DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. A. DAM CO. Uit het Parlement No. Ui VKIJDAO 14 MAAKT 1930 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. B uitenland TELEFOON 490. NASH in 1930 aan de spits. WAAROM? COURANT. Deze Courant wordt ELREN AVOND, behalva Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door hef geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N V. Boek- en Handelsdrukkerij vb. HERMs. OOSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37000. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: TJ. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Den Haag, 13 Maart 1930. Toen we hedenmiddag om kwart over zes sen het gebouw der Tweede Kamer verlieten, hadden we niet precies kunnen zeggen, hoe het met het ontwerp-Winkelsluitingswet stond. Er waren zooveel amendementen inge diend, ingetrokken, overgenomen, afgestemd cn goedgekeurd, dat het ons duizelde. We zullen evenwel trachten uit onze aanteekenin- gen den loop der gebeurtenissen in het kort 6amen te vatten. Begonnen werd met art. 6 van het ontwerp. Dit bepaalt: „Bij plaatse lijke verordening kan de Gemeenteraad onder onze goedkeuring bepalen, dat op één werk dag per week gedurende een gedeelte van den dag en wel voor of na één uur des namid dags, alle of bepaalde groepen van winkels binnen de gemeente voor het publiek gesloten moeten zijn. De dag en het daggedeelte, in den vorigen volzin bedoeld, worden in de verordening aangewezen; zij kunnen ver schillend zijn voor verschillende gedeelten der gemeente en voor verschillende groepen van winkels". Nu stelde de heer Drop (S.D.A.P.) voor alleen sluiting na één uur toe te laten, daar het anders weieens op een vrijen Maandag morgen zou kunnen uitloopen, wat ten eenen- male in strijd met de wet zou wezen. Daar is lang en breed over geboomd, en het slot was, dat, t'oen minister Verschuur den heer Drop had duidelijk gemaakt, dat men zich bij hei opleggen van deze beperking aan de gemeen teraden schuldig zou maken aan 'n ingrijpen in de Arbeidswet, de voorsteller zijn voorste! maar weer terugnam. Het artikel is daarop goedgekeurd met de Liberalen, de Staatkun dig-Gereformeerden en de heeren Braat en Lingbeek als tegenstemmers (70/12). Het volgende artikel 7 is wel omvangrijk, maar voor een goed begrip van de zaak moe ten wij het hier toch even afschrijven. Het luidt: „Degenen, die op het ingevolge deze wei geldende sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, mogen nog bediend worden tot kn hoogste een half uur na den sluitingstijd Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, in of van dien winkel of het daarbij be- hoorende winwlhuis uit iemand te bedienen Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn. van dien winkel of van het daarbij behooren- de winkelhuis uit, voorwerpen of stoffen te: aflevering aan het publiek uit te zenden, met uitzondering van maaltijden en kokswaren en van winkelwaren, bestemd voor binnenkomen de. uitgaande en doorgaande schepen. Het bepaalde in het derde lid is niet van toepassing op het uitzenden van brood, gedu rende den tijd, dat een winkel, waar brood wordt verkocht, krachtens een verordening, als bedoeld in artikel 6, eerste lid, voor het publiek gesloten moet zijn". Het eerste hierop ingediende amendement was van den heer Vos (Lib.) om het mogelijk te maken, dat op Zondag melk wordt bezorgd gedurende sluitingstijd, als dit is toegestaan door een gemeentelijke verordening. Hem volgde de heer Van den Bergh (S.D.A.P die met een redactiewijziging den zoogenaam- den verkoop over het hekje wilde beletten De minister nam het amendement-Van den Bergh over, waarop het amendement-Vos onthalsd werd met 6817 stemmen. Het artikel werd daarop goedgekeurd. Dat was dus vlot gegaan, maar des te langer heeft de Kamer stil gestaan bij het volgende artike. betreffende het venten op Zondag. Het luid de: „Op Zondag, op de eerste vijf werkdagen der week na 8 uur des namiddags en op Za terdag na 10 uur des namiddags is het ven ten en verkoopen op of aan den openbaren weg verboden. De verbodsbepaling van het vorige lid zal op Zondag niet gelden ten aanzien van het venten van geringe eetwaren". Eerst kwam de heer Van Rappard (Lib.) mot een amendement om naast het venten van eetwaren ook drinkwaren te laten venten ®P Zondag. Zijn partijgenoot Vos kwam met het voor stel om het venten in het algemeen toe te staan od iederen dag tot des avonds 8 uur, «n op Zaterdag tot 10 uur. De heer Van Dis (St. Ger.) wilde dat er op Zondag in het ge- nee] niet zou worden gevent. De heer an den Bergh (S.D.A.P.) had niet minder dan vier amendementen: een om het venten na middernacht te voorkomen, een om te laten venten zoolang de winkels open zijn, een om °P de in de wet genoemde feestdagen het venten met geringe eetwaren toe te staan en een om bij gemeenteverordening eventuee. tpe te staan, dat er op Zondag ook met an dere waren dan eetwaren zou mogen worden «event. De heer Van Hellenberg Hubar (K Kwilde het mogelijk maken, dat bij veror dening slechts op bepaalde uren des Zondags ..yen'en zou worden toegestaan. Minister Verschuur wees er op, dat me met deze regeling gevaar loopt inbreuk e maken op de Zondagswet en daar moet men ^°or oppassen. Daarom ontried hij het amen dement van den heer Van Rappard Het amendement—Van Dis ontried hij ook, om- £at het in strijd is met een verstandige po Het amendement-Vos achtte hu bu.ten de orde, maar de amendementen van den heer Van den Bergh vond hij uitstekend en hij nam ze dus over. Maar van het araendement- Hellenberg Hubar wilde hij niets weten. De voorsteller trok die daarop in evenals de heet Vos het zijne en vervolgens werden alle an dere amendementen verworpen. Toen kwam het veelbesproken artikel 9 aan de orde. Dit staat aan de gemeentebe sturen toe voor bijzondere omstandigheden afwijkingen van de wet vast te stellen, be houdens goedkeuring van de regeering. Een half dozijn amendementen waren hier op voorgesteld, maar aan het slot van het debat was alweer de helft ingetrokken en toen ver daagde de voorzitter de vergadering tot Vrij dag. Dan zal er gestemd worden en wij zul len met de mededeeling van den inhoud der voorstellen dus maar wachten tot zij aan de orde komen. De Eerste Kamer heeft hare vergadering van heden geheel aan de begrooting van On derwijs gewijd. Deze is ten slotte zonder stemming goedgekeurd, nadat minister Terp stra haar met goede kennis van zaken had verdedigd en toegelicht. Bij het debat kunnen we ditmaal niet lang stilstaan, maar we mo gen niet nalaten te vermelden, dat d« mi nister er aan denkt de spellingkwestie in dien geest op te lessen, dat we een officieele spel ling krijgen, welke op de scholen zal worden onderwezen en in de ambtelijke stukken zal worden gebruikt. Het zal de spelling zijn van De Vries en Te Winkel, echter bevrijd van dj thans toch al ongebruikelijke buigingsuit gangen. De minister wacht nog slechts op het advies van de onderwijsinspectie cm de zaak in den ministerraad te behandelen. Ook heeft de minister het voornemen het Ethnó- grafisch Museum te Leiden in het oude Aca demisch Ziekenhuis onder te brengen Verder zijn tal van onderwerpen besproken; de kos ten van 't onderwijs, de Delftsche filmkwes tie, de invoering van het Esperanto op de school, de zorg voor monumenten enz., maar we moeten het hier bij laten. Dinsdag komt de begrootine van Defensie aan de orde. WEER EÉN AANVAL OP DE ENGELSCHE REGEERING. Baldwin dient een motie van wantrouwen in. Snowden dient hem van antwoord. Na de nederlaag der Engelsche regeering bij gelegenheid van de behandeling der En gelsche mijnwet, heeft gisteren Baldwin een poging gedaan, om de regeering opnieuw een nederlaag te bezorgen. Hij diende n.1. een motie van afkeuring op het beleid der regeering in van den volgenden inhoud: Het Lagerhuis betreurt de depressie in den handel en de toeneming van de werk loosheid, die het resultaat zijn van de poli tiek van de regeering. Het betreurt de weige ring van de regeering, niet alleen om de be veiliging of de preferenties binnen het rijk uit te breiden, maar ook om haar plannen te verklaren ten aanzien van de handhaving van de bestaande beveiliging en de Mc. Ken- narechten en de rechten op suiker en zijde en de z.g. sleutelindustrieën, waardoor de onzekerheid en verwarring verminderd wordt. Baldwin verklaarde, dat bij den toestand zeer ernstig achtte. Hij hoopte, dat de kanse lier van de schatkist zou mededeelen, of hij van plan was ter bestrijding van de werk loosheid een speciaal of algemeen recht te gaan heffen. Over de heele wereld bestaat een tendenz tot hooge tarieven. Dit is niet gewenscht, maar het remedie is voor En geland niet om zijn eigen tarieven te verla gen. De Europeesche staten hebben de nei ging om de meest-begunstigingsclausule af te schaffen en speciale tarief-overeenkom sten te sluiten. Engeland blijft daar buiten staan. Baldwin zei verder, van meening te zijn. dat tenzij iets tot stand gebracht werd in den geest van economische samenwerking, er een duidelijk gevaar bestaat, dat na ver loop van tijd de banden, die met de koloniën bestonden zouden breken. Snowden, de kanselier van de schatkist, zei in antwoord op Baldwins opmerkingen, dat bepaalde kringen van belangen pogin gen doen om de regeering in discrediet te brengen. De toeneming van de werkloosheid werd aan de regeering verweten, speciaal ten aan zien van de industrieën, waarvoor de regee ring verantwoordelijkheid heeft, de beveilig de industrieën. Maar Snowden wees er op, dat slechts 3 pet. van de arbeiders in heveL ligde industrieën werken, zoodat die invloed nooit groot kan zijn. Snowden bracht voorts in herinnering, dat de regeering reeds den eersten dag, toen zij voor het parlement verscheen, verklaard had, dat zij niet verder tot beveiliging zou overgaan en dat de bestaande wetten op he* aangewezen tijdstip zouden afloopen. Ten aanzien van de uitbreiding van de beveiliging stelde Snowden twee vragen: le. als beveiliging de werkloosheid kan veria een. waarom is hii dan nog zoo groot in landen met hooge beschermende tarieven? En 2e., waarom zijn de loonen in die landen slechts half zoo hoog als in Engeland? Snowden was van meening, dat de voor naamste reden voor de motie van afkeuring zijn zwijgzaamheid over de rechten was, maar toch wenschte hij geen nadere verkla ring af te leggen. Sir Herbert Samuel verklaarde, dat zijn partij de regeering zonder aarzeling steunde bij de afwijzing van de motie. Het zou een gang van zaken zonder precedent zijn, wanneer de regeering van te voren ging ver klaren, welke rechten zij wilde instellen. De liberale partij is voor vrijhandel. Zij acht dit in de tegenwoordige omstandigheden de bes te politiek voor het land. Tenslotte vroeg overste Kenwortky, of de kanselier niet van meening was, dat de in diening van de marine-begrooting voor het eindigen der conferentie het Lagerhuis voor een moeilijke taak heeft gesteld. Op deze vraag werd geen antwoord ge geven. Zoo staat thans de zaak dus. De conserva tieven trachten de regeering ten val te bren gen en zij hopen op steun bij de liberalen. En deze laatsten willen wel, als hun eigen program maar geen gevaar loopt. Echter, de huidige regeering is vrij sterk en zal niet gauw aftreden, maar toch moet ze oppassen. Als de critiek zich al te dik wijls herhaalt, zou een tweede nederlaag on vermijdelijk zijn en dan DE VLOOTCONFE1ENTIE TE LONDEN. Reuter seinde d.d. gisteren: Vandaag zijn vastberaden pogingen ge daan om de moeilijkheden te boven te komen, welke de vlootconferentie schijnbaar op een dood punt hadden gebracht. Dit geschiedde in den loop van particuliere gesprekken van MacDonald met ieder van de delegatiehoof- den op de beurt. Het meeste belang hadden de gesprekken met Grandi en vervo'gens met Briand, met wien het ouderhoud bijna twee uur duurde. Het resultaat wordt van bevoeg de zijde gekenschetst als bemoedigend. De moeilijkheden zijn er nog en zijn aanzienlijk, maar het slop is geenszins zonder uitweg Bovendien hebben Stimson en Briand gister morgen een lang gesprek gehad en Pietri, de Fransche minister van koloniën heeft Gran di bezocht. Gewicht wordt gehecht aan de komst van Tardieu, die Vrijdagavond of Za terdagochtend te Londen verwacht wordt. Men nam aan, dat het doel van de bespre kingen tusschen Grandi en Briand was den toestand zoo te vergemakkelijken, dat een aanzienlijke verlaging van de Fransche cij fers bereikt kan worden. Verwacht wordt, dat de besprekingen morgen en na de aankomst van Tardieu vooitgezet zuFen worden, want gevoeld werd, dat de conferentie vanavond verder van het doode punt af was, dan heden morgen. Briand heeft in een onderhoud met de pers gezegd, dat hij riet voor het einde van de week naar Frankrijk terugkeert. Hij vertrouw de, dat de conferentie rn het algemeene be lang van den vrede tot definitieve resultaten zou komen. Uit bevoegde bron vernam Reuter nog dat MacDonald, door de resultaten van gis teren bemoedigd was. DE COMMUNISTISCHE AGITATIE IN DUITSCHLAND. De Antifa; de leiders overvallen en geknipt. Het persbureau van het hoofdbureau van politie te Dresden meldt: Aan de 'politieke afdeeling van het hoofd bureau was bekend, dat de communistische Antifa (anti-fascistische werkloozen), een z.g. roode loge, blijkbaar een geheime orga nisatie, had opgericht De taak der leden van deze roode loge, die voor de eerste maal bij de gebeurtenissen op 6 Maart is opgetreden, en die ook morgen ter gelegenheid van den communistischen hongeroptocht naar Dres den weer in actie zou treden, bestaat o.a. in het vormen, bij optochten enz., van zg. rol- commando's, welke de politie speciale moei lijkheden in den weg moeten leggen, afzon derlijke agenten moeten wegdringen, overval len en mishandelen. De politie is er thans in geslaagd dezen geheimen bond bij een bespreking in een klein café in het centrum der stad te verrassen en de deelnemers aan deze vergadering, 33 in getal, die het program voor den hongerop tocht bespraken, te arresteeren en naar het hoofdbureau van politie over te brengen. F1NANCIEELE MOEILIJKHEDEN IN AMERIKA. Kritieke roestand in de landbouw. Volgens een bericht uit New York aan de Daily T e 1. is men in financiëele kringen in de V er. Staten van meening, dat men slechts door een grooten misoogst bewaard kan blijven voor een zeer ernstige financiëele catastrophe. In de Amerikaansche opslagplaatsen ligt op het oogenblik reeds 5600 millioen Liter opgeslagen, welke voorraad tegen 1 Juli a.s zal zijn toegenomen tot ongeveer 9000 millioen liter. Dit zou beteekenen, dat de voor raad grooter zou zijn dan de geheele tarwe- uitvoer van een jaar. Daarom zou slechts een misoogst of een wonder het land voor een fi nanciëele catastrophe kunnen behoeden. De toestand op de tarwemarkt is zoo slecht, dat als onmiddellijk gevolg van de prijsdaling de inkomstenbelasting reeds met ongeveer 45 millioen dollar zou zijn verminderd. De pogingen van de regeering te Washing ton om ter vermijding van een algemeene crisis de voorraden tegen een h oogeren prijs dan die op de wereldmarkt op te hoopen en op te slaan, worden algemeen zeer pessimistisch beoordeeld. DE REGEERINGSCRISIS IN POLEN. De zitting van de Sejm, waarin beslist zal worden over het lot van het kabinet-Partei, zou hedenmiddag om 12 uur aanvangen Voor de stemming over de moties van wan- ti ouwen tegen de ministers Prystor en Czer- winski zal minister-president Partei het woord voeren. De toestand is echter nog lang niet klaar Ondanks de strijdlustige stemming van gis teren schrijven hedenmorgen weer eenige bladen, dat men rekening moet houden met de mogelijkheid van 'n vreedzame oplossing van de crisis. Het is mogelijk, dat de opposi tie zich bij de beslissing over de moties van wantrouwen van stemming onthoudt, zoodat deze moties geen meerderheid krijgen. SPOORWEGSTAKING IN ARGENTINIË. Botsingen met de politie. De spoorwegarbeiders in Argentinië zijn in staking. In verschillende deelen van het land kwam het tot botsingen met de politie Voor zoover er treinen loopen, hebben deze groote vertraging. Op een station in de onmiddellijke nabijheid van Buenos Aires staken ongedul dige reizigers, die verontwaardigd waren over het oponthoud, verscheidene rijtuigen in brand. ERNSTIGE ONGELUKKEN IN HET CIRCUS GLEICH IN GENUA. Tijdens de voorsteling van het circus Gleich in Genua zijn kort na elkaar twee ernstige ongelukken gebeurd. Bij een sprong van de trapeze viel de 28- jarige Viktos Ausbruck van een hoogte van 15 M. midden in de manege. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Nau welijks was het publiek van zijn schrik be komen en was de voorstelling weer op gang, toen de 17-jarige Hoppelkan, die als levend projectiel uit een kanon geschoten wordt, van een hoogte van 20 M. in plaats van in het vangnet, op den grond viel en een her senschudding en armbreuken bekwam. GEWELDIGE BRAND IN MANILLA. Een geweldige brand heeft in het Singa- lony district op Manilla 1000 woonhuizen verwoest, tengevolge waarvan ongeveer 5000 personen dakloos zijn geworden. Een persoon werd verbrand, terwijl nog verscheidene personen gewond werden. Verscheidene kinderen worden vermist. 70 VISCHERS DOOR HET IJS INGESLOTEN. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn in de Kaspische Zee 30 visschersbooten door het ijs ingesloten. Een kruiser deed pogingen hen te naderen, doch moest onverrichter- zake terugkeeren. Volgens een nader officieel telegram wordt gevreesd, dat de 70 vischers den dood tegemoet gaan. Omdat Nash voor een matigen prijs een wagen maakt, die, wat kwaliteit en afwerking betreft, met veel dnnrdere merken kan concnrreeren. verder vond men de lijken van twee mannen, die volgens verklaring van de politie waren doodgeschoten in een twist met hun vrienden over de verdeeling van geld, ontvangen vooi het binnensmokkelen in de Ver. Staten van Italianen. OPSTAND IN DE GEVANGENIS. Natuurlijk weer in Amerika. In het tuchthuis te Treniton in da staat New-Jersey is gisteravond een opstand uit gebroken. Talrijke gevangenen rotten samen op een afgesproken tijd en trachtten de be waarders te overweldigen. Bij hun poging werden twee gevangen bewaarders zwaar gewond en twee gevange nen gedood. DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-FRANKRIJK. Uit Tarbes wordt gemeld, dat de rivieren langzaam in haar bedding terugkeeren. Als de verbetering, welke gistermorgen geconsta teerd was, aanhield, zou al het gevaar gewe ken zijn. Bij La Guiche is, waarschijn'ijk doordat de spoordijk als gevolg van de overstroomingen verzakt was, een goederentrein ontspoord. De machinist verdronk, de stoker kreeg ernstige brandwonden. De Garonne en Tarn en verscheidene zijri vieren zijn verder gestegen en gedeeltelijk bui ten hun oebers getreden. Men verwacht nog meer was, daar het in de Pyreneeën zwaar geregend heeft. Direct gevaar is er niet, maar de bevolking is gewaarschuwd en reeds is be gonnen met de ontruiming van Agen. SCHIETPARTIJEN TE BROOKLYN. Vijf dooden. In twee afzonderlijke schietpartijen in de i aliaansche wijk van Brooklyn werden gis- i""avond vijf personen gedood Een man schoot zijn vrouw, zijn schoon- i loeder en den broer van zijn vrouw dood. omdat hij, zooals hij verklaarde, den strijd mot ziiu vrouw beu was. Een honderd meter EEN DIEVENBENDE. Een bejaarde vrouw als leidster. Uit Kameng wordt gemeld: Onlangs slaagde de politie er in een 40 koppen tellende bende inbrekers, dieven en helers te arresteeren, die sedert jaren stelsel matig het district Hamm afliep en haar zetel te Kamenz had. Volgens de akten van beschuldiging staat, gezien de bekentenissen en bewijzen, thans reeds vast, dat de bende ongeveer 160 inbra ken en diefstallen heeft gepleegd in hotels, winkels, enz. Zij werkte in alle plaatsen van het district, somtijds ook te Aken en omge ving. Aan het hoofd stond een 59-jarige vrouw, door wier optreden het mogelijk is geweest, dat zich een tot in kleinigheden ge organiseerde inbrekersbende kon vormen. Zij richtte verkoopplaatsen op voor de gestolen voorwerpen. Voor de nachtelijke rooftochten voorzag zij de daders van wapens, die zij na afloop weder onder haar berusting nam. De bij de diefstallen betrokken personen ontvin gen van haar hun aandeel terstond in con tanten uitbetaald. Haar zoons, die alle bij de bende werkzaam waren één zoon maakte reeds door ophanging in de gevangenis een eind aan zijn leven bedreigden alle handlangers met den dood, indien zij iets zouden verraden. Gestolen werd alles, wat de bende in handen viel. DE GELOOFSVERVOLGING IN RUSLAND. De atheïsten worden van boven» af geremd. De correspondent van de D a i 1 y H e- r a 1 d te Moskou meldt, dat de wijziging van de Sovjetpolitiek in de dorpen, welke ge volgd is op het manifest van Stalin, verge zeld is gegaan van een wijziging in de hou ding der communisten ten aanzien van de kerk. Direct na het uitvaardigen van dit ma nifest, meldt de correspondent, zijn de plaat selijke autoriteiten begonnen met het aan banden leggen van de militante atheïsten. Te Kolomna, een kleine industriestad op hon derd mijl afstand van Moskou, die de cor respondent pas heeft bezocht, heeft de actie der autoriteiten zichbaar resultaat gehad. Eén der directe resultaten is geweest, dat de com munisten het verwijderen van de kerkklokken, die waren weggevoerd om het metaal voor in- dustrieele doeleinden te gebruiken, hebben ge staakt. EEN PSEUDO-DOKTER OPLICHTER. Werkzaam aan het Zeileisdnstituut. Een z.g. assistent arts, Buch, bij het pas geopende Zeileis-Galsspach-instituut te Ber- lijn is gearresteerd. Volgens zijn verklarin gen heeft hij acht semesters medicijnen gestu deerd en vroeger in Ulra gewerkt. Praktisee- rend geneesheer is hij niet. De aanleiding tot zijn arrestatie is volgens het „Berl. Tag." de volgende: De recherche was bij het naspeuren van de gangen van een aantal inbrekers er achter gekomen, dat een z.g. arts met een bekenden inbreker, een zekeren K., herhaaldelijk was geweest. Bij een verder onderzoek kwam aan het licht, dat deze K. behoorde tot een bende, die in het jaar '28 een reeks inbraken heeft gepleegd in het Westen van Berlijn De ge heimzinnige arts, die dikwijls in het gezel schap van K- was gezien, is gebleken een uit Saksen afkomstige misdadiger, Buch, te zijn, die door de justitie in Leipzig wordt gezocht De man is daarheen overgebracht. NOODLOTTIG GEVECHT TUSSCHEN EEN LEEUW EN EEN BEER. Naar de Tempo uit Cassel meldt heeft in den afgeloopen nacht in een beestenwa gen van een aldaar vertoevend circus een verwoed gevecht plaats gehad tusschen een beer en een jongen leeuw. De leeuw had een tusschenschot versplinterd en den beer aangevallen. De vrouw van den eigenaar van het circus kwam op het gebrul der die ren ijlings toeloopen en begaf zich in de Icooi om de beesten met zweepslagen uiteen te drijven. De beer liet zich verdrijven, doch de leeuw wierp zich plotseling op de vrouw en bracht haar met zijn klauwen zeer ern stig letsel toe. Inmiddels toegesnelde boeren en veldpolitie gelukte het de vrouw, die het bewustzijn verloren had, in veiligheid te brengen. De leeuw werd neergeschoten en de beer bezweek spoedig daarop aan de tij dens bet gevecht bekomen verwonding*-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1