dagblad voor alkmaar en omstreken. Uit het Parlement fto. GO WOE.\§DA« 12 HAART 1930 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.S0. Losse nnmmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 11 Maart 1930. De Tweede Kamer heeft heden twee artike len van het voorstel van wet op de Winkel sluiting aangenomen. Het eerste, art. 2, ging na een enkele opmerkig met groote meerder heid door. Het bepaalt, dat verboden is op Zondag en op de weekdagen tusschen 8 uur des avond en 5 uur des morgens een winkel voor het publiek geopend te hebben, de grond slag dus van de regeling. Het werd aangeno- mn met 73 tegen 9 stemmen. Tegenstemmers waren de liberalen en de heer en Wijnkoop (Comm.) en Braat (Plattel.). Art. 3 geeft de uitzonderingen op den *egel van art. 2 aan. Buiten de wet vallen volgens deze regeling de apotheken, de café's, de reparatie-inrichtingen voor rij- en motor- wielen, de verkoop van drukwerken op sta tions, de verkoop van dag- en weekbladen, de verkoop van ijs. Dit artikel is niet ongedeerd uit den slag gekomen. Er waren een aantal amendementen voorgesteld. De heer van Rappard (Lib.) begon met een voorstel om ook den verkoop van tabaksartikelen in café's enz. voor verbruik ter plaatse toe te staan. Daarop kwam de heer Van Hellenberg Hubar (R.K.) met twee amendementen, een om den verkoop van drukwerken op Zondag op de stations te verbieden en een om na slui tingstijd de automaten buiten werking te doen stellen. De heer Van Dis (S.G. Partij) ging nog een eindje verder. Hij stelde bij amendement voor alles te sluiten behalve de apotheken en verder alle sluiting van alle middelen van ver voer en de restaurants op de stations te ge- lasten. Daarover is den geheelen middag gespro ken. Zoo was de heer Smeenk (A.R best te vinden voor de amendementen van den heer Van Hellenberg Hubar, maar die van den heer Dis gingen zelfs hem te ver. De heer Kortenhorst (R.K.) stemde in met het amen dement van den heer Van Rappard evenals de heer Van den Bergh (S.D.A.P.) en de heer Oud (V D.). De heer Schokking (C.H.) was daarentegen gekant tegen alle amende menten. Toen kwam er weder een amende ment opzetten: de heer Visscher (A.R.) wilde, dat op Zondag ook de verkoop van dag- en weekbladen zou worden verboden. Intusscben had het debat een theologisch tintje gekregen Deelnemers aan deze bespreking waren de heeren Severijn (A.R.). Kersten (St. Ger. Staatsp.) en Lingbeek (Herv. G. Partij), zoo dat ten slotte soc.-democratische predikant Van der Heide het noodig vond zich er in te men gen en onder meer betoogde, dat Zondags- werk niet geheel uit den Booze is en Paulus ze'fs op Zondag zou hebben gereisd. Daarbij sorak de vrees uit, dat juist de kleine man het meeste last van deze wet zou hebben Met nadruk verzette hij zich tegen het stre ven om van deze wet een wet van puritein- sche benepenheid te maken. Ten slotte kwam minister Verschuur aan het woord en hij zette nog eens duidelijk uit een dat deze wet niet bestemd is Zondags heiliging te bevelen doch enkel Zondagsvie ring te bevorderen en hij ried aan in de rege ling niet te-veel wijziging teb rengen. Voor al van het amendement-Van Dis verklaarde hij zich weinig gediend. Het amendement- Van Rappard ontried hij ter wille van de sigarenwinkeliers. Ook het verbod van ver koop door automaten ontried hij, daarbij denkende aan de belangen van den consu ment. Tegen het amendement tot verbod van verkoop van drukwerken op stations op Zon dag had hij geen bezwaar. Hierna werd tot stemming overgegaan. Het amendement-v an Dis werd verworpen met 79 tegen 2 stemmen het amendement-Van Rappard idem met44 tegen 36 stemmen. Het amendement-Va.. Hellenberg Hubar (verkoop op stations) werd verworpen met 63 tegen 17 stemmen, het amendement-Van Hellenberg Hubar be treffende den verkoop door automaten werd verworpen met 51 tegen 27 stemmen, waarna het artikel ten slotte zonder stemming wer goedgekeurd en de Kamer tot morgen uiteen ging. K De Eerste Kamer, die heden eerst om halt twee bijeenkwam, heeft de begrooting van Waterstaat in behandeling genomen en i de vier uur, die de vergadering Beeft ge duurd, hebben we nog niet eens alle spreice s in eersten aanleg gehoord. Vermelden wij, dat de heer Van der Lande (R.K de zakelijkheid van een nieuwe verbinding tu schen Amsterdam en den Rijn vrijwel over bodig achtte, dat de heer Polak (S.D.A.1 j dit heeft bestreden en in het verdere verloop van zijn rede o.a. geklaagd heeft over de 'leelijke architectuur van de nieuwe brug b Katerveer en de toekomstige bruS j Maastricht. Vervolgens hebben de heere Van Sasse van IJsselt (R.K en De Gij laar (C.H.) bestreden de opvatting van den minister, dat de waterschappen aan de groo rivieren de kosten hebben te dragen van o dijken daarlangs. Het onderhoud van i gewichige waterkeeringen is van aig - meen belang en behoort uit de staatskas worden bestreden. In ieder geval Behoort de 8taat de waterschappen geldelijk te steun De heer De Gijselaar heeft daarna met een enkel woord gerept over de ellende den overweg bij het station Leiden e toogd, dat dit enkel te verhelpen is door den bouw van een verhoogd station. Een paar tunnels zouden geen afdoende verbetering op leveren. De heer De Zeeuw (S.D.A.P.) drukte den minister op het hart toch vooral goed te zor gen voor deugdelijke verbindingen van Rot terdam met het achterland door middel van verbetering van de spoorwegen om Rotter dam en verbetering van het kanalennet. Na dat hierop de heer Moltmaker (S.D.A.P.) in een eindelooze rede de in het voorloopig ver slag geuite klachten betreffende onze spoor wegen, speciaal de personeelsklachten nog eens had uiteengezet, ging de Kamer tot mor gen uiteen. Wie er dan aan het woord is, weten we niet: de nieuwe voorzitter is in dit opzicht niet zoo mededeelzaam als zijn voor- Iganger. __J MOEILIJKE DAGEN VOOR DE REGEERINGEN VAN VELE LANDEN. Tardieu lijdt eveneens een nederlaag. De eerste nederlaag voor de Engelsche regeering. Ie belangrijke wijziging teweegbrengt, en dat ae regeering -voorstelt het Huis te verzoeken ae beraadslagingen voort te zetten. Het is dus duidelijk dat de nederlaag der regeering geen enkele politieke consequentie zal hebben. De meerderheid tegen de regeering omvat te 238 conservatieven, 42 liberalen, twee on afhankelijker Ondanks MacDonalds verklaring wordt in de wandelgangen vrijelijk de meening ge uit, dat het eindresultaat der stemming waar schijnlijk de intrekking van het wetsontwerp zal zijn. Het onderhoud Donald en Briand. tusschen Mac- Het regeeren in West-Europa gaat tegen woordig met heel veel moeilijkheden gepaard Duitschland heeft zoo juist een regeerings- crisis meegemaakt naar aanleiding van de financieele vraagstukken, en hoewel de kwes tie juist nu voorloopig opgelost is, mag toch niet verheeld worden, dat elk oogenblik de Duitsche regeering ten val kan worden ge bracht. In Frankrijk doet men nog anders. Daar heeft men eigenlijk een voortdurende regee ringscrisis. Tardieu, voor de tweede keer in dit jaar premier, heeft al weer eens een ne derlaag te slikken gekregen, en meerdere zul len er volgen. De regeering had wijselijk de kwestie van vertrouwen niet gesteld, anders was men nu al weer regeeringsloos geweest. Maar toch zal deze regeering voor het einde der week nog wel harde noten moeten kra ken, en het zou ons heelemaal aiet verwon deren, of Tardieu treedt nog deze week af als minister-president. Zoowel in Duitschland als in Frankrijk zijn het de geldkwesties, die de regeering zooveel moeilijkheden bezorgen. Thans komt als „Dritte im Bunde" ook nog Engeland, waar de Labour-regeering gisteren haar eerste nederlaag leed. Dat gebeurde bij „de behandeling der amendementen op de mijnwet. Reeds het eer ste amendement, dat ingediend werd door den liberaal Clement Davies, en dat ten doel had te bewerkstelligen, dat de bepalingen in zake de quota niet van toepassing zouden zijn op kolen en cokes voor uitvoer, werd met 272 tegen 242 stemmen verworpen, nadat Gra- ham, de minister van handel, had verklaard, dat een dergelijke maatregel de reeds al te kostbare concurrentie op de Europeescbe markt nog zou bemoeilijken. Bij de debatten nam allereerst de Labour- afgevaardigde Prke het woord, om het eer ste amendement der oppositie te bestrijden Hij verklaarde o.a., dat er een beweging aan den gang is om in eenigerlei vorm een aan eensluiting der kolenproducenten in Duitsch land en Polen tot stand te brengen met het doel een beperking van het aanbod en een regeling der prijzen te bewerkstelligen. Naar zijn meening heeft ook Groot-Brittannië een plan noodig, dat zijn geheele kolenindustrie in staat zou kunnen stellen tegenover de ko lenproducenten van Duitschland en Polen met gezag te spreken. Dit zou het pas moge lijk maken aan de internationale anarchie op het gebied der kolenproductie een einde te maken. Minister Graham verklaarde nader dat er geen sprake van is de productie te beperken zoolang er vraag is en zoolang de productie binnen de perken van het economische blijft De exportkolen uit het contingent nemen, zou de positie der Engelsche regeering bij de onderhandelingen over een internationale overeenkomst ter regeling van de kwestie van den afzet schaden. Haar doel is echter een Furopeesche overeenkomst over de regeling van de kwestie van den afzet tot stand te brengen. De sprekers der oppositie, die ten gunste van het amendement spraken, critiseerden vóór alles het feit dat het voorstel der regee ring in 'n contigenteering der productie voor ziet, terwijl, naar zij zeiden, een dergelijke contingenteering in de landen, waarmede de Britsche kolenproductie heeft te concurree- ren, niet bestaat. Toen kwam de stemming over het amende ment en temidden van opwindende tooneelen werd de regeering met 282 tegen 274 stem men verslagen. De uitslag werd met donderend applaus en geroep: „Aftreden", door de oppositie ontvangen, terwijl de Arbeidersafgevaardig den de regeering toejuichten. Baldwin vroeg of MacDonald voornemen was het ontwerp te handhaven. MacDona uitte in zijn antwoord ziin verwondering ove een dergelijke vraag. Hij zeide dat indic Baldwin wenschte een algemeene motie var afkeuring in te dienen, de regeering de be slissing van het Huis zou aanvaarden, doch dat het aangenomen amendement geen enke DE VLOOTGONFERENTIE TE LONDEN. Geen politiek, maar techniek. Nadat aan het eind der week besprekingen hadden plaats gehad tusschen de leden der Britsche, der Fransche en der Amerikaansche delegatie, waarbij niet-officieel de Fransche wensch inzake plitieke waarborgen werd be sproken, werd gisteren een bijeenkomst ge houden van de leden dezer delegaties, die vergezeld waren van hun deskundigen. Het na die bijeenkomst verstrekte communiqué deed zien, dat de politieke aspecten van het probleem, die tot dusver nog niet officieel ter kennis van de conferentie werden gebracht, in deze bijeenkomst niet werden behandeld.' Ht bleek volgens het communiqué, dat be paalde technische kwesties nader onderzocht dienden te worden; aan den Franschen mi nister van marine en zijn Britschen ambt genoot, vergezeld van hun technische advi seurs met Amerikaansche waarnemers, werd gevraagd deze zaken onverwijld te bespreken en er zoo spoedig mogelijk vrslag over uit te brengen. Ten einde tijd te geven voor een onafge broken onderzoek, werd na verkregen goed keuring van de Italiaansche en de Japansche delegatie de tegen gistermiddag belegde bij eenkomst van de hoofden der delegaties tot vanmiddag uitgesteld. Vandaag zullen de delegaties opnieuw weer bijeenkomen, of eer der wanneer het gevraagde technische rap port gereed is. Eersf overeenstemming tusschen Engeland en Frankrijk noodig. Een Reuter-bericht meldt, dat de gedele geerden op het laatste oogenblik tot het be sluit waren gekomen, dat het onmogelijk was over de politiek te spreken voor men in staat was zich een duidelijk beeld te vormen van de cijfers. Dientengevolge is de conferentie thans beperkt tot de Èuropeesche aspecten en met name tot de verhouding in tonnemaat tusschen Brittannnië en Frankrijk. Een regeling beheerschen, omdat Groot- Britannieë geen regeling kan treffen met Amerika en Japan zonder dit gelijktijdig t: doen met andere Èuropeesche mogendheden Gaat Briand voorgoed heen' Naar de Parijsche bladen mededeelen, zal Briand, de minister van buitenlandsche za ken, waarschijnlijk Vrijdag de Vlootconferen- tie voorgoed verlaten. Briand heeft klaarblij kelijk deh oop op het tot stand komen van een Middellandsche Zee-pact geheel opge geven. In de plenaire zitting van Donderdag zou hij nog een groote politieke rede houden, wel ke echter slechts als een politieke mededeeling is bedoeld. Het werk der deskundigen. De deskundigen van Frankrijk en Enge land met een Amerikaanschen waarnemer hebben gistermorgen de Fransche eischen betreffende de tonnage onderzocht. Zij heb ben bepaalde cijfers als basis van onder handelingen aanvaard. Deze cijfers zijn aan de hoofden der betrokken delegaties mede gedeeld en gisteravond zouden Alexanoer en Dumesnil, de Engelsche en Fransche minis ters van marine met den Amerikaanschen waarnemer en de deskundigen opnieuw be sprekingen houden op den grondslag van deze cijfers. De Amerikanen tegen een consul tatief verdrag. De bladen deelden gisteravond mede, dat de Amerikaansche delegatie tot de overtui ging is gekomen, dat de Ver. Staten niet in staat zullen zijn eenig consultatief verdrag te aanvaarden, teneinde tot vermindering der Fransche cijfers te komen. De delegatie is van meening, dat een dergelijk verdrag meer verplichtingen zou meebrengen, dan op het eerste gezicht schijnt en daartoe zal de Amerikaansche Senaat zeker niet bereid zijn. Gisteravond is in de vertrekken van den premier in het Lagerhuis een langdurige bij eenkomst gehouden. Nader wordt gemeld: In de bijeenkomst van de hoofden der de legaties werd aanmerkelijke vooruitgang be reikt. Alexander bracht rapport uit over de be sprekingen in de eerste commissie, waar in principe overeenstemming bereikt was ten aanzien van de speciale en niet in een klasse opgenomen schepen. Afgezien van het vraag stuk der duikbooten was nu een groot deel Naar van Fransche, in nauwe betrekking met het departement van buitenlandsche zaken staande zijde verluidt, moet de vorigen Zon dag tusschen MacDonald en Briand gehouden bespreking een zeer ernstig karakter gedragen hebben. Briand zou een verklaring hebben afge legd, die veel op een ultimatum geleek. Hij moeJ nj- Bebben medegedeeld, dat Frankrijk tot 1936 ongeveer 724.000 ton in dienst zou houden of bouwen als het niet de gevraagde zekerheid voor de handhaving van den vrede kreeg. Deze tonnage zou tot 1954 tot 800.000 ton vermeerderd worden, wanneer de veilig heidsgaranties afgewezen werden. Naar Reuter uit Londen meldt, verluidt in Fransche kringen dat Briand er prijs op zou stellen in een openbare zitting der vlootconfe- rentie het standpunt der Fransche delegatie te ontvouwen over de kwestie van een veilig heidspact. Het gerucht dat Briand de conferentie wenscht te verlaten om naar Frankrijk terug te keeren, is ongegrond. Integendeel wordt Tardieu te Londen tegen het einde dezer week verwacht en Briand zal stellig niet voor diens aankomst naar Parijs terugkeeren. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN ZUID-FRANKRIJK. De lessen der catastrofe. De F i g a r o wijdt een artikel aan de les sen, die uit het gebeurde in Zuid-Frankrijk te putten zijn. In 1875, na de vernieling van de voor stad van Toulouse, Saint-Cyprien, toen de smart en de verontwaardiging krachtige maatregelen vereischten, werd bepaald dat men geen huizen meer van in de zon gedroog- den baksteen mocht bouwen. Moissac en hon derden boerenhuizen zijn ineengezakt, omdat toen zich niet aan het voorschrift gehouden. Voorts zou destijds de als misdadig geken schetste ontbossching worden gestaakt Nochtans heeft men sedert, en vooral tijdens den oorlog, de meeste beboschte hellingen van de boombegroeiïng ontdaan. In het artikel wordt verder gezegd dat een telefonische waarschuwing van de hoogge legen dorpen, die overstroomd werden, vele dooden in het lagere gebied had kunnen voor komen.Niemand heeft de fabrieken, de ge huchten aan de rivier, die midden in den nacht door den reusachtigen waterval wer den verrast, gewaarschuwd. Elke rivierbewo- ner dient een of twee groote, platte schuiten te bezitten. Bewoners en redders zijn in vele gevallen omgekomen omdat de sporadisch* en verspreid liggende barken slechts wankele schuiten zijn; zij slaan om in den stroom en zinken bij de minste overlading. Behalve dat er voldoende reddingsmate naai aanwezig dient te zijn, moet de gas- en electnsche leiding niet onderaards worden aangelegd, waardoor bij het minste ongeval de omgeving in het duister is gehuld en de paniek wordt verergerd. De geestelijkheid, de onderwijzers moeter. deb evolking wijzen op de gevaren, en d* overheid moet afdoende maatregelen treffen DE WETTEN VAN YOUNG. In tweede lezing met groote meerderheid aangenomen. De Rijksdag heeft gister de wetten van Young met groote meerderheid van stemmen in tweede lezing aangenomen. Voordat tot de stemming werd overgegaan, verklaarde dr. Bruning van het centrum, dat de meer derheid van zijn fractie besloten had voor ae wetten te stemmen, aangezien uit de jongste onderhandelingen gebleken is, dat de noodige maatregelen over het financieele ten V3n ri^ zu^en worden getrof- Prelaat dr. Leicht, van de Beiersche volks- partij, deelde echter mede, dat zijn fractie ?1C, van stemming zou onthouden, daar men bet bij de gevoerde onderhandelingen wel eens is geworden over hetgeen moet worden bereikt, maar niet over de wijze, waarop dit zal moeten geschieden. Artikel 1 van het wetsontwerp, gewijd aan de Haagsche conferentie, werd daarop in stemming gebracht. Door dit artikel hecht de Rijksdag zijn toestemming aan de besluiten der Haagsche conferentie van Au 1929 inzake de ontruiming van het Rijnland, terwijl de Rijksdag zich tevens in principe uitspreekt voor de aanvaarding van de op 7 Juni 1929 door de conferentie van deskundigen voorgestelde regeling Dit artikel wordt aangenomen met 251 tegen JLa Aa en 26 onthoudingen. Vóór standen de regeeringspartijen met uitzon dering van de Beiersche volkspartij; deze en o boerenPartij onthielden zich. Hrarrin w 331111 de ondergeschikte ver- 26wTcJnl7°PSenomen, wordt aanvaard met wü. stemmen en 25 onthoudingen. j zitten en opstaan worden daarop de ove rige artikelen der wet aanvaard, nadat het voorstel der nationaal socialisten tot het uit breiden van de ontruimings-amnestie en tot net aanplakken van de jongste rede van dr Lurtius was verworpen. De wet inzake de rijksbank en de rijks spoorwegmaatschappij, en de Duitsch-Ame- rikaansche schuldenovereenkomst werden daarop aanvaard in de door de commissies voorgestelde lezing. De verschillende liquidatieverdragen wer den eveneens aangenomen; het Duitsch- Poolsche liquidatieverdrag met 224 tegen 207 stemmen en 30 onthoudingen. Tegen dit verdrag stemden behalve de oppositie ook de afgevaardigden van het centrum en van de Duitsche volkspartij. De derde lezing der wetten van Young staat morgen op de agenda. Nader wordt gemeldt: Van centrum-zijde wordt medegedeeld, dat de rijkspresident in zijn onderhoud met dr. Brüning zou hebben verklaard, dat hij voor het geval de wetten van Young slechts met een geringe meerderheid zouden worden aanvaard, ernstig de mogelijkheid in over weging zou nemen het kiezerscorps opnieuw in staat te stellen zich door een referendum voor of tegen de wetten uit te spreken. DE FINANCIEELE ONDER HANDELINGEN IN DUITSCHLAND. De besprekingen van gister. De fracties der drie regeeringspartijen, die op het oogenblik nog met elkaar in verbinding staan, zijn weer bijeengekomen ter bespreking van de verschillende voorstellen van hun ver tegenwoordigers bij de onderhandelingen over het financieele programma. Voor zoover be kend, is men het er reeds over eens geworden, in het programma een verlaging van de be lasting op het inkomen voor het jaar 1931 vast te stellen. Vermoedelijk zullen de belas tingen op „Schaumwein" en champagne en die op den omzet worden verhoogd. Deze laat ste van 3/4 op 4/5 pCt. De financiëele wet nog voor 31 Maart aangenomen? De rijkskanselier he%ft een onderhoud ge had met de vertegenwocirdigcTs der vier regee ringspartijen, die de oifderhande'ingen over het financiëele programma onderling voort zetten. Van sociaal democratische zijde werden nog verschillende bezwaren tegen het pro gram geopperd. De vier in aanmerking ko mende partijen hebben hun beraadslagingen nog niet ten einde gebracht. Dat het centrum heden toch voor de wetten van Young heeft gestemd, is vermoedelijk toe te schrijven aan de voor de partij geruststellende verklaringen, die de rijkspresident gisteren in zijn onder houd met dr. Brüning zou hebben afgelegd. De rijkspresident zou hebben verzekerd, dat de door 't centrum gewenschte financieele wet in elk geval nog voor 31 Maart, dus voor het begin van het nieuwe begrootings- jaar zal worden aangenomen. Overeenstemming bereikt. De regeeringspartijen, met uitzondering van de Duitsche volkspartij, zijn het gisteren over het volgende financiëele programma eens geworden: le. van de verhooging der bierbelasting als rijksbelasting wordt afstand gedaan. Men zal aen landen het recht verleenen zich eventueel zelf door het heffen van een toeslag op de bierbelasting van het rijk inkomsten te verschaffen. Hierdoor worden de in het finan ciëele programma der rijksregeering voor ziene inkomsten met 150 millioen mark ver minderd. 2e. De belasting uit de winst op kapitaal wordt opgeheven, waardoor de inkomsten met ongeveer 45 millioen mark worden verlaagd. Om de tekorten, die door deze beide verla gingen ontstaan, te dekken, worden de volgen de maatregelen getroffen: le. het tarief voor benzine en benzol, dat 60 millioen zal opbrengen, waarvan 20 voor de landen en 40 voor het rijk zou zijn be stemd, zal in zijn geheel het rijk ten goede ko men. Hierbij komt een belasting op de ver vaardiging van benzol, die ongeveer 35 mil lioen zal opbrengen, zoodat de inkomsten van het rijk met ongeveer 55 millioen zullen stij gan. 2e. de belasting op mineraalwater, waar van de inkomsten op 40 millioen zijn ge raamd, zal eveneens geheel aan het rijk ten goede komen, terwijl zij volgens 't oorspron kelijke plan voor de landen was bestemd. 3e. van een verhooging van de belasting op schaumwein" wordt 3 millioen verwacht. 4e. de belasting op den omzet zal worden verhoogd van 0.75 op 0.8 pCt., wat 40 mil lioen zal opleveren. 5e. de eerste omzet na den invoer zal bij de omzetbelasting worden berekend, waardoor men eveneens 40 millioen hoopt te verkrijgen. In 1931 zuilen de belastingen in het geheel met ongeveer 600 millioen worden verlaagd, mits men er in slaagt voor 500 millioen vlot tende schuld te consolideeren. De belasting op het inkomen zal met 360 millioen worden verlaagd. Het financiëele herstel van de verzekering tegen de werkloosheid zal worden uitgevoerd volgens het oorspronkelijke voorstel van dr. Moldenhauer. DE BANK VOOR INTERNATIONALE BETALINGEN. Liefhebbers voor baantjes! Bij de leiding van de bank voor interna tionale betalingen zijn tot op heden ongeveer 30.000 sollicitatie-brieven ontvangen, hoewe, het aantal posten, dat op het oogenblik nog bezet moet worden, slechts 60 bedraagt.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1