Alkmeafsclie tam!. DE VEIDM DEI* mm, f/ion. ntndjrd twee en dertigste Jaargang. tlaanday Itlaari Radio-hoekje .1 J. Kaptem w. Wester Provinciaal niauwa po. 64 1930 Dinsdag 18 Maart. Hilversum, 1875 M. IC.10.15 Morgen wijding. 10.3012.Gramofoonmuziek. 12.152.Concert. A. V. R. O.-Ensemble. 2—3.— Gramofoonmuziek. 3.-4.— Knip cursus. 4.—4.15 Gramofoonmuziek. 4.15— 3.Solisten-concert. 5.30—6.— Concert uit Cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 6. Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.3<V-6.45 Gramofoonmuziek 6.45—7.15 Enge'sch: Conversatie. 7.15—7.45 Engelsch: Gevor derden. 8 01—9.— Orgelconcert door Georgc Robert. To v. d. Sluys, sopraan. 9.—11.— Concert Omroeporkest. 10.— Persberichten. 11.— Aansluiting van het Carlton Hotel te Amsterdam. 12.— Sluiting. Huizen, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 8.15—930 Gramofoonmuziek. K. R. O. 40.—10.30 N. C. R. V. Dameskoortje. 10.30 —II.— N. C. R. V. Ziekendienst. 11—11.30 *J. C. R. V. Lezen. 11 30—12— K. R. O. 'Godsdienstig halfuurtje. 12.15—1.15 K. R. O. Trio-concert. 1.15—2.K. R. O. Gramo- -fooaplaten. 2.3.K. R. O. Vrouwenuur tje. 3.—3.30 K. R. O. Kniples. 4—6— K. R O. Gramofoonmuziek. 6.01—6.15 K. R. O. Lezing over: De rede van Ir. Kip. 6.156.30 K R O. Gramoioonplaten. 6.30—6.40 Beurs eer. 6 407.30 K. R. O. Bezoek aan Sluis' jBiscuitfabr. te Deventer. 7.30—9— K. R. O. iLezing over: „Doopsel-Liturgie". 8—9.30 'K. R O. Lijdenscverweging. Spreker en ge mengd koor. 9.30 ca. Nieuwsberichten. 9.40 —11.K. R. O. Concert. Strijkkwartet. 11—12.K. R. O. Gramofoonmuziek. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. J. Vin cent, sopraan. W. Parsons, bariton. 12.50 Orgelconcert door E. O'Henry. 1.20—2 20 Orkestconcert. 2.25 Gramofoonmuziek. 2 50 Oitz. voor scholen. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Concert. Orkest en orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 Nieuws berichten. 7.Zang door A. Thursfield, mezzo-sopraan. 7.207.40 Lezing. 7.45 Le- izing. 8.05 Concerr Militair Orkest. A. But- ;ler, cello. Os-Ke-Non-Ton, zang. 9.20 'Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.05 De Courvil- le's Hour III. 11.0512.20 Dansmuziek. 12 2012.50 Televisie. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 12 50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Koren, orkest en solis ten Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkest concert. 2.20—4.20 Concert. Orkest en zan geres. 7.209.05 „Kriminalsagen: Helga Norland". Hoorspel van O. Rung. 9.25 10.25 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Piano-recital. 9.20 Internation. Programma. Her-uitz. van Ber lijn en Londen. 8.35 Op golfl. 338.2 M. Con cert door de SAROV (Afd. Gent). Zeesen, 1635 M-) 6.1511.50 Lezingen. 11.5012.15 Gramofoonmuziek. 12.15 1.20 Lezingen. 1.201.50 Gramofoonmu ziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Con cert. 4.507.10 Lezingen. 7.20 Concert. Koor en alt. 8.Gramofoonmuziek. 8 30 Zang. Layton en Johnstone. 9.20 Internat Programma. Uitz. uit Berlijn, Londen en Brussel. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. De Commissaris der Koningin dezer pro 4ncie heeft op 10 Maart 1930 uitspraak daan omtrent de door hieronder vermelde in geschrevenen der lichting 1931 dezer ge meente gedane aanvragen om vrijstelling wegens broederdienst. Uitspraak: Voorgoed vrijgesteld: H. P. Bakker W. de Koning 'A. J. van Beek J. B. Koster A J. Beemsterboer P. F. Kuijper T. II. Bierman A. van Lienen. H. J. Blankendaal N. G. Lodder S. N. Bloothoofd P. Luitjes I.. E. Boers J. van der Molen J. J.Bom H. A. Molenkamp A. G. M. Bottemanne W. Molenkamp D. C. Broks P. J. Oud H. J. G. Brouwer W. van de Po! C. M. Dekker W. C, Pool J. A. Dekker N. Quant Door E PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 15) „Neen, ik wil een andere coupé hebben zeide zij op bevelenden toon tot den con ducteur. „Onmogelijk, dame", antwoordde de be ambte. „Stap hier in, als u niet wilt, dat de trein zonder u vertrekt.'' Zij hadden amper den tijd om hun plaat sen in te nemen. Daar ik naast het raampje zat, gevoelde ik mij verplicht den kruier een handje te helpen om de bagage o^ar binnen te halen. Delora, die in een pelsjas gehuld was, en er zeer ongesteld uitzag, zeide mij vriendelijk dank, maar het meisje deed alsof ik niet bestond. Zij zetten zich °P de beide hoekplaatsen aan den anderen kant van de coupé en Delora maakte on middellijk aanstalten om een dutje te doen. „Wat een ellendige overtocht! zeide hl' tot het meisje. „Zoo beroerd heb ik n.e nooit gehad. En wat zijn deze treinen bier klein en ongemakkelijk! Zij haalde de schouders op. met de op merking: „Als iemand op reis gaat, dan moet i) Wel berusten in allerlei onaangenaamhe den." Oc begreep heel goed, dat deze ^^den niet iilscn os mjj sigeggn, 4ö<m bsdcet J C. van Diepen S. F. Schagen J H Eecen j. Schats \v c?8 G Schoonhoven W. Fehres s. C L J Spieren- A Geus War 5oru>. J G. Groot B J. Stadegaard V' Groot C. Torenvlied A. H. Gijzen w. F. de Vaal J. A. Hassing c. Vasbinder I A ^,1S S" J" Ve<?l J V Hoekmeijer K. Velleman A. Holman j. p. m van derVei G A Hulskamp G. B. van Vliet •J V.e J°nK D. de Waard J. Kaaij j g van A. Kesselaar G. Wortel S G Woud ,A- Keijsper T. van Zalinge C. J. Kieft p. Zentveld L F. Kleverlaan J. Zwart Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen of door diens wettigen vertegenwoor diger. Het verzoekschrift daartoe moet men rede nen zijn omkleed en worden ingediend bij der Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 15 Maart 1930. De Burgemeester van Alkroaa-. WENPELAAR DE TELEPHAAT MALOITZ TE BERGEN. De beroemde telephaat Maloïtz. die Zon dagavond in de Rustende Jager optrad, had gistermiddag een auto-seance uit te voeren en daarbij een opdracht te vervullen, samen gesteld door een commissie bestaande uit den burgemeester mr. H. D. A. van Reenen. den gemeente-secretaris, den heer G. Taap- ken, notaris van Riet en de heeren D. A. Klomp en F. Otten. De telephaat had te vo ren aan de commissie kenbaar gemaakt, dat hij er prijs op stelde, dat de opdracht zoo moeilijk mogelijk zou zijn, waarom de com missie een opdracht samenstelde, waarvan ze veronderstelde, dat daarmede de telephaat in ieder geval moeilijkheden zou ondervin den. De opdracht luidde als volgt: Afrit de Rustende Jager, langs Breelaan naar Duinvermaak, uitstappen en uit het buffet in het café een broodje nemen, dat in den rechterjaszak van den secretaris steken, vervolgens een flesch roode wijn uit het buf fet nemen en in den auto leggen. Auto keeren en langs Breelaan, Karei de Grootelaan de Kleine Dorpsstraat inrijden, stoppen voor café-Oldenburg, daar binnen gaan en een vlaggetje uit het biljartrek ne men, teruggaan naar den auto, vlaggetje op de treeplank leggen, flesch uit den auto ha len, op de treeplank zetten, vlaggetje in.de kurk steken en dan de flesch zoo weer in den auto zetten. Doorrijden, Kleine Dorpstraat, Dorp straat, Oost er weg, stoppen voor het huis van den heer Otten Sr., flesch uit auto ne men, aanbellen en flesch afgeven, daaruit vervolgens het vlaggetje nemen en dat op de jas.van den chauffeur steken. Doorrijden Turfweg, Bergerweg, Dorp straat, Hoflaan, Komlaan, Hertenkamp, bij de Steenen Bank broodje uit de jas van den secretaris nemen en dit op de bank deponee- ren. Doorrijden, Stationsstraat, Breelaan, om de hoek bij de Rustende Jager stoppen, vlag getje van den chauffeur nemen en in de woonkamer van den heer Diesfeld op het buffet leggen. Daarna uit het buffet in de voorzaal voor ieder commissielid een glas nemen en depo- neeren op een tafeltje naast de leestafel; ten slotte een flesch wijn uit het buffet nemen en die den kellner overhandigen. De heer Maloïtz bewees echter, dat de commissie niet voldoende rekening met zijn talenten had gehouden. Hij voerde de toch waarlijk ingewikkelde opdracht niet alleen stipt uit, doch deed dit onberispelijk in zoo'n minimum van tijd, dat de heeren na afloop elkander met gezichten aankeken of ze ver onderstelden, dat een van hen Maloïtz met de opdracht bekend had gemaakt. Hiervan was evenwel geen sprake. W'ie de afstand van den af te leggen weg in Bergen kent zal er verwonderd over staan, dat het den tele- waren door mij gehoord te worden. Ik deed intusschen alsof ik verdiep was in het tijdschrift, dat ik zat te lezen en waarachter ik den medereiziger, die aan dezelfde zijde als ik was gezeten, goed kon opnemen. Hij had beide beenen op de bank gelegd en zijn oogen gesloten. Maar dat hij deerlijk van de zeeziekte te lijden had gehad, kon ik daaruit afleiden, dat zijn gelaat haast doods bleek zag en nu en dan scheen hij van dc koude te rillen. Hij toonde niet meer dat welverzorgde uiterlijk, waardoor hij te Pa- rijs was opgevallen; hij zag er slordig en verwaaid uit en leek zeker wel tien jaar ouder. Zijn kleeren waren intusschen van een uitstekend snit en de pelsjas, waarin hij zich had gewikkeld, was prachtig. Overi gens zag hij er vermoeid en levenszat uit. Nog voor wij het eerste station voorbijre den, was hij in slaap verzonken, na eenigen tijd waagde ik een blik te wer pen naar het meisje Ook zij leunde achter over, maar haar gelaat was een weinig van mij afgekeerd en zij staarde door het raam met een onbewegeKjkheid, welke bewees dat zij aan heel andere dingen dacht. Ik was mijn gansche leven gewoon om perso nen van beide sexen, die mij belang inboe zemden, nauwkeurig op te nemen en even als te Parijs schiep ik er ©en bijzonder ge noegen in om deze jonge vrouw aandachtig te bestudeeren. Afgezien van de bijzonde re bekoring, welke van haar uitging, zag ik, dat zij onberispelijk was gekleed. Zij droeg een zwart aillormade costuum, wellicht een tikje korter dan men in Engeland gewoon is op reis te dragen, verlakte schoenen, hoog en smal en kousen fiwvel z-ji phaat gelukte de opdracht in 40 minuten uit te voeren. Dat hij daarvoor in de rust een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen .spreekt van zelf. Er werd met een snelheid gereden die het voor het groot aantal wielrijders, dat de auto volgde niet mogelijk maakte den auto bij te houden. Zij haalden deze slechts met veel inspanning in. wanneer aan een weg-' kruizing even ter oriëntatie van den tele phaat aan een kruispunt moest worden ge stopt. Maloïtz, die voor 9 jaar in Bergen reeds een auto-seance gaf. heeft zich gister weer doen kennen als een koning onder de tele- phaten. Des avonds in de zaal werden de verschil lende experimenten tot tevredenheid van de aanwezigen uitgevoerd. De aanwezigen genoten ook van het op ♦reden van den humorist-excentriek lierman Diederichs met zijn eigen liedjes. De h-er Diederichs zal men zeker gaarne eens w ergen terug zien. Zijn nummer Schaatsenrij den is zeer geschikt voor een feestavond van een ijssportvereeniging. Mevrouw Heykens deed zich kennen asi een goede pianiste. Maloïtz, Diederichs en mevrouw Heykens is een trio dat wij zeker kunnen aanbevelen. VEENHUIZEN. Door een onhandige manoeuvre gleed de auto van de coöperatieve maalderij te Nieuwe-Niedorp bij de brug over het Groote Malle Gat bij de glooiing van den zeer steilen dijk neer. Doordat het voertuig kantelde, kwam het tegen het steenen hoofd van de brug te liggen, het acht?rste gedeelte het wa ter rakende, het bovenste gedeelte juist boven den dijk uitstekende. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de lading, doordat de zakken op elkan der tasttei, bijna geheel droog bleef. On- der groote belangstelling van half I V eenhuizen en drie kwart van de Lan- gereis, ving het lichten van het vehikel aan. Na verscheidene uren ge lukte het met behulp van een bok en een Westhouse-takel het voertuig weer op den beganen grond te brengen. STOMPETOREN. Met medewerking van de Evangelische Ver- eeniging zal op 18 Maart om 8 uur in café Kamsteeg een lichtbeeldenavond georgani seerd worden, toegelicht door den Reizend- Secretaris van I. Z. I. N. (Inwendige Zending in Noordholland) den heer Joh. J. van Kem pen van Haarlem. Zijn onderwerp zal in hoofdzaak China betreffen, welks land en volk. hun zeden en gebruiken zullen worden behandeld. .Veel te weinig weten wij Hollanders die vaak de Chineezen van Europa worden ge noemd, van dat wondere volk af, reden waar om dit dan ook een schoone gelegenheid is, om met de bewijzen van deze verwantschap kennis te maken, een gelegenheid, welke niemand verzuime. HOORN. Door de Vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in westfriesland zal te Heerhugowaard op 19, 20 en 21 April a s een tentoonstelling worden gehouden. Dit jaar zullen 34 leerlingen aan het eindexamen deelnemen. Een A. P. C.-tankauto geraakte in een geul tenbehoeve van de rioleeringswerken op het Achterom. Met moeite werd de beschadigde wagen ten slotte weer op den beganen grona gebracht. OUDE NIEDORP. Vrijdagmiddag geraakte een met meel be laden auto van de Coop, Malerij te Nieuwe- Niedorp, bij het Malle gat in deze gemeen te, bij het achteruit rijden van den dijk en geraakte gedeeltelijk in de ringsloot. Dc chauffeur bekwam wonder boven wonder geen letsel. DE STREEK. Wegens vermindering in de voorraden kool en uien wordt thans aan „De Tuinbouw" eenmaal per week geveild. Vanaf 1 Januari 1930 tot heden bedroeg de omzet aan de veiling nog ruim 175.000. OUDE NIEDORP. Vrijdagavond vergaderde de „Floralia- Vereeniging" alhier in bet lokaal van den heer Balk. De voorzitter, de heer G. Liefhebber open de met een woord van welkom de vergade ring. Ingekomen was een schrijven van den heer H. Ootjers en zijn echtgenoote, waarin zij bedankten als bestuursleden. het gelaat van mij had afgekeerd, kon ik haar mooi profiel bestudeeren, de fijnheid van de lijnen van haar kin, haar kleine, mooi gevormde ooren, haar donkere flu- weeligc wenkbrauwen. Haar oogen kon ik niet zien, maar de kleur er van had ik reeds dadelijk bewonderd. Zij waren donker blauw, op het zwarte af. Alleen wanneer zij glimlachte of in het volle licht stond kre gen zij een violetten tint. Haar gestalte was slank als die van een meisje, doch welge vormd en bevallig. Men zou haar moeilijk lang hebben kunnen noemen, maar er was iets in haar houding, dat haar grooter deed schijnen dan zij in werkelijkheid was en de wijze waarop zij het hoofd ophief sprak van minachtende onverschilligheid voor de menschen waarmee zij in aanraking kwam. Ik had haar zoo voorzichtig mogelijk op genomen, in verband met de mogelijkheid dat zij plotseling naar mijn kant zou kijken, maar toch was zij mij te vlug af. Met een volkomen natuurlijke beweging wendde zij zich in eens van het raam, zoo snel, dat onze blikken elkander kruisten voor ik een anderen kant kon uitkijken. Zij boog zich een weinig voorover, terwijl zij haar wenk brauwen frondst en zeide: „Zou u zoo goed willen zijn, mijnheer, mij mede te doelen waarom u zich steeds zoo onbescheiden tegenover mij gedraagt?" Hoofdstuk IX. Die aanval was zoo onverwacht, dat ik in de eerste oogenblikken geen antwoord kon vinden. Ik vond dat ik die koele minach ting van haar stem niet had verdiend, zoo- njin aj6 deh bqozen bHk uit h**r oogen, Hierop werd dc rekening over het afgeloo- pen jaar nagezien door de heeren M. Kooij- man, C. Groen en P. Krouwel. Bij mo-jde van eerstgenoemde werd deze rekening goedge keurd met een voordeelig saldo groot 76 11, ontvangen was 714 38 en uitgegeven 638.27. De penn.resse, mevr. de Heer ont ving een woord van dank voor haar accuraat beheer.De heer G. Liefhebber, voorzitter, werd als zoodanig herbenoemd In de plaats van den heer H. Ootjers en zijn echtgenoot-' werden benoemd: de heer H. Kistemaker, bij een 2e vrije stemming en de heer W. Lange- dijk in herstemming tegen C. Groen. Beide namen hunne benoeming aan. Bespreking aankoop bloemen werd aan de orde gesteld. Een schrijven van den heer D. Kruit uit Schagen, waarin prijsopgave van verschillende planten, werd /oorgelezen Na eer.ig? bespreking werd goedgevonden even ais vorig jaar weer de planten van genoemde heer te hetrekken. Besloten werd twee serie'.? van drie planten te bestellen Fen serie buitenplanien^n een seiie binnenpla iten. Evenals vorig jaar zullen ook weer aan de schoolkinderen planter worden verstrekt. Na nog eempe bespreking van meer huis- boudf'iiken aard, werd de vergadering na den rondvraag (die niets opleverde) door den voorz'tter met woorden van dank voor dc op komst en medewerking en de hoop uitsprekn- de dat c!e tentoonrt Hir-g die dit jaar gehou den zal worden ver. zoo goed mag slagen als de voorgaande, grsloten. GROOTEBROEK. In de jongste vergadering van den raad dezer gemeente is de restauratie van het raadhuis ter sprake gekomen. D^ toestand, waarin dit historische gebouw zich bevindt, begint zoo langzamerhand gevaarlijk te wor den. Door „Monumentenzorg"' zijn de kosten van herstel op 40.000 geraamd, doch de Raad besloot in verband met der. slechten economischen toestand voorloopig met enkele tijdelijke voorzieningen te volstaan. BEVERWIJK. Aan de bloemenveiling komt thans de het vorige jaar geleden vorstschade aan diverse bolgewassen zeer goed aan 't licht. Waar an dere jaren om dezen tijd het veilinggebouw .,'t Centrum" geen ruimte genoeg bood om alle tulpenbloemen onder te brengen is thans ruimte in overvloed en waar vorige jaren het veilen tot laat in het avonduur duurde is dit thans om 6 uur reeds afgeloopen. Bartigon komt thans ook in flinke kwantums los en de prijzen blijven voor goede kwaliteiten evenals dit met Copland het geval is constant. Met uitzondering van npg enkele restanten Rose la reine Witte en Cram. br. hebben de enke ie vroege tulpen uit de kas afgedaan. Onder de dubbele is de aanvoer van Menilia soms nog van eenige beteekenis. Reeds zagen wij Maandag 10 dezer een inbreng van de eer ste koude glastulpen. Onder dc Narcissen zijn het de Costers die nog in betrekkelijk flinke kwantums worden aangevoerd doch veel Narcissen worden niet aangeboden. Over het algemeen zijn de broeiresultaten van deze bolgewassen niet best, o.a. eene bekende als von Sion, die soms van inkoop 4 ct. per stuk gekost heeft brengt op zijn hoogst 2% ct. op. Des Vrijdags worden e- tamelijk veel Anemonen van de voort Vul- gens aangeboden. Deze gaan voor hooge tprijzen weg en brengen per bosje van 20 en 25 stuks soms 5075 ct. op. De meeste tul pen worden voor export opgekocht. Voor den straathandel is dit seizoen al zeer slecht. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van de N. H. ver eeniging ..Het Witte Kruis". Afd. Langendiik. Donderdagavond vergaderde bovenge noemde vereeniging in hotel „de Brug". De voorzitter, de heer S. Wagenaar, opende de vergadering. Naar aanleiding van hetgeen in de notu len was weergegeven over het badhuis doet de heer J. Zeeman een beroep op de vergade ring om hier meer gebruik van te maken. Spr. geeft in overweging aan het bestuur het jaarlijksche tekort te dekken door het orga- niseeren van een loterij. De begrootingen der wijkverpleging en de t b. c.-bestrijding. Voor de wijkverpleging bedragen de ont vangsten 2642,11, de uitgaven 1766.57. Voor de t. b. c.-bestrijding respect. 1898,43 en 2298,43. De penningm. mej. de wed. Paarlberg Hartland las de verschillende cijfers voor en zeide thans met de begrooting te komen om- ïeden er de vorige vergadering geen gele genheid meer voor was. De heer J. Keizer vroeg waarom de post „Het spijt mij te moeten verklaren, dat ik u niet begrijp", zeide ik. „Doelt u op het feit. dat ik met eenige aandacht naar u keek, dan moet ik wel schuld bekennen, vrees ik. Maar niettemin protesteer ik te gen het woord onbescheiden." „Waarom daartegen geprotesteerd?" vroeg zij, mij strak aankijkend, terwijl zij met haar hand op de leuning van haar plaats tikte. „Als uw optreden niet onbe scheiden mag hee m, welken naam verdient zij dan? Wij ontmoeten elkaar in de ope ra. U kijkt naar mij. Het is u niet voldoen de om dat eenmaal te doen, u doet het twee- en driemaal. U gaat naar buiten op het trottoir staan om toch maar te hooren, welk adres mijn oom aan den chauffeur geeft. Wij gaan in een restaurant soupee- ren, waar niet iedereen wordt toegelaten. U heeft er geen bezwaar tegen om door een kellner te worden geïntroduceerd, u is blij, dat u er mag binnenkomen! U reist naar Engeland met denzelfden trein als wij, u wandelt herhaaldelijk langs mijn coupé, U veroorlooft u de vrijheid mij op de boot aan te spreken en geeft een fooi aan den con ducteur om te maken, dat hij ons een plaats aanwijst in uw rijtuig. En toch heeft u be zwaar tegen het woord „onbescheiden"!" „Ik blijf er mij ten sterkste tegen verzet ten antwoordde ik. „Ik acht dit woord hier volstrekt niet op zijn plaats." Zij wierp een blik naar haar slapenden reisgezel. Hij lag in diepe rust en vermoed de blijkbaar niets van ons gesprek. „Het spijt mij, dat uw opvatting van goe de manieren bKjkbaar van zeer bijzondere a§rd schijnt te zijn", zeide zij. „Te Parijs van 30 voor kosten van een plaatsvervan ger voor de verpleegster, thans niet op de begrooting voorkomt. De voorzitter antwoordde dat deze post door het hoofdbestuur niet op de begrooting geplaatst is, maar dat de post alsnog toege voegd zal worden. De heer Keizer vroeg aanteekening van te hebben tegengestemd Voorstellen tot reglementswijzi gingen. Persoonlijke discussie. Van den heer J. v. d. Abeele was een voor stel ingekomen om art. 3 en art. 4 van het huishoudelijk reglement te wijzigen. Allereerst werd art. 3 behandeld, waarbij werd voorgesteld de voorzitter, secretaris en penningmeester in functie te verkiezen, te vens om de jaarlijksche vergoeding door de ledenvergadering te doen vaststellen. Het tegenwoordige art zegt dat het be stuur de functies verdeelt De heer v. d. Abeele lichtte het voorstel nader toe en zeide dat met de vorige verga dering is gebleken dat de gemoederen nogal m beweging zijn geweest wat zijn oorzaak vond in de ontstane splitsing van de functies secretaris en penningmeester, welke voor heen in een functie vereenigd waren. Spr. is er van overtuigd, dat de functionnarissen even goed door de ledenvergadering kunnen, worden gekozen. De heer Keizer zeide verheugd te zijn dal met de vorige vergadering de besprekingen correct zijn verloopen. Spr. is tegen het voorstel van den heer Abeele en is van meening dat het bestuur volkomen competent is om de functie te ver deelen. Volgens art. 3 zijn de funcfies van secreta ris en penningmeester vereenigbaar, en afge scheiden van personen, drong spr. er op aan dat deze functies weder vereenigd worden. De heer P. Stoop zeide dat het gewoon(« is dat functies door het bestuur worden ver deeld. Spr. zou het jammer vinden als de po litiek hier invloed zou vinden daar dit in een vereeniging als deze niet op zijn plaats is. De heer DuBurck zeide wel sympathie voor het voorstel te hebben. De aanleiding dat dit voorstel is inge diend vindt zijn oorzaak in de dingen die gecasseerd zijn. wat spr. betreurde. De heer D. Zeeman zeide reeds eerder te een splitsing der functies te zijn geweest Door de voorgestelde salarisverhoogingen ontstaat er nadeel voor de vereenignig. De heer H. Bakker achtte het ook beter dat het bestuur zelf de functies verdeeld. Door dat er een salaris aan verbonden is, is het een baantjesjagerij geworden Er is veel stof opgewaaid, doch als hel evengoed gesplitst kan worden is er niets te gen. De bedoeling is zeide spr. dat de heer Moeijes ook het penningmeesterschap zal waarnemen. De heer Moeijes achtte zich door het ge sprokene van den heer Bakker beleedigd er, gaf te kennen dat hij bedankte voor zijn functie. (Beweging). De heer J. Kliffen zeide dat de heer Bak ker deze woorden beter niet had kunnen spreken. Spr. verklaarde als bestuurslid niet op mej. de wed. Paarlberg gestemd te heb ben omreden hij er tegen is dat op philan- tropische wijze een dergelijke verkiezing plaats vind. Spr. is over het werk van de functionnaris wel tevreden. Laten beiden dan aftreden opdat de vergadering uit spraak kan doen. De heer D. Zeeman zeide dat hij in het belang der vereeniging heeft gesproken en voor vereeniging van de functies is. De heer Kramer zeide reeds een paar ja ren lid van het bestuur te zijn geweest, doch nimmer nadeel van de splitsing te hebben be merkt. Nu men tegen salarisverhooging is zeide spr. is er geen reden om den toestand zoo te laten. Na een vrij langdurige discussie, waarbij het nog al eens heftig toeging en geen nieu we gezichtspunten geopend werden, trok de heer v. d. Abeele zijn voorstel in om art. 3 van het H. H. reglement te wijzigen en blee? de functieverdeeling bij het bestuur. Voorstel tot wijziging van art. 4. De bedoeling van het voorstel was om alinea 1 zoodanig te wijzigen dat er werrf uitgesproken dat het bestuur jaarlijksch af trad. De voorziiter, secretaris en penningmees ter zijn terstond herkiesbaar evenals de ove rige bestuursleden. Zij kunnen echter nooit langer dan zes opeenvolgende jaren zitting hebben, enz. Het voorstel van het bestuur was om tel ken jare op 31 Dec. drie leden te laten aftre den volgens op te maken rooster. Zij zijn terstond herkiesbaar, enz. Hierop volgde weder een vrij langdurige wordt men altijd aangekeken, heeft men mij wel eens gezegd, doch een Engelschman weet beter hoe het hoort." Zij nam een tijdschrift ter hand en keerde mij schouderophalend den rug toe. Maar ik schoof op mijn plaats een eindje naar voren en mijn stem dempend ten einde den slaap van onzen medereiziger niet te verstoren, protesteerde ik: „U is werkelijk onbillijk tegenover mij. Ik erken, dat ik zoo vrij ben geweest in den Grand Opéra naar u te kijken, doch ik zou niet anders gehandeld hebben tegenover el ke goedgckleede vrouw, die zich daar onder het publiek bevond. Wat mijn bezoek aan het Café des Deux Epingles betreft, ik ben daarheen gegaan op aandrang van Louis, dien ik bij toeval had ontmoet en die de maitre d'hotel is van een bekend Lon- densch restaurant, waarvan ik een trouw bezoeker ben. Ik had niet het minste ver moeden, dat ik u daar zou zien. Ik had inte gendeel duidelijk verstaan, dat uw reisgezel aan den chauffeur had bevolen u naar Ritz te brengen. Ik stapte toevallig in dezen trein en al heb ik tot u het woord gericht, zooals ik tot iederen anderen medereiziger zou hebben gedaan, zoo ontken ik ten stel ligste, dat er iets onbehoorlijks was gelegen noch in wat ik zei, noch in den toon waarop ik 't zeide. Wat ten slotte het feit betreft, dat u deze coupé werd aangewezen, laat ik u dan verzekeren, dat ik den conducteur een fooi had gegeven in de hoop, dat hij mij geen gezelschap zou bezorgen en hoewel ik niet wil beweren, dat uw aanwezigheid mij onwelkom is, vast staat, dat ik er niet op had aangestuurd.' Vord£

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5