De Firma DE LANGE DE MORAAZ SPAARLOKETTEN, Raitaraliscli Weerbericht. AGEHDA Onze Koloniën. Rechtszaken Pr-ovincBaa! nieuws SCHOORL. Luxe Verhuurïnrichting Prima 4- en 6-persoons wagens beschikbaar a 15 ct. per K.M. SPECIAAL ZIEKENVERVOER. Garage JAC. WWET, Telef. 572 Teief. 873. Ingezonden stukken Sport te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche klulsinrichtlng waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Luchtvaart Stadsnieuws I 1 l I* «I m «III i-iif i«1» Zaterdag 12 April. 7.30 uur, Cinema Americein: Atlanti geprolongeerd). Boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: De korporaal van Na poleon (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Victoria-Theater: le hoofdnum mer Haar bordpapieren minnaar, 2e hoofd nummer De struikroover (boven 14 jaar). 36 en 7.3010.30 bondshuisbazar N B. A. S. in de Tuinzaal Harmonie. Zondag 13 April. 2 uur, 4.30 uur en 7.30 uur in Cinema Americain voorstelling van Atlantic (gepro longeerd). Boven 18 jaar. Van 2 uur nam. af in A. B. T. doorloo pende voorstelling van De korporaal van Napoleon (voor eiken leeftijd). Van 2 uur nam. af in Victoria-Theater doorloopende voorstelling van le Haar bordpapieren minnaar en 2e. De struikroo ver (boven 14 jaar). 3—6 en 7.30—10.30 bondshuisbazar N B. A. S. in de Tuinzaal Harmonie. 8 uur, 't-Gulden Vlies, soirée liedertafel De Vereenigde Zangers. Maandag 14 April. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Haar Paradijs (comedie), hoofdrol Betty Bal four. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: le Haar bord papieren minnaar, 2e De struikroover (boven 14 jaar). 8 uur, De Unie, volkszangavond. DE AANSLAG OP M'EJ. BEKKERING E>e in verband met den moordaanslag op mej. Bekkering te Batavia gearresteerde ver dachte Ka.rim Bin Abdullah, die afkomstig is van Makassar, heeft Donderdagmorgen een volledige bekentenis afgelegd. INDISCHE IRRIGATIEWERKEN ALS VOORBEELD GENOMEN. De h^er L. Ch. Perrier, oud-inspecteur van het Suezkanaal, die in opdracht van de Fransche regeering advies uitbrengt inzake haven- en irrigatiewerken in Fransch Indo- China, maakt momenteel een reis over Java. THEE .OOGST IN NED.-INDIE. Verdere beperking. De vergaderingen, bijeengeroepen door dé Vereeniging van eigenaars van thee-onder nemingen in Ned.-Indië, welke gehouden zijn te Bancioeng en Batavia ter behandeling van de mogelijke samewerking met Britsche In dische theeplanters, ten behoeve van restric tie, konden zich baseeren op de inmiddels in gekomen inlichtingen uit Londen en Amster dam waarin melding werd gemaakt van het feit, dat reeds een volkomen overeenstem ming bereikt was. Het resultaat van het een en ander is, dat een verdere restrictie wordt ingevoerd var. ongeveer een millioen pond, waardoor thans de totale thee restrictie in Ned.-Indië ge bracht is op ongeveer 8.500.000 ponden. EEN NIET GESLOTEN BEWAAKTE OVERWEG. De rechtbank te Middelburg heeft gisteren in.hooger beroep den overwegwachter G. H S uit 's Heer Arendskerke, die den overweg r.iet tijdig sloot tot 25 boete subs. 25 da gen hechtenis veroordeeld. De kantonrechter te Goes had 100 boete subs. twee maanden hechtenis opgelegd. DE ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN GENEESKUNST. Voor den kantonrechter te Goes heeft gis termorgen weder terecht gestaan de z.g.n. Leidsche wonderdokter. Ditmaal werd hij vervolgd wegens het behandelen van iemand te IerSeke bij dezen aan huis. De eisch luidde 2 maal 300 boete subs. 2 maal 25 dagen hechtenis. Verdachte zweeg op alle hem gestelde vragen en dit was voor den kantonrechter aanleiding te bepalen, dat de zaak opnieuw aan de orde zal komen op 25 April om dan nog een getuige te hooren Nog stond terecht W. F. M., winkelier en magnetiseur te Vlissingen, aan wien ook on bevoegd uitoefenen der geneeskunst ten laste was gelegd. In één zaak luidde de eisch tweemaal 100 boete of 2 maal 5 dagen, in acht andere zaken eenmaal 100 of een maal 5 dagen. De kantonrechter veroordeelde hem telkens overeenkomstig den eisch dus tot totaa' f 1000 boete subs. 50 dagen hechtenis. DOOD DOOR SCHULD. Baldadigheid. De rechtbank te Winschoten deed gisteren uitspraak in de zaak tegen iemand, die te recht stond wegens het Verzaken van dood door schuld. Hij had n.1. een stuk kabeldraad over een bovengrondsche geleiding van het electrische net geworpen, waardoor twee dra den doorsmolten en een kindje, dat een dezer draden aanraakte, door den stroom werd gedood. De eisch luidde één jaar ge vangenisstraf Uitspraak een maand gevan- genisstraf met aftrek van preventief. HOORN. De Oranjevereniging heeft onder leiding van den heer Stumpel haar jaarvergadering gehouden in de Keizerskroon. De rekening over 1929 wees aan in ont vangsten 714.89, uitgaven 705.77, zoodat er een batig saldo wos, groot 9.12. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Tot bestuurslid in de vacature van Mevr. Pijper (wegens bedanken) werd gekozen de heer J. Sipkes. Hierna werden de programma's vastge steld voor de komende Oranjedagen. O. m. zal door het bestuur worden overwogen de mogelijkheid van het houden van een open luchtvoorstelling op het Doelenplein, zoo mogelijk met medewerking van verschillen de vercenigingen. Bij de rondvraag werd aangedrongen op het werven van nieuwe leden. Hierna sluiting. De Verceniging ,,De Ambachtsschool Hoorn en Omstreken" hield in de Roskam haar algemeene ledenvergadering onder lei ding van den heer Mr. G. J. Bisschop. Uit het jaarverslag bleek, dat in de be stuursvacature van den heer Kaay was ge kozen de heer Langereis. Op 31 December '29 bedroeg het ledental 98, waaronder 5 aangesloten vereenigingen. Op dien datum werd de school bezocht door 108 leerlingen. De controle-commissie adviseerde tot goedkeuring der rekening. De tekorten worden door Rijk en Gemeente gedekt. Hierna sluiting. Een bekend Hoornsch straattype, ze kere H. M., 83 jaar oud, en zeer doof, werc te Nibbixwoud aangereden, waarbij de on gelukkige een been brak. Na verbonden te zijn door Dr. Van Wesemael werd de ge troffene opgenomen in het St. Jans Gast huis alhier. Onze stad heeft in velerlei opzicht een gevoelig verlies geleden door het over lijden op zeer hoogen leeftijd van den heer P. J. Kroon, vroeger een bekende figuur op het gebied van den kaas-exporthandel. Ge durende het tijdvak van 1888 tot 1907 was de heer K. lid van den gemeenteraad. Bo vendien had hij zitting in de besturen van onderscheidene gemeentelijke instellingen Ongetwijfeld zullen deze instellingen zeer veel in den heer K. verliezen, die „in stilte" vele weldaden beweest, ook aan behoefti gen. De teraardebestelling op de gemeente begraafplaats geschiedde op verzoek van den afgestorvene in allen eenvoud. Toch was de belangstelling zeer groot Onder meer waren vertegenwoordigd het college van B. en W. dezer gemeente, re genten van het St. Pietershof, regenten der Rijkswerkinrichting, bestuurderen van de Nuts-spaarbank, tal van vrienden en beken den, en voorts leden van het personeel van Kroon's Kaas-exporthandel. Aan het graf werd niet gesproken. De oudste zoon be dankte voor de eer aan zijn vader bewezen WESTWOUD. De rekening over 1929 van de Banne „Oudijk" wijst aan in ontvangsten 11.153.77, in uitgaven 10.500.58, zoodat er een batig saldo is, groot 653.19. Tot voorzitter en hoofdingeland werden respectievelijk herkozen de heeren W. de Boer en J. Klaver. BROEK OP LANGENDIJK. Woensdag 16 April zal van wegens de afd. Langendijk van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis" de Emmabloemcollecte gehouden worden, een 40-tal jonge dames zullen op de vier dorpen, hu-is aan huis, de bloemetjes aanbieden. Waar aan den Langendijk nog veel voor de t. b. c.-betsrijding te doen is, wekken we de ingezetenen gaarne op allen een bloempje te koopen. BERGEN. Auto te water. Hedenmorgen ongeveer 11 uur had op den Bergerweg op 500 M. afstands van de Zui velfabriek „Wilheimina" in dé richtiti-» Alk maar een luxe auto waarin zich alleen de chauffeur bevond, door vastloopen van het stuur, te water gereden. De wielen waren on der water. Er hadden geen persoonlijke onge lukken plaats. Met behulp van een reddingswagen van de Nassaugarage is de auto weer op veiliger terrein lebracht. EGMOND AAN ZEE. De veldwachter als beschermheer van de linnenkast. Ieder kent wel den lompenkoopman, die tegen eenig speelgoed van geringe waarde lompen e.d. inruilt. Eenige dagen geleden verscheen ook alhier deze vriend der jeugd Immers van uit dé verte is de koopman reeds kenbaar aan het troepje kinderen, dat vo' verlangen uitkijkt naar de molentjes, toeters, enz. Met hun oogen hebben ze reeds hun keuze gedaan. Maar, ze mogen er niet aan komen. „Eerst wat vodden halen", zegt de koopman. Het kind snelt naar huis, opent de linnen kast van moeder, grijpt wat voor de hand ligt er, neemt met een blij gezicht het voor werp zijner keuze in ontvangst. Wat er dan meegenomen is, komt moeder eenige dagen later te weten. Dan volgt aan gifte bij de politie, die er dan ook niets meer aan doen kan, want de onbekende koopman is verdwenen. Zoo werd dezer dagen aangifte bij de poli tie gedaan, dat door zoo'n „kindervriend" was aangenomen twee stellen nieuw onder goed, ter waarde van 10 en dat het kind daarvoor had gekregen tien knikkers. Vrijdagmiddag verscheen weer zoo'n koop man op het dorp. Om aan deze ongeoorloof de opkooperij een einde te maken, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen R O., omdat hij zijn gekochte of ingeruilde goe deren niet had ingeschreven in het daarvoor Ijestemde register. Ook heeft de gemeente-veldwachter ten Bruggencate, geassisteerd door den rijks veldwachter Bergsma, alle goederen gecon troleerd en eenige stukken in beslag geno inen. Het is te hopen, dat streng wordt opgetre den tegen zulk soort kooplui opdat er aan deze manier van handelen spoedig een eind zal komen. in ontvangsten 347.72, in uitgaven 247.29, alzoo een batig saldo groot 100.43. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Plugboer, C. van der Meer en D. Spruit werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de op 8 Juli a s te houden jaarvergadering van den bond werd benoemd de heer B. Plugboer. Besloten werd in den a.s. zomer weder een uitstapje te ondernemen met de pensioenge rechtigden; de verdere rekening hiervan werd opgedragen aan het bestuur. De B.B.N. (Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland) heeft zich tot den ingenieur van weg en werken der Nederlandsche Spoorwegen gewend om vergunning te ver krijgen voor het plaatsen van een verkeers- spiegel bij den overweg nabij Schoorl. Voor auto's, kanende uit het dorp is de plaatsing daarvan van veel gewicht. Aangezien de plaats voor dien spiegel op het spoorwegter rein ligt, is toestemming van de spoorweg directie noodzakelijk. UITGEEST. Met ingang van 1 Mei a.s. zal er verande ring gebracht worden in het ophalen van het vuilnis langs de huizen. Geschiedde dit tot op het oogenblik tweemaal per week, thans heeft het gemeentebestuur besloten hierin verandering te brengen. Met ingang van 1 Mei a.s. tot 1 November a.s. zal het voortaan éénmaal per week plaats hebben en wel des Dinsdags. WARMENHUIZEN. De collecte, verkoop van de Emmabloem- ter bestrijding tuberculose zal plaats heb ben op 19 en 20 April door eenige dames, welke langs de huizen de bloempjes zullen aanbieden. NOORDSCHARWOUDE. In de vergadering van de afdeeling Noord- Scharwoude—Oudkarspel der V.A.R.A., wer den als afgevaardigden naar het demonstra tief congres a.s. Zondag in den Haag te hou den, gekozen de heeren Heijmans en Kwa- dijk. De heeren G. en J. Deutekom van de firma Vroegop, groenten-export, alhier, zijn op reis gegaan naar de Vereenigde Staten van Amerika. Wel een bewijs dat onze groenten-exporteurs trachten over de gehee- le wereld een afzetgebied te veroveren. tBuilen verantwuo: aetijkhetd van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de "edactie er mede instemt.) Den Weledelen heer Redacteur! Beleefd verzoek ik U plaatsing voor het volgende: Worden wij door de schoenmakers afge zet?was de uitroep welke ik mij voorstelde dat die door het publiek zou worden geuit bij het lezen der advertentie van de firma V. D. waarin zij annonceert dat zij in het vervolg schoenen zal repareeren voor prijzen ruim de helft minder dan bij den goeden re parateur moeten betaald worden. Als vakkundige roepen ik en velen mijner collega's U toe dat het onmogelijk is om op kleine patroon, die zijn vak verstaat, kan vooi die prijzen werken bij een achturigen arbeids dag? Of moet het zoo als vroeger dat de schoenmaker moet werken van 's morgens 0 tot 's avonds 10 uur of nog langer, om dan nog iets te kunnen verdienen? De thans genoemde prijzen zijn voor Ne derland een unicum enslaan het record van de vele verlaagde prijzen. Ik vind het bedroevend, nu allerwegen in Middenstandskringen gewerkt wordt om ook voor den schoenmaker betere resultaten van zijn arbeid te krijgen. Vraagt U de voor- mannen in de schoenenbranche,i clan zullen zij U zeggen, dat een minium prijs van 2.50 voor heerenzolen en hakken en dames dito j 2 heusch niet teveel is. Stel daar tegenover den prijs van genoemde firma arme schoenmaker. Doch of de fir ma daar veel succes van zal beleven betwij fel ik sterk. Ook het publiek kan bij goed- koope reparatie niet gebaat zijn. Met hoogachting, f onder rijkstoezicht gediplomeerd schoenher steller. (Het is hier weer de kwestie van het zich specialiseerend grootbedrijf, dat zich geleide lijk over het arbeidsveld van vele kleinere middenstanders uitbreidt. Wij betwijfelen of er aan deze maatschappelijke verschijnselen iets te veranderen zal zijn. Het lijkt ons het meest gewenscht, dat de betrokken midden standers deze vraagstukken maar in hun vakorganisaties naar voren brengen. Red. Alkm. Crt.) Biljarten. Een derde treffen tusschen Drost en v. d. Laan. Mochten vele biljartliefhebbers den wensch hebben geuit binnenkort een beslissings wedstrijd te mogen aanschouwen tusschen de professoren Drost en v. d. Laan, thans zal deze wensch in vervulling gaan en zal deze wedstrijd, waarmede zal worden uit gemaakt „wie de meester is", gehouden wor den op Dinsdag 15 April a.s. des avonds 8 uur in het café „du Passage" van den heer I T. Molenaar, Scharloo, alhier. Dat deze avond zal getuigen van groote spanning, zoowel voor beide spelers als voor de toeschouwers, die wederom in groo te getale aanwezig zullen zijn, behoeft geen betoog. Een dergelijke wedstrijd als deze, komt slechts zeer zelden voor. Alle biljartliefhebbers dus Dinsdagavond naar „du Passage". reëele wijze voor dergelijke prijzen schoenen goed te herstellen en daarom meende "ik met recht te protesteeren tegen de door genoemde ]:irma toegepaste practijk; de prijzen welke door den goeden schoenmaker worden bere kend kan hij tegenover elk verantwoorden als ioog noodig zoo te moeten zijn wil hij ten minste redelijk kunnen bestaan, het publiek weet ook wel dat schoenmakers die door het beoefenen van hun vak welgesteld zijn geworden niet te vinden zijn, wat toch wan neer zij zulke groote winsten maakten wel 'iet geval zijn moest. Doel van dit schrijven is dat ik het pu bliek aanraad zich niet door die prijzen te laten beïnvloeden, want dit is zeker, wil die fa. winst maken, dan moet dat gebeuren ten voste van het te verbruiken materiaal en ar- leidsloon ofwel, wil zij werkelijk prima grondstoffen gebruiken en redelijk loon be talen opdat zij goede arbeidskrachten kan krijgen, dan moet zij er geld op toegeven. In het eerste geval zijt u de dupe want U komt bedrogen uit en in het tweede geval steunt U een practijk welke m.i. van moreel standpunt o n e e r 1 ij k is omdat door di? gewraakte methode anderen (in dit geval de schoenmakers) hun brood wordt ontnomen en nu meen ik wel zooveel vertrouwen te mo gen hebben dat niemand daaraan zal willen meedoen. Hebt U dus een goeden schoenmaker, blijft aar dan bij, de zekerheid hebbend dat hij U zeker niet afzet maar alles zal doen om U voor uw geld prima waar te leveren. Met beleefden dank voor de plaatsing tec- een ik, Hoogachtend, W. N. VOORMAN, gedipl. schoenhersteller OUDE NIEDORP. Vrijdagmiddag brak er een felle brand uit in het café van den heer J. Brouwer te 't Veid in deze gemeente. De brandspuit die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen dat het café met den geheelen inboedel verloren ging. De belendende perceelen wist men met moei te te behouden. Door de gemeente N.Niedorp werd hulp verleend door een slang op dc waterleiding te plaatsen. Oorzaak "van den brand onbekend. Alles was verzekerd. SGHERMERH9BN. De afdeeling Shermerhorn van den bond voor staatspensionneering hield Donderdag 10 dezer hare jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer J. de Groot. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan dat de afdeeling 197 leden telt. De -oOanincr van dfifl eepnuiginej&ter was £rpot«zerk geleverd kan worden. Welk° cezef of DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR ZWITSERLAND. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen te 8 uur gestart onder commando van kapitein Lehmann voor zijn eerste pas- sagiersvlucht voor dit seizoen naar Zwit serland. Aanboord bevinden zich 43 passagiers, o.w. twee vertegenwoordigers van het rij'ks- verkeersministerie. Kapitein Lehmann deelde mede, dat het luchtschip voornamelijk de Zwitsersche ste den zal bezoeken, aangezien het zicht niet best is. Volgens het voorloopig plan zal gevlogen worden over Zürich, öenève, Basel, Luzern en Bern. GESLAAGD. Mej. A. M. de Lange, van hier, is aan de universiteit te Leiden geslaagd voor het can- didaatsexamen rechtsgeleerdheid Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek aan U om onderstaande te willen plaatsen. Bij voorbaat mijn dank. HET GROOTKAPITAAL" WERPT ZICH OP HET KLEINBEDRIJF. Met eènige verbazing heb ik de bekendma king van de firma Vroom Dreesmann gele zen, dat zij aan hare zaak (op verzoek van hare clientèle) een schoenrep.-inrichting heeft verbonden met prijzen voor heerenzolen en hakken 1.37% en dito dames 0.97 alles prima kwaliteit. Het laatste juist trek ik in twijfel. Als deskundige op dit gebied durf ik zeggen dat er voor die prijzen geen goed VOLKSZANGAVOND NED. VER VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Maandagavond a.s. in „De Unie" geeft bovengenoemde vereeniging haar zevenden zangavond tot sluiting van het seizoen Voor dezen avond heeft het bestuur een uitgebreid programma samengesteld, waar op naast den volkszang onder de beproefde leiding van den heer K. Sixma voorkomen* declamatie door den heer E. Prins, zan<* door mevr. J. Priester en cellovoördraclit door den heer H. F. Dorgelo. De namen van medewerksters en mede werkers waarborgen een genotvollen avond zoodat het bestuur rekent op een volle zaal' Het parool voor Maandagavond luidt dus Allen op naar de Unie. BONDSHUISBAZAR VAN DEN N. B. A. S. Het is begrijpelijk dat een vereeniging zich een bondshuis wenscht en het is nog begrijpelijker dat een vereeniging van jonge menschen als de N. B. A. S. zich op een ze ker tijdstip een bondshuis tot doel stelt. Maar wat zou men met het bondshuis moe ten doen. het uitsluitend voor bondswerk naar waarnemingen, verricht in den moige, van 12 April. s,-r Medegedeeld door het Kon. Nederl. MPt Instituut te De Bildt. met> Hoogste barometerstand 761.9 te Laco. fULaagste barometerstand 738.7 te Seidis fjord. Verwachting, geldig tot den avond van n April Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Wesfe lijke wind; meest zwaar bewolkt tot betrof ken; waarschijnlijk eenige regen; zacht*, des nachts; overdag weinig verandering L temperatuur. 8 bestemmen? De N. B. A. S-, haar idealist?* sche strekking getrouw, besloot zijn bonds! huis voor de geheele Nederlandsche laren van nut te maken. En nu in de laatste jarl, het tekort aan jeugdherbergen in ons lan(j steeds meer wordt gevoeld, is men er to« gekomen om het bondshuis ook als jeugd, herberg open te stellen. In den zomer van het vorig jaar werd met het bouwen begonnen; N. B. A. S.-sers zelf namen de spa ter hand, metselden de mu. ren, zaagden en schaafden de balken slechts bijgestaan door een paar vaklui. Voor zooiets is echter geld noodig. T„ Augustus van het vorige jaar had men daar toe 3500 bij elkaar gebracht, welk bedrag thans tot bijna 8000 gulden is uitgegroeid Nog echter niet genoeg, en aangemoedigd door het succes van een bazar van de Rot. terdamsche afdeeling, besloot ook dc afd" Alkmaar van de N. B. A. S. een bazar te' houden ten bate van de bondshuisstichting Met dc zorgvuldige voorbereiding en orgai nisatie gingen anderhalve maand heen* ouders en leeraren, firma's die de jeugdbed weging sympathiek gestemd waren, zij allen verleenden hun medewerking. En het resul taat mag er zijn. In de met palmen versier de tuinzaal van de „Harmonie", is de bazar ondergebracht, die direct een prettigen in- tiemen indruk maakt. Naast het buffet ij een voedselstand aangebracht, waar pinda- kaas en marmelades verkocht worden. In het midden bevindt zich een frutistalietje, waar de liefhebbers van vruchten hun hart kunnen ophalen. Het boekenstandje bevat nehalve moderne literatuur, ook veel pro- paganda-materiaal. Een kameraad uit Am- sterdam droeg zorg voor een bloemenafdee- ling. Een keurige fotografie-stand met een uitgebreide collectie beslaat een groot gt- deelte van den rechter zijwand, terwijl d* achterwand geheel wordt ingenomen door den eigenwerk-stand. Hier treft men een groote verscheidenheid van artikelen aan, zooals chabloneerwerk, kussens, slaapzak ken, handwerkartikelen, lampjes, vlecht- werk van raffia en pitriet, enz. enz. Ook valt den bezoeker direct de tent die zich in de zaal bevindt op. Het oorspronkelijke plan was om deze tent als prijs aan een ver loting te verbinden, maar doordat de ver gunning hiervoor jammer genoeg niet ver- leend werd, kon dit geen doorgang vinden. We twijfelen niet of velen zullen heden of morgen een bezoek brengen aan dezen N. B. A. S. bazar, en we hopen èn voor het bestuur, dat den bazar organiseerde, èn voor de Nederlandsche jeugdbeweging, da' hij een succes mag worden. OPENING NIEUW INGERICHTE ZAAK. De Goedkoope Bazar van den heel J. A. Ph. Strikkers v.h. N. Zomerdijk opent hedenmiddag een nieuw inge richte zaak in galanterieën, speelgoe deren enz. Door het uitbreken van een achter den winkel gelegen kantoor en keuken, werd -deze aanmerkelijk vergroot, ter wijl tevens nog ruimte beschikbaar bleef voor magazijn. Hierdoor kon d» winkel meer aan zijn bestemming n.1. het uitstallen van diverse artikelen, vol* doen, daar voorheen te veel ruimte voor opslagplaats in beslag werd genomen Men krijgt thans van de aanwezige ar tikelen een beter overzicht, terwijl de sorteering aanmerkelijk werd uitge breid. Voor betere, moderne verlichting var winkel en 'étalages is zorg gedragen. Het ligt in de bedoeling geleidelijk de sorteering nog te vergrooten en ook ae betere soorten tegen lage prijzen te gaan verkoopen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 April is de apotheek van den heer H. J. F. Wanna, Ritsèvoort 5, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopen» is, wordt gedurende de daarop volgend* week de nachtdienst waargenomen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers, geopend van 91 en van 1—' uur. Des Zaterdags van 9—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 en Maan- dag" en Donderdagavond van 7—8 uur. De directeur van Bovengenoemden dienw maakt bekend dat heden de navolgende werk zoekenden zijn ingeschreven: 1 leerl. auto monteur, 1 bakker, 2 bankwerkers, 1 Beton werker, 2 bloemisten, 3 chauffeurs, 1 drukke^ 8 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 1 ketel- maker, 2 loodgieters, 3 opperlieden, 6 Pali' huisknechts, 1 reiziger, 1 schoenmaker, sigarenmakers, 1 sorteerder, 1 kistenplakkef- 1 stoker, 1 tabakswerker, 3 timmerlieden, tuinlieden, 46 losse arbieders. Geplaatst: 2 grondwerkers, 1 boekbinde i 2 timmerlieden, 9 losse arbeiders. Alkmaar, 12 April 1930. De directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL- LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrip' gen en andere voertuigen te 7.22 uur l*1* op.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2