Provinciaal nieuw» SCHERMERHORN. Pluimveeteelt Laatste berichten. Telegrammen Luchtvaart AMSTERDAMSCIIE HEERS van 14 Maart 1930 Opgave van tfo^rfUiollaniisoh l,an<lt»oiiwcre<llcl. 1%.V. bestuur. Met verschillende deelnemers wer den relaties aangeknoopt. Ook uit het binnenland overtreft het be zoek de verwachtingen. Handelsvereenigin- gen uit verschillende plaatsen hebben col lectief bezoek aangekondigd. andaag kwamen met een extra-trein de handelsver- eenigingen uit Groningen, Assen en Veen- dam op bezoek. VLOTGEBRACHT. De op de steenen glooiing nabij den in gang van de visschershaven te IJmuiden vastgeloopen Duitsche stoomtrawler P. G. 392 „Marie Richardson" is met behulp van uitgebrachte staaldraden op eigen kracht vlotgekomen. Het vaartuig is in het vissche- rijdok aldaar opgenomen, teneinde de beloo- pen schade aan den bodem van het voor schip vast te stellen. De glooiing is door het stooten eenigszins beschadigd. STAKING OPGEHEVEN. Op initiatief van Horecaf had inzake de «taking bij het café-restaurant van Kir.-.en te Amsterdam een bespreking plaats m.; bet bestuur van den bond van Hotel-, Café- en Restauratie-personeel in Nederland. Deze besprekingen leidden tot het resul taat, dat de staking opgeheven is en verdere onderhandelingen zullen volgen. EEN WAARDELOOS BANKBILJET. Twee rechercheurs hebben een 26-jarig los werkman aangehouden, die aan een bankin stelling aan het Rokin te .Amsterdam een waardeloos biljet van 10000 Mark ter ver zilvering aanbood. De man is, daar hij geestelijk niet normaal is te achten, later naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. 1 LIJK OPGEHAALD. In den vroegen ochtend is uit het wa ter aan de Haringkade te Scheveningen opgehaald het lijk van den heer N. S., eigenaar van een behangerij en stoffeer- derij aan de Javastraat te Den Haag, die gisteravond per fiets op weg was naar een klant te Scheveningen en blijkbaar door de duisternis misleid te water is geraakt en verdronken. DE PERIODIEKE SALARISVERHOO- GINGEN VOOR RESERVE- j OFFICIEREN. De adv.-generaal bij den Hoogen Raad, mr. van Lier, heeft vandaag geconclu deerd tot verwerping van het cassatie beroep tegen een arrest van het Haag- sche gerechtshof, waarbij ontzegd is een vordering oin aan reserve-officieren de zelfde periodieke verhoogingen uit te keeren als die aan de beroepsofficieren waren toegekend. Arrest op 2 Mei a.s. KORTE BERICHTEN. Door verhooging van verschillende posten in verband met werkloosheid zal het tekort op de begrooting 1930 der gemeente Emmen stijgen van 283000 tot 310.000. Deze verhooging zal als extra subsidie van het rijk worden gevraagd. Gisteren is de 50-jarige fouragehande- laar J. R., wonende te Uithoorn aan den Am- etel met zijn fiets in de Wetering aan den Zevenhovenschen dijk gereden. Hij is leven loos opgehaald. KOEDIJK. Dat het ontsmetten van koolzaad steeds meer ingang vindt bij de tuinbouwers bleek Donderdagavond. Een drietal kuipen, gevuld met verschillen de zakjes zaad werden ter ontsmetting aan geboden. Het werk werd uitgevoerd door de heeren W. Visser en Ws. Butter als voorzitter en secretaris der tuinbouwvereeniging „De West" en den heer Van Herwijnen van Sint- Pancras, van den Plantenziektekundigen Dienst. EGMOND AAN ZEE. Onder belangstelling van verschillende in gezetenen werd hier gistermiddag om twee uur ongeveer de reddingboot te water ge laten, voor één harer oefeningen onder lei ding van den schipper J. v. d. Plas. In het begin had men er nogal moeite mee de boot vlot te krijgen, doch na een half uurtje werken gelukte dir. Toen men een twartier geroeid had, werd de boot weer opgehaald en opgeborgen in haar tehuis, om er te blijven tot een volgende en naar wij hepen ook een oefentocht. HEEMSKERK De jaarvergadering van Het Witte Kruis vindt 25 dezer plaats ten lokale van den heer L. Schipper. EGMQND-EINNEN. De afdeeling van den Volksbond verga derde Donderdagavond. De opkomst was flink. De voorzitter, de heer Van de Reep, wees in zijn openingswoord op een mis plaatste propaganda tijdens den vasten avond. De heer Dekker van het Hoofdbestuur constateerde met genoegen den groei van de afdeeling. Hij ging na welke actie er nu gevoerd kon worden, in de lijn van het collectief contract. De leden moesten echter niet verwach ten, dat er reeds dadelijk veel te verwezen lijken valt. Daarvoor is op de eerste plaats noodig, dat schier alle werknemers zich or- ganiseeren. Spr. belichtte enkele punten uit het nieu we collectieve contract, speciaal het Kin dertoeslagfonds en de ouderdomsverzeke- ring. Het hoofdbestuur zal in dezen actief blijven: de leden en de werkgevers ontvan gen een exemplaar van het collectieve con tract. Daarna kan er over gepraat worden, en zal het hoofdbestuur verdere stappen doen. Hij dringt aan op propc unda. In verband met een gestelde vraag gaf spr- nog een uiteenzetting van een paar be palingen der Ziektewet. De G. Adv. dankte den spreker voor zijn helder betoog, en hoopte, dat de leden zijn woorden in daden zouden omzetten, waar om de voorzitter de vergadering sloot- Den llen Maart vergaderde de Coöpera tieve Boerenleenbank te Schermerhorn onde- voorzitterschap van den heer J Los. De rekening bedroeg in ontvangsten en uitgaven een bedrag groot 390626.41, waaronder eene op de reserve gebrachte winst groot 956.30. De rekening met bescheiden was nagezien door eene commissie bestaande uit de heeren J. Jonk, C. Groenewoud Kra mer en D. Modder, welke commissie ver klaarde deze in orde te hebben bevonden. De balans was in bezittingen en schulden groot 293795.04. Besloten werd de rente voor geleende be dragen te stellen van 5 1/4 op 5 proc.de rente van spaargelden bleef gehandhaafd op 4 procent. In 1929 bedroeg van 391 spaar ders het saldo te goed op het einde van daf jaar 270164.38 en is aan rente uitbetaald 10258.91. i Als lid van het bestuur werd herbenoemd de heer C. de Goedetot leden van den Raad van Toezicht de periodiek aftredenden de heeren Jb. Govers en Jb. de Boer. Tot plaatsvervangend Be~tiiurslid uit den Raad van Toezicht werd in He vacature J. Broersen gekozen de heer A. de Lange. TEXEL. Door de verschillende vereenigingen op ge bied van landbouw, pluimvee, bloembollen, enz. is besloten dit jaar alhier in 't begin van September een landbouwtentoonstelling te houden. Een bestuur is gevormd, waarin van elkp van bovengenoemde vereenigingen een paa- leden zitting hebben. Als algemeen secreta ris is benoemd de heer J. C. Kager te Den Burg. Dezer dagen is hier opgericht een On derlinge Rundveeverzekering. Reeds zijn 330 koeien hierin verzekerd, 't Verzekerd bedrag bedraagt ongeveer 80.000. De contributie voor 't eerste halfjaar is voorloopig gesteld op 1 pet. SCHOORL, Op Zondag 9 Maart 1.1. hield de Afd Schoorl-Schoorldam van den Bond voor Staatspensionneering hare jaarlijksche Pro paganda-vergadering in het lokaal van C. Marees te Groet. De voorzitter, de heer R. Wognum opende deze vergadering met eene kernachtige rede, waarin hij vooral deed uitkomen, waarom de vergadering op Zondagavond werd ge houden, n.1. om de jonge menschen aan te sporen vooral ook hunne medewerking te ver- leenen tot het bereiken van het schoone doel, dat de Bond beoogt. Als spreker trad op de heer W. Schoenma ker van Grosthuizen, met als onderwerp: „Ons verlangen naar eene betere samenle ving", welke rede met groote aandacht wer.1 gevolgd en een daverend applaus oogstte, vooral ook wat betreft de daarin voorkomen de schoone gedichten. Wij zien den heer Schoenmaker gaarn: weer eens terug. Het verdere van dezen avond werd aange vuld door de zeer gewaardeerde medewer king van eenige dames en heeren der Too- neelvereeniging Nieuw Leven en het Intiem Cither Kwartet, beiden, van Schoorl, die het publiek op een verdienstelijke en aangename wijze bezig hebben gehouden. Alle lof aan deze dames en heeren. De afdeeling kan met genoegen op dezen vruchtbaren avond terugzien. Eenige nieuwe leden konden geboekt wor den. BERGEN. De telepaath Maloïtz. De bekende telepaath Maloïtz, die al zoovele keeren in onze omgeving zijn seances heeft gegeven en vooral tijdens de laatste kermis in Alkmaar een groot succes boekte, komt Zondag te Bergen een seance geven. In de Rustende Jager zal des avonds een voorstelling worden gegeven door den telepaath, terwijl de jkende humorist Diederichs ter afwis seling de bezoekers zal trachten te ver maken met eenige liedjes en andere cabaret-kunst. Echter, voordat de seance in de Rus tende Jager begint, zal eerst een tele pathische seance gehouden worden in het openbaar. Een aai tal vooraanstaan de personen uit Bergen o.w. de burge meester, heeft n.1. een zeer moeilijke op- acht samengesteld, die Maloïtz in het openbaar zal moeten uitvoeren. Zondag middag kan men dus Maloïtz door de straten zien rijden met een auto, en kan dus iedereen getuige zijn van de uitvoe ring van de opdracht, die natuurlijk geheim gehouden wordt. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a, te Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor ant woord insluiten en blad vermelden. OVER GAASBODEMS, BATTERIJEN EN DRINKWATER IN DEN WINTER. In den laatsten tijd ontving ik veel brie ven omtrent gaasbodems en kuikenhokken. Zooals de meeste der lezers wel zullen we ten berust hrt principe er van op het feit dat de mest der kuikens door de mazen omlaag valt. De kuikens kunnen zich hiermede dus niet meer besmetten. Verder valt voer waar aan de kuikens gepikt hebben door het gaas naar beneden en kunnen ze daardoor ook verder niet meer bij. Nu heb ik met deze gaasbodems met groot succes proeven geno men tern pullorum en worden ze in het bui tenland ook tegen coccidiosis gebruikt, dus bij oudere kuikens. Sommige fokkers die al jaren lang met coccidiosis tobcfen kwamen er door een gaas bodem af en andere beginnen er nu mee gaasbodems aan te leggen. Het gaas dat ik gebruik heeft vierkante mazen van y~ En- gelsch duim, dus ongeveer 1.2 c.M. Het ligt 12 c.M. boven den vloer van het hok en deze vloer zelf wordt met een laagje turfmolm bedekt. Men moet het gaas dus spijkeren op ramen van planken van 12 c.M. breed welke op hun kant staan en het gemakkelijkst doet men dat als men de ramen afmeet naar de mazen van het gaas. Als men nu hierop een kunstmoederkachei wil plaatsen moe4 uien dus anart steun«n. daar anders de kachel niet stevig genoeg staat. Heeft men centrale verwarming dan moet men er om denken dat de kuikens on der de warmwaterbuizen niet te hoog zitten op het gaas en last krijgen van de warmte. Als men de gaasbodems gebruikt tegen pullorum dan is het voldoende als de kui kens er 10 tot 14 dagen op zitten. Het be smettingsgevaar is dan voorbij. Fokt men echter piepkuikens en is men bang voor coc cidiosis dan moeten ze er eenige maanden op blijven. Ik heb mijn proefkuikens 4 'A maand op het gaas laten zitten en dit ging uitste kend. De dieren waren best op dreef, doch na een paar maanden worden de mazen van !/z duims te eng en blijft de mest er op lig gen. Men moet dan dus wijdere mazen ne men. Verder gaan de kuikens als ze te dicht opeen zitten zich uit verveling pikken en moet men ze dus afleiding bezorgen door wat groenvoer in het hok te hangen. Men doet het beste een koolstronk of zoo te nemen en deze zoo hoog te hangen dat ze er slechts met moeite bij kunnen komen. Nadat min gezien had dat de kuikens op deze gaasbodems best gezond waren en voorspoedig groeiden, is men het principe gaan wijzigen en heeft op zeer kleine ruimte als het ware een aantal rennetjes met gaas- bodems boven elkaar gezet en zoo kan men dan op een oppervlakte van een paar vier kante meter in vier tot vijf verdiepingen wel ten vijfhonderd kuikens opfokken. Zoo'n toe stel noemt men nu een batterij-kunstmoeder, waarom weet ik niet. Deze batterij-kunstmoe ders hebben enorm snel opgang gemaakt en in allerlei landen en in Amerika gebruikt men ze al in een groot aantal in één ver trek, zoodat men dan soms 40.000 kuikens te gelijk opfokt. Hierbij past men twee sy stemen toe en plaatst men de batterijen in een sterk verwarmd vertrek, zoodat alle kui kens dezelfde warmte hebben, of men ver warmt elk rennetje van de kunstmoeder apari en kan dan men de batterij in 'n gewoon onverwarmd vertrek zetten. In ons land heb ik verleden jaar uitvoerig over deze nieuwe methodes geschreven en thans stroomt het van alle kanten van brieven om inlichtingen. Ik blijf echter zeer voorzichtig in mijn ad viezen, daar ik zelf nog geen ervaring heb. Zoolang ik er zelf nog niet mee gewerkt heb kan ik feitelijk geen enkel advies geven en ik raad ook lezers, die er nu mee beginnen wil len aan, zich geen dure zaken aan te schaf fen vóór ze het systeem bij kennissen in de buurt met succes hebban zien werken. Ik hoop spoedig een paar batterijen op proef te krijgen en zal dan de zaak bestudeeren met kuikens. Men vergete niet dat er allerlei bezwaren te overwinnen zijn inzake verwarming e«"i voeding vooral. De voeding is een zeer voornaam punt bij dit systeem waarbij d kuikens steeds binnenshuis zitten en als h°, voer niet speciaal hiervoor berekend is, kom er niet veel van terecht. Het is dus zaak nog een poosje geduld te hebben en niet te ham van stapel te loopen. Overigens dienen we er om te denken nu het koud begin te worden, dat we onze kip petjes goed verzorgen en vooral ook om het drinkwater denken. Kippen die leggen heb ben heel wat drinkwater noodig en als dit bevriest kunnen de dieren daar zeer veel las' van hebben en direct uit den leg gaan. Om het water te verwarmen kan men allerlei in richtingenm aken, vanaf een klein petroleum vlammetje onder den drinkbak tot electrischt wier stralen van boven af op het water gere flecteerd worden en dit zoodoende verwar men. In den handel zijn ook allerlei inrich tingen daarvoor verkrijgbaar en voor men schen die overdag van huis moeten, zijn de ze inrichtingen wel gewenscht. rEen gewone petroleumlamp is vaak al voldoende maar men zorge er natuurlijk voor, dat deze om geven wordt door een beschutting en wel zoo danig, dat de kippen er niet bij kunnen ko men en de boel niet in brand kan vliegen Met een gewone triplex theekist kan men al wonderen doen op dit gebied en heeft men tevens het voordeel dat de drinkbak zoo hoog staat, dat er geen vuil van den grond inge- krabt kan worden. Zorg dus voor voldoende drinkwater en houdt dit rein. Dr. TE HENNEPE. Houdi Uw huis van muggen schoon En gezondheid is Uw loon. TWEEDE KAMER. In de zitting van heden werd besloten aan de agenda voor Dinsdag toe te voegen het ontwerp betreffende de arbitrage-over- eenkemst tusschen de Vereenigde Staten en Nederland en het ontwerp betreffende schadevergoeding aan de aannemers van het Wilhelminakanaal. Voortgezet werd de behandeling van het ontwerp betreffende.de winkelsluiting. Dc gistermiddag behandelde amendementen van prof. Visscher op art. 9, om de in dit ar tikel mogelijk gemaakte ontheffing van de bepalingen der wet niet te doen gelden voor den Zondag, werden alle verworpen. Art. 9 werd daarop zonder stemming aan genomen. PRINSES JUL1ANA NIET NAAR INDIE. 'S-GRAVENHAGE, 14 Maart. Wij ver nemen uit de beste bron, dat alle geruchten als zou prinses Juliana eerlang een reis naar Nederlandsch-Indië ondernemen, vo! komen uit de lucht zijn gegrepen. EEN RECHTERLIJKE DWALING? Naar wij vernemen, zal mr. D. den# Hol lander, advocaat en procureur te Amsterdam, binnenkort bij den Hoogen Raad een revisie- verzoek indienen ten behoeve van een jongen man, die ispecteur is geweest bij een loterij- bedrijf te Den Haag. Bedoelde persoon is ter zake diefstal door het gerechtsfo te Den Bosch veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, welk arrest in cassatie door den Hoogen Raad is bevestigd. Mr. den Hollander is op grond van een diep gaand onderzoek in deze zaak tot de overtuiging gekomen, dat de betrokkene, die naar 't buitenland is uitgeweken, onschuldig is. DE DIPLOMATIEKE DOUANE-CONFERENTIE. Het standpunt van Engeland. Uit Genève meldt men ons: De Engelsche minister van handel, Gra- ham, heeft hedenochtend in een bijzonder plenaire zitting van de diplomatieke douane- conferentie het standpunt van de Britschc delegatie ten opzichte van de van Fransche zijde voorgestelde ontwerp-overeenkomst, betreffende principieele, één-jarige stabilisa tie van de Europeesche douaneverhoudtngen uiteen gezet. Graham betoogde, dat het ontwerp onge twijfeld een onderscheid schept tusschen de verplichtingen van die groepen staten, welke autonome douane-tarieven bezitten en die groepen, welke de douane-bepalingen in de handelsverdragen geconsolideerd hebben. In verband daarmede moet Groot-Brittan- nië, dat tot den eersten groep behoort, eischen, dat minstens de in het ontwerp van alle verdragspartijen betreffende de stabili teit der douaneverhoudingen opgenomen waarborgen, niet verwacht worden. Verder mogen uitzonderingen op de algemeen geldende bepalingen niet tal rijk zijn. Indien niet aan deze laatste be paling wordt gehouden, dan moet ook voor de andere benadeelde verdrags partij het recht geschapen worden, het verdrag op te zeggen en zich terug te trekken. Met betrekking tot de door de Tweede commissie uitgewerkte overeenkomst, volgens welke de deelnemers aan de conferentie zich verplichten in de toe komst economische en douaneonderhan- delin.ren te voeren om een betere econo mische organisatie in Europa en in het bijzonder een geleidelijke verlaging der douanetarieven te verwezenlijken, ver klaarde Graham, dat hii in principe deze overeenkomst aanvaardt en hij sprak de hoop uit, dat deze onderhandelingen on verwijld zullen worden aangevangen. Iing in het Hoogerhuis nog ernstig lijkheden voor de regeering zou kun mc?i- leveren. Officieel wordt verklaard dien hit Lagerhuis wederom in mèera Yin" tegen de regeering zal stemmen dr - ring eerder zal denken aan intrekking ,*egee" wet dan naar aanleiding van een iL .A stemming af te treden. Olijke Vanmorgen deed in sommige het bericht de ronde, idat de regPp^en met 't oog op parlementaire moeiliiw!!1* den haar ontwerp-kolenwet zou ingetrokken. Dit bericht wordt door geeringskringen tegen gesproken en nï juist genoemd. GRAANPAKH'UIZEN IN BR A \n BOEKAREST, 14 Maart. UH BotoL wordt gemeld, dat in de graanpakhuizen nabij het station aldaar een brand is uit™ broken, waardoor 600 wagons uraan brandden. Er bestaat nog slechts geringe hoop, een deel der pakhuizen te behoudt Men vreest echter niet te kunnen voor. komen, dat het vuur over slaat naar het stationsgebouw. INVAL IN COMMUNISTISCHE VERGADERING. IP Dl 17 a I F M20I P/rt?nen, geresteerd. JERUZALEM. 14 Maart. De politie heeft gisteravond een inval gedaan m een communistische «ergadering, die in het heim gehouden werd in de nabijheid van de Omar-Moskee te Jeruzalem. De poli»'» drong onverwachts het lokaal binnen en arresteerde den voorzitter, die een agent van Moskou zou zijn en gekleed was in Arabische kleederdracht en 4 Joden en 15 Arabieren. Onder de laatsten zou zich ook een lid van de familie van den groot* Mufti bevinden. EEN NIEUWE ZUIDPOOL- EXPEDITIE? Op het oogenblik is men te Londen druk bezig met de voorbereidende werkzaamheden voor een nieuwe Zuidpool-expeditie onder 'eiding van commandant Worsley, die o a deelnam aan de beide Zuidpoolexpedities van Shackleton als commandant van de beid "diepen, waarmee deze indertijd zijn pool- ochten heeftg emaakt. Volgens deDailyHeraldis deze ex peditie op grooter leest geschoeid dan de vo rige expedities en zij zal een bedrag van on geveer 25.000 kosten. VAN LEAR BLACK. Uit Akyab wordt gemeld dat de Ameri kaan Van Lear Black, die daar den vorigen dag met zijn vliegtuig was aangekomen, gis termorgen de vlucht naar Tokio heeft voortgezet. DE ENGELSCHE MIJNWET. Terwijl het nog niet zeker is hoe de behan- 'eling van de mijnwet in het Lagerhuis zal rerloopen, erkent men reeds, dat de behande HET PORTUGEESCHE LUCHTVAART. MONOPOLIE ONDERTEEKEND. Het verdrag inzake het Portugeesche i'jchtvaartmonopolie is gistermiddag te Lis sabon onderteekend. Het monopolie voor het landen op de Azoren en de Kaap Ver- dische eilanden, dat voor het luchtvaartver- keer over den Oceaan van beslissende be teekdnis is, is hiermee voor den duur van 30 jaar verleend aan een onder Franschen invloed staande onderneming. Het protest van de Ver. Staten en de tegenvoorsteliep van enkele andere landen zijn dus tever geefs geweest. tOut>«agen per draaiLooze teleioon). STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v, Kol Bank 1000 Vorige koers 102'/is 171'/, 205 Ned. Ind. Handelsbank j 151 (3). 520 Fransche Banken D. Reichsbank 280'/j INbUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker HolL Kunstzijde 99'A 148.4 131 30"4 85' Koers van beden Ie Margarine Unie 3023 --- - - - 449V» Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL p Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific t Wabash 'Exdividend. fExclaim. 747 8 148V+ 102%, 39 180 '/ltj 294 554',, 399 150 129 61'/, 172 Vs 165 109 370 385V, 160 ,j 1374 IO31/2 193 111 65/iu 32»/, 30 170»/g 78i', 67 871/. 335 3921,4 383 59 2 Vjs 132'A 225A'4 547/,, pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2,15 171 525 275 522 99 148 50 130 98-9 148-50 130 97 8 130 96-7 149 49-'/« 301 444 277-302 442 6 441-7 "01 v, 442-3 39 V, 73 1017,8 182 391 j 553'/, 555 399 172 387 386 7'/, 162 160^-11 3859 4-1 1351/, 104 1351/,-7 136VW 135 40 110 65/l6 lllll 171/i - 2 89 334 6 390 380-1 91-:. 334-6 390Vr 379 80 336-40 90 339-4f 391 384-7 23 59 23-YJ» 55 PROLONGATIE vorige koers 2'/, pCt. heden 2'/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen 1 >r Berlijn 1 1 I Parij. Brussel (Belga) k J Bazel Weenen p. Sch. 100, Kopenhagen Stockholm Osio NIET OFFICIEEL New-York JL X I .^4 Vorige koers 12.12/,, 59.47 9.76 34 76'/, 48 24 35.121/, 66.75 67.95 66.72V, 2.493,s 13.06 Koers op het en 3 uur 12.129',, 59.49 9.76 34.76 48.26 35.12/, 66.75 I 68.95 66.721* 2.49 W 13.M

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6