mkninsthii ConraDt. Pluimveeteelt Rechtszaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. AANRIJDING TE BERGEN OP 19 AUGUSTUS. Tooneel. Onze Koloniën. Luchtvaart Iföarkiberichien No. 78 1930 r.andard twee en dertigste Jaargang. Woensdag 2 April Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden ge zonden aan Dr. te Hennepe, Diergaarde singel 96a te Rotterdam. Postzegel van 6 cent voor antwoord insluiten en blad vermelden. Eenige vragen. Papegaaienziekte en vervolg Broeden. Nu de broedtijd nadert en ik vorige week al over het broeden begon te schrij- daarop betrekking hebben en waarvan ven, kreeg ik een massa brieven die verschillende vragen wel interessant zijn om ook eens voor onze lezers te bespreken. Ik wil hiermede dan van daag eerst beginnen. Laat ik er voor de zooveelste maal nog eens nadrukkelijk op wijden, dat de vragen zoo kort en zoo zakelijk mogelijk mogelijk moeten zijn, ik heb geen tijd voor het lezen van lange brieven en dat men nooit geen doode dieren naar mijn adres moet zenden, maar naai de Rijks- scruminrichting te Rotterdam. Het is mij alleen dan mogelijk den berg van binnenkomende vragen te doorworste len, indien mijn lezers door zakelijkheid en duidelijke vermelding van naam, adres en blad, hun volle medewei king geven. Een lezer vraagt of men broedeieren g :bruiken kan van Barnevelder- hennen die met Leghorn hennen en Barnevelder ane- samen op het erf loopen. Zouden de nakomelingen van de Barnevelders nu ook rasecht zijn? Dit is een vraag die op een oud idee berust, dat n.1. de raszuiverheid van de Barnevelders be- invloed zou worden doordat de haan ook met de Witte Leghorns paart. Daar tegen is echter niet het minste bezwaar. Een lezer uit Eindhoven vraagt mij naar raszuivere Mechelsche Koekoek hanen. Hiervoor verwijs ik, evenals on langs, naar den heer Schilt, secretaris der Algemeerie Nederlandsche Pluim- veefokkersvereeniging, A. N. P. V. te Groenekam bij Utrecht. Mej. M. te Nun- speet klaagt dat haar kippen haar eigen tieren opeten. „Ik heb altijd de schalen van de eieren aan de kippen gegeven", zegt ze er bij. Dat is meestal het beste middel om de kippen het eie- reneten te leeren. Als men schalen voert met het idee de kippen kalk te voeren, dan moeten deze schalen zoo fijn gestampt worden, dat de kippen niet '.neer merken dat het eierschalen zijn. Veel wijzer is het aan de dieren nooit zulke schalen te geven en alleen gemalen schelpen als grit. Als ze een maal den smaak te pakken hebben is hün dit bijna niet meer af te leeren. Men vult om ze te foppen wel eens eieren met mosterd, maar veel helnt dit niet. Het beste is iegnesten te nemen, die speciaal gemaakt worden voor eierpik- sters. Dit zijn als het ware dubbele nes ten. De bovenste heeft een ronde opening waardoor het ei naar beneden rolt in het daaronder gelegen eigenlijke nest. De kip kan er dan niet meer bij. Is het een enkel exemplaar dat deze kwade gewoonte heeft ruim deze dan op, het kwaad werkt aanstekelijk. Verder kreeg ik verschillende vragen over de Papegaaienziekte. Ik heb deze ziekte onlangs uitvoerig besproken. In middels blijkt ai dat de jongste gevallen ycel van de on Verbad die vroeger omtrent de oorzaak heerschte, weggeno men hebben en verder blijkt dat het be smettingsgevaar veel grooter is dan men vroeger dacht. Ook in ons land zijn thans al sterfgevallen voorgekomen en juist omdat gebleken is, dat er nog te veel onzekerheid bestaat omtrent den tijd dat papegaaien de smetstof bij zich kunnen dragen, is het een wijs besluit der regeering om den invoer van pane- gaaien geheel te verbieden. Dit geldt niet aileen voor papegaaien, doch ook voor parkieten en andere papegaai achtige vogels. Men doet het allerwijste in den tegenwoordigen tijd geen pape gaaien of parkieten te koopen en als men dergelijke dieren heeft en ze wor den ziek. raadpleeg dan direct den die renarts en ontsmet direct op de vroeger door mij beschreven wijze. Leg onder in de kooi een rooster en daaronder met 1 chinosol gedrenkt zand of turf- tnolm. De mest kan dan niet verstuiven en wordt ontsmet. Thans gaan we door over het broeden Wanneer beginnen we daarmede? Dat hangt van het ras af dat we fokken. Zware rassen worden wat later legrijp dan lichte rassen en als we dus in het najaar sieren willen hebben dan moeten we zorgen, dat kuikens van zware ras sen vanaf half Maart tot April geboren worden op zijn laatst, terwijl lichtere rassen, die op den leeftijd van vijf of zes maand al aan den leg kunnen gaan, i i April of Mei geboren worden. De groote toer is dus in dezen tijd aan broodsche hennen te komen en daar zit vaak het natuurlijk bro den leelijk mee va t. liet broedsch zijn is een natuurlijk instinct, dat door het kunstmatig fokken op veel eieren meer en meer verdwijnt In de natuur Volgt het broedsch worden op het leggen van een aantal eieren, bijv can een twaalftal Bij gefokte die ren ziet men soms pas broedschheid na groote series eieren van 90 100 of ze worden heelemaal niet meer broedsch. Zware rassen hebben meer neiging tot broedschheid dan lichte, doch in dezen zachten winter wordt er zelfs bij de Leghorns al over veel broedschheid ge klaagd. De natuurlijke broedschheid begint over het algemeen in ons k'imaat pas in het voorjaar. Het voordeel van 1 zwaardere rassen is, dat ze vaker broedsch worden, dat ze meer veeren kunnen bebroeden. Ze zijn dus betere hebben, rustiger zitten en meer eieren broedsters, maar dergelijke voordeelen zijn natuurlijk van twijfelachtigen aard, daar men meer aan goede legsters heeft. Hoe kunnen we nu zien of hennen broedsch zijn? Meestal blijft de broed- sche hen langer op het nest zitten na gelegd te hebben. Daar de meeste kip pen na 3 uur 's middags gelegd hebben, hebben we bij kippen die daarna nog zitten de meeste kans. Soms zitten de hennen nog 's avonds op de nesten en kunnen we dan op andere verschijnselen gaan letten, die men bij de eene hen duidelijker, bij de andere minder duide lijk aantreft. Neemt men zoo'n hen van het nest af zet de veeren op, pikt zelfs. Zet men haar dan vertoont zij teekenen van boosheid, neer dan spreidt zij de vleugels min of meer en maakt een eigenaardig kloe kend geluid, waaraan zij den naam te danken heeft van kloek. Soms is de kam donker tot paarsrood. De veeren aan de borst laten gemakkelijk los en vaak vindt men 5 6 dagen voor de eigenlijke broedschheid optreedt, al veeren in het nest. Dit loslaten der borstveeren is misschien een overblijfsel uit het wilde tijdperk der hennen, toen zij hun-nesten og met veeren bekleeden. De huid aan de borst, die kaal wordt, ziet rood en voelt warmer aan dan gewoonlijk. Op deze plaatsen heerscht verhoogde bloedsaandrang in de huid. Dr. TE HENNEPE. Meervouofcge strafkamer. Zitting van Dinsdag 1 April. IN GEVAAR BRENGEN VAN DE VERKEERSVEILIGHEID. (Vervolg). De heer Nic. Kuis, veehouder te Limmen, een der inzittenden in den wagen van Nuijens verklaarde dat deze niet hard reed en eens klaps een auto van een erf kwam, onverlicht, welk licht later werd ontstoken. De heer Nuijens remde sterk, daar anders een aanrij ding onvermijdelijk zou zijn geweest. Eindelijk werd nog gehoord de heer Cor- nelis Roozendaal 'n 17-jarig landbouwer te Wadwaaij, verklarende dat de heer K. kalm het erf van Stam af reed met ontstoken lam pen, doch getuige had niet gphoord dat hij signaal gaf. Als getuige a decharge dus in het van ap pellant werd gehoord, de veehouder Gorn. Stam, welke heer mededeelde dat verdachte licht op had. Het was niet mogelijk dat met een oud model ford direct na het inschakelen een grootere snelheid dan 4 of 5 kilometer kan worden ontwikkeld. Getuige kende ver dachte als een gced chauffeur. Den wagen dien hij reed was het eigendom van getuige In zijn requisitor deed de officier uitko men, dat hij na kennisneming der stukken niet overtuigd was en hij hoopte na de behande ling in hooger beroep meer bewijzen te heb ben gevonden. Uit de geringe boete 15 door den kantonrechter opgelegd, bleek wel dat de kantonrechter deze ernstige zaak ook niet heel sterk heeft gevonden. Na reconstructie van het voorgevallene kwam de officier ech ter tot de conclusie dat verdachte niet vol doende schuld trof om tot de opgelegde straf veroordeeld te worden, zoodat hij bevestiging van het vonnis requireerde. Verdediger mr. Smal bleek de meening toegedaan, dat de heer Nuijens te snel reed op dien smallen en gevaarlijken weg en niet voldoende had uitgezien om tijdig zijn maat regelen te nemen, toen hij een auto van een zijweg zag komen. Hieruit trok verdediger de conclusie, dat niet aan verdachte doch aan den heer Nuijens de grootste mate van schuld moest worden toebedeeld. Reden waarom pleiter verzocht vernietiging van het vonnis en vrijspraak van zijn cliënt. De zitting werd heden ingeleid door de voortzetting van de hooger beroep-zaak te gen den heer Gerbrand O., reiziger in dienst van een zeepfirma te Enkhuizen, die veroor deeld was door den kantonrechter te Alk maar, ter zake aanrijding van den heer J. Hollenberg, werkman te Bergen, die rechts van den weg een rijwiel bereed, met gevolg dat de heer H. een wonderlijke salto mortale roaakte, geen lichamelijk letsel, doch aan zijn rijwiel ernstige schade bekwam. Veroor deelde kwam in hooger beroep aangezien hij zich geen schu'd bewust achtte De zaak werd reeds op 11 Maart behandeld, terwijl mr Schenkeveld optrad als verdediger, doch onbepaald verdaagd ten einde nog eenige getuigen te hooren Eenige der opgeroepen getuigen bleken heden nietaanwezig te zijn, waarvan acte werd gevraagd en verleend. Het getuigenverhoor leverde absoluut geen nieuws cp. De officier achtte het wel eenigermate een moeilijk geval, doch het kwam hein onwaar schijnlijk voor, dat iemand met een dergelijk beschilderd voertuig onbevoegd een plezier- ritje zou hebben gemaakt. Spreker was dus wel overtuigd, dat verdachte achter het stuur had gezeten. Daar echter het wettig bewijs niet was te leveren requireerde de officier vrijspraak. De rechtbank blijkbaar nog niet tot een be paalde conclusie gekomen, begaf z;ch daar op in raadkamer om over de aan te nemen houding in dc nader te beslissen. Beslo ten werd om den afwezigen getuige Gomes niet te hooren. Mr. Schenkeveld sloot zich aan bij de con clusie van den officier, doch bestreed dat het overtuigend bewijs wel te leveren zou zijn. Bij eventueele veroordeeling verzocht pleiter een billijken straf. Hierop sluiting der behandeling. Uit spraak a s. week. HOOGER BEROEP OVERTREDING OPENBARE DRONKENSCHAP. De 55-jarige zwervende sigarenmaker J W. v. A. thans vertoevende te Hoorn in de Riikswerkinrichtirur. werd door den kanton rechter te Alkmaar veroordeeld tot opzen ding voor den tijd van 1 jaar terzake open bare dronkenschap bij 11e herhaling, ge pleegd op 17 Juli te Alkmaar. Veroordeelde wenschte heden een voorw. straf. De officier kon zich met dezen wensch niet vereenigen en requireerde bevestiging van het gewezen vonnis. Uitspraak a.s. week. MINDER AANGENAME BEJEGENING De 39-jarige te Castricum woonachtige tuinder Joh. B., had zich heden te verant woorden, wegens bedreiging met eenig mis drijf tegen het leven gericht, tegen den 40- jarigen blokwachter Fiie Tienstra, welke blokwachter hij had bedreigd met een ge opend knipmes en onder maken van een ste kende beweging in de richting van Tienstra, deze vloekend toe te voegen: Al ben je ook honderd maal beëedigd, ik steek je hard- stikken dood. De heer B. was zoo veront waardigd en opgewonden omdat de overweg wachter een spelend zevenjarig zoontje van B., dat zich op de rails bevond, terwijl de sneltrein in aantocht was, verplicht was nogal hardhandig te verwijderen. De verdachte daarentegen beweerde dat Tienstra een zoontje van verdachte in het stof van den dijk had gedruk, waarop ver dachte aanmerking maakte. De overweg wachter zou toen een stok hebben gegrepen om hem daarmede te bedreigen, waarop hij ter zelfverdediging zijn mes ter hand nam. De heer Tienstra erkende een eind stok te hebben gegrepen, omdat hij bang was voor Jan B. Hij had toen gezegd: verwijder je of ik sla je op je kop. Neen, protesteerde ver dachte. Hij zei ik sla je de hersens in. De 62-jarige, nolens volens beroeplooze heer Ger. v. d. Zaag uit Amsterdam was op 2 Juli toevallig getuige van het conflict en zag B. een mes trekken en hoorde de bedrei ging „Tienstra had een stuk hout in de hand vóór B. het mes trok. Getuige vond dat ver dachte zich gevaarlijk aanstelde. De officier gaf uitleg waarom met de zaak zoo getraineerd was. Dat zat hierin, dat hel parket in het gebeurde geen bereiging zag en toen is op aandringen van den aangever de zaak op last van den president van het ge rechtshof alsnog vervolgd. De officier bleef evenwel bij zijn meening, dat hier niet van eenige bedreiging kon worden gesproken, zooals de officier meer uitvoerig uiteenzette. De officier achtte dat het beroep van ver dachte op wettige zelfverdediging, toen Tienstra reet zijn stok dreigde, niet geheel mocht worden buitengesloten en requireerde ontslag van alle rechtsvervolging HET VEROORZAKEN VAN GEVAAR OP EEN SPOORWEG. De 47-jarige heer Theodorus J. geboren te Oefelt en thans stationschef te Bovenkarsp verscheen als verdachte voor de strafkamer op grond van het hem ten laste gelegde feit, dat hij op 18 Januari de door hem bediende wissel 6, na dit wissel op onveilig te hebben gesteld dit wissel weer in zijn veiligheids stand terug trok o phet oogenblik dat een voortrijdende trein nog niet geheel het wissel was gepasseerd, door welke roekelooze han deling gevaar ontstond voor een ontsporing De heer M. v. d. Hoek opzichter bij de Nederl. spoorwegen werd in deze zaak ge hoord als getuige. Door den verdachte werd het feit erkend. Eén wagen is ontspoord De heer J. was te haastig geweest, omdat hij een reeds wachtend tramtrein spoedig wilde doen binnenkomen. Hij werd diciplinair ge straft met 2 dagen inhouding van trakte ment. Te voren werd hij nog nimmer op eeni ge wijze gestraft. De officier hield rekening met een en ander en dorderde 75 boete of 30 dagen hech tenis. Verdachte noemde dit zwaar voor een ove rigens onbesproken ambtenaar. MISDRITF ARTIKEL 249 WETBOEK VAN STRAFRECHT. Ten slotte stond nog met gesloten deuren terecht de 47-jarige loopknecht Itze de Vr. te Den Helder aan wien telaste was gelegd een zedemisdrijf betreffende artikel 249 Wetb. van strafrecht. Gevorderd werd een voorw straf. Aangezien deze strafzaak de laatste was van de rol, had hierna sluiting der zit ting plaats. DIENSTWEIGERING. Bij vonnis van den krijgsraad voor de landmacht, is de dienstplichtige C. J. V., uit de gemeente Nibbixwoud wegens dienstwei gering veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 10 maanden, met ontslag uit den militai ren dienst zonder ontzetting van de bevoegd heid om hij de gewapende macht te dienen, en niet aftrek der preventieve hechtenis. schaft, tot ieder twee maanden gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechte nis. VADEP FN 7O0N VEROORDEELD WEGENS MEINEED. De Utrechtsche rechtbank heeft gistermor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen een 69-jarigen homopaath uit Den Haag, tegen wien wegens meineed een boete van 5000 was geëischt. De rechtbank veroordeelde hem tot 1000 boete, waarbii rekening werd ge houden met verdachte's hooien leeftijd en gezondheidstoestand. Zijn zoon, tegen wien zes maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk was geëischt, eveneens wegens meineed, werd veroordeeld tot vier maanden voorwaar delijk met een proeftiid van drie jaar. BRANDSTICHTING. Vcor de Utrechtsche rechtbank is tegen een 31 -jarigen veehouder te Mijdrecht we gens brandstichting in zijn boerderij, waar door een schuur met vee afbrandde, één jaar gevangenisstraf geëischt. De brandstichter, die bekend had, wilde graag in het bezit ko men van een moderne boerderij. Tegen een 32-jarigen arbeider, die hem daarbij geholpen had doch die ontkende, werd een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek der voorloopige hechtenis ge- eischt. NACHTLOGIES GENOTEN EN GELD EN GOEDEREN GESTOLEN. De Haagsche rechtbank heeft veroordeeld een 21-jarigen rangeerder en een 17-jarigen koopman, beiden afkomstig uit Neuss (Duitschland), thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage, wegens diefstal van eenig geld en verschillend ve deren uit het clubhuis van de pad\ te Leiden, waarin hun nachtverblijf was ver- ROTTERDAMSCHE INBREKERS VOOR DE RECHTBANK. Tegen ieder vijf jaar geëischt. De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren de zaak behandeld tegen drie bekende inbre kers, die in den nacht van 15 op 16 Novem ber van het vorig jaar hebben ingebroken in de fabriek van A. Th. Hensen aan de Oost- Maaslaan te Rotterdam. De inbrekers zijn op het dak van de fabriek geklommen en hebben daar een tralievenster verbroken, waarna zij er zijn binnen gegaan. In het kantoor hebben zij geprobeerd een brand kast te forceeren, maar dit is niet gelukt. Toen zij onverrichter zake terugkwamen, stond een agent op post bij het gebouw en daarop is het drietal in de fabriek terugge gaan ten einde een anderen uitweg te zoe ken. Toen het hen evenwel niet gelukte, heb ben zij zich in een van de werkplaatsen ver stopt, waar zij door de politie, die in het gebouw doordrongen, zijn aangehouden. Voor de rechtbank bekenden de verdachten gezamenlijk de inbraak te hebben gepleegd. Na het hooren van eenige getuigen requi reerde de vertegenwoordiger van het O.M. mr. J. A. de Visser tegen ieder van de be klaagden een gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaar. De verdedigers van de verdachten, mr. E. C. Haubrich, H. L. van Zanten en J. W. His- pink, bepleitten clementie. Uitspraak 15 April a.s. BEGELEIDER OF PASSAGIER? Op 1 Juli 1928 werd de bestuurder van een vrachtauto geverbaliseerd wegens over treding van de wet op de openbare midde len. Hij reed met zijn vrachtauto, van Den Haag komende en op weg naar Alkmaar, op den Rijksstraatweg bij Heemskerk. In den auto bevonden zich, behalve de bestuurder, een viertal personen met hun motorfietsen, op weg naar de races te Alkmaar. Tegen den bestuurder G. H. uit Haarlem werd proces verbaal opgemaakt wegens het vervoeren van personen in een auto niet bestemd voor per sonenvervoer. De kantonrechter te Haarlem had verd. vrijgesproken, het O. M. ging in hooger be roep en de rechtbank sprak verd. eveneens vrij, op diens verweer, dat de personen slechts meegingen ter bescherming van de motorfietsen, zoodat van een openbaar mid del van vervoer in den zin der wet niet kon worden gesproken. Bovendien zouden de personen gezeten zijn geweest op de zadels van hun motorfiet sen, zoodat zitplaatsen aanwezig waren. De officier van justitie van de Haarlem sche rechtbank vroeg cassatie aan, en de Hooge Raad verwees op 4 Maart 1929 de zaak naar het Amsterdamsche gerechtshof. Als getuige werd gehoord de rijksveld wachter Leegwater. Get. ontkende' dat de personen op de zadels van de motorfietsen zaten, z.i. was bescherming van de motoren in een gesloten vrachtauto, zooals dat hier het geval was, volkomen overbodig. In den vrachtauto hadden zich geen banken bevon den. Vervolgens werd een verklaring voorgele zen van een der inzittenden, zooals hij deze als getuige had afgelegd voor den kanton rechter en de rechtbank. Deze getuige had verklaard, dat hij zich uitsluitend in den vrachtauto had bevonden als geleider van zijn motorfiets. Het kwam n.1. voor dat kwaadwillige concurrenten aan de racemotoren knoeiden. Het was volgens getuige gewoonte, dat de motorfietsen onder weg werden beschermd. De procureur-generaal, mr. Harinxma thoe Slooten, requisitoir nemend, achtte motorrij tuigen met andere bestemming dan voor per sonenvervoer ook vallend onder art. 15 der wet op de openbare middelen van vervoer Spr. requireerde tenslotte tot schuldig ver klaring van verd., vernietiging van het von nis van de Haarlemsche rechtbank en een veroordeeling tot 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. Het gerechtshof zal 15 April uitspraak- doen. TOT EEN HOOGE GELDBOETE VEROORDEELD. De vierde Kamer van de Amsterdam sche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 41-jarigen Utrecht- schen koopman, die zich te verantwoor den had wegens het aan zijn schuld te letsel bekomt dat tijdelijke verhindering wijten hebben dat een ander zoodanig in de beroepsbezigheden ontstaat. In den avond van 31 Aug. j.1. wilde 'verd. in de Ferdinand Bolstraat met zijn auto tusschen een palingkraam en tram doorrijden. Verd. botste tegen hei kar retje aan en de palingkoopman werd tegen den grond geslingerd, waardoor hij zoodanig werd gewond, dat hij gedu rende geruimen tijd niet kon werken. De rechtbank veroordeelde verd tot een geldboete van 250 subs. 30 dagen hechtenis. KV. „HET NEDERLANDSCH TOONEEL". Het koninklijk subsidie Naar het Hbl. verneemt, heeft de K V „Het Nederlandsch Tooneel" den particulie ren secretaris der Koningin, baron F. M. L. van Geen, het volgende schrijven ontvangen: H. M. de Koningin heeft mij opgedragen ter kennis te brengen van commissarissen der Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel", dat H. M. met voldoening heeft kennis genomen van het schrijven van com missarissen van 20 Maart j.1. H. M. is gaarne bereid de toekenning der vroegere subsidie wederom in overweging te nemen, zoodra vaststaat dat aan de Koninklijke Ver eeniging het vaste bespelersschap van den Stadsschouwburg te Amsterdam is gegund en zoodra de werkzaamheden wederom, on- der goede leiding, kunnen worden hervat". ZEEROOVERS. De Gouvts. stoomer „Tjantik" hield bij Pceloe Salama, een eiland gelegen voor de kust van Asahan, twee Chineesche tong kangs aan, welker bemanning verdacht wen1, van zeerooverij. De beide vaartuigen werden opgebracht naar Tandjong Balei, waar zij onder toezicht werden gesteld van de politie Er bleken aan boord van de vaartuigen geen behoorlijke papieren aanwezig te zijn. Het binnenlandsch bestuur heeft zich naar aan leiding hiervan in verbinding gesteld met de autoriteiten te Singapore. INDISCH LEGERTOESTEL OVER DEN KOP GESLAGEN. Zondagmorgen is op het vliegveld Darmo bij Soerabaja een legervliegtuig over den kop geslagen, waarbij het toestel zich mei den neus in den grond boordde. De schroef werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Nader wordt aan het Hbld. gemeld, dat het ongeluk gebeurde bij het opstijgen, waarbij het toestel tijdens het taxiën met een wiel in een oude springkuil van het-vroegere sportterrein raakte, zoodat het landingstoe stel zwaar werd beschadigd. Vermoedelijk zal het toestel worden gedemonteerd en per trein naar Bandoeng worden gezonden. De schroef van het toestel is versplinterd. BROEK OP LANGENDIJK, 2 April 1930. Peen 1.30—1.40; Roode Kool le s 4.80ƒ8.60; Roode Kool 2e s. 4.10— 6.70; Gele Kool le s. 4.70—9.10; Witte Kool 1.40-/ 2.20; Uien 1.50—1.70; Grove Uien 1.40—1.60; alles per 100 KG. Aanvoer: 2250 K.G. Peen; 46000 K.G. Roode Kool; 62000 K.G. Gele Kool; 54000 K.G. Witte Kool; 6000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 1 April 1930. Uien 1.602; Drielingen 0.60 0.80; Grove 1.40—1.60; Peen 1.10 1.70; Roode Kool 4.30—8.90; Gele Kool 6.90—8.80; Deensche Witte Kool 0.602.20, alles per 100 K G Aanvoer: 3400 K.G. Uien; 2000 K.G. Peen; 207000 K.G. Roode Kool; 24400 K.G. Gele Kool; 207400 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 1 April 1930. Roo- de Kool les./ 5.208; Roode Kool 2e s. 4.405.90; Gele Kool le s. 6.20; Gele Kool 2e s. 3.90; Witte Kool le s. 1 1.80; Witte Kool 2e s. 0 60—0.90; Uien 1.70; Grove Uien 1.80. Aanvoer: 58225 K.G. Roode Kool; 1950 K.G. Gele Kool; 51375 K.G. Witte Kool; 975 K.G. Uien. BOVENKARS.PEL, 1 April 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kool 5—8 10; Witte Kool 0.90- 1.50; Gele Kool 5.50—7.50; Uien 0.25 COOP CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND. 1 April 1930. (Weekber.) Afdeeling eieren. 202417 stuks Eendeneieren 4.204.40; 182516 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 5.70 7; 65—66 5.30—5.70; 63—64 5.205.50; 60—62 4.80—5.30; 58— 59 4.70—5; 56—57 4.50-/ 4.70; 53- 55 4.20—4.50; 50—52 4—4.30. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 2 April 1930. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: le kw. 1110; 2e kw. 0.86—0 98; 3e kw. 0.68—0.84; 169 Nuchtere kalverer 815; 370 Varkens, vleeschvarkens 0.890.90; zware var kens 0.870.89; vette varkens 0.84 0.86. ZWAAG, 31 Maart 1930. Veiling Ban- gert en Omstreken. Winter jan 7 70 7.90; Aardbeien per stuk 11 cent; Roode Kool ƒ11.80; Spruitkool 9 60—13; Witlof 11—15; Spinazie 2—6; Sla 3.907 40: Rabarber 10—14; Ra- dijs 2—4.40. Bezoekster„Heeft Je man verstand van paarden T" Vrouw „Enof Den dag voor den wedstrijd weet OU welk paard vast en zezer z&i winnen en den volgenden dag weet hy altyd, waarom het dat niet deed", (Passing Show).

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9