Sport f OP EEN EENZAMEN WEG OVERVALLEN. Rechtszaken jb-m.1uml.um—l ■■.ij.— DIEFACHTIG DIENSTMEISJE AANGEHOUDEN. iDe politie te Nijmegen heeft aangehouden een vijftienjarig dienstmeisje, wonende te Amsterdam, wier opsporing was verzocht, als verdacht van diefstal van een geldkistje, inhoudende 365.—. Zij erkende zich vol gens de Crt. aan den diefstal te hebben schul dig gemaakt, doch had van dat geld nog slechts 4.04 in haar bezit. Zij logeerde in f i logement met haar oom, die haar echter r >r haar aanhouding had verlaten, toen hem ek, dat beiden met foto's in de dagbladen tignaleerd waren. Het meisje is overge- cht naar Amsterdam. Aanranding onder Venlo. Vrijdagavond half tien heeft te Venlo alhier jn den Urbanusweg een ernstige vechtpartij plaats gehad. Zekere L., die aldaar in een café den avond had doorgebracht, begaf zich circa negen uur huiswaarts. Plotseling werd hij op dezen eenzamen weg aangevallen en werden met een hard voorwerp enkele slagen op het hoofd toegebracht. L. verzette zich en een verbitterd handgemeen ontstond. L. wer den vier vrij ernstige hoofdwonden toege bracht, terwijl tevens zijn neusbeen werd ge ■breken. Als vermoedelijke dader yan den over- val wees L. aan zekeren B., die in een cafe aan den Veldenscheweg gearresteerd is. Ius- 8chen beide personen bestond reeds lang een •veete. Alhoewel B. alles ontkent is hij, naar 'dé Tel. vernam ttch in verzekerde bewaring gesteld. Zijn kleeren vertconen sporen van een vechtpartij, terwijl op zijn gezicht k.eme wondjes voorkomen, waarvan B. de oorzaak niet kan opgeven. Ook komt de maat van zijn schoenen overéen met de maat van de voet sporen op de plaats van den overval. B. zal ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. DE STAKING DER MANDENMAKERS. De staking van de mandenmakers te Am- merzoden is geëindigd. Het werk wordt mor gen hervat. Er is een verhooging van het stukloon met 1 cent toegestaan, terwijl de 4 chr. feestdagen zullen worden doorbetaald. Te Vlijmen waren de voorwaarden reeds de vorige week aangenomen; te Kerkdriel zijn •e door de mandenmakers afgewezen. ONGELUK IN EEN WONING TE HAARLEM. Twee broeders het slachtoffer; een hunner overleden. Eeft merkwaardige samenloop van om standigheden veroorzaakte in den nacht van Zaterdag op Zondag te Haarlem een dubbei ongeluk. De Crt. vertelt het als volgt: In het huis van de gebroeders C. aan de Bakenes- sergracht wilde de 42-jarige T. J C. zich van zijn slaapkamer, die op de bovenverdieping is gelegen naar beneden gegeven. Hij opende de deur van het vertrek, doch struikelde over een mat die op het portaal lag. Hij viel, stond op, doch gleed weer uit met het noodlottig gevolg dat hij voorover van de steile trap gleed. Hevig bloedend en bewusteloos bleef hij liggen. Zijn broeder de 55-jarige A. T. C., het geraas van den val hoorende, kwam da delijk toesnellen. Toen hij het slachtoffer be neden bespeurde liep hij onmiddellijk naar de huiskamer om verband en hulp te halen. In de kamer gekomen zakte hij echter ineen en bleef bewusteloos liggen. Door het ongewone nachtelijke rumoer ge wekt, kwamen andere huisgenooten opdagen, die de beide mannen ondekten en onmiddellijk eenige doktoren waarschuwden. Toen deze gearriveerd waren, moesten zij bij A- T. C. den dood constatecren. Het andere slachtof fer had een hersenschudding opgeloopen; hij is naar het Elisabethsgasthuis vervoerd. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Een nachtwaker heeft Vrijdagnacht aan Öe Voetbrugsteeg te Eindhoven een inbreker op heeterdaad betrapt. De man ging er, in gezelschap van een anderen inbreker van door. Politie-agenten, die in de buurt waren, wisten het tweetal aan te houden in een loods, waar zij zich hadden verborgen. Voorts heeft de politie aldaar een goeden slag geslagen in de Leostraat bij dén Aal- sterweg, waar twee inbrekers, die een in braak gepleegd hadden in den winkel van Dirk de Wit, op heeterdaad werden betrapt. GROOTE BRAND TE TILBURG. Gedeelte van een schoenfabriek ver nield. Zaterdagnacht heeft een hevige brand ge woed in het fabriekscomplex van de N.V. Brcektnan's Schoenindustrie aan de Diepen straat te Tilburg. De brand werd tegen half één Zaterdagavond ontdekt door een pa trouilleerenden politie-agent. Toen de brand weer arriveerde, had het vuur reeds een aan zienlijken omvang aangenomen en had voor al in de magazijnen fel om zich heen gegre pen. De brandweer slaagde er echter in, het vuur zoodanig aan te tasten, dat het weinig kans kreeg de bedrijfsruimten met de daar opgestelde machines in het eigenlijke fa- brieksgedeelte aan te tasten. Het magazijn bevindt zich in een ruimte van 50 x 50 meter en is gelijkvloers gebouwd en voorzien van glazen lichtkappen. Bij het uitbreken van den brand lag er een groote voorraad ruw materiaal en grondstoffen opgeslagen en stond er een groote voorraad afgewerkte 6choenen, naar schatting wel 30.000 tot 40.000 paar. De brandweer werkte met drie motorspuiten en tenslotte met elf stralen, die gevoed werden uit de brandputten. Dank zij den gunstigen wind was het gevaar, voor de omliggende en belendende perceelen vrij gering, ondanks den stuivenden vonkenre gen, dien de wind af en toe de lucht injoeg. Gistermorgen tegen half zes kon de brand weer eindelijk aan inrukken denken. Het ma gazijn was toen geheel uitgebrand, terwijl de bedrijfsruimten voornamelijk waterscha de hadden opgeloopen. Tijdens het blusschingswerk was een hcofdbrandrneester zoo ongelukkig konren te vallen, dat hij zijn enkel verstuikte. Dé be langstelling van de zijde van het publiek was gedurenden den geheelen nacht zeer groot. De nablussching duurde tot heden middag half één. Omtrent het ontstaan van den brand tast men nog in het duister; door de recherche wordt een onderzoek ingesteld. Het bedrag van de schade is zeer aanzienlijk, maar staat nog niet vast. In ieder geval wordt zij door verzekering gedekt. Het bedrijf,, waarin on geveer 300 arbeiders werkzaam zijn, zal wel eenigen tijd moeten stilstaan. Naar wij ver nemen zou de firma echter ook een bedrijfs- verzekering hebben. ERNSTIGE AANVARING OP DE SCHELDE. Een stoomschip gezonken. Zondagmorgen beeft nabij Walsoorden een t anvaring plaats gehad tusschen een uitgaande Duitsche zeeboot en het voor Antwerpen bestemde riviertankschip „Kura', schipper Nortier. De „Kura" is gezonken. De vrouw van den schipper is verdronken. De Duitsche zeeboot is omhoog gevaren en gisteravond door zeven Belgische sleepbooten vlot ge sleept. Het schip is weer naar zee ver trokken. VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden. Zaterdagmidag is aan den Groninger straatweg te Assen het 6-jarig dochtertje van den heer Nijhof, dat plotseling van ach ter de boomen den weg overstak, door een auto overreden. Het kind werd door dr. Wie- linga naar het ziekenhuis vervoerd, waar schedelbreuk werd geconstateerd. Zaterdagmiddag is te Langezwaag het achtjarig dochtertje van den slager L. Brouwer door de stoomtram aangereden en direct gedood. Wielrijder gedood. Zaterdagmiddag is in de Broek in de ge meente Maasniel bij Roermond een wielrijder uit Leeuwen met een Belgische auto uit Turnhout in botsing gekomen. De fietser werd door het spatbord gegrepen en kwam niet zijn hoofd op den harden weg terecht, en overleed enkele oogenblikken later. De De chauffeur is in voorloopige bewaring gesteld. Als tragische bijzonderheid meldt de Crt. nog, dat het slachtoffer op weg was naar een vroedvrouw ten behoeve zijner echtgenoote. Auto-botsing te Amsterdam. Gisteravond omstreeks acht uur heeft een hevige autobotsing op de Weesperzijde plaats gevonden en wel precies voor den op rit van de Fahrenheitstraat, voorbij den spoorwegovergang. De Crt. vertelt de toe dracht als volgt: Er waren drie automobie len bij betrokken. De eerste wagen stond aan de rechterzijde van den weg met den ra- diateur in de richting van Diemen. De be stuurder had zijn wa^en daar gezet, daar hij de koplampen wilde verstellen. Uit de richting van de hoofdstad naderde een groote gesloten wagen van een ingeze tene van Amersfoort, den heer H. de Vos, die huiswaarts keerde De heer De Vos, die zelf stuurde en alleen in den auto zat, zag den stilstaanden wagen niet óf nam den af stand een beetje krap. Hoe 't ook zij, de Amersfoortsche wagen raakte even den stil staanden. De bestuurder, die bezig was met de lampen, kreeg een opstopper van het spatbord, doch werd niet gekwetst. De auto van den heer De Vos echter week door den schok naar het linkergedeelte van den rijweg en bleef daar over een afstand van 50 meter rijden. Op hetzelfde oogenblik kwam auto num mer drie in het spel. Dit was een open toer- wagen van den heer Reiman, wonende in de Lutmastraat te Amsterdam. Deze naderde uit de richting van Diemen. Behalve de eige naar, die het stuur hanteerde, zaten zijn vrouw en zijn kind in het voertuig. De heer Reiman zag hoe de andere wagen links reed en links bleef houden. Op het laatste oogen blik, ten einde een botsing te vermijden, stuurde de heer Reiman links uit, dus naar het midden van den weg. Een botsing bleek niet te vermijden en de rechterzijde van dezen wagen werd met groote kracht getroffen, door den Amersfoortschen auto Deze sloeg volledig over den kop, nadat een hevige dreun had weerklonken. De auto, die naar Amsterdam ging, werd opgeheven en viel daarna weer terug. Van alle kanten kwamen omwonenden te hulp, terwijl oogenblikkelijk van het politie posthuis Fahrenheitstraat op flinke wijze as sistentie werd verleend. De heer De Vos werd uit de ravage bevrijd en naar het posthuis «redragen, hetzelfde gebeurde met den heer Reiman, zijn vrouw en kind. En toen bleek het wonderbaarlijke: geen der vier personen bleek ernstig letsel te hebben gekregen. RADIO-INSTALLATIE IN HET NEDERLANDSCH ISRAËLITISCH ZIEKENHUIS. Zaterdagmorgen had de officieele over dracht plaats van een radio-installatie in het Neder'andsch Isralietisch ziekenhuis te Am sterdam bestaande uit 'n ontvangtoestel met elgrafoon, waarop 200 hoofdtelefoons en di verse luidsprekers zijn aangesloten. KORTE BERICHTEN Uit het jaarverslag van de S. D. A. P. blijkt, dat haar aantal leden in 1929 is gestegen met 6843, tot 61.162. ware het niet dat de recherche, die meer van de vrouw afwist, als gevolg van een huis zoeking in haar woning haar voor boven vermeld feit voor de rechtbank bracht. Evenals voor de rechtbank ontkende de vrouw ook nu weer, dat zij de japon wilde stelen. De verschillende getuigen bleven bij hun reeds voor de rechtbank afgelegde ver klaring. Eisch bevestiging van het door de rechtbank gewezen vonnis. •w» WINKELDIEVEGGE. Voor het Amsterdamsche gerechtshof werd gister in hooger beroep de zaak behandeld tegen een 53-jarige vrouw, die op 19 Decem ber 1.1. door de Vijfde Kamer van de recht bank aldaar was veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar en zes maanden we gens poging tot winkeldiefstal. Op 24 Augustus 1.1. was zij in de zaak van Vroom en Dreesmann in de Kalver- straat gekomen, waar zij in de japonnenaf- deeling de verkoopster, die haar wilde hel pen, te kennen gaf dat zij eerst eens wilde rondkijken. De verkoopster, die intusschen een anderen klant was gaan helpen, ontdek te op een gegeven moment, dat de vrouw een opgerolde japon onder den arm gekneld hield, waarmede zij wegliep. Doch niet zoo dra bemerkte de vrouw dat de verkoopster haar gesnapt had, of zij stapte op het meis je toe, wie zij verzocht, het kleedingstuk te mogen passen Dit werd toegestaan, waarna men a vrouw, die de japon thuisbezorgd wilde ne - ben, tegen de gewoonte der firma in, ee gedeelte van den koopprijs vooruit liet oen - len. De zaak zou hiermede uit ziin geweest. DE VIERDUBBELE MOORE» TE GROOTEGAST. De doder voor het gerechtshof De op 20 Juni van het vorige jaar gehou den zitting van het Gerechtshof te Leeuwar den, waar in behandeling was genomen de zaak van Yje Wijkstra, den moordenaar van Grootegast zal Donderdag 8 Mei a.s. des morgens om 10 uur worden heropend. In deze voortgezette zitting, waar onge veer 30 getuigen zullen verschijnen om te worden gehoord, zal o.m. worden openbaar gemaakt de inhoud yan het rapport der psychiaters, prof. Wiersma en dr. Van Mes dag, die, naar men weet, een onderzoek naar de geestelijke vermogens van Wijkstra heb ben ingesteld. De geruchten wilen dat de deskundigen den dader volkomen toerekeningsvatbaar hebben verklaard, waarna mr. Levie, Wijk stra's verdediger, andere psychiaters zou hebben aangezocht om een onderzoek naar de geestvermogens van den verdachte in te stellen. De voortgezette behandeling zal waar schijnlijk langer dan één dag duren. EEN AUTEURSKWESTIE. Een radio-centrale mag muziek uit zenden zonder auteursrechten ver schuldigd te zijn. Het Gen. v. Ned. Componisten had bij de Amsterdamsche rechtbank een vordering tot schadevergoeding aanhangig gemaakt tegen de N.V. Amersfoortsche radio-centrale. Bij inleidende dagvaarding had het Ge nootschap gesteld,, dat de componist Nico v. d. Linden aan dit Genootschap had overge dragen het uitsluitend uitvoeringsrecht van het door hem gecomponeerde muziekstuk „Vacantie". Voorts werd gesteld, dat op 21 Maart 1929 dit stuk door het station te Huizen is uitge zonden en dat via de radio-centrale, welke het door haar opgevangene tegen betaling aan haar abonnés distribueert, zonder dat het Ge nootschap daarvoor toestemming heeft gege ven, is uitgezonden. Volgens het Genootschap heeft de radio- centraie een onrechtmatige daad gepleegd, waardoor dit Genootschap de auteursrechten heeft gederfd. De Amsterdamsche rechtbank heeft het Genootschap in zijn vordering niet-ontvanke- lijk verklaard op grond, dat hetgeen de radio- cer.trale verricht heeft, niet is een openbaar maken in den natuurlijken zin, die aan dat begrip moet worden toegekend en evenmin valt onder de afgeleide beteekenis, welke in art. 12 der Auteurswet wordt bedoeld, daar die verrichting niet vormt een op zich zelf staande daad, doch slechts mogelijk is, indien in het uitzendstation een uitvoering plaats heeft, welke door dat station wordt uitgezon den. Het Hof bevestigde het vonnis der rechtbank. In cassatie voerde het Genootschap aan, dat de „uitvoering van het werk" moet wor den verstaan in den zin van feitelijk ten ge- hoore brengen van het werk, d.w.z. het werk verklankt brengen tot het gehoor van zekere toehoorders, hetgeen niet alleen geschiedt bij de vertolking in klanken, doch ook bij het door mechanische hulpmiddelen opnieuw verklanken voor andere toehoorders. De Hooge Raad heeft thans overwogen, dat, daargelaten of hetgeen de radio-centrale deed, genoemd mag worden een opnieuw verklanken, in elk geval daarin niet gelegen is een uitvoering van het werk of een verveel voudiging daarvan bedoeld in artikel 12 der de lid der auteurswet, daar immers door de uitzending te Huizen aan ieder gelegenheid werd gegeven het stuk te hooren en de radio centrale niet anders heeft gedaan dan het aan haar abonné's gemakkelijk te maken van die gelegenheid gebruik te maken. De Hooge Raad heeft op grond hiervan het ingestelde cassatieberoep verworpen. AMBTENAARSBOND CONTRA STAAT. De staat gaat in beroep Het hoofdbestuur van den Centralen Ne- derl. ambtenaarsbond meldt dat de Staat der Nederlanden tegen het vonnis van de Haag- sche rechtbank, waarbij hij veroordeeld werd tot uitbetaling van ten onrechte niet toege kende periodieke salarisverhoogingen aan een groep belastingambtenaren, in beroep is gegaan, terwijl tevens een cassatie-proce dure aanhangig is gemaakt bij den Hoogen Raad. Het beroep in cassatie komt 25 April a.s in openbare zitting in behandeling, het ge wone beroep in verband met de voorafgaan de cassatieprocedure eerst op 16 Febr. 1931. BOUW- EN EXPL. VEREEN. DE LICHTSTRAAL. Een verboden loterij De kantonrechter te 's Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de direc teuren van de N. V. Bouw- en Exploitatiemij. „De Lichtstraal", die terecht hebben ge staan als verdacht van overtreding der Lo terij wet. De Bouw- en Exploitatie- en Credietmij „Babomij." te Amsterdam heeft vier obliga- tieleeningen in stukken van 100, J 50, en 10 uitgegeven en deze leeningen ver kocht aan de „Lichtstraal", die de obligaties zou verhandelen, welke overeenkomst op 17 Sent. 1928 gesloten was De kantonrechter besliste, dat hier wel sprake is van deelneming in een verboden loterij en van het verkoopen van aandeelen in zoodanige loterij. De rechter kwam tot deze conclusie cup grond van een arrest van den Hoogen Raad in Februari j.1., waarbij is beslist dat onder de uitgifte van aandee len moet worden verstaan het voor het pu bliek beschikbaar stellen. Daar gebleken is, dat de aandeelen door de „Lichtstraal" pas ziin uitgegeven in 1929, dus na 1 October 1928, is hier 'sprake van een verboden lote rij. De kantonrechter veroordeelde beide ver dachten daarom ieder tot twee geldboeten van 100. HET WINKELWERKTIJDENBESLUIT EN DE FILIAALHOUDERS. Hooger beroep tegen het vonnis van den Amsterdamsehen kanton rechter. Naar het Hbl. verneemt, heeft de procu ratiehouder der winkelvereeniging V. A. N. A. hooger beroep aangeteekend tegen het onnis van den Amsterdamschen kanton rechter mr. L. S. G. de Hartog, waarbij hij wegens overtreding van het Winkelwerktij denbesluit tot -1 boete of één dag hechte nis werd veroordeeld. Voetbal. Nederland—Italië 1—1. (Van onze eigen verslaggever.) Ons nationaal elftal is met eere uit den strijd gekomen. Het heeft tegen het Italiaansche elftal gelijk gespeeld en om tegen zoo'n elftal een dergelijk re sultaat te behalen, is een go-de presta tie, een prestatie, waarover men alles zins tevreden kan zijn. Wel vonden wij het spel der Italianen aantrekkelijker, beter en meer verzorgd, maar ons elftal beeft enthousiast partij gegeven en de Zuidelijken alle kansen op de overwin ning ontnomen. Het weer zag er gisterenmorgen wei- ni? bemoedigend uit. Regen en nog eens regen. In Amsterdam was in de stad al heel weinig te merken van een internationalen wedstrijd (hoe heel an ders wat dat vroeger), maar de groote drukte concentreerde zich op den Am- stelveenschen weg. Het was in de hoofd stad intusschen droog geworden en een levendige handet in pjaatskaarten werd in de omgeving van het Stadion gedre ven. De wedstrijd zou om half drie beginnen en tegen dien tijd vulde het Stadion zich geheel. Allen zagen vol spanning den strijd tegen de mannen van Italië tege moet. Maar de Italianen lieten zich nog al lang wachten. Eindelijk verschenen zij, begroet met bloemen, applaus en hun volkslied. Voor de tribunes werd toen door de spelers de fascistengroet ge bracht. Maar daar kwamen reeds de Hollanders in oranje shirts (de kleur deed meer aan steenrood denken) en witte broeken. Luid applaus en huldi ging met het Volkslied. Nadat scheidsrechter Bauwens, Denis en Baloncieri had laten tossen, waarbij Denis won, kon de wedstrijd beginnen. Direct begonnen de Hollanders met een sanval opgezet door Landaal, maar Combi redde. Weer een aanval van links maar toen was Caligaris op zijn post. De Italianen waren niet direct heelemaal i.\ hun spel. Zij moesten eerst wat aan het veld en de omgeving gewennen en hun zenuwen iets de baas worden. Toch kwamen zij langzamerhand opzetten en hun spel bleek toen van een goede kwa liteit, handig en snel. Het samenspel was heel goed en nog twee andere ver schillen met het Hollandsche spel kwa men aan het licht. De Italianen liepen een hun toegespeelden bal tegemoet, de Hollanders wachten den bal af, de Ita- lanen trachtten steeds zich vrij op te stellen, de Holl. bleven dikwijls staan toekijken hoe hun coll.'s het er af brach ten. Orsi, de beroemde linksbuiten, had een speciale bewaker nekregen in Kools, die zich uitstekend van die taak kweet. Orsi ging daarom steeds meer naar voren staan. Denis zette dan ook telken maal handig den buitenspelval open en Orsi liep er telkens in. In 't eerst ont snapte dit aan de aandacht van den scheidsrechter, maar spoedig had hij er het oog op. Toch kreeg Orsi gelegenheid tot een fraaien voorzet, die door v. d. Meulen werd gevangen. De rechtervleu gel der Italianen kwam steeds weer in actie en toen werd onze aandacht tel kenmaal getrokken door het fraaie, soe pele spel van den rechtsbuiten Constan- tino. Telkenmaal bracht hij ons doel in gevaar en v. Kol had de grootste moeite met hem. Een pracht schot van hem dreigde juist in den linkerbovenhoek te verdwijnen, doch 't was iets te hoog. v. d. Meulen stopte eenmaal een schot en redde direct opnieuw de situatie toen de bal weer werd ingezet. Enkele vrije schoppen, door Tap en de Kreek geno men, hadden geen succes. Na 22 minuten nam Italië de leiding door Baloncieri, die een fijn voorgezet- ten bal van Constantino juist langs den binnenkant van de paal kopte. Hierna ontspon zich een spannenden strijd. De Italianen wilden den voor sprong vergrooten, de Hollanders wilden gelijk maken. Om beurten waren de doelen in gevaar, maar het Hollandsche het meest. Vlak voor rust moest Combi zich duchtig verweren. Rust 10 voor Italië. Na de hervatting zaten de Blauw- Witten er weer direct op, maar toen na 17 minuten van den Broek op ruim twin tig meter van het doel een schietkrans kreeg, suisde de bal met groote snel heid naar 't Italiaansche doel, waar Combi vermoedelijk even verrast werd en de bal juist onder de lat in zijn doel zag vliegen. Groot enthousiasme der menigte brak los. 't Was een fraai doel punt. Deze tegenslag prikkelde de Ita lianen, doch maakte hun spel niet betel*. Direct daarop leek het of v. d. Broek op nieuw zou scoren, doch de bal ging juist naast. De spanning steeg voortdurend, v. d. Meulen stopte een prachtig schot van Constantino. Rosetta en Caligario werkten hard en ook de linksbinnen Magnorzi was zeer actief. Zonder verde re doelpunten verstreek de speeltijd en toen Dr. Bauwens het einde aankondig de was de stand nog 11. De Italianen brachten voor beide tribunes hun afscheidsgroet en 't spel was over. Hoe er gespeeld werd. De Hollandsche verdediging heeft zich kranig geweerd in dezen wedstrijd. Van Kol herstelde zich na een wat wei felend begin. Denis bleek zijn plaats nog best waard, al moge hij dan niet meer die uitblinkende ster van eenige jaren terug zijn. Van der Meulen was in uitmuntenden vorm. In de middenlinie heeft Kools goed en hard gewerkt. Van d. Wildt moge nog geen ideale spil zijn* toch heeft hij meermalen heel handige staaltjes voetbal laten zien. Breitner is een fanatieke werker, nog wat overmoe dig. Zijn plaatsen kan veel verbeteren. In de voorhoede was o.i. De Kreek de groote teleurstelling, van spelverdeeling of schieten hebben we heel weinig ge zien. Hij voelde zich tusschen Tap en v. d. Broek slecht thuis. Tap liet handig passeeren zien, maar h'j treuzelde net zoo lang tot hij den bal kwijt was. Veel schietkans kreeg hij niet. Landaal is niet snel en zijn spel is ook wat stug. V. d. Heiden was als linksbuiten uit stekend. Een enthousiast speler, die graag werkt en dikwijls heel goede din gen doet. V. d. Broek paste zich goed bij hem aan. Bij de Italianen was de achterhoede schitterend. Rosella en Caligaris (de man met den witten hoofdband) bleken backs van internationale kwaliteit. Combi bleek een zeer betrouwbaar en moedig doelverdediger. De halflinie be staande uit Colombino, Ferraris en Pil" lo was uitstekend. De voorhoede speel" de mooi voetbal, maar het schieten van het hinnentrio was ook niet bijzonder De ploeg als geheel maakte een uitste kenden indruk. Scheidsrechter Bauwens leidde op sympathieke, bescheiden wijze. De Ita liaansche grensrechter dacht wel wat veel aan zijn landgenooten. 't Was een boeiende strijd, die het bes te doet verwachten van de ontmoeting NederlandBelgië op 4 Mei a.s. Om het landskampioenschap. Go-ahead kan lachen. Zelf speelde ze nie^ maareen van haar gevaarlijkste tegenstan ders, Willem II, zorgde voor een verliespunt door in Groningen tegen Velocitas gelijk te spelen. Met dat al hebben de Tilburgers reeds drie verliespunten, zoodat Go-ahead best een wedstrijd kan verliezen, zonder dat haar kans daardoor verloren zou gaan. Van de Groningers valt ons dit hard mee. Het schijnt waarachtig dat men met hen nog rekening moet houden! Wel kunnen ze niet als candidaten voor den eere-titel beschouwd worden, maar ze blijken op eigen veld een zwaar struikelblok te zijn. Eerst werd Blauw wit overtuigend klop gegeven, en nu moet Willem II een puntje in de stad der molle- boonen laten! We zijn benieuwd, wat Ajax en Go-ahead in Groningen zullen doen, al rekenen we bij voorbaat op twee nederlagen voor de zonen van het hooge Noorden. Echter, voetbal is vei rassend en dus Wat eigenlijk het voornaamste voor de Gro ningers is, dat is, dat ze niet meer zooveel klassen achteraan komen. Men moet voortaan geducht rekening houden met hen en als ze zoo doorgaan, zou Velocitas wel eens een keer voor de tweede Groningsche verrassing kunnen zorgen. De eerste keer was het Be- Quick, dat den eere-titel naar het Noorden bracht, Velocitas is nu aan de beurt d. w. z. een volgend1 jaar of over twee jaar Intusschen is dit gelijkspel voor Willem II een leelijke tegenvaller en het blijkt, dat ze thuis gevaarlijker is dan uit. Waarmee we maar willen zeggen, dat de spanning wel terdege in de competitie aanwezig is. Velocitas heeft er nu voor gezorgd, dat al thans voor een week, de beide Westelijke ver tegenwoordigers onderaan staan, al zal die rangschikking wel gauw veranderen De stand is thans: Go ahead 2 2 62 4 Willem II 3 1 1 1 5—4 3 Velocitas 3 111 510 3 Ajax 2 1—1 8—3 2 Blauw-Wit 2 2 2—7 Promotie en degradatie. V. U. C. beleefde een naren Zondag. Zelfs speelde ze niet, maar Fortuna toonde haar kracht door van het Delftsche D. H. C. met 21 te winnen. Het zou heelemaal niei te verwonderen zijn als den Haag dit jaar een van haar eerste klassers verloor. De stand is hier: Fortuna II 32 2 V. U. C. 1 1 1—1 1 D. H. C. 2 1 1 2—3 1! P. E. C. had pech! Want een gelijk spel tegen de Zutfenaren is niet genoeg voor P. Ei C. Ze kan beter, ze kan met groote cijfers win nen. Maar 't wilde gister blijkbaar niet. Voor de Ensch. Boys was de uitslag na tuurlijk welkom. Ze maken nu nog een be hoorlijke kans, vooral, omdat ze P. E. C. thuis nog moeten ontvangen. Echter, de En- schedeërs moeten ook nog naar Zutfen en dus is alles mogelijk. Voorloopig staat P. E. C. nog bovenaan P. E. C. 3 2 1 8—1 5 Ensch. Boys 2 1 1 64 2 A. Z. C. 3 1 2 09 li De wedstrijd M. S. C.W. V. V. in Mep- pel ging niet door wegens terrein afkeuring, In het Zuiden een beslissingswedstrijd. De competitie heeft in het Zuideh weer eer sensatieoneel slot gekregen en voor de tweede keer in successie moet een beslissingswed strijd gespeeld worden om de definitieve be zetting van de laatste plaats. Enweer is het Wilhelmina, dat straks moet strijden, om te trachten, van degradatiewedstrijden vrij te zijn. Of het haar gelukken zal? Wilhelmina verloor gisteren op het nipper- van Eindhoven met 2—1 nadat de stand tot kort voor het einde 11 gelijk was. Daardoor kwam ze gelijk met Roermond, dat gisteren op overtuigende wijze klop kreeg van Longa, ook al een candida+e voor de laatste plaats. Met niet minder dan 5—0 moesten Massy c.s in het zand bijten. Nog een Zondag, en ook in het Zuiden is het dan beslist, wie onderaan staat. En dan begint ook daar de lange competitie voor een plaatsje in de eerste klasse, waarvoor vier ge gadigden zijn. Donderdagavond zal er een vergadering In 't patronaat te Egmond Binnen belegd wor den, waarin de oprichting van een voetbal club zal besproken worden. Belangstellenden ziin daartoe uiteenoodigd. y

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7