tlkiiHisthii CiiiinL HOE KUNNEN WIJ EERDER EN BETER SCHAATSENRIJDEN Honderd Iwee en dertigste Jaargang. Woensdag O April P»>av5nc5aal nieuws Rechtszaken No. 84 1930. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen sollicitanten op naar de betrekking van ONDERWIJZER AAN DE LINDEN- SCHOOL, hoofd de heer H. J. van der Winden. Het bezit van de nieuwe bevoegdheid voor ■lichamelijke oefening of het bewijs van het met goed gevolg doorloopen hebben van een applicatiecursus, en/of van bevoegdheid voor handenarbeid strekt tot aanbeveling. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse) Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatie-stukken (adres op zegel) in te fenden aan het Gemeentebestuur vóór 23 April a.s. Overlegging van getuigschrift(en) van redelijk gedrag kan voorshands achterwege blijven. Alkmaar, 9 April 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. WINKEL. Gedurende het leesseizcen 1929—1930 werd door de commissie voor de Nutsbibliotheek gedurende 12 avonden gelegenheid gegeven om boeken te betrekken en te ruilen. Daarvan werd gebruik gemaakt door 44 verschillende personen aan 'wie 1096 boeken werden uitge geven. De bibliotheek telt thans 639' werken. EGMOND-BINNEN. Gemeenteraad. Maandagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Bos. Alle leden waren aan wezig. Ingekomen zijn: een schrijven van het Algemeen Armbe stuur te Wimmenum houdende aanbieding tweetal voor de vacature J. Zonneveld. Nr. 1 op de voordracht B. Glorie, nr. 2 C. Zon neveld. Met algemeene stemmen werd nr. 1 gekozen. Een schrijven van de Aardappelcommissie te Castricum, waarin zijuiteenzet, waarom steun aan de gemeente voor haar werk werd gevraagd. In de vorige vergadering werd n.1. afwij zend op dit verzoek beslist, omdat de Raad meende, dat het meer op den weg van Rijk en provincie lag dit werk te steunen. De com missie voert echter aan, dat hiermee speciaal een streekbelang wordt beoogd, ofschoon Rijk en Provincie reeds steun toezegden. De heer de Waard oordeelde het raadzaam dat de gemeente steun verleende, daar an ders in deze gemeente zelf stemmen zullen opgaan voor een proefveld alhier, daar in deze streek juist zooveel aardappelen worden verbouwd. Spreker stelde voor een bijdrage te vèrleenen ad 50. Zonder hoofdei stemming werd aldus besloten. Aanbieding jaarverslag Commissie We ring van Schoolverzuim te Egmond aan den Hoef. Hieruit bleek, dat door de invoering van het 7e leerjaar de ongeoorloofde verzui men zijn toegenomen. Aan de R K. School waren 764 ongeoorl. verz., aan de O. L School 1 Een verzoek van J. Liefting Gz. om een dam te mogen leggen van zijn land naar den Hoogendijk in deze gemeente werd ter afdoe ring gesteld in handen van B. en W. Een schrijven van het R K Kerkbestuur te Egmond aan den Hoef verzoekende een nieuwe school te bouwen van drie lokalen. Destijds werd een verzoek gedaan tot aan bouw van één lokaal aan de bestaand'- school omdat deze te klein is geworden. Dd verzoek verkreeg reeds goedkeuring van den Raad. Het R. K. Schoolbestuur wil echter thans een school bouwen van drie lokalen, om dan voorloopig één lokaal a1s aanvulling voor de bestaande te gebruiken en in 1933 de scholen te splitsen in meisjes- en jon gensschool. Ook wi'de het Kerkbestuur trachten de kinderen die nu de R I<. School te Egmond aan Zee nog bezoeken en ten las te dezer gemeente komen, op de school in den Hoef te krijgen. De voorzitter lichtte toe dat de gemeente thans niet verplicht is een school van drie lokalen te bouwen, maar met één kan vol staan, echter zal over twee jaar dan bijge touwd moeten worden en dit tweemaal bou wen zal duurder komen, dan nu ineens D- mogelijkheid bestaat ook dat dé overblijvende lokalen aan het R. K. Kerkbestuur zouden kunnen worden verhuurd voor bewaarschool of Patronaat en aldus een tegemoetkoming in de gemaakte kosten werd verkregen. De heer van der Molen opperde nog de mogelijkheid dat de L O -Wet in dien tijd misschien zal worden gewijzigd Tenslotte werd besloten in principe tg be sluiten een school met drie lokalen te bou wen, mits het Kerkbestuur één of twee loka len voor een redelijk bedrag huurt of indien dit niet mogelijk is liet Kerkbestuur zelf een lokaal voor haar rekening neemt. Een schrijven van de gevolmachtigde eener Carmelitessenorde verzoekende van de ge meente een stuk grond te mogen koopen. Dit betreft een stuk grond aan den Ber- gerweg, groot 1 H. A. 30 A. B. en W. stel den voor dezen grond te verkoopen voor in totaal 10.000. Met dit bedrag ging de Orde accoord, zij zal dan echter de huur van 3bs jaar gestand moeten doen of dit met de huurders nader regelen. Voorts zullen de transportkosten komen ten laste van den koo per. De grond werd thans verhuurd voor 175. De heer de Waard meende dat in de toe komst een veel hoogere huur zal worden ver kregen, de grond is heel goed, spreker vond 'f 10.000 wat te laag, 1 per M zou beter ziin. De voorzitter voerde aan dat een derge lijke Stichting toch ook voor de gemeente voordeel oplevert en zij toch ook de huur nog moeten afkoopen. Na nog eenige discussiën werd met alge meene stemmen besloten tot verkoop als door B W. voorgesteld over te gaan. B. en W. stelden voor eenige verbeterin gen aan te brengen in de beharding van den weg Castricum—Bergen. De teekenin- gen voor den nieuwen weg werden reeds gemaakt en zijn op het oogenblik bij den Prov. Waterstaat. De opzet werd goed ge oordeeld, ofschoon de Prov. Waterstaat lie ver een verbreeding zag van 12 inplaatsvan 10 M. Echter schijnt de mogelijkheid te be staan dat alle wegen overgaan naar de Pro vincie, dit zal beslist worden in de vergade ring van dezen zomer, zoodat nog niet aan den weg kan worden begonnen. Niets eraan doen gaat echter ook niet, waarom B. en W. voorstelden de slechtste stukken tot een leng te van 600 M. te vernieuwen. Alles wat aan wegenonderhoud boven 500 werd uitgege ven wordt terugontvangen, zoodat het geen te groote uitgaaf voor de gemeente wordt. De raad ging met het voorstel accoord. Voorstel tot uitbetaling vergoeding voor opmaken teekeningen enz. voor de verbree ding en beharding weg Castricum-Bergen. Volgens den Ingenieur van de Provincie is de teekening gemaakt door den deskundige de Jong goed en volgens de Provinciale ta rieven zal de vergoeding daarvoor moeten bedragen 3000. Deze kosten komen ook terug, daar ze gerekend kunnen worden te behooren tot de verbetering van den weg. De raad ging daarop accoord met dit be drag. Voorstel tot beschikbaarstelling noodloka- liteit aan R. K. Schoolbestuur te Egmond aan den Hoef voor onderbrenging kinderen op 1 Mei 1930. B. en W. stelden voor het derde lokaal der O. L. School, thans als magazijn voor de bedrijven in gebruik, in orde te laten maken, omdat anders een noodlokaal moet worden .gebouwd en dit veel duurder wordt. Wan neer dan deze kinderen er weer uittrekken, kan het lokaal ingericht worden voor gym nastieklokaal. Accoord. Aanvraag nader crediet voor verbouw ambtswoning van den dokter. De aanbouw van een erker werd geraamd op 500. De laagste inschrijving was ech ter 657. Het werk werd toen niet gegund Na eenig praten van den gem.-opzicnter met de betrokkenen werd ten slotte het bedrag te ruggebracht tot 600. De heer Straathof oordeelde het beter dat voortaan alles door één persoon wordt aan genomen en niet zooals nu schilder, timmer man en metselaar apart. De heer Bras meende dat nu maar over deze 100 heengestapt moet worden, waarop de raad besloot het gevraagde crediet te ver- leenen. Voorstel tot het aanwijzen van bepaalde wijken in de gemeente alwaar geen vergun ningen ingevolge de Drankwet mogen wor den verleend. Op deze manier zullen de bestaande ca- fé's niet gedupeerd worden, terwijl op die plaatsen, waar vergunningen niet gewenscM zijn, het zal zijn uitgesloten een vergunning te verkrijgen. De uitgesloten wijken zijn: komende van Egmond aan Zee, de Egmonderstraatweg tot de woning van den heer Schildrichting Bergen van de Tiggellaan tot het einde van de gemeente te Egmondbinnen komende van de vaart, de Krijt langs de Dorpsstraat, Peperstraat wo ningbouwhuizen, jachthuis, Kerkelaantje langs Nijman en 200 M. benoorden den weg naar het putje. De heer Straathof meende, dat, indien er een nieuwe Prov. weg zou komen er ook mis schien mooie punten voor een café zouden kunnen komen. De voorzitter antwoordde dat deze verorde ning dan gewijzigd kan worden. De Raad ging met het voorstel accoord. Voorste inzake-het tijdelijk onderbrengen der magazijngoederen van de bedrijven. De magazijngoederen zullen tijdelijk worden ge- horgen in het orandspuithuisie, terwijl de heer C.' Groot de brandspuit een tijdelijk on derdak wil verschaffen. Voorstel vaststelling vermenigvuldigings- cijfér plaatselijke inkomstenbelasting 1930— 1931. Het vorig jaar was het verm cijfers voor Egmondbinnen 1.4. voor Wimmenum 1.3 De raming was 32030. Nu is de raming f 290PO. Corspronke'ijk was de gedachte hetzplfde vermenigvuldi- gingscijfer te houden, echter is door den dood van den heer Gildemcester de toestand eenigs- zins veranderd waarom werd besloten Eg mondbinnen te L-den op 1.40 en Wimmenum te brengen op 1.3b. In de rondvraag merkt" de henr Straathof op. dat daar waar in de Broekakkers de hoornen gerooid werden gevaarlijke kuilen zijn ontstaan. Dit zal worden napezien. De heer Apeldoorn meende dat de hoornen aldaar ook gesnoeid dienden t? worden, voor al met het co<r op de straatverlichting. De heer de Waard merkt" en dat de hoorn gekocht door J. Kareis nog niet werd opge ruimd. Den betrokken? zal hierop word"" pewezen Hierna sluiting HEILOO. Stichting Badhuis. De afdeeling Heiloo van „Het Witte Kruis hield Dinsdagavond vergadering in café Roozing, ondei presidium van ds. D. Eilerts de Haan. De voorzitter opende en heette allen wel kom. Hierin kwam tot uiting dat de vereeni- ging op 25 Maart met op 1 na algemeenp stemmen besloot om de „Stichting Badhuis' in het leven te roepen. Daarna kwam in behandeling het ontwerp stichtingsacte, dat luidt als volgt: 1. De stichting heeft ten doel werkzaam te zijn in het belang van de volksgezondheid. 2. Zij tracht dit doe! te bereiken door het oprichten en exploiteeren van een badhuis. 3. Het bestwil- bestaat uit minstens vijf per sonen. Tenminste drie leden worden gekozen door de afd. Heiloo van „Het Witte Kruis" uit een voordracht van twee personen voor ieder lid, op te maken dooi het bestuur der afdeeling. De benoeming en aftreding wordt nader geregeld bij huishoudelijk reglement. 4. Het bestuur verdeelt onder zich de func ties die het noodig acht. 5. Het bestuur vertegenwoordigt de stich ting in en buiten rechten. 6. De stichting kan contributie aannemen van personen, die daarvoor :egen ve-minder- den prijs gebruik kunnen maken van het badhuis, een en ander te regelen in het huis houdelijk reglement. 7. De werkzaamheden van het bestuur worden geregeld bij Huishoudelijk Reglement. 8. Het eerste boekjaar eindigt op 31 De cember 1931 en verder valt het boekjaar samen met het kalenderjaar. 9. Het bestuur van de stichting brengt tel ken jare verslag uit van zijn werk aan de af deeling Heiloo van „Het Witte Kruis'' en doet ieder jaar aan deze afdeeling rekening en verantwoording van zijn beheer, een en ander te regelen bij Huishoudelijk Reglement. 10. Het Huishoudelijk Reglement wordt vastgesteld door het bestuur der stichting en 'behoeft de goedkeuring van het bestuur der afd. van „Het Witte Kruis". 11. Indien de stichting een voldoend fi nancieel overschot heeft, kan op voorstel van het bestuur met goedkeuring van de afd. Heiloo van „Het Witte Kruis" een gedeelte daarvan worden gebruikt voor een doel in het belang van de volksgezondheid te Heiloo. 12. Wanneer de afd. Heiloo van „Het Witte Kruis" mocht ophouden te bestaan, zal het bestuur der afdeeling beslissen, wat in dezen stichtingsbrief in plaats van afd. van „Het Witte Kruis" moet worden ge lezen. 13. Wijzigingen in deze bepaling kunnen worden aangebracht door de afd. Heiloo van „Het Witte Kruis", doch alleen op voorstel van het bestuur der stichting. 14. De stichting kan alleen worden opge heven op voorstel van het bestuur der stich ting door de afd. Heiloo van „Het Witte Kruis". Deze afdeeling regelt dan de afwikke ling der zaken. De voorzitter stelde voor dat de afdeeling aan de stichting 10.zou verstrekken als stichtingskapitaal. Niemand was hierop tegen. De heer Steen vroeg of de leden van de rekening en verantwoording van de stichting kunnen kennis nemen. De voorzitter antwoordde bevestigend. Het wordt op de jaarvergadering behandeld. De heer vau Steeg vroeg of de leden ge kend zullen worden in de samenstelling van het huishoudelijk reglement. De voorzitter antwoordde ontkennend, daar een huishoudelijk reglement altijd ge wijzigd kan worden, wat niet het geval is met een stichtingsacte die notarieel moet worden opgemaakt. De heer Krom stelde zich op het stand punt, dat een 6-tal corporaties subsidie zou den geven. Die corporaties zouden dan wan neer zij eensgezind waren, de besluiten kun nen regelen naar hun wil. Spr. vroeg of daarin niet moet worden voorzien, omdat de de bedoeling is om de meerderheid van het bestuur te doen bestaan uit leden van het Witte Kruis. De voorzitter zeide, dat het dan ook de be doeling is om het aantal bestuursleden van het Witte Kruis uit te breiden. Er staat im mers „minstens 3 leden". Voorts zag spreker niet in dat het zoo'n vaart zou loopen met die corporaties, want het bestuur wilde voor stellen een bijdrage van minstens f 200 per jaar te geven. De heer J. Blokker vond een termijn van 5 jaar voor de benoeming van een bestuur wel wat lang. Voorts werd nog gevraagd hoe het zal gaan als de gemeente subsidie geeft en zij een vertegenwoordiger aanwijst en die niet meer herkozen wordt. De voorzitter vond het noodig om een lid die zich in de zaak heeft ingewerkt, niet noodeloos te dwingen heen te gaan. Spr. vond den termijn niet lang en was niet voor verandering. Wat het iid van den gemeenteraad betreft, kwam er dan een vacature die vervuld moet worden, doch het is niet zeker dat de ge meente een raadslid aanwijst. De heer Holtes vroeg wie de kosten be taalt van de oprichting. De voorzitter stelde voor dat de vereeni- ging „Witte Kruis" de kosten der notarieele acte betaalt. Niemand tegen. Nog stelde de voorzitter voor om de sub sidie die .Hei Witte Kruis" zal geven voor 1929 te bepalen op 100.Niemand tegen. Daarna stelde het bestuur voor om de bij drage der corporaties die een vertegenwoor diger in het bestuur kunnen aanwijzen, op '200.— te bepalen. Niemand tegen. Ten'laatste stelde het bestuur voor om aan het bestuur van de „L. E T T." te vragen om een schriftelijke verklaring dat genoemde Vereeniging een jaarlijksche subsidie geeft van 500. zoo lang die vereeniging bestaat. Goedgekeurd. Het concept stichtingsacte werd z. h. st. goedgekeurd. Aan het bestuur van het „Witte Kruis" werd opdracht verleend om een subsidie aan de gemeente te vragen. Daarna kwam het bestuur met een voor dracht met dubbeltallen voor het bestuur, voorloopig voor 3 leden. De voordracht luidde: 1. W. Balk Wz 2. D. J. Ruiter; 2. F. J. Jonker. 2. L. Hoekstra; 3. Jac. Sengers, 3. J. Schuit Gekozen no. 1 met 20 stemmen, op Ruiter 13 stemmen; gekozen no. 2 met 20 stemmen, op Hoekstra i3 stemmen; gekozen no 3 met 24 stemmen, op Schuit 9 stemmen. Alle gekozenen namen hun benoeming aan De heer Hopman had de stemming niet wi!: len beïnvloeden, doch vroeg waarom het bestuur een ander standpunt innam dan op 25 Maart. Toen had de voorzitter gezegd, dat geen bestuursleden leden der stichting konden zijn. j De voorzitter zeide, dat hij zich ^ners had geuit. De heer van Steeg had gezegd, dat het bestuur van „Het Witte Kruis' maar de exploitatie moest uitvoeren, doch daat was en is spreker tegen, iets anders is dat be stuursleden ook bestuursleden der stichting zijn. De heer Hopman had een andere meening, doch ging er niet dieper op in. De voorzitter zeide. dat zijn bedoeling was zooals hij zich thans had geuit. Daarna sluiting. De Ned. Vereeniging tot Bevordering van het hardrijden op de schaats, schrijft ons het volgende: Het was in den winter van 1929/30, de winter, die eigenlijk geen winter ge weest is, toen een bekend sport-journa- list met een groepje van 14 „Hardrijders op de Schaats" meeging naar Oslo om van hun doen en laten daar verslag op te ste'len voor de Nederlandsche Pers. Het is aan dezen journalist te danken, dat we Nederland er thans op kunnen wijzen, op welke wijze men veel eerder en beter ijs kan krijgen dan tot dusver het geval was. Niet dat het een bijzon dere vinding is, integendeel, door haar overbekendheid is het in Noorwegen ge- meen-goed enzelfs in Nederland is het niet geheel onbekend, maar dezen journalist komt de eer toe, dat hij dit ei van Columbus uitbroedde en er toen de Nederlandshce Hardrijders bijsleurde. De tegenwoordige ijsbanen worden verkregen door het onder water zetten van een stuk grond, waartoe meestal kostbare pompinstallaties gebruikt wor den. Het water wordt meestal tot een hoogte van 50—75 c.M. opgepompt en zal het ijs een flinke dikte moeten hebben om de vele menschen te kunnen dra gen, die er direct na de openstelling der ijsbaan heenstroomen. En dan nog scheurt het ijs meestal door overbelas ting, met als gevolg „slecht ijs" en „veel water er op". Dit nu kan anders, veel practischer en daardoor veel economi scher worden. Het is U bekend, dat een ijsbaan waarop wedstrijden in het hardrijden gehouden mogen worden, moet voldoen aan bepaalde eischen en afmetingen. Van zulk een model-ijsbaan vindt U bij gaand een teekening. (Hardrijbaan van 400 M.) B» .-CD-VER-TOT BEVORDERING I HCT HAODRUDEM OP DE SCHAATSI MODEL IJSBAAN Zooals U ziet is het geheele veld zoo danig ingedeeld, dat een ieder daar on gestoord van het schaatsenrijden kan genieten zonder hinder te ondervinden van den „Hardrijder' of den „Kunst rijder" of den „Krabbelaar" en is dus de gelegenheid geschapen tot een prettige verpoozing en oefening. Het benoodigde stuk grond moet min stens 182 X 70 meter zijn. Dit stuk grond moet nu speciaal geprepareerd worden. Daarbij kunnen wij twee we gen inslaan, n.1.: Ie. Na de bereiding moet de grond ge schikt zijn voor tennisbanen. 2e. Men stelt geen speciale eischen en vindt het reeds goed als het als baan voor oefeningen in het hardloopen, enz. kan worden gebruikt (athle- tiek). In beide gevallen zal de grond vlak gemaakt moeten worden, waterpas en zonder kuilen Nemen wij nu het tweede geval, dan zal op dezen grond gebracht worden een laag van 15—20 c.M. asch- gruis en sintels. Deze worden door een wals in den grond geperst en het geheel wordt weer waterpas gemaakt. Het kan voorkomen, dat door de gesteldheid van den grond een laag van 20 c.M. niet voldoende is, dan wordt deze natuurlijk opgevoerd totdat op den grond een vaste sintel-laag verkregen is. Hiermede is men aan het eind van de voorbereidende werkzaamheden. En nu gaat het vrie zen. Een sproeiauto wor&t gerequireerd, vol water gepompt en al sproeiende toert deze over de sintelbaan. Door de vorst is de sintelbaan zoo hard gewor den als cement, dus de kans van weg zakken van den sproeiwagen bestaat niet. De sproeiauto brengt het water nu met millimeters tegelijk en gelijkmatig over de baan. Is de wagen geheel rond geweest, dan wordt gewacht totdat deze eerste laag geheel is bevroren. Dan gaat de ctuto voor de tweede maal rond, daar na voor de derde maal en zoo vervol gens totdat zich een laag van b.v. 7 c.M. gevormd heeft ende baan kan voor het publiel- worden opengesteld. Geen kraken, geen scheuren, geen water, geen sluiting der baan door overbelasting. Des avonds komt op de auto een tne- talen schuif en deze schuift het afslijp- sel naar den kant, waarna de auto vol water al sproeiende ronutoert om het ijs weer op flinke dikte te brengen. Hoe dikker het ijs er opgebracht wordt, hoe langer men kan blijven rijden nadat de dooi is ingevallen. Geen buigen van het ijs, geen doorzakken; men blijft rijden totdat het ijs weggeslepen is. En nu de kosten? Wij hebben daar naar geïnformeerd bij de Utrechtsche Asphaltfabriek. In het tweede geval zal de vierkante nieter komen op omstreeks 1.50 tot 1.70, gereed om te worden besproeid. Dat wil dus zeggen rond 20.000.voor de absoluut noodzakelijke oppervlakte van 12740 M2. Is er mepr kapitaal dan kan om de hardrijbaan heen de familie- baan gelegd worden. En nu nog het eerste geval, waarbij de ijsbaan des zomers als tennisbanen dienst doet. Door een nieuw procédé, hetwelk het voordeel heeft niet zóó kost baar te zijn als tot heden het geval was, is de grond daarvoor zeer geschikt te maken en biedt de genoemde opper vlakte van 12740 Mï. ruimte voor 20 stuks. Waar de vraag naar tennisbanen in bijna alle steden grooter is dan het aanbod, zou dit een schoone kans zijn, twee vliegen in één klap te slaan. Des zomers tennis, des winters op dezelfde baan schaatsenrijden. De kosten voor deze baan worden geschat op rond 30.000.—. Laten deze bedragen U echter niet af schrikken. Hiermede zijn wij er zelfs nog niet. De grond moet ook nog bere kend worden, maar daarvoor zijn zeer vele vormen. Het komt,ons voor, dat de meest practische oplossing hiervan is, dat belangstellenden zich wenden tot B. en W., aangezien hier toch gesproken, kan worden van een Gemeenschaps- Belang. Laten de lezers dezer regelen, die we erkentelijk zijn voor de betoonde be langstelling, teneinde blijvend georiën teerd te zijn, deze beschouwing uitknip pen en met medebelangstellenden eens een plan voor hun naaste omgeving uit werken, zoodat in den komenden winter eerder en beter schaatsengereden kan worden Van B. en W en van de IJsclubs in Uw woonplaats zult U ongetwijfeld me dewerking ondervinden. Want is niet het Schaatsenrijden de Nederlandsche Sport bij uitnemendheid? En wie zou het rich niet tot een eer rekenen deze sport te hebben mogen helpen bevorde ren? W eest voorzichtig nut vuur in bosch en heide ARRONDISSEMENTS-PECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 8 April. BEHANDELING DER NIEUWE ZITTINGSROL. VERBODEN SLACHTING (VERZET- ZAAK). De heer Gerrit Br., slager te Wognum, die bij verstek was veroordeeld ter zake verzuim de aangifte ten behoeve van den accijns op ge slacht vee, was tegen dit vonnis in verzet ge komen en thans in persoon aanwezig. Voor deze gelegenheid was de rijksadvocaat mr. Asser Jr. expresselijk overgekomen, daar het een belastingzaak betrof. Verdachte acht te zich van geen schuld bewust, daarom was hij in verzet gekomen. Het was een doodge boren kalf en hij had er alleen op verzoek van den veehouder een stuk huid afgevild In ieder geval betrof het hier geen noodslach- ting. De ambtenaar Kerkhoven, commies der Dir. belastingen te Blokker, werd c cnals bij de vorige behandeling als getuige a charge gehoord en deelde mede, dat een slager zich vooraf moet overtuigen van voldane ac- cijnsverplicbtingen. De Rijksadvocaat eischte bevestiging van het vonnis en de officier toewijzing. Ver dachte bleef niet overtuigd en zeide nog nimmer te voren veroordeeld te zijn. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. De heer Jan H., 'n 30-jarig winkelier in kruideniers-, koloniale- en aanverwante waren te Enkhuizen, was op 5 December failliet verklaard, waarop de gebruikelijke inventa risatie plaats vond, doch ondanks de hem onder het oog gebrachte verplichting onttrok de heer H. een aantal winkelartikelen aan den boedel, door deze in strijd met die ver plichtingen in kisten en doozen te vervoeren. Hierogder bevonden zich 72 pakjes „Lekker bek", over welk artikel op de publieke tribune een geanimeerd debat ontstond. De eene en gelenbakbezoeker noemde het margarine en zijn tegenpleiter ontbijtkoek. Uitspraak kon wegens incompetentie der jury echter niet plaats vinden. De heer H. beweerde, dat hij bedoelde goe deren alleen had willen verkoopen om zija cliënten te gerieven, niet met frauduleuze oogmerken. Mr. Dwars, advocaat te Hoorn en verdedi ger van verdachte, deed verschillende vra< gen aan verdachte. Mr. J. Belonge, advocaat te Alkmaar en curator in dit failissement, legde de ge bruikelijke verklaringen af met betrekking tot de inventarisatie en het vaststellen van de verplichtingen, waaraan de failliet zich had te houden. Met zekerheid kon de curator niet zeggen, dat het dezelfde goederen waren, doch de voorraad is na de inbeslagname niet vergroot. Verdachte erkende zelf, dat het dezelfde goederen waren. Het verbod om te blijven verkoopen, ging uit van den Rechter-commissaris, Mr. Lede- boer zelf en stond buiten den persoon van verdachte. Het werd evenwel niet in zijn voordeel ge acht, dat hij, ondanks den brief van den cu rator waarin hem den verderen verkoop der goederen werd verboden, door ging met den afzet en desondanks verschillende pakken met artikelen uit zijn voorraad had vervoerd. Tegen zijn schoonzuster, wie hij een zak sui ker bracht, had hij gezegd, dat het niet ge taxeerd goed was. Verdachte ontkende dit op deze wnze «*- zecd te hebben. kt

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9