z Binnenland Telegrammen Luchtvaart Zeetijdingen AMSTERDAItlSCHE BEURS Provinciaal nieuws Laatste berichten. HET YOUNGPLAN IN DEN RIJKSDAG. De behandeling in derde lezing. Hermann Müller spreekt. Een groote vooruitgang. Fransche militaire vliegers verongelukt. KON. HOLL. LLOYD ROTTERDAMSCHE LLOYD HOLLAND—AMERIKA-LIJN 1 staatsleeningen. bank-instellingen. CASTRICUM. Gevaarlijk speelgoed in jeugdige handen. Herhaaldelijk is de aandacht gevestigd op het gebruik van winktuksen, een geliefkoosd speeltuig voor de jeugd van 10 tot 15 jaar. Den laatsten tijd was het gebruik daarvan zeer veelvuldig geworden en was de aardig heid daarmede vogeltjes te verschalken. Dat daardoor onnoemelijke schade wordt toege bracht aan de vogels, laat zich begrijpen .Maar ook wordt vaak roekeloos met het wapen omgegaan, zoodat gevaar zeker niet denkbeeldig is. Lang was men te bevoegder plaatse on zeker of deze soort buksen onder de Wapen wet vielen of dat op andere wijze tegen ge bruik op den openbaren weg kon worden op getreden. Thans is men echter zoover, dat met kracht tegen het gebruik van deze wape nen zal worden opgetreden en heeft men ver leden week, nadat er wederom klachten wa ren gekomen een buks in beslag genomen Dl burgemeester dezer gemeente heeft bij open bare kennisgeving gewaarschuwd tegen het gebruik van genoemde buksen onder mede- oeeling dat de politie er streng op zal toezien HET GEBRUIK VAN BLAUWZUUR TER BESTRIJDING VAN INSECTEN IN KASSEN EN BAKKEN. De inspecteur, hoofd van den plantenziek tenkundigen dienst, schrijft ons: Zooals bekend mag worden verondersteld, was het gebruik van blauwzuurdamp-ont- wikkelende middelen ter bestijding van insec ten in kassen en bakken ingevolge artikel van de Wet van 6 Mei 1922 St.bl. No. 272 aan particulieren geheel verboden. Het gebruik was echter wel toegestaan aan ambtenaren van den Plantenziekten-kundig en Dienst, zoo dat zij, die deze goedkoope en in vele geval len uitnemend erkende middelen (cvanogas en calcid) wenschten toe te passen zich daar voor tot de ambt.naren van dezen Dienst wendden, die de gassingen uitvoerden. I Deze regeling blijft ook voor het vervolg gelden, zoodat belanghebbenden te allen tijde bij de ambtenaren van den Plantenziekten kundigen Dienst de uitvoering van gassingen kunnen aanvragen. Het is thans echter ook mogelijk gemaakt, dat particulieren (in dit geval dus kweekers) zelf de gassingen uitvoeren, zoodat zij ook zonder hulp van bovengenoemde ambtenaren bladluizen e.d. in hun gewassen met behulp van cyanogas of calcid kunnen bestrijden. In verband met de desbetreffende voor schriften van den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid kan dit echter slechts toege staan worden aan hen, die zich hiervoor on der toezicht van aen Plantenziektenkundigen Dienst stellen. Zij ontvangen daar een volledi ge instructie voor de uitvoering van gassin gen en worden, in de uitvoering, zooveel dat noodig is, gecontroleerd. Zij, die van deze eenvoudige regeling ge bruik willen maken, kunnen zich daarvoor wenden tot het hoofdbureau van den Dienst te Wageningen of tot den dichtsbij wonenden ambtenaar. De kosten van dit onder toezicht stellen be draagt 2.50 per jaar. Uitdrukkelijk zij er op gewezen dat elk ander gebruik van cyano gas en calcid dan door of onder toezicht van den Plantenziektenkundigen Dienst verboden is en dat zij, die zich daaraan niet storen, zich aan vervolging blootstellen. DE DIEFSTAL BIJ DE „TELEGRAAF". Een der verdachten aangehouden. Vannacht is te Rotterdam aangehouden de 22-jarige Amsterdammer F. K., wiens op sporing door de Amsterdamsche recherche was verzocht in verband met den diefstal van een geldtrommel van 5 tot 6000 gulden, Zaterdagavond gepleegd bij het dagblad „De Telegraaf". Op den aangehoudene is niets gevonden. Hij is naar Amsterdam op transport gesteld. y HET TWENTE-RIJNKANAAL. Met het graafwerk begonnen. Even ten Noorden van het Fort de Pol na bij Zutfen is vanmorgen een aanvang ge maakt met het graafwerk voor de Twente— Rijnkanalen. De aannemer Prins van Wijn gaarden uit Velp had voor deze gelegenheid den baggermolen, die de eerste schep grond naar boven bracht met vlaggen getooid. De hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat dr. ir. L. R Wentholt, en enkele andere ambte naren van den Waterstaat woonden in het morgenuur dit voor deze streek historisch moment bii. EEN DRIFTKOP. In de fabriek van de firma G. te Tilburg heeft de arbeider J. de R. den werkmeester C. de W. ernstig mishandeld, toen deze hem een opmerking over zijn werk had gemaakt. De W. kreeg drie steken met een mes. Zijn toestand is zeer ernstig. De dader, die onmiddellijk vluchtte, is later door de politie gearresteerd. Hedenmiddag begon de rijksdag met de behandeling in derde lezing van het Young- plan en de daarmee in verband staande wet ten Besloten werd bij de behandeling in derde lezing de spreektijden te beperken tot 3 kwar tier. Alle ministers hadedn aan de regeerings- tafel plaats genomen. Van de communisten was een voorstel ingekomen om de afkondi ging der Young-wetten twee maanden uit te stellen. Onmiddellijk na de opening der zitting aam rijkskanselier Hermann Müller het woord. Hij verklaarde, dat bij de onderhan delingen over het Young-plan voor Duitsch- land de bevrijding van het Rijnland en de nieuwe regeling van het herstel-vraagstuk het voornaamste doel was. Ook thans bij de behandeling in derde lezing blijft de rijks- regeering nadrukkelijk op het standpunt staan, dat alle ingediende wetsvoorstellen tegelijkertijd behandeld en aangenomen moe wa worden De regeering heeft nooit ver heeld, dat het plan der deskundigen en de overeenkomst, om drt plan in werking te doen treden, ook volgens haar overtuiging nog verre achter blijft bij de gerechtvaardig de verwachtingen van Duitschland, en dat de op het plan geoefende critiek op menig punt helaas gerechtvaardigd is. E)en doorslag moet voor ons echter geven, of het resultaat als geheel bevorderlijk is voor het welzijn van Duitschland. De rijksregeering verklaart met volle over tuiging, dat zij in de nieuwe regeling een grooten vooruitgang ziet, vergeleken met den toestand tot dusverre. De nieuwe regeling bevrijdt het bedrijfs leven van een verlammende onzekerheid. On danks de buitengewoon zware lasten van het nieuwe plan is de regeering er van overtuigd, dat de pogingen om het uit te voeren niet ten nadeele van Duitschland zullen uitvallen, welke overtuiging gegrond is op het vertrou wen, dat ook de schuldeischers-staten hun verplichtingen even eerlijk zullen nakomen als Duitschland. Men heeft het verwijt gemaakt, dat Duitschland door de Haagsche overeen komsten toeslagen zijn opgelegd, die in het plan der deskundigen zelf niet voorkwamen, n.1. de ruim 400 millioen uit den overgangs tijd, de vergoeding voor het verloren staats eigendom m Polen en de liquidatie-overschot ten. In alle deze gevallen is echter geen sprake van een verhooging der in het Young-plan genoemde annuïteiten. In het Young-plan staat niet, waaruit Duitschland het recht zou kunnen putten, deze bedragen van de jaarbetalingen af te trekken. Na hierover in détails te zijn getreden, zei Müller: „Geen mensch met eerlijke overtui ging kan nu reeds de toekomst van het Young-plan voorspellen. Men kan slechts constateeren, dat Duitschland het nieuwe plan accepteert met den oprechten wil, het uit te voeren en dat het zijn best zal doen. de aangedane verplichtingen na te komen. De Duitsche regeering hecht daarom te meer waarde aan haar handteekening, omdat het verdrag zelf de beste ontwikkelingsmoge lijkheden inhoudt, die in het belang van het herstel van Duitschland's economisch leven ingeschakeld dienen te worden. Geen buitenlandsche controle meer. Alle buitenlandsche controle zal verdwij nen. Duitschlands financieele politiek voor de toekomst is vrij. Tegenover deze vrijheid staat de verant woordelijkheid, ook voor de betaling der her stelbedragen aan het buitenland. Indien ondanks Duitschlands goeden wil toch mis'lukkigen dreigen en er gevaren ont staan voor de valuta en het economisch leven, kan Duitschland een moratorium verkrijgen. Met het aannemen der Young-wetten De wereldvrede moet en zal voortschrijden wordt een nieuwe étappe bereikt, welke de grondslag zal vormen voor Duitschlands op bouw. Alle wantrouwen en twijfel ten aan zien van de kwesties der sancties is ongemo tiveerd. Door het verdwijnen der herstelcom missie en door de invoering van de organen, waarin het nieuwe plan voorziet, is de bodem van het sanctiesysteem van het verdrag van Versailles weggevallen. De ontruiming herdacht. De ontruiming van de bezette gebieden is verzekerd. In verheven stemming heetf men den dag begroet, waarop het Rijnland zijn bevrijding feestelijk heeft gevierd en men de Rijnlanders kon danken voor hun trouw en offervaardigheid. Te betreuren blijft het echter, dat de onder handelingen over het Saargebied nog tot geen tastbare resultaten hebben geleid. De rijkskanselier sprak de hoop uit, dat de bevrijding van het Saar-gebied spoedig op die van het Rijnland en van de Paltz zal mo gen volgen. Een beroen op de bevolking. Voorts zei hij ook nog: „De roggevoorraden van twee gunstige oogstjaren moeten in het land gebruikt wor den en de invoer van buitenlandsche tarwe moet worden beperkt. Daartoe is de medewer king noodig van de geheele bevolking, waar op ik hierbij een beroep doe", vrklaarde de rijkskanselier. Gevaar voor de Duitsche valuta is uitge sloten. De vrees voor politieke onlusten be vordert de kapitaalsvlucht. Geheel ten on rechte, want de regeering is sterk genoeg on, putsch-pogingen, zoowel van links als van rechts in de kiem te smoren. De Duitsche republiek staat thans onaan tastbaar. Een rustige ontwikkeling van het Duitsche economische leven, dat door het nieuwe plan ontlast zal worden, de voorgenomen belastinghervorming en de maatregelen ten gunste van den landbouw zijn de grond slagen, waarop de rijksregeering verder wil werken aan zijn wederopbouw. „Zij vraagt daartoe de medewerking van den rijksdag", aldus besloot de rijkskanselier zijn rede, „die haar niet ontzegd ma^ wor den, indien men het Duitsche volk zeer groote schade wil berokkenen". De rede van den rijkskanselier vond bij de meerderheid van den rijksdag grooten bijval, terwijl de oppositie bij verscheidene passages op levendige wijze protesteerde. Groot tumult ontstond voornamelijk bij de rechterzijde, toen de rijkskanselier zeide, dat niemand met zekerheid voorspellingen over de uitwerking van het Young-plan kon doen. De N'at.-Soc. afgevaardigde dr. Göbbels, die opgewonden interrumpeerde, werd tot de orde geroepen. Terwijl bij het slot van Müllers rede een luid applaus opklonk, klonken van de banken der communisten fluitklanken. Een motie van wantrouwen. L>e oppositie-partijen hebben een voorstel ingediend om de afkondiging van het Young- plan twee maanden uit te stellen. Bovendien hebben de communisten een motie van wan trouwen ingediend tegen den rijkskanselier Hermann Müller. Twee voorstellen ingediend. De regeeringspartijen hebben in den rijksdag twee voorstellen ingediend. In het eerste voorstel worden de verklarin gen van den rijkskanselier goedgekeurd en wordt hetzelfde geconstateerd als in de rede van den rijkskanselier inzake de verulichtingen der betrokken regee ringen om alle conflicten, ontstaan uit de interpetatie en de toepassing van het nieuwe plan aan een scheidsgerecht voor te leggen, alsmede betreffende het eventuëel nietig verklare: van het plan over de functies van de adviseerende commissies en over het moratorium. Ten slotte wordt verklaard, dat de rijksdag ten aanzien van alle andere kwesties overgaat tot de orde van den dag. AANSLAG OP EEN POST-AUTO. Gisteravond moest een postauto, die den dienst onderhoudt tusschen Kreuzburch en Rosenberg plotseling midden op een open straatweg stoppen, omdat een boomstam dwars over den weg was gelegd. Op dat oogenblik sprongen twee onbekende mannen te voorschijn, die met revolvers in de hand den chauffeur, die alleen op den wa gen zat, dwongen de auto te verlaten en zich meester maakten van den inhoud der postzak ken voorzoover deze voor hen van waarde was Zij maakten een bedrag van 1500 a 2000 Mark aan geld buit. Daarna verdwenen zij zonder een spoor achter te laten. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 12 Maart. Bij de behandeling van de Waterstaatsbegroo- ting besprak de heer Smeenge den water stand op de kanalen in de Groninger Veenkoloniën en de kanaal-, bruggen-, ha ven- en sluisgelden. Hij wenschte hooge bruggen, pleitte voor een brug tusschen Krimpen aan de Lek en Rotterdam en klaagde over de on eerlijke concurrentie die A.T.O. en van Gena en Loos de beurtschippers aandoen. De heer Janssen oordeelde, dat die con currentie ten onrechte als deloyaal wordt omschreven De heer Slingnberg verdedigde den stel regel „Die water deert, die water keert" en pleitte voor verhoogden spoorbouw. E>e Minister van Waterstaat dankte voor de spoedige behandeling van zijn be grooting, omdat de benoeming van een Directeur-Generaal wacht op de goedkeu ring door de le Kamer. Behoud van na tuurschoon en molens wordt door de re geering gesteund. Minister Reijmer zegt, dat de zorg voor de waterkeering m de eerste plaats op de provinciale besturen rust. Spr. zal, zoo mogelijk spoedig, de totstandkoming van de verbinding Amsterdam-Rijn bevorderen. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE,, 12 Maart. Aan de agenda wordt toegevoegd de interpellatie- De Visser over de werkloosheid, de inter pellatie-van den Heuvel over de landbouw crisis, de wet betreffende de rechtspositie van kapitein en schepelingen en de wijzi ging van de Arbeidswet. Voortgezet wordt de behandeling van het winlcelsluitingsontwerp. De heer Van Voorst tot Voorst verdedig de een amendement om slagerswinkels des Zondags tot 12 uur te doen open zijn. De heer Van Rappard wenschte hetzelfde voor sigarenwinkels en behandelde voorts een amendement om banketbakkerswinkels op Zondag open te laten gedurende zes in plaats van vier uren. De heer Van He 11 en-berg Hubar wenschte het sluitingsuur van banketbakkerswinkels op den Eersten Kerstdag te brengen van tien op acht uur. De heer Van Dis verdedigde vier amen dementen met de bedoeling de uitzonderin gen op Zondag te laten vervallen en de roomsche feestdagen uit de wet te lichten. De heer Smeenk wenschte de banket winkels op Zondag gesloten te houden. De heer van den Bergh bestreed de hee ren Smeenk, van Dis en van Rappard, welke laatste een ernstigen aanval deed op den wekelijkschen rustdag. De heer Snoeck Henkemans achtte de amendementen-Van Rappard niet noodig. Hetzelfde is het geval met dat van den heer van Voorst tot Voorst. DE MIJNINDUSTRIE HEEFT WEER EEN VERTEGENWOORDIGER. HEERLEN, 12 Maart. Bij de Kamer van Koophandel voor de mijnstreek is bericht ingekomen, dat de Kroon voorzien heeft in de vacature, die bij de jongste verkiezing niet werd vervuld. Benoemd is mr. A. Haex, zoodat dus nu ook de mijnindustrie weer een vertegen woordiger zal hebben in de Kamer van Koophandel voor de mijnstreek. Dit was geuimen tijd niet het geval. BROCHURE IN BESLAG GENOMEN. ROTTERDAM, 12 Mrt. Dezer dagen is te Rotterdam verschenen een brochure, geschreven door den heer J. W. Rosenstok, welke gericht was tegen den heer Kröller van de firma Müller en Co en de Robaver. Van deze brochure zijn heden op last van den officier van justitie door de poli tie eenige exemplaren in beslag genomen, in verband met een klacht, welke is inge diend bij de justitie door den heer J. F. van Hees te Parijs. Een verder onderzoek zal worden inge steld. DE DOUANE-TARIEVEN-KWESTIE. GENEVE, 12 Maart. In de besloten re dactie-commissie, ingesteld door de doua ne-conferentie, werden heden de discussie over de ontwerp-conventies tot stabilisee ring van de douane-tarieven-verhoudingen tusschen de Europeesche staten voortgezet. Men wacht thans in hoofdzaak op den Britschen minister van handel, Graham, door wiens bemiddeling men hoopt, een vergelijk te kunnen vinden tusschen de bestaande geschillen in opzatting omtrent de tarievenkwestie van Frankrijk, Duitsch land en België eenerzijds en van Enge land en Nederland anderzijds. VERVALSCHING VAN SPEELFICHES VOOR MONTE CARLO ONTDEKT. WEENEN, 12 Maart Door het ingrijpen van de Weensche politie is de speelbank te Monte Carlo bewaard voor een groot ver lies. De VC eensche politie is er nl. in ge slaagd, den ma», te arresteeren, die te Wee- nen valsche speelfiches liet vervaardigen, die hij naar Monte Carlo smokkelde om ze <war bij df Baak in te wjselg». la t*et be gin van Februari verscheen bij eer kam- menfabrikant te Weenen een bejaard heer, die, volgens een meegebracht model uit cel luloid honderd cirkelvormige schijven ver vaardigd wilde hebben, die hij, zooals hij mededeelde, naar Afrika moest leveren. De fabrikant vervaardigde de bestelde „medail lons" en eenige dagen later verscheen de op drachtgever met nieuwe celluloidplaten. waarop de uit te ponzen schijven reeds ge drukt waren. De opgedrukte tekst was ech ter afgedekt, zoodat de fabrikant deze niet kon lezen. Aanvankelijk weigerde hij dan ook, de opdracht uit te voeren, maar toen de vreemdeling tenslotte 20.000 stuks bestel de nam hij de order aan. Toen hij 500 ver vaardigd had, kreeg de politie op een of andere wijze kennis van de zaak en arres teerde den opdrachtgever. Deze bleek te zijn de 62-jarige Poolsche koopman Simon Rappaport. Men vond 540 speelfiches van 100 francs bij hem, die het stempel droegen van het Casino van Monte Carlo. Rappa port bekende, de bedoeling te hebben gehad, de valsche fiches naar Monte Carlo te smokkelen. TWEE DOODELIJKE VLIEGONGEVALLEN. Gistermorgen stortte in de nabijheid van Bizerte een watervliegtuig van de zich daar bevindende marinevliegschool in zee. Het ge lukte den piloot echter nog op het laatste oogenblik zijn toestel zoodanig op te vangen, dat het goed op het water neerkwam. Op da' oogenblik sloeg plotseling door tot nog toe onbekende oorzaak een hooge steekvlam uit 't toestel, waardoor dit geheel in vlammen werd gehuld. Niettemin konden vijf van de zes personen, die zich aan boord bevonden, ge red worden, de zesde kon niet tijdig uit het toestel komen en verdween met de resten van het vernielde vliegtuig in zee. Ook boven het vliegveld Istres bij Marseille vond gisteren een doodelijk ongeval plaats. Een leerling vlieger, die voor een oefenvlucht was opge stegen, wilde landen toen hij, even vóór net vliegtuig den grond raakte, een verkeerde manoeuvre uitvoerde. Het toestel sloeg tegen den grond en werd geheel vernield, de leer ling-vlieger werd zwaar gewond naar het mi litaire hospitaal vervoerd ,waar hij kort na aankomst overleed. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, thuisr., 13 Maart v. Sabang Enggano, thuisr., 10 Maart v. Sabang. P. C. Hooft, uitr., 11 Maart te Port Said. Poelau Tello, uitr., 11 Maart te Sabang. Prinses Juliana, uitr., 11 Maart te Sabang. Koningin der Nederlanden 11 Maart v. Am sterdam n. Batavia. Mapia, uitr., 11 Maart te Genua KON. NED. STOOMB mi, Achilles 10 Maart v. Alexandrië" ni'% Agamemnon 11 Maart v. Rott n Ca n.: Ajax 10 Maart v. Valencia n. Vjp0 k* Doros 10 Maart v. Tarragona n vói Ilos 10 Maart v. Catania n. Messina a Juno 10 Maart v. Rotterdam te JW»i Oranje Nassau, thuisr., n Maart vm* n. Amst. 1 v navre Orpheus 10 Maart te en v. Oran n p„i Perseus 10 Maart v. Amserdam te nt - Pollux 10 Maart v Malta n. Tunis lg' Stella 10 Maart v. Algiers n. Malta Theseria L. M. Ruus 10 Maart v Civ»» chia n. Napels. uvrta Vec- Rhea 11 Maart v. Amst. n Hamburir Proteus 10 Maart v. Amst. te Gothenbur» Stuyvesant, thuisr., 11 Maart v. P1vmcmth'n Waterland, thuisr., 10 Maart v. Las Pai™ Zeelandia, thuisr., 10 Maart v ^antr* Insulinde, thuisr., 14 Maart te Rott 've™, Tosari, uitr., 11 Maart v. Suez. -. Dinteldijk, Pac./Rott. 10 Maart te Colon Grootendijk, Antw. n. d. Pacifick. 10 Ma»w te Los Angeles. ™aar| Leerdam, Rott./N. Orleans, u Maart Bilbao. Haïti n. Alexandrië. Delftdijk, v. Rott. n. Vancouver 8 Maart Cristobal. Kinderdijk 11 Maart v. Rott. n. Vancouvei via Antwerpen. Lochmonar, Vanc./Rot. 8 Maart te Tacoma HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 10 Maart v. Rott. te Hamb. -J Meliskerk 10 Maart v. Hamb. te Antw Randfontein (thuisr.) 10 Maart v. Southam» ton n. Duinkerken. Giekerk 11 Maart v. Amst. n. Antw. Grijpskerk (uitr.) 11 Maart te Tanga. Nijkerk (uitr.) 11 Maart v. Aden. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. Kieldrecht (thuisr.) 10 Maart v. Madras HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. Ouderkerk 11 Maart v. Rott. n. Hamb JAVA-NEW-YORK LIJN. Priam 9 Maart v. New-York n. Java ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 10 Maart v. Victoria. j Alhena (thuisr.) 10 Maart v. Las Palmas. j Alwaki (uitr.) 10 Maart te Montevideo j JAVA-BENGALEN LIJN. Borneo 10 Maart v. Calcutta te Java. Jacatra 9 Maart v. Calcutta n. Java. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjibodas 8 Maart v. Sjanghai n. Japan. Tjisondari 10 Maart v. Bat. te Sjanghai. JAVA-NEW-YORK LIJN. City of Salisbury, Java n. New-York, 10 Mrt, v. Port Swettenham. KON. PAKETVAART MIJ. Blinjoe, Rott. n. Bat., 10 Maart te Port Said. van 12 Maart 1930 Opgave van Xoofflfinllanflsch IjandbnfiWcfe'diet. ar.fi iUoiUjfó? P« draadloos» telefoon). Koert vaa heden te tl 5 1918 Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank h Fransche Banken (3) D, Reichsbank industr. ond. binnenl. Alg. Kunstzijde Unie. ,v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde - Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. "Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V A Java Cultuur k Cult. Vorstenl, Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij, Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Peri'ak611' RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails 1 3 Union Pacific 1 Wabash 'Exdividend. fExclaim. Vorige pl.rn. koers pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 102?/» 173 173 208 151 525 280V, 275-80 104 1037-. 4 103-4% 145 145 1361/s 135 135'/, 135'/, 54V« OS. ÖJ 310'/, 311-2 310-2 309-10$ 309-8\fr 455'/, 455 455-6 76'/, 76 150V* 104'4 39»/» 39%6 397/16 397/a 184'/* 184 294 556 55572 5551/s 355-4 398 398 151 Vs 129.50 63 174 168 114Vs 367'/, 382'/, 384 384 384Vi-5 385-J 162 140=, 1387a 1377a-9 138i-V» 138-414 107 107 193'/, 115 115 6°/» 6%t - 32*/* 30 171»/, 171'/, 78'/, 68 88 901/0 02 339 335 335 337 4001/3 397 396-7 396 397 396 396 396 60 60 21'/* 231^6 2253/4 CA 541/4 347a 54-1/4 D4 .„..ge 4. n K— WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt. i i a Honden fc f, Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm osio NIET OFFICIEEL New-York Malit ••li. Vorige koert 12.123.8 59.41 9.753/4 34.74'/, 48.27 35.12% 66.72'/, 67.92'/, 66.70 2.493* 13.06 Koers op heden 3 uur 12.12»/, 5930 9.76 34.76 48.25 35.12/, 66.77'/, 68.9714 66.75 2.49"S« j 13.06

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8