat op zoo uitmuntende wijze werd vertolkt. De Engelsche auteur heeft ons een mooi en boeiend geschreven stuk gegeven En in de handeling heeft hij een aanta' menschelijke problemen naar voren gebracht, die, al is men het er misschien niet in alle opzichten mee eens, toch de gedachte bezighouden, ook nog na afloop van het stuk. Na de opvoering van het stuk te Bergen is er in onze courant reeds over geschreven. Wij brengen den inhoud nog in 't kort even in herinnering. Maurice Tabret was in den oorlog een bui tengewoon succesvol vlieger. Zes jaar gele den heeft hij bij het invliegen van een nieuw toestel een noodlottigen val gedaan. Het on derste gedeelte van de ruggegraat is gebro ken en gekweld door pijnen is hij voor altijd gedwongen in zijn rolstoel te liggen. Aan zijn huwelijk is alle lichamelijke liefde ont zegd. Maurice draagt zijn leed als een held. Hij heeft maar één verlangen, dat Stella, zijn mooie jonge vrouw, zooveel mogelijk van het leven zal genieten. Op den avond, waarmee het stuk aanvangt, wordt de smart hem bijna te machtig. Den volgenden morgen wordt Maurice dood in zijn bed gevonden. Men denkt .algemeen aan een natuurlijken dood, doch dan komt de pleegzuster Weyland met de vreeselijke aan klacht, dat volgens haar Maurice vermoord is. Het fleschje met chloraline, dat nog vijf ta bletten bevatte, werd door haar ledig ge vonden. Iemand moet Maurice de doodelijke hoeveelheid hebben toegediend. Wie kan de schuldige zijn? Zuster Weijland heeft de vaste overtuiging dat Stella dat is. Voor haar die een groote liefde heeft opgevat voor Maurice's broeder Collin, kon de dood van Maurice een verlossing beteekenen. Zuster Weyland, die in de jaren, dat zij Maurice ver pleegd heeft, een groote reine liefde vooi haar patiënt is gaan koesteren, beschuldigt Stella, en zelfs de huisvriend Liconda, oud-politie chef, gaat aan Stellas onschuld twijfelen. Doch kan komt ten slotte de moeder met de bekentenis dat zij haar zoon gedood heeft. Reeds in het begin van de verlamming had zij haar zoon de heilige belofte gedaan, dat zij een einde aan zijn lijden zou maken, als dat niet meer te dragen mocht zijn. De moeder die alles van Stella en Collin wist, wilde hem voor dat groote leed besparen. Vandaar haar daad. Ook zuster Weyland is zoo geheel overtuigd. Er is een voortdurende en steeds grooter wordende spanning in dat stuk en W. Somer set Maugham heeit zich 'n bekwaom tooneel- schrijver getoond. De spanning en stijging waren ook in de vertolking, die de aanwezigen bij voortdu ring geboeid heeft. Er is prachtig gespeeld en het publiek heeft zijn groote waardeering voor het spel in zijn enthousiast applaus dui delijk tot uiting doen komen. De rol van Maurice bepaalt zich tot het eerste bedrijf, doel daarin heeft Cees Laseur zeer gevoelig gespeeld, zonder eenige over drijving. Prachtig was hij in ziin liefde voor Stella, terwijl hij toch ook zijn groote smart liet doorvoelen. Onmiddellijk zij hierna geconstateerd het buitengewoon mooie spel van Vera Bondam in de rol van zuster Weyland Wat een stij ging zat daarin in het tweede bedrijf Met welk een kracht beheerschte zij toen de ge- heele situatie. Zij wist de toon te treffen, die ons boeide en ontroerde. Vooral ook toen zij haar liefde voor Maurice bekende (derde bedrijf). Haar suc ces was groot en welverdiend. Minny ten Hove had de zware rol van Stella. Ofschoon zij haar stem niet zoo be- heerscht, heeft zij verrassend goede dingen gedaan en in de sterke speelscènes de toe schouwers geboeid en doen medeleven Uit stekend verdedigde zij zich tegen de aan klacht van zuster Weyland. Mevr. Ranucci—Beekman kreeg pas in de derde acte haar groote kans. en op overtui gende wijze heeft zij haar bekentenis inge leid en afgelegd. Dat dit derde bedrijf zoo grooten indruk maakte, was mede aan haar spel te danken. Dirk Verbeek was een uitmuntende dokter. Richard Flink zeer goed als Majoor Liconda Ado phe Hamburger had de rol van Collin, <lie door den auteur niet bijzonder is uitge werkt. Hij kon zich niet tot het peil der ove rigen verheffen, doch in het begin van het tweede bedrijf wist hij in het verhaal van Tabrets dood wel den goeden toon te treffen Adrienne Canivez was de dienstbode Alice. Het décor was uitstekend. De Rederijkerskamer Bilderdijk kan over het succes der door haar georganiseerde voorstelling ten zeerste tevreden zijn. G. DE MOORD OP MEVROUW ODEM TE DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank heeft heden Wil lem Kromhout v. d. Meer, tegen wien het O. M. levenslange gevangenisstraf had ge- ëischt wegens moord op mevrouw Odem aan den Bezuidenhout te Den Haag en poging tot doodslag op haar huishoudster, mej Hol- stein, heden veroordeeld, wegens doodslag en poging tot doodslag, tot 20 jaar gevan genisstraf. POGING TOT DOODSLAG. De rechtbank te Leeuwarden heeft een 21- jarigen smid uit Lippenhuizen wegens po ging tot doodslag op den jachtopziener die den verdachte en anderen bij nacht betrapte op stroopen met lichtbakken, veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf. De eisch luidde vier jaar. HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT. In hooger beroep 12 jaren ge vangenisstraf geiischi. Het Haagsche gerechtshof behandelde gis ter, zooals in een deel der vorige oplaag nog gemeld, de zaak tegen den 43-jarigen koop man W. B. uit de Faber van Riemsdijkstraat te 's Gravenhage, door de Haagsche recht bank wegens het veroorzaken van dood door schuld, in casu door roekeloos en onvoor zichtig aftrekken van een revolver dooden van zijn echtgenoote, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, zulks met vrij spraak van den primair ten laste gelegden moord, subsidiair doodslag op zijn echtge noote. Het O. M. bij de rechtbank had twaalf iaar geëischt en was evenals verdachte in hooger beroep gegaan. Vanwege het O. M. waren thans 7 getui gen, benevens twee deskundigen opgeroepen; van de zijde den verdediger, mr. Bourlier, waren 18 getuigen gedagvaard. Na het getuigenverhoor heeft de advocaat- generaal geconcludeerd tot vernietiging van het vonnis der Haagsche rechtbank en ver oordeeling van verdachte tot 12 jaren gevan genisstraf met last tot onmiddellijke gevan genneming. NIET OPVOLGEN VAN EEN BEVEL. Het Hoog Militair gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak van twee dienst plichtige sergeanten die voor den krijgsraad te 's-Hertogenbosch en in hooger beroep voor het Hof hebben terechtgestaan ter zake dat zij op 20 Sept. j.1. te 's-Hertogenbosch bij een volksverzameling hebben geweigerd, te voldoen aan het bevel, hun door een sergeant der politietroepen. tevens commandant eener garnizoenspatrouille, gegeven om zich te verwijderen en opzettelijk in hun ongehoor zaamheid hebben volhard, nadat die meerde re hen op hun strafbaarheid had gewezen. De krijgsraad had deze beklaagden ver oordeeld tot een week gevangenisstraf en den eenen beklaagde bovendien tot de straf van verlaging tot soldaat. Het Hof sprak deze beklaagden vrij van de strafverzwarende omstandigheid, dat zij in hun ongehoorzaamheid hebben volhard, en verwees de zaak overigens ter verdere be handeling naar den commandeerenden offi cier. Voetbal. EXTRA TREINEN. Op Zondag 9 Maart wordt op het H F.C.- terrein te Haarlem de beslissingswedstrijd Blauw WitZ.F.G gespeeld. In verband met dezen wedstrijd wordt door de Nederlandsch^ Spoorwegen op groot reizigersvervoer ge rekend. Indien zulks noodzakelijk blijkt, zullen eenige extra-treinen worden ingelascht. ABORTUS. Te Eelde in Drente is vanmorgen aange houden W. V. wegens overtreding van art. 251 bis van het Wetboek van Strafrecht, waarbij twee meisjes betrokken zijn. Een van deze is inmiddels overleden. De dader heeft bekend en is ter beschik king van de justitie te Assen gesteld. INBRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag is bij twee dames te Spekholzerheide (L.) in gebroken. Voordat de dieven 't huis binnen slopen, hadden zij den waakhond de keel af gesneden en de telefoondraden vernield. Als buit bemachtigden zij een bedrag van 500 en vier hammen. De politie heeft de daders nog niet kunnen vinden. EEN AUTO-ONGELUK. Een doode hen automobiel, bestuurd door graaf van Limburg Stirum uit Den Haag, is te Antibes (Fr.) tegen een muur opgereden De heer van Stirum werd licht gewond, maar een Australische dame, die ook in den auto zat, is gedood. AUTOBUS TE WATER. Gisteravond te half acht is onder de ge meente Ameide de autobus van den onderne mer Bouter tengevolge van den zwaren mist in het water gereden. De inzittenden die ge red konden worden kregen lichte verwondin gen BRANDEN. Dinsdagmorgen is te Driesum (Fr.) de boerderij van den heer D. Bosma te Oud- woude, bewoond door den heer D. Jorritsma, afgebrand. Men kon het vee redden. Een koe en een paard moesten echter wegens ernstige brandwonden worden afgemaakt. De burgemeester van Dantumadeel, de heer T. Nauta, heeft den bewoner der boer derij een verhoor afgenomen, en dit heeft er toe geleid, dat deze gistermiddag naar Leeu warden is gebracht, waar hem een verhoor zal worden afgenomen door den rechter-com missaris. Dr. C. BIJL. t Gisteravond is te Zutphen in den ouder dom van bijna 63 jaar plotseling overleden de heer dr. C Bijl, eersté geneesheer van het krankzinnigengesticht van het Oude en Nieuwe Gasthuis. INTERNATIONALE BRANDWEER TENTOONSTELLING TE ROTTERDAM Van 25 Juli t/m. 8 Aug In een gistermiddag ten stadhuize te Rot terdam gehouden vergadering is besloten de Internationale brandweertentoonstelling Rot terdam 1930 te houden van 25 Juli tot en met 10 Aug a.s. Voor deze tentoonstelling is samenwerking tot stand gebracht tusschen de Kon. Ned. Brandweervereniging en het comité „Rotter dam 1930". Het gemeentebestuur van Rotterdam stelde de terreinen en gebouwen van de voormalige Nenijto 1928 aan den Stationsingel welwil lend beschikbaar, zoodat voor de tentoonstel ling de beschikking is verkregen over twee groote hallen, terwijl verder een uitgestrekt terrein voor demonstraties beschikbaar is. In het algemeen bestuur namen reeds ver schillende vooraanstaande personen, o.a. ver schillende deskundigen op brandweergebied, zitting. De expositie zal in den meest uitgebreiden zin des woords alles omvatten op het gebied van brandblusschen. Tal van belangrijke in zendingen zijn toegezegd. Het voorloopig adres der directie is Cool- singel 88, Rotterdam. KORTE BERICHTEN. Vanwege het uitvoerend comité Op richting monument Nederlandsch Reddings wezen in Den Helder wordt meegedeeld, dat in de eerste tien dagen van de actie voor het bijeenbrengen van gelden voor een monument voor het Nederlandsche reddingwezen reeds meer dan 80.000 prentbriefkaarten zijn aan gevraagd. Gisteren is de 21-jarige monteur O. Schonert bij het verrichten van werkzaamhe den aan 'n bovengrondsche stroomleiding bij de Philipsfabrieken te Eindhoven van een hoogte van acht meter naar beneden gestort. De man kreeg ernstige inwendige kwetsuren en is aan de gevolgen daarvan in het zieken huis overleden. De heer v. d. G. uit de Laan van Meer- dervoort in Den Haag, die wegens kolen dampvergiftiging verladen week in het zie kenhuis aan den Zuidwal aldaar was opge nomen, is aan de gevolgen overleden. VOORSCHOTTEN LAND- ARBEIDERSWET. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is aan de gemeente H e i 1 o o een voorschot uit 's rijks kas verleend tot een maximum van 3400, ter verstrekking aan de stichting, in die gemeente uitsluitend werkzaam ter bevordering van de verkrij ging van onroerend goed door landarbei ders, ter uitbetaling van het door een land arbeider benoodigd bedrag voor de verkrij ging van een plaatsje; aan de gemeente Heerhugowaard een voorschot tot een maximum van 3000, ter verstrekking aan de vereeniging, in-die gemeente uitsluitend werkzaam ter bevorde ring van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd bedrag veer de verkrijging van een plaatsje. EGMONDBINNEN. Begrafenis T. Jaape Woensdagnamiddag had op het N. H. kerk hof te Egmond a. d. Hoef de teraardebestel ling plaats van den T. Jaape, die sedert vele jaren jachtopziener was in de duinen van den heer van der Vliet. Wie kende niet dezen man als hondendresseur. Een pracht gezicht was het wanneer hij met 9 honden om zich heen de duinen door trek soms naar zee, waar ze zich dan even mochten vermaken. Hoe trouw volg- BURGEMEESTER en WETHOUntAT van ALKMAAR brengen ter algemeen l S nis dat in het gemeenteblad r, *€n- nr. 1153 Raad dier van Alkm"^" is opgenomen het besluit vairT' gemeente van 28 November 10*5? waarbij is vastgesteld eene Verordening tot regeling der larissen van het ondcrwuzend 1 soneel aan de Middelbare H delsavcndschool voor handeh kantoorbedunden te Alkmaar Deze verordening is heden afgekondigd gedurende drie maanden ter gemeente-serre tarie ter lezing nedergelegd, waar rij teven, in afdruk, tegen betaling der kosten ver krijgbaar is. Alkmaar, 5 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd WENDELAAR, Burgemeester A KOELMA, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat het aan Burgemeester en Wethouders van Oudorn gerichte verzoek van de fa. JAC. MET te Alkmaar, om op het perceel, kadastraal be kend in die gemeente, in sectie A, no. 264 een benzinepompinstallatie met ondergrond- sche tank van 15000 liter te mogen plaatse* door hen is toegestaan. Alkmaar, 6 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. den zij hem, zoodra hij den terugweg aan vaardde. De overledene, die pas 55 jaar oud was, wai een zeer geziene persoonlijkheid, wat bleek uit de groote belangstelling bij de begrafenü Een 3-tal kransen dekten de baar. Aan het graf werd allereerst gesproken door den heer van der Vliet. Deze prees der overledene als een plichtgetrouw mensch. Als tweede spreker merkten wij op een oud college van het Politiecorps Amsterdam. Spreker memoreerde, dat de overledene alleen maar vrienden had, een man was uit één stuk en bemind om zijn eerlijk karakter. Tot slot sprak een schoonzoon van den overledene, een predikant. Spreker herdacht in warme woorden hoe, nu de natuur ontwaakt, de overledene die zoo gehecht was aan de na tuur zich hiervan had moeten losmaken, hoe moeilijk dit denkbeeld eerst geweest was, toch hadden de laatste maanden van zijn ziekte hem in zijn onvermijdelijk heengaan doen be rusten. Spreker spoorde ook hen die hier om het graf geschaard waren aan, zich aldus te onthechten aan de aarde. Een zoon van den overledene dankte voo» het gesprokene. Gisternacht heeft in de oliefabriek de En gel, van de firma Crok Laan te Wormtfr veer, een ongeluk met doodelijken aflooj plaats gehad. De 23-jarige ongehuwde fa brieksarbeider L., uit Schermerhorn, waj belast met het opkoken van een kuip vetzu ren. In deze kuip waren ongeveer 10.000 L vetzuren, welke door middel van een stoom- leiding werden verhit. L was belast mei het openen en sluiten van de stoomkraan. Toen de voorman bemerkte, dat de kuip overkookte, werd L. vermist, en men ver moedde, dat hij door de gladheid in de kuip was gevallen. Nadat de inhoud was weg gevloeid, vond men den arbeider in de kuip. Vermoedelijk is L. bij het sluiten van de kraan in de kokende massa gevallen, door dat hij van een loopplank uitgleed. Het lijk is per politiebrancard naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd. WINKEL. Aan de firma Keetman en Schoorl alhie. is concessie verleend voor de exploitatie vak een autobusdienst Winkel—Schagen en te rug. Deze dienst zal aansluiten op den dienst WinkelHoorn en daarmede zal dus 'n bus verbinding Schagen—Hoorn tot stand ko men. Het schijnt de bedoeling te zijn vijf keer per dag heen en terug te rijden en des Donaerdags zes keer en zoo mogelijk 10 Maart a.s. deze dienst te openen. STOMPETOREN. Bij het examen dat door het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiekverbond te Alk maar werd gehouden, werd de acte als lei der behaald door den heer J. C. de Goede, alhier. NOORDSCHARWOUDE. Aan mej. Wouda, onderwijzeres aan d< O.L. school, is een ziekteverlof verleend van zes weken. DIRKSHORN. Benoemd is tot Hoofdingeland van dett Ringpolder de heer W. Bijpost te St. Maar ten, inplaats van den heer D. Blom, die tot Molenmeester werd gekozen. (Homori*).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10