KING Landbouw en Veeteelt. Hetzij kind of grijsaard wie eenmaal King- pepermunt heeft geproefd, lust geen andere meer. PEPERMUNT WorP, a crown. j Voor eu^ms Dij: Rechtszaken GELDIGE WEGENBELASTINGKAART ABSENT. Radijs is een eveneens gewild artikeli a de raapstelen. We noteerden voor radijs van de Vall het volle pond moeten betalen en dat zou spr. niet wenschen. Het vrij ge steld zijn van belasting wil altijd nog niet zeggen, dat de betrokken personen mini mum-lijders zijn, want er zijn er bij, die voor 1600 of meer inkomen aangeslagen zijn, maar voor wie de kinderaftrek zoo groot is, c'at zij geen belasting behoeven te betalen. De heer V a h 1 wenschte ook wel dat er een grens bepaald werd. De heer S c h u y t vond het 't allerbeste te handelen naar omstandigheden volgens het oordeel van B. en W. De heer Opdam wees er op, dat er zich verschillende gevallen voordoen, waarmee rekening moet worden gehouden, zoodat het hem beter leek het bepalen van den toeslag aan B. en W. over te laten. De heer Van't Veer vroeg of B. en W. alléén de beslissing zullen hebben. De voorzitter antwoordde toestem mend. Den heer Van d e V a 1 1 leek het nie* goed dat de raad de beslissing uit handen geeft, wat voorkomen kan worden, als men een grens trekt. De Voorzitter zou er niet tegen zijn te bepalen, dat de menschen in beroep kun nen komen bij den raad, als zij met de be slissing van B. en W. geen genoegen kunnen remen. De heer Van't Veer vereenigde zich hiermee. Het voorstel-van de Vall werd niet ge steund, waarna het voorstel van B. en W., aangevuld met de bepaling omtrent beroep op den raad, zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De heer Van de Vall verzocht aan- teekening dat hij geacht wenscht te worden als te hebben tegen gestemd. Aankoop grond voor een aan te leggen weg. Devoorzitter stelde wederom aan de orde het in de vorige vergadering aange !houden punt omtrent aankoop van grond [van den heer Rus ten dienste van een aan te jleggen weg. De heer V a n d e V a 11 merkte op, dat het uitbreidingsplan ter inzage heeft gelegen voor belanghebbenden, waarbij een weg wordt geprojecteerd, uitkomende ongeveer tegenover de waschinrichting. De heer Rus vroeg daarop om dien weg een weinig anders te leggen en nu plaatst hij den raad voor een voldongen feit, door op de plaats waar de weg zou komen, een huis Lte bouwen. Spr. vreesde dat zooiets in de -toekomst tot gevolg zal kunnen hebben, dat men den raad nog eens voor een fait accompli (plaatst en daarom wenschte spr. te protes teeren tegen een dergelijke handelwijze. Spr. -wees er hierbij op, dat Tuindorp is ver knoeid tengevolge van het dicht bouwen. (Wanneer spr. zich noodgedwongen bij het voorstel zou neerleggen, hoopte hij toch, dat alle leden van den raad zouden voelen, dat het ontoelaatbaar is, dat één persoon den raad en Idaarmee de geheele gemeente, verhinderen ikan een weg te leggen zooals zij meener. dat 'noodig is. Spr. hoopte daarom dat ter kennis van toe komstige eigenaren zal worden gebracht, dat de door hen te koopen gronden belast zijn met de kosten van eventueele doorbraken De voorzitter herinnerde er aan, dat -de raad destijds ten aanzien van een nieuwen weg bij den Stationsweg reeds aldus han delde. Bij den nieuwen weg, thans bedoeld, zullen eigenaren zeer zeker een bedrag moe ten betalen ter vergoeding van wat daar/oor uitgegeven is. Is het uitbreidingsplan vast gesteld, dan zullen B- en W. nut een voor stel komen om te bepalen op welke wijze die gelden terug zullen moeten vloeien. De raad zal er dan over kunnen beslissen. Spr. wilde wel verzekeren, dat de gelden voor een nieuwen weg uitgegeven, natuurlijk in de gemeentekas moeten terug komen. Het voorstel werd hierop zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Verbreeding van gedeelten van den Wester weg, de Schipperslaan en de Lijnbaan. 'De voorzitter deelde mede, dat de heer G. S. Komen gronden heeft gekocht aan 'deze drie wegen en nu voor wegverbreeding daarvan strooken aanbiedt tegen den prijs, dien hij er voor heeft betaald, mits de raad tot dien aankoop besluit nog vóór de be doelde grond in cultuur is gebracht en dus kosten heeft gevraagd. Zou later besloten worden tot den aankoop, dan moeten deze 'kosten natuurlijk ook betaald worden. De commissie voor de wegen was van oordeel (geweest, dat de gelegenheid óm thans den (grond in handen te krijgen,moest worden 'aangegrepen, al is men dien op dit oogen- 'blik nog niet op alle punten evenzeer noo dig. In de toekomst zal dit zeer zeker wel 'het geval zijn. In overeenstemming met dit ladvies stelden B. en W. voor, van den heer Komen aan te koopen 1128 vierkanten me ter grond voor den prijs van 33 cent per vierkanten meter. Zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Ruiling van grond op Kapel. Eveneens zonder hoofdelijke stemming Werd goedgekeurd een voorstel om met den heer H. Kok een ruiling van grond aan te gaan ter verkrijging van een wegverbree ding op Kapel V ast stelling uitbreidingsplan. De voorzitter herinnerde, dat in de laatste raadsvergadering dit voorstel ook reeds ter sprake is gebracht en dat toen ver schillende leden bezwaar hebben gemaakt tegen de bepaling van de grootte der percee len bouwterrein. Daarna is over deze zaak in comité gesproken en daarbij hebben B. en W. toen medegedeeld dat er sinds die raads vergadering van den inspecteur der volks gezondheid een schrijven was ontvangen, waarbij werd medegedeeld, dat de regee ring op grond van de woningwet bezwaar maakt tegen de bepaling, die voorschrijft welke bestemming aan de gronden moet worden gegeven. Wel mogen bepalingen om trent een ruime beschouwing worden opge nomen. Waar nu in het uitbreidingsplan voor het noordelijk deel der gemeente stond dat de gronden aan den Westerweg alleen mochten worden bestemd voor land- en tuin bouw, dient die bepaling dus te vervallen. De eisch van een grootte van een half hecta re voor elk perceel, gesteld omdat die opper vlakte voor een goede uitoefening van het bedrijf wel noodig was, kan dus ook ver minderd worden. B. en W. stelden daarom thans voor de breedte der perceelen te bepalen op 35 meter en daarbij vast te stellen, dat men bij be bouwing minstens 121/* meter van de grens van het terrein van den buurman verwijderd moet blijven, zoodat tusschen twee perceelen in elk geval een ruimte ontstaat van min stens 25 meter. Daarmee wordt wel een rui me bebouwing bereikt. Dit voorstel werd zonder bespreking goed gekeurd. Bestratingsplannen. Als een aanvulling van de agenda stelde de voorzitter namens B. en W. voor over te gaan tot bestrating van dat gedeelte van den Stationsweg dat verleden jaar met het oog op de kosten niet werd uitgevoerd. Men besloot toen immers het werk over een paar jaren te verdeelen. Thans zouden B. en W. willen doen uitvoeren het gedeelte van den Rijksstraatweg tot het perceel van Drij ver, alsmede het gedeelte van de r.-k. kerk tot de Zevenhuizerlaan en dan tegelijkertijd onder handen te nemen den Heerenweg van i n Stationsweg tot bakker Oud. B. en W. jnschten de bestrating te doen uitvoeren ever een breedte van 4 meter. De kosten zul len bedragen 12000, waarvoor een leening zou moeten worden aangegaan tegen een rente van hoogstens 5 pCt., af te lossen in 15 jaren. B. en W. zouden het werk zoo spoedig mogelijk willen doen aanvangen, opdat het af kan zijn. als de grootste drukte aan de veiling begint, dus ongeveer half Mei. De heer Van de Vall vestigde er de aandacht op, dat verschillende voertuigen steeds breeder worden en meer en meer de breedte van 2 M benaderen, waarmee bij 't aanleggen van wegen wel rekening mag worden gehouden. Spr. wees hierbij op den weg van het kanaal naar de Egmcnden, die in de toekomst toch zeker een belangrijke verkeersweg zal worden en daarom wel op een grootere breedte dan 4 meter bestraat mag "worden, opdat die breede voertuigen el kaar kunnen passeeren zonder op het rij wielpad te komen en aldus gevaar te veroor zaken. De geringste breedte voor beharding zou men wel op 5 meter moeten stellen. Met het oog op de hoogere kosten wilde spr. nog geen voorstel doen in dien geest, maar hij verzocht toch de aandacht van B. en W. hiervoor. In de tweede plaats wilde spr. aandacht vragen voor de afsluiting van ae beharding. Het was hem in verschillende plaatsen op gevallen dat de bestrating uitzakt als die af sluiting geschiedt met een paar klinkers. Waar men betonbanden aanlegt, voorkomt men dergelijk uitzakken. Wethouder Opdam noemde dit twee practische wenken en wilde wel meedeelen, dat in de vergadering van B. en W. ook al was gesproken over een grootere breedte dan 4 meter, maar uit een oogpunt van zui nigheid» stelden zij die breedte voor. Spr. kon zich er echter wel mee vereenigen, de bestrating te doen uitvoeren over een breed te van 4A meter. Dat zou niet zoo heel veel duurder komen. Wat betonbanden betreft, deze voorkomen zeer zeker het uitzakken van de bestrating. Waar we hier evenwel nogal wat halve steenen hebben, kan echter een soort paadje worden gelegd ter afsluiting en dan wordt uitzakken ook voldoende te gengegaan. De voorzitter drong op een beslissing aan, opdat het werk afgeloopen kan zijn vóór het seizoen begint. De Waterstaat geeft ten deze volgens spr. geen navolgenswaar dig voorbeeld. Spr. was er niet tegen dat besloten zou worden d: bestrating uit te voeren op een breedte van 4'A meter. De leening ou dan 1000 hooger moeten wor den. Biijkt dat in de toekomst de weg nog niet breed genoeg is, dan kan altijd nog een breedere aanleg plaats vinden, maar waar schijnlijk zal de breedte wel voldoende zijn voor de eerste 15 jaren, waarover deze lee ning zal moeten loopen. De heer S c h u y t informeerde nog of het gedeelte Heerenweg op dezelfde breedte zal worden bestraat als de Stationsweg, wat spr. zeer op prijs zou stellen. De voorzitter stelde hem dienaan gaande gerust. De heer V a h 1 zei, dat de wegen-commis sie gaarne den weg bij de veiling op 5 meter bestraat zou zien, overigens achtte zij 4 me ter voldoende. Zender hoofdelijke stemming werd hierna besloten de bestrating uit te voeren op een breedte van 4'A meter, uitgezonderd het ge deelte bij de veiling, waar zij 5 meter breed zal worden. Hierna sluiting van de vergadering. PROVINCIALE BOND VAN GEITENFOKVEREENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND. De Algemeene Vergadering van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen in Noord- Holland hield Dinsdag 4 Maart zijn jaarver gadering in café-restaurant „De Roode Leeuw" te Amsterdam, onder presidium van den heer J. L. Groot, Heiioo. De voorzitter opende de goed bezochte vergadering en heette mev" Schram van Bus- sum en de afgevaardigden van alle deelen der provincie welkom. In zijn inleiding liet spr. uitkomen, dat een goede stap in de richting is de vele keuringen in onze beste afdeelin- gen en het besluit van den gemeenteraad te Texel, die verbood om ongeregistreerde die ren ter dekking beschikbaar te stellen. Een mooi resultaat is dat ons vee naar het bui tenland gaat waar het onze naam kan hoog houden. Liever hield spr. liet in ons land, doch het geld speelt ook een rol- Teleurstel lend zijn de veje stériele dieren en het sterven van fokmateriaal. Spr. wekte echter op om niet bij de pakken te blijven zitten, doch door onverdroten arbeid de schade in te halen en de vereenigingen tot grooter bloei te bren gen Er is nog een groote teleurstelling. Spr. werd hedenmorgen aan het ziekbed van onzen eminenten rijksveeteeltconsulent de Vries ge roepen. Hij betreurde zijn afwezigheid en wenschte hem spoedig herstel. Heel jammer is, dat zijn inleiding over den Centralen Fok- veedag te Hoorn moet vervallen. Met den wensch dat de besprekingen op zakelijken en aangenamen toon moge blijven, verklaarde spr. de vergadering voor geopend Gaan de bokken, bestemd voor de slacht bank', naar het buitenland?. J. F. LIESHOUT en G. KUIPER, Alkmaar. Uitgeest (Schuddeboom) had een bok die men voor bloedverversching moest opruimen via den heer Boon te Sloterdijk voor afma king naar Amsterdam gezonden, doch het dier was te Mexico terecht gekomen en dus niet afgemaakt. Spr. had geen overleg met zijn bestuur kunnen plegen, wist eigenlijk niet hoe de vork in den steel zat. doch vond het niet in orde. De voorzitter was met de zaak niet op de hoogte, doch verzocht inlichting aan den in specteur. Uit zijn toelichting bleek dat de afdelingsvoorzitter van Sloterdijk vrij uit ging, daar het dier via den inspecteur naar Mexico was gezonden. Verschillenden afgevaardigden uitten hun ontstemming, hoewel men meende dat het hoofdbestuur er buiten stond, doch men sprak zich vrij krachtig uit dat een bok voor afma king bestemd niet verhandeld mag worden, ook niet al was hij goud waard. De voorzit ter onderstreepte die meening en zeide dat het niet meer moest gebeuren. (Instemming). De inmiddels ter vergadering gekomen heeren Th. Kwantes, controleur, Assendelft en Schuitemaker, veeteeltconsulent Hauwert, werden welkom geheeten. Ingekomen was een program van de op 10 en 11 September te houden Centrale Fok- veedag te Hoorn en sympathiebetuiging van prof. Bakker en de Ned. Commissie van Gei tenfokvereenigingen in den lande. Financieele commissie. Zaandam 'bracht verslag uit. De rekening over 1929 werd con form vastgesteld, ontvangsten 1806.39, uit gaven 1692 35, saldo 113.44. De voorzitter stelde voor te pauzeeren, waarna de heer Schuitemaker de inleiding over den Centralen Fokveedag zou houden. (Applaus). De inleider begon zijn leedwezen uit te spreken over de ziekte van den heer de Vries en wenschte hem spoedig herstel. Tot zijn onderwerp komend zeide spr., dat hij gebruik maakte van de aanteekeningen van Ir. de Vries. Spr. zeide, dat wij het vorig jaar in Den Haag met onze inzending een goed fi guur hebben gemaakt, doch indrukken ver vliegen. De bedoeling van een fokveedag is tweeledig, n l. onze eigen kennis vermeerde ren en reclame maken in binnen- en buiten land. Voorgesteld werd om de z.g. vrije inzen ding uit te schakelen, eene commissie te be noemen, die via de afdeelingen het vee keurt en, zoo de voorloopige goedkeuring er is, het vee extra verzorgt en in conditie brengt op dat wij een goed figuur maken. De reclame, (een voornaam punt) die ge voerd wordt in binnen- en buitenland, wordt niet door ons bekostigd. Een fokveedag is een leerschool. Uitnoodigingen worden verzon den aan alle colleges, die dan kunnen zien of de subsidies van Rijk, Provincie en Gemeente raden te laag (eventueel te hoog) zijn. Spr. geeft een volledig overzicht van wat de Rundveefokver., Schapen en Varkensfok kerijen doen en stelt de vraag: zullen wij ook aan de Fokveedag deelnemen? En zoo die vraag bevestigend wordt beantwoord, is het dan niet onze taak om deze zoo voordeelig mogelijk te doen slagen? De voorzitter opende de bespreking, doch zou eerst uitgemaakt willen zien of men in principe bereid was in te zenden. Deze vraag werd bevestigend beantwoord. Daarna werd besloten om de z.g. vrije inzending uit ie schakelen en aan het bestuur vrij mandaat te geven om te handelen naar bevind van zaken. Een drukke discussie had plaats of men 10 per afdeeling zou geven voor vergoe ding reis- en verblijfkosten van voorzitter en secretaris of het bedrag zou benutten voor medailles of geldprijzen. De daarover ge houden stemming had tot resultaat dat 36 stemmen werden uitgebracht voor geldprijzen en 32 stemmen voor vergoeding afdeelings- besturen. Begrooting 1930. Bij post 8 stelde Assen delft (Kat) voor om de post voor aankoop reservebokken a 250 op te voeren. Spr. wilde een stapje verder gaan en de beste bokken aankoopen en stationeeren in die af deelingen die toonen te leven of meer groote afdeelingen. Heiloo (Smits) stelde voor om de jaar wedde van den inspecteur te verhoogen tot 550 en f 50 af te nemen van het voordeelig saldo 1929. Zwaag (Hoogland) vond de post Land- bouwhuis te laag. Spr. stelde voor den post te verhoogen tot 25. Heiioo (Wasterval) vond den post keu ringen, waarop 50 voor NaardenBussum was gevoteerd te hoog, daar er geen keuring was gehouden. De heer Schuitemaker raadde Heiioo aan om het dit jaar zoo te laten en een voorstel in te dienen voor 1931, zoo noodig met te rugwerkende kracht. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van 2440 voor den fokveedag te Hoorn werd 400 uitge trokken. voor de afdeelingen 500, de kosten van melk onderzoek op f 250. Inleiding Melkcentrale. Het woord was aan den heer Kwantes. controleur te Assendelft, die een overzicht gaf van het resultaat van de controle. Spr. gaf verschillende nuttige wenken en uit de toe lichting bleek dat er dieren zijn. die tot 738 Liter melk geven. Het vetgehalte is het hoogst kort na het werpen en gedurende den zomer doch wordt geleidelijk minder bij stalvoede- ring. Hierna werden verschillende vragen ge daan en beantwoord. Verzekering bij ziekte. Heiioo (Smits) zeide dat in den Kring Alk maar en in zijn afdeeling de vraag was be handeld gereduceerd tarief en verzekering. De dierenarts, de heer Stokreef te Alkmaar, had in overweging gegeven om een ver zekering in het leven te roepen en spr stelde voor om het een provinciale verzekering te doen zijn en verzocht medewerking en prae- advies hoofdbestuur. De voorzitter verzocht om indiening van een voorstel voor 1931. Opwekking nieuw leven in de afdeelingen Meerdere vereenigingen sukkelen aan ge brek aan belangstelling der leden, hoewel de zaak floreert. Een goede boekhouder is moei lijk te vinden. Aan het hoofdbestuur werd medewerking verzocht om een propaganda- vergadering te beleggen. Toezegging volgde Hierna sluiting. KOEDIJK. Ingekomen personen. Maria de Groot van Alkmaar. Pieter Kor- ver van Castricum. Pieter Pafoor en ge zin van Alkmaar. Aaltje van Je Pijl van Texel. Vertrokken personen Nicolaas Klomp en gezin naar Bergen. Maarten Wijdenes naar de Rijp. Johanna Juliana Meijering naar Bergen. Garment Dekker naar Bergen. Gerrit Vaal naar de Rijp. Phillippus Koning en gezin naar Zaandam. Dieuwertje van Veen naar Ber gen. Gevonden voorwerpen. 1 Vulpenhouder, te bevragen secretarie. CASTRICUM. Heden werd grafwaarts gebracht onze bekende bode Bakker, die Zaterdag na een langdurige ongesteldheid in den gezegenden ouderdom van 79 jaar is overleden. Wij zagen o.a. zich achter de lijkbaar scharen burgemeester Lommen, wethouder Hetnmer en den gemeente-secretaris, alsme de alle ambtenaren van de secretarie, waar hij lange jaren zijn diensten als gemeente veldwachter, later als bode heeft gepres teerd. Voorts werden opgemerkt de gemeen te- en rijkspolitie en de directeur van de lichtbedrijven, terwijl nader nog van zijn belangsteling deed blijken burgemeester Middelhof van Hoogkarspel, die voorheen ter secretarie alhier werkzaam was. De plechtigheid droeg een eenvoudig en so ber karakter. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. (Zitting van Dinsdag 4 Maart.) BELASTING-OVERTREDINGEN, (vervolg) Hierop volgde de strafzitting van den po litierechter, eveneens alleen belastingzaken betreffende. AANGEHOUDEN ZAAK. De eerste verschenen verdachte was de heer J. J. K., expediteur te Alkmaar, aan wien was ten laste gelegd primo het rijden met een aanhangwagen en secundo dat voor deze aanhangwagen geen wegenbelasting was betaald. De chauffeur Preys, die deze wagen had gereden, werd als getuige ge hoord. Het feit was gepleegd op 3 Nov. Tweemaal was Preys door commissarissen aangehouden. Eenmaal in Medemblik, doch niet op denzelfden dag tweemaal, verklaar de de heer Preijs. De heer K. onderschreef de verklaring van zijn chauffeur. Eisch 20 boete of 10 dagen en voor een der feiten vrij spraak. Vonnis 7 boete of 7 dagen. Ver dachte nam daarmede genoegen. ONJUISTE AANGIFTE WAGEN GEWICHT. De heer Fr. G.. expediteur te Hoorn, stond terecht ter zake dat hij op zijn aangifte biljet had opgegeven voor een verhuiswagen een gewicht van 2840 K.G., terwijl dit gewicht bedroeg 3234 K.G. De heer Gr. deelde ter zijner verontschuldiging mede, dat door res tauratie de wagen zwaarder was geworden en hij inderdaad heeft verzuimd hiermede rekening te houden. Eisch 25 boete of 10 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen. ONTBREKENDE BELASTING- KAART. De heer van H., rijksambtenaar te Sint Pancras, was niet in staat een geldige we- gen-belastingkaarf te toonen, toen hij te Oude Niedorp werd aangehouden. Eisch 15 boete of 10 dagen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. Verdachte voldeed cnmiddellijk dit bedrag. ALS VOREN. De'garagehouder Pieter O. te Alkmaar had zich daarop eveneens ter zake een der gelijk feit te verantwoorden. Hij had gere den met een vierwielig motorrijtuig, terwijl hij geen geldige belastingkaart had kunnen overleggen. Verdachte deelde mede dat het een wagen was, ter reparatie afgegeven. Eisch 5 boete of 5 dagen. Vonnis conform eisch. Betaling a contant. WAGENGEWICHT ONJUIST AANGEGEVEN. Voor dit feit stond terecht de heer F. P. van R., garagehouder te Haarlem, die als bestuurder van een auto te Alkmaar werd aangehouden ten controle van het gewicht, waarop bleek na weging dat de wagen zwaarder woog dan was aangegeven. Ge vorderd werd 25 boete of 25 dagen. Von nis/15 boete of 15 dagen. ONTBREKENDE WEGENBELASTING- KAART. De 58-jarige te Haarlem wonende koop man Hendrik Sch. werd op 2 Sept. tijdens de Alkmaarsche kennis aldaar door de politie bekeurd ter zake een overtreding der gegi. politie-verordening. het innemen van~^T verboden standplaats, en tevens geconshT teerd, dat hij niet in het bezit was van geldige wegenbelastingkaart, voor welk w hij nu terecht stond. Eisch 10 boete of in dagen. Vonnis 7 boete of 7 dagen RIJDEN MET EEN ONGELDIGE BELASTINGKAART. De chauffeur Dirk Corn. Sch. te Heilon stond terecht op grond van het feit, dat Hi had gereden met een auto ten dienste van zijn toenmaligen patroon te Bergen, terwijl deze wagen niet voorzien was van een gel. dig bewijs dat daarvoor wegenbeiasting was betald. De chauffeur had wel 'n kaart doch deze had geen betrekking op de door hem gereden wagen. De transactie ad 3 hem aangeboden, werd door hem niet aan vaard. Eisch 5 boete of 5 dagen. Vonnis conform eisch. Betaling volgt a contant. Door de agenten de Glopper en van Tol t» Helder werd aldaar op 6 Aug. '29 aangehou den de chauffeur Th. J. V., in dienst van den autohouder M., die desgevraagd niet toonen kon een geldige wegenbelastingkaart. Wel was hij in het bezit van een niet meer geldig bewijs van betaling. Eisch 5 boete of 5 dagen. Vonnis overeen komstig eisch. DOORGAAN MET DEZELFDE PILLEN De heer Willem W., vischhandelaar te FNorn, die inmiddels zijn zaak bij voorbaat schriftelijk had toegelicht, was eveneens aan getroffen in een auto, waarvan hij geen be lastingbiljet kon toonen. De heer W. betoogde wegens botgebrek plotseling van dat wagentje gebruik te hebben moeten maken. Voor zijn eigen vischauto had hii belasting betaald Eisch. omdat de Rijksadvocaat geen ver zachtende omstandigheden aanwezig achtte. 20 boete of 10 dagen. Vonnis 12 boete of 12 dagen. Verdachte nam met dit vonni» genoegen. NIET VOORZIEN VAN RIJWIEL- BELASTING MERK. De vrachtrijder Bouke M. te Schoorl werd op den Bergerweg aangehouden ter zake bovengenoemd feit. Als laatste aanwezige verdachte verschijnende beweerde hij. dat het door hem gedochte belastingp'aatje hem ver moedelijk was ontstolen. Hij wist zelf niet, dat hij het plaats miste. Eisch en vonnis f 6 boete of 6 dagen. Met dit vonnis werd genoegen ge nomen. DIVERSE BELASTING OVERTREDINGEN BIT VERSTEK. D. J. H. 10 boete of 10 dagen; H. 6. 10 boete of 10 dagen; G B., 2 feiten, 10 boete of 10 dagen en 15 boete of 15 dagen; H. C. 5 boete of 5 dagenP. K. 10 boete cf 10 dagen; G. M 10 boete of 10 dagen; H. B. B. M. 5 bete of 5 dagen; A. C. O. 10 boete of 10 dagen; A. W. 10 boete of 10 da^en; A. Z. 5 boete of 5 dagen; G. v d. B.. H. T. B„ J. G.. V. B.. Tan G., J A. de G., P. 1.,'G. I., Tb. M„ KI. K., S. J. O., W P„ KI. P.. L. T., 'Tb. W.. W. Z.. allen overtre ding riiwielbelasting, ieder 6 boete of 6 da gen, alleen H. T. B. werd veroordeeld tot 2 x f 6 boete of 2 x 6 dagen. Sluiting. KENNEMERLAND. Nog steeds een groote aanvoer van oude groente, waarin weinig of geen handel en de nieuwe groente begint weer zachtjes aan t« komen. Gezien den geweldig grooten voorraad en den luien handel zien we spoedig de tijd aan breken dat de rest voor veevoeder wordt ge kocht of op de mesthoop terecht komt. Den tuinder en handelaar zal de afgeloo pen zomer en deze winter heugen, want beiden verdienen zoo weinig dat men moeite heeft zijn mond open te houden en velen laten zich verleiden om tuin en handel aan den kapstok te hangen, zij zoeken ander werk. Zooals gezegd was er nog aanvoer in over vloed en luie handel welke zich uitstrekte over alle oude groente, enkele uitzonderingen voor kleine partijtjes daargelaten Boerekool, die zachtjes aan begint te ver- loopen, gaf een fcage handel te zien, zoo traag dat meerdere kisten enkele centen op brachten. De prijs was 0.050.20 per kist. Spruiten werden alleen aangevoerd van elders en de kwaliteit was vrij goed, er komen mooie partijen van de klei en de mooie kwali teit was gewild, le s. go'd 18—26; 2e s. 8—14, alles per 100 K.G. Koolrapen, uien, wortelen en aardappelen kunnen we wel in een adem noemen, daar de aanvoer groot genoeg is en de prijzen zóó laag, dat soms de markt- en transportkosten niet eens gedekt worden. We noteerden voor rapen 0.600.80 per zak ('A H.L.) voor uien en wortelen 2.503 per 100 K G. en aardappelen van 1.40—1.60 per 70 K.G. terwijl duinaardappe'en 0 300.50 per 70 K.G. meer opbrachten. De aanvoer van diverse koolsoorten was niet groot en de handel vlugger, wat trou wens een herhaling is der vorige week Vf e noteerden voor roode kool 10f 16, voor gele 10—18 en voor groene 3—/ S.50 per 100 stuks. Witlof begint meer en meer los te komen en de handel is matig, voor kwaliteit die iets af wijkt komt zoo gced als niets terecht. Er zijn dan ook tuinders die maar niets aanvoeren omdat het vele werk en de kosten niet betaald worden, terwijl de handel het buiten'andsche artikel dat veel mooier is voortrekt De noteering voor witlof was 614.50 per 100 K.G. voor enkele partijtjes iets meer. D« aanvoer van prei was groot genoeg. pni?® waren iets hooger dan de vorige week, f 10-"" 162e s. 5.50—9 per 100 bos. Als nieuwe groente was er flinke aanvoel en vlugge handel en als gevo'g hooger Pnl* zen. Het leeuwenaandeel der nieuwe groen e bestond uit rabarber, de prüs was voor ie- 1822 en voor 2e s. 8U PejJ bos. Blcemkcol w rdt alleen aangevoerd het buitenland en is moei en vlug van. <-■, met nriizen van 0.28—0.35 per stuk werd in mooie kropjes aangevoerd en geen kost voor iedereen. De prijzen 16—22 cent per stuk. Spinazie werd m m partijtjes aangevoerd en de priis was noog» we noteerden f 1.80—2.20 per kist.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6