Bnrgerlïke Stand iiiiwrïïiMiïïniïïïïjiïïï!^ ij «at-Koud weer een paar Wybert- tabletten! Zij bescher men tegen verkoud heid en infectie. wordt in dit artikel gezegd, worden passa giers van mailschepen in internationaal ver keer zoo „gekoeieneerd" als thans te IJmui- den geschiedt. J. G. Boon bespreekt de his toricus „homo machina". Een aardig geïllus treerd artikel is dat over de voordrachtkunste nares Mies C. Zwierzina. Deze aflevering, die weer vele actueele bijdragen op het gebied van mode, sport, muziek, tooneel en film bevat heeft talrijke interessante afbeeldingen van Vlaamsche houtsneden. Geen gevaar voorsfippen op LUCIFER. Een onder Saalborn's regie ten tooneele gebrachte opvoering van Vondels Lucifer in den Stadsschouwburg vormde een waardig slot van de feesten ter eere van Corneli3 Dopper. Onder leiding van den heer Arntze- nius voerde een gedeelte van het Concertge bouworkest de hiervoor door Dopper ge schreven muziek uit. Saalborn's machtige creatie van den opstandigen stedehouder bracht het talrijke publiek tot een langduri ge ovatie. Van de reien muntte vooral Marie Hamel door een sterke en zuivere dictie uit. Aan het slot waren er vele bloemen en kran sen voor den leider, den componist en den dirigent. Onder de aanwezigen bevond zich ook dr. Mengelberg. BROEK OP LANGENDIJK (Februari) Geboren: Arie, z. v. A. Hoogland en H. Ploeg. Jannetje, d. v. G. Beers en W. v. d. Molen. Elisabeth, d. v. J. Dirkmaat en T. Dekker. Getrouw d:C Kok, wedn. v. Dieuwertj? Klooster en T. Koedijk. Overleden: Guurtje Kuiper, oud 86 jaar, wed. v. Gerrit Strijbis. Ijtje Prins, oud 27 jaar, chtg. v. C. Balder. ZUID-SCHAR WOU DE (Februari). Ondertrouwd: Jacob Reus te Blokket en Elisabeth van Kleef. Arie Kist te Wijk aan Zee en Duin en Dieuwertje Kuijt Getrouwd: dezelfden. Overleden: Hendricus Bekker, oud 4 jaar, z. v. Jacobus Bekker en Hillegonda Schouten. URSEM (Februari). Geboren: Geertje, d. v. Gerrit Jonker en Maartje Koelemeij. Elisabeth Catha- rina, d. v. Voïkert Johannes Deen en Cornelia Maria van der Veer. Petrus Jacobus, z. v. Dirk Blank en Johanna Laan. Johannes Nicolaas, z. v. Jacob Tessel en Petronel'la Nooij. Overleden: Teunisje Vlaar, 71 jaar, weduwe v. Johannes van der Lee. Vrouwtje vendel, 63 jaar, echtg. van Antonie Vendel. Getrouwd: Johannes Adrianus Zut te Heer-Hugowaard en Anna Catharina Lan- gendijk. Jacobus van Diepen te Abbekerk en Anna Prinse. Laurentius Adriaan Com mandeur te Heer-Hugowaard en Anna Groo teman. Ondertrouwd: Pieter Mienis en Grietje Stoop te Alkmaar. Dirk Arend Aaij en Guurtje Klein te Koedijk. Johan nes Langereis en Maaike Vormer te Pur- merend. HEER-HUGOWAARD (Februari). x Geboren: Grietje, d. v. Auke Talsma eS Rinske Ploegstra. Jacobus Petrus, z. v. P Buurman en A. Jong. Jan Dirk, z. v. J. Gootjes en G. Hofdijk. Pieter Jeene, z. v Jeene Noorman en Debora Koning. Wil helmus Petrus, z. v. S. Appelman en M Schouten. Simon Cornelis, z. v. C. Rood en G. Weel. Fetje, d. v. Jolke Bakker en Fokje v. d. Meer. Petrus Adrianus, z. v. P. Groot en L. v. d. Meij. Nicolaas Petrus, z. v. Joh. Veldman en C. Bakker. Cornehs Johannes, z. v. Jac. Blom en Cath. Wever. Geertrudis, d. v S. v. Langen en C. J. M Roozendaal. Trijntje, d. v. L. de Boer en D. Bregman. Bragitta, d. v. C. Roozendaa? en B. Kamp. Jacobus Wilhelmus, z. v. de Nijs en Alida Pronk. Overleden: Jan Groot, 85 jaar, wedn, v. Jannetje Witsmeer Catharina Anna Du dink, 9 m., d. v. D. Dudink en H. v. Scha- gen. Levenloos aangegeven kind v N. J. Doodeman en Cath. Groen. SCHOORL (Februari. Geboren: Aaltje, d. v. Klaas Wiedijl en Neeltje Kieft. Simon, z. v. Johanne» Stam en Grietje Roozendaal. Beatim' Theresia, d. v. Adrianus Wittebrood en Anna Bakkum. Elisabeth Anna Theresia, d. v Nicolaas Petrus Bakker en Catharina Stoop Ondertrouwd: Willem Hendrik Pie ter Pastoor te Warmenhuizen en Trijntj? Hoogvorst. Overleden: Jacobus, 60 jaar, echtge noot van Cornelia Louwe. Pieter Wagner 84 jaar, wedn. v. Antje de Groot. Abrahan Speur, 25 jaar. Luske Haarsma, 94 jaa-- wed. van Johannes Balvers. SINT PANCRAS (Februari). Geboren: Neeltje, d. v. Dirk Klooster boer en Guurtje Duif. Grietje, d. v. Cor nelis de Wit en Hermijntje Gootjes. Overleden: Aaltje Kuiper, 36 jaar) echtg. van Jacob de Beurs. Bregtje Ruys 91 jaar, wed. v. Pieter Groen. KOEDIJK (Februari). Theodorus Hendrikus, z. v. A. Wester ft A. M. Brink. Trijntje, d. v. J. Zeeman en M. G. Paarlberg. Cornelia Elisabeth, d. v. J. v. Etten en M. Klaver. Jan, z. v. S. Bar- singerhorn en G v Egmond. Franciscus Johannes, z. v. Fr. Hes en A. Ros. Leven loos aangegeven kind van J. K. Beets en G Butter. Overleden: Guurtje Schuijt, oud 53 jaar, echtg. v. Simon Blom. Getrouwd: Pieter Balder en Neeltje Geertruida Leijen. Dirk Arend Aaij «o Guurtje Klein. A»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7