ALKMAAR EN 1MXSDAG 11 JIAAHT 1930 132e Jaargang. Dagslijktob overzicht. Buitenland Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.23, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. OOSTER 4 ZOON, Voordam C 9, post giro 37000. Telef. 3, redactie 33. i\o. 59 Directeur: C. KRAK. Hooidredactenr: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat nit 2 bladen. DE NATIONALE BEWEGING IN BRITSCH-INDIE. Morgen begint Gandhi zijn actie tegen Engeland. Engelsche maatregelen. Morgen (Woensdag) zal in Indië de cam pagne voor burgerlijke ongehoorzaamheid van den Indischen leider Gandhi beginnen Een actie, die met zorg door de Engelschen wordt tegemoet gezien. De Engelsche regee ring heelt dan ook al verschillende maatre gelen genomen. Zoo heeft zij Vallahbhai Patel, Gandhi's voornaamsten helper, in hechtenis laten nemen, waarmee de regeering bewees, dat het haar voornemen is, zoo krachtig mogelijk op te treden tegen de Gandhi-actie. Patel had den laatsten tijd in Abemadahad opruiende redevoeringen gehouden, waarin bij de regeering verweet, dat „zij alles be lastte, behalve lucht", en de bevolking aan spoorde, zich niet te onderwerpen aan de ver bodsbepalingen betreffende het indampen van zeewater tot bereiding van zout, welke bepalingen natuurlijk ten doel hebben aan de regeering de opbrengst van de zoutbelasting te verzekeren. Aan Patel is dus het spreken belet Het schijnt wel vast te staan dat een Britsch districtsambtenaar met de inhechtenisne ming van Vallahbhai Patel, die een broer van Vithalbhai Patel, den voorzitter van de Wetgevende Vergadering te Delhi is, op eigen hand gehandeld heeft. Een ander amb tenaar kan zijn voorbeeld tegenover Gandhi volgen, wanneer deze zelf Woensdag met zijn vrijwilligers optrekt om den veldtocht voor burgerongehoorzaamheid te beginnen. Mo gelijk geeft de centrale regeering echter uit drukkelijke bevelen om Gandhi, zoo lang t gaat, vooreerst nog ongemoeid te laten. Zij staat in elk geval voor een moeilijke beslis sing, want de berooving van de beweging van haar leiders kan haar doen inzakken dan wel het sein worden voor een ontketening van het geweld waarvan Gandhi zelf niet wil weten. In de Wetgevende Vergadering te Delhi is Vrijdag een heftige aanval op de regee ring losgekomen. Een van de sprekers noem de Gandhi een van de grootste mannen die ooit geboren zijn, en een ander waarschuwde de regeering tegen de noodlottige gevolgen van onderdrukkingsmaatregelen. Op het plat teland zal het verzet niet anders dan een verspreid karakter kunnen dragen, maar minder gerust moet men zijn, als in de ste den de politiek van geweld het zou winnen, welke onder de jongere voorvechters van d' nationale beweging zooveel aanhangers heeft. Het is in dit verband geen geruststel lend teeken dat er in eenige steden stakings moeilijkheden heerschen. Gisteren werd weer uit Calcutta gemeld dat daar twintigduizend werklieden in de spinnerijen het werk hebben neergelegd. De a.s. Gandhi-actie is gisteren ook in het Engelsche Lagerhuis ter tafel gekomen. Minister Wedgwood Benn zeide in ant- woord op een aantal vragen, dat de onder koning van Indië op 25 Februari een wel overwogen verklaring had afgelegd over de politiek van de regeering en daaraan behoel- de de minister niets toe te voegen. Colonel Howard Burry vroeg of de minis ter maatregelen zou nemen om de campagne van Gandhi te beletten, alvorens die tot bloedvergieten zou leiden. De minister ant woordde, dat juist hierover de verklaring van den onderkoning handelt. De socialist Fenner Brockway vroeg of de minister bedacht, welken invloed geweldda dige onderdrukking zou hebben op de Indi sche gematigden en of hij niet wilde beproe ven stappen te doen om een minnelijke schik king te treffen, waarop de minister zeide dat de regeering trachtte een conferentie te beleg gen, waarmee hij zijn instemming had be tuigd. Sir H. Dalrymple Whyte (conservatief) „Wil de minister den onderkoning voorstel len, als hij weer aan Ghandhi schrijft, zijn brief niet meer te onderteekenen „Yours very truly"? Wedgwood Benn: „Ik acht dat voorste! van den achtbaren afgevaardigde een staa tje van impertinentie (applaus van de arbeidersbanken en ge roep van „Intrekken, intrek ken" van deconservatieven). Sir A. Knox: Beschouwt de minister he antwoord op een brief van dien opruier op zichzelf niet reeds als in strijd met het pres t'ge van Brittannië? De Speaker zeide dat dit een meenings kwestie was en ging over tot de volgende vraag. De situatie in Indië is intusschen uiterst verscherpt. Tegen den eersten burgemeester van Calcutta is een bevel tot in hechtenisne uiing uitgevaardigd terzake van verraad, aangezien deze functionnaris in een aants /^vergaderingen het woord heeft voerd. Te Bombay hebben de leiders van den Akali-stam Ghandi er van in kennis gesteld, dat zij 5000 man uit hun gelederen ten zijner beschikking willen stellen. In dezelfde stad werden 26 met het voeren van propaganda belastte personen gearresteerd. In het gebied van Titaghur zijn ruim 20.000 werklieden in de katoenspinnerijen in staking gegaan. Zoo is de toestand thans. Wat zal de dag van morgen brengen! Wat zal er gebeuren, als Gandhi morgen zijn actie begint?,... DE OVERSTROOMING IN ZUID FRANKRIJK. President Doumergue in Zuid-Frankrijk. De president der republiek is reeds van zijn korten tocht door het door de overstrooming geteisterde gebied te Parijs teruggekeerd, zoo schreven we gisteren. Doch in de twee dagen van zijn afwezigheid heeft hij het geheele ge bied doorkruist en de verwoesting in oogen- schouw genomen. Om zeven uur Zaterdagochtend kwam de presidentieele trein inet Doumergue, Tardieu en Marraud, den minister van onderwijs, te Agen, in het dep. Lot-et-Garonne aan. Het gezelschap werd ontvangen door den minis ter van openbare werken Pernot, en den on dersecretaris van het minister-presidentschap Héraud, die reeds enkele dagen in het gebied van de ramp vertoeven. Eveneens waren alle Kamerleden, Senatoren en prefecten uit de geteisterde districten verschenen. Onmiddellijk vertrokken de auto's naar Moissac. Daar de hoofdwegen op vele plaat sen onbegaanbaar zijn, moest het zwaar ge troffen stadje langs allerlei omwegen worden bereikt. De maire ontving den president en deed hem een omstandig verhaal van het ge beurde. In de St. Catherinekerk bracht Dou mergue een stillen groet aan de 74 dooden, die er in hun kisten waren neergelegd. Daar na bezocht de president de verwoestingen er staat vrijwel geen enkel huis meer in Mois sac en besprak met de autoriteiten de mid delen tot wederopbouw. De algemeene klacht was, dat er in Zuid-Frankrijk haast geen ar beidskrachten te krijgen zijn. Vervolgens ging de tocht naar Montau- ban. Hier en daar is de Tarn nog 13 meter boven haar gewoon peil gestegen. Bij zijn aankomst werd de president door den maire, den bisschop van Montauban en even eens door een aantal Protestantsche geeste lijken ontvangen. Tal van personen, die zich bij het reddingswerk verdienstelijk hebben ge maakt, werden aan het staatshoofd voorge steld. Hij onderhield zich met vele getroffenen en drukte hun op het hart niet te wanhopen, daar hun alle hulp zal worden geboden om zich te herstellen. Een pijnlijke kwestie, waarop voor het oogenblik nog geen oplossing is gevonden, is wat er met de onder de puinhoopen verbor gen lijken moet geschieden. Moeten zij aan stonds, wanneer zij zijn uitgegraven, ter aarde worden besteld, of moet worden ge wacht tot zij zijn geïdentificeerd? De meeste lijken zijn gruwelijk verminkt en leveren ge vaar op door hun snelle ontbinding. Ander zijds is het voor de achtergebleven betrek kingen een droevige gedachte dat zij nooit zullen weten waar het stoffelijk overschot hunner omgekomen familieleden werd gevon den en definitief ter ruste werd gelegd. Het aantal dooden te Moissac. Te Moissac zijn militairen en burgers dag en nacht in ploegen bezig de puinhoopen na te speuren. Zondagavond werden wederom drie lijken geborgen. Op h\.t oogenblik be draagt het aantal dooden 97, van wien zes niet zijn geïdentificeerd. De president over den wederopbouw. President Doumergue heeft tijdens zijn be zoek aan het overstroomde gebied over den wederopbouw gesproken. Hij zeide dat de verwoestingen herinneren aan die, welke tij dens den oorlog door de kanonnen in Noord- Frankrijk werden aangericht. Men zou zich kunnen verbeelden dat geweldige, uit den hemel geloste schoten de huizen hebben ge troffen. De overeenkomst is een vingerwij zing dat men voor Zuid-Frankrijk dezelfde middelen zal moeten toepassen als die. welke men destijds voor Noord-Frankrijk heeft we ten te vinden. Er is veel geld noodig en de noodzakelijke uitgaven zullen aanvankelijk de beschikbare gelden overtreffen. Alle kringen uit het econom,sche leven moeten er gemeen schappelijk naar streven om het overstroo- mings^ebied weer op te bouwen. De nationale rouwdag. Ais uiting van deelneming in de in het Zuiden en Zuidwesten van het land door de overstroomingen om het leven gekomen landgenooten, is Zondag als een nationale treurdag beschouwd. Van de officieele. zoo wel als van zeer vele particuliere gebouwen, hingen de vlaggen halfstok. Alle feesteujte lleden waren afgelast. In de theaters werden collectes gehouden ter leniging van den nexx. der slachtoffers. De Banque de France gaat voor in een steunactie. daarin geholj»en door de bladen het Roode Kruis en vooraanstaande personen uit de bank- en handelswereld. De hulp der regeering. Op de terugreis uit het overstroomde ge bied naar Parijs heeft Tardieu in den trein aan de journalisten, die de reis hadden meege maakt, mededeelingen gedaan betreffende de hulpmaatregelen, die de Fransche regeering voornemens is te treffen. Hen, die schade hebben geleden zal men trachten te helpen door vergoedingen, hetzij m geld, hetzij in natura, en door het bouwen van noodwo ningen. In de eerste plaats dient echter de landbouw het vlugst geholpen te worden en vooral die landbouwers, wier akkers en bouwland door het water geheel zijn ver nield. De bevolking is voorloopig onderge bracht in barakken, die in de nabijheid van de verwoeste dorpen zijn opgeslagen. De Kamer zal moeten beslissen over een reeks wets ontwerpen, die met de overstroomingsramp verband houden. Er is o.a. nog een wetsont werp aanhangig tot het verleenen van een aanvullend crediet, naast het crediet van hon derd millioen franc, dat de Kamer Vrijdag j.1. in allerijl goedkeurde. Geldinzameling voor de slacht offers. Behalve de regeering, die reeds met groo te credieten is bijgesprongen, heeft men in Frankrijk ook een beroep moeten doen op de openbare weldadigheid om den nood te lee- nigen, die door de overstroomingen is ont staan. Den bank van Frankrijk is het centrale punt, waar de verschillende giften en inza melingen samenvloeien. Gisteren was het de eerste dag van de inzameling en reeds ont ving de bank van Frankrijk een bedrag van 7.5 millioen franc. In den Senaat hebben eenige senatoren voorgesteld, de bevolking, die zeer groote schade heeft geleden, een leening te verstrek ken van een half milliard op een zeer lan gen termijn en tegen een zeer lagen rente voet. DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN. De besprekingen duren voort. Briand had een langdurig onderhoud met MacDonald en Henderson over de politieke kanten van het vraagstuk der ontwapening MacDonald stelt Amerika gerust. MocDonald verspreidt draadloos een op timistische boodschap aan Amerika, waarin hij o.a. zegt, dat ter Vlootconferentie alles in orde is. Wij- zijn, zegt hij, door het eerste sta dium met succes heengekomen en bespreken thans de werkelijke programs. Het laatste woord blijft aan de staatslieden en wij zijn allen besloten, een overeenkomst tusschen ons alle vijf tot stand te brengen. MacDonald herinnert aan de gemeenschappelijke verkla ring van Engeland en Amerika van 9 Octo- ber j.1., toen hij in de Vereenigde Staten ver toefde. Hij voegt daar thans aan toe: Wij zijn daarvan niet afgeweken, wij zullen daar van ook niet afwijken. Wij zullen niet onze goedkeuring hechten aan een verdrag, dat uit de conferentie voortkomt en zich baseert op militaire bondgenootschappen, die verwik kelingen met zich mede brengen. Het standpunt van Stimson tegen over Frankrijk. Pertinax weet in de Daily T e 1 e- g r a p h te bevestigen, dat de onderhande lingen tusschen Stimson, Henderson, Mac Donald en Briand over de politieke veilig- heidswenschen van Frankrijk een weinig be moedigend verloop hebben gehad. De Ameri- kaansche Staatssecretaris Stimson heeft er bij de onderhandelingen op gewezen, dat hij persoonlijk bereid is de Fransche voorstellen tot op zekere hoogte in overweging te nemen, doch dat het standpunt van den Amerikaan- schen Senaat een niet te overwinnen hinder paal is, waardoor elke officieele Amerikaan- sche verplichting op dit gebied uitgesloten moet worden geacht. Henderson, de Britschp minister van Buitenlandsche Zaken, heeft eveneens verklaard wel aan de Fransdie wen- schen tegemoet te willen komen, doch ook ge constateerd, dat een weigering van de Ver eenigde Staten om deel te nemen aan een vijf- mogendhedenovereenkomst de positie van Groot-Brittannië in dit opzicht veel moeilijker zou maken. DE FRANSCHE KAMER WEER BIJEEN. Moeilijkheden voor de regeering Na een onderbreking van twee dagen komt de Fransche Kamer heden weer bijeen voor de voortzetting van de behandeling der financieele wets-ontwerpen, welke waar schijnlijk zal duren tot het einde dezer week. Heden verwacht men een zeer interessante zitting, aangezien de Kamer zich vandaag zal bezig houden met het voorstel der rad.- socialisten, en speciaal van den burgemees ter van Lyon, oud-minister Herriot, tot het invoeren van vrij onderwijs in het 6e leer jaar. Dit voorstel is een deel van het rad.- soc. program tot invoering van de eenheids- school en van het grootste deel der regee- ringspartijen verwacht men groote tegen stand er tegen. Zeven afgevaardigden van verschillende partijen hebben van hun fracties opdracht gekregen, de kwestie te bestudeeren en er heden het woord over te voeren. Rad -socialisten en socialisten zouden Tar dieu willen dwingen de vertrouwenskwestie te stellea, ia d? hoop. de reg*eupg in de min derheid te kunnen brengen op deze bijzonde re kwestie. INCIDENTEN BIJ EEN BEGRAFENIS IN BELGIE. Vlag van Italiaansche oud-strijders gestolen. Te Marcinelle (B.) had gisteren de be grafenis plaats van de slachtoffers der mijn ramp. Onder de slachtoffers bevonden zich twee Nederlanders en een Italiaan. De con sul van Italië was aanwezig. De kisten met het stoffelijk overschot waren in de kerk ge plaatst en op het plein er voor had zich een groote menigte verzameld. Op een gegeven oogenblik trad een Italiaan op een groep per sonen toe waarbij zich de Italiaansche con sul en de vaandeldrager van de afdeeling Charleroi der Italiaansche oud-strijders be vonden. Hij maakte zich van de Italiaansche vlag meester en nam de vlucht, vervolgd door een twintigtal personen. De Italiaan sche consul nam eenige gendarmes in zijn auto en zette den vluchteling na. Men slaag de er niet m hem te achterhalen. De procu reur des konings houdt zich met de zaak bezig. Een tweede incident deed zich voor door dat het communistische Kamerlid Jacque motte op het kerkhof het woord wilde voeren in weerwil van het besluit van den burge meester dat er slechts één toespraak zou worden gehouden. De commissaris van po litie verwijderde het Kamerlid van het kerk hof. Een stap der Belgische regeering. Hoewel het incident te Marcinelle zich uit sluitend onder Italianen heeft afgespeeld, heeft de Belgische regeering uit overwegin gen van beleefdheid een stap gedaan bij de Italiaansche ambassade. Een stuk van de vlag gevonden. De politie heeft een stuk van de gestolen vlag opgespoord in een kast eener Italiaan sche cantine. De houder dezer cantine, Couil- let, wordt ter beschikking van het parket ge houden, maar men gelooft niet dat hij de dief is. Het onderzoek wordt voortgezet. EEN RUMOERIGE LAGERHUIS- ZITTING. Llovd George over de werkloos heid. Lloyd George, de liberale leider, leidde gis en in het Lagerhuis de debatten in over de werkloosheid. Toen het huidige kabinet, aldus Lloyd George, aan de regeering kwam, bedroeg het aantal werkloozen 1.100 000, terwijl de laatste cijfers 1.539.000 bedragen. Hij hield aan bij zijn meening, dat de tijd was geko men voor een ernstig onder de oogen zien van den toestand, niet zoozeer uit een oog punt van critiek, maar met de bedoeling de heljjende hand toe te steken. De minister van de Werkverschaffing heeft hard gewerkt, doch ten aanzien van de door hem aangege ven oplossingen van het vraagstuk heeft hij gefaald. Lloyd George bepleitte het plan van de verbetering der wegen dat een van de nuttig ste middelen zou zijn voor de werkverschaf fing. Door Wheatley (linkervleugel der Labour Partij) werd scherpe critiek geoefend op sommige door de regeering ontworpen plan nen. In zijn antwoord deelde minister Thomas mede, dat de toestand ernstiger was dan iemand voor 7 maanden had kunnen geloo- ven. De abnormale, huidige situatie was, volgens den minister een uitvloeisel van den verminderden wereldhandel. Het antwoord van Thomas- In zijn antwoord erkende Thomas volgens den Britschen draadloozen dienst, dat de werkloosheidscijfers ongunstig waren, doch de regeering was hiervoor geenszins aan sprakelijk. Er is een internationale achter uitgang in den handel. Duitschland heeft 3.258.000 werkloozen. Italië heeft 408.000 totaal-werkloozen en 21.000 die slechts een deel van de week werken. In Amerika sprak de eene senator van 6.000 000 werkloozen, de ander van 3.000.000. Gegrond op dezelf de factoren als de Britsche cijfers, was het volgens Thomas dichter bij de zes millioen. De eigenlijke oorzaak van den abnorma- len toestand in Brittannië was naar het oor deel van minister Thomas de daling van de prijzen der grondstoffen. De laatste zes maanden was katoen gedaald, met het ge volg dat geen enkel fabrikant de verant woordelijkheid op zich wilde nemen van het doen van bestellingen. Vergeleken bij twaalf maanden geleden, was het aantal werkloo zen in Lancashire alleen met 146.000 geste gen. Wat voor katoen gold, gold eveneens voor wol en ook voor zilver. Thomas wees in dit verband op den terugslag van de da ling van den zilverprijs op het katoenbedrijf van Lancashire, dat de grondstof kocht op goudbasis en zijn fabrikaten aan landen ver kocht met zilveren standaard, met het ge volg eener depreciatie van 30 pond op elke 1000. Ook werd in Engeland de terugslag gevoeld van den achteruitgang in Amerika en eveneens werden de gevolgen gevoeld van het nieuwe Australische tarief. Thomas gaf een overzicht van de reeds vermelde pUnuen van zijn departement om werkgelegenheid te verschaffen. Er waren 56 millioen mee gemoeid voor ontwikke ling van spoorwegen, havens en dokken, wa terleidingen, electriciteitsvoorziening en we genvoorziening. Er waren echter ook bemoedigende facto ren. Zoo geloofde Thomas, dat de verlaging van het bankdisconto een gunstige invloed zou hebben; voorts wees hij op het betere aspect van de scheepbouwnijverheid, die verleden jaar 56 pCt. van de wereldtonnen- maat vervaardigde en waarin het aantal werkloozen in een jaar tijds met 8000 was verminderd. Thomas wees volgens Reuter ook nog op de toegenomen werkgelegenheid in de steenkolennijverheid, die in 1929 de grootste productie had sedert 1919. Ook in de ijzer- en staalindustrie en in de electrici- teitsindustrie waren de uitzichten veelbelo vend. ONTPLOFFING IN EEN KOLENMIJN IN N.-AMERIKA. 75 mijnwerkers ingesloten. Tengevolge van een hevige ontploffing in een kolenmijn te Streubenvnle in den staat Ohio, stortte een deel van de mijn in en wer den 75 mijnwerkers ingesloten. 62 arbeiders geteld! Nader wordt gemeld, dat men er na zwa- ren arbeid in geslaagd is, een deel van de in gestorte schacht op te ruimen en 62 der in gesloten mijnwerkers te bevrijden De meesten hebben vrij ernstige brandwonden opgeloo f>en, doch gevaar voor hun leven bestaat er niet. Men hoopt ook de andere dertien ingeslo- tenen nog levend te kunnen redden, en zü het reddingswerk in snel tempo voort. BONDSKANSELIER SCHOBER WEER OP REIS. DeNeue FreiePresse verneemt uit parlementairen kring, dat de Oosterrijk- sche bondskanselier dr. Schober na zijn be zoek aan Rome en Berlijn thans voornemens is, een bezoek te brengen aan de Fransche en de Engelsche hoofdstad. Op 1 Mei a.s. zal hij te Parijs aankomen, waar hij eenigen tijd zal vertoeven, waarna hij een bezoek zal brengen aan Londen. GROOTE MOLEN AFGEBRAND IN DUITSCHLAND. In Welbsleben is de bekend; „Fachschi Muehle" afgebrand. Alleen de bijgebouwen konden worden gered. Men vermoedt, dat de oorzaak een ontploffing van de met stof ge vulde lucht is gev.'eest. Alle machines en 600 centenaars meel gingen verloren. WEDER EEN BOMAANSLAG ,IN ZUID-SLAVIE. Te Strumiza heoben twee onbekend geblo ven personen gister een gemeentelijken wach ter bij verrassing neergeschoten en vervolgens een bom geworj>en in een koffiehuis. Een 15- tal bezoekers van het etablissement werd ge wond; vier bekwamen ernstig letsel. Tijdens hun vlucht wierpen de daders nog een viertal bommen weg, teneinde aan achtervolging te ontkomen. Dit is reeds de vierde bomaanslag, welke sedert den aanvang des jaars gepleegd werd. SPOORWEGONGELUK IN NOORD- AMERIKA. Reeds 30 dooden geborgen. In de nabijheid van de badplaats Terezopo- lis in den staat Rio de Janeiro, is een perso nentrein gederailleerd. Tengevolge van het weigeren der remmen stortte de trein in een afgrond van 175 Meter diepte. Tot nu toe zijn er 30 dooden geborgen, terwijl het aantal ge wonden bedraagt. Bij de berging der slacht offers speelden zich hartsverscheurende too- neelen af. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Nabij Florin in den staat Periisylvaniê werd een automobiel door een sneltrein gegre pen. De zes inzittenden werden uit den auto geslingerd en gedood. De trein derailleerde EEN LIFTKOOI OMLAAG GESTORT. Dertig dooden, acht gewonden. Gisterochtend stortte in een kroonmijn te Johannesburg een liftkooi vijfhonderd meter naar beneden doordat de kabei brak. Een Europeaan en achtentwintig inlanders wer den gedood, twee Europeanen en zes in landers werden gedood. WONDEROLIE VOOR SPIJBELAARS. De fascisten maken school. Te Port Arthur in de V.S. heeft een rech ter een jongen van tien jaar veroordeeld tot twee eetlepels wonderolie voor eiken keer dat hij liegt of ongehoorzaam is. De jongen werd voor hem gebracht voor spijbelen. Hij bekende dat hij meer auto's gestolen had dan hij zich kon herinneren en op valsche namen cigaretten, lekkers en andere dingen gekocht. Hij kwam ongeveer drie van de zes dagen op school. Den vader werd opgedragen de wonder olie toe te dienen. De paed agogische wonderen zijn de we reld nog niet uit: als de wonderolie inder daad helpt voor 'net opvoeden van jongens.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1