X KINADRUPPELS Bur$eiT*ke Stand. dei£Toorzmer kan daarvoor „een toe- Ppovinoiaal nieuws egmond aan zee. ursem. hensbroek. beverwijk. noorescharwoude. heiloo. onderweg cp den Utrechtschen straatweg twee voetgangers, die op het rijwielpad lie pen, aanreed. Eén van hen werd op slag gedood, de andere werd gewond. Wegens 'het veroorzaken van dood door schuld werd 'tegen verdachte een gevangenisstraf van drie maanden geëischt. Uitspraak 15 April. NA NEGEN JAAR GEVAT. r Een autodief. Voor de rechtbank te Arnhem heeft giste- ,ën terecht gestaan een 42-jarigen stucadoor, 'die negen jaar geleden met een kameraad uitging, een auto huurde, daarin een passa- igier vervoerde, nabij Wolf hezen wist uit te Hokken, dat de passagier uitstapte, en dezen daarop een tabakspijp onder den neus hield, als ware het een revolver, om hem te bedrei- igen en te noodzaken achter te blijven. Hij is :oaarna met den auto doorgereden naar 'Duitschland, waar hij den wagen heeft ver- facocht. De man heeft in Duitschland zich 'eveneens aan autodiefstal schuldig gemaakt ?en werd daar tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. Toen zijn straf bijna om was, week hij naar Nederland uit en bleef gerui- men tijd onder een anderen naam te Haar lem als stucadoor werkzaam. Door verraad kwam aan het licht dat hij de autodief was. De officier van Justitie eischte, rekening houdend met het feit dat het misdrijf negen jaar geleden is gepleegd, een jaar gevange nisstraf. -ZIJN BUURMAN DOODGESTOKEN. Om een kip. Voor de rechtbank te Roermond heeft te- Techt gestaan een 48-jarige loonslachter en landbouwer uit Stamprooy, ter zake dat hij op 10 Januari j.1. aldaar opzettelijk J. M. 'Donders zwaar lichamelijk letsel heeft toe gebracht, door dezen met een geopend mes gewelddadig in den rug te slaan of te ste ken, naar aanleiding van een woordenwis seling om een kip, die op zijn erf zou geloo- ipen hebben. Deze steek is in de rechterlong doorgedrongen, waardoor een inwendige 'bloeding is ontstaan, met den dood als ge- volg. Verder heeft verdachte ook J. A. Don- "ders met een mes in den buik gestoken, waardoor deze ernstig werd verwond. Het O.M. eischte tegen verdachte acht jaar gevangenisstraf. DE JALOERSCHE ECHTGENOOT. Op «29 October 1928 kreeg een 45-jarige *garenmaker, wonende te Voorburg, ruzie Met een man, dien hij verdacht in ongeoor loofde betrekking tot zijn vrouw te staan. Om jzijn woede te koelen wachtte hij hem 's avonds op en wierp hem een fleschje, i waarin zich verdund zwavelzuur bevond, naar het hoofd. Het geval liep tamelijk goed af, de getroffene moest zich eenigen tijd on- aer dokters behandeling stellen en herstelde weer geheel. De sigarenmaker werd wegens mishande ling met voorbedachten rade op 9 April '23 door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden. In hooger beroep bevestigde het Haagsche hof het vonnis van de rechtbank. Verdediging in cassatie en de Hooge Raad vernietigde het vonnis van het Hof en ver wees de, zaak naar het Amsterdamsche Hof. Verd. verklaarde niet geweten te hebben, dat er zwavelzuur in de flesch had gezeten, hij dacht dat er zoutzuur in zat. Pres. Mr. Jolles: Dat is ook niet zoo prettig om in je gezicht te krijgen. Verd. had het fleschje in de keuken gevon den, zijn vrouw gebruikte den inhoud voor huishoudelijke doeleinden. De vrouw van verd. werd als getuige ge hoord, zij wist in het geheel niet meer waar zij het zwavelzuur had gekocht. 'President: Weest U voorzichtig, U staat onder eed:! De Procureur-Generaal Mr. Bauduin, eischte veroordeeling van verd. wegens mis handeling tot een gevangenisstraf van drie maanden. De uitspraak werd bepaald op heden over veertien dagen. AANDEELHOUDERS TOT VOLSTORTING VEROORDEELD. Eisci: van curatoren der Hyp Credeitbank tc-- wezen. De Haagsche rechtbank reeft gister uit spraak gedaan in het proef-proces tusschen curatoren der N. V. Hypothecaire Crediet- bank en twee aandeelhouders van deze bank. Curatoren mr. De Ranitz en mr. v. d Goot hadden van deze aandeelhouders volstor- „ting hunner aandeelen gevorderd, tegen wel ke vordering de gedaagden zich hebben ver weerd, daarbij betoogende, dat de aandeelen reeds waren volgestort, voorts, dat de aan deelen reeds waren volgestort, voorts, dat de aandeelen waren overgegaan naar nieuwe eigenaren en ten derde, dat de Hypoth. Cre- dietbank de verplichting van de Holl. Expl. Bank tot volstorting had overgenomen en de oude aandeelhouders décharge hadden verkregen. De rechtbank heeft thans echter ce aandeelhouders veroordeeld tot de ge- eischte bijstorting. WINKEL. Vergadering van den raad der gemeente op Maandag 7 April 1930, des namiddags 7 uur. Tegenwoordig alle leden, uitgezon derd de heer D. Brugman Jr. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden L. van Wijk en K. Over. Tot leden der commissie van onderzoek worden benoemd de heeren Kamp, Honingh en Dekker. Rapport strekt tot toelating, waarna de raad besluit tot toelating. De voorzitter wenscht de nieuwbenoemde leden geluk en draagt de belangen der ge meente aan hen op. Tot de afgetreden leden worden door den voorzitter waardeerende woorden gebracht en dank betuigd voor het geen beiden in het belang der gemeente heb- oen gedaan. Mededeeling ontslagneming Jb. Spaans en S. Kriek als leden van den raad. Benoeming wethouders, tengevolge van het bedanken van de heeren Kriek en Spaans zal moeten worden voorzien in beide wet houdersplaatsen. Benoemd worden de heeren I. de Velt en D. Brugman Jbz. y Dooi B. en W. wordt medegedeeld, dat aan den heer Jb. van Zoonen, tijdelijk amb- tenaai ter secretarie met ingang van 15 Fe- bruan j.1. eervol ontslag is verleend wegens zijn benoeming tot ambtenaar ter secretarie te Koog- aan de Zaan, en in diens plaats is benoemd de heer P. J. Korver, ambtenaar ter secretarie te Koedijk en zulks met ingang van 10 Maart 1930. oor het aansluiten aan de waterleiding van met rendabele gedeelten der gemeente, zijn thans door het P.W.N. de noodige be dragen medegedeeld, doch alvorens daarom trent voorstellen aan den Raad te doen, wordt nog antwoord ingewacht op enkele gestelde vragen, welk antwoord van belang kan zijn voor de te doene voorstellen. Het antwoord is inmiddels ingekomen en de ge meentelijke bijdrage geldt voor een onbe perkt aantal jaren. Nadere voorstellen wor den afgewacht. Ten einde een afdoende verbetering te ver krijgen van de Molenkade, is gemeend dit mogelijk te maken, door doortrekken van de betonschoeiing vanaf de Wed. P. Smit tot de oude losplaats. De kosten daarvan wor den geschat op 10.000 gulden. Aangezien naar de meening van B. en W. de Oosterp !- der onder Winkel en Nieuwe-Niedorp, en het Heemraadschap van de Strijkmolens in de Niedorper Kogge, eveneens belang heb ben bij een goeden toestand van de Molen kade, is ook aan die beide lichamen een bif- drage gevraagd. Blijkens ingekomen bericht staat het Oos terpolderbestuur er afwijzend tegenover aangezien het hier geen polderbelang doch een verkeersbelang is. Van het Koggebestuur kwam nog geen bericht in. Dit bericht wordt afgewacht om dan na der op de zaak terug te komen. Door de Coöp. Zuivelfabriek „Westfries land werd aan B. en W. de vraag gesteld, of het, nu de tram Schagen—Wognum is op geheven en de fabriek uitsluitend op vaar water is aangewezen niet mogelijk zou zijn dat het te verwachten kanaal, Alkmaar— Kolhorn, zal komen tot voor de fabriek. B. en W. stellen zich thans op de hoogte hoe het kanaal is of zal worden geprojec teerd, teneinde aan de hand daarvan de noo dige stappen te kunnen doen. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is bericht, dat het Rijksont vangerskantoor te Nieuwe Niedorp met in gang van 1 Juli 1930 wordt opgeheven. Destijds is geijverd voor behoud van het Kantoor, doch moest het verdwijnen, toen is indeeling bij het kantoor Schagen verzocht Van de gelegenheid om door tusschen- komst van het gemeentebestuur pootaardap- pelen te betrekken van die soorten, waar van de teelt niet verboden is, is een dank baar gebruik gemaakt. Ingekomen zijn 46 aanvragen, afgeleverd zijn 2042 K.G. Bevelanders en 253 KG Roode Star. Ingeleverd zijn 1400 K.G Bra- vo's. De pootaardappelen zijn verstrekt door de Zaaizaadtelersvereeniging „Waard en Groet» De voor de gemeente komende kos ten zullen ongeveer 50 bedragen. Het onderzoek der wegboomen door den Plantenziektenkundigen dienst wijst niet op de echte Iepenziekte. Ten deele wordt ver moed dat heb hooge zoutgehalte van het slootwater, niet vreemd is aan het afster ven van boomen, terwijl ook de strenge vorst in den winter 1929—1930 er toe kan hebben bijgedragen. Het komt genoemden dienst ook voor dat de boomen langs den weg Winkel—Lutje- winkel te dicht staan en derhalve lijden aan voedselgebrek. B. en W. overwegen thans de verder te ne men maatregelen. Ingekomen is o.a. een rapport van de ommissie inzake de stoomtram Schagen Wognum, inzake een onderhoud met de Di rectie der Nederlandsche Spoorwegen, op 29 Januari j.1. naar aanleiding van de ver gadering van 22 Januari d.a.v. Het kernt B en W. gewenscht voor, dat deze commissie zal blijven bestaan ook na c e opheffing van den tram met het oog op de terugbetaling der voorschotten. Eenige verslagen zijn ter inzage voor de leden. Verlenging huur Postkantoor. Door het hoofd van den Rijksgebouwendienst is ver zocht te willen mededeelen, tegen welken prijs het thans voor hulp Post- en Telegraaf kantoor in gebruik zijnde gebouw na 31 Dec 1931 opnieuw voor den tijd van 5 jaren aan het Rijk kan worden verhuurd. De tegenwoordige huurprijs bedraagt 1113.60. B. en W. stellen voor, voor het Post- en Telegraafkantoor na 31 December 1931 een huur te bedingen van 700 per jaar. Aldus besloten. Wijziging politieverordening. Door den Commissaris der Koningin is voorgesteld in de Algemeene politieverordening de volgende wijziging aan te brengen „Houders van hondenkarren zijn verplicht te voldoen aan het hun door of vanwege B. en W. schriftelijk gegeven bevel om hun5kar ren met honden en tuigen en met geleide op de in het bevel aangegeven plaats en tijd ter keuring aanwezig te doen zijn». B. en W. stellen voor de Algemeene Politie verordening met de voorgestelde bepaling aan te vullen. Aldus besloten. Regeling vleeschkeuringsdienst, kring Bar- singerhorn, met niet tot dien kring behooren- e gemeenten. Door de Commissie van uitvoe ring van den vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn is toegezonden een ont- nipfP tuSEflien de commissie en niet tot den kring behoorende gemeente besturen, inzake het verwerken vin afge- afvaHeo^nifH'Restorve" dieren en slacht afval len uit die gemeenten afkomstig. kernen" Stell€" V°°r deze re^e,inK g<*d te Aldus besloten. Opheffing noodslachtplaatsen in verband niet de stichting van een vernietigingsinrich ting. Door de Commissie van uitvoering van den V'eeschkeuringsdienst in den kring Bar singerhorn, wordt verzocht te overwegen, of, nu de verwerkingsinrichting is tot stand ge komen, het niet wenschelijk is de noodslacht plaatsen op te heffen. B. en W. stellen zich voor het uitstervings- Dr. H.NANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND. ƒ1.30 p.fl. systeem toe te passen, doch verwachten, dat de bij de verwerkingsinrichting verkregen re sultaten, de verdwijning zullen bespoedigen. Aldus besloten. Verzoek van J. van Dijk om herziening van zijn salaris. Door den gemeente-veldwachter J. van Dijk wordt verzocht: le zijn salaris te verhoogen met 80 en zijn te betalen huur eveneens met 80, waar door zijn pensioensgrondslag met 80 wordt verhoogd. Thans wordt hem ten deele vrije woning toegekend van een waarde van onge veer 80, 2e. de vergoeding voor het schoonhouden van het Raadhuis in overeenstemming te brengen met de werkelijkheid. Thans geniet hij 12 voor het Raadhuis en 13 voor de Raadhuismeubelen. B. en W. stellen voor: le. niet zijn salaris te verhoogen, doch zijn pensioensgrondslag te herzien en daar aan toe te voegen als emolument, gedeelte lijke vrije woning van 80, 2e. de belooning voov het schoonhouden van het Raadhuis en de Raadhuismeubelen te bepalen op 60 per jaar. Met 4 tegen 2 stemmen wordt het voorstel1 aangenomen. Verzoek van A. Kosters te Alkmaar om ver gunning tot stichting van een radiocentrale. Door den heer A. Kosters te Alkmaar wordt vergunning gevraagd tot het plaatsen en in werking stellen van een radiocentrale in deze gemeente. Aangezien in deze gemeente reeds twee radio-centrales bestaan stellen B. en W. voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Verzoek van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme om toepassing van art. 4 der Drankwet. Door de Nat. Commissie tegen het alcoholisme te Utrecht, omvattende verschil lende vereenigingen welke drankbestrijding ten doel hebben, wordt verzocht in 1930 toe passing te vragen van art. 4 der Drankwet, waarbij weer de gelegenheid bestaat tot het nemen van maatregelen, die bedoelen het aan tal gelegenheden voor openbaren drankver' koop te verminderen, en dai wel: a. door het maximum aantal vergunnin gen te verlagen b. door te bepalen dat geen nieuwe ver gunningen meer mogen worden verleend; c. door intrekking van alle na 1 Mei 1904 door B. en W. verleende verguningen, en de bepaling dat nieuwe vergunningen niet mo gen worden verleend. Op voorstel van B. en W. wordt het ver zoek voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van K. Zeeman tot verstelling van de kermis te Lutjewinkel. Aangezien de Lutjewinkeler kermis als regel wordt gehou- den op den Zondag vóór Pinksteren, doet V zich thans het geval voor, dat op dien dag te Nieuwe-Niedorp concours wordt gehou den van den Bond van Harmonie- en Fanfa rekorpsen in West-Friesland. Verwacht wordt dat als gevolg daarvan de kermis geen be zoek zal hebben en niéts zal beteekenen. B. en W. stelden voor te besluiten tot ver vroeging van de kermis met één week. Aldus besloten. Verzoek van D. Mul om ontheffing van schoolgeld. Door D. Mul wordt ontheffing gevraagd van schoolgeld voor zijn zoon die thans de U. L. O.-school te Noordscharwou- de bezoekt en in Juli 1929 de U, L. O.-school alhier heeft verlaten. B. en W. stelden voor 9/12 gedeelte ont heffing te verleenen. Aldus besloten. Wijziging instructie wijkverpleegster. Ten einde dé wijkverpleging ook dienstbaar te maken aan de Zuigelingenbescherming, wordt door Gedeputeerde Staten, in verband met het verleenen van Provinciale subsidie, verzocht de instructie van de Wijkvenpleeg ster in verband daarmede aan te vullen. B. en W. stelden voor art. 4 der Instructie voor de Wijkverpleegster te wijzigen. Vaststelling Pensioensgrondslagen. B. en W. stellen voor vast te stellen de volgende pensioensgrondslagen Dijk, van J. gem.-veldwachter 1400. Kleeding en schoeisel 170. Gedeelt. vrije woning 80.— Gemeentebode 300. Klokopwinder 35. Hooisteker 24. Onderhoud raadhuis 74. tijdel. ambten, t. Secr. 1000. Zoonen, v. J. Korver, P. J. ambten, t. Secr Ridder, de A. Gem.-Secretaris 600.— ,2300.— Cor. d. Arb bemiddel.75.— Aldus besloten. Suppletoire Begrooting. B. en W. stellen voor de aangeboden sup pletoire begrootingen vast te stellen. Aldus besloten. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer 1930- 1931 Het komt B. en W. gewenscht voor het vermenigvuldigingscijfer voor het belasting jaar 1930-1931 te bepalen op 1,2. Aldus besloten. Voorstel tot aankoop van een gedeelte sloot te Lutjewinkel (schoolbouw). B. en W. hebben zich in verbinding gesteld met de Coöp. Zuivelfabriek te Lutjewinkel en verzocht de halve sloot tusschen het school terrein en het perceel A 1686 (fabriekswonin- gen) aan de gemeente in eigendom over te dragen voor b.v. 1.benevens kosten van overschrijving. Door het verkrijgen van dit gedeelte sloot, zou de geheele sloot gedempt kunnen worden en een ruim pad worden verkregen om buiten de school om het speelterrein te kunnen be reiken. Hoewel nog geen antwoord is ingekomen:, is het B. en W. bekend, dat dit gunstig zal luiden en zij stellen voor, tot dezen aankoop over te gaan Aldus besloten. Rondvraag. De heer Dekker vraagt een spoedige be slissing inzake waterleiding. De voorzitter zegt spoed te betrachten. De heer Van Wijk spreekt over het invoe ren van een vent verbod. De voorzitter deelt mede, dat dit bestaat, doch verkapte bedelarij is voornamelijk te voorkomen door de ingezetenen zelf. De heer Van Wijk prefereert avondverja- "SeXtifth spreekt over inentins «en d'P[>™orZitter schenkt er zijn aandacht aan. Daarna sluiting. INLIJVING UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op 22 April a.s. zal eene mlg'n* van dienstplichtigen der lichting hebben uit de provincie N^HoUand- ue- ze dienstplichtigen zijn bestemd voor Ihet en 21e regiment infanterie (ople'J"g tot 0 ficier), het le regiment veld-artinerie t I Jtrecht (zii. die geschikt geacht woraen voor dé opleiding tot onderofficierj. en hc 5e regiment véld-artillerie te Amersfoort. Het avontuur der vier Diutsche zee- lieden. De burgemeester gebla-, meerd. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee. In de Visscherij Courant van 4 Apnl ]T kwam een artikeltje voor van „De man van den kant", betreffende het avontuur van de vier opvarenden van de Jade, die met een roeiboot bij Egmond op het strand liepen. „De man van den kant" meende hierin Egmonds burgemeester te moeten beschuldi gen, zijn plicht te hebben verzaakt. Hij schreef o.a.: „De visschersgemeente was te vul zelf maar in, lezer, om de paar gul den reiskosten te betalen. De visschers konden in hun sloepje de baren op. In het land van de scheepvaart-inspectie!!! Gelukkig pikte de „Z. 7" de mannen op en bracht hen naar IJmuiden. Wanneer ze eens verdronken waren? Niet één van onze groote couranten schreef over deze Hollandsche gastvrij heid! Men schijnt nog medelijden te heb ben met den burgemeester, die het zoo moeilijk had. Zijne Edel Achtbare telefo neerde tevergeefs. Kreeg deze burgemeester werkelijk maar eens een benauwd oogenblik. Een standje van den minister, of nog beterzijn ontslagbrief thuis." Naar aanleiding van deze beschuldiging hebben wij een onderzoek ingesteld naar de juiste toedracht der zaak. Den burgemees ter treft geen blaam, eerder een woord van dank omdat hij zich persoonlijk op de hoogte kwam stellen met het geval. De burgemeester wilde de drenkelingen onderbrengen in Hotel Trompenberg, alhier. Daar wegens het vroege uur in het hotel al les nog in diepe rust was, verzocht de heer E. Koopman, alhier, Z.E.A. deze menschen mee naar zijn huis te mogen nemen, waar de kachel brandde en de warme koffie klaar stond. De burgemeester had hier geen bezwaar tegen en deed de toezegging met den Duit- schen Consul te IJmuiden in overleg te zul len treden. Het resultaat van deze bespreking was dat de Duitsche consul meende, dat de visschers zelf maar moesten zien dat ze in IJmuiden kwamen. De burgemeester heeft hun reis geld aangeboden. De boot zou dan op het erf van de strandvonderij geborgen worden. Wanneer het beter weer werd kon den zij de boot komen halen en deze naar IJmuiden brengen, natuurlijk na eerst de ge maakte onkosten betaald te hebben. De „schipbreukelingen" wenschten op dit voorstel niet in te gaan en bleven bij C. Koopman, die 's middags de boot op eigen risico naar zijn erf bracht. De gemeenteveld wachter, ten Bruggencate, stelde hun des avonds voor per autobus naar IJmuiden te vertrekken. Hij zou dan een en ander rege len. Dit voorstel werd afgeslagen. Ook de heer C. Koopman heeft hun geld aangeboden, maar tevergeefs! Zij moesten dan de boot achterlaten. Toen nu Maandag morgen het weer gunstig was vertrokken zij met hun sloep, met het doel zich te laten oj>- nemen door een voorbijvarend schip, wat ook gebeurd is. Hieruit is dus wel gebleken, dat de blaam over Egmond en zijn burgemeester gewor pen al heel slecht op haar plaats is, daar in tegendeel alles in het werk is gesteld de schipbreukelingen te helpen. Zaterdagavond is K. S. alhier, nadat hij te veel van het geestrijke vocht had geno ten, in de ouderlijke woning danig te keer gegaan. Hij vloog zijn moeder naar de keel en sloeg een gedeelte van den inboedel kort en klein. Hulp van de politie moest worden ingeroepen om hem tot kalmte te brengen. Proces-verbaal volgde. Aanbesteding W oningbouwver- eeniging. Op Zaterdagmiddag had de aanbeste ding plaats voor den bouw van 3 arbeiders woningen gelegen aan den Walingsdijk al hier. Ingekomen waren 6 inschrijvingsbiljetten. Jb. de Jong te 't Veld voor 6666, bijko mend werk 275; J. de Lange en J. Ur- sem, Spanbroek-Opmeer voor 7870, bijko mend werk 120; Joh. Hille te Ursem, voor 8134, bijkomend werk 200; Th. A. Hoo- gewerg, Ursem, voor 6869, bijkomend werk 280; Jan Moeijes, Obdam, voor 6895, bijkomend werk 175; Ant. de Groot, Rus tenburg, voor 6479, bijkomend werk 148 Het werk zal met toestemming van den Minister van Arbeid worden gegund aan den laagsten inschrijver den heer Ant. de Groot te Rustenburg. De te bouwen woningen zijn alle reeds verhuurd. De begrafenisvereeniging Memento Mori hield, onder voorzitterschap van den heer Joh. Koning, haar algemeene vergadering in het lokaal van den heer J. de Boer, alhier. Medegedeeld werd dat de vereeniging thans 214 leden telt, 6 hadden bedankt en 7 waren toegetreden. De ontvangsten waren 910.07, de uitgaven 653.59. Bij periodieke aftreding van de heeren Joh. Koning en R. Speets, werden beiden we derom met algemeene stemmen herkozen. Na senige discussie werd besloten 200 te vo- teeren voor aflossing. Bij de rondvraag dankte de voorzitter het personeel van h? vereeniging voor het door dit personeel ge dane werk over 1929, waarna sluiting VoïJ de. Voor een stampvolle zaal van den heer L. Mantel gaf Daan Pool Zaterdagavond wederom met veel succes een voordracht avond. Van die liedjes welke het meest uit blonken, noemen we Moeders brief" „mc. sjokkc Aass», „Het licht m den nacht» (naar het bekende tooneelstuk, „De werkster" en het slotnummer „Jaap naar de Alkmaar- sche kermis". Costumes en tooneel-aanklee. ding waren, zooals gewoonlijk, schitterend" Het was wederom voor den heer Pool een succes-avond. De eerste aardbeien Van den kweeker den heer E. de Vries pz werden Maartdag aan „de Vrije» de eerste aardbeien aangevoerd. De Middenstandstentoonstelling van de Langendijker Winkeliersvereeniging 2ai j„ Juni of Juli a.s. plaats vinden in „Concordia" alhier. Ingekomen personen, R. Bouma, N.H., van Ursem. c. Koo- pes—Blankendaal, R.K., van Harenkarspêl Jac. Reik, N.H., Bergen (N.H.) R. A' R. Honig, N.H., van Heemstede. A. Dek ker, N.H., van Purmerend. M. Nuijens en echtg., R.K., van Limmen. P. Reus, R.R. van Bergen (N.-H.) B. Boulonois en echt., N.H., van Alkmaar. W. A. van Die. pen, R.K., van Alkmaar. A. de Graaf R.K., van Castricum. s. w. Houtsma, g' K, van Amsterdam. G. Ch. H. Dijkstra en echtg. N.H., van Rotterdam. s. de Kadt, NT. van Bloemendaal. E. E. S. ds Kadt—de Kadt, geen, van Haarlem. j^ Boltje en gez. N.H., van Zuilen. K A. Snel, R.K., van Egmond Binnen. p. Th.' J. Hollaar, E.L., van Alkmaar. Wed. L "Hartenberg—Pauw, N.H., van Andijk. M. Valkering, R.K.. van Limmen. K. Heb delberg en gez. N.H., van Apeldoorn. j, Foeckert, N.H., van I>en Helder. Fr. Gur.' ris, R.K., van Westerstede (Dld.) Vertrokken personen, G. Brommer—de Boer naar Harenkarspel. Wed. J. H. Dik—Heijt naar Vlachtwedde' A. J. Dik naar Alkmaar. Joh. Hoek stra naar Amsterdam. J. Aaij naar Beem- ster. P. Jonker en echtg. naar Anna Pau- lowna. M. A. Orij—Broers naar Den Helder. K. de Boer en gez. naar Zijpe. H. Meuldijk naar N.O.-Indië. F. de Vries en echtg. naar Hoorn. Wed. M. E. J. Jans—Ebmeijer naar Alkmaar. W. Jung en br. naar 's-Gravenhage. J. Slooten— Reik naar Limmen. CALLANTSOOG. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad deelde de voorzitter bij de vaststelling van het vermenigvuldigingscij fer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting voor het jaar 1930—1931 mee, dat de niro- we wet, regelende de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten, voor de gemeen te Callantsoog zulke gunstige resultaten ral opleveren, we moeite zullen hebben te weten, waar we met het geld heen moeten. De rijks uitkeering zal n.1. hooger zijn dan bij hand having van de belasting, die nu geheven wordt. Er zal kunnen worden overgegaan tot een versterkte aflossing der schulden. Callantsoog behoorde tot voor een paar jaar tot de noodlijdende gemeenten. HOOFDSTEMBUREAU KAMERVERKIEZING KIESKRING DEN HELDER. Bij Kon. besluit van 5 April zijn, voor hel tijdvak van 16 April 1930 tot 15 April 1934. benoemd, buiten den voorzitter aangewezen in artikel 33, derde lid, der Kieswet, bij het hoofdstembureau ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in den kieskring Den Helder: tot lid: W. Biersteker, deurwaarder bij arrondissementsrer' ibank te Alkmaar en het kantongerecht te Den Helder; J. Kamman, secretaris der gemeente Den Helder; dr. C. H. Ketner, leeraar aan de Rijkshoogerebur- gerschool te Den Helder; F. Dekker, te Defl Helder; tot plaatsvervangend lid: D. Bakker, com mies-chef ter gemeentesecretarie te Den Hel der; P. A. Smits, wethouder der gemeente Den Helder; D. C. A. de Zwart, wethouder der gemeente Den Helder. ZUID-SCHARWOUDE (Maart), Geboren: Theodorus Jozeph en Nico- laas Jozeph, zoons van Jacobus Groen Antje Duijves. Nellv Anna Margaretn d. v. Gerard Johan Böttger en J°ba. Margaretha Vermeulen. Maria, d. Johannes Schotten en Maria van Kleef. Overleden: Theodorus Jozeph en N colaas lozeph, zoons van Jacobus Groen Antje Duijves, beiden oud 1 dag. metje Wanlen, wed. van Arie Schrijver, o j- 77 jaar. Comelis Deugd, weduwnaar va Maartje Bak, oud 75 jaar. EGMOND AAN ZEE (Maart). Geboren: Tohanna Cornelia, dr. van n- A. van Pel en E. K. de Graaff. Neeltje, dr. van C. Wijker en G. Visser. Agatn dr. van C. H. Liefting en R. M. Metters Martinus Gerardus, z. v. G. Abbo en C. M; Admiraal. Petrus Johannes, z. v. J- da en H. J. Bakkum. Ar Getrouwd: Jacob Wijker en Man* Zwart. Overleden: Comelis van Pel. oud 64 jaar. Kaatie Zwart, oud 1 jaar 7 m.aa" den. Albertje Glas, oud 79 jaar. Sim°£ Koper, oud 7 maanden 3 weken. R,el11 'j Stam, oud 15 jaar. Maria de Graaff, ou^ 19 jaar. - Martinus Gerardus Abbo, 3 dagen. OUDE NIEDORP (Maart). r e n: Maiïa Theresia, d. v- Mathijs de Graaf en Maartje Dekker Hendericus Jozefus, z. v. Arie Bijwaard en Christina Bout. Cornelia Maria, d- v. JaC'> bus Ursem en Anna Bakker. Johanne» eD

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6