Filmnieuws. Vraag en Aanbod Buitenland De vroeger vaak tot de schoolkinderen ge richte vraag: „Waar is het Raadhuis?" zal thans niet meer behoeven te worden gedaan. Het staat thans op een in het oog loopende plaats, en spr. hoopte, dat men het met hem eens zou zijn, wanneer hij zegt, dat de in richting aan alle e schen voldoet. Spr. wenschte de gemeente geluk met de tot stand koming van het gebouw en hij hoopte nog tal van jaren in de ruime secreta rie werkzaam te zijn, in het belang van de gemeente Koedijk. Namens de ambtenaren en den bouwkun dige bood spr. een oud-Hollands zitje aan voor de gang van de 2de verdieping. (Applaus!) Voor- en tegenstanders zullen zich over de tot stand koming moeten verheugen. Het r a a d s 1 i d de heer Hart, herinner de eraan, hoe de ambtsvoorganger van den burgemeester ook steeds op het bouwen van een nieuw Raadhuis had aangedrongen, maar hoe daarvan, tengevolge van financiee ls moeilijkheden, moest worden afgezien Spr. was overtuigd, dat de burgemeester al zijn zorg eraan besteed had, om het goed te doen worden en hij kon zich dan ook inden ken, dat deze een stuk van zijn leven in dit gebouw heeft vastgelegd. Als voorzitter van de Woningbouw-Veree- niging had spr. iets dergelijks meegemaakt. Hij verheugde zich erover, dat de bouwkun dige van de Woningbouwver. „Goed Wo nen", ook de architect is van dit gemeente huis, omdat hij is een jonge man, uit een ar beidersgezin voortgekomen. Z.i. was het den architect gelukt, een smaakvol gebouw met mooie, eenvoudige lijnen tot stand te bren gen. De eenige tegenstemmer voor den bouw in den Raad, heeft daarna getoond, een ijverig medewerker te zijn, waarvoor spr. hem een woord van hulde bracht. In de gemeente viel later een zekeren tegenstand te zienhij had dit gaarne eerder gezien, omdat hij zich sterk maakt, dat de tegenstanders voorstan ders zouden zijn geworden, wanneer de voor- en tegenstanders zich met elkander hadden gemeten. De medewerking van de plaatselijke ver eenigingen, die naar voren is gekomen, heeft dezen dag tot een onvergetelijken gemaakt en hen mag daarvoor een woord van hulde niet worden onthouden. Spr. hoopt, dat dit Gemeentehuis zal me dewerken aan de beschaving van den geest en zal mogen bijdragen tot ons aller levens geluk. Ook hij herinnerde aan den strijd, in het oude Raadhuis gevoerd, in het belang van de gemeenschap. Met dankbaarheid meende hij terug te kunnen zien op het daar verrichte werk en hij hoopte, dat het hooge peil, waar op de discussies in het oude Raadhuis ston den, zal worden overgebracht naar het nieu we. (Applaus!) Alleen om financiëele redenen een tegenstander. De heer Smit, lid van den raad, was 31 Mei 1929 in den Raad de eenige tegenstan der. Spr. hoopte, dat de burgemeester van daag zijn felicitatie zou aannemen, want zij was oprecht gemeend. Alleen om financieele redenen had hij tegen gestemd. Het kwam hem toen voor, dat het oude Raadhuis nog wel wat meekon. Misschien was dit van hem wel wat mee kon. Misschien was dit van hem dat de lasten van het nieuwe gebouw, de ge meenschap nimmer te zwaar zullen worden en dat dit gebouw zal worden het Raadhuis /an het welvarende dorp Koedijk. Alkmaar van 1773 tot 1855, Heer van de Heerlijkheid Koedijk De Burgemeester van Alkmaar, 'Mr. Wendelaar, had laten nagaan, hetgeen in den loop van de geschiedenis tusschen Alkmaar en Koedijk is voorgevallen. Eén feit wenschte hij naar voren te halen en wel, dat in 1770 het gemeentebestuur van Alkmaar aangekocht heeft de Heerlijkheid Koedijk, waardoor achtereenvolgens tot 1855 de Bur gemeesters van Alkmaar, Heer van de Heer lijkheid Koedijk zijn geweest; waarom des tijds voor 5000 die Heerlijkheid werd ge kocht, kwam niet vast te staan, zoodat het vermoeden is overgebleven, dat dit uitslui tend gedaan was terwille van de eer en den titel. In dien tijd bestond er een sterke diffe rentie tusschen het platteland en de steden en het was spr. juist aangenaam om te kun nen constateeren, dat door de veranderde tijdsomstandigheden tegenwoordig van een dergelijke tegenstelling geen sprake meer kan zijn. Het platteland beseft, dat het de hulp van de steden noodig heeft en de steden "ÏHE STREET-G1RL (EEN LIED DER LIEFDE). Een sound-film in de Cinema Americain. The Street-girl is de origineele titel van deze film. De straatmeid, zouden wij Neder landers willen zeggen. Maar dat zou niet goed zij, want een straatmeid is the street- girl heelemaal niet. Het meisje, dat hier een hoofdrol speelt, is een lieve verschijning, die het goed meent met haar medemenschen, die een goed karakter heeft en heelemaal niet van het straatleven houdt. Nee, het is een uitstekende violiste, die door toevallige omstandigheden in aanraking komt met een muziek-kwartet, dat in een ar moedig restaurant een schamel stuksken brood verdient. En door toedoen van dit meisje krijgen de „Vier Jazz Zingers" een beter engagement en worden zelfs beroemd. Het viertal neemt de violiste, Freddy Joycelle heet ze, in het clubje op en soms vieren ze triomphen. Dan komt een prins uit het geboorteland van Freddy in het grootsche restaurant. Hij is verrukt van het spel van Freddy en begint een fluitpartij. Daardoor wekt hij de jalouzie op van den pianist, wiens vriend schap overgegaan is in een oprechte liefde voor het kind. Die jaloerschheid dreigt der ust van het clubje te verstoren, maar de prins trekt zich opzetelijïc terug, als hij ontdekt, dat F; .ddy en haar pianist bij elkaar hooren. Zoo komt het paar bij elkaar terug na korte scheiding en het slot is een vroolijk, uitgelaten troepje, waaronder twee gelukkige menschen. Q» i&nw«rk is goed m elkaar gezet. De begrijpen, dat zij zonder het platteland nieés zouden zijn. Het gemeentebestuur van Alkmaar is ten allen tijde bereid, mede te werken aan alle zaken, die de streekbelangen kunnen bevor deren. Het verheugde spreen stoffelijk blijk daarvan te kunnen geven. Namens het ge meentebestuur van Alkmaar bood spr. een mooie ets aan voor het Raadhuis, voorstel lende de Groote Kerk van Alkmaar. Hij hoopte, dat tot in lengte van dagen het Raadhuis zal strekken tot heil van de bevol king van Koedijk. De opening van het Raadhuis voor Koedijk een dag van groot belang. De Burgemeester van Hens- broek, de heer Kooiman, was dankbaar voor de uitnoodiging, omdat nog altijd in zijn hart gloeit een vonk voor de gemeente, waar hij zoo lang heeft gewoond en waar hij 9 jaar in het oude gemeentehuis zijn werk als ambtenaar had verricht. Spr. was overtuigd, dat de opening van het Raadhuis voor Koedijk een dag van groot belang is. Hij hoopte, dat in het nieuwe Raadhuis de belangen van Koedijk steeds op de juiste wijze zouden worden behartigd en haalde nog eenige oude herinneringen aan het oude Raadhuisje op. Hierna bood hij een vergrooting van een door hem in 1905 vervaardigde foto van het oude Raadhuis aan. Koedijk en St. Pancras namen ver schillende gemeenschappelijke be sluiten. De Burgemeester van St. Pan cras, de heer Kronenburg, wees erop, dat de belangen van Koedijk en St. Pancras sa tnengaan. Dit, wegens den aard van de be volking en mede om de ligging, omdat St. Pancras ligt met een weg tusschen twee ge deelten van Koedijk. Spr. herinnerde aan het gemeenschappelijke besluit om tusschen Koe dijk en St. Pancras door de Daalmeer een pad te maken, dat staat voltooid te worden, waardoor de gang van de gemeentenaren aan het Zuideinde naar het Raadhuis te Koedijk wordt vergemakkelijkt. Hij hoopte, dat het nieuwe gebouw tot ze gen zal zijn voor de toekomst van Koedijk. (Applaus Het belang van de gemeente vor dert niet alleen goede arbeidsvoor waarden voor de ambtenaren, maar ook, dat het Gemeentebe stuur is gevestigd in een behoorlijk gebouw. De Burgemeester van Schoorl, Baron van Fridagh, was van oordeel, dat^t belang van de gemeente niet alleen vordert goede arbeidsvoorwaarden voor de ambte naren, maar ook de huisvesting van het ge meentebestuur in een behoorlijk gebouw. Het oude gebouw voldeed reeds lang niet meer aan bescheiden eischen, die ook ten platte- lande aan een gemeentehuis behooren te worden gesteld. Spr. feliciteerde Koedijk met het nieuwe gemeentehuis, huldigde den burgemeester namens den Vleeschkeuringsdienst Schoorl en bood hem, mede namens zijn college van Warmenhuizen, den heer Nolet, voor de burgemeesterskamer, een mooie aschbak aan. (Applaus Koedijk thans in het bezit van een Gemeentehuis, den naam waardig. De Burgemeester van Broek op Langenaijk was van oordeel, dat Koe dijk thans in het bezit van een gemeente huis was gekomen, dat aan redelijke eischen voldoet en den naam waardig is. Hij wees erop, dat het contact tusschen de bevolking van Koedijk en zijn gemeente door de veiling een nauw contact is, al moest ge zegd worden, dat de liefde wel een beetje van één kant kwam, een gevolg van het feit, dat de bedrijven van de bevolking meebren gen, dat de bevolking van Koedijk Broek op Langedijk regelmatig als marktplaats be zoekt. Namens zijn gemeente had spr. gemeend, Koedijk door het aanbieden van een mooie bloemenmand te moeten huldigen. Hij hoop te, dat het nieuwe Gemeentehuis aan de ver wachting zal voldoen en nog vele jaren het huis zal zijn, waarin de belangen van Koe dijk goed worden behartigd. De verhouding tusschen Koedijk en Bergen steeds eene van aange- namen aard. De Burgemeester van Bergen had met veel genoegen den tocht naar Koedijk aanvaard, om de opening van het nieuwe Raadhuis bij te wonen. De betrekkingen tus- ensceneering is uitstekend en er zit gang in het werk. De hoogtepunten vormen wel de cabaret-liedjes van de „band" en de soli van de violiste, terwijl daarnaast het spel zelf niet vergeten is. Met het uitgebreide voorprogramma, dat o.m. een leuke klucht en een geestige truck- teekenfilmpje bevat, heeft de Cinema weer een uitstekend programma van lichte kost, waar na men met genoegen naar zit te kijken en te hooren DE ONTWAKENDE SPHINX. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De ontwakende sphinx, het ontwakende Afrika. Hier en daar zinspeelt deze Ufa- film op een ontzaglijk wereldgebeuren in de toekomst, een gebeuren van zoo grooten omvang dat we ons er nauwelijks een voor stelling van kunnen vormen: de rassenstrijd. Het donkere Afrika kunnen we ons den ken als een geheimzinnig lachende sphinx, door de zee gescheiden van het oude Euro pa dat in zoeten sluimer is verzonken Behalve dat ze dan dit probleem even aanraakt is „De Ontwakende Sphinx" een goed geslaagde natuurfilm, die ons, bij Kaapstad beginnende en bij Kaïro eindigen de, dwars door Afrika voert. Zuid-Afrika is een diamantland; August Stauch, de groote diamantkoning bezit ge weldige delverijen. Worden ergens diaman ten of goud gevonden, iedereen wordt door den hartstocht om spoedig rijk te worden, bezeten, en in minder dan geen tijd verrijst een heele delversstad, waar de bontste schakeeringen van de maatschappij door- eenwoelen. Door het vroegere Duitsqh Oost-Afrika wordt de Zambesi, met zijn majestueuze schen Koedijk en Bergen hadden zich steeds gekenmerkt 'als die tusschen goede overbu ren. Spr. hoopte, dat ook in de toekomst de samenwerking tusschen Bergen en Koedijk zoo zal blijven als ze is en bood als symbool van sympathie den Burgemeester een vloel- drubher aan. (Applaus!) Koedijk heeft niet te Magen over den nieuwen Burgemeester. De heer A. S c h u i n sprak namens de Vereeniging „Ons Belang" aan het Zuidein de. Hjj oordeelde, dat Koedijk niet te klagen heeft over den nieuwen Burgemeester, omdat tijdens diens bestuur verlaging van belas ting tot stand is gekomen, net nieuwe Raad huis en straks het nieuwe rijwielpad, waar door de Zuideinders gemakkelijker in Koe dijk kunnen komen. Hij hoopte, dat de Burgemeester nog vele jaren in het nieuwe Raadhuis in het belang van Koedijk mag werken en bood namens drie Vereenigingen voor de Raadszaal het portret van Prinses Juliana aan en een schil derijtje voor de burgemeesterskamer. (Ap plaus!) Mevr. Den Hartogh voerde namens de Handwerkvereeniging het woord en bood namens deze vereeniging voor de Raadszaal een copie aan van een teekening, waarop was uitgebeeld, hoe Koedijk er vóór 200 jaar uit zag. (Applaus!) De heer W. B u 11 e r s sprak namens de Tuinbouwvereen. „De West". Hij constateer de, dat de Burgemeester, het Gemeentebe stuur, Ged. St. en Prov. St. meeleven met den tuinbouw en spr. uitte den wensch, dat dit ook eenmaal van de regeering gezegd kan worden. Ds. B a a r uit Alkmaar voerde als consu lent te Koedijk van de Ned. Herv. Gemeente het woord. In de uitnoodiging had spr. het bewijs ge zien, dat de burgerlijke gemeente met de ker kelijke gemeente wil samenwerken. De spits van de kerk wijst op de eeuwige roeping van den mensch. Moge dit Raadhuis den men schen wijzen op hun maatschappelijke roe ping. (Applaus!) De heer K. Madderom was van oordeel, dat de roep van allen was: „Wat hebben we nu een mooi Raadhuis". Hij hoopte, dat in dit nieuwe Raadhuis steeds besluiten zullen worden genomen, die de tevredenheid van de burgerij kunnen weg dragen en spr. constateerde, dat de burgerij de ervaring gedurende vier jaar heeft opge daan, het best met den nieuwen burgemees ter te kunnen vinden. Voor de bouwers vrees de hij nog een jaar van goedkooipe piepers. Spr. eindigde met den wensch, dat het den Raad en den Burgemeester en zijn vrouw io alle opzichten goed mag gaan. (Applaus!) Hierna kwamen twee kinderen van den Burgemeester, in het wit gekleed, den Bur gemeester een papiermand met bloemen aan bieden. De heer P. Swetsman voerde namens 13 vereenigingen het woord, en wel namens het B. A., het Onderl. Ondersteuningsfonds, de Ver. voor Ziekenhuisverpleging, de afd Koedijk van het Witte Kruis, de Begrafenis- vereen. „De laatste Eer", de Bouwvereen. „Goed Wonen", de afd. Koedijk van Staats pensionneering, de afd. Koedijk van den Ijs bond Holl. Noorderkwartier", de Coöp. Aan en Verkoopvereen., de Tooneelvereen. „De Roos", de muziekvereen. „Aurora", de zang vereen. „Zanglust" en de gymnastiek vereen. „Voorwaarts". Namens al deze vereenigingen uitte spr. den wensch, dat de Raad in het mooie ge bouw mooie besluiten zal nemen. (Ap plaus!) Wethouder W. V i s s e r sprak namens de Coöp. Boerenleenbank, het Bannebestuur van Koedijk en de Tuinbouwvereen. „De West". Namens die vereenigingen bood hij een mooie staande klok voor de hal aan. in de hoop, dat die steeds den goeden tijd zal aan wijzen. Hij hoopte, dat in het nieuwe Raad huis steeds een goede geest zal heerschen, die aan den bloei van Koedijk ten goede zal komen. De burgemeester deelde mede, van den Pastoor van Oudorp een schrijven te hebben ontvangen, waarin deze berichtte, tot zijn leedwezen verhinderd te zijn Het vriendelijk gestelde schrijven had hem bui tengewoon goed gedaan en het verheugde hem, dat de kapelaan, als plaatsvervanger van den pastoor aanwezig was. Kapelaan Van V u c h t verzekerde, dat men op de pastorie met de uitnoodiging zeer ingenomen was. Oudorp is een vreemde parochie Zij strekt zich uit over vier gemeenten en het hartelijkste deel daarvan is wel het bouwers volk van Koedijk. Met de kern van Koedijk, watervallen bereikt. Spoedig zijn we in Beira en vandaar kunnen we met den trein in Britsch Nyassa komen. Het reizen op die lijn munt niet uit door goedkoopte. Het tarief bedraagt n.1. 20 cent per K.M. In de Katanga Zuidelijk deel van de Kongo zien we de reusachtige kopermijnen, die een zeer groot deel van de wereldbehoefte aan koper dekken. Zoo gaan we verder, langs de hooge ber gen van Midden-Afrika naar de Nijl. En ondertusschen wordt er gejaagd op leeuwen en olifanten, op het vleesch van welke laat- sten de negers al even snel komen toeloo- pen als de dwaze blanken op het goud en de diamanten. Deze reis door het donkere werelddeel is wel zeer interessant en het dubbel waard om door velen gezien te worden. Op stap met Aline. Annie Andra als Aline en William Fresh- man als de jonge Lord Patrick vervullen de hoofdrollen in de aardige comedie „Op stap met Aline". Een zeer goed getypeerde Engelsche huisknecht maakt zich ver dienstelijk als spion, en ondanks dat, is het einde een gelukkig paartje. Het wekelijksch reisje gaat nog steeds verder het Zuiden van Duitschland in. Deze week met de tandradbaan door schil derachtige bergstreken naar Feldberg. DICH HAB' ICH GELIEBT. Twee nieuwigheden in het Victoria- Theater. Die nieuwigheden zijn: een sprekende ko mische twee-acter en een Duitsch-spreken- de film. Na een journaal, dat ons verschillende aldus spr.. kwamen wij nooit in aanraking en daarom vonden wij de uitnoodiging aange naam. Het nieuwe Gemeentehuis geeft een een- voudigen, sierlijken en degelijken indruk en spr. hoopte, dat de Raad daarin lang. een voudig; en degelijk mag samenwerken, ter behartiging van de gemeenschappelijke be langen van Koedijk. (Applaus). Het hoofd der school, de heer S c h u f - fers dankte den Commissaris der Koningin voor zijn tot de kinderen gesproken woor den en verzekerde, dat de kinderen, hoewel het weer slecht was, toch gaarne hadden willen meewerken ter bevordering van de goede stemming. Spr. bracht den burgemees ter dank voor het betrekken van de school kinderen in dezen dag en de hun geboden versnaperingen. Hij eindigde met den wensch. dat m deze zaal veel goede besluiten geno men mogen worden in het belang van Koe dijk en in het belang van het onderwijs in het bijzonder. De voorzitter bracht hierop in een wel wat lang betoog de verschillende spre kers dank, waarna het Raadhuis werd bezich tigd. Na afloop hiervan vereerrigde men zich in de plaatselijke herberg, waar het Gemeente bestuur aan de genoodigden een thee aan bood. Het Harmoniecorps concerteerde. TE KOOP REISKOFFERGRAMO- FOONTJE en 16 platen en gebruikte FIETS (Brennabor). Te bevragen NASSAUPLEIN 12. TIMMER- en BRANDHOUT TE KOOP, 2e hands KIPPENHOKKEN met en zonder ren, vanaf 10 tot 60 kippen. Niet op Zondag. Dubbelebuurt 12. SCHRIJFBUREAU TE KOOP, nieuw massief eiken. C. KRÖGER, St. Jacobstraat 16. FORD-TOURING met nieuwe ban den te koop bij J. TWISK, Nieuwpoortslaan 16. TER OVERNAME AANGEBODEN: EEN FOTOTOESTEL 9 X 12 Rodenstock 1 7 met statief, chassis, tasch enz. NIEUWPOORTSLAAN 129. Mangel te koop prima mangel 17.50, Gasoventje om in te bakken 12.50, Tuinbank 12.50, Fornuizen 7.50, Pa théfoon met platen Ij Naaimachine 9. J. L. Sostman Jr„ Verkooplokaal, Ridderstraat 10. TE KOOP voor den halven prijs een splintei nieuw goud oorijzer met nieu- werwetsche kopjes. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Kindercapes, Jongenspakjes, Heeren- costuums, Gabardines, Demi, Div. Col berts en Vesten, Kellners Smoking, zwarte Pantalons. NIEUWPOORTSLAAN 85. TE KOOP: geschilderde Linnenkast 10 en 7.50, groote ronde Mahonietafel 7.50, eiken Tafel prima 8.50. J. J. WIEBES, Verdronkenoord 96. SNELLE 1 CYL. KOPKLEPPER New Imperial 500 c.M3. super sport '29 electr. duo als nieuw. Broekbeeklaan 6, Bergen (N.-H.) Antiek kabinet, gebogen met leeuw en pooten, pracht onderhouden eiken meu bel, spotprijs, prima goedloopende staart- en stoeltjesklokken 17.50 en 50 enz. J. L. Sostman Jr„ Verkoop lokaal Ridderstraat 10. TE KOOP: Eiken Salonbuffet 45, Mahonie Linnenkast 20, Ruststoel ver stelbaar met kapokkussen 7.50. J. J. WIEBES, Verdronkenoord 96. Goed onderhouden KINDERWAGEN TE KOOP. Adres MOLENKADE 24. TE KOOP een prima HEERENRIJWIEL merk Burgers E. N. R. en dito transport rijwiel als nieuw, 27.50 en 32.50. Te bevragen 2e TUIN.' WARSSTR. 19. Wij hebben nog eenige Dames- en IIeerenrijwielen, merk Opel, compleet uitgerust slechts 45 (waarde 65), z. g. als nieuw. Haast U dus!! Adr. te bevr. bureau van dit blad. gebeurtenissen uit den laatsten tijd uit ver schillende landen op het doek brengt, komt de eerste van de twee nieuwigheden, de film: „We gaan naar buiten waar de vogel tjes fluiten.' Zij doet ons zien en hoo ren! de belevenissen van een familie, die is overgeleverd aan een paar huisbedien den, die noch in die functie, noch als chauf feur, in welke kwaliteit zij het meest voor ons fungeeren, iets goeds kunnen prestee- ren. Zij zullen de familie per auto naar bui ten brengen, maar toonen zich zoo onhan dig, dat allen na onnoemelijk veel tegenval lers ten slotte terecht komen in diep water. Een film waarbij veel en hartelijk is ge lachen. En dan komt het hoofdnummer „Dich habe ich geliebt". Een romantisch verhaal, waarvan het gegeven nu juist niet zoo heel nieuw is, maar dat hier verschijnt in een nieuw interessant kleed, 't Is het verhaal van een operette-zangeres, die veel succes oogst met het lied „Dich hab' ich geliebt" en in den roes van het welslagen bij de pre mière heel even haar verloofde vergeet, waarvan zij na vijf jaren gelukkig huwelijk met dezen jongen dokter nog de wrange ge volgen ondervindt. Dan immers verschijnt zij met haar echtgenoot op een cabaret, waar haar partner van vijf jaren geleden weer dat lied zingt en onder een dans haar een briefje in de hand duwt, waarin hij haar uitnoodigt tot een nachtelijke ontmoeting. Zij voldoet daaraan en dan dringt hij erop aan dat zij, gedachtig aan vroegere succes sen, weer bij het tooneel zal komen. Maar zij weigert. Haar man was inmidd Is door een „vriendin" van den nachtelijken bezoe ker telefonisch in kennis gesteld met deze DE VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN. Alles hangt af van de bespreki- gen tusschen Briand en Grandi De N' t c-"C0rresP0ndent meldd» gisteren uit Londen: uue Op het oogenblik wordt algemeen kend, dat het lot van de conferentie af" hangt van de resultaten der besprekin gen tusschen Briand en Grandi. Voort" durend beraadslagen deze beide man* nen. Een van de dingen, die Briand in het bijzonder weten wil, is de hoogte van de tonnage, waarmede de Italianen zich tevreden kunnen stellen. Tot noé toe hebben, zooals bekend is, de Italia nen geweigerd getallen te noemen, om dat Grandi zegt, dat de getallen van' Frankrijk tegelijkertijd die van Italië moeten zijn. Als men de conferentie iets minder pessimistisch beoordeelt, komt het daardoor, dat de Italianen een min der stugge houding aannemen en de Fransch-Italiaansche onderhandelingen niet heelemaal zoneter resultaat zijn Zaterdagavond wordt Tardieu in Lon den verwacht. Hij zai den Zondag door brengen op Chequers bij Mac-Donald en dan 's avonds weer naar Parijs terug keeren. Men hecht ook aan dit gesprek beslissende beteekenis. Terwijl Briand en Grandi probeeren door een regeling van de Europeesche continentale mogendheden een alge meen verdrag voor te bereiden, onder handelen de Amerikanen met de Japan ners om tot een overeenkomst te komen. Van deze onderhandelingen hangt het Engelsch-Amerikaansche, Engelsch-Ja - pansche gedeelte der conferentie af. Ook deze besprekingen zijn heel moeilijk en komen slechts langzaam vooruit. Van middag hebben de Japanners na onder handelingen met Stimson tot 3 uur be raadslaagd. Daardoor schijnt men weer iets verder gekomen te zijn. Al deze fei ten geven nog geenszins aanleiding tot optimisme. Zij hebben slechts ten ge volge, dat men den toestand niet meer als wanhopig beschouwt. AmerikaanschJ apansché besprekingen. Een belangrijke bespreking is gister middag ook gehouden tusschen den Amerikaar.schen senator Reid en den Japanner Matsoedeira over een nieuw Amerikaansch voorstel aan de Japan ners. Deze nieuwe voorstellen zijn naar Tokio doorgezonden. In Japansche krin gen wordt toegegeven, dat de nieuwe voorstellen een stap vooruit beteekenen en het begin kunnen zijn van nieuwe on derhandelingen. Het onderhoud tnsschen Briand en Grandi. De bespreking tusschen Briand en Grandi duurde gisteren een uur Bij zijn vertrek zei Grandi, dat hij het betreurde niets te kunnen zeggen, terwijl Briand verklaarde, dat er op het oogenblik geen vooruitgang op eenig bepaald punt te constateeren viel. Hij voegde eraan toe, dat Zaterdag nieuwe besprekingen zouden gehouden worden. Voorts hecht te hij groot belang aan het onderhoud, dat hij Zondag met MacDonald en Tar- dieu te Chequers zou hebben, waar men, van de veiligheid zou bespreken. Briand naar hij hoopte, opnieuw het vraagstuk stelde den goeden wil van Grandi in het licht, daarbij de moeilijke positie in aan merking nemend. De toestand stationair. Uit Fransche bron wordt vernomen, dat de toestand ter vlootconferentie sta tionair is, maar de Zondag zou de be slissing kunnen brengen. Briand zal Zondag het idee van een consultatief verdrag weer ter sprake brengen, waar de Ver. Staten buiten zouden blijven staan. Als MacDonald dit idee ongunstig gezind zou blijven, zou Frankrijk op zijn vlootcijfers blijven staan. j.j verdere besprekingen zouden dan uitsluitend gaaa over het vinden van technische oplossingen. De nieuwe Fr arische voorstellen. Volgens de diplomatieke medewerker van de D a i 1 y Tel., zullen de nieuwe Fransche voorstellen der vlootconferen tie een wederkeerig garantie-pact tus schen de zeemogendheden aan de Mid- dellandsche zee behelzen, waarbij ook alle niet te Londen vertegenwoordigde ontmoeting en vindt daarin aanleiding met het kind te vertrekken en zijn vrouw aan te raden haar biezen te pakken, want hij wil haar bij zijn terugkomst niet meer zien Zij gaat weer bij het tooneel, maar vol doet niet meer aan de gestelde verwach tingen, zij schijnt te droefgeestig. Na eeni- gen tijd zal zij optreden in de woonplaats van haar man. Zij kan den lust niet weer staan en gaat spiedend naar het tuinhek, waar de hond eerst tegen haar blaft, maar dan, haar herkennend, het hek voor haar opent, waarna zij voor het raam der slaap kamer van het meisje gaat staan. Het wakker geworden door het hondengebla gaat het liedje zingen, dat moeder zoo vaa voor haar zong en danzingt moeder mee. Het kind ziet haar en een schattig ta fereeltje tusschen moeder en kind volg waarvan de vader, door het blaffen van den hond opmerkzaam geworden, de stille g tuige is. Een verzoening volgt dan natuur- lijk. Er valt bij deze film veel te genieten, n> alleen van de innige tafereeltjes l!Jssc j. moeder en dochter, maar vooral van hetop overigens zoo mooie spel van Mady Lnn tians als de zangeres- Voeg daarbij dat een schitterende we gave van het cabaret op het doek ,vezfc met tal van danseressen en het feit, aa. hier met een geluidfilm te maken "e zoodat alles hoorbaar wordt weergegev dan blijkt wel dat het Victoria-Theater week een programma geeft, dat zeer z velen zullen willen zien. De Duitse!fji wordt waar noodig voldoende in landsch toegelicht en overigens is de ook voor hen, die hel Duitsch niet vers duidelijk genoeg. - t

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10