i Huiduitslag 8 Binnenland van 12 April 1930 Opgave van ltfonrrtliollanflscli ■ian<lt»oiiwcrcdict. HET „FALKE"-PROCES. Het verdere verhoor van getuige Jager. Bij het verdere verhoor van den getuige Jager in het „Falke"-proces kwam het tot opgewonden tooneelen tusschen Gerecht en verdediging naar aanleiding van de opmer king van laatstgenoemde, dat er suggestieve vragen gesteld werden. Een andere getuige, zekere Zucal, die voorheen bij de politie te Wandsbeck werk zaam was, verklaarde, dat hij door een hof meester uitgenoodigd was voor een half jaar mede te gaan naar Zuid-Amerika. Het betrof hier in hoofdzaak Bolivia, waar nieuw in te deelen troepen moesten worden afgericht. Hij werd teen door Prenzlau zon der meer aangenomen, naar Gdingen ge stuurd en op het laatste oogenblik nog aan boord genomen. Hij had de taak schietles sen te geven; de africhting had hoofdzake lijk in het scheepssalon plaats. Het was get. opgevallen dat de Venezolanen onderweg uniformkleeding aantrokken en zich voorza gen van revolvers en sabels; later wandel den zij zelfs met karabijnen rond. Aanvanke lijk had hij de heele affaire voor een comé- die gehouden, doch later bleek het volle ernst te zijn. Maar toen was het al te laat. Del Gado heeft zich als „de meester van het schip gedragen". Toen de vrijwillige landir,r:afdeeling aan land wilde gaan, werd zij echter met ge weervuur ontvangen, waardoor ook get. zelf gewond werd. Hij bleef in Port of Spain en keerde eerst op 30 September terug. Get. heeft 1500 Mark ontvangen en ziet de rest neg tegemoet. HOE MEN COMMUNISTISCHE LEIDERS IN NEW-YORK STRAFT. Tegen vijf leiders wordt drie jaar geëischt. Wegens het organiseeren van onwettige aijeenkomsten werd tegen 5 communistische leiders, die op den door de communistische internationale uitgeschreven werkloozen dag op 6 Maart j.1. betoogingen hadden georga niseerd, ieder drie jaar gevangenisstraf ge- eischt. De uitspraak valt in den loop van de ko mende week. DE FRANSCHE BEGROOTING GOEDGEKEURD. De Fransche Senaat heeft gisteren bij dc eindstemming over de begrooting deze met 270 tegen 17 stemmen goedgekeurd. De begrooting, die op 13 Maart bij den Senaat is ingediend, gaat heden weer terug naar de Kamer. De definitieve overeenstemmine tusschen beide Kamers zal, naar men verwacht, nog Zondag plaats vinden. FRANKRIJK, DAT UITSTERFT Het sterftecijfer overtreft verre het geboortecijfer. Dit is de sombere titel, welke Gustave Aervé boven een artikel in de „Victorie" plaatst, gewijd aan de dezer dagen gepubli ceerde geboorte- en sterftecijfers. Uit deze statistiek bleek dat, terwijl in 1928 het over schot aan geboorten nog 70.205 bedroeg, dit overschot in 1929 was omgezet in een nadeelig saldo. Trouwens, de geheele statistiek is een aan eenschakeling van ongunstige cijfers: het aantal huwelijken liep van 339.014 in 1928 tot 333.441 in 1929 terug, het aantal echt scheidingen steeg van 18.882 tot 19.353. De zuigelingensterfte vermeerderde van 68.100 tot 69.401. Alleen het aantal doodgeborenen verminderde van 29.174 op 27.812, een schrale troost nochtans, daar immers 't ge boortecijfer daalde en dus de kans op dood geboren kinderen van zelf minder groot werd. In zijn artikel wijst Hervé er op dat, als het zoo doorgaat, Frankrijk binnen afzien- baren tijd met zijn misschien nauwelijks nog veertig millioen inwoners de buurman zal zijn van een Italië met wellicht zestig mil lioen of een Duitschland met een bevolking van misschien 80 millioen. Hervé ziet de oorzaak van Frankrijks ontvolking in de eer ste plaats in de leeken-politiek der regeering, in de verloochening van het godsbegrip en in de vrijmetselarij. Maar die overweging is natuurlijk voor zijn rekening! VERGIFTIGINGSGEVALLEN TE LONDEN. Na afioop van een feestmaaltijd in een Jotel in het West-end van Londen, waaraan ongeveer 20 personen deelnamen, grooten- deels vooraanstaande figuren in politieke en handelskringen, werden de meeste deelnemers aan het diner ziek onder atomen van vergif tigingsverschijnselen. Er wordt een onderzoek ingetseld, of mis schien een der genuttigde spijzen de oorzaak der vergiftiging kan zijn. DE RELLETJES TE MAASTRICHT. Naar het „Volk" meldt, heeft Pieters, districtsbestuurder van den Fabrieksarbei- dersbond, die thans in Breda woont, per deurwaardersexploit bericht ontvangen, dat rij van alle rechtsvervolging in zake de hem ten laste gelegde opruiing tijdens het zink- vit-conflict, is ontslagen. ROUWDIENST KONINGIN VAN ZWEDEN. De koningin zal zich hedenmiddag bij den ■ouwdienst in de Duitsche kerk, gewijd aan de nagedachtenis van de koningin van Zwe den, doen vertegenwoordigen door G. Ch baron Snouckaert van Schauburg, groot officier bij Hr. Ms. Huis. De koningin-moeder laat zich vertegen woordigen door den grootofficier jhr. mr. dr. A. G/Schimmelpenninck en de prins door diens adjudant luitenant-kolonel jhr. W. La- man Trip. EEN NIEUW WEGENPROCEDE. Een tras-macadamweg als primeur voor stad en land. In den nieuwen Hemweg (Amsterdam Zaandam) wordt thans even buiten de kom der gemeente Amsterdam een proefvlak van ongeveer 750 M. lengte en 4500 vierk. Meter oppervlakte aangelegd volgens een tot dusverre in ons land onbekend procédé. Dit weggedeelte zal op 1 Mei a.s. gereed zijn, de werkzaamheden worden er uitge voerd door de Hollandsche Betonmaat- schappij, terwijl het voor de constructie benoodigd tras-mengsel geleverd wordt door de N. V. Askal Trust Mij. te Amster dam. Dit systeem van wegenaanleg is in Duitschland reeds met groot succes toege past, „die Trass-Strasse" kreeg daar in de wereld der wegenbouwers een uitstekenden naam en van daar dat er van de zijde van onze ingenieurs voor den eersten aanleg in ons land veel belangstelling bestaat. Omtrent de toepassing van een trasmeng sel bij den bouw van een weg, vertelt het Hbld., dat het zoeken is geweest naar een systeem, waarbij het ontstaan van gaten in den weg tengevolge van het losraken van steenen in het zand onder de asfalt-dek- laag, voorkomen wordt. Men kwam toen op het denkbeeld de steenen niet door zand, maar door een vaste verbinding op hun plaats te houden, bijvoorbeeld met be hulp van cement. Dit is mislukt, er kwamen scheuren in de straat en de regen kon in de orderlaag doordringen. Jarenlange proeven k lden tot het denkbeeld af te zien van een vlug bindmiddel en in de plaats daar van een langzaamw erkend bindmiddel toe te passen, waarvoor tras uit het Rijnland werd gekozen, het product dat men bijvoor beeld ook bij de uitvoering der Zuiderzee werken gebruikt. Volgens een speciaal Duitsch procédé wordt dit tras met zand en andere ingrediënten gemengd en laborato riumproeven brachten ten slotte de goede verhouding. Proefstukken in verschillende wegen volgden. En in den laatsten herfst was men in het Rijnland zoo ver, dat daar reeds dit systeem van wegenaanleg alge meen toegepast werd. De voordeelen zijn zonder dat we in technische details zul len afdalen dat de wegen nooit glad worden, zelfs bij regenweer blijven zij stroef en kan er een auto bochten met groote snelheid nemen en op hellingen glijden paarden niet uit; de aanleg van den weg kan ook bij regenweer doorgaan, alleen niet bij strenge vorst. Tegenover het feit, dat deze methode van wegenaanleg iets duur der is dan het bouwen van gewone maca- damwegen, staat een veel langere levens duur van traswegen; hun rijvlak is zoo hard dat er in het Rijnland een boormachine noo- dig was om er gaten in te maken en hoewel het drukke verkeer over den weg doorging, werden de gaten niet grooter, had er geen afbrokkeling plaats. Van een en ander heb ben zich verleden jaar herfst verschillende ingenieurs ter plaatse overtuigd. Van dit be zoek aan Duitschland is thans de proef op den Hemweg een gevolg en het procédé (het z.g. systeem-Halbach, Düsseldorf) blijkt zoo eenvoudig te zijn, dat de gewone werklie den het kunnen toepassen: een puinfundee- ring, het trasmengsel en dan steenen, die nat ingewalst worden, waarna op dit opper vlak een asfalt-emulsie (Bitumuls) onder druk gespoten wordt, die alle openingen volkomen vult, naar behoefte steengruis er op, waarna dan, zonder gloeiende asfalt- ovens e. d., de weg voor het gebruik gereed is. Het trasmengsel zit allerminst als een dood element beneden het wegdek, onder invloed van het regenwater zorgt het steeds weer opnieuw, dat alle eventueele holten gevuld worden, zoodat er geen sprake kan zijn van kloven, instortingen, e. d., waar door derhalve de aloude macadam-weg (ge noemd naar Mac. Adam) zich heeft weten aan te passen aan de eischen van het mo derne zware en drukke verkeer. In hoeverre het stelsel van den tras-ma- cadamweg ook in ons la-d aan de verwach tingen zal beantwoorden, moet nu het proef vak- in den nieuwen Hemweg bewijzen. NASLEEP VAN HET BIOSCOOP CONFLICT IN HET ZUIDEN. Voor de Tweede Kamer der Rechtbank te Amsterdam werd op 25 Februari j.1. gepleit in een civiele procedure van de heeren A. P. du Meo uit Amsterdam en B. C. Hartman uit Haarlem contra den Nederlandschen Bi oscoop Bond. Beide heeren, die lid zijn van den Ned. Bi oscoopbond, zijn ten tijde van het bioscoop- conflict in het Zuiden des lands, bij besluit van het Hoofdbestuur, bekrachtigd door de algemeene vergadering van dien Bond, be boet, ieder met een bedrag van 5000, op grond hiervan, dat de twee genoemde leden van den Bond gehandeld zouden hebben in strijd met de algemeene belangen van het film- en bioscoopbedrijf in Nederland en te vens den goeden naam van den Bioscoop bond zouden hebben aangetast, door te po gen, de actie welke door dezen bond gevoerd werd te ondermijnen. De eischers hebben het besluit van den Bond voor den gewonen rechter gebracht, daar zij van oordeel zijn, dat de Bond bij het nemen van een boetebe- sluit de billijkheid en goede trouw heeft ge schonden, weshalve o.m. schadevergoeding wegens wanprestatie gevorderd is. De Tweede Kamer der Rechtbank heeft gister in deze zaak een voorloopig vonnis ge wezen, waarbij eischers niet ontvankelijk verklaard zijn o.a. ten aanzien van hun vor dering tot intrekking van het boetebesluit. In hare rechtsoverweging-u laat de Recht bank o.m. uitkomen, dat het Hoofdbestuur van den Ned. Bioscoop Bond in het tijdens het bioscoopconflict verzenden door de eischers van een circulaire, welker inhoud geëigend was den indruk naar buiten te wek ken, dat de door den Bond gevoerde actie in het Zuiden geen belangrijk resultaat voor den Bond kon opleveren, terecht heeft kun nen zien een schaden van de belangen van den Ned. Bioscoop Bond, zoodat het Hoofd bestuur op grond van Art. 19 der Bonds statuten volkomen gerechtigd is geweest den eischers Du Mee en Hartman een boete op te leggen. Overigens wordt den raadsman van eischers den last opgelegd om het bewijs te leveren van diens bewering, dat 't Hoofdbe stuur van den Ned. Bioscoop Bond een groot aantal leden van den Bond geprest zou heb ben zich in het geschil niet aan de zijde van eischers te stellen. Op 31 Mei e. k. zal hier omtrent door den daartoe aangewezen rech- ter-commissaris een enquête worden gehou den. In een tweede zaak, Du Mee contra den Ned. Bioscoop Bond, waarbij eischer gevor derd heeft o.m. intrekking van het door de afdeeling Amsterdam van den Ned. Bios coopbond genomen besluit tot het opleggen van een boete aan den heer Du Mee van 2500 op grond dat genoemde heer in het jaar 1928 toen de afdeeling Amsterdam be sloten had dat zijn leden gedurende een be paalden tijd niet in het dagblad „De Tele graaf" zouden adverteeren, desniettemin dus in strijd met dat besluit t~n adver- tentie in genoemd blad heeft doen plaatsen, heeft de Tweede Kamer der rechtbank ver volgens vonnis gewezen en daarbij den hee. Du Mee in zijn vorderingen niet-ontvanke- lijk verklaard, met dien veroordeeling in de kosten, door den Bioscoopbond begroot op 175. Namens eischers hadden in de beide zaken gepleit de heeren Mr. C. P- Romme en namens gedaagde (Bioscoop Bond) de heer Mr. Ch. J. F. Karsten. DE ONTHULLING VAN HET GEDENKTEEKEN VOOR JULIANA VAN STOLBERG. Door Prinses Juliana. Prinses Juliana zal de plechtige onthul ling verrichten van het gedenkteeken voor Juliana van Stolberg. Deze onthulling op het Louise-de-Colig- nyplein te 's-Gravenhage zal geschieden op den 23sten April. Dr. J. Th. de Visser, oud-minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, zal een rede houden. Na de onthulling zal het gedenkteeken door het comité aan de gemeente "s-Graven hage worden overgedragen. Het gesproken woord, zoomede het beloop der plechtigheid, zal door de A.V.R O. wor den verspreid. Op het terrein van de plech tigheid zullen luidsprekers aanwezig zijn. DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. Adres van de V.P.R.O. aan den mi nister van waterstaat. De V.P.R.O. heeft naar aanleiding van het laatste advies van den Radioraad in zake de verdeeling van den zendtijd den volgenden brief aan den minister van waterstaat ge richt: Met groote instemming heeft ons bestuur genomen van het laatste advies, dat volgens het Algemeen Handelsblad door den Radio- raad zou zijn uitgebracht en waarin aan Uwe Excellentie zou zijn uitgebracht en waarin aan Uwe Excellentie zou zijn aan geraden, aan onze omroepvereeniging een vast aantal zenduren van 8 per week toe te kennen. In dit advies toch werd door den Radioraad geheel rekening gehouden met de wenschen, indertijd door onze omroeporga nisatie onder de aandacht van den Radio raad gebracht. Zonder in beschouwingen te willen trt- den aangaande het juiste aantal zenduren, dat voortvloeit uit het karakter, dat onze omroeporganisatie wenscht te dragen, stel len wij het thans op prijs te verklaren, dat eenigszins in afwijking van een vroeger ken baar gemaakt verlangen een aantal van 8 zenduren, als in genoemd advies zou zijn vermeld, thans door ons niet meer noodza kelijk wordt geacht. Ons bestuur toch meent zoowel in het be lang van de algemeene situatie op omroepge- bied als in dat van onze eigen omroeporga nisatie te handelen, indien het het bovenge noemde advies gaarne zoodanig geïnterpre- deerd wenschte te zien, dat de thans be staande toestand voor onze omroeporgani satie in hoofdzaak behouden bleef, met uit zondering van een geringe vervroeging van het aanvangstijdstip op den Vrijdagavond en een geringe verlating van het sluitings tijdstip op den Zondagavond. Hetgeen zou neerkomen op de toewijzing van een vast aantal zenduren van 6 per week op boven bedoelde wijze in het weekprogramma inge voegd. Wij vertrouwen, dat Uwe Excellentie het bovenstaande in gunstige overweging zal nemen. ERNSTIG ALTO-ONGEVAL TE AMSTERDAM. Vanmorgen te ruim 5 uur heeft op de Weesperzijde bij de Kruislaan een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een Ford-auto is in botsing gekomen met een met melkbussen geladen vrachtauto. Beide wagens zijn door tot nu toe nog niet vastgestelde oorzaak met vrij groote snelheid op elkaar gereden. In den personenauto zaten twee mannen van ongeveer 23 jaar uit Hilversum. Beiden liepen vrij ernstige verwondingen op. Zij zijn naar het Onze Lieve Vrouwen- gasthuis vervoerd. De chauffeur van den melkwagen liep geen letsel op. Beide wagens zijn beschadigd, ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ GRONINGEN. Gisteravond omstreeks 1 uur werd een der deelnemers aan de Vaardigheidsrit, de heer H. G. Schuhmacher uit Amsterdam, nabij Zuidhorn door een anderen motorrijder aan gereden. Hij bekwam een ernstige hoofd wonde en werd in bewusteloozen toestand naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. ONDERZOEK NAAR RELLETJES TE MAASTRICHT. Ministerieel antwoord aan den heer Vliegen. In antwoord op de schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Vliegen in verband met het door de justitie in gesteld onderzoek naar de toedracht der ongeregeldheden te Maastricht in den avond van 16 October j.1. en naar het optreden van de politie bij die gelegen heid, deelt de minister van Justitie mede, dat de nadere correspondentie met den procureur-generaal te 's-Herto- genbosch over deze aangelegenheid wat langeren tijd heeft gevraagd, omdat naar aanleiding van den brief van den minister van 30 Januari aan de Tweede Kamer over deze affaire, meeningen en veronderstellingen zijn geuit, die op be paalde punten een aanvullend onder zoek wensohelijk deden schijnen. In verband daarmede heeft de advocaat- generaal ter plaatse nog nadere verhoo- ren gehouden. Het resultaat van een en ander heeft den minister kortelings be reikt. Zooals uit het onlangs gegeven ant woord op schriftelijke vragen van den heer Albarda blijkt zegt de minister Wasch de aangedane plaatsen met waun water en PurolMep en doe er dan wat Purol op; bi, vocht-afscheidende uitslag en eczema b°Y5"' dien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. dan verder - bestaat het voornemen dat te zijner tijd aan de Kamer gewordt van het aan het onderzoek ge geven gevolg en dat tevens nader wordt bezien het verzoek, om de stukken van het onderzoek ter griffie van de Kamer te doen nederleggen. Derhalve moet worden afgewacht totdat op grond van het nu kortelings nog aangevuld - onderzoek is beslist in hoeverre in dezen eenige maatregel moet worden bevor derd of genomen. Voor wat den minister van Justitie ne- treft heeft deze bereids bevorderd, dat de militaire justitie in behandeling neemt de vraag, of het opti eden van den politieman, die naar het onderzoek de doodelijke schoten heeft gelost, tot strafvervolging moet leiden. Voor het overige behoort de aangelegenheid, als immers betreffende de handhaving der openbare orde in de gemeente en dus naar de artt. 184 v.v. der Gemeentewet zaak van gemeentepolitie, meer tot het ressort van zijn ambtgenoot van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw. De minister heeft dan ook de stukken, na ontvangst van de resultaten van het aanvullend onderzoek, in handen van dien bewindsman gesteld. UIT EEN RAAM GEVALLEN. Gisternamiddag viel de 56-jarige echtge- noote van den heer C. J. van der Heuvel te Amersfoort bij het schoonmaken uit het zol derraam op straat. De vrouw was onmiddel lijk dood. DE WORTHREDERMARKE. Nadat Woensdag de Rhedermarkgenoo- ten den verkoop der heide aan de gemeen te hebben goedgekeurd, hebben gisteren de Worthredermarkgenooten ten aanzien van hun markegronden met zeer groote meer derheid hetzelfde besloten. Van alle openbare gebouwen in de ge meente Rheden wordt gevlagd. EEN ONTPLOFFING IN EEN GARAGE. Donderdagavond was de heer Maas aan den Zijlweg no. 9 te Haarlem in zijn garage bezig een chassisbalk te lasschen en ge bruikte daarbij een zoogenaamde veldsmid se. Deze gaf echter niet voldoende hitte, waarom de heer Maass een benzinelamp er bij haalde. Toen hij met het werk gereed was, zette hij de benzinelamp op den rand van de nog heete veldsmidse. Eenige oogen- blikken daarna ontplofte de lamp met een geweldigen slag. Vier personen die in de garage werkzaam waren, kregen vrij ernsti, ge brandwonden aan gezicht en handen. Een hunner kneusde bovendien zijn rechJ terarm. Drie hunner zijn in een ziekenhui, opgenomen. Hun toestand is op het oogen. blik niet gevaarlijk. De schade in de garag® is niet groot. WEDUWE EN HAAR ZOON MET EEN MES BEDREIGD. Gisteravond heeft zekere N. getracht d« weduwe L. en haar zoon te Heerlen van het leven te berooven. Hij begaf zich naar de woning der weduwe aan de Geerstraat en vernielde de ruiten, waarna hij een me, tro ken de vrouw met haar zoon bedreigde Laatstgenoemde greep een stuk ijzer, waar. mede hij den aanrander op het hoofd sloeg. De onverlaat verwijderde zich toen. De po litie heeft later N. gearresteerd en volgen, de Tel. zal hij vandaag ter beschikking van de justitie te Maastricht worden gesteld. DE KONINGIN-MOEDER TE HAARLEM. Gistermiddag heeft de koningin-moedt een bezoek gebracht aan het parkherstel lingsoord van het Roode Kruis en voorts aan het „Brederodeduin" te Bloemendaal. In het Parkherstellingsoord werd H. M verwelkomd door den commissaris der ko- ningin in de provincie Noordholland jhr. mr. dr. A. Roëll, den burgemeester van Haarlem en het bestuur van de afdeeling Haarlem van de vereeniging „Het Neder- landsch Roode Kruis". Op „Brederodeduin" werd de koningin moeder begroet door den burgemeester van Bloemendaal en door het dagelijksch be stuur van de vereeniging. Aan de volwassen, patiënten deelde H. M. een bouquet bloemen uit KORTE BERICHTEN. Op last van den officier van justitie L Rotterdam, is in het huis van bewaring al. hier opgesloten de 30-jarige I. van H., uit Schoonhoven, verdacht van een misdrijf tegen de zeden onder bedreiging met een revolver. De 7-jarige J. v. B., die op 21 Maart door een auto te Alphen aan den Rijn werd overreden, is in het academische ziekenhui, te Leiden overleden. Het 3-jarig zoontje van den heer B. Jansen, wonende aan den Rechteroosterwijk te Harderswijk is in een onbewaakt oogen blik in de haven van Harderwijk te water geraakt en verdronken. Minister Deckers bracht gistermiddag een bezoek aan de Dordrcchtsche patronen fabriek te Dordrecht. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. AM8TERDAM8C SI E II E E li lUMkungea pet «frwdlooze Uleiooa). Koers vao bedeo STAATSLEENINGEN. S 1918 4 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. <i i Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash Eig h *Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE v f i pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 560 290 - 118 141 118-J 15172 118-201 151'/, 119-21 142 152 52 3661/2 477'/a 366 8'/, 477-83 3691/, 370 485-7 75 1067® 417a 194 47*u 536 539 1 540-1 382 540 173 4121/2-3 412-4 I671/4 414 414-3/4 154 114 120 153J-4J 73/8 15414 11374 llftt' 36-i 38/,-i 36 180 384 413 .409 94i/, 3837, 413-1/, 407 9 380-27, 408 413 23»/4 60 23-| 617, Vorige koers 101 1726/6 1991 153f 559J 287i 1161/4 144 152i/4 54'/, 87 367 482'/, 75V, 1491 1077n 41V, 19515/IS 3217. 536 381 148 121 607,, 1731/4 162 102 393i/2 414 167 153l/o 114 185 122 7%e 381/4 36'/, 18J3/ 79 74 V, 95V4 384 416 4123/4 60 24Vb 1311/2 235 617/g orige koers 23/. pCt. heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt. Londen .111. Berlijn Parijs 1 Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL New-York Italië 1 Vorige koers 12.113/10 59.42'/. 9.751/, 34.767- 48.26 35.10 66.671/j 66.95 66.671/2 2.48>V,6 13.05 Koers op heden 11 uur 12.11 i/g 59.41 9.75V, 34.76 48.26 35.10 66.65 66.921,4 66.627, 2.4815/u 13.05

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10