OPENING OPENING OPENING GERARD WORM. Radirerafisch Weerbericht AGEiüK» 4 VRIJDAG wij onze a.s. heropenen geheel naar de eischen des tijds ingerichte Heeren-Modezaak HOUTTIL 54 en ACHTERSTRAAT 43. j&paarloketten, 4 Binnenland N.V. DAMES- EN HEEREN-MODEMAGAZIJNEN foaarban be l]uur bebraagt bier gulben per jaar Ome Koloniën. Stadsnieuws Eere-Avond GUUS KIEHL „De Klokken van Corneville" Sport Rechtszaken DE MOORDZAAK-LANS. De verdachte veroordeeld 15 joar' Dinsdag 11 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Submarine, de doodsstrijd der S 44 (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Koning der Konin gen (boven 14 jaar). 7.30 uur Victoria Theater: Witte schuwen (boven 14 jaar). Woensdag 12 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Submarine, de doodsstrijd der S 44 (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Koning der Koningen (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Witte schadu wen (boven 14 jaar). 8 uur, 't Gulden Vlies, operette De Klok ken van Corneville, met Aug. Kiehl. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing met licht beelden over de zending onder de Papoea s op Nieuw-Guinea. S uur, dancing Harmonie, lezing dr. Ritter ijr. voor de afd. Alkmaar van Mercurius. Donderdag 13 Maart. 7.30 uur, A. B. T.: Koning der Koningen (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Witte schadu wen (boven 14 jaar). 8 uur, Cinema Americain, voor de Ned Vereen, van fabr.arb.(sters), Alg. Ned Bond van arb. in het bakkers-, choe.- en sui kerbew.bedr. (afd. Alkmaar), vertooning van de film De Moeder. Te Stompetoren, uitvoering van „In Uni form" door ..Aurora". Zaterdag 15 Maart. 8 uur, ,,'t Gulden Vlies", herdenking eer ste lustrum N. V. V. H. I „Hermes" 8 uur, bovenzaal Van Gijzen, soirée D. M. K. Zang en Vriendschap. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van P A DE BOER te Alkmaar, om vergun ning tot het uitbreiden van een kaaspakhuis, door bijplaatsing van een electro-motor van 2 P. K., tot aandrijving van een kaaswasch- machine, in het perceel Sliksteeg, Nr. 1. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 25 MAART e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft inge bracht op de Secretarie dezer gemeente van tie terzake ingekomen schrifturen kennis ne men. Alkmaar, 11 Maart 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. OUD-PRESIDENT TAFT OVERLEDEN. Zooals we reeds meldden, is William rl Taft, die van 1909 tot 1913 president der Ver. Staten van Amerika was, Zaterdag avond overleden. William Howard Taft is 15 Sept. 1857 in Cincinnati geboren. Zijn vader was minister van oorlog in het kabinet van Generaal Grant geweest. Taft studeerde rechtsweten schappen en trad op als advocaat en later ook als rechter. Vier jaar lang, van 1896 tot 1900 doceerde hij als juridisch hoogleeraar aan de universiteit van Cincinnati. Daarna werd hij voorzitter der commissie voor d Philippijnen en in het jaar 1901 de eerste civiele gouverneur van de eilanden. Van 1904 tot 1908 is hij minister van oor log geweest in Roosevelt's kabinet. Als zoo danig kwam hij weer in aanraking met de Philippijnen; in 1906 nam hij er deel aan de operaties tot demping van een opstand Tijdens zijn ministerschap, in 1907, heeft hij in Panama onderhandelingen gevoerd ever de inrichting van de kanaalzone. Dit plan zou zijn bekroning krijgen tijdens het presidentschap van Taft: de,wet over het Panamakanaal draagt zijn handteekening In Nov. 1908 inderdaad werd hij als candi daat van de Republikeinen, voor den termijn 1909—1913, tot President der Vereenigde Staten gekozen. Over het algemeen was zijn ambtstermijn door geen groote gebeurtenis sen gekenmerkt De Vereenigde Staten na men onder hem het protectoraat over Liberia over. Enkele wrijvingen met Japan, over de immigratiekwestie, en met Mexico gaven aanleiding tot ernstige moeilijkheden. Bij d« verkiezingen van 1912 werd Taft door Wil son verslagen, vooral wegens het wederop treden van Roosevelt, die meer dan de helft der republikeinsche stemmen naar zich toe haalde. Nadat hij afgetreden was als President, aanvaardde Taft weer een professoraat, dit maal aan de Yale-Universiteit. In 1921 werd hij benoemd tot eersten federalen rechter, een ambt, dat hij eerst voor enkele weken wegens zijn gebrekkigen gezondheidstoestand heeP opgegeven, om plaats te maken voor Hughes President Hoover heeft een rouwperiode van dertig dagen voor het geheele land af gekondigd. De lijkdienst van Taft zal plaats hebben in de Unitarische kerk te Washing ton, die hij zijn geheele leven bezocht heeft, waarna de begrafenis zal plaats hebben op het nationale kerkhof te Arleton. EEN VOORLOOPIGE PRESIDENT VAN HAÏTI? De leiders tegen de Amerikaansche bezetting er vóór? De Associated Pres meldt uit Port- au-Frince, dat de door president Hoover in gestelde commissie van onderzoek Hoover heeft geadviseerd voorloopig de regeering te leggen in de handen van één man, die tegen 15 April het schip van staat overneemt, als wanneer de ambtstijd van president Borno eindigt Een hedenavond ingesteld onderzoek wijst uit, dat bijna alle leiders van de groe pen, die tegen de bezetting van Haïti zijn, in stemmen met het plan zoodat men verwacht dat Borno in de benoeming van een voorloo- pigen president zal toestemmen. Hij zou aan het bewind blijven totdat het mogelijk zal zijn een volksverkiezing te houden voor de Wetgevende Vergadering, die daarna zou bij eenkomen voor het verkiezen van een presi dent voor een normalen ambtstermijn. De Amerikaansche hooge commis saris wordt teruggeroepen. Uit Port-au-Prince wordt gemeld, dat Hoo ver zijn goedkeuring hechtte aan het advies van de Haïtiaansche commissie, volgens het welk tegen 15 April een uit één man be staande voorloopige regeering zal worden benoemd. De opvolger van president Borno zal waarschijnlijk de advocaat Lespinasse zijn. De hooge commissaris der Vereenigde Staten zal worden teruggeroepen, de bezet tingstroepen zullen worden verminderü. DE ACTIE VAN GANDHI. De „Marsch der Martelaren". Uit Bombay wordt gemeld, dat Gandhi tij dens zijn „Marsch der Martelaren" naar Jalal- poera zich slechts zal voeden met geiten melk, rozijnen en hoogstens drie citroenen per dag. Woensdag a.s. begint de tocht; de eerste groep deelnemers, die onder leiding staat van Gandhi zelf, zal bestaan uit onge veer honderd personen. Men hoopt, dat de bevolking langs den weg, die wordt gevolgd, er in de dorpen, waar men doortrekt, zal voorzien in de voeding der deelnemers Dezen zullen zich slechts mogen voeden met voed sel van het eenvoudigste karakter. Lekker nijen. thee en betel zijn hun tijdens den duur van den marsch verboden. Gandhi hoopt op 18 Maart te Badalpoer aan de Golf van Cam- bay aan te komen. Men verwacht, dat dan begonnen zal worden met den aanmaak van verboden zout en dat de actie van civiele on gehoorzaamheid zal worden ingezet met de productie en distributie van dit zout onder de verschillende groepen, die Gandhi's stre ven steunen. Niettemin ziet men in de arres tatie van Gandhi's voornaamsten helper Patel, die nog steeds wordt vastgehouden, een bewijs, dat de regeering voornemens is, streng tegen de actie van civiele ongehoor zaamheid te zullen optreden. BRAND IN EEN JAPANSCHE BIOSCOOP. Meer dan honderd dooden, hon derd gewonden. Bij een voorstelling in een bioscoop te Sjinkai, het vlootstation in het Zuiden van Korea, kwamen tengevolge van brand 104 personen om het leven, en werden er 100 gewond. Het meerendeel der slachtoffers zijn matrozen en hun familieleden. GRIEZELIG VOORVAL IN HET ANTWERPSCHE SCALA. Een temmer van wilde dieren aangevallen en ernstig gebles seerd door een hyena. Tijdens een vertooning in het variété-thea ter Scala had het volgende griezelig en angstwekkend voorval plaats. Bij het vertoonen van zijn dressuur werd de wilde dierentemmer Alenziras onver hoeds aangevallen door een van zijn hye na's. Eer het publiek begreep wat voor zijn oogen plaats vond, had het woest geworden dier zijn meester de geheele bovenlip en een gedeelte van den neus afgebeten. In allerijl toegeschoten knechten van den temmer brachten hem buiten verder gevaar en dreven de hyena in zijn hok. Hoewel de verwondingen niet levensgevaarlijk werden geacht, moest Alenziras toch onmiddellijk naar een Ziekenhuis worden getranspor teerd, alwaar hij ter verpleging is opgeno men. (N.R.Crt.). SOVIETREGEERING EN KOMINTERN. Duitschland maakt voortaan geen onderscheid. Eenige dagen geleden heeft de rijksmi nister vart buitenl. zaken, dr. Curtius, naar de „Vorwarts" meldt, met den Russischen am bassadeur te Berlijn een onderhoud gehad over de bolsjewistische propaganda in Duitschland. Dr. Curtius heeft den gezant ondubbelzinnig te kennen gegeven, dat d rijksregeering voortaan geen onderscheid meer zal maken tusschen de uitlatingen en handelingen der Komintern en die der Rus sische regeering en deze laatste verantwoor delijk zal stellen voor uitingen en daden der Komintern. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de mededeeling inzake het onderhoud tus schen dr. Curtius en den Russischen gezant van de „Vorwarts" niet geheel juist. Wel heeft een onderhoud plaats gehad waarbij gesproken is over moeilijkheden, welke geleid hebben tot wrijving tusschen de Duitsche regeering en de Sovjetregeering. De besprekingen worden voortgezet. BYRD TE DUNEDIN AANGEKOMEN. De aankomst. Byrd's vlaggesehip is gisteren te Dunedin aangekomen. De wanden van het schip wa ren gekerfd door het ijs en de zware zeeën. De bemanning zag hunkerend uit om aan land te kunnen gaan. Kleine booten zwerm den rond het schip, toen de loods onder groot enthousiasme aan boord kwam. Byrd was gekleed in hooge laarzen en bontjas en een wollen muts. „Wij zijn er gelukkig", zei de admiraal, toen de vertegenwoordigers van de bewoonde wereld aan boord kwamen om hem te begroe ten. Radella Perelle, de minister van binnen- landsche zaken, vertegenwoordigde de regee ring. Voorts waren aanwezig Black, de bur gemeester van Dunedin, overste Hotham Laburnam. Byrd's mannen keken onwennig uit hun oogen: zij vroegen: „waar zijn onze klee- ien?" Die waren in het hotel, maar de man nen zagen er tegen op om, zooals zij waren, aan land te gaan. Honderden kinderen stonden op de kade Tal van camera's verrichtten hun werk. Een muziekcorps verwelkomde den held als over winnaar. Byrd glimlachte. De vrouwen hadc n zich mooi aangekleed. „Wat zijn dat voor aardige wezens", vroe gen Byrd's mannen. Daarna doken zij in de kaiuiten onder om zich te scheren. De hotels te Dunedin zijn stampvol. De „Eleanor Bolling" is kort na de „City of New York" aangekomen. ONRECHTMATIG GENOTEN SALARISVERHOOGINOEN. De gemsente Lichtenvoorde had te veel inwoners geboekt. Eenigen tijd geleden is medegedeeld, dat de gemeenteraad een commissie had be noemd om te onderzoeken, of de werkelijke bevolking wel in overeenstemming was met de opgaven van de registers voor den burger lijken stand. Dit onderzoek bracht aan het licht, dat terwijl de registers een zielental van meer dan 7000 aanwezen, de werkelijke bevolking daar nog ver beneden bleef. Vol gens de salarisschaal door Gedep. Staten van Gelderland vastgesteld, had men, reke ning houdende met het getal 7000, de sala rissen voor burgemeester, secretaris en ge meente-ontvanger verhoogd. De hoogere boe king in de registers was ontstaan door een onauwkeurig bijhouden daarvan. Thans heeft de gemeente-secretaris als ge volg van de oneenigheid, die tusschen burge meester en wethouders was ontstaan, aan oen gemeenteraad bericht, dat hij het bedrag, waarmee zijn salaris sedert 1 Januari 1927 was verhoogd wegens het zielental van 7000, niet wenschte te aanvaarden. De gemeente raad heeft besloten te onderzoeken, of ook de burgemeester en de ontvanger de hun ten on rechte betaalde salarisvernooging wenschen terug te geven. HOLLANDSCHE BLOEMBOLLEN KWEEKERS GENOOTSCHAP Algemeem vergadering. Gister werd te Haarlem in Hotel „De Kroon" de 45e Algemeene Vergadering ge houden van het Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap onder presidium van den heer S. Schoi.eveld. Hij herdacht in zijn openingswoord de in het afgeloopen jaar overleden leden en memoreerde hierop de groote schade toegebracht d-oor de vorst en den voorverkoop. Toch was het jaar 1929 voor vele kweekers, die bewaard bleven voor vorstschade, een gunstig jaar. Wat de toekomst betreft wordt wel beweerd, dat het vak zijn hoogste punt heeft bereikt. De vraag doet zich voor: houdt de uitbreiding van het afzetgebied gelijken tred met de uit breiding der cultuur? Doch de liefde voor bloemen wordt steeds grooter, onze bolbloe- men en bollen wordeft verhandeld op alle markten ter wereld. Met andere genootschappen wgrd in het af geloopen jaar met succes samengewerkt. Spr. herinnerde aan de pogingen tot regeling van den mudgoedhandel en memoreerde met blijd schap den wederopbouw van het laboratori um van prof. van Slochteren te Lisse. Voorts bracht spr. dank aan die afdeelingen van Bloembollencultuur, die tentoonstellingen hielden. Het houden van tentoonstellingen, zoowel in binnen- als buiten'and is een zaak van onberekenbaar belang, het publiek komt Hierop werd, op voorstel van het hoofdbe stuur, besloten het salaris van den secretaris- penningmeester te verhoogen tot 600. Bij de rondvraag werd den heer J. F. C. H. Dix, redacteur van het Kweekersblad uit de vergadering hulde gebracht voor zijn leiding van het blad. Na nog enkele vragen te hebben beant woord sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. INCIDENT IN EEN KERK. Onmiddellijk na den dienst Zondagoch tend in de kerk aan de Aelbrechtskolk te Rotterdam, welke dienst door ds. S. H. J. James was geleid, is de kerkvoogd J. R Kleijn met luide stem een protest tegen den predikant gaan voorlezen. Op verzoek van ds. James is de kerkvoogd, toen hij niet ge neigd bleek te zwijgen, verwijderd. Op straat probeerde hij nog eens zijn protest te laten hooren, maar men heeft hem van de stoep van de kerk verwijderd. Na den avonddienst heeft de kerkvoogd zijn protest doen hooren, met toestemming van ds. C. B. Holland. De kerkvoogd die een principieel ver schil van meening heeft met ds. James heeft naar aanleiding van het gebeurde een klacht ingediend bij den officier van justitie en bij den kerkeraad van de herv. kerk te Delfshaven. NEKKRAMP. Bij een twintigjarigen jongeman te Kat wijk aan Zee, die enkele dagen geleden den militairen dienst had verlaten, is nekkramp geconstateerd. De patiënt is in het Acade misch ziekenhuis te Leiden opgenomen. DE REGENVERWEKKER GAAT WEER AAN HET WERK. De heer Veraart zal in den loop van deze maand zijn proeven met het kunstmatig ver wekken van regen door het uitstrooien uit vliegtuigen van ondergekoeld ijs voortzetten Op 24 Maart zal met het aanmaken van ijs begonnen worden. Indien het weer voor het experiment gun stig is, dus indien er een gunstige bewol king is, zal 25 Maart 's middag het experi ment weer ondernomen worden. Mocht de proefneming in verband met de weersom standigheden dien dag niet kunnen plaats hierna pe Jlange 8c jJHoraaz t* jAlkmaar berfjuurt in Ijaar otibergronb»cli» klui«inricl|ting daardoor onder de bekoring der producten. Namens het genootschap bracht spr. dank aan H.M. de Koningin voor het beschikbaar stellen van een gouden medaille voor de te houden groote bloemententoonstelling te New-York. Na de beteekenis van het scheidsgerecht in het licht te hebben gesteld bracht spr. hulde aan Mr. R. C. Bakhuijzen v. d. Brink, die ge durende 12K jaar het secretariaat waarnam. Na goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering werd de stemlijst samen gesteld. Tegenwoordig waren 17 afdeelingen, met in totaal 203 stemmen. De rekening van den penningmeester over 1929 sloot met een batig saldo win 1150. en werd onder dankzegging goedgekeurd. Hierop bracht de secretaris, de heer A. Raaphorst zijn jaarverslag uit. Het aantal leden van het genootschap bedroeg op 1 Jan 969. Het financiëele vraagstuk is opgelost. De oprichting van nieuwe afdeelingen is tot op heden niet gelukt. Het aantal abonne's van het Kweekersblad is gestegen met 75, een der oorzaken hiervan is te vinden in het feit, dat er onder de leden van het genootschap nog al eenige antipathie bestaat tegen het 2 cent-pjr- roe-fonds, en dat zij ongaarne het kweekers blad willende missen, hun lidmaatschap om zetten in een abonnement. Alom worden b'oembollenveilingen opgericht op organisato rische grondslagen. Leden, zoowel als niet- leden-principalen van deze organisatorische veilingen worden beschermd door de regle menten van deze vereen'w'"*, doch een onder ling verband tusschen r1 eilingen is er niet. Het is momenteel de 'schte van de direc tie van het Genootsch, -n machtige organi satie te vormen van alb -rincipalen dezer or ganisatorische veilingen om aldus tot een groot verband te komen. waarnemin^n, verrit i„ deo Medegedeeld door het Kon. Neder! m t Instituut te De Bildt. M<t Hoogste barometerstand 770.8 te La runa. Laagste barometerstand 741.8 te Memel Verwachting, geldig tot den avond van n Maart: l* Matige tot zwakke, veranderlijke wina. gedeeltelijk bewolkt; wellicht enkele reeen' of hagelbuien; weinig verandering hi fenine ra tuur. hebben, dan zal beter weer gedurende de daarop volgende dagen worden afgewacht. Het uitstrooien van het ijs zal op zoodani ge plaats boven de Noordzee geschieden, dat het experiment van Scheveningen uit kan worden gevolgd. ratuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Mededeeling van het Kon. Ned. Met' Instituut te de Bildt. Geseind te 9.35 uur aan alle posten: Attentiesein neer! HET RIMBOE-DRAMA. Het gratieverzoek afgewezen. Het verzoek om gratie voor den lsten luit. C. A. J. van den Berg die op patrouille een inlandschen dwangarbeider, die uit zijn veldflesch had gedronken, zoodanig deed mishandelen, dat deze daaraan is overleden, en deswege door den krijgsraad te Tjimahi' werd veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf met vervallen-verklaring van den mili tairen stand, welk vonnis door het Hoog Mi litair Gerechtshof werd veranderd in vijf jaar gevangenisstraf met vervallenverkla ring van den militairen stand is afgewe zen. WOENSDAG 12 MAART MEMORANDUM Reeds veel belangstelling. BENOEMD TOT NOTARIS. lOnze stadgenoot de heer M. C. Roos oud-inspectëur bij de registratie alhier en can- didaat-notaris is heden tot notaris, stand plaats Alkmaar, benoemd. SCHOORSTEENBRAND. Gisternamiddag tegen half 6 ontstond eeó schoorsteenbrand ten huize van den heer H. J. Brinkhof aan de Hoeverkade. De politie werd gewaarschuwd en al spoedig verscheen zij, gewapend met een Total-bluschapparaat. Er waren twee van deze instrumenten noodig om de vlammen, die reeds vrij hevig om zien heen grepen, te dooven, terwijl daartoe bo vendien nog een vrij groote hoeveelheid zout gebruikt moest worden. DE 70e VERJAARDAG VAN Mr. W. C. BOSMAN. Onder groote belangstelling vierde Mr. W. C. Bosman gisteren zijn 70sten geboorte dag. Een schat van bloemen herschiep zijn woning in een waar lusthof en van alle zij den zijn hem gelukwenschen ten deel geval len. Het personeel van den Veerdienst Enk huizen—Stavoren en van de Alkmaar Packet kwam met een delegatie een geschenk aan bieden, een bronzen beeld van Picaudt „Le Devoir". Des middags had een druk bezochte re ceptie plaats, waarbij verschillende corpora tiën verschenen, waarvan wij slechts noemen de Orde van Advocaten in het Arrondisse ment Alkmaar, die bij monde van Mr. Kraakman onder aanbieding van geschen ken den jubilaris in een hartelijke toespraak heeft gehuldigd; voorts de President en le den van de Rechtbank en de Officier van Justitie en Griffier, de Voorzitter van de Ka mer van Koophandel, de Afdeeling Alkmaar van den Vrijheidsbond, Het Teekengenoot schap „Kunst zij ons Doel", dat als ge schenk bracht een teekening van de 'hand van den vader van mr. Bosman, die in zijn jonge jaren werkend lid van dat Genoot schap was geweest; de directie en commissa rissen van het Noordhollandsch Landbouw- crediet en van de hypotheekbank Noordhol landsch Grondcrediet, terwijl vele particu lieren persoonlijk of schriftelijk hunne geluk wenschen hebben aangeboden. MR. DR. N. MULLER. De sympathieke kinderrechter Mr. Dr N. Muller is heden benoemd tot rechter bij de rechtbank te Amsterdam. Mr. Dr. Muller heeft zich de jaren, waar in hij bij de Alktnaarsche rechtbank werk zaam is geweest, doen kennen als een consen- tieus en uitnemend rechter, die, vooral door zijn werk voor de reclasseering en als kinder rechter velen tot zegen is geweest. Men zal hem noode Alkmaar zien verlaten Aangezien zijn werk in Amsterdam nog vruentdragender kan zijn dat het hier is ge weest, mogen wij ons slechts in deze promo tie verheugen. DE KLOKKEN VAN CORNEVILLE. Op 13 Februari herdacht de nestor det Nederlandsche Operette Spelers de bekende komiek August Kiehl in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam het feit, dat hij 55 jaar geleden zijn tooneelloopbaan begon. Guus Kiehl jubileerde in zijn glansrol van „Caspard" in Planauette's beroemde Opera- Comique „De Klokken van Corneville". Op Woensdag 12 Maart zal August Kiehl ook in 't Gulden Vlies te Alkmaar zijn eere avond geven en wel in deze prachtige ope rette. Daar de voorstelling in dezelfde bezet ting en uitvoering a's die in Amsterdam ge geven zal worden (Maandag- en hedenavond waren de voorstellingen in den Holland schen Schouwburg in Amsterdam besproken uitverkocht) kunnen wij dus een uitstekende opvoering van „De Klokken van Corneville verwachten. De voorverkoop der kaarten doet ver wachten dat het publiek in flinke getale za opkomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.26 uur licW cp. Gymnastiek. UITVOERING TE NOORD- SCHARWOUDE. Door de gvmnastiekvereeniging cules" en „Hvgiëa" uit N.-Scharwouae, werd onder leiding van den heer K. ao J^. een goed geslaagde uitvoering ge» ven in het lokaal van den heer J. de r»a kar. De opkomst van het publiek n beter kunnen zijn. De tweede uitvoei zal Zaterdag plaats vinden. De Rotterdamsche rechtbank heef' morgen onder groote belangstelling spraak gedaan in de bekende m0°L raKe- Lans. Zij heeft den 40-jarigen tWHMMJJ houder J. G. van O. schuldig verklaa doodslag en aan de andere ten laste g feiten, waarmee de verduistering f wordt, en heeft hem veroordeeld tot i J gevangenisstraf, zonder aftrek van ventieve hechtenis. Verdachte maakte gedurende de voor van het vonnis een kalmen indruk.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2