van 2 April 1930 m PM^iKfiiaai nieuws HEILOO. De in Februari opgerichte afdeeling van den Nationalen Oranjebond „Wat ook vall, trouw sta pal", hield Dinsdagavond de eerste vergadering in het café van de N. V, „H. O. C. E." De waarnemende voorzitter, de heer J. van Gemeren, opende met een woord van welkom, Het ledental, begonnen met 12, was thans 26. Van de vereeniging „Het Mobilisatie- kruis" was bericht ontvangen, dat zij ais donateur toetreedt. De Voorzitter sprak den wensch uit, dat meerdere vereenigingen het voorbeeld volgen. Alvorens de bestuursverkiezing plaats had, stelde de voorzitter voo om vast te stellen dat het bestuur zal bestaan uit minstens 3 en hoogstens 7 leden en te be ginnen met 3 bestuursleden, omdat bij uit breiding ledental de verschillende geestes- stroomingen in het bestuur vertegenwoor digd kunnen zijn. Hierover ontspon zich een drukke discus sie, doch het voorstel werd met 4 stemmen tegen aangenomen. De heer Hopman vroeg of de Vereeniging zich aansluit bij den Landelijken Bond en diens statuten overneemt. De voorz. ant woordde bevestigend en stelde voor om op een volgende vergadering een huishoudelijk reglement vast te stellen. De bestuursverkiezing had als uitslag dat werden gekozen de he'eren Jac. van Geme ren, voorzitter; G. Smits, secretaris en A. Olgers, penningmeester. Bespreking herdenkfng Julianadag op 30 April a.s. De heer Kehl stelde voor om een rondgang door het dorp te maken met de schooljeugd. Dit voorstel werd van alle kan ten bekeken, doch aan een optocht van de jeugd waarvoor, men dan 'n beroep op de onderwijzers moet deen heeft het be zwaar dat men de jeugd moet tracteeren en de Vereeniging beschikt over geen midde len, reden waarom meh dit zal uitstellen to.t Koninginnedag (31 Augustus). Een voorstel Zeeman om een telegram van hulde te zenden vond gereeden bijval. Een concert van 2 of 3 zangvereenigingen werd genoemd, doch onuitvoerbaar geacht om de financiën. De Voorzitter stelde daarna voor om het voor het eerste jaar bij een concert van de fanfarecorpsen te laten en aan den burge meester te verzoeken om het concert van het bordes van het raadhuis te mogen hou den. Zoo mogelijk een rondgang door een gedeelte der gemeente. Aldus besloten. De heer Hopman stelde voor Oranje knopjes of strikjes te verkoopen, zoo moge lijk in Oranje en de Heiloosche kleuren. Nog werd voorgesteld om op de burgerij een be roep te doen om op de nationale feestdagen de vlag uit te steken. Beide voorstellen vonden gereeden bijval. Bij de rondvraag stelde de heer Kehl voor om den verjaardag van H. M. de Koningin, die dit jaar haar 50en geboortedag herdenkt, met meer luister te vieren en vroegtijdig een program in elkaar te zetten. De voor zitter deed toezegging. De heer Aalbersberg vond 0.25 contri butie te laag, doch de voorzitter merkte op dat het een minimum-contributie is, om iedereen mogelijk te maken lid te worden Nog werd medegedeeld, dat nu het be stuur gekozen is, de burgemeester als eere voorzitter gevraagd zal worden. In het verslag van „De laatste les van den 3-jarigen Landbouwwintercursus staat dat de heeren Huisman en Beun eenige vra gen deden en gezien den karigen tijd slechts 10 uur per winter vielen de ant woorden mee. Dit vraagt verbetering. De heer Huisman deed 3 uur lang verschillende vragen, alleen de heer Beun deed eenige vragen en hij geeft slechts 10 uur per winter (5X2 uur) les en daarom vielen de ant woorden mee. De vele vragen van den heer Huisman werden correct en meermalen uitvoerig en volledig beantwoord EGMOND AAN ZEE. In verband met de geschiedenis der schip oreukelingen, die met hun ontredderde sloep in Egmond aan Zee belandden, deelt het Hbl. nog mede, dat het bericht uit IJmuiden, üat de betrokken maatschappij failliet was, achteraf op een misverstand bleek te berus ken, daar het faillissement de Vlaardinger Maatschappij „Jane" betrof. Op den terugweg hadden de mannen meer geluk. Zij werden gepraaid door de torpedo boot Z 7, die de schipbreukelingen behouden te IJmuiden bracht. GROOTEBROEK. v De raad dezer gemeente heeft met 8 tegen 3 stemmen besloten tot den bouw van een nieuw raadhuis. Het tegenwoordige raad huis, dat dateert van 1758, verkeert in zeer slechten toestand en grondige reparatie zou volgens Monument zorg meer dan f 40.000 moeten kosten. Dit hooge bedrag heeft wel mede aanleiding gegeven dat van reparatie is afgezien. Het gemeentebestuur heeft van de directie der spoorwegen bericht ontvangen, dat zij bereid is tot het maken van een station, halte -Molenpad, nuts de gemeente zal betalen een vierde deel der aanlegkosten. Het station zal genoemd worden Grootebroek—Lutje broek. SCHOORL. Dinsdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Kroon alhier de begrafenis- vereeniging „de Laatste Eer" onder voorzit terschap van den heer R. Wognum. Aanwe zig waren 39 leden. Bij de opening bracht de voorzitter naar voren dat 't jaar 1929 voor de vereeniging een zwaar en moeilijk jaar was geweest, voorzoover dit de financiën betreft Nog nooit te voren heeft de vereeniging zooveel begrafenissen te verzorgen gehad. Wat na tuurlijk veerslag heeft gevonden in 't gelde lijk bezit Ecuier neeft dit jaar ons ook de ze kerheid a-pgcvvT dat de vereeniging onmis baar :-s. cn op waardige wijze zich heeft ge kweten -an de haar opgelegde taak. Een comp'-nent daarvoor aan voorlooper en dra- cic-ch ook aan den lieer Timmerman 'oei bestuurslid den heer I Kxeiigs- man heeft zeer verdienstelijk werk gedaan, doordat hij huis aan huis heeft gewerkt om een goed archief te maken, iets, dat voor de vereeniging een groote waarde heeft. Waar dit alles gratis is verricht, krijgt ook deze heer een woord van dank voor zijn vele werk. 't Jaarverslag van den secretaris, den heer C. Jonker, geeft ongeveer een zelfde résumé; 't bestuur vergaderd uit de aard der zaak zeer weinig, en i/i 't personeel is nagenoeg geen verandering gekomen. Klachten kwamen niet binnen, wel echter dankbetuigingen. De vereeniging heeft 24 keer eene begrafenis verzorgd, w. o. 8 voor niet-leden. We tellen thans 738 leden, w.o. 141 jongeren. De ver eeniging bezit 5 donateurs, wat de secretaris te weinig vindt. De penningmeester, den heer J. Hoogland Jz. doet hierna verslag van de financieele toe stand. De ontvangsten bedroegen, met inbe grip van het kassaldo en de reserve op 1 Jan 1929 a f 360.82 een bedrag van 1235.17. De uitgaven, een gelijk bedrag, w.o. 't kas saldo op 31 Dec. van dat jaar ad 32.57. Een achteruitgang dus van 328.25. Namens de commissie adviseert den heer P. Kos tot goedkeuring dezer rekening, wat geschiedt. Secretaris, penningmeester en commissie kregen dank voor hun verricht werk. De heeren J. Hoogland, J. Krijgsman en W. Keizer werden met bijna algemeene stem men tot bestuursleden herbenoemd en namen hunne benoeming weder aan. Vervolgens kwam, met 't oog op 't weinige disponibele kasgeld, wat het bestuur soms zorgen genoeg geeft, het voorstel van de be stuurstafel, om per 1 Juli een extra heffing van 0,50 per gezin te mogen innen, en dit zoo noodig begin 1931 nog eens te herhalen. Dit zou, zooals de voorzitter uitvoerig toelichtte, telkens 110 ruim in kas geven, waarmede de zaak weer flink gered zal zijn. Alle aanwezigen stemden voor dit idee. Verder werd nog medegedeeld, dat er nog plaats is voor 2 reservedragers, - één voor Schoorl en één voor Groet, zich op te geven bij den secretaris. Hierna las de secretaris, enkele der voor waarden voor uit de Ongevallenpolis, waar uit blijkt dat het personeel tot 65-jarigen leef tijd verzekerd is voor: a. 3500 uitkeering bij overlijden; b. 3500 uitkeering bij ievenslange inva liditeit; c. f 21 per week bij tijdelijke invaliditeit, alles voor ongelukken, ontstaan in den dienst. Op een vraag van den heer Braak zei de voorzitter, dat de Engelsche Maatschappij solide is De heer A. Delver vroeg of de boete, ont staan door absentie ter vergadering, goed wordt betaald. Anders zou dit voor tiouwe betalers iets onbillijks inhouden. De voorzitter zeide, dat wie niet betaald, geroyeefd wordt als lid. Na nog enkele kleinere zaakjes, bij de rondvraag naar voren gebracht, volgde sluiting. Op 1 April herdacht dé heer W. Greup alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar werd aangesteld als boschwachter bij het Staats- boschbeheer. Genoemde heer, thans in deze betrekking in de boschwachterij Groet— Petten heeft deze dag ongemerkt willen laten passeeren, doch niettegenstaande dit, is 't feit toch bekend geworden. Zoolang we hem hier kennen, was 't steeds de voor ieder toegankelijke en welwillende ambtenaar en is hij uit hoofde van zijn functie, doch ook als Schoorlaar een geziene persoon lijkheid. Stadsnieuws INGEBRUIKSTELLING VAN DE ROODE KRUIS-ZUIL AAN DEN HELDERSCHEN WEG. Vanmiddag werd in tegenwoordigheid van een klein aantal personen, de Roode Kruis zuil aan de Texelsche brug officieel in ge bruik genomen. Onder de aanwezigen merkten we op den directeur van gemeentewerken, de nheer Mar gadant, den referendaris Veendorp. mr Ledeboer, oud-voorzitter van de afd. Alk maar van het Roode Kruis, mr. Jitta, mevr. Cohen Stuart, den heer Stoutjesdijk, secr. der afdeeling, den inspecteur van politie Zoll, e.a. Namens de Alkmaarsche afdeeling voerde de heer Haremaker het woord. Spr. schètste de beteekenis van de zuil, die opgericht is, om bij eventueele ongevallen dienst te leun nen doen. Wel moet men tegenwoordig er naar stre ven (o.a. door verkeersopleiding) om onge lukken te voorkomen, maar er zullen wel steeds noodlottige ongevallen blijven. Daar om zal een organisatie als het Roode Kruis steeds reden van bestaan hebben. Spr. bracht dank aan den vertegenwoordi ger van de N.V. Handelsmaatschappij „Mer cator" te Den Haag, die de zuil geplaatst heeft en opende daarna de deur van de zuil, om den aanwezigen een blik in het inwendige te gunnen. Er is o.a. een geheel complete brancard aanwezig. Deze staat opgevouwen in een zeer kleine ruimte, en is zoodanig geconstrueerd, dat ze in een minimum van tijd voor vervoer gereed is. Een patiënt kan dus onmiddellijk naar een ziekenhuis worden overgebracht, als z' Iks noodig is. In verschillende laden zijn verbandartike- len in ruime mate aanwezig, terwijl mede een complete verbandtrommel ter beschikking staat. De inhoud van de laden en de trom mel beantwoordt geheel aan de eischen des tijds. Niets ontbreekt, tot zelfs het kleinste onderd I niet. Spr. beëindigde zijn rede met het uitspre ken van den wensch, dat de inhoud van deze zuil zoo weinig mogelijk gebruikt zal moeten worden, maar hoopte toch, dat indien zulks noodig mocht blijken hij tot heil van het menschdom zal blijken te zijn. Hierna had onder leiding van den heer Stoutjesdijk een demonstratie plaats, om den aanwezigen te laten zien, hoe het Roode Kruis werkt. Verschillende ongevallen wer den verondersteld en de leden van de Alk maarsche afdeeling kweten zich snel en cor rect van hun taak. Nog een opmerking, die we hoorden van mevr. Cohen—Stuart. Op de zuil staan de telefoonnummers van het politiebureau en van de beide ziekenhuizen, maar er ontbre ken de nummers van leden van de afd. Alk maar van het Roode Kruis. En deze moes ten er toch eigenlijk ook staan, omdat men dan zeker is, dat men gehoor krijgt. Zoo zal men bijv. bij den heer v. d. Meulen wel niet gauw tevergeefs behoeven te bellen en is hulp daardoor gauw op de plaats des onheils Moeder, laat Uw kleintje niet over den grond kruipen. Deze is vuil en stoffig en de kans dat het vallen en zich bezeeren zal, is groot. Een looprek, kinderbox, is voor hem een geschikte verblijfplaats. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een moltondeken, met een ttlsoon laken bedekt. GEZONDHEIDSRAAD. wovo^prowe Laatste berichten. DIEVENBENDE NAAR HET HUIS VAN BEWARING GEBRACHT. De dezer dagen aangehouden bende van acht inbrekers, onder meer verdacht van een nachtelijke inbraak in het boter- en kaasma gazijn van S. aan de Heerenstraat te Den Haag, is in het huis van bewaring ingeslo ten. JUBILE MARECHAUSSEE. IN ATJEH. Gelijk gemeld wordt heden te Koeta Radja aan het korps marechaussee te voet in Atjeh en onderhoorigheden ter gelegenheid van zijn 40-jarig bestaan een door de koningin geschonken vaandel uitgereikt. Bij koninklijk besluit is bepaald dat dit vaandel versierd wordt met het teeken der militaire Willemsorde. De aan het departe ment van koloniën gedetacheerde Indische officieren zonden vandaag een telegrafischen gelukwensch aan het jubileerend korps. THERESE HOVEN 70 JAAR. De letterkundige Therese Hoven te Den Haag viert heden onder veel blijken van be langstelling haar zeventigsten verjaardag De jarige bevindt zich vandaag niet in de residentie, aangezien zij een vergadering van den Nationalen Vrouwenraad te Apeldoorn bijwoonde. DE KONINGIN-MOEDER OP DE AALSMEERSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING. Hedenvoormiddag had de grocte tentoon stelling wederom vorstelijk bezoek: de ko ningin-moeder en prinses Juliana hebben er met groote belangstelling rondgekeken. Het eerst kwam de koningin-moeder. Na aan de leden van het tentoonstellings comité te zijn voorgesteld, bezichtigde H.M. de expositie. Eenige minuten na aankomst van de ko ningin-moeder arriveerde, eveneens met klein gevolg, prinses Juliana, die zich ook onmid dellijk nadat de gebruikelijke plichtplegingen van >»orstellen e. d. waren beëindigd en na dat de jongeheer Klaas Been haar een bouquet rozen had aangeboden, naar de ten toonstelling begaf. Het bezoek van het ko ninklijk gezelschap duurde ongeveer een uur. DE LIEVE AMSTERDAMSCHE JEUGD. De brandweer te Amsterdam heeft met een straal op de waterleiding een brand ge- bluscht, welke vermoedelijk door de jeugd was gesticht. Tijdetis het blussehen werd door de jeugd met steenen naar de brandweer geworpen. In verband hiermede heeft een agent van zijn wapenstok gebruik gemaakt. BRAND. Hedennacht is de boerderij van den heer A. Bolk te Poederoyen (Betuwe) nabij Zalt- bommel tot den grond toe afgebrand. Met veel moeite zijn ae bewoners gered. 5 melk koeien en eenig ander jong vee zijn ver brand. De oorzaak is onbekend. Het huis was laag verzekerd. DS. J. MEYER. t In den ouderdom van 83 jaar is te Leeuwar den overleden Ds. J. Meyer, emeritus-predi kant van de oud-geref. gemeente te Den Helder. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal Vrijdagmiddag a.s. te Den Helder plaats hebben. INTERNATIONALE BLGEMENWINKELIERS. In „Parkzicht" te Amsterdam is heden een internationaal congres gehouden van de or ganisaties van bloemenwinkeliers „Fleurop" De heer Max Hübn-er heette de aanwezigen in het Duitsch. Fransch en Engelsch welkom en sprak zijn bewondering uit over hetgeen hij in Aalsmeer had gezien. Hij hoopte voorts dat de belangstelling zal toenemen voor „Fleurop", waarbij zich behooren aan te sluiten alle bloemenwinkeliers van de wereld. De heer Thim heette daarna namens Ne derland de buitenlanders op deze vierde bij eenkomst welkom en bracht hulde aan het internationaal bestuur voor alles wat het tot stand bracht. De begroetingswoorden werden daarna ge sproken door buitenlandsche afgevaardigden Er waren 12 landen vetregenwoordigd In den loop van den dag werden ve.Mch'l'- lende voorstellen behandeld. M. L. MULDERS, t In den ouderdom van ruim 75 jaar is te Apeldoorn overleden de heer M. L. Mulders, oud-burgemeester van Schoonebeek. De over- ledne behoorde tot de a.r. partij. De teraarde bestelling zal plaats hebben Vrijdagmiddag a.s. te Apeldoorn. AANSLAG OP EEN TREIN GEPLEEGD. Dinsdagavond tegen 7 uur, werd op de lijn RintelnStadthagen een aanslag op een trein gepleegd. Op de rails was door tot nu toe on bekende daders, een zwaar zandsteenen blok gelegd. De locomotief van een trein reed er tegen en ontspoorde met de voorste wielen. Niemand werd gewond, DE RljKSDAODEBATTEN. De .sociaal-democratische afg'w Braunschweig Verklaarde A&tji J het ten ring den arbeid zal voortzetten val gebrachte ^binet omaa^ men m geheele economische leven terwirrc agitatie-program in een vreeseüjke crisis maDeSubvoering van het programma van den landbond zal de geheele financiën in d StUBij de voortgezette debatten over ringsverklaring beperkte het Cen rum z.cn t het laten afleggen van een korte wiMar fe door afgevaardigde Esser De afgevaa. digdc Schalz de leider der Duitsche Volkspart j juichte' in de eerste plaats de verklaring van den rijkskanselier toe, dat de buitenlandsche politiek in dezelfde banen als tot nu toe za worden geleid. Daarna sprak de communistische afgevaar digde Pieck, die in een heftige rede scherpen strijd tegen de regeering aankondigde. TeSegrammen EEN RUSSISCHE EXPEDITIE NAAR DE NOORDPOOL. MOSKOU, 2 April. De regeering heeft besloten tot het organiseeren van een Noordpool-expeditie om een onderzoek in te stellen naar het Noordpoolgebied en Nova-Zembla. Deze expeditie zal in de plaats komen van de expeditie die den winter op Frans-Jozefland doorbracht. Tot leider der expeditie is Scitmidt be noemd. FAMILIETRAGEDIE. KEULEN, 2 April. Dinsdagochtend hebben te KoelnDeutz een ingenieur, diens vrouw en hun achttienjarige zoon getracht door het innemen van veronal een einde aan hun le\^n te maken in ver band met broodsgebrek. Te voren schreven zij brieven aan familieleden en vrienden, waarin zij afscheid namen. Toen eenige familieleden naar aanlei ding van deze brieven onmiddellijk naar de woning gingen, vonden zij de drie per sonen bewusteloos. Zij werden onmiddel lijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij in zeer zorgwekkenden toestand aankwa men. DE RIJKSDAG VANMIDDAG BIJEEN. BERLIJN, 2 April. Hedenmiddag te 12 uur werd de zitting van den rijksdag her opend. Aan de orde waren de debatten over de regeeringsverklaring en de door de socialisten en communisten ingediende moties van wantrouwen. De soc.-dem. afgevaardigde dr. Breit- scheid sloot zich namens zijn fractie aan bij'den dank dien dr. Bruening gebracht heeft aan den afgetreden rijkskanselier Hermann Muller. DR SCHACHT NEEMT AFSCHEID VAN HET DIRECTORIUM. BERLIJN. 2 April. Naar gemeld wordt heeft rijkspresident von Hiudenburg den afgetreden president van ae Duitsche rijksbank, At. Schacht, een uitvoerig schrij ven doen toekomen. Dr. Schacht zal heden var. de leden van het directorium van de rijksbank afscheid remen Dr. Luther zal Donderdag de func tie van dr. Schacht overnemen. DE VLOOTCONFERENTIE. Besprekingen tusschen Briand ,n Henderson. LONDEN, 2 April. De heeren Hender. son en Briand en hun deskundigen zullen lieden opnieuw bijeen komen ter voortzet ting van de werkzaamheden aan het sa- menstellen van een formule ter oplossing van de bestaande moeilijkheden. Zoowel in Engelsche als Fransche kringen is men het er over eens, dat belangrijke vorderii». tren zijn gemaakt en een ontwerpformule is reeds door Briand naar Parijs gezonden ter behandeling door de Fransche regte- ring. EEN BRIEF VAN DR. SCHIELE V AAN HUGENBERG. BERLIJN, 2 April. De persdienst van den Rijkslandbond publiceert een brief van den Saksischen rijksminister Schiele aan den Duitsch-nationalen partijleider Hugenberg, waarin Schiele zijn toetreding tot de regeering-Bruening verklaart. Schiele wijst op den steeds ernstiger wor- denden toestand van den landbouw in het Oosten en op den persoonlijken wensch van den rijkspresident dat hij (Schiele) als minister tem landbouw de in den brief van Hindenburg aan den rijkskanselier gestelde taak zou uitvoeren. Om deze taak te kunnen volbrengel heeft hij in dezen tijd vrijheid van handelen noodig. Op grond hiervan heeft hij zich genoodzaakt gezien zijn ontslag te nemen als lid van den rijksdag en ook zijn functie in het par tijbestuur neer te leggen. Ook aan den voorzitter van de fractie der Duitsch-na tionalen heeft Schiele een schrijven gezon den waarin hij mededeelt waarom hij zit ting in de nieuwe regeering heeft geno men. Kerk en school Tot de U. L. O. school te Noordschar- woude zijn 17 leerlingen toegelaten. Op verzoek eervol ontslagen met in gang var, 1 Mei e.k. dr. H. Jakob, als hoog leeraar ;n de algem. geneesleer, geneesmid del- en vergiftleer en oogheelkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Tot onderwijzer aan Gemeenteschool no. III te Hoorn wordt benoemd de heer A. van den Berge te Bovenkarspel. AMSJTERDA1IISCIII3 HEERS Opgiive van Vortvrthollandsch liHnflï»nmvoredict. IV Vj (Omvangen per draadlooza telefoon); STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 I Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. "Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. -, Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij, Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS, Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Ene Milwaukee 5 Southern Rails Union Pacifui Wabasb L f •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 1018,8 1733/4 205 157'/, 538* 277 100 1481/s, 154 50 i/s 82 3671'8 460 77%6 158 10815/,6 43 J/« 1957, 316 ,<2 544 390 150 129.50 öO'/io 1721/» 1633/; 98 380 4021/2 165 154U 1123/4 198'/a 123 76/l« 363/8 338/g 18O1/, 79 73 97i/o 370 419 410 61 Vs 25b4 1311/2 2423/4 65'/, Koers van beden Ie pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 9 pl.m. 2.15 1731/4 285 99'/2 145 157 99-1 156 7 973/4 153 152 51 374 464 372-471 4 ti I-437 369-71) 460 1 3713/4 457-9 77V4 1097/, 43?.B 199/, 109-10; 43-*Vt 545 547 52 550-3 395 548 394-5 175 165 167 176V» 8 167'/; 167 408 407-8 166 40/8/» 407 V4- 154 112 124 1531-41 '<3U-Ï "h -3 i 53 ï.4 Vs/a-»/ 344-8/; I8O.1/2 3S 34'/,- 961/4 373 410 967, 372-3 368-9 399 40 241/5-3' 60i/, 241/5-1 243/4 65 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. SoL 100. Kopenhagen Stockholm Oslo WISSELKOERSEN AMSTERDAM I 1 27/s p' B New-Yoi% UaliS NIET OFFICIEER - -• al' Vorige koers 12.12 59.471/, 9.751/ 34.76 48.231/- 35.121/» 66.721/. 67.00 66.721/, 2.497, 13.06 Koers op heden 3 uur 12.118/8 59.461/, 9.75 34 751/, 48.227, 35.12'/. 66.70 66.95 66.70 2 497* 13.00

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10