Illmruki Courant. Het nieuwe Raadhuis te Koedijk. hiilard twee en dertigste Jaargang. Woensdag 12 Uaart Radio-hoekje Koedijk eindelijk in het bezit van een waardig Raadhuis. Rechtszaken verzet v rvallen verklaard. Aanrijding te bergen op overtreding art. 6 motor- en rijwielwet. 00 1930 en- j- J- Donderdag 13 Maart. Hilversum, 1875 M. 10.—10.15 .Mc wijding. 10.3012.Gramofoon. 12-152.Concert. A. V. R. O-En: Intermezzo: Wat doet mijn man van 12 2.-3.— Gramofoonmuziek. 3.—3.30 uur v. d. Ned. Ver. van Huisvrowuen. RaimondDe electriciteit in de huishouding 3.304.— Gramofoonmuziek. 4.-5.— Zie- kenuurtje. 5.30—6.— Orgelrecital vanuit het Rembrandt-Theater te Amsterdam. James Zwart, cello. 6.306.45 Gramofoonmuziek. 6 457.15 Ir. G. A. Overdijkink: Het voor komen en bestrijden van Bosch- en Heide branden. 7.157.45 Fransch: Gevorderden en Conversatie. 8.01—8.15 Gramofoonmu- üek. 8.15 Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw Orkest onder leiding van Dr. Willem Mengelberg. Na afloop: Persberich ten. Daarna: Aansluiting van het Carlton Hotel te Amsterdam. 12.Sluiting. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) ^Uitsluitend N. C. R. V.) 8.159.Morgen concert. 10.10.30 Dameskoorzang. 10.30 Ziekendienst. 11Literaire causerie. 11.30 Gramofoon. 11.45 Landbouwpraatje. 12.30 Solistenconcert. 2.2.35 Schooluitzending. 2.453.45 Handwerkles. 4.-5.Zieken- uurtje. 6.6.30 Orgelconcert. 6.30 Koersen. 6.40 Vervolg orgelconcert. 7.10 Reiscauserie. 7.40 Maleische les. 8.10 Solisten- en koorcon cert in Breda. 10.45 Persberichten. Daventry. 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Kookpraatje. 12.20 Solistenconcert. I.20 Bespeling van 't cinemaorgel Tussaud's cinema. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezing voorscholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesoer in de Westminster Abbey. 4.05 Concert. Chelsea Octet. 5.20 Vasten-meditatie. 5.35 Kinderuur tje. 6.20 Lezing: Dickens. 6.35 Nieuwsber. 6.55 Voor landbouwers. 7.Pianomuziek van Sehumann. 7.20 Tooneelpraatje. 7.45 Le zing: Industrie. 8.05 Concert. Militaire kapel. J. Turner, tenor. 8.55 Halle-concert. Het or kest onder leiding van Sir Hamilton Harty. 10.05 Nieuwsberichten. 10.30 Lezing: The way of the world. 10.4512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50—2.20 Gramofoon. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Kinder uurtje. 8.20 Opvoering van een tooneelstuk. 9.05 Concert. Orkest, solisten en zang. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramo foon. 10.35 Gramofoon. 12.251.50 Orkest concert. 4.50—5.50 Orkestconcert. 7.20 Con cert. Werag-orkest. Fellinger, cello. 8.20 Concert. Guarneri-kwartet. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kaiur.dbcrg, 1153 M. 11.20-1.20 Orkest concert. 2.4.— Orkestconcert. 7.35 Concert. Russische muziek. 8.35 Radio-tooneel. 9.20 Vroolijk orkestconcert. 9.50 Kamermuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6 55 Gramofoon. 8.20 Aansluiting Concertgebouw te Amsterdam. Zeesen, 1635 M. 6.1511.20 Lezingen. II.20—12.15 Gramofoonmuziek. 12.151.20 Berichten. 1.20—1.50 Gramofoonmuziek 1.50—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert uit Berlijn 4.50—7.50 Lezingen. 7.50 Orkest concert. 8.20 Uit Leipzig„Die Geisterbraut" van A. Dvorak. Koor, orkest en vocale solis ten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. (Vervolg DIEFSTAL VAN ELECTRISCHE ENERGIE De heer E. H. J. K. te Alkmaar, niet ver schenen, had zich te verantwoorden ter za ke het actueele misdrijf, diefstal van electri- sche energie, die hij zich onrechtmatig toe eigende, door zich aan te doen sluiten aan de lijnen der radio-distributie door de firma Kaal ten dienste van haar abonné's geëx ploiteerd. Onnoodig er bij te voegen, dat hij voor het alzoo gewonnen radiogenoegen geen contributie betaalde. De officier noem de dergelijke delicten moeilijke juridische puzzles. Spreker stelde zich echter op dit standpunt, dat de distributie den electrischen stroom betrekt van het electrische bedrijf en zij levert dien daar weer aan haar cliënten vermengd met radiogolven. De aansluiting bedraagt slechts 2.50, wat zeer billijk is. Eisch 20 boete of 20 dagen. Verdachte, niet verschenen, werd daarop op eenigszins andere overwegingen veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. EEN COLLECTIE BIERGLAZEN VERNIELD. Abn dit vandalistisch bedrijf had zich op 14 November schuldig gemaakt te Helder de heer J. G. v. d. W. uit Rotterdam, heden als verdachte ter zitting uitgenoodigd, doch met aanwezig. Het geval had zich als volgt toe gedragen: deh eer Corn. K., 'n 56-jarig café houder te Helder, had ter verlevendiging van zijn zaak, zich op afbetaling aangeschaft een muziek-automaat van een firma uit Rotter dam, welk instrument echter niet voldeed, zoodat de heer Kramer schriftelijk verzoent de automaat terug teh alen. Daarop ver schenen op 14 November een drietal „heeren uit de Maasstad, die samen ruim t 17 ver teerden zonder betaling, terwijl een hunner nog een aantal bierglazen tegen den grond stuk smeet. Het verband tusschen de onbruiK- bare muziekautomaat en den bierglazen ver nielenden heer v. d. W. hebben wij niet ge heel kunnen achterhalen, doch het schijnt da. de onbehouwen bezoekers allen Rotterdam- sche caféhouders waren. Misschien hadden zij wel aandeel van bedoelde muziekautomaa Het was echter een schandalig optreden, zei- de de officier, die het jammer zéér jammer vond geen grond te hebben kunnen vinden voor aen vervolging van alle drie dezer woes telingen. Eu*:h 50 boete of 50 dagen, von- ®is 40 boete of 40 dagen. WEDERRECHTELIJKE ]^Fn EIOEN1NG VAN DIVERSE HOOFD DEKSELS Dr heer F«..vlus B., arbeider, oud jaa. «i womflde r Wei verskoot c;*npareeide aio Het nieuwe Raadhuis, tot welks bouw door den raad 31 Mei 1929 werd besloten, wordt Vrijdag officieel geopend. Dat dit voor de gemeente Koedijk een feit van be- teekenis is, ligt voor de hand en het is dan ook volkomen begrijpelijk, dat de opening op plechtige wijze zal plaats hebben. Tot nog tce heeft Koedijk als gemeente huis gehad een aardig laag dorpshuis achter de herberg, op zij van den ingang naar de kerk. Dit lage dorpshuis bestond slechts uit een lokaal met drie ramen, dat als raadszaal en secretarie dienst deed en een lokaaltje, waar de veldwachter-gemeentebode zetelde en dat tevens dienst deed voor wachtenden, die den burgemeester of den secretaris wil den spreken. Deze primitieve toestand had vaak tenge volge, dat het secretarie-personeel en de se cretaris zich meermalen in het wachtlokaai- tje moesten begeven, wanneer iemand den burgemeester als hoofd van de gemeente al leen wilde spreken. Reeds vele jaren erkende de raad de nood zakelijkheid van het stichten van een nieuw gemeentehuis, doch steeds werd het besluit om daartoe over te gaan, uitgesteld met het oog op de zware lasten, die dit voor een kleine gemeente met zich brengt. Nu 1928 voor de bevolking een gunstig jaar was gebleken, en de bouwkosten tot het normale zijn gedaald, meende de raad, niet langer te moeten wachten en werd, na voor bereiding door B. en W. en besprekingen in comité, het cordate besluit genomen om aan den Kanaaldijk, op zij van den ingang naar de kerk een nieuw raadhuis te stichten. De bouwkundige uit de gemeente, de heer L. Visser, werd belast met het ontwerpen van een plan en smaakte de voldoening, daarop de goedkeuring van den raad te ver krijgen. Vóór enkele weken had de laatste verga dering in het oude gebouw plaats en stipte de burgemeester, de heer P. Kikkert, in zijn sluitingswoord het wel en wee aan, dat er voor Koedijk aan dit oude gebouwtje was verbonden. B. en W. konden nog niet met voorstellen komen ten aanzien van de bestemming van het oude gebouwtje, maar, zoo zeide de bur gemeester, zij stelden zich wel op het stand punt, dat de nieuwe bestemming een waar dige moest zijn. Hoewel de raad algemeen verlangend was in een comfortabeler home te vergaderen, gevoelde hij toch in 't algemeen iets van den weemoed, die het scheiden van datgene, waaraan men door een veeljarig gebruik ge hecht is geraakt, met zich brengt. Dit behoeft geen verwondering, want on der de raadsleden waren er, die zich herin nerden, hoe in dit lokaal de banden voor hun familieleven werden gelegd en hoe dit lokaal tevens getuige was geweest, van ver schillende gewichtige besluiten, die door de vroedschap in het belang van de Koedijker gemeenschap, waren genomen. Al zal men Vrijdag de oude getrouwe wel niet vergeten zijn, toch zal die dag staan in het teeken van de vreugde over het nieuwe. Dit behoeft geen verwondering te wekken, want met het nieuwe raadhuis is Koedijk een gebouw rijker geworden, waarop het met recht trotsch kan zijn en dit te meer, omdat de schepper ervan één van de inwoners is. De bouwmeester is er waarlijk in ge slaagd om een gebouw tot stand te bren gen, dat door het niet-pretentieuse, de strak heid van lijn, het optrekken met een solieden klinker, een juiste raamverdeeling in de muurvlakken, en een stevig dak met donkere pannen, geheel aanpast bij den bouw in de ze landelijke omgeving. De mooie breede hoofdingang mag geslaagd genoemd wor den. In de vestibule is een marmeren gedenk plaat aangebracht met het opschrift: „Tot te Katwijk aan verzoek in b" Verdachte o tenis. hem opgc den bouw van dit raadhuis werd besloten 31 Mei 1929, onder bestuur van P. Kikkert, burgemeester, Jb. Visser en W. Visser, wet houders, N. Mulder, S. Smit, P. Hart en J. Commandeur, A. Groen, raadsleden, A. Sloof, secretaris, L. Visser, bouwkundige, Jb. Groot, gemeente-opzichter. De eerste steen legging is geschiedt op 23 Sept. 1929 door burgemeester P. Kikkert". Door deze gedenkplaat heeft men 't stich ten van het nieuwe raadhuis voor het nage slacht vastgelegd. Van de vestibule komt men in de hal, die bedekt is met grijze vloertegels, afgezet met zwarte en groene randen. De lambrizeering bestaat uit blauwe tegels, eveneens met zwarte en groene randen afgezet. Door een flink glas-in-lood-raam, waarin het wapen van Koedijk, drie zandloopers, is opgeno men, ontvangt de hal een mooie belichting. Links van de hal bevindt zich de secreta rie, rechts de burgemeesterskamer en een in gang aan de Zuidzijde met daarachter een lokaal voor den veldwachter-bode. Aan het einde van de hal is een arrestantenhok, ge heel van steen opgetrokken. Het zal zeker niet gemakkelijk zijn om daar uit te breken en voor een langdurig verblijf is dit arrestanten hok, hoewel daarin twee britsen zijn aange bracht, niet geschikt. De secretarie is alleszins practisch inge richt. Een hekje vormt een afscheiding voor het publiek en aan den Noordkant van het hekje bevindt zich een toonbank, die tevens is ingericht als kast voor de kadastrale kaar ten. De secretarie heeft een oppervlakte van 6 X 6 M. en grenst aan een brandvrije kluis met Lips deur van 3 X 2 M. Links van de kluis bevindt zich de archiefruimte, die een oppervlakte beslaat van 3 X 3 M. Het schilderwerk is uitgevoerd in geel en oranje. De meubileering bestaat uit een paar flin ke eikenhouten schrijftafels met bijpassende stoelen. Boven bevindt zich de Raadszaal, die een afmeting heeft van 10 bij 6 M. en een hoog te van 3% M. Het plafond bestaat uit balken met kinderbalken. In de Raadszaal is een parketvloer aange bracht, terwijl de lambrizeering bestaat uit 2 M. hooge triplexplaten, in notenhouten kleur. De publiek tribune, die wel wat smal is. heetf een aparten toegang. De tafel in de Raadszaal heeft den hoef- ijzervorm, waar omheen zware eiken stoelen met groene kussens in modernen stijl zijn ge plaatst. In den rug van den zetel van den voorzitter is het wapen van Koedijk ge sneden. De muren zijn in gele kleur gehouden, evenals het plafond, waarvan de balken in een paarse kleur zijn uitgevoerd. De indruk van de Raadszaal mag impo neerend genoemd worden. Links van de Raadszaal bevindt zich een door een ruime gang gescheiden lokaliteit, die dienst kan doen voor kleinere vergade ringen. Boven de Raadszaal heeft men nog de be schikking over een ruimen zolder met archief kasten De aanneemsom voor dit gebouw bedroeg desondanks slechts 13825. De kluisdeur vorderde een bedrag van 290, terwijl de parketvloer 600. het glas-in-lood-raam 150 en de meubileering 1200 kostte. De lampen en de electrische kachels (de verwarming geschiedt electrisdi) ziin een ge schenk van het Gem. Electr. Bedrijf. Vermelden wij nog, dat ook de burgemees terskamer keurig is ingericht. Met het nieuwe Raadhuis is Koedijk stel lig in het bezit gekomen van een gemeente huis, dat vele geslachten nuttige diensten zal kunnen bewijzen. verdachte voor den politierechter ter zake de feiten, hem ten laste gelegd, dat hij op een avond in October toen te Wognum in het ca fé van den heer Overboom een verloting werd gehouden, zich had toegeëigend de pet van den garagehouder Kuijper en een hoed die behoorde aan den getuige Zwaag. De heer Paulus B. had weeks te voren te Medem- blik zijn hoed gemist en vond die wonder ge noeg te Wognum weer terug. Later was hij zijn pet kwijt en nam toen weer een pet, die hij voor de zijne hield. Het pakte ten slotte zóó uit, dat Paulus thuis kwam met twee petten en één hoed. Vermoedelijk handelde liet jonge mensch in een voortgezette roes. want hij was de laatste dagen voortdurend aan de rol geweest en zijn gedrag liet noga. wat te wenschen over. Verdachte, werkzaam in motorrijwielen, nad intusschen het motorbedrijf als niet dienstig voor zijn gestel laten schieten en egde zich nu meer toe op de druivencultuur in ooispron- kelijken toestand. Hij beweerde althans opge schreven te zijn als lid van het kruisverbond. De officier zeide dat het niet noodig was te schetsen in welken toestand verdachte dien avond verkeerde, als hij met één hoofddeksel uitgaat en met drie thuis komt. Als verdachte bezwaren had tegen een voorw. veroordeeling, deed hij verstandig die nu nog kenbaar te ma ken. Een voorw. straf is geen spelletje maar bittere ernst. Ten slotte requireerde de officier 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proef jaren. Nadat de politierechter hem nog eens flink de les had gelezen, werd hij veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met 2 proef jaren en strenge bijzondere voorwaarden, het alcoholgebruik regelend. Hij werd ten slotte onder toezicht der R.K. reclasseering te Hoorn gesteld, met welke veroordeeling door Paulus na vele aarzelingen en bedenkingen tegen de beteugeling van zijn genot op feest jes eo kermissen, genoegen werd geno_;en. POGING TOT OMKOOPrNG. De niet aanwezige verdachte, de brood bakker J. A. D. te 't Zand. die in den avond van 14 Januari te Schagen werd aangehou den door den veldwachter Flapper, die hem hem verbaliseerde wegens het rijden zonder licht en de afwezigheid van een bel en een re flector op zijn rijwiel, had getracht dezen ambtenaar tot plichtverzuim fe bewegen door hem 50 cents te presenteeren voor aankoop van sigaren, indien Flapper het maken van een proces-verbaal naliet. Toen de veldwach ter niet op het verleidelijke voorstel inging, legde hij de 5 dubbeltjes in de nabijheid op een paal neeg en reed ijlings weg. Tegen hem werd gevorderd (verdachte is zeker geen geheelonthouder) 45 boete of 45 dagen hechtenis. Vonnis f 40 boete of 40 dagen hechtenis. VERDUISTERING VAN EEN RIJWIEL. De laatste verdachte, Nic. B., koopman te Uitgeest, zich momenteel in arrest bevinden de. stond terecht omdat hij in September van het vorige jr zich een rijwiel had toe geëigend van de tuige Dirk Klok. arbeider die hem de fiets op zijn i had afgestaan .mg thans 21 dagen hech- ïd wegens drankmisbruik. Hij werd meermalen veroordeeld wegens di verse feiten, die hun oorsprong vinden in zijn dranklust. Requisitoir 4 maanden gevange nisstraf. Vonnis 2 maanden gevangenisstraf, waarmede verdachte nolens volens genoegen nam. Daarna sluiting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER TE ALKMAAR. BEHANDELING VAN NIEUWE-, VERZET- EN APPELZAKEN. TOEBRENGEN VAN ZWAAR LICHA MELIJK LETSEL DOOR SCHULD. Deze zaak contra den caféhouder Lourens Vlaar te Hoogkarspel werd in overleg tnet den verdediger mr. Schenkeveld aangehou den tot de zitting van 29 April. Het betrof hier een verkeersongeval, waarbij zekere Vriend door het moterrijtuig, bestuurd door verdachte, werd aangereden cn niet onbe langrijk lichamelijk letsel bekwam. MISHANDELING IN VEREENIGING. De heeren Jacob en Cornelis K., beiden wonende te Zuidscharwoude, niet ter te rechtzitting verschenen, hadden zich in den nacht van 5 op 6 Januari schuldig gemaakt aan mishandeling van den 20-jarigen Pieter Weel, en wel Jacob door Weel in het gelaat te stompen en Cornelis door hem op minder zachtzinnige wijze in den nek te grijpen. De ze mishandeling had plaats in het café „De Schelvisch". Weel had eenige kwesties met 'n gedele geerde van Koedijk, waarmede de heeren K. zich bemoeiden. Jacob K. opende de vijan delijkheden door Weel den inhoud van een bierglas in het gelaat te werpen. Daarop kreeg1 Weel een stomp tegen het oor, waarna ook Cornelis agressief optrad en Weel in den nek greep. Belang stellende toeschouwers maakten daarop een eind aan het spectakel. Twee dezer arbiters met namen Kraakman en Jonker, fungeer den heden als getuigen en konden de verkla ringen van Weel naar behooren onderschrij ven en illustreeren. De heer officier, het ge beurde nog eens in bijzonderheden memo- reerende, achtte de mishandeling bewezen en vorderde tegen ieder der verdachten 50 gulden boete of 50 dagen. De door Weel opgemaakte vordering tot schadevergoeding werd door hem te laat in gediend en kon niet meer in behandeling worden genomen. VERDUISTERING IN' DIENST DER POSTERIJEN. Nadat een kwartiertje gepauzeerd was om het juiste uur van dagvaarding in te halen, stond terecht de heer Joh. Fr. Ph. S., een 32-jarige brievenbesteller uit-Warm.nhuizen, aan wien ten laste gelegd was dat hij einde Dec. *29 of begin januari '30 in kwaliteit van besteller in dienst van deh staat, zich wederrechtelijk had toegeëigend een bedrag van 15, hem ter hand gesteld ter storting ten hulppostkantorc te Warmenhuizen door mej. Wilhelmina Wilken, huisvrouw J. v. d. Schuur, aan welke opdracht door hem niet was voldaan en welk geld hij anders dan door misdrijf onder zich had. De verdachte werd verdedigd door mr. Eeceu, advocaat en procureur te Oudkarspel. Toen mej. v. d. Schuur een brief kreeg, handelende over den nog niet ontvangen postwissel en zij hem daarover aansprak, beweerde hij de verzen ding te hebben vergeten. Hij erkende dan ook het geld ontvangen doch niet verstuu te hebben. Wel had hij getracht het geld iegrafisch op te zenden, doch dit gelukte uiet. Voorts ontkende hij de bedoeling te hebben gehad zich het geld toe te eigenen. Het geld had hij in een sigarenkistje gelegd en vergeten. De heer J. H. Reijmers, kantoorhouder der posterijen te Warmenhuizen, verklaarde door zijn coll. Sternberg uit Schoorl te zijn opgebeld die hem mededeelde dat een bestel ler uit zijn rayon een postwissel ter verzen ding had aangeboden. De besteller had vol gens den heer Reijmers geen geld mogen ac cepteeren zonder afgifte van recu. Doch hij had beter gedaan het geld af te dragen. De verdachte beweerde daartegenover dat de directeur had oorgeschreven, dat geen geld zonder re<;u mocht worden afgegeven. Verdachte had echter heel goed het geld la ter kunnen verzenden, indien hij dit werke lijk vergeten was. De heer Fr. van Stern berg, kantoorhouder te Schoorl. eveneens als getuige gehoord, deelde mede dat verdachte op 6 Januari te zijnen kantore een postwis sel had aangebracht, wat getuige vreemd vond en waarover hij met zijn collega :e Warmenhuizen had getelefoneerd. De heer officier, requisitoir genomen heb bende, was van meening dat het overtuigen de bewijs in deze zaak er dikker oplag dan het wettelijke. De overtuiging dat verdachte zich dit geld wederrechtelijk had willen toe eigenen komt duidelijk naar voren en daar om doet het den officier genoegen, dat ver dachte terecht staat, opdat het publiek eens kan zieu, hoe men aan „vergeetachtige" postbeambten kan worden overgeleverd. De officier was van raeening dat een dergelijk j ambtenaar bij de post niet op zijn plaats is. i Voorts releveerde de officier, dat verdachte j zich te Ancbjk ook niet gunstig had onder scheiden en als de rechtbank hem soms I mocht trjispreken, dan had de officier in deze zaak het laatste woord nog niet gespro ken. Spr. geloofde trouwens van die vergeet achtigheid niets en meende dat verdachte het cene gat met het andere stopte. De officier achtte de vergeetachtigheid hier niet aannemelijk en was er van over tuigd, dat die vergeetachtigheid in elk gevai later was veranderd in kwaad opzet. Dat bekl. later naar Schoorldam liep pleit voor die opvatting. Spreker requireerde ten sloti* voor dit ernstige feit 4 maanden gevangenis straf, na nog een staaltje van de vergeet achtigheid van verdachte te hebben medege deeld uit zijn vorige standplaats Andijk. De verdediger, mr. Eecen, meende dat deze zaak vertroebeld werd door gebeurtenissen, te Andijk afgespeeld. Verdachte had blijk ge geven van groote vergeetachtigheid en het is toch wel mogelijk dat hij dit geld werkelijk in het kistje had vergeten en in dit geval zou het opzet niet bewezen zijn. Ook had hij op verschillende manieren getracht het geld te verzenden en kwijt te raken. Tevens had de juffrouw hem toestemming verleend het later over te maken Iemand die eenigermate zijn hersens gebruikt, kan toch als zeker aanne men, dat zulk een verduistering niet verbor gen zal blijven. Pleiter beweerde voorts dat verdachte het niet noodig had het eene gat met het andere te stoppen, daar hij ook als stoffeerder een goed inkomen geniet. Indien verdachte zóó slecht stond aangeschreven zou hij toch niet gehandhaafd zijn geworden na die geschiedenis te Andijk. Dat de overtuiging zoo sterk naar voren kwam. kon pleiter den officier niet toegeven. Dagelijks hooren we staaltjes van verre gaande verstrooidheid en de humoristische bladen staan er vol van. Pleiter concludeer de ten slotte tot vrijspraak. De officier, repliceerende, handhaafde zijn meening omtrent verdachte en voerde nog aan ter staving van zijn meening, dat ver dachte toen mej. v. d. Schuur hem naar den postwissel vroeg, aan die opdracht gevolg had kunnen geven. Toen hij zulks niet deed, kon" het opzet worden geconstateerd. De offi cier persisteerde dus bij zijn meening en re quisitoir. Pleiter merkte nog op, dat ver dachte voortdurend heeft getracht zich van het geld te ontdoen en handhaafde wederkee- rig zijn conclusie tot vrijspraak. Verdachte bleef desgevraagd door mr. Muller beslist ontkennen, dat zijn schulden hem het motiet zouden hebben gegeven, de verduistering tc plegen. Hij gaf echter toe, het geld van 1' Januari, toen hem op de niet-verzending was attent gemaakt door mej. v. d. Schuur nog tot 5 Januari onder zich te hebben ge houden. Wèl had hij direct in Schoorldam geïnformeerd of hij hef geld telegrafisch kon verzenden. Dit kon echter alleen te Alk maar of Bergen. Uitspraak a.s. week. De verzetzaak contra Klaas Kr., te IJmui- den, veroordeeld wegens diefstal van laar zen ten nadeele van den heer Bijl in de Mag- c'alenenstraat te Alkmaar, werd wegens ont stentenis van den opposant, vervallen ver klaard. 19 augustus. De heer Gerbrand O., reiziger te Alk maar, had op 19 Augustus te Bergen den arbeider Hollenberg die per rijwiel ter rech terzijde van den dorpsweg reed met zijn auto aangereden, met gevolg dat Hollenberg van zijn karretje werd geslingerd, 'n salto mor- tale maakte en vrijwel ongedeerd weer op zijn beenen terecht kwam. Zijn rijwiel was echter ernstig beschadigd .Door den kan tonrechter werd de heer O. veroordeeld en de door Hollenberg gereclameerde schade toegewezen, zulks ten bedrage van 25. De veroordeelde kwam van dit vonnis in hooger beroep met mr. Schenkeveld als ver dediger. Hij beweerde op 19 Augstus niet te Bergen doch te Enkhuizen te zijn geweest. Hem was van de aanrijding niets bekend en de schade kon hij niet erkennen noch tegen spreken. Dc aangeredene kon trouwens geen kwitantie of rekening overleggen. De ge tuige Alberda had de aanrijding waargeno men. De wielrijder reed uiterst rechts van cien weg, de auto reed door. Het was een auto met een reclame beschilderd, getuige zag niets van het autonummer of de inzitten den. De heer Kamermans uit Bergen die de aanrijding zag, terwijl hij zelf ook in een auto was gezeten, reed den voortrijdenden auto achterna en nam het nummer op; dit was: 47415. De wagen was beschilderd met een reclame voor Sneeuwwit en Klokzeep, de passagiers had hij niet kunnen opnemen. Het waren twee heeren of „mannen", zooals de verdediger rectificeerde. De volgende getuige, de bestuurder van de auto waarin de heer Kamermans ook was gezeten, bevestigde in alle opzichten diens verklaring. Vervolgens werd gehoord de garagehou der J. Baas uit Alkmaar, die d-m auto van de Klokzeepfabriek stalde. Getuige kon niet verklaren of die wagen op 19 Augustus in de garage stond. Iedereen kan er echter mee rijden. Het contactsleuteltje bevindt zicli steeds in den auto. Getuige kon niet zeggen, of een ander den auto op dien dag had ge bruikt. De heer Baas kon het zich niet in denken, doch de mogelijkheid bestond. De officier vond aanleiding aanhouding der zaak te verzoeken tot 1 April a.s., ten einde als getuige nog te hooren zekeren Go- mes, die zich thans in militairen dienst be vindt. Den heer Hollenberg werd verzocht zijn nota van de schade mede te brengen of aan den officier op te zenden. Hierna schorsing der zitting tot 1.45 uur. HOOGER BEROEP VONNIS Na de pauze stond terecht de appèllanl M. K., een 28-jarig chauffeur te Anna Paulowna. die door den kantonrechter te Helder was veroordeeld omdat hij op 7 No vember met de door hem bestuurde autobus den Molgerdijk te Wieringen berijdend, niet voldoende had uitgeweken naar rechts, waar door hij de 13-jarige Antje Bakker, die van de andere zijde per rijwiel naderde, had aange reden met gevolg dat zij met haar rijwiel om viel en in den modder terecht kwam. De chauffeur was van dit vonnis in nooget beroep gekomen en beweerde nu dat hij het meisje niet had aangereden. Zij was aan 't slingeren geraakt op haar rijwiel en daardoor gevallen. De Molgerdijk is bestraat. De heer Nann Anues, ingezetene van Wierfcg» al»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5