De Firma DE LANGE DE MORAAZ AGENDA SPAARLOKETTEN, RadiruaU Weerbericht. Sport Kerk en school te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichting waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Stadsnieuws Donderdag 10 April. 7.30 uur. Cinema Americain: Atlantic ,6oven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Een vrouw ran slechte reputatie (boven 14 jaar). 8 uur, De Unie, vioolrecital te geven door Joh. Blok; aan den vleugel Jan Couvee. Vrijdag 11 April. 7.30 uur, Tuinzaal Harmonie, opening bondshuisbazar N. B. A. S. Zaterdag 12 April. 36 en 7.3010.30 bondshuisbazar N A. S. in de Tuinzaal Harmonie. Zondag 13 April. 3—6 en 7.30—10.30 bondshuisbazar N. B A. S. in de Tuinzaal Harmonie. Woensdag 16 April. 8.30 uur, Stadhuis, vergadering afd. Alk maar e.o. Ned. Roode Kruis. DE ONGEREGELDHEDEN TE MAASTRICHT. Vragen van het Kamerlid Vliegen. Het Tweede Kamerlid Vliegen heeft den minister van justitie de volgende vragen ge steld: Kan de minister mededeelen, of de nadere correspondentie met den procureur-generaal te 's Hertogenbosch, over diens onderzoek naar de toedracht der ongeregeldheden te Maastricht in den avond van 16 October 1929 en naar het optreden van de politie bij die gelegenheid, welke correspondentie, vol gens den brief van den minister van 30 Janu ari 1930, op dien datum nog gaande was, thans tot afsluiting is gekomen? Indien dit thans, immers ruim 2 maanden later, het geval is en dus de minister be schikt over het volledige resultaat van dat onderzoek, acht hij dan niet den tijd geko men, om de Kamer met dat volledige resul taat vollediger in kennis te stellen. Kan de minister voorts dan tevens mede deelen, tot welke verdere stappen de uitkom sten van dat onderzoek hem aanleiding heb- -ben gegeven of nog zullen geven? EEN PORTRET VAN PRINSES JULIANA. Naar wij vernemen heeft de koningin aan de schilderes Lizzy Ansingh opdracht gege ven het portret te schilderen van prinses ijuliana. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing tusschen auto en fiets Op het gevaarlijke kruispunt van den Rijksstraatweg aan den Lingedijk te Gelder- malsen had gister een ernstige aanrijding plaats tusschen een uit de richting Den Bosch komenden auto en een wielrijder, ko mende uit de richting Tiel. De wielrijder, een zekere E. uit Vlaardingen, botste tegen den auto op, met het gevolg, dat hij 'ernstig gekwetst werd en per brancard naar een ziekeninrichting te Geldermalsen moest worden vervoerd, waarna hij per ziekenauto naar Vlaardingen werd overgebracht. Hij heeft waaschijnlijk een schedelbreuk bek> men. PREMIEBETALING INGEVOLGE DE ZIEKTEWET. De meening van den minister. Naar aanleiding van de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Hiemstra in ver band met een door het bestuur van de Frie- sche Mij. van Landbouw aan haar leden uit gebracht advies inzake de premiebetaling krachtens de Ziektewet heeft de minister van Arbeid,, H. en N. verklaard, bevestigend te antwoorden op de vraag: Is de minister niet van meening, dat het afhouden van een be drag van het loon van den verzekerde, hoo- ger dan de helft van hetgeen de werkgever bij wijze van voorschot aan een bedrijfsver- eeniging moet betalen, in strijd is met de art. 65 en 116 der Ziektewet? EEN WETHOUDER EN EEN RAADSLID HANDGEMEEN. Te Beerta. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Beerta (Groningen), zijn het communistische lid Van der Veen en de sociaal-democratische wethouder Strobos handgemeen geworden De voorzitter sloot toen de vergadering. Bij het uiteengaan werd de Internationale ge zongen door leden van den raad of door personen uit het publiek, dat blijkt niet uit het bericht. Dr. P. VAN HAMEL ROOS TACHTIG JAAR. De bekende Amsterdamsche scheikundige dr. P. van Hamel Roos viert heden zijn tachtigsten verjaardag. Dr. van Hamel Roos werd in April 1850 te Amsterdam geboren in het bekende huis „met de hoofden" aan de Keizersgracht. Op 16-jarigen leeftijd volgde hij reeds de colle ges van prof. J. W. Gunning in het toenma lig Atheneum. In 1868 deed hij toelatings examen voor de universiteit. Tot 1871 volg de hij de colleges in de chemie aan de Am sterdamsche universiteit en ging in Septem ber 1871 naar Göttingen om de colleges v.an prof. Wöhler bij te wonen. De heer van Ha mel promoveerde aldaar in Maart 1873 tot doctor in de chemie. Na nog in Bonn en Parijs zich verder te hebben bekwaamd, werd de heer van Hamel leider van het Chemisch Laboratorium van de „Stirling Chemical Works" te Stratford (Engeland). In Jan. 1878 richtte hij een bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek op in de Spuistraat te Amsterdam om die later te verplaatsen naar de Keizersgracht. Het onderzoek naar en de bestrijding dier vervalschingen werd meer en meer het levensdoel van den chemicus.. In 1884 richtte hij het maandblad tegen vervalsching op en in 1898 werd hij advi seur voor scheikundige en hygiënische zaken van het huis van de koningin. In 1887 richtte hij de „Revue Internationale des Fal- sifications" op, welk blad 17 jaar lang door hem werd geredigeerd. In 1890 werd dr. van Hamel Roos benoemd tot Officier de l'Academie, verschillende chemische en hy giënische genootschappen benoemden hem tot lid. In 1920 bij zijn zeventigsten verjaar dag werd hem het Ridderkruis 1ste klas der huisorde van Oranje verleend. BRAND. In een naaimachinehandel. Dinsdagavond ruim elf uur ontstond brand in den naaimachinewinkel van den heer Zwiebel te Winterswijk. De winkel is geheel, de woon- en slaapvertrekken zijn ge deeltelijk uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De winkel-inventaris is verzekerd. Het onder één dak gelegen pand van den heer Plekenpol kreeg veel water schade. Te Losser. Gistermorgen heeft een felle uitslaande brand gewoed in den kruidenierswinkel van den heer Th. Smit, in de kom van het dorp Losser. De brandweer, welke spoedig met een motorspuit ter plaatse was, kon niet ver hinderen dat de winkel en het woonhuis to taal uitbrandden. De naastgelegen sigaren winkel van de weduwe Berger bekwam veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. MAILSCHIP „P. C. HOOFT" TIJDELIJK UIT DE VAART. Het schip wordt verlengd en krijgt nieuwe motoren. Naar wij vernemen zal het motormail schip „P. C. Hooft" van de Stoomvaart- Maatschappij „Nederland" in November a.s. voor ongeveer een viertal maanden uit de vaart worden genomen. De lengte van het schip zal n.1. met bijna zes Meter worden vermeerderd, terwijl het voorschip een alge- heele vernieuwing zal ondergaan. Voorts zullen de motoren uit de „P. C. Hooft" wor den verwijderd, waarna deze zullen worden vervangen door twee nieuwe motoren, wel ke de snelheid van het schip grooter zullen maken dan thans het geval is. Het omvang rijke werk moet in Februari a.s. gereed zijn LEGER PROMOTIE. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei 1930 benoemd en aangesteld bij het wapen der infanterie tot luitenant-generaal Hr. Mr. adjudant in buitengewone dienst, de gene- raal-majoor J. H. Borel, inspecteur der in fanterie, tevens waarnemend inspecteur van den vrijwilligen landstorm; een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend op het daartoe door hem gedaan verzoek aan Hr. Mr. adjudant in buitengewonen dienst, den luitenant-gen. J. H. Borel voornoemd. Met afwijking van het daaromtrent be paalde in de' Vredesorganisaties is belast met de waarneming van de functie van in specteur van den Vrijwilligen Landstorm, de reserve-luitenant generaal Borel, voor noemd. EEN VLIEGTOCHT NAAR KAAPSTAD. Gistermiddag hebben de hertogin van Bed ford en capt. Barnard in een Fokker-Jupiter eendekker Croydonvltegveld verlaten met be stemming voor Lympne vanwaar zij morgen ochtend bij het aanbreken van den dag een poging zullen ondernemen voor een afstands- vlucht naar Kaapstad en terug in 18 dagen. De afstand bedraagt 18.500 mijlen. Als reserve-bestuurder gaat mee R. Little. Augustus van het vorige'jaar hebben de hertogin en haar metgezel een recordvlucht gemaakt naar Indië en terug in zeven en een halven .dag. Bij die gelegenheid bestuurde de hertogin, die 61 jaar oud is, het vliegtuig, wanneer Barnard sliep. VOOR DE ORGANISATIE VAN NACHTVLUCHTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de waterstaatsbegrooting voor 1930, waarbij de begrooting met 160.000 wordt verhoogd in verband met de organisa tie van het nachtverkeer met vliegtuigen. BEGRAFENIS OFF.-VLIEGER EVERTS. Men zal zich herinneren dat het vorige jaar bij het vertrek van het drietal voor In dië bestemde Dornier Wal vliegbooten één daarvan, de D 22, op de brug over de Tigris te Bagdad in aanvaring kwam met de tele graafdraden en vernield werd. Bij dit onge val is de bestuurder P. S. Everts, officier vlieger tweede klasse, gedood. Het stoffelijk overschot van dezen officier-vlieger wordt thans naar het Hbld. meldt, naar Nederland overgebracht. Het 'zal ter aarde worden be steld op het R.K. kerkhof aan de Kerkhof laan te 's-Gravenhage. De teraardebestelling geschiedt door de landmacht met militaire eer. Van de Marine zullen officieel vier officieren worden afge vaardigd, die als slippendragers zullen fun- geeren, benevens 12 onderofficieren, die het stoffelijk overschot zullen dragen. Tot hoofd der school te Callantsoog is be noemd de heer J. Baas te Haringhuizen, ge meente Barsingerhorn. Mede op het drietal stonden de heeren M. Quant, Helder en J P. Rond, Amsterdam. Ds. J. Drenth, predikant bij de Chr. Ger. Kerk te Broek op Langendijk, heeft voor het beroep naar Sneek bedankt. DE ZAAK SCHURER. Aan de Commissie van Beroep, die over de kwestie van den heer Schurer, die op grond van zijn lidmaatschap der vereeni- ging Kerk en Vrede als onderwijzer aan de KORTE BERICHTEN. In de onlangs gehouden vergadering van het Nederlandsch Historisch Scheepvaart Museum te Amsterdam werd besloten, in overeenstemming met de te dien aanzien ge volgde gedragslijn bij rijks- en gemeente musea, met ingang van 16 April a.s een entrée te heffen van tien cents. Voor school bezoek zal reductie worden verleend. De Haagsche Courant meldt, dat B. en W. hun keuze hebben bepaald voor wat de samenstelling van de jury betreft voor de prijsvraag voor het ontwerp van het nieuwe stadhuis. De uitnoodigingen aan de betrok ken personen zijn verzonden. In het St. Elizabeths-ziekenhuis te Arnhem is overleden de 45-jarige slager S. A. Straatman uit Elden, die Maandag avond op den Rijksweg EistArnhem door een auto is overreden en ernstig gewond. S. laat een gezin met 11 kinderen achter. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Toestemming van de Engelsche regeering. Volgens een hier te lande uit Engelana ontvangen bericht heeft de Engelsche regee ring toestemming verleend om voor de vluchten van Nederland op Indië weer ge bruik te maken van de vliegvelden in Britsch- Indië. Wij hebben ons om nadere inlichtingen gewend tot den heer Plesman, directeur van de K. L. M., die dit bericht bevestigde Het voornemen bestaat om het eerste postvliegtuig op 1 October a.s. van Amsterdam naar Ba tavia te doen vertrekken. HET VLIEGONGELUK IN SURREY. Oorzaak ligt nog steeds in het duister. Het vliegtuigongeluk'bij Limpsfield blijft voorloopig nog volkomen onopgehelderd. De lijkschouwing der beide verongelukten heeft geen enkel licht in de zaak gebracht. Het toestel was kort voor het opstijgen nog nauwkeurig onderzocht en in orde bevonden. Er was voldoende brandstof aan boord, het zicht was helder, terwijl de route aan den piloot bekend was. Merkwaardig is wel, dat men met het vliegtuig, dat een draadlooze in stallatie aan boord had, ondanks herhaald aanroepen, geen verbinding had kunnen krij gen. Volgens deskundigen moet het ongeluk geweten worden aan een plotseling weigeren van de machine, hetgeen zoo onverwacht moet zijn opgetreden, dat de piloot geen tijd meer had voor een noodlanding. DE ZOMERDIENST DER K. L. M. Sinds 7 April is de zomerdienst op de luchtlijnen der K. L. M. weder van kracht. De eerste dag vormde een geleidelijken over gang, doch Dinsdag was er reeds een zeer intensief verkeer. Op de verschillende lijnen werden ruim 50 passagiers en ruim 4 ton goederen vervoerd. Ook werd de eerste zending gestookte aard beien uit Roelofarendsveen van Schiphol naar i Londen verscheept. Chr. School te de Lemmer is ontslagen, zal hebben te oordeelen, is de volgende brief gezonden, onderteekend door 55 orthodoxe voorgangers van verschillende kerkgenoot schappen en allen leden van de vereeniging Kerk en Vrede: Ondergeteekenden. allen voorgangers leden der vereeniging Kerk en Vrede en ieder voor zich overtuigd, dat de actie voor den vrede der volken door hen persoonlijk moet worden gevoerd in gehoorzaamheid aan het volle Woord Gods en met erkenning van de centrale beteekenis van onzen Heere Jezus Christus als redder der wereld, verklaren gaarne en zonder eenig voorbehoud: dat de actie der vereeniging Kerk en Vrede de volle instemming verdient van de orthodoxe Christusbelijders, en dat naar hun meening het lidmaatschap van deze organisatie geen beletsel, maar veeleer een aanbeveling zal moeten zijn, om als onderwijzer van een christelijke school te zijn verbonden. Zij be treuren dan ook, dat dit als een reden van ontslag is aangevoerd door het bestuur der Christelijke school te Lemmer en verzoeken de Commissie van Beroep, althans op dezen grond het ontslag niet te willen handhaven. De zaak van den heer Schurer wordt 12 dezer door de Commissie van Beroep be handeld. De heer Schurer zal worden ver dedigd door mr. R. Pollema te Leeuwarden en door den heer A. P. Jungeurt Jr., secre taris de Unie van Christelijke Onderwijzers, te 's-Gravenhage. DE SCHOOLKWESTIE TE SONDEL (FR Ten aanzien van de schoolkwestie te Son- del (Fr.) hebben ten slotte de Hervormden toegestemd in de benoeming zonder loting van een gereformeerd hoofd der school. UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM. Twee buitengewone hoogleeraren benoemd. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in het Fransch aan de universiteit van Amsterdam den heer K. IJ. Gallas, lector in de Fransche taal- en letterkunde, en tot buitengewoon hoogleeraar in het Engelsch dr. W. v. d. Gaaf, lector in de Engelsche taal- en letter kunde. De heer K. R. Gallas werd den 17den April 1868 te Amsterdam geboren en begon zijn loopbaan als leeraar aan het gymnasium te Kampen. Daarna was hij werkzaam aan de Cadettenschool te Alkmaar en vervolgens aan de 3de H. B. S. met 5-jarigen cursus te Am sterdam. Sinds 28 Juli 1920 was hij lector in de Fransche taal en letterkunde aan de Uni versiteit van Amsterdam, na eerst een twee tal jaren tijdelijk te zijn geweest. Dr. W. van der Gaaf zag het levenslicht te Oostwold, den 12den Augustus 1867. Hij studeerde te Amsterdam en te Heidelberg en promoveerde den 22sten December 1903 tot doctor in de wijsbegeerte. Sinds 1893 was hij werkzaam bij het M O. te Amsterdam; in 1905 werd hij privaat docent, in 1917 lector. Biljarten. Revanche-partij prof. v. d. Laan—prol. Drost. Onder buitengewone belangstelling von gisteravond de revanchewedstrijd plaats tu schen beide genoemde professoren m het ca fé van den heer T. Molenaar, Scharloo, ai- h'Bleek de eerste match dat de heer Drost verre de meerdere was, deze wedstrijd ken merkte zich door een vinnigen strijd. Aan beide zijden werden de uiterste krachten in gespannen en werd den aanwezigen een buitengewone verrassing, doordat de heer Van der Laan met een voorsprong van 40 punten den wedstrijd won. Prof. v. d. Laan, die den afstoot had, «mak te in de negende beurt eene serie van 147, welke, behoudens eenige kleine aantallen, voorafgegaan werd door 83 en 90. De heer v. d. Laan speelde in een vlot tempo de par tij ten einde en bereikte in 20 beurten de 800 punten, waarvan wij nog noemen een keurigen gespeelde serie van 139. De heer Drost mocht in 19 beurten 754 punten noteeren, waarvan de bijzondere aandacht trok een zeer technisch gespeelde serie van 249. De spanning was ten hoogste gestegen, toen de stand in de 19e beurt resp. was 744754 Onder luid applaus besloot de heer Van der Laan met eene serie van 56 dezen zeer interessanten wedstrijd. Voor biljartliefhebbers zijn deze twee avonden een bijzondere attractie geweest en velen zullen een derden avond met groot ge noegen tegemoet zien en wij twijfelen niet of deze zal, gezien den uitslag, spoedig te ver wachten zijn. Voor biljartliefhebbers dus wederom een prachtavond, want dan zal de sterkste naar voren koenen. Evenals de vorige, werd ook deze avond met eene serie kunststooten van beide spelers besloten, welke met luid applaus werd beloond zeer sterke staaltjes werden te zien gegeven. Motoren. De Elf Provinciale Hoofdsteden Rit. De Motorclub „De Baronie" gevestigd te Breda houdt dit jaar voor de vierde maal een Elf Provinciale Hoofdsteden Rit voor motors en automobielen. Deze wedstrijd vangt Vrijdag 11 April a.s. zes uur des morgens te Breda aan. Van daar gaat de tocht via 's-Hertogenbosch naar het Zuiden van Limburg, om na een zwaar bergtraject ongeveer half twaalf Maastricht te bereiken. Vandaar gaat het via Arnhem, waar ongeveer 's middags 5 uur de rijders passeeren, naar Zwolle, waar men ongeveer half zeven 's avonds aankomt. Daar bestaat gelegenheid om te dineeren en zich te sterken voor het nachttraject. Want na Zwolle gaat de tocht naar Leeuwarden, dat bereikt wordt ongeveer 10 uur 's avonds en verder over Groningen (11 uur) naar Assen, waar de rijders 12 uur des nachts aankomen. Verder gaat de tocht naar Utrecht het welk 's morgens om vier uur wordt bereikt, en vandaar over Amsterdam naar Haarlem. Om zes uur 's morgens van Zaterdag 12 April wacht daar den deelnemers een ste vig ontbijt. Na zich gesterkt te hebben gaat het verder over Den Haag, Rotterdam, naar Dordrecht en het veer Moerdijk. Dan moet nog even naar Middelburg gereden worden, waar de eerste rijder ongeveer half twee des middags aankomt. Om half vijf komt de eer ste rijder na een tocht van zes- en dertig uur te Breda aan, waar het eindpunt is. De inschrijvingen bedragen in totaal 135, waaronder 22 automobilisten. Verder is de rit voor de eerste maal internationaal. Bel gen, Duitschers, en Engelschen dingen mee. Het publiek wórdt in de plaatsen, waar ge passeerd wordt, verzocht hun medewerking te willen verleenen door het aangeven van den te volgen weg. Voetbal. De schoolvoetbalwedstrijden. De uitslagen van Woensdag 9 April lui den als volgt: Afd. BI: Gem. School no. 31—Gem. School no. 61 1—2, scheidsrechter Reijers. O.L.S. Koedijk—Gem. School no. 41 0—16, scheids rechter Bak. Afd. Bil: Gem. Schóól 8Gem. School 311 3—0, scheidsrechter Bak; Gem. School I Gem. School 2 61, scheidsrechter Reijers De op Zaterdag j.1. onbeslist gebleven wedstrijd R.H.B.S. I—Ambachtsavondschool zal op Zaterdag 12 April te 3 uur n.m. wor den overgespeeld. Ten einde de bedoeling der wedstrijdbepaling van hetgeen er moet ge schieden bij gelijk spel te verduidelijken heeft de commissie de betreffende bepaling aange vuld, zoodat in het vervolg iedere wedstrijd tot een beslissing moet leiden. De bepalimr luidt thans als volgt: Bij gelijk spel in de afd. AI, AII en AIII wordt de wedstrijd met 2 x 7i/> minuut ver lengd indien dan nog geen beslissing is verkregen, worden aan iedere partij drie strafschoppen toegekend. Zoonoodig wordt dit laatste zoo vaak herhaald, totdat een be slissing is verkregen. HUISWAARDEN- EN OOSTER- WEEZENPOLDER. Bij de op 9 April gehouden stemming ter verkiezing van een lid van Dagelijksch be stuur van den polder is als zoodanig herbe noemd de heer J. Pels te Alkmaar. POLITIE-NIEUWS. Gisterenmiddag omstreeks 3.20 uur, sprong de 8-jarige M. K., wonende aan de Limmerhoek alhier, op den Helderschenweg van een rijdende auto af, waarbij hij' kwam te vallen en zich aan hoofd en knie niet ern stig bezeerde. Nadat hem door de politie een noodverband was gelegd, is hij met de juist passeerende autobus van Den Helder naar zijn woning vervoerd. Doordat de bestuurder van een auto, ge naamd J. J- de G., wonende alhier, zich op het Waagplein even van zijn voertuig ver wijderde, zonder de remmen aan te zetten, liep dit van het Waagplein af in de richting van het water, doch bleef op den walkant naar waarnemingen, verricht in den mor* van 10 April. 'fieo Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 764.8 te Kart stadt. Laagste barometerstand 752.5 te In£r* Verwachting, geldig tot den avond van u April: Zwakke tot matige wind uit OostPi;,L richtingen; licht tot half bewolkt; schijnlijk droog weer; iets zachter. r' hangen. Met behulp van een lier is het voertuig we. der op den beganen grond geheschen. De auto bekwam eenige materieele schade. BADHUIS. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden over Maart 2133 baden genomen, verdeeld als volgt: 329 kuip baden/451 baden eerste klasse, 749 baden tweede klasse, 604 baden derde klasse. In de overeenkomtige maand van het vorig jaar werden 1969 baden genomen, dus 164 minder dan in Maart 1930. In Maart 1929 was dev erdeeling respec tievelijk 321, 478, 539 en 631. GOUDSCHE ZACHTE KAAS. De N.V. Kaashandel Maatschappij Qdu. da (Holland) heeft in den handel gebracht een korstlooze Gcudscne kaas, verpakt in goed uitgevoerde kartons van K.G. Dj kaas is omwikkeld met stadowol, zoodat ze korstloos en zacht blijft en voor hen, die daaraan houden, een delicatesse vormen op de ontbijttafel. Deze kaas zal in alle winkels verkrijgbaar worden gesteld. Voor N.-Holland heeft de kaashandel van Gebr. Breed, Dijk, alhier, de alleen ver tegenwoordiging. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN, i Provinciale wedstrijd te Alkmaal Voor den provincialen wedstrijd in het verleenen van eerste hulp bij ongelukken en het zwemmend redden van drenkelingen die vanwege den Kon. Nat. Bond „Het Oranje Kruis" Zaterdag den 21sten Juni al hier zal worden gehouden, heeft zich ten provinciale commissie gevormd, welke alj volgt is samengesteld: Mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, Eere-voorzitter. Dr. C. J. Mijnlieff, Provinciaal Vertegen woordiger voor Noord-Holland, Amsterdam, voorzitter. J. A. Feenstra, arts, transportcolonne der afd. Amsterdam v. d. Ver. „Het Nederland- sche Roode Kruis", Amsterdam Keizers gracht 134, secretaris. Dr. mr. R. R. L. M. Bromberg, Diocesane Federatie van „Het Wit-Gele Kruis", Alk- maar. S. Frayman, commandant van de brand weer, Alkmaar. J. G. Haremaker, voorzitter afd. Alkmaar Ver. „Het Nederl, Roode Kruis A. v. d. Horst, arts, control. geneesheer v. d. Rijksverzekeringsbank, Alkmaan B. J. A. Hummelink, arts, Ned. Ver. „E, H. B. O,", Hoorn. Ir. J. J. Klompe, hoofdinspecteur van den arbeid, Haarlem. J. van Konijnenburg, arts, Directeur v. 4 Gem. Geneesk. Dienst, Haarlem, P. J. O. van der Meer, arts, Nederl. Co mité voor Oefeningswedstrijden in het ver leden van E. H. B. 0„ Amsterdam. d r\ j eu'raan' arts, Ned. Vereen. „E. H. B. U. Amsterdam. A. J. Meyerink, Ned. Bond tot het Red- r* Vu? D(enkelingen, Haarlem. Dr. A. Th. Planten, Mij. tot Bevordering de- Geneeskunst, Hilversum. Dr. P H. van Roojen, directeur v. d. Gent Oeneesk. en Gezondheidsdienst, Zaandam. u l wl Stie'er' arts- Noord-Holl. Vereen. „Het Witte Kruis", Hilversum. j j m ^',/,een' ar's> Centraal Comité voor dadelijk Hulpbetoon der Nederl. Diacones- senhuizen, Amsterdam. Walraven, Commissaris van Politiei Alkmaar. Aanmeldingen om aan den wedstrijd deel e nemen kunnen geschieden aan het adres van den secretaris der commissie voor der 24sten Mei. Inlichtingen worden gaarne door dezer verstrekt. DE BLOEIENDE DUINSTREEK. veral staan de narcissen in vollef moei, ook de hyacinthen ontwikkelen bij dil klciicn60 vo '£e wcer kunne schitterende Wanneer het weer zich van zijn beste zijde iaat bezien belooft het Zondag reeds de eerste bollcndag te worden. ue gewassen zijn den laatsten tijd hard gegroeid. Een fietstochtje vanuit 'de Zaan- sti eek over Uitgeest—de Assumburg—Be' verwijk of Heemskerk naar Castricum en bónem-lde0^ a,lerwe£€n c1oor het hart Nu nog een warm Aprilzonnetje en geefl ai te stijve wind die maar hinderlijk voor de w'eh yders is en de Kennemerstreek reken et l alm-Zondag op druk bezoek. SLAGERS EN VET SLACHTVEE, tr zijn vanmorgen weer talrijke verzoeke» van slagers ingekomen, die allemaal koeien ot paarden ingekocht hadden, die bijzonder ,nu £raa£ daarvan een bericht W w- l n- stadsnieuws geplaatst zagen. J herinneren ons nog goed hoe wij eens argeloos een dergelijk berichtje hadden opgenomen en hoe toen een ontelbaar aantal kCrSjZI„ kwam aanmelden, allemaal met e boodschap, dat zij voor hun zaken ad; veiteerden, dat de aankoop van een moo' stuk slachtvee van een collega gemeld w?s en dat zij d u s ook rechten op een dergelijk6 ■publicatie konden laten gelden. ii y?,ork°men, dat wij successievelijk van alle Alkmaarsche slagers in het redac* tioneele nieuws dc kwaliteit van hun slacht vee moeten aanprijzen, hebben wij een schei* ingshjn getrokken en zullen dus i« °«ze stadsrubriek alleen melding maken van de« aankoop van op de PaaschtentoonstellingeI' bekroonde dieren.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2