VROOM DREESMANN in alle afdeelingen J- WILLEM KOS.t Radirsrafisch Weerbericht AGEHDA Binnenland Behangselpapier Je <3[icma Je Jange 8c Je Jftoraaz j^paarloketten, 4 Stadsnieuws SIMON J. MOLENAAR Provinciaal nieuw» ALKMAAR 1IOOKY. Laatste berichten, faaarfaan be fjuur bebraagt bier gulben per jaar Zaterdag 8 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Submarine, ,e doodsstrijd der S 44 (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Koning der Koningen (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Witte schadu wen (boven 14 jaar). 7 uur, lokaal Rus te Heerhugowaard Zuid, lezing over bollenteelt en behandeling der bollen door den heer O. de Wit. 8 uur, de Rustende Jager te Heiloo, bal- masqué. Bij L. Mantel te Hensbroek, 2e abonne mentsuitvoering door „Falkland" met „Op gaande Zon". Zondag 9 Maart. Van 2 uur af in Cinema Americain door- loopende voorstelling van Submarine, de doodsstrijd der S 44 (boven 18 jaar). Van 2 uur af in A B. T. doorloopende voorstelling van Koning der Koningen (bo ven 14 jaar). Van 2 uur af in Victoria Theater doorloo pende voorstelling van Witte Schaduwen (boven 14 jaar). 7.30 uur. Harmonie, concert gemengde fangvereeniglng „De stem des volks". Te Stompetoren, uitvoering van „In uni form" door „Aurora". zijn aftreden een schadeloosstelling zou ontvangen, onjuist zijn. Dr. Schacht heeft hem persoonlijk mede gedeeld, dat hij alleen een pensioen van 30.000 M. zou ontvangen. In Amerika en Engeland betreurt men het aftreden van dr. Schacht. In Engeland gold dr. Schacht als een man van meer dan ge wone beteekenis. Het Duitsche crediet in Engeland en de naam van dr. Schacht zijn ten nauwste met elkaar verbonden. In New-York hoopt men, dat dr. Schacht weer op zijn besluit zal terugkomen. Dat hoopt de Rijksdagfractie der economische partij ook. Deze heeft aan dr. Schacht meege deeld, dat zij hem verzocht met het oog op den uiterst critieken toestand van het eco nomische leven en van het land in het al gemeen, om op zijn post te blijven. ONDEROFFICIEREN. Geruchten over gedwongen afvloei- ing ongegrond. Op vragen van het Tweede Kamerlid Ti- lanus: 1. Heeft de minister kennis genomen van geruchten in de vak- en dagbladen over ge dwongen afvloeiing door vervroegde pen- 3ionneering van onderofficieren der land macht, waardoor bij deze onderofficieren onrust is gewekt? Is de minister bereid, mede te deelen, of, en in hoeverre deze geruchten gegrond zijn op plannen of maatregelen der regeering? heeft de minister van defensie geant woord le. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 2e Deze geruchten zijn van allen grond ontbloot. DE WATERSTAND IN HET GOOI. Alle belanghebbenden betreffende de kwestie van den overeenkomst in het Gooi zijn thans tot overeenstemming gekomen op een vergadering, waar de gemeentebesturen de kweekersvereeniging, de kamers van koophandel en de commissie voor de trek vaart waren vertegenwoordigd Keurcollectie gaarne ter inzage, v/h. GEBRs. MOLENAAR. CASTRICUM. Aanranding in de bosschen Omtrent de plaats gehad hebbende aan landing onder deze gemeente op j.1. Zater dag, vernemen wij, dat de politie een be paald spoor volgt/Nadere gegevens kunnen thans nog niet verstrekt worden. Wij hopen dat dit spoor binnen eenige dagen tot aan houding van den laffen dader zal leiden. Aardappelwratziekte-bestrijding. Wij vernemen, dat de commissie die on langs in het leven is geroepen tot het bera men van maatregelen ter bestrijding van de aardappelwratziekte, waarvan de heer Voge- lensang, rentmeester van het provinciaal landgoed' onder deze gemeente, voorzitter is, in de eerste plaats zal trachten proefvelden aan te leggen, beplant met aardappelen die beslist wratziekte vrij zijn. Hiertoe is in de eerste plaats teelgrond noodig en deze is ver kregen van het provinciaal bestuur die daar toe eenige terreinen beschikbaar heeft ge steld. De kosten van teelen en meer nog van aanschaffing van wratziektevrije soorten van aardappelen is echter belangrijker en zal meer geld vorderen. Hiertoe is de medewer king ingeroepen van het gemeentebestuur en ,van hen, die belang hebben bij het verkrijgen ,van goede ook voor den handel geschikte aardappelsoorten, terwijl ook een beroep is gedaan op de land- en tuinbouwvereenigin- gen die ter zake belangen hebben te beharti- gen. Verschillende tuinbouwvereenigingen in deze gemeente hebben financieele hulp toege zegd,'terwijl een dezer dagen den gemeente raad zal worden voorgesteld een bedrag van hoogstens 500 daarvoor disponibel te stel len. Wij twijfelen er niet aan of den raad van Castricum zal in dezen een gunstige beslis sing nemen. rakter onzer partij". Hierop volgde een aangename discussie. Voor de Geref. jongelingsvereeni- ging „Timotheus" trad als spr. op ds. R. J. v. d. Veen van Leimuiden, met als onderwerp: „Jeugd en Levensbeschou wing". Spr. schetste het verschil tusschen wereldbeeld en wereldbeschouwing om zich verder te bepalen tot de levensbe schouwing. Toch heeft laatstgenoemde, vooral op den jongelingsleeftijd ken merkt dit zich, verband met de wereld beschouwing, daar deze beschouwing dan vasten vorm begint aan te nemen. Het geheel was een mooie rede, die met alle aandacht werd gevolgd. HEEMSKERK De begrafenisvereeniging „De laatste Eer" kwam Donderdagavond in 't café „Flora" ter jaarvergadering bijeen. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom en memoreerde in zijn openingswoord de gunstige resultaten, welke de vereeniging in haar 2-jarig bestaan reeds behaald heeft. Het jaarverslag van den penningmeester toonde aan dat de ontvangsten hadden be dragen 11)8.34 en de uitgaven f 80.93, alles over de gewone dienst. Voor het aanschaffen van 9 uniformen, welke een buitengewone uitgaaf gevorderd had van 620, is eene leening gesloten bij de hier gevestigde boerenleenbank, waarvan reeds nu 1/3 was afgelost. Tijdens de bestuursverkiezingen werd het aftr. lid, de heer G. Jongejans, herkozen, ter wijl in de vacature-Blom die naar elders ver trokken was, voorzien werd in de benoeming van den heer C. Kluft Jz De mededeelingen waren hoofdzakelijk ge wijd aan de primitieve toestanden op de Algemeene begraafplaats en de hoop werd uitgesproken om tot eene eigen doodenakker te geraken. De heer P. de Vries Thz. zag van het laatste nog niet zoo zeer het nut in Spr. zegde dat langzamerhand de wanjoestand op de Algem. begraafplaats verdwijnen zou en zei hij er worden nog altijd families aange troffen, die zich aan deze plaats hechten. De voorzitter zegde dat iedereen in de keuze eener begraafplaats de volle vrijheid gelaten wordt. Nog werd besloten dat de dragers na 1 Mei hunne functie niet meer kosteloos be hoeven te vervullen en 2 per begrafenis zullen uitgekeerd krijgen Tegen 19 Maart heeft de Beverwijksche dierenarts, de heer Hannema beslag gelegd op de tooneelzaal van Flora voor lichtbeelden met toelichtingen. Het onderwerp van den heer H. konden wij nog niet te weten komen. Hj| WARMENHUIZEN. Vrijdagmiddag ging de gemeente-wegwer ker Jan Vreeker wederom aan zijn arbeid in de Oudewal. Even voorbij de woning van den heer W. Koorn werd de man plotseling ongesteld en stierf aan een hartaandoening. KOOPJE rekening sloot met een batig saldo van 95.82, terwijl de reserve der vereeniging steeg tot 1496.73. In 16 gevallen werd gebruik gemaakt van de diensten der vereeniging. Het personeel deed zijn dienst zeer ten ge- noege van het bestuur. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren G. J. van Leersum, J. Rooker en P. Bart. ZENUWACHTIG AUTOBESTUURDER Op de kruising Rozengracht—Prinsen gracht kwam vanmorgen een Fordauto, be stuurd door een leerling, naast wien een in structeur was gezeten in volle vaart tegen de stoep van perceel Prinsengracht 178 te recht, waar de auto stopte. De bestuurder moest plotseling uitwijken en is blijkbaar zijn tegenwoordigheid van geest kwijt ge raakt. De stoep werd totaal vernield. In zijn vaart raakte de auto twee vrouwen, die tegen den grond werden gesmakt. Beide vrouwen, die over inwendige pijn klaagden, zijn naar het Tesselschade-zi ekenhuis overgebracht. De bestuurder verkeerde in zeer overspannen toestand. De instructeur kwam er met den schrik af. De motorpolitie heeft de zaak in onderzoek. De motor is beschadigd. te (Alkmaar berljuurt in (jaar onbergronbacljt klu?einricl|ting NOORDSCHARWOUDE. De A. R Kicsvereenisring vergaderde 11 de consistorie der geref. kerk. Na cpe' ing werd door den heer M. de Groot t een inleidine Behouder, over: „Het ka Aan de veiling alhier werd verhandeld: Roode kool in Februari 1930 2.026.650 K.G. (in Februari 1929 1.667.600 K.G.); gele kool 332.425 K.G. (603.250 K.G.); Deensche witte kool 1.130.075 K.G. (1.259.700 K.G.); uien 66.600 K.G. (85.225 K.G.)peen 26.550 K.G. (19.350 K.G.); bie ten 4600 K.G. (2600 K.G.); aardappelen nihil (9400 K.G.). De omzet bedroeg in Februari 1930 143.274.31 tegen 311.289.24 in Fe- brauri 1929. OUDKARSPEL. Ten huize van den heer C. Vis, had Vrij dagavond de ledenvergadering plaats van het Ziekenfonds „Hulp en Nood Met een kort woord opende de voorzitter, de heer G. IJff deze vergadering voor de talrijk opgekomen leden. Waar dit enkel een vergadering is ter be spreking van de Ziektewet in verband met het Ziekenfonds werden geen notulen gelezen en werd direct tot het eenige punt der agenda „bespreking Ziektewet" over gegaan. De voorzitter deelde het een en ander uit de Ziektewet mee en zoo komen we tot de con clusie dat eigen werkers lid kunnen blijven van de bestaande ziekenkas. Waar de bedrijfs vereenigingen 80 pCt. van het loon der werk nemers uitbetaalt is het geoorloofd dat deze 20 pCt. van het Ziekenfonds ontvangen, dus zouden die voor halve contributie lid kunnen blijven, zoodat dan het ziekenfonds als aan vullend fonds optreedt. Met algemeene stemmen werd besloten dat de plaatse'ijke kas aanvullend zal optreden, waardoor deze bij een loonstandaard van be neden 26 weekloon, eenig voordeel bij halve contributie betaling zal hebben. Boven de 26 weekloon krijgt de kas eenig nadeel. Na nog enkele vragen van de leden beant woord te hebben sloot de voorzitter deze ver gadering. HOORN. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur heeft zich op het station te Hoorn een juffrouw alhier voor een aankomenden trein gewor pen. Doordat zij tusschen de rails bleef lig gen is de trein over haar heen gegaan en is zij er met enkele verwondingen afgekomen. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd. WINKEL. De begrafenisvereeniging „Winkel" hield haar jaarvergadering. Het ledental werd gebracht op 300, De N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARITER. ALKMAAR, 8 Maart 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 215000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt waren: 5658 4.705.10; 58—60 4.90—5.20; 60—62 5.10— 5.50; 62—64 5.30-/ 6.10; Bruin 60- 66 5.306.20. 25000 stuks Eendeieren 4.70. Willem Kos, de bekende, populaire hard rijder op de schaats, te Oudkarspel, is he denmorgen overleden. Kos werd 8 Februari 1904 te Oudkarspel geboren. Reeds zeer vroeg nam hij deel aan verschillende wedstrijden. Op 15-jarigen leeftijd werden door hem op de baan te Oudkarspel de eerste overwinningen be haald. In 1919 nam hij namelijk deel aan de proefwedstrijden van den Nederlandschen Schaatsenrijdersbond en won hij op jeug digen leeftijd den wedstrijd op de 1500 Me ter. In 1922 won hij het kampioenschap van den Langendijk, 500, 1500 en 2500 Meter, terwijl hij hetzelfde jaar eerste werd in den proefwedstrijden 500 en 1500 Meter. Deze successen en de groote sympathie welke men voor dezen jongen rijder gevoelde, de den eenige sportvrienden besluiten hem een paar Noorsche schaatsen te geven. Voor het eerst kwam hij op de Noren uit op den wedstrijd Prov. Kampioenschap te Oud karspel op 6 Januari 1924. Van 17 deelne mers, w. o. Taconis, Netis, Pronk, Kaan en anderen wist Willem Kos met glans te win nen. Vooral zijn gemaakte tijden op de 5000 Meter, 10.12 waren schitterend en dit werd voor hem het begin van een tijdvak van het verwerven van vele lauweren. Bijna geheel Oudkarspel, waar men meer dan ergens an ders meeleeft met de ijssport, was bij dit succes tegenwoordig en nagenoeg alle ge meentenaren volgden langs de baan Willem Kos, onze Willem, zooals hij van toen af blijvend werd genoemd. Het enthousiasme steeg ten top, toen be kend werd, dat de zeer bekende heer Van Laer hem uitnoodigde mee te gaan naar Davos. Na een korte training nam hij reeds deel aan den internationalen wedstrijd en wist hij zich derde te plaatsen op de 1500 en 3000 Meter, terwijl hij eveneens derde werd in het'algemeen klassement. De ont vangst, hem te Oudkarspel bereid toen hij uit Zwitserland terug kwam, was waarlijk grooUch. De volgende jaren werd Willem Kos steeds door de Kon. Ned. Schaatsenrij dersbond uitgezonden en kwam hij eteeds met succes op de internationale wedstrijden in het buitenland uit. Zoo nam hij ook deel aan de wedstrijden te Sint Moritz, Oslo, Da- vos, Boedapest en kwam hij voor Nederland uit bij de Olympische winterspelen. Ver mocht hij niet steeds de eerste plaats te be zetten, wel wist hij op de meest eervolle wijze de Nederlandsche kleuren hoog te houden. Het was vooral zijn wilskracht, zijn drang naar de overwinning, welke steeds bewondering wekte. Hij gaf zich steeds ge heel, misschien meer dan zijn krachten wel toelieten, aan de sport die hij zoozeer lief had en welke hij zoo goed heeft gediend. Aan Willem Kos, zijn eenvoudige, hartelijke wijze waarop hij met alle rijders omging, zijn voorbeeld van goed amateur tegenover de jongere beoefenaars, is het te danken dat deze tak van sport -in Noord-Holland zoo tot succes is gekomen. Vol bewondering was hij steeds voor het werk van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond en dientengevol ge een groote vereerder van zijn leider, den heer D. W. A. van Laer. Behalve de ijssport werd door Willem Kos de gymnastiek, de athletfek en de voet balsport met succes beoefend, terwijl hij des zomers deelnam aan de wedstrijden op dé wegschaats, waarbij hij steeds tot de beste behoorde. Zeer talrijk zijn de overwinnin gen door Willem Kos bij wedstrijden in ver schillende takken van sport behaald en le gio is het aantal medailles, bekers en ande re voorwerpen door hem gewonnen. In De cember j.1. was hij wederom naar Davos voor training, helaas werd hij daar onge steld, zoodat hij niet aan de internationale wedstrijden kon deelnemen. Toch was hij tijdens deze wedstrijden oogenschijnlijk weer zoo hersteld, dat hij deze als toe schouwer heeft kunnen bijwonen. Half Ja nuari arriveerde hij weer in Oudkarspel. Slechts enkele dagen geleden werd hij we derom op het ziekbed geworpen. Hij kon helaas geen kracht vinden zich aan deze ziekte te ontworstelen. Met Willem Kos is een allround sportsman in de beste betee kenis heengegaan, met wien het voor een ieder prettig was om te gaan en die dan ook een gróóte schare van vrienden en vereer ders achterlaat, en in wien Nederland een waardig vertegenwoordiger op de buiten- landsche banen verliest. EXAMEN INGENIEUR. Geslaagd voor het candidaats-examen voor electro-technisch ingenieur, de heer C. G. Hartland, geboren te Alkmaar. POLDER DE SCHERMER. Wegens periodieke aftreding van den heer M. Groot Jzn. als heemraad is de vol gende voordracht opgemaakt: 1. M. Groot Jnz., 2. P N. Groot, 3. Wra. Groot. POLDER OVERDIE EN ACHTERMEER. Tot bestuursleden van den polder Over- die en Achtermeer zijn herkozen de heeren D. Govers Jz. en A. van Diepen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd aanbesteed het bouwen van een rijwielbergplaats met bovenwoning bij het station, onder ar chitectuur van den heer Saai. Laagste inschrijver was de heer A. Tip, te Alkmaar, voor 24300. Voor het schilderwerk was laagste inschrijver de firma Nijman en Zonen te Alkmaar, voor 1480. PIEPKUIKENMARKT. Op de heden gehouden piepkuikemnarkt waren aangevoerd 423*4 kist en 3 korven. De prije was 1.42*4. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.16 uur licht op- VERGADERING BLOEMISTEN^ PATROONSVEREENIGING. De Bloemisten-Patroonsvereeniging „Alk maar en Omstreken" hield Vrijdagavond een vergadering in „De Nachtegaal". Hiervoor waren uitgenoodigd Mr. Lees berg, waaronder Plantsoenen resorteert, de midaenstandsvereenigingen te Alkmaar en de heer Hoek, directeur der Plantsoenen. De voorzitter, de heer G. Smit van Heiloo, opende en heette allen welkom, inzonderheid de heeren Goes en Apeldoorn, bestuursleden van „De Hanze". „aar waar«min^, «mch, ta Medegedeeld door het Kon. Nederi u Instituut te De Bifót eL Hoogste barometerstand 766 3 t» d en Zürich. Kenne-' Laagste barometerstand 729.5 te Ahi»,- Verwachting, geldig tot den avond van o Maart: Meest matige, Zuid Westelijke tot ZuiH lijke wind; waarschijnlijk half tot zwaar ht wolkt; weinig of geen regen in het Zuiden^ in het Noorden mogelijk eenige regen- w» nig verandering in temperatuur. Van den Middenstandsbond was bericht van verhindering ingekomen, alsmede van den heer Hoek. van De voorzitter zeide, dat er sinds lang een kwestie-Hoek bestond. Hij en het personee' der plantsoenen verrichten arbeid bij parti culieren en men maakt gebruik van mate" rialen der gemeente. Jaren aaneen geeft dé heer Hoek „adviezen" zoowel in als 'buiten de gemeente. Dat is de lezing, die het bestuur van de leden en uit de notulen beluisterd heeft en aangevuld met eigen waarneming' Door het oude bestuur was daartegen g| ageerd, een adres aan den Raad gezonden doch met weinig resultaat. De zaak bleef hangen tot in December van het vorig jaar de heer Hoek zijn „adviezen" bij het R.K. kerkbestuur in Heiloo gaf, m a w. hij stelde een man aan die daar werkzaam was en bleef zelf achter de schermen. Zoo i« onze indruk en wij gelooven dicht bij de waarheid te zijn. Een reeks van jaren heeH hij het toezicht op de bedewaartplaats te Heiloo en zeer stelling zal hij daar zijn over bekende „adviezen" geven. Wij oordeelen, dat dit oneerlijke concurrentie is, die niet door den beugel kan. Als gevolg van het advies van den heer Hoek bij de R. K. kerk te Heiloo hebben de Alkmaarsche en Heiloosche vaklieden de kop pen bijeen gestoken en een gecombineerde vergadering in Heiloo belegd. Als gevolg van de openbare vergadering te Heiloo ontkende de heer Hoek, dat hij aan het bestuur der afdeeling Alkmaar beloften had afgelegd, dat hij en zijn personeel geen arbeid voor derden meer zouden verrichten. Spr. citeerde wat de heer Hoek schreef. Het inmiddels uitgebreide bestuur wilds haring of kuit hebben, daar het oude be stuur van onwaarheid werd beschuldigd. Welnu, op die bewuste vergadering, welke°de heer Endel presideerde, was de heer Hoek tegenwoordig Niets was dus gemakkelijker da« om de besturen van de middenstandsbonden en den heer Hoek uit te noodigen en ziedaar ons resultaat: „de heer Hoek is verhinderd". Wij zullen maar niet zeggen, hoe wij er over denken, want dat zou niet vleiend zijn. Spr. stelde voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Hiertoe werd besloten De voorzitter vroeg of de heeren van „De Hanze" de notulen van de gecombineerde vergadering van 14 Mei 1928, waarvan hun concept was gezonden, konden goedkeuren Spr. wilde even vastleggen, dat de heer Hoek erkende, dat er voor particulieren gewerkt werd, o.m. het aanleggen van een tuin van den heer J. Ringers. Op die vergadering had hij beloofd, dat het niet meer zou gebeuren, mits men geen publiciteit aan de gevallen gaf. De heeren Goes en Apeldoorn vereenigder zich met de notulen, waarna de voorzittet vaststelde, dat de heer Hoek er in zijn onder schrift in de Alkm. Crt. van 7 Januari naast was. De heeren Apeldoorn en Goes vroegen of de heer Hoek nog lid was van de niet ontbon den vereeniging. De secretaris antwoordde ontkennend, hij was geroyeerd. De heer Goes zeide, dat men gekomen was om de klacht te hooren en als de bloemisten, die ook middenstanders zijn gedupeerd wor den, dan zal men bij ons een geopend oor vinden. Wij trekken echter geen conclusies, doch brengen wat wij gehoord hebben in onze vergadering. Medewerking onzerzijds is te verwachten als de klachten gegrond zijn Spr. vroeg of er gevallen zijn, waarop de aandacht gevestigd is, liefst van den laatsten tijd. De secretaris noemde tal van grieven tegen den heer Hoek en zijn personeel. Feiten van recenten datum waren het rooien van een boom bij de garage van Pouwels, wat in den nacht was geschied met personeel en mate riaal van den plantsoendienst. Een ander ge val was, dat bij het eerste lustrum van de Politie-voetbalbond aan de bloemisten om prijs was gevraagd, doch de heer Hoek ver sierde de zaal. Na een uitvoerige bespreking van de gesignaleerde feiten vroeg de heer Goes of men deze en andere feiten op papier wilde stellen en aan de middenstandsbonden kon inzenden, die het dan zouden bespreken Nog werd bepaald, dat men zich tot de coj- lege's zal wenden waar zijdelings of recht streeks door den dienst der plantsoenen ot door den heer Hoek werk wordt uitgevoerd of „adviezen" worden gegeven. Hierna verlieten de heeren van de Hanze de vergadering. De voorzitter stelde aan de orde om ee" adres aan den Raad van Alkmaar te zenae. om te verkrijgen, dat geen personeel der P'^P soenen werk mag verrichten voor derden. 1 heden is dat nog mogelijk met vergunnin van B. en W. Spr. stelde voor om aan ae Raad te verzoeken om in art. 4 van Uemee - teblad No. 351 de clausule te nemen, dat (de arbeider) atbeid mag verrichten met wj- stemming van het college van B en W. een antwoord van B. en W. d.d. 18 Mei 1 k en gericht aan onze vereeniging, wordt a het college met nadruk gezegd, dat mogelijk is met vergunning van het co s Wij meenen, dat deze clausule de deur ope zet voor vele uitvluchten. amprki Door verschillende leden werd opfT dat men goed beslagen op het ijs moet men, daar men weinig medewerking en W. verwacht en in het request aan Raad zooveel mogelijk goed gedocutne bewijzen moest aanvoeren. flan Daarna werd z.h.st. besloten een a den Raad et zenden. te In comité werd besloten om ®e<T £ot- verkenen, dat de in April te beginnen planten- en snijbloemenveiling bij Q a|'^ge0 maarschen Exportveiling" go^ Hierna sluiting.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2