LANDBOUW en VEETEELT. Laatste berichten. van 9 April 1930 Opgave van ^omdhollandsch liaiKlfiniiwcredicf. I'TJ Hen zwager van verdachte, gehoord op J 'erzoek van verdediger, kon verklaren, dat /erdachte van zijn moeder 50 had gekre gen om uit den boedel goed te koopen, doch Je curator had deze 50 gulden niet ontvan gen. Daarop verkreeg de officier het woord en jetoogde, dat verdachte de oorspronkelijke vergunning om met den verkoop door te gaan geheel onjuist had uitgevoerd, door een be langrijke hoeveelheid opeens aan den boedel le onttrekken. De houding van verdachte viel Jen officier echter zoodanig tegen, dat hij al jij voorbaat een voorwaardelijke veroordee ling uitschakelde. De officier twijfelde geen oogenblik aan de kwade trouw, zooals hij naaer aantoonde. Terzage bedriegelijke verkorting der rech ten van de schuldeischers requireerde de offi cier tenslotte 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Dwars gaf als zijn meening te ken nen, dat de dagvaarding nietig moest wor den verklaard op verschillende gronden, doch verdediger wenschte geen nietigverkla ring te vragen. Daarop gaf verdediger toe, ■dat zijn cliënt den schijn tegen zich had, doch verdediger twijfelde niet aan diens goe de trouw, zooals hij door een recapitulatie der feiten meer uitvoerig uitwerkte. De man werd door den rampzaligen brief van den curator, waarin hem verderen ver koop werd verboden, overrompeld en door een al te vlug optreden van de politie is hem de gelegenheid ontnomen, zijn goede trouw te toonen. Pleiter ontkende dus het misdadig opzet en toonde nog uit eenige feiten aan, 'dat verdachte zijn crediet in Enkhuizen nog niet verspeeld heeft. Tenslotte concludeerde pleiter vrijspraak, subsidiair een voorwaar delijke veroordeeling en overlegde nog een aantal getuigschriften ten voordeele van den verdachte. De officier repliceerde voornamelijk waf betrof de opgeworpen nietigheid der dag vaarding en werd daarop door pleiter nog kortelijk beantwoord, met handhaving der onderscheidene conclusiën. OMZETTING VOORW. STRAF. In verband met deze zaak contra den los arbeider J. d. V. te Alkmaar werd sluiting der deuren gelast. VALSCHHEID IN GESCHRIFTEN. De 31-jarige expediteur Dirk H. te Helder stond na heropening terecht op grond van het bedenkelijke feit, dat hij den marinier S. H. Bastiaanse die van Den Helder naar Rot terdam was overgeplaatst een bedrag van f 75 in rekening had gebracht wegens ver voer van zijn goederen naar Rotterdam, waarvan hij een door hem geteekende kwi tantie had afgegeven, terwijl bleek, dat dit vervoer niet had plaats gevonden. Deze kwi tantie moest dienen om den marinier gele genheid te geven een declaratie ad 75 in te dienen bij het Rijk. De goederen echter, die zoogenaamd waren geëxpedieerd bevon den zich nog in het pakhuis van verdachte. Verdachte beweerde te hebben gehandeld op instigatie van getuige Bastiaanse. Hij zou 'meneer B. verhuizen en daarvoor was dat geld bestemd. Achteraf gaf verdachte toe, dat hij dit niet had moeten doen. De heer Klaasen, officier van administra tie K.N.M., gehoord als getuige, verklaarde dat Bastiaanse na eerst overgeplaatst te zijn naar Rotterdam, weer terug geplaatst werd in Den Helder en uit die omstandigheid was de valschheid der ingediende declaratie en kwitantie aan het licht gekomen. Gevorderd werd 150 boete subs. 2 maanden hechte nis. Verdachte zeide een dergelijk bedrag niet beschikbaar te hebben. Hij verdient plm. 30 gulden per week en was meende hij voor 2000 gulden in de inkomstenbelasting aan geslagen. Hij had voorts een automobiel op schuld en nog meer schulden Hierna werd de behandeling gesloten. NIET AANGESLOTEN BIJ DE WATERLEIDING. De 45-jarige wegwerker Jacob L. te Aven- horn werd veroordeeld tot 3 boete door den kantonrechter te Hoorn omdat hij op 18 Januari zijn perceel niet had aangesloten bij de prov. waterleiding, niettegenstaande dit perceel ressorteerde onder het gebied der ver plichte aansluitingen. Verdachte was tegen dit Tonnis in hooger beroep gekomen, beweerde wél te willen aansluiten, doch hij had 'n „levensbezwaar" om het contract te teekenen. Het is echter te voorzien dat apellant, in dien hij niet over dit levensbezwaar heen stapt, steeds veroordeeld zal worden, aange zien de officier ook hier bevestiging van het vonnis requireerde. HOOGER BEROEP AANRIJDING HOEK UITENBOSCHSTRAAT EN BAANBAD. Terwijl bovengenoemde aanrijding, tusschen den vrachtautomobiel, bestuurd door den melkrijder Petrus B. te Alkmaar en den mo tor van den plaatwerker N. S. Korver uit Velsen, reeds twee- of driemaal was behandeld voor den kantonrechter te Alkmaar, kwam dé ze zaak voor de vierde maal voor den rechter en ditmaal in hooger beroep voor de meervou dige strafkamer. De heer Petrus B. werd thans door mr. Smal bijgestaan als raadsman en verdediger. Aan verdachte was tenlaste gelegd, dat hij op 16 Aug. bij het omslaan van den hoek Baanpad naar de Uitenboschstraat niet vol doende rechts had gehouden, waardoor de heer Korver, die op zijn motor, waarop als duo-passagier zijn verloofde, het Baanpad wenschte op te rijden, door den auto van den melkrijder werd aangereden en daardoor schade bekwam aan zijn motor en kleederen, voor welke schade hij bereids 50 vergoeding verlangde. De verdachte hield hetzelfde verweer als in eerste instantie en beweerde voldoende rechts gehouden te hebben, waarbij hij de schuld van de aanrijding toeschreef aan den heer Korver, die bovendien geen signaal zou heb ben gegeven. De verschillende getuigen die reeds voor den kantonrechter optraden, werden ook thans gehoord. De bejaarde gemeentewerkman, de heer D. Volger, verklaarde positief, dat verdachte te veel naar links haa gereden en dat daaraan de schuld van de aanrijding was te wijten. Hij gaf den verdachte die dit in twijfel trok, te kennen dat hij niet stond te jokken. Maar mr. Smal was van oordeel dat Volger op de plaats waar hij stond, dit onmogelijk met juistheid had kunnen waarnemen. Voorts wer den nog gehoord als getuigen a décharge de autobuschauffeur de Leeuw uit Oudorp en H. W. Oudhoff, fabrieksarbeider te Alk maar, welke laatste alleen over de schade moest worden gehoord, zoodat van dit ver hoor werd afgezien. De officier achtte zich heden niet competent en verzocht een rijproef op het bewuste punt door verdachte. Aldus werd besloten en de rechtbank zou na de zitting op de plaats der aanrijding de zen schouw houden en de plaats gehad heb bende aanrijding zou opnieuw in scène wor den gezet. Na heropening der zitting bleek de proef volgens meening van den officier niet in het voordeel van verdachte te zijn uitgevallen en requireerde ZEd. bevestiging van het vonnis des kantonrechters. Mr. Smal toonde zich minder overtuigd van de schuld des ver dachten en concludeerde tot vrijspraak, na zijn meening meer uitvoerig te hebben uit eengezet. De verschijning van de heeren van het gerecht in de buurt van Uitenbosch straat, Baanpad en Kabelstraa' verwekt? nogal wat sensatie onder de huismoeders. MISHANDELING IN VEREENIGING. Een drietal werklieden te Helder stonden daarop terecht als verdacht van mishande ling van den visscher Arie Been aldaar in den nacht van 15 op 16 Februari. De ver dachten waren de heeren gebroeders Joh. en Gerrit Kw., benevens Willem Pr. De tweede verdachte was met het offensief begonnen en sloeg Arie tegen den grond, die daardoor a.- direct buiten gevecht was gesteld, althans wat er verder met hem is gebeurd, bleek hem heden onbekend. Getuige Been "was in gezel schap van zekeren heer Selderbeek en nog een ander. De verdachten weerspraken een drachtig de verklaringen der diverse getui gen en wezen alle deelneming aan de mis handeling onvoorwaardelijk van de hand. De vechtpartij had plaats in de nabijheid van het café van den heer Dekker op den Ka- naalweg. De officier achtte het ten laste ge legde bewezen en vorderde tegen Joh. K. 30 boete of 30 dagen. Tegen Gerrit K. 40 boete of 40 dagen en tegen Willem P 50 boete of 50 dagen. Deze progressie hield nauw verband met hun justitieel verleden. MISDRIJF ART. 247 WETB. V. STRAFR. Hierop werd behandeld met gesloten deuren een zedezaak tegen den 32-jarigen Hendrik Willem P. te Heer-Hugowaard, die zich had te verantwoorden wegens niet nader aan te duiden handelingen met een kind beneden den leeftijd van 16 jaar. Daarna werden nog, twee analoge zaken op dergelijke wijze behandeld contra den 50-jarigen J. Sm. uit Schagen en den 56- jarige Jan Br. uit Hoogkarspel, beiden gede tineerd in het huis van bewaring te Alkmaar. De advocaten mr. Dwars, mr. Eecen en mr. v. d. Loos traden in deze zaken respectie velijk als toegevoegde verdedigers op. Hierna volgde sluiting der zitting. BESTRIJDING VAN DE STEENRUPS IN PRUIMEN. Niet zelden, in sommige jaren en in som mige streken meer dan in andere, valt in het voorjaar een deel der jonge pruimpjes, van de grootte van een kersepit tot bijna die van een amandel, af. Een zwart gaatje verraadt dan, dat elk van deze bewoon is geweest door een bastaardrups van de pruimezaagwesp, plaatselijk als steenrups bekend, die er de kern heeft uitgevreten. Elke bastaardrups vernietigt op deze wijze achtereenvolgens twee of drie vruchten; juist dit maakt het mogelijk het insect te bestrijden. Als nl. de jonge vruchtjes door bespuiting met een ar senicum praeparaat met een laagje vergif worden bedekt, worden de rupsjes bij het zich invreten in een tweede of derde vrucht vergiftigd. Men moet 2 maal bespuiten, de eerste keer 8 dfcgen na het afvallen van de bloemkroon, de 2e keer 8 dagen na de eer ste. Er moet zorgvuldig gesproeid worden, zoodat elk vruchtje over zijn geheele opper vlakte met een laagje van het vergif wordt bedekt. Men kan sproeien met een der in vlug schrift 8 van den Plantenziektenkundigen Dienst aangegeven arsenicumhoudende mid delen (loodarsenaat of Parijschgroen) of met een der in den handel verkrijgbare oplosbare verbindingen als Nosprasen of Nosprasit, met welke middelen in Duitschland zeer goe de resultaten zijn verkregen. Nadere inlich tingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen en de op verschillende plaatsen "werk zaam gestelde ambtenaren van dien Dienst. Om eventueel uit de boomen gevallen wantsen te beletten er weer in te komen, is het goed de boomen vóór het spuiten van een lijmband te voorzien. Waar men een onderbeplanting van bes sen heeft, bespuite men ook deze benevens den grond onder en tusschen de struiken. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzaam gestelde amb tenaren van dien Dienst. BROEK OP LANGENDIJK - (Maart). Geboren: Willy, d. van K. Bak en van A. Visser. Jacoba, d. van A. Pielkenrood en van J. Verheus. Grietje Annie, d. van S. Aardema en van A. Glas. Maria, d. van J. Kok en van M. L. Klemkerk. Marie, d. van A. Dekker en van T. Glas. Overleden Meinoutje Brouwer, 83 j., weduwe van Gerrit Renooij. Cornelis Deugd, 75 j., weduwnaar van Maartje Bak, wonende te Zuid-Scharwoude. W eest voorzichtig met vuur in bosch en heide MINISTER TERPSTRA NAAR NIJMEGEN. Z. Ex. minister Terpstra bezicht heden Nijmegen en bezichtigde de universiteitsge bouwen, bibliotheek, de studentensociëteit en het museum-Kam. Het bezoek droeg een officieel karakter. De minister werd rondgeleid door den rector-magnificus. OP ZIJN MEDEDINGER GESCHOTEN. Hedennacht is in de woning van den 34- jarigen caféhouder B. J. R. op den Schiedam- schen weg te Rotterdam twist ontstaan tus schen den bewoner en den 46-jarigen café houder A. S. op den Schiedamschen dijk. De ruzie liep over het naar huis brengen van een van de drie dames, die zich in hun gezel schap bevonden. Op een gegeven oogenblik haalde R. een revolver voor den dag en schoot daarmee op S. Deze zakte na twee schoten ineen. Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. R. is aangehouden en in bewaring gesteld. C. H. VAN LOTTOM. t Heden is in den ouderdom van 66. jaar over leden de heer C. H. van Lottom, notaris te Amsterdam. Hij was o.a. voorzitter van de vereeniging „Het Koggeschip". THORBECKE AANGEKLEED, In den afgeloopen nacht, vermoedelijk tus schen 3 en 6 uur, heeft men te Amsterdam het standbeeld van Thorbecke aangekleed. Om de schouders heeft men een doek gehan gen en boven het hoofd van den grooten staatsman werd een bord aangebracht. Na de ontdekking is de kleedij verwijderd en in beslag genomen. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. OVERBLIJFSELEN VAN EEN ROMEINSCH GEBOUW GEVONDEN. Bij het spelen hebben kinderen in de na bijheid van Syracuse de overblijfselen opge graven van een Romeinsch gebouw. Een zeer mooi marineren standbeeld in Griekschen stijl werd blootgelegd Het standbeeld stelt een ouden visscher voor. Telegrammen VOORKOMING VAN SCHADE DOOR WANTSEN AAN APPELEN. In sommige streken van ons land hebben de appelen, in het bijzonder de soorten Pre sent van Engeland, Bramley's Seedling, Cox orange pippin, zoete Ermgaard en zoete Campagne ernstig te lijden van aantasting door wantsen, die de zeer jonge appeltjes aansteken, tengevolge waarvan deze sterk misvormd worden, in zeer ernstige gevallen afvallen en in minder ernstige uitgroeien tot hobbelige, met ruwe bruine vlekken en bar sten bedekte, ongelijkmatig gevormde vruch ten. De bladeren krijgen tal van bruine vlek jes en gaatjes met bruinen rand en blijven klein en kroes. Bij hevige aantasting kan de oogst zeer minderwaardig worden. Dit is te voorkomen door bespuiting der appelboomen, niet vroeger dan 10 dagen voor de boomen in vollen bloei zullen staan, maar ook niet veel later, met een oplossing van 1 pCt. zachte zeep in water, waaraan een zoodanige hoeveelheid van een nicotine- praepar; :.t wordt toegevoegd, dat in de sproeivloeistof een deel zuivere nicotine per 2000 deelen water aanwezig is. Van het ni- cotine-gehalte van het gebezigde praeparaat hangt het dus af, hoeveel van dit praeparaat per 100 L. vloeistof genomen moet worden. De bespuiting moet zorgvuldig worden uit gevoerd, opdat alle wantsen goed met de vloeistof in aanraking komen. Daarom moet men niet te weinig spuiten, eer overvloedig; de uitmonding van de sproeibus moet hoog stens 1 Vè voet van de takken op en neer be wogen worden, opdat de vloeistof van alle kanten, zoowel van onderen als van boven in de juist geopende knoppen komt tusschen de jonge blaadjes en bloemknoppen, waar de wantsen zich ophouden. MINISTER HEEMSKERk WEIGERT VOORTAAN DAMES TOEGANG TOT DE CODIFICATIE CONFERENTIE. 's-GRAVENHAGE, 9 April. De presi dent van de codificatie conferentie, minis ter van staat mr. Heemskerk, deelt mede, dat aan de ongeoorloofde, tot dusver uit hoffelijkheid toegelaten, aanwezigheid van een aantal voor hare ideeën omtrent gelijke rechten voor man en vrouw inzake 'natio naliteit propageerende dames, van de in- ter-Amerikaansche vrouwencommissie in het Vredespaleis, dat tijdens de conferentie voor het publiek gesloten is, gisteren een einde is gemaakt, omdat meerdere gedele geerden aanstoot namen aan communique's der dames, meer inzonderheid1 aan, dat wat gisterochtend gepubliceerd is, waarin dingen vermeld werden die niet voor pu bliciteit bestemd waren en omdat het con- ferentiebestuur er voor dient te zorgen, dat gedelegeerden in het Vredespaleis on gestoord en onbespied hunne vertrouwe lijke besprekingen kunnen voeren. Te min der kon worden toegelaten, dat de dames zich in het Vredespaleis ophielden, omdat zij poogden de gedelegeerden te bewegen in de plenaire zitting te stemmen tegen het ontwerpconventie omtrent nationaliteit, dat door de eerste commissie is aangeno men, zoodat zij kwamen niet enkel als vreemdelingen maar met vijandige bedoe lingen om het werk der conferentie te ver ijdelen. Voor zoover bedoelde dames jour nalisten zijn, hebben zij evenals de andere journalisten toegang tot voor hen bestemde localiteiten in het Vredespaleis. DE MOORD TE WADDINXVEEN. 's-GRAVENHAGE, 9 April. Voor het Haagsche Gerechtshof werd heden be handeld de zaak tegen den 35-jarigen hout bewerker Antoon K. uit Waddinxveen, die door de Rotterdamsche Rechtbank wegens moord gepleegd op zijn buurman Schot man tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief was veroordeeld. Het O. M. dier rechtbank had 15 jaar geëischt. Verschillende getuigen werden gehoord. De procureur-generaal vorderde 12 jaar gevangenisstraf. DE LONDENSCHE VLOOT- CONFERENTIE. Orandi is ongesteld. LONDEN, 9 April. De leider van de Italiaansche delegatie op de vlootconferen- tie te Londen Grandi moet het bed houden wegens een ernstige verkoudheid en zijn bespreking met den eersten minister Mac- Donald kon hedenmorgen niet doorgaan. Ook tusschen Grandi en Briand zouden besprekingen hebben plaats gehad. H onderhoud tusschen MacDonald en Briand duurde gisteravond ongeveer twee Een nieuwe besprekingen zal hedenavond plE?eerst?n'lord van de admiraliteit Alexander en de Fransche minister van marine hadden hedenmorgen een bespre king ter bestudeering van de Fransche ton- nagecijfers. HET FALKE-PROCES BEGONNEN. Groote belangstelling voor de zaak. HAMBURG, 9 April. Vanmorgen begon onder zeer groote belangstelling voor de rechtbank te Hamburg het Falke-proces. De politie had groote moeite de talrijke nieuwsgierigen tegen te houden. De zitting wordt bijgewoond door ver tegenwoordigers van het ministerie van buitenlandsche zaken en van buitenlandsche consulaten, in het bizonder de Zuid- Amerikaansche. Verder zijn aanwezig de rijkscommissa ris bij de marine, admiraal von Uslar, en vele andere officieele personen. Voor de voorlezing van de dagvaarding maakte de verdediger, dr. Alsberg uit Ber lijn, bezwaren betreffende de wijze, waar op het proces gevoerd wordt, daar vol gens hem den beklaagde geen voldoende gelegenheid is gegeven, verklaringen af te leggen. Filmnieuws. Conrad Nagel. Conrad Nagel is, anders dan men meestal veronderstelt, in Amerika en niet in Duitsch land geboren. Deze gebeurtenis vond plaats op 16 Maart 1897 te Keokuk in Iowa, waar de heer Nagel Sr. pianist en componist was. Conrad kreeg een uitstekende opvoeding op het Highland Park College in Des Moines, maar een groote studiosus was hij niet. Reeds in 1914 zien wij hem op de planken staan in een klein rolletje en al spoedig toog hij naar New York, waar hij, na eenigen tijd in een operette gespeeld te hebben, naar het „echte" tooneel overging en o.a. met Alice Brady soeelde in The man, who came back en Forever af ter. Nagel's overgang naar de film dateert van 1918, toen hij debuteerde in Little wornen, een filmpje, dat door een kleine en onbekende maatschappij werd uitgebracht Het werk beviel hem echter uitstekend en toen hij eenmaal in den zadel zat, waren e? verschillende maatschappijen, die op zijn medewerking prijs stelden. Door een vast contract bij de Metro Goldwyn Mayer kreeg hij1 verschillende kansen om zich op den voor grond te plaatsen en Nagel behoort thans tot de acteurs, die men gaarne op het witte doek ziet. Van de laatste jaren noemen wij de volgende films, waarin hij optrad: De spion ne met Greta Gartx», Hofschandalen, Deftj. ge straat, Het duel der Seksen, etc., terwji men hem binnenkort nog zal kunnen zien Het geheimzinnige eiland, Dynamiet en Th» ship trom Shanghai. Conrad Nagel's liefste werk is lezen, spe ciaal historische romans. Hij houdt echt» ook veel van zwemmen en motorrijden, ter. wijl zijn grootste ambitie is om Hamlet te spelen. United Artists Nieuws. De United Artists, welke in 1919 werd opgericht door Mary Pickford, DougU Fairbanks, Charles Chaphn en David Wark Griffith gaat dit jaar haar tweede decade in met een aantal te produceeren films, wel! ke dat van welk jaar te voren ook, verre over' treft. Een lijst van films uit de productie I93o reeds voltooid, bijna voltooid of in voorbe-' reiding volgt hier: Mary Pickford zal verschijnen in een tweede all-talkie, waarvan het filmver haal nog moet worden geschreven. Haar eerste all-talkie was: „Coquette"; Norma Talniadge vervult de hoofd- rol in „Du Barry", een verfilming van Da- vid Belasco's tooneelstuk. Het zal de tweede Miss Tamadge sprekende film zijn; haar eerste, waarin zij weer met Gilbert Roland speelt: „New York Lights" zal binnenkort voltooid worden. Sam Taylor die „De ge temde Feeks" met Douglas Fairbanks en Mary Pickford leidde, zal „Du Bary" even eens regisseeren. Gloria S w a n s 011 zal na haar „The Tresspasser" de verfilming voortzetten var, „Queen Kelly". Zij was voor „The Tresspas- ser" al met dit werk begonnen, om verschil- lende redenen echter moest het werk wor- den stopgezet. Miss Swanson zal samenspe. len met Walter Byron. „Queen Kelly" wordt een sorekende film. Do'lores del Rio speelt met Edmund Lowe, onder leiding van George Fitzmaurice voor een nieuwe all-talkie „The Bad One" naar het verhaal van John Farrow. Charles Chaplins „City Lights" is driekwart voltooid. Het zal een stille film zijn, met gesynchroniseerde muziek. Er wordt nergens in gesproken. Naast Cliarley zullen spelen Virginia Cherrill en Harry Myers. Douglas Fairbanks zal beginnen aan zijn eerste all-talkie. Het filmverhaal is nog niet vastgesteld. Al Jonson, zal, zoodra hij zijn con tract bij „Warner Bros" heeft afgewerkt voor „United Artists" gaan werken. Begin April zal Al Jonson zijn eerste werk voor United Artists beginnen, dat geschreven zal worden door mr. Cohan, die eveneens de songs voor de fjlm zal componeeren. Natuurlijk is deze lijst bij lange na niet volledig. We namen dan ook alleen die stui ken hier op, waarin de bekendste spelers de hoofdrollen vervullen. AMSTEltD AMSCHE II E (JII S (Ontvangen per ülooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 8 11 1918 1 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank i Fransche Banken (3) D. Reichsbank 1 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie. v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. 'Am. Smelting Anaconda B Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton - Redjang Lebong PETROLEUM, Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig.1 Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli J benembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukce Southern Rails 5 Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. pftoLONGi Vorige koers 101 1733/, 197i/o 154 553 287i/s HU/, 1417, 152 50i/, S8 367'/, 451 76 V, 153', 107',, 41»/i6 1965/8 316 534 3803/, 145 129.50 171 162 100 3997, 4187. 168 153 1113/, 183 1193/, 7 3838 36V, 179i/o 79 72 93 3791, 414 406 60 247,6 1317, 235 62'-3/16 Koers van beden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 173 - *553 288 117-8 141 149 117 8 149 117V« 151-2 117-8 140 152 363 448 361 37, 447-50 364V-5 451 7 365/, 455-8 767. - 40'/ig 195 39V 532 5315 380-1 534 38U-1 535 171 163 lf 416 414'/,-6 167 4115 414 5Vr 153 112 153-4 153t/2-« 153!,-'/ 120 6?,s 6 '3/i0 ~6% 36-7 179 95 378 413 409 «Vi 375'/,.6 412-5 409 10 414 380 415 410 24 8* 24 Vs 62 61 WISSELKOERSEN AMSTERDAM 3 pCt. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Schr Kopenhagen Stockholm 'N Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië 100. Vorige koers 12.107, 59.42 9.75 34.741/, 43.237* 35.10 66.65 66.927, 66.627, 2.48' 13.06 Via Koers op heden 3 uur 12.117, 59.44 9.751/, 34.75'/, 48.25 35.10 66.67'/, 66.95 66.65 2.49i/„ l'i O*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10