Provinciaal nieuws SCHOORL, Laatste berichten. op Vrije voeten. moordaanslag te rotterdam. de moord te bennekom. Een partij SIGAREN voor geweldig lage prijzen 8 cent, nu 10 voor 50 cent, per kist f 2.50. ZIET ETALAGE! 1^7. 1IEY ETAL*®6 c'in is het raadzaam, onmiddellijk naar den dokter te gaan. Want als een vreemd voor werp in den bindvlieszak blijft zitten, dan volgt onvermijdelijk ontsteking en deze zou ernstige gevolgen kunnen hebben. Het kan natuurlijk ook zijn, dat de indrin ger van minder onschuldigen aard is en hij, door de bovenste laag heen in de diepere dee- len is ingedrongen. Dan is medische hulp be slist nocdig. En de dokter kan des te beter helpen naarmate het ongeval korter geleder, is. Het kan niet genoeg afgekeurd worden, dat ondeskundige handen soms beproeven een vastzittend of ingedrongen stukje steen o» metaal op te zoeken en te verwijderen. Het oog is een te kostbaar bezit, dan dat men het aan een dergelr'ke proefneming zou mogen wagen Als een prikkelend poeder of- een bijtende vloeistof in het oog gekomen is, wordt wel ge raden, het oog met veel lauw water uit te spoe len. Die raad is op zich zelf uitstekend. Maar in dergelijke gevallen is de pijn gewoonlijk te heftig, dan dat de patiënt kan nalaten de cogen zoo stijf mogelijk dicht te knijpen. Spoe len is dan onmogelijk. Men doet dan het best, te trachten, hem te overreden, met knijpen op te houden. Dan kunnen de tranen als het na tuurlijke verdunningsmiddel nog redden war te redden is. Het spreekt van zelf dat men ook dan zr>o spoedig mogelijk den geneeskun dige te hup zal roepen. H. A. S. WARMENH (JIZFN. Zedenmisdrijf. Wegens het plegen van niet nader te noe- fnen handelingen met zijn minderjarige kin deren is A. v. L. overgebracht naar het ge rechtsgebouw en aldaar in voorloopig arrest gehouden. In het bericht der aanbesteding van den Straatweg, opgenomen in het blad van gis teren, staat abusievelijk, dat de heeren Gebr. Min hadden ingeschreven voor f 26634. Dit bedrag moet zijn: 16634, wat de aandachtige lezer wel zal hebben begrepen, aangezien de bedragen in volgorde staan aangegeven. Gebr. Min waren de laagste geldige in schrijvers. HOORN. Diaconale conferentie. In de „Witte Engel'' alhier is de 25e clas- sicale vergadering gehouden onder leiding van den heer Ds. W. Klaassen te Hoorn. De bijeenkomst was uitstekend bezet: de zaal was tot in de hoeken gevuld. De voorzitter heette de aanwezigen harte lijk welkom en herdacht het 25-jarig bestaan dezer vereeniging in de classis Hoorn, hier bij wijzende op de groote beteekenis van deze instelling en de belangrijke onderwer pen, welke voor en na aan een beschouwing zijn onderworpen. De notulen werden zonder aanmerkingen vastgesteld. De gehouden bestuursverkie zing had tot uitslag, dat de heer J van Marle te Enkhuizen werd herkozen; in de vacature van den heer H. J. Sindram te Hoorn (wegens bedanken) werd gekozen de heer H. J Weydema, aldaar; in de vacature van den heer C. Helder (wegens bedanken) de heer E. Oudt te Twisk. Hierna deed de penningmeester rekening en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar. De ontvangsten (met inbegrip der reserve) bedroegen 1056.18, de uitgaven f 414.14, zoodat er een saldo is van 656.04. De rekening werd onder dankzegging voor het accuraat beheer goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten 100 te schenken ten behoeve van de vereeniging „Avondlicht". De heer J. J. T. Spaargaren te Aartswoud bracht verslag uit van de algemeene ver gadering der Nederl. Vereeniging voor Ar menzorg en Weldadigheid. Eveneens werden door den heer Spaar garen als secretaris mededeelingen verstrekt over de vereeniging „Avondlicht", welke in stelling zich in bloeienden toestand bevindt. Ka behandeling dezer huishoudelijke zaken werd door prof. dr. C. G. Wagenaar te Leeuwarden een voordracht gehouden over het onderwerp „Diaken-typen", welk referaat een doorwrocht betoog was over het mooie werk der diakenen. Met c - meeste belang stelling werd deze hoogstaande en interes sante beschouwing gevolgd In de middagbijeenkomst hield de heer U. G. Dorhout te Hoorn een voordracht over het onderwerp „Wrakhout uit de branding van het leven", welke voordracht betrekking had op de berechting en reclasseering van minderjarigen in ons vaderland. Ook dit referaat, toegelicht met een uitgebreide serie hoogst interessante lichtbeelden, werd met groote aandacht gevolgd. Ten slotte werden verschillende vragen ge steld betreffende diaconie-zaken, waarvan een vruchtdragende gedachtenwisseling het ge volg was. Hierna werd de uitstekend geslaagde bij eenkomst gesloten. HEIIaOO. De afdeeling van „Het Mobilisatie- kruis" hield Woinsdagavond vergade ring in café Admiraal. De heer G. Smits opende en deelde mede, dat het gekozen bestuurslid nog niet zijn functie had aanvaard, doch niettemin zal men den volgenden keer in de functie van voorzitter voorzien. Daarna deelde spr. mede da*, van het hoofdbestuur 70 was ontvangen en uit de kas 40, zoodat in Februari aan de gezinnen, die er, voor in aanmerking kwamen, levensmiddelen en brandstof fen is verstrekt. Voorstel inzake oprichting Oranjebond. De heer Zonneveld herinnerde aan het mooie doel der vereeniging. Een kinder feest is ook een ouderfeest. Spr. zou, ingevolge een besluit, een bestuurslid voor het voorloopig bestuur willen aan wijzen. De voorzitter was voor dien bond, doch wilde geen bestuursfunctie vervul len omdat hij overbelast was. Spr. wek te allen op om lid te worden en stelde voor dat de vereeniging als donateur toetreedt. Aldus besloten. Als bestuurs lid werd benoemd de heer J. M. Zonne veld. Daarna kwam in behandeling een voorstel tot het aanvragen van een sub sidie aan de gemeente a 25 en een subsidie van een andere vereeniging. De goedkeuring werd verleend. Daarna was het voorstel aan de orde om aan B. en W. te verzoeken om uit gifte van 1000 loten a 0.25 tot stijving der kasmiddelen en ondersteuning van gezinnen. Aan het bestuur werd opdracht gege ven als hoofdprijs een buffet of rijwiel te nemen naar keuze van den winnaar. Van het hoofdbestuur was bericht in gekomen over vertoonen van een film. De kosten zijn geen groot beletsel, maar toch gevoelde men meer voor vertoo ning te Alkmaar. Daar men de keuze heeft over meerdere rolprenten werd aan het bestuur opdracht gegeven om over leg te plegen met de Gew. Afd. Noord- Ti jlland' om de film in Alkmaar ver toond te krijgen en contact te zoeken met den kring Alkmaar. De voorzitter meende dat als men met de Gew. Afd. contact zocht het van zelf met den kring in orde kwam. Al^us be sloten. De contributie werd wederom bepaald cp een minimum van 0.25, doch den wensch werd geuit om meer te geven, omdat 0.50 voor niemand bezwaar kan zijn. Bij de rondvraag kwamen de hooge broodprijzen in de gemeente in bespre king. Er werd voorgesteld zich tot B. en VT. te wenden. De voorzitter meende dat van onze vereeniging geen voorstel kan uitgaan, wel kon aan de organisatie voor bak kerspatroons een verzoek worden ge richt om den prijs te verlagen, de prij? was niet in overeenstemming met de meelprijzen. Een verzoek aau B. en W. heeft geen zin. Aldus besloten. Opgemerkt werd, dat, als de prijzen zoo hoog blijven de vereeniging het initiatief moet nemen voor oprichting coöp. bakkerij. Na behandeling van huishoudelijke zaken volgde sluiting. UITGEEST. Dinsdag gaf de Zangvereeniging Kunst na Arbeid haar tweede concert van dit seizoen Hoewel hetb ezoek der uitvoeringen van ver schillende vereenigingen den laatsten tijd nogal wat te wenschen overlaat, was de zaai, zooals we dat van Kunst na Arbeid gewoon zijn, geheel gevuld. De zangvereeniging ving aan met het zin gen van „Kerstliedje" van Diamant, wat schiterend vertolkt werd. Kerstnacht van Bonset is een zeer moeilijk nummer, wel wat zwaar voor dit koor, op en kele kleinigheden na werd het echter goed uit gevoerd. Het accordeon trio onder leiding van den heer K. l^tum bewees daarna, dat de har monica niff langer beschouwt behoeft te wor den als café-instrument, maar wel degelijk op goede concerten gehoord mag worden Zeer mooi werd Steadfast and Freu van Feike vertolkt. De Lustspiel ouverture van Keler Bela, hoewel niet geheel vlekkeloos wat de techniek en 't samenspel betreft, was, gezien het zeer moeilijk werk, een mooie prestatie. Het salónstrijkje onder leiding van den heer Mienis speelde zeer mooi Marcia van Mozart en Mont nacht auf der Alster van Fetras. Van het laatste was vooral het voorspel met gedempte snaren mooi en zuiver uitgevoerd De cello-partij op de altv ooi werd goed ver tolkt, maar kon ons den mooien grondtoon der cello niet doen vergeten. Dorpsdans van Bonset van het koor klonk pittig en frisch, jammer dat men ongeveer een toon naar boven ging. O, Pepita hebben we van Kunst na Arbeid wel eens beter gehoord. De voorzitter dankte allen voor de mede werking. EERSTE KAMER. Bij de voortzetting der justitie-begrooting achtte de heer Heerkens Thijssen psychiatri sche voorlichting bij zedendelicten zeer noo- dig, bepleitte de uitbreiding van het aantal rechters te Haarlem en behandelde de ver betering van het gevangeniswezen, alsmede uitbreiding der voorwaardelijke veroordee ling en aanstelling van meer reclasseerings- ambtenaren. De heer Hermans behandelde o.m. het ge- vangenen-transport buiten den celwagen Hij huldigde de houding van het Amsterdamsche gerechtshof in de zaak Giessen-Nieuwkerk en zeide, dat de rechercheur de Jong geen ver trouwensfunctie had mogen hebben. Voorts laakte hij uitvetering van verdachten en getuigen voor de rechtbank. Na de pauze deelde de voorzitter mede, dat Vrijdag 14 Maart te elf uur een aantal wetsontwerpen in de afdeelingen zal worden behandeld. De heer Janssen was het niet eens met den heer M endels, dat het aantal gronden voor echtscheiding moet worden uitgebreid. Hij bepleitte grondige wijziging van het bur gerlijk procesrecht. De katholieke rechters stellen hun geloofsovertuiging niet boven de wet. Inzake Giessen-Nieuw .,erk zeide spr., dat het Hof te Amsterdam verdienstelijk werk heeft gedaan. De minister verdient geen al- keuring. Uitvoerig besprak spr. de Maastricht sche schietpartij. Spr. gaf overzicht van de feiten en achtte meer licht noodig. De heer Diepenhorst besprak enkele algjmeene zaken, die zich groe- peeren om de zaak GiesserNieuwkerk. De K; ,_r mag geen oordeel uitspreken over de hoofdpersonen in deze zaak. De eenige, over wiens schuld de Kamer oordeelen mag, is de minister en deze toonde een vaste lijn. Hij keurde de ge maakte fouten openlijk sterk af. TWEEDE KAMER. In de zitting van heden kreeg de heer van der Heuvel verlof tot het houden van de inter pellatie over df landbouwcrisis. Zij zal wor den gehouden op nader te bepalen dag. Voortgezet werden de algemeene beschou wingen ever het winkelsluiiingsontwerp De heer Oud meende, dat, wanneer men vrijheid over de heele linie wil, men ook de vrijheid van enkelen moet beperken. Spr. noemde als voorbeeld het bakkersbedrijf. De arbeid is niet alleen een individueele uiting, maar heeft ook een maatschappelijke kant, waarmede de wetgever zich mag bemoeien. Spr. zette de voordeelen uiteen van een rijksregeling boven de plaatselijke regelingen. De plaatselijke veroraeningen loopen te veel uiteen en zouden een doeltreffen de Zondagssluiting verhinderen. Echter j is de Zondagsrust iets anders dan de j Zondagsheiliging, die anderen het volk willen opdringen. Spr. hoopte dat dit niet gelukken zal. De heer Van Dis bestreed het ont- wern. Alleen als de Zondagssluiting in derdaad zonder uitzondering wordt doorgevoerd, zou spr. over alle andere bezwaren heenstappen. De heer Van W ij n b e r g e n was voorstander van het ontwern. Ook de winkelier heeft het recht op een menschwaardig bestaan. Spr. merkte echter op, dat de Zondagsrust nooit ab soluut kan zijn. De overheid heet' sle 'hts voorwaarden te scheppen om Zondags heiliging mogelijk te maken. De gearresteerde bankier. Na het verhoor van den ter beschikking van de justitie gestelden bankier Kloppen burg heeft de rechter-commissaris geen grond voor een bevel tot bewaring aanwezig ge acht, en met afwijzing van de vordering van den officier van justitie, heden Kloppenburg onmiddellijk in vrijheid gesteld. Hedenmiddag heeft de 34-jarige Joego- S.avisebe zeeman Vucmirovic. die verblijf houdt in een logement aan den Linkermaas- cever in de Zwijnensteeg te Rotterdam, een schot gelost op de ongeveer 25-jarige dienst bode Anna Boer, die in het café verblijf houdt Beiden zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, daar de dader zich met een schot ernstig verwond heeft. Het meisje kreeg een schot in de kaak. De zeeman bekende. Nadere bijzonderheden volgen. Mr. Jhr. J. H. VAN REENEN f Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 81 jaar overleden jhr. mr. J. H. van Reerien. oud-voorzitter van de Algemee ne Rekenkamer, Commandeur in de Orde van den Ned. Leeuw. Gedurende bijna een halve eeuw is de thans ont slapene bij de Rekenkamer werkzaam geweest, eerst als secrr .ris, daarna als lid en gedurende 8 jaar als voorzitter. HET BIJ TERNEUZEN GESTRANDE MOTORSCHIP. Het motorschip, dat gisteren op de Suiker plaat bij Terneuzen is gestrand, is de „Zuid- Beijerland, groet ongeveer 500 ton. Het schip is heden door twee sleepbooten vlot gesleept en heeft de reis naar Londen voortgezet. Liedjes door de politie in beslag genomen. Vanmorgen stonden op de markt te Arn hem twee liedjeszangers, die het publiek liedjes te koop aanboden, waarin de moord zaak te Bennekom werd bezongen. De liedjes, waarin in kromme, banale be- woordingen het gebeurde werd gememoreerd, werden kort nadat de mannen de liederen ten beste hadden gegeven, door de politie in be slag genomen, terwijl tegen de zangers pro ces-verbaal werd opgemaakt. DE STAKING TE DEVENTER. De staking van het kantoorpersoneel van de matrassenfabriek „Auping" heeft zich thans uitgebreid tot het kantoorpersoneel var, de „N.V. Industrie- en Handelsmij. de Globe" te Deventer. In totaal staken thans 20 man. DE DOUANETARIEVEN. Morgen een belangrijke zitting De Fransche gedelegeerden ter douanecon- rentie te Genève, de minister van handel, Flandin, en de onderstaatssecretaris van landbouw, Sérot, zijn hedenmorgen te Genève aangekomen. In de plenaire zitting, die morgen gehouden wordt, zal minister Flandin een principieele verklaring afleggen omtrent Frankrijks hou ding t.o.v. het nieuwe plan, waarvan het ver dere lot der conferentie afhangt. Indien Frankrijk accoord gaat met het nieu we ontwerp, hetwelk voorziet in een wapenstil stand voor douanetarieven voor een groep landen, verlenging van de thans van kracht zijnde handelsverdragen voor een andere groep laden en een accoord omtrent de behan deling der autonome douanetarieven, dan zou de conferentie daardoor nieuwe levenskracht krijgen en haar werk zou zelfs met een positief resultaat worden bekroond. TeSegrammen HET CONFLICT IN DE NED. REISVEREENIGING. 's-GRAVENHAGE, 7 Maart. Dr de Visser heeft de opdracht der Nederl. Reis- vereeniging aanvaard en de door haar ge- wenschte commissie samengesteld. Deze be staat uit de heeren W. Drees, wethouder te 's-Gravenhage, Mr. Hogerzeil, Statenlid van Zuid-Holland; C. van Lede, koopman te Rotterdam; mr. L. Visser, Raadsheer in den Hoogen Raad en mr. J. W Wijnveldt, rechter bij de rechtbank te Rotterdam, die allen de uitnoodiging aanvaard hebben Dr. de Visser neemt zelf het voorzitterschap op zich. Mr. J. Winkel advocaat te Utrecht is bereid bevonden het secretariaat waar te nemen. DE GEARRESTEERDE BANKIER. 's-GRAVENHAGE, 7 Maart. Dezer da gen is de te Haarlem gearresteerde Haag- sche bankier Kloppenburg, verdacht van verduistering ten nadeele der gefail'eerde Provinciale Bankvereeniging te Den Haag waarvan hij directeur was, ter beschikking der justitie gesteld en naar het huis van be waring overgebracht. COMMUNISTISCHE BETOOGINGEN VERBODEN. MUNCHEN, 7 Maart. De politie te i München heeft de door het bestuur van hei district Zuid-Beieren den K P.D. voor Za terdag en Zondag a.s. bijeengeroepen con gres der communistische vakvereeniging. Oppositie in Zuid-Beieren, alsmede de daar te houden openbare betooging verboden, aangezien deze bijeenkomsten beschouwd verden alsv oorbereidingen van communis tische strijdactie. DR. SCHACHT AFGETREDEN ALS PRESIDENT DER RIJKSBANK. BERLIJN, 7 Maart. Vernomen wordt, dat de president van de rijksbank, dr. Schacht, als zoodanig zijn ontslag heeft genomen. Hij zal in functie blijven tot zijn opvolger is benoemd. Volgens verklaringen van Schacht zelf. is hij tot dezen stap overgegaan als ge volg van zijn standpunt inzake 't resultaat van de Tweede Haagsche Conferentie en de aanneming van het Young-plan. De invlced op de Berlijnsche beurs. Toen gedurende het begin van de Ber lijnsche beurs de geruchten omtrent het aftreden vgn dr. Schacht als president van de rijksbank begonnen door te lekken, bleek dit reeds op elk gebied zijn invloed te doen gelden en bijnt alle köersen liepen na de openingskoersen terug. De officieele bevestiging van Schocht's aftreden had een uitgesproken verflauwing van alle belangrijke papieren tengevolge. De koersdaling van enkele papieren was zoo groot, als in maanden aan de Berlijn sche beurs niet meer is voorgekomen. De grootste verliezen leden de aandeeler. van de rijksbank met 15 1 8 pCt., Siemens met 11 1/8 pCt., Polyton met pCt., Rheini- sche Braunhohien met 10 1 4 pCt. en I. G Farberiindustrie niet ó'A pCt. Ook na de roteering van de officieele slotkoersen bleven nog vele koersen dalen. DE REIS VAN HET. BELGISCHE KONINGSPAAR. Een kert bezoek aan Napels. ROME, 7 Maart. Het Belgische konings paar is heden aan boord van het stoom schip „Esperia" te Napels aangekomen, waar de koning en de koningin werden be groet door de militaire en civiele autoritei ten der stad. Na zich ontscheept te hebben om een korte rit door de stad te maken, gingen de koninklijke bezoekers vrij spoedig weer aan boord cm de reis naar Egypte voort te zetten. DE VLOOTCONFERENTIE. LONDEN, 7 Maart. De vlootconfcren- tie heeft heden haar volle werkzaamheden hervat. De Fransche delegatie onder lei ding van den minister van buitenia.-T^" zaken Briand is gisteravond te i sch« aangekomen en werd verwelkom 1den den Bntschen minister van buitM,.^* sche zaken Henderson. a8<i" Reeds hedenmorgen had Briand on derhoud met MacOnald en later a"' morgen had een vergadering niaatc n de leiders der delegaties, waar men Va? rekenschap gaf van den algemeene' t stand. 0e" Hedenmiddag wordt een conferentie houden van de eerste commissie teruwi ook de commissie van deskundigen a;» 3 duikbootenkwestie bestudeert, bijeenkomt NA DEN ROODEN DONDERDAG Het resultaat tcBekiin BPUJïC Ma0ar7 D= werkzaamheid der Berlijnsche politie di gisteren gemobiliseerd was in verband met de communistische betoogingen nog in den loop van den afgeloopen nacht weer opgeheven. Door de politie wordt officieel medege deeld, dat in totaal 134 personen zijn gel arresteerd, van wie 95 korten tijd later weer in vrijheid zijn gesteld. De overigen zullen verhoord worden, doch zullen daarna eveneens vrij zeker uit de hechte, nis ontslagen worden. Een enkele zal wegens verzet tegen de politie of een ander gering delict terecht moeten staan. Bij botsingen tusschen politie en bur. gers zijn gisteren in totaal 13 politieman nen gewond en 8 betoogers. Hedennacht werd in een gang in de Lilienstrasze no<r een man gevonden, met een schot in het been Hij verklaarde, dat hij, toen hij naar zijn werk wilde gaan, in een schietpartij terecht is gekomen, waarbij hij getroffen is. DE BIJZETTING VAN ADMIRAAL VON TIRPITZ. EERLIJN, 7 Maart. De bijzetting van het stoffelijk overschot van groot-admi- raai von Tirpitz vindt Maandagmiddag cp 't Wallfriedhof te München plaats vol- gens de regelen, die gelden voor de bijzet ting van grcot-admiraals en veldmaar schalken. Namens het Reichswehrministers zal aanwezig zijn de chef van de marine- afdeeling, admiraal dr. Daeder, namen# den ex-keizer prins Adelbert of de admi raal von Schrceder, terwijl het nog niet vast staat, of president von Hindenburg aanwezig zal zijn. De plechtigheid op het kerkhof vindt te 12 uur 's middags plaats. 1000 102 e'/j 152 142 313 5) 457--60 A M T E R »yf§ C EI E IS E IJ BI H van 7 Maart 1330 Opgave van lifiniHifMnverctlict. <VV. pei <ii<taiLooze telciocu). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol. Bank Ncd. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INLUSÏR. CMD. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Hol!. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITEKL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito aciions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr Perlak RULBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hcssa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails f Union Pacilic Wabasb 'Exdividcnd. PROLOl JExclaim. pl.m. 2.15 /orige voei'3 pl.m. pl.m. pl.m. 1 3U 1.45 2.— 102 173 173 208 154 V» 525 530 285 270-80 1081 o 106 106 l/a 102-6 152'H 152 15272 150 140','j 142 142 52 - S9'/o 317 319'.-20 318-20; 316-8' 463 463% 463-V2 462 43/4 76' 's 77 150 993/» 38 /JO 38' 38%, 181 lS3/2 300 561 560 553Va-9 403 400 149i/o -- 129 50 63 178 178 170i/o 176 1761/2 116 368 Vs 3S4 2 384V2 384-Vs 168", 168=;s 121 170-1 169 701 108 108 111 19372 116% 118 II8V0 63/io 63/IG 32'/., 29 173% 174Vs 80% 69 - 95% 96 97 354 3501/0 350Va 410 410 413I/O-4 412 400 404 404 60 60 2 24 225 549/J6 55 koers 3 pCt. heden 2% pCt. 178 80 383 Va 4 169 70 120 1743 351-3 412 397 23>Vi6'4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.12'/,» 59.52 Vorige koers Londen Berlijni .r Brussel (Belg'a) 34-75 Bazeiig*(S'/, Weenen p. Sch. 10035;,53 Kopenhagen79l/ Stockholm66.72/, Oslo2!™7' NIET OFFICIEEL Ö6' New-York Italië2.49»/, 13.06% Koers op heien 3 uur 12.12/,» 59.48 9.76 34 75 4821 35 15 66.72l/j 67.95 66.70 2.497:* 13.07 AliliM. «V CIGAIIKTTKHT - C1KTBAL

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10