Raterafiscli Weerbericht. ml'&ir nK' "°"d EEN NOODLOTTIGE ZEILTOCHT. Tooneel. Stadsnieuws NOOIT KEELPIJN! Marktberj AGENDA Maandag 7 April. 2->-5 en 710 uur, 't Gulden Vlies, de- üionstratiedag afd. Alkmaar Ned. Vereen. van Huisvrouwen; o.a. Indische rijsttafel. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Het schildersmodel van Parijs (comedie), hoofd rollen Lilian Harvey, Harry Halm. Toe gang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Een vrouw van slechte reputatie (boven 14 jaar). Dinsdag 8 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Het schildersmodei van Parijs (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Een vrouw van slechte reputatie (boven 14 jaar). 8 uur, café Roozing te Heiloo, vergadering Het Witte Kruis. Vier jongens verdronken. Uit Kopenhagen meldt men ons Op het Karlsgaardmeer bij Varde in Jut land, vond gisteren een ernstig ongeluk plaats dat vier menschenlevens kostte. De broer van een scheepsbouwer ging een pleiziertochtje op het meer maken en noo- digde drie jongens, broers van elkaar, van 17 tot 27 jaar oud, uit om met hem mee te gaan. Midden op het meer sloeg de boot om en de vier inzittenden verdronken voordat men hun hulp kon bieden. BOLSJEWISTISCHE DADEN IN NEW-YORK. Wit-Russen geterroriseerd. Volgens de „New York Sun" hebben bols- jbvistèn aldaar Wit-Russen geterroriseerd. Eerst hebben acht bolsjewisten een oud- cavalerie-officier, die zijn brood verdient met portretschilderen en in zijn vrijen tijd anti- bolsjewistische artikelen in Russische tijd schriften schrijft,,in zijn atelier overvallen, waar zij hem met katoen en pleister den mond snoerden en hem daarna zoo lang schopten tot hij bewusteloos bleef liggen. Toen hij bij kwam waren zijn paspoorten verdwenen en al zijn correspondentie vernietigd. Een paar dagen later zaten- verscheidene Wit-Russen in een eenvoudig restaurant te dineeren, toen de telefoon ging. De eigenaar ging naar het toestel. De aanvrager noemde de namen van verscheidene Russen en vroeg: „Zijn die bij u?" Op het bevestigend ant woord zeide de aanvrager: „Vertel hun, dat wat met den verrader Andrei is gebeurd, ook met hen zal gebeuren. zoo niet erger indien zij Rusland niet het rust laten." Sedert is een dezer Russen in een donkere straat aangevallen, is de brievenbus van egn tweede stukgeschoten, is een derde bijna onderst boven gereden door een snelrijdende auto. terwijl drie anderen een hevig pak slaag hebben gehad bij het verlaten van een ver gadering Pranpêircciaal wissnws VOOR DEN AANKOOP VAÏI SÏET BERGERBOSCH STEUN' VAN HET PUS TOEGELEGD. Van het Staatsboschbeheer te Utrecht is rij het gemeentebestuur van Bergen bericht ingekomen, dat de minister van Binnenland- sche zaken bereid is te bevorderen, dat aan de gemeente Bergen in het belang van het bewaren van Natuurschoon, voorlocpig ge durende 10 jaar. een bedrage van 1600 wordt verleend in de kosten van instandhou ding van een deel van het Bergerbosch. Het betreft hier het als natuurreservaat aan te koopen „Westerbosch" en de „Hooge Boo- men" van den heer J. van Reenen ter grootte van 73 H.A. voor den prijs van 96000. In het schrijven wordt gezegd, dat de mi nister het op dcelmatigheidsgronden ge- wenscht acht, dat de goedkeuring van Ged. Staten worjlt gevraagd. De bijdrage zal van 1 Jan. j.J. af, in het belang van het bewaren van natuurschoon, verkend worden, mits het terrein gemeente eigendom blijft, tenzij de minister geeft om het bosch geheel of gedeeltelijk te vervreem den. De verpleging en instandhouding van hei bosch moet o-p oordeelkundige wijze, in over leg en tot genoegen van het Staatsboschbe heer geschieden. Geen vellingen of dunnin gen mogen daarin plaats hebben zonder goedkeuring van het Staatsboschbeheer. Verzocht Wordt te berichten of de gemeen te bereid is de bijdrage te aanvaarden onder deze voorwaarden. Zooals wij reeds berichtten is de burge meester voor een maand met verlof naar het buitenland, zoodat verwacht mag worden, dat de raad met het nemen van een beslissing op zijn terugkomst zal wachten. Verwacht mag worden, dat de raad tegen de gestelde voorwaarden geen bezwaar zal maken, zoodat thans het gemeentelijk bezie van het Westerbosch wel verzekerd is. Aan rente, aflossing en noodzakelijk on derhoud zal de gemeente voor het boscl; gedurende 50 jaar wel een jaarlijksch offer mcetm brengen van 8000. Hoezeer het bezit van de 9 H.A bosch ten Westen van de Sparrelaan in bezit bij de Bouwgrond exploitatie Maatschappij „Ber gen Binnen" voor het bosch wenschelijk is, kan de gemeente het daarvoor benoodigdn financieele offer (de aankoop er van zal een 9O0O vorderen) zonder steun van anderen niet brengen. Van harte hopen wij, dat die steun in het cultureele belang van Noord-Holland alsnog verkregen zal worden. Het betreft hier toch het verzekeren van een stuk van de oeroude bosschen, die in het verre verleden Kennemerland bedekten en thans nageoeg verdwenen zijn. Voor os nageslacht is bij de steeds toe nemende bevolking in ons gewest het bezil van het bosch in handen van de gemeen schap van niet minder cultureel belang dan voor het huidige geslacht. OTERLSEK. Zaterdagmiddag, ongeveer drie uur, brandde aan den Schermerdijk alhier, de boe renbehuizing van de gebr. Kloosterboer tot den grond toe af. De vermoedelijke oorzaak schrijft men toe aan een begin van brand in den schoorstean. In betrekkelijk korteT fijd lag het groote pand aan de11 j grond, aan blussching viel niet li denken, wat ook de meening zeker was van de Oterleeker brandweer, aangezien zij niet is uitgerukt. Wel was de moterspuit van Heerhugowaard ter plaatse, aangezien men vanuit de buurt van de Waard niet kon zien of de brand in de Waard of wel in de Scher mer was, onverrichter zake vertrok de spuit echter weer. Van den inboedel kon niets ge red worden. Naar we vernamen dekt verzekering de schade, behalve de goederen van den inwo- nenden broer die niet verzekerd waren. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Het eerste lustrum. Een succes volle avond. Vereeniging en re gisseur gehuldigd. Zaterdagavond was de Harmoniezaal ge heel gevuld met vrienden van Het Alk- maarsch Tooneel, opgekomen om den feest avond ter gelegenheid van het vijfjarig be staan te vieren. De voorzitter, de heer de Leeuw, richtte tot alle aanwezigen een hartelijk woord van wel kom, in 't bijzonder tot de afgevaardigden van het bestuur van den Provincialen Bond, tot de zusterverenigingen en de aanwezige verenigingen uit den omtrek. Bij de viering van dit eerste lustrum bracht hij namens het A. T. dank voor de publieke belangstelling en met genoegen mocht hij constateeren hoe men vijf jaar onder leiding van den heer Rossen- backer had gewerkt. Twintig uitvoeringen waren gegeven. Spr. memoreerde verder enkele belangrijke feiten uit de korte geschie denis dér vereeniging (o.a. de vaandelaanbie ding en het succes in de Bondswedstrijden. Wij schreven hierover reeds eerder). De lief dadigheidsuitvoering die voor de Vereeni ging tot bestrijding der tuberculose werd ge geven, mocht een batig saldo van 180 gulden opleveren. Dank zij den steun van de dona teurs heeft de vereeniging zich er in de vijf jaren financieel doorheen kunnen slaan Dank bracht spr. nog aan de pers en den tooneel- recensent, die steeds het werk van het A. T. op oprechte wijze naar voren had gebracht. Na dit welkomstwoord begon de opvoe ring van het oorspronkelijke blijspel: Haar laatste wil, van v. d. Heide en Bakker. De keuze van dit stuk is een zeer gelukkige geweest. Op een feestavond behoort een vroolijke stemming en de toeschouwers heb ben onbedaarlijk gelachen, zoodat de spelers zich dikwijls niet verstaanbaar konden maken. Het stuk is slechts eenmaal eerder in Alkmaar opgevoerd. Een oude tante, die den twist en de twee dracht kende, die steeds tussehen haar naaste familieleden heerschte, had in haar testament bepaald, dat na haar dood deze familieleden vier dagen met elkaar in haar villa zouden vertoeven. Dit gebeurt en 't is, licht te begrij pen wat de gevolgen van dit samenbrengen zijn. De ruzies zijn niet van de lucht. De kruidenier Groen, die steeds door zijn vrouw wordt getyranniseerd, verandert in het milieu geheel. Hij wendt een bevelen uitdeelend echt genoot tot groot vermaak van het publiek. De spekslager en zijn vrouw en de zeeman Vierkant, zijn ook steeds in actie. Alleen de neef Alkema en het nichtje Tilly de Veer blij ken heel gewone menschen. Zij leven steeds in harmonie en verdienen ten slotte de erfenis in alle opzichten. Met animo hebben de leden dit blijspel met zijn vele aardige rollen opgevoerd. Óm dit maal met de dames te beginnen. Mevr Koot- Kranen en mej. G Hout gaven de beide kij vende en baasspelende zusters (mevr. Groen en mevr. Snetselaar) op uitstekende wijze. Hun entree in de eerste acte slaagde heel goed en hun tooneelen met Groen verwierven luid applaus. Mej. N. van Alphen speelde de rol van Tilly de Veer op beschaafde, innemen de wijze en ieder gunde haar aan 't slot de erfenis van harte. Mej. D. Elemans was als Anna het kamermeisje heel goed. De heer A. de Waal speelde de rol van den spekslager Snetselaar, die altijd graag een lolletje maakt, druk en bewegelijk. Hij bracht den tekst uitstekend voor het voetlicht en deed verschillende tooneeltjes doqr zijn gerouti neerd spel geheel tot hun recht komen. Een succesvol type maakte de heer Koot van den bescheiden Groen. Maar zijn groot ste succes was zijn metamorphose tot baas spelend echtgenoot. De heer P. v. Lienen vond in den rondborsti- gen zeeman Vierkant juist een rol, bijzonder voor hem geschikt, terwijl de heer Th. Zel- lenrath weinig moeite had met den minst uit gewerkte rol van Herman Alkema. De heer B. v. Petten was een uitstekende huisknecht, terwijl de beide notarisklerken hun aardige rolletje met ambitie speelden. De heer Havelaar was een correcten no taris. Na elk der bedrijven klonk een enthousiast applaus. Het tooneel zag er goed uit en het publiek toonde zich over 't gepresteerde ten zeerste voldaan. Na afloop bleven de aanwezigen nog lan gen tijd gezellig bijeen. De Wanderers- Band bestaande uit de heeren v. d. Brink. Sieuwerts, Kaal en Horst, zorgdevoor uit stekende muziek, die de danslustigen geen dans deed overslaan. De hegr N. Splinter had ter eere van het iustrum een feestlied gemaakt. De huldiging. Nadat het applaus aan 't slot van het tweede bedrijf was geëindigd, vond een hul diging plaats van de vereeniging en den re gisseur. Allereerst voerde het woord de heer Hee- ringa van Stompetoren, secretaris van den Provincialen Bond van Dileltantenvereeni- gingen in Noord-Holland. Namens dezen Bond complimenteerde hij het Alkm. Too neel. 't Was wel geen gewoonte om namens den Bond reeds bij een eerste lustrum te spieken, maar het A. T. had in den korten tijd, dat het lid was, zooveel activiteit ge toond, dat mer wilde laten zien, hoe men dat op prijs stelde Spr. wenschte de vereeniging nog vele jaren toe en dat zou kunnen als men steeds de harmonie en eendrachtige samen werking in eere hield, en er van „jaloezie de metier" geen sprake was. Spr. feliciteerde ook den regisseur, den heer RossenbacRer, en hij hoopte dat deze er in zou slagen, het spel peil zoo hoog mogelijk op te voeren. Spr. bood ten slotte bloemen aan met den wensch dat het A. T. zou groeien en bloeien (luid applaus) Afgevaardigden van „Falkland" te Heiloo boden vervolgens bloemen Mej. Nat deed dit daarna namens het ^oordhollandsch Tooneel van B. C. Loevens. De heer Govers offreerde een prachtige bloemenmand als be wijs van sympathie der Alkmaarsche operette club. Vervolgens werden nog bloemen aange boden namens het strijkorkest „Trinitas" en de dbectie der Harmonie. Mevr. Groen en mevr. Snetselaar ontvingen seringen. De heer de Leeuw sprak tot alle afge vaardigden hartelijke woorden van dank. Dat het A. T. zooveel vrienden onder de zus- tervereenigingen heeft, was spr. nu eerst recht duidelijk geworden. „Ze?. bloemen" was inderdaad werkelijkheid ge worden. Zich vervolgens richtende tot den heer Rossenbacker, zegde hij dezen namens de ver eeniging dank voor alles wat hij in deze vijf jaar had gedaan en hij hoopte dat hij nog vele jaren van Heiloo naar Alkmaar zou mo gen komen. Wetende hoe de regisseur met de natuur en de zee dweepte, bood hij hem namens de vereeniging een pracht schilden] aan, voorstellende de zee. Geheel onder den indruk door dit blijk van waardeering, dankte de heer Rossen backer de vereeniging en het publiek voor zijn trouwe opkomst, een teeken dat het wer ken op prijs werd gesteld. Het Alkmaarsch Tooneel zal zeker met ge noegen aan den eersten jubileum-avond terug denken. G. POLITIENIEUWS. Zaterdagavond had er op den hoek LangestraatKoorstraat een aanrijding plaats, doordat een wielrijder, genaamd H. B„ wonende alhier, een voetgangster, mej. J, E. P.P., eveneens wonende te Alkmaar aanreed, waardoor genoemde juffiouw zoodanig aan haar been werd sewond, dat zij haar weg niet loopend naar huis kon vervolgen. Provesverbaal is van een en ander opgemaakt. Zondagnacht, omstreeks half één, was het op den Dijk erg rumoerig en ontstond tussehen meerdere personen onderling een vechtpartij. Het was nood zakelijk, om de orde te herstellen, dat de politie hardhandig moest optreden. Terzak het zich niet op last der poli tie verwijderen bij een volksoploop en wederspannigheid, werd procesverbaal opgemaakt, contra een der aanwezige personen. 25-JARIG BESTAAN RINGERS' CHOCOLADEFABRIEKEN. In den g. ooten haast, waarmede wij melding moesten maken van bovenge noemd jubileum, verzuimden wij te be- r' hten dat de heer Koeh, die vanaf de oprichting aan de fabriek is verbonden, naast zijn pensionneering, met ingang van 1 Januari a.s., en de vele genoemde cadeaux, door de directeuren ook nog vereerd werd met een gouden horloge met inscriptie. De des middasrs in het kantoorgebouw gehouden receptie werd zeer druk be zocht, o.a. verschenen deputaties van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en van de 8 October-vereeniging. Gistermiddag werd de fabriek nog be zocht door een 300. personen om de vele bloemstukken en het mooie tegeltableau in oogenschouw te nemen. 30-JARIG JUBILE SELSKIP FRISO. Een gezellige feestavond. Gisteravond heeft dan het Selskip Friso zijn dertigjarig bestaan feestelijk herdacht in de groote zaal van ,,'t Gulden Vlies". Het is een voor de vereeniging mooie avond ge worden, jammer alleen maar, dat niet alle leden erbij tegenwoordig waren. Natuurlijk werd er begonnen met zang: het Friesche volkslied klonk daverend door de zaal en daarna sprak de heer Broers- m a (de voorzitter) een kort openingswoord, waarin hij o.a. dank bracht aan de vereeni ging „De Molleboonen" voor de bloemen hulde. Nadat nogmaals gezongen was uit de veelheid van Friesche liederen, hield de heer Broersma een feestrede, waarin hij wees op den vrijheidszin der Friezen, waardoor zij zich nooit konden verlagen tot de slavernij. Het Friesche volk heeft eeuwen aaneen ge streden voor zijn rechten en voor de men- schenrechten in het algemeen. Spr. illus treerde dit met eenige voorbeelden en noem de o.a. den Frieschen dichter en strijder mr. P. J. Troelstra. Op voorstel van den voorzitter werd het echtpaar Atema wegens de vele verdiensten voor Friso benoemd tot eere-leden (Luid ap plaus). De heer J. B a r k m a n, voorzitter van de Groningsche vereeniging „De Molleboo nen", bracht namens deze, vele jaren jonge re, organisatie de gelukwenschen over en sprak zijn vreugde uit over de goede vriend schap en samenwerking tussehen deze beide vereenigingen, die van elkaar geen concur ientie hebben te vreezen. De voorzitter van het Friesche Selskip Den Helder sprak uit naam van die krite zijn beste wenschen uit voor den bloei van Friso. De heer Broersma bracht beiden sprekers dank voor hunne goede woorden en merkte daarbij o.a. op, dat eigenlijk de Frie zen en Groningers volk zijn van één bloed met dezelfde krachtige raseigenschappen Ten aanzien van de Friesche vereeniging te Den Helder hoopte s-pr. op een meer inni ge samenwerking in de toekomst. Tot het officieel gedeelte van den avond behoorde nog de huldiging van het bestuur door een commissie uit de leden onder voor zitterschap van den heer Roos. Deze bood met een vriendelijke toespraak een mooie groote^ Friesche vlag aan, waarop tevens een plaatsje was ingeruimd voor het Alkmaar sche wapen als bewijs dat de Friezen hier ter rfede zfch evengoed Alkmaarders achten als wie ook. Het spreekt van zelf dat een daverend ap plaus opging, toen het bestuur den banier in ontvangst nam. En daarna kwam het feestelijk gedeelte. Kouvatten en keelpijn zijn in vele gevallen te voorkomen. Vraagden menschen die re. gelmatig Lakerol gebruiken of ze er ooit last van hebben. Dat komt omdat Lakerol de keel en die andere gevoelige organen beschermt tegen de schadelijke invloeden van -kou en vocht. Let vooral op de groene dooel LAKEROL PASTILLES SO ct. p. d. bij alle Apoth. en Drog. Daarvoor hebben op meesterlijke wijze ge zorgd Barend en Martje van der Veen uit Huizum, die allereerst een ernstig stuk op voerden „Het groote offer" (een transfor matie-stuk) in twee bedrijven. Een tooneel- 3chets volgde nog en als no. 3 kwam nog een vroolijk tooneelstukje in twee bedrijven (even eens transformatie) „De oomzegger Al deze drie stukken sloegen zeer in en bij de beide laatste klonk herhaaldelijk een harte lijk gelach om de vermakelijke situaties, die zich voordeden. Een luid applaus was het loon voor de beide tooneelisten. Na afloop van het programma hielden een verloting en het bal de aanwezigen nog ge- iuimen tijd in opgewekte stemming bijeen. GESLAAGD. De heer J. Elema van hier, is aan de hoogeschool te Utrecht geslaagd voor het examen tandarts. EEN PAARD GEVALLEN. Een klopje, een uitnoodiging om er maar in te komen en een twee turven hoog ventje, dat zijn verkouden kopje in een bontmuts heeft gestoken en met een nat vingertje een voor een zijn kiezen bevoelt komt aarzelend de redactie kamer binnen. „Wel jongmensch?" Het jongmansch laat zijn speurende oogjec eens rondgaan en deelt dan het doel van zijn koms mee. „Een paard het z'n poot gebroke." „Zoo en wanneer is dat gebeurd?" „D'r net." „En waar is het gebeurd?" „Bij zoo'n groot huis. De jonges maken d'r flikken." „De chocoladefabriek van meneer Ringers?" „Ja, van Ringers". „En wat deed dat paard daar?" „Ie most kisten versjouwen en toen gleed ie uit en toen bleef ie liggen." „En heeft ie z'n poot gebroken?" „Natuurlijk." „Hoe weet je dat dan?" „Ze hebben 'm op een wagen getrok- j ken met drie ketten d'r voor. „Drie ketten?" Het heele handje verdwijnt nu in den mond. „No.,, twee ketten." „En van wie was dat paard?" „Van Schermerhorn." „Weet je dat zeker." „Ja, wante d'r is een kerel bij met zoo'n scheeve pet op z'n kop." „Heb je dat allemaal gezien?" „Ik woon d'r lekker vlak tegen over." „Zoo en nou wou je zeker een kwar tje hebben?" „Ik heb hard geloopen, d'r was geen een andere jongen en nou kan ik 't kwartje lekker alleen houwen." Met z'n bonnetje verdwijnt hij met een triomfantelijk snuitje naar de adminis tratie. naar waarnemingen, verricht in den morgen na van 7 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hnnoste barometerstand 769.8 te Serna. f Se barometerstand 757.6 te Weenen Verwachting, geldig tot den avond van 3 A Zwakke tot matige, veranderlijke wind; later uit Noordelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; iets zachter overdag. EEN ADRES. De Bloemisten patroonsvereeniging voor Alkmaar en Omstreken verzoekt ons opname van het volgende adres, dat aan den raad der gemeente is gezonden. Geven met verschuldigden eerbied te ken nen: G. Smits en C. Bruin, respectievelijk voor- zitter en secretaris der Bloemistenpatroons- vereeniging voor Alkmaar en Omstreken; dat reeds jarenlang de bloemisten een h.i oneerlijke concurrentie wordt aangedaan door den heer B. Hoek, Directeur der Ge meente-plantsoenen, en het losse en vaste personeel van dezen gemeentedienst; dat toch vaststaat, dat de heer Hoek ge regeld adviezen geeft op het gebied der tum-architectuur; dat dit op zich zelf reeds laakbare feit een zeer gevaarlijk karakter krijgt, door de ge woonte de werken, die naar aanleiding van deze adviezen moeten worden uitgevoerd te doen geschieden door het losse personeel van „Plantsoenen", die dan tijdelijk bij de gemeente worden ontslagen, althans dienen te worden ontslagen; dat dit o.a. heeft plaats gevonden bij den aanleg van den tuin in het Hofje van de Stichting Paling en v. Foreest aan de Stevn- straat, waar de losse werkman v. d Berg ook met behulp van gemeente-materiaal on der toezicht van den heer Hoek en met be hulp van een derde de werken heeft uitge- VOvlU J dat ditzelfde nog zeer onlangs heeft plaats gevonden in den tuin van de r.k. pastorie te Heiloo, waar de losse gemeente-arbeider Lugtig weder onder dezelfde leiding het werk verrichtte; weliswaar werd dit werk naar aanleiding van de protesten der Bloe mistcnpatroonsverceniging tijdelijk onder broken, doch moest op 20 Maart j.l.'des na middags om 3 uur wederom geconstateerd worden, dat ondanks de toezegging van B en W., dat voortaan de dienst der plantsoe nen geen medewerking aan derden zal ver leenen zonder uitdrukkelijke toestemming van B. en W., de heer Hoek het noodzakelijk bleek te achten het werk voort te zetten het geen toch de brulatiteit ten top gedreven is* dat mede werd geconstateerd, dat door vaste werklieden van den dienst der gemeen teplantsoenen met gebruik van alle benoo- digde gereedschappen en materialen der ge meente, werk bij particulieren werd uitge voerd, n.1. het rooien van een boom voor de Kennemer Autogarage aan den Kennemer- straatweg, alhjer, in de nacht van 25 op 26 Februari 1930, tegen welkt rkzaamheden eveneens door meergenoemde vereeniging W<dat liet' UwerTraad duidelijk zal zijn, dat dergelijke manipulaties steeds zeer moeilijk zün te constateeren en onoergeteekenden dan ook slechts die feiten onder Uw aan dacht kunnen brengen, die door getuigen verklaringen zijn te bewijzen dat echter naar hun innige overtuiging is gegroeid een bedrijf, op hun gebied onder Teiding van den heer Hoek, dat allerlei ar- beid verricht met personeel, dat tijdelijk uit gemeente-dienst wordt ontslagen of dient te worden ontslagen; dat het Uwen raad zonder meer duidelijk zal zijn, dat het ontstaan van een dergelijke zaak c o r r irp t i e zeer in de hand werkt, daar' toch de bloemisten, die zien, dat door losse en vaste arbeiders der gemeente, onder de gewone werkuren, bladaarde bij particu lieren wordt bezorgd, zich afvragen, of deze handelingen niet in strijd zijn met het ge, meentebelang; dat deze bezwaren nadrukkelijk bij het College van B. en W. zijn naar voren ge. bracht, doch dat, ondanks de toezegging van dit College, de zaak onvermoeid wordt voortgezet, daar toch dezer dagen de tuin. aanleg bij de r.k. pastorie te Heiloo, tijdelijk stop gezet door onze protesten, is voltooid door een lossen arbeider der gemeente weder om onder toezicht van den lieer Heek; dat onze vereeniging in staat is bovenge noemde feiten alle door getuigenverklarin- gen te bewijzen; dat zij zich dan ook ten zeerste benadeeld gevoelen in hun bedrijven, terwijl zij daar. enboven als belasting-betalende burgers de consequenties van een dergelijke wijze van handelen niet wenschelijk achten in het bc. lang der gemeente; Verzoeken Uwen raad eerbiedig dooi middel van een raadscommissie naar boven- aangehaalde feiten en beweringen een minu tieus onderzoek te doen instellen, opdat cn in het belang der bloemisten, en in het be lang der gemeente een dergelijk gevaarlijk bedrijf wordt stilgelegd, ongeacht h.i. de noodzaak cventueele overtedingen streng en voorbeeldig te straffen. 't Welk doende enz., BLOEMISTENPATROONSVER .EENIGING VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN, Het Bestuur: G. SMITS, voorzitter, C. BRUIN, secretaris. NED VER. VXN HUISVROUWEN AFD. ALKMAAR. De afd. Alkmaar heeft heden in het Gul den Vlies een kleine tentoonstelling georga niseerd, om de leden met allerlei nieuwe vindingen op de hcogte te brengen, en nader kennis te laten maken met alleen bij name bekende artikelen, die nu gedemonstreerd en uitgelegd, zooveel kunnen bijdragen tot ver eenvoudiging en volmaking van de huishou ding. Direct bij het binnenkomen verwelkomt wat radiomuziek de bezoeksters die wanneer ze wat hebben rondgezien op het tooneel bij de finma Holsmuller een kopje thee kunnen gaan drinken onj nieuwe krachten te verza melen voor den verderen rondgang. In het midden van de zaal is een paaschtafel op gesteld, door het bestuur zelf gereed ge maakt met allerlei wenken voor het paasch- menu die de huisvrouw zelf kan namaken en nadoen. Een prachtige verzameling rafia- en weefwerk van Maria-oord te Gennep (werk van nazorg-patiënten) wekte de lust op tot koopen om het mooie werk en het goe de doel; van den heer Haytema mag een ieder de zetco proeven (watergruel), een elcc- trische waschmachine en stofzuiger Orion ontbreekt ook niet, de handelmaatschappij Inhama demonstreert met Oclkers-prcdwcten en de firma Ostcrtnann wascht voor wrf Persil en Ima en levert alles netjes gestre ken af. Maar de clou van dezen dag is wel het In dische zaaltje, dat geheel is aangekleed door de leden zelf met allerlei fraaie Indische voorwerpen, waar in het midden een rijstta fel prijkt, zooals die in Indië gedekt wordi waar aan kleine tafeltjes een ieder voor 2a cent de gelegenheid heeft een proefje te ne men. Dames en meisjes in verschillende kle derdrachten bedienen; een paar Indische jongens ontbreken ook niet. Krontjong-l'e"* jes worden bij de piano gespeeld en heden avond om 9 uur kan een ieder tegen betaling deelnemen aan een uitgebreide rijsttafel, ch£ zeker heel goed belooft te worden onder leiding van den heer Van Amstel v. d. Gas tronoom en een chef-kok van een stoomboot onderneming. Ue groote belangstelling hedenmiddag is wel een bewijs dat de leden zoo'n demon stratiedag op prijs stellen; tot hedenavond 10 uur is nog gelegenheid een en ander te komen bezichtigen. ALKMAAR, 7 April 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en Prj|' iMs.volgt: 29 Vette koeien 235 -ƒ 450; 5 vette kalveren 60-/ 85Vette kalveren p ned. nond l .201.30- 224 Nuchtere Vphp: uht f *~f 22; fok 18—30; 522 O 74V-37 zware P- ned P°nd f a6^ AMSTFrKu^SCHE VEEMARKT den ÏiÏÏ AM| 7 APril 193'0- Op de 1* rrhzen ïk veemarkt waren aanvoer d f108 MVi°IstA 440 vette kalveren, le kw- S 108~/ 116; 2e kw, 0.90-ƒ 104; 3e

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2