IJSPEERT's IJZcRMAGAZiJ.i, Verweerde Spiegels Ksrreliiin's (Mandei N.V. J- 25-Jarig bestaan van Ringers' Chocoladefabrieken. P Een open HAARD Radirerafisch Weerbericht. A G E M BI A Sinneniand „ALS NIEUW" Stadsnieuws 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic (bo ven 18 jaar). heeft iets aantrekkelijks. Geëtaleerd in wapenblankeuitvoering - MAKEN WIJ Laatste berichten. Luxe Verhuur inrichting Prima 4- en 6-persoons wagens beschikbaar a 15 ct. per K.M. Garage JAC. MET, Telef. 572 - Telef. 873. <28 ,3ficma ISartge 8c Be ^oraaz ^paarlnketten, Zaterdag 5 April. 7.30 uur. Cinema Americain: Atlantic /boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Ie Circustragedie, 2e De Rennplagant (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Een vrouw van slechte reputatie (boven 14 jaar). 8 uur, Harmonie, viering 5-jarig bestaan Alkmaarsch Tooneel; opvoering van Haar laatste wil. 8 uur, De Unie, rede van den heer Mei link uit Amsterdam, voor de L. O. G. T., ver der muziek, zang, declamatie. Zondag 6 April. 2 uur, 4 uur, 6 uur en 8 uur in Cinema Americain vertooning van Atlantic (boven 18 jaar). Van 2 uur nam. af in A. B. T de door- loopende voorstelling van le Circustragedie, 2e De Remplgr"^ (boven 14 jaar). Van 2 uur wn. af in Victoria Theater doorlo'opende voorstelling van Een vrouw van slechte reputatie (boven 14 jaar). 8 uur, ,,'t Gulden Vlies", viering 30-jarig bestaan van het Selskip Friso. Maandag 7 April. 2—5 en 710 uur, 't Gulden Vlies, de- monstratiedag afd. Alkmaar Ned. Vereen, yan Huisvrouwen; o.a. Indische rijsttafel. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Het schildersmodel van Parijs (comedie), hoofd rollen Lilian Harvey, Harry Halm en Igo Sijm. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Een vrouw van slechte reputatie (boven 14 jaar). ROOFOVERVAL OP EEN BOEKHOUDSTER. De dader gepakt. Gistermiddag is, naar Wolff meldt, een /oofoverval gepleegd op de loonboekhoudster van de steenbakkerij Benekendorff bij Bad Freienwalde. De boekhoudster werd bij het gereedmaken der loonzakjes in het kantoor overvallen door een man, die, onder bedrei ging met een revolver, het aanwezige geld opeischte en zich met tien zakjes, samen in houdende ongeveer 100 mark, wist meester te maken, waarna hij de vlucht nam. Op het hulpgeroep der boekhoudster schoten arbei ders toe, die den man grepen en aan de po litie overleverden. POLITIEKE RELLETJES IN BRAZILIË. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld dat het tijdens een politieke demonstratie te Bello- lorizonte in den Braziliaanschen staat Mi- lasgeraes tot hevige gevechten kwam, in den dop waarvan vier deelnemers werden ge dood en verscheidene werden gewond. DE DOLLE HOND. Of de wraak van den medeminnaar. Een door de liefde bezeten Mexicaan, een zekere Antonio Oroczo, heeft zijn medeminnaar, Pablo Carmona ge naamd, uit den weg geruimd door een dollen hond op hem af te richten. Hij hield een hond drie dagen lang zonder water in den zonnegloed aan den ketting en liet hem op Carmona, toen deze voor bij kwam, los. De hond stortte zich op Carmona en beet hem; drie dagen later overleed Carmona. Oroczo werd gear resteerd en naar de gevangenis overge bracht, doch slaagde erin te ontsnappen. Hij drong het huis van het meisje, dat hij beminde, Maria Matalia, binnen, stak haar met een dolk dood en nam de vlucht in de bergen. De politie zit hem thans op de hielen. EEN ORIGINE^LE FRANS CHE RECLAME. Interest van den koopprijs. Een juwelier op de Place de Vendome fn Parijs, er op uit zijn omzet te verhoo- gen, doet aan zijn klanten het volgende voorstel, kenbaar gemaakt door een me- dedeeling voor het winkelraam. Hij belooft den koopers van zijn arti kelen vijf procent rente der koopprijs, gedurende tien jaar. Een voorbeeld licht dit voorstel toe. Stel b.v. dat iemand een halssnoer voor 10.000 dollar heeft gekocht, dan geniet de kooper 500 dollar per jaar of 5000 dollar in tien jaar, de helft der inkoop prijs. Of de Amerikanen, voor wie deze me- 'dedeeling vnl. bedoeld is, hun jaarlij k- sche inkoopen van juweelen zullen ver- 'grooten? wm RITSEVOORT, mm DE ARTILLERIE-INRICHTINGEN. Ontslag van werklieden. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Guit betreffende het ontslag op groote schaal van arbeiders aan de Hem- brug heeft de minister van Defensie geant woord, dat aan de Hembrug niet op groote 'schaal ontslag aan arbeiders wordt verleend. Wel is het zeer waarschijnlijk, in verband met den tegenwoordiger. stand der werkzaam heden, dat bij de patronenfabriek ongeveer 450 personen, die op arbeidsovereenkomsten werkzaam zijn, in den loop van dit jaar zul len worden ontslagen Dit ontslag zal echter geleidelijk geschieden; er zijn thans 22 per sonen ontslagen, terwijl over eenige weken verdeeld een vijftig-tal zal volgen. Vergeleken bij 1929 is het aantal personen, waarvan thans ontslag waarschijnlijk is, niet groot te noemen; toen toch werden van 1 Januari tot 1 Mei ongeveer 300 arbeiders ontslagen. DE WETHOUDERSPENSIOENEN TE ZAANDAM. Een adres aan de koningin. Ter ondersteuning van het door de raads leden Flentrop, Köhne en Kroonenberg aan .de regeering gezonden adres, waarin wordt aangedrongen de nieuwe verordening, rege lende de wethouderspensioenen, niet goed te keuren, is gisteren een adres met 4000 hand- teekeningen aan het kabinet der Koningin gezonden. Een uit de onderteekenaars gevormde com missie heeft bij den minister van Binnenland- sche Zaken een audiëntie aangevraagd, welke, zoodra de verschillende stukken en ad viezen op deze zaak betrekking hebbende zijn binnengekomen, zal worden verleend. EEN SCHOOLOPLEIDING VOOR FITTERS. De ambachtsschool te Heerlen zal worden uitgebreid met twee afdeelingen. In de eene afdeeling zullen worden op geleid automonteurs en in de andere fitters. Deze laatste afdeeling is de eer ste van dit soort in ons land. Het be zoek van minister Terpstra, gisteren aan de Heerlensche ambachtschool ge- fa acht, houdt met deze uitbreiding ver band. VAN HET DAK GEWAAID. Donderdag viel een jongen van het dak van een in aanbouw zijnd perceel aan den Amsterdamschen straatweg te Utrecht. Vol gens zijn baas is het jongmensch door een sterke windvlaag opgenomen. Hij is heden in de rijksklinieken waarheen hij was vervoerd, overleden. MOTORSCHIP GESTRAND. Het Hollandsche motorschip „Valk", ko mende uit Groningen, is aan de Belgische kust bij Westende gestrand. Sleepboothulp is derwaarts vertrokken. DE RAADSKELDER TE UTRECHT. B. en W. van Utrecht hebben op de vragen van het raadslid, den heer Ploeg, het volgende geantwoord: Volgens de bekomen inlichtingen heb ben er in den raadskelder geen arresta ties plaats gehad. Wel zijn er in de eerste dagen na de opening, toen er een buitengewoon groote toeloop was, enkele personen geweest, die zich misdroegen en deswege uit den kelder zijn verwij- werd. De waard voorkomt zoo krachtig mo gelijk elk minder gepast optreden en heeft hiermede reeds goede uitkomsten bereikt. Hij streeft er ook op die wijze naar, dat de waardigheid van raadhuis en gemeentebestuur en het aanzien der gemeente op geenerlei wijze geschaad worden. De enkele op zichzelf staande gebeurtenissen, die zich in den beginne hebben voorgedaan, hebben daaraan, paar onze meening, geen schade toege bracht. VERKEERSONGEVALLEN. Fietser door stoomtram, overreden en gedood. Op den Loosduinscheweg nabij de Re- gentesselaan in den Haag is gistermid dag de 42-jarige onderwijzer G. van der S., uit de Maagdepalmstraat, door de Westlandsche stoomtram overreden en gedood. Hij reed te fiets en schijnt de signalen van den machinist niet te heb ben gehoord. De locomotief moest wor den opgevijzeld. Het verminkte lijk werd overgebracht naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats BRAND. Ook papiergeld verloren. Te Bennekom is het boerderijtje, bewoond door W. Veldhuizen, geheel afgebrand. Oor zaak onbekend. De inboedel verbrandde zoo goed als geheel. Eenig papieren geld ging mede verloren. Een paar kippen kwamen in het vuur om. Het verbrande is slechts laag verzekerd. TEGEN SCHOONHEIDSWEDSTRIJDEN. In de 31e algemeene vergadering van den Nationalen Vrouwenraad is zonder hoofde lijke stemming aangenomen het volgende voorstel, ingezonden door den Plaatselijken Bond te Arnhem: „De N.V.R. spreke zich uit tegen het houden en bevorderen van schoonheidswedstrijden". ONRECHTMATIG GENOTEN BEZOLDIGING? Terugstorten in de gemeentekas of niet. In de Donderdag gehouden vergadering van den raad der gemeente Apeldoorn kwam ter sprake de kwestie van het terugbetalen in de gemeentekas van het zonder toestem ming van B. en W. aan den seretaris der woningbouwvereniging „Beter Wonen", den heer W. F. Veerman, uitgekeerde bedrag van 2300 voor diens arbitrage en nog 500 voor idem bij een rechtsgeding. Aan B. en W„ heeft de heer Veerman ge antwoord, aan het verzoek niet te kunnen voldoen, omdat hij de ontvangen bedragen terecht heeft genoten. De heer Veerman, al dus B. en W., weet zeer goed, dat hij als se cretaris de bevoegdheid miste om zich zelf deze bedragen uit te betalen. Zij zagen af van een voorstel om de leden van het bestuur der bouwvereeniging aan sprakelijk te stellen, en stelden voor de zaak te sluiten. De heer W. Volgers meende, dat de heer Veerman genoemd bedrag alsnog in de ge meentekas terug moet storten; z.i. zal het gezag van den heer Veerman zoodanig in boeten, dat hij onmogelijk nog langer lid van den raad kan blijven, ook in het belang en voor de eer van den raad. Ook de heer C. H. Weverink laakte de handelingen van den heer Veerman en vond het voor diens eigen partij (de heer Veerman is S.-D.) en voor zijn eigen prestige beslist noodig, dat er geld op tafel kwam. De heer Veerman verklaarde zich nog al tijd niet bewust, iets verkeerds te hebben ge daan. Er valt over te praten of het honora rium te hoog is. De wethouder van Trigt verklaarde, dat het bestuur van ..Beter Wonen" nooit mach tiging aan den heer Veerman heeft gegeven zich dat bedrag uit te betalen, en aan zijn koppigheid en halsstarrigheid is het te wij ten, dat de zaak zoo geloopen is. Mevr. Hoogstraal—de Haan repliceerde, dat de wethouder Van Trigt louter uit wraakneming tegen den heer Veerman en te gen de S.D.A.P. deze zaak openbaar heeft gemaakt. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte aangenomen met 2 stemmen tegen. CARROSSERIEFABRIEK AFGEBRAND. Vanmorgen omstreeks 5 uur is te Doode- waard waarschijnlijk door een defect aan den schoorsteen brand ontstaan in de electrische carrosseriefabriek van de heer C. Willemsen. Het pand, waarin belangrijke voorraden in houtbewerkingsmachines aanwezig waren, brandde tot den grond toe af. Nagenoeg niets kon worden gered. Het gelukte de brandweer een schuur eu een houtloods te sparen en de laatste slechts gedeeltelijk. De schade bedraagt naar ruwe schatting 10.000 en wordt slechts gedeelteleijk door verzekering gedekt. PORCELEINFABRIEK TE KOPEN HAGEN AFGEBRAND. Een waar rattennest. In den afgeloopen nacht brak brand uit in het oudste gedeelte van de ko ninklijk porceleinfabrieken te Kopen hagen. Reeds sedert jaren was dit ge deelte van de fabriek in de omgeving berucht om het brandgevaar en als rat tennest. Bij het uitbreken van den brand zag men dan ook honderden ratten uit alle naden en hoeken van de muren te voorschijn komen en wegrennen. Eerst tegen den morgen slaagde de brand weer erin het vuur meester te worden. Het werk van de brandweer werd1 nog bemoeilijkt doordat het onmogelijk was, lad ders tegen den gevel te plaatsen. De stralen moesten daarom van onderen in het gebouw worden gebracht. De geheele fayence-afdeeling is door het vuur vernield. De schade bedraagt ongeveer 160.000 kro nen. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Het is mogelijk, dat de ratten een kortsluiting hebben veroorzaakt. COSIMA WAGNER. f In alle stilte en zonder eenig uiterlijk ver toon werd gistermorgen de urn met de asch van Cosima Wagner, bijgezet in het graf van Ricfaard Wagner te Bayreuth. en chocolade een klinkenden naam vei- overden. Hij schetste de goede verstand houding tusschen de patroons en net personeel en bood de firmanten namens dat personeel een prachtig tegeltableau aan, vervaardigd in de fabriek van den heer Heystee te Amsterdam. Dit tableau bevat het Nederlandsche wapen,het Alkmaarsche wapen en de afbeeldingen van de fabrieken te Alkmaar en Rottei- dam en is omvat in een donkere roode tegellijst. De onthulling was voor de heeren Ringers een groote verrassing omdat dit tableau in den afgeloopen nacht in de fabriek werd aangebracht. Een langdurig applaus volgde op de onthulling. Mej. Lut huldigde, eveneens namens het personeel, de firmanten door het aanbieden van een groot bloemstuk. De heer H. Ringers verzekerde, dat hij zeer onder den indruk van de grootsche hulde verkeerde. Het prachtige geschenlc ging verre boven de verwachting. In Rotterdam had men hem als op richter van de fabriek veel hulde ge bracht, doch spreker achtte het noodig er thans op te wijzen, dat die hulde in de eerste plaats toekomt aan zijn broe der Theo. Hij was vast overtuigd, dat deze fabriek nooit zoo'n vlucht had ge nomen wanneer zijn broeder niet in de zaak was gekomen. Dankbaar herinner de hij er eveneens aan hoe in de eerste moeilijke jaren hun beste vader de zaak altijd financieel steunde. Hierna richtte spreker zich tot den heer Koch, die 25 jaar in de fabriek was werkzaam geweest. Hij wees er op, hoe hij als aanhanger van het Huis van Oranje met den Marxist Koch steeds een prettige verhouding heeft gehad en hoe men steeds waardeering voor elkander heeft gehad. Spreker deelde mede, dat als grondslag voor het pensioenfonds een kapitaal van 50.000 gereserveerd was geworden. Het bedrijf liet niet toe t» ^Ifemaar fcerl^uurt in {jaar otibergronbarlie kluïainric!|ling foaarban öe ljuur bebraagi bier gulben per jaar ■?a\ Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide Op grootsche wijze werd hedenmorgen in het groote fabrieksgebouw aan de Noor derkade het 25-jarig bestaan van Ringers' Chocoladefabriek gevierd. Van heinde en ver waren een schat van bloemstukken ingekomen, terwijl voor den ingang der fabriek, waarvan de driekleur en de stadskleur wapperden, palmen waren op gesteld. De huldiging in Alkmaar is er een geweest van het geheele personeel en was op bepaalde momenten waarlijk ontroerend. Hier viel waar te nemen hoe patroons en arbeiders vrienden kunnen zijn en hart heb ben voor elkanders belangen. Om kwart over tien arriveerde de familie Ringers per overzetveer aan de fabriek. Merkwaardig was, dat de 79-jarige zuster van wijlen den heer F. H. Ringers juist uit Afrika was teruggekeerd en dus dit feest kon meemaken. Voor tien jaar mocht zij het ook meema ken, dat de grondslagen voor de vergroote fabriek aan de Noorderkade werden ge legd Het geheele personeel van de Alkmaar sche fabriek had zich met een deputatie van de Rotterdamsche fabriek, de vertegenwoor digers en het kantoorpersoneel in de groote hal opgesteld en hief spontaan, bij het bin nenkomen van de familie Ringers een luid „Hoera" aan. Namens het Comité van huldiging werd het woord gevoerd door den heer Groefsema, machinist der fabriek, die in het licht stelde, dat er alle reden was om feest te vieren. Hij bracht naar voren, hoe in 1905 in deze victo- riestad een fabriekje werd opgericht met een grondoppervlak van 100 M2., een personeel van 5 personen, een gasmotor van 4 P K., met aan het hoofd de beminde patroon H Ringers. Thans bezit de firma twee prachti ge 'groote, naar de eischen des tijds inge richte fabrieken met 10.000 M2. oppervlak en een personeel van meer dan 500 personen een personeel van meer dan 500 personen was dus alle reden om te juichen en te jube len. Uitvoerig schetste spreker hoe het be drijf door de heeren Ringers met vaste hand en verren blik door de klippen was gestuurd van de binnen- en buiten- landsche concurrentie. Ook de moeilijk heden, die in 1911 en in 191 i moesten worden overwonnen werden door hem in het licht gesteld. Met trots gewaagde hij er van, dat thans in alle wereldstreken, zelfs in Afrika en Amerika, de Ringers-bonbons om reeds thans ieder na 25 jaren dienst te pensionneeren, maar voor den heer Koch, die reeds op hoogen leeftijd was gekomen, wilde de firma een uitzonde ring maken. Op 1 Januari kan hij van zijn pensioen gaan genieten. (Krachtig, applaus). De heer Kcch dankte ontroerd en bracht op geestige wijze eenige herinneringen uit het verleden naar voren. De heer Theo Ringers sprak nog woorden van waardeering tot den heer Smit, tot den heer Groefsema, tot het personeel van Pax, tot de vertegenwoordigers, tot den heer Lee en tot mej. Lut, alsmede tot hef kantoor- en het andere personeel. Ook hij huldigde den heer Koch en verklaarde, dat het hem tot le vensvreugde was geweest met allen te kun nen samenwerken. Het was het ernstig voor nemen van de N.V. om te bereiken, aan al len, die een reeks van jaren in dienst der Vennootschap zijn geweest een onbezorgden ouden dag te verzekeren. (Langdurig applaus.) De heer J. Ringers voerde hierna als com missaris van de N.V. het woord. Het was hem een vreugde, dat de beide fabrieksdirecteuren, zijn broeders, steeds één waren geweest en vooral was het hem een vreugde, dat zijn vader de eerste bloei jaren van de fabriek nog heeft mogen meemaken Steeds had deze vader achter de zaak ge staan en voor oogen gehouden, dat wat men doet, men reëel moet doen. De directeuren hebben dit advies steeds gevolgd en altijd afgezien van mogelijk heden om meer winst te maken door de kwa liteit te verwaarloozen. Ook hij uitte den wensch dat het den heer Koch gegeven mocht zijn, nog vele jaren van welverdiende rust te mogen genieten De heer Groefsema huldigde hierna den heer Koch namens het personeel cn bood hem namens het personeel een prachtigen ge- makkelijken stoel en een mooien luidspreker Scïn. Voorts richtte hij woorden van hulde tot Mevr. Ringers-van Amstel die naar zijn overtuiging groote offers had gebracht voor de welvaart van deze fabriek. Dank bracht hij nog den heer J. Ringers die zoo'n ge slaagde leiding had gegeven voor het aan- koopen van het zoo geslaagde tegeltableau Aan allen die zich moeite hadden gegeven daarvoor twee jaar lang de offertjes van het personeel te innen, en aan het personeel voor de geschonken bijdragen bracht hij mede een woord van dank. Namens het kantoorpersoneel bood de heer van Wely vader Koch nog een fraai rookstel aan. De oudste vertegenwoordiger van de N.V. bood namens de vertegenwoordigers den heer Koch het noodige rookgerei aan. In een zeer prettige stemming, die getuigde van de goede verstandhouding tusschen pa troons en personeel, bleef men hierna nog lang gezellig bijeen. Van 3 tot 5 uur is er hedenmiddag in het kantoorgebouw receptie. naar waarnemingen, verricht in den morgei van 5 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.6 te Hapa. Laagste barometerstand 748.5 te Brest. Verwachting, geldig tot den avond van A Zwakke tot matigen, aanvankelijk Noord- Oostelijke tot Noordelijken wind; mees» zwaar bewolkt tot betrokken; aanvankelijk weinig of geen neerslag; later wellicht re- •genbuien; iets zachter. BENOEMD. Mej. C. Kolb, alhier, onderwijzeres aar de Lindenschool, is benoemd aan d* plantersschool te Brastagi, Sum. O. kust. VOOR HET DIERENASYL. Bij de penningmeesteresse zijn de vol- gende giften voor het Dierenasyl bin- nengekomen: mevr. N. N. te Heiloo f 0.50: dames N. N. te Bergen 2.50; de heer R. 2-50, „Voor Dierenplaatsi»gH 1.30; mevr. K. 2.50. LEZING Dr. RIJPMA. Vrijdagmiddag hield Dr. Rijpma eA lezing voor de afd. Alkmaar van de vereeniging van huisvrouwen. Op zeer onderhoudende wijze vertelde spreker bijzonderheden over reizen die hij ge- maakt had over Sumatra en Java. Al lereerst memoreerde de spreker al het geen Nederland voor Indiö heeft gedaan n.1. orde scheppen en de inlanders leeren hoe zij hun grond product.'f kunnen maken, wat vooral ook geschiedt in het noorden van Sumatra, wr.ar het geheele beheer en ,1e uitvoer in banden van do inlanders is. Het zeggen van sommigen dat z.g. In donesië één geheel is en dat het be'm zonder Nederland kan, is voteens spre ker ook niet juist, immeis is het een feit dat door het Nederlandse^ gezag rit verschillende stammen, die elkaar vij andig zijn, de vrede bewaren. Het kli maat op midden Java is goed, de kust streken zijn wel erg warm waar de man nen, die over het algemeen in Indië zeer hard werken, minder last van hebben dan de vrouweiij.De oude Indische hui zen zijn open, ruim cn koel, maar later is men meer Europcesche, kleinere, makkelijker te onderhouden huizen gaan- bouwen daar het houden van veel personeel wegens de tegenwoordige hooge loonen bezwaarlijk is'. Het inlandsche familieleven bestaai haast niet. De inlandsche vrouw werkt zeer hard, draagt zware lasten op t hoofd naar de markt, terwijl ze dan meestal haar kind in slendang op den rug meedraagt. Behalve op ondernemingen waar de Europeesche vrouw zeer veel goed werk kan doen, heeft de huisvrouw in Indië over het algemeen niet veel te deen. Op ondernemingen, die soms vei- van een school verwijderd zij i, vinden de Euro peesche huisvrouwen een ruim arbeids veld. t ee'M wordt met behulp van schriftelijke cursussen den kinderen lager onderwijs gegeven dat her. in staat ste.t later toelatingsexamen voor mid delbaar onderwijs te doen. Spreker was van oordeel dat jci ge krachtige men- schen, sterk van lichaam en geest, liefst met diploma HBS, Iandbouwhooge- school. academische opleiding enz. en met liefde voor Indië, er zeker een goede plaats zullen vinden en vast op jeugdi ger leeftijd een mooie verantwoordelijke positie zullen vinden dan in het moeder land, terwijl het aanbeveling verdient dat zij er getrouw 1 zi;n Verder beschreef spreker de reisroute die hij met zijn gezelschap had ge maakt en gaf de indrukken weer die hij had opgedaan, alles verduidelijkt door lichtbeelden. We zagen een echt Indisch huisje van een dessabewoner bestaande uu gevlochten bamboe. De vroegere rie ten daken moesten vervangen worden door pannen tegen het pestgevaar, daar die rieten bedekking een schuilplaats bood voor de ratten, de bekende pest- O'.e brengers. Spreker was vol lof over iemand die een grootsch werk voor Indië heeft ge daan n.i. de zendeling tan Eelen die bij een kolonie van 1000 melaatschen woont en er een blijmoedige geest on der houdt. W ii zagen het primitieve snijden van rijst met een mesje, de rijstvelden, het plukken van de fijne blaadjes van de theestruiken, de kapok oom, schillen van de kinabast, de rubberbosschen, het winnen van terpentijn uit dennon- boomen, de zoutpannen enz. Ook werden gememoreerd de vorstelijke gaven van een burger van Indië, den heer Bosscha, °'ia' een kankerinstituut, een hooge school en sterrenwacht aan de gemeen schap schonk. Na de pauze werden nog veel schitte rende beelden vertoond, zoodat de tal- 1 or""ekomen leder, een zeer interes- santen leerzamen middag hebben gehad. WATERSNOOD IN ZUID-FRANKRIJK- in aansluiting aan het ingezonden stuk in de' courant van Donderdag 1-1-. uitgaande yan het te Amsterdam ge vestigde Uitvoerend ComUé voor het zamelen van gelden voor de slachtof- d« «verst, oomingen in Zuid- rankrijk deelt het te Alkmaar gevorm- noemn" "ff' dat het met eerstge* Si»0m: samenwerkt. Het zal rondgaan 6n insda^ met een h-ist ,atcn Mr pC"a W0Tden 8aarne ingewacht bij amtw-'h T JosePhus Jitta, Noordhol- nn^trpkor,- dbouwcredict' Alkmaar postrekening no. 2162. TT LICHT OP! 'II p'n'lmi? voor r'iwieIen en motorrijtuV -n en andere voertuigen te 7.10 uur licb* gen op.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2