Raitarafiseli Weerbericht. AGENDA Binnenland Rechtszaken lAHBAl Luxe Verhuur in richting Garage JAC. WIET, Sport Kerk en school Stadsnieuws Prima 4- en 6-persoons wagens beschikbaar a 15 ct. per K.M. SPECIAAL ZIEKENVERVOER. Telef. 572 - Telef. 873. dei Hf Woensdag 16 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar Paradijs (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theaterle Haar bord papieren minnaar en 2e. De Struikroover (boven 14 jaar). 1 8 uur, Central, Bijbelbespreking. 8.30 uur, Stadhuis, vergadering afd. Alk maar e.o. Ned. Roode Kruis. Donderdag 17 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Atlantic (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Haar Paradijs (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria-Theater: le Haar bord papieren minnaar en 2e. De struikroover (bo ven 14 jaar). 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer J. Sevensma. Maandag 21 April, 2e Paaschdag. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering door het gezelschap Schakels en Gosschalk van „Rose Marie". Woensdag 23 April. Beemster, veemarkt. VERJAARDAG PRINS HENDRIK. Wordt op 30 April gevierd. In verband met het feit, dat prins Hen drik op zijn verjaardag, 19 April, nog met zijn zuster, de groothertogin van Olden- Iburg, in het buitenland vertoeft, wordt de verjaardag tegelijk met dien van prinses Jtf- liana op 30 April gevierd. Daarom wordt in overweging gegeven aan hen, die hun gelukwenschen op eeniger- lei wijze wenschen aan te bieden, deze wen- Bchen tot uiting te brengen op 30 April in plaats van op 19 April. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN SCHOONMOEDER. Een beurtschipper uit N.-Amsterdam, die Verdacht wordt van poging tot doodslag op zijn schoonmoeder, is te Assen in arrest ge steld. 1 MEI-VIERING TE AMSTERDAM. De carillons zullen niet bespeeld worden. Door de soc.-democratische wethouders fs in het college van B. en W. een aanvrage van het 1 Mei-comité uit de moderne arbei dersbeweging verdedigd, om op den eersten Mei ter eere van dien arbeidersfeestdag de carillons der stad te doen bespelen. De meerderheid van het college heeft op het verzoek afwijzend beschikt. Naar aanleiding daarvan zal in de eerst volgende raadszitting van soc. democrati sche zijde over die weigering worden geïn terpelleerd. PETER STUYVESANT'S ZWAARD. Een herinnering aan de gouden eeuw. Naar uit New York wordt medegedeeld, heeft-het museum der stad New-York van een afstammeling van Peter Stuyvesant diens zwaard met houten greep, in een lederen scheede, ten geschenke ontvangen. Peter Stuyvesant moest, onvoldoende ge steund, in 1664 Nieuw-Amsterdam (het te genwoordige New-York) aan de Engelschen overgeven. EEN PROVINCIALE ZEEUWSCHE BRANDWEER. Tn de vergaderzaal der Provinciale Staten fan Zeeland zijn Maandag bijeengekomen vertegenwoordigers van de gemeenten in Zeeland, die besloten hebben toe te treden tot een Provincialen Brandweerbond. De commissaris der Koningin, jhr. mr. J W. Quarles van Ufford, verwelkomde hen en uitte zijn vreugde over de groote belang stelling. Van de 109 Zeeuwsche gemeenten hebben 83 zich bereid verklaard toe te tre den; 21 hebben geweigerd en 5 moeten nog beslissen. De bedoeling is 6 afdeelingen te stichten en wel Walcheren; Noord- en Zuid Beveland; Schouwen en Duiveland; Tholen en St. Philipsland; West-Zeeuwsch-Vlaande- ren en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij acclamatie werd besloten tot het stich ten van een bond. Na vaststelling van de statuten, waarbij o.a. bepaald wordt, dat de vereeniging ge vestigd is te Middelburg en een onderdeel vormt van de Kon. Ned. brandweervereni ging, werd tot voorzitter van het algemeen bestuur bij acclamatie gekozen de heer C. A. Hajenius, burgemeester van Goes. Namens de provincie neemt zitting de heer dr. L. J. A. van der Harst, chef hoofdcommies ter provinciale griffie. DE CHRISTELIJKE BOND VAN BELASTINGAMBTENAREN. Zilveren jubileum. De Chr. bond van belastingambtenaren te 'Amsterdam vierde zijn 25-jarig jubileum Dindagmorgen is het hoofdbestuur officieel ten stadhuize te Amsterdam ontvangen door het gemeentebestuur. 's Middags hebben bestuur en leden van den bond een boottocht gemaakt door het ha vengebied van Amsterdam, welke boottocht was aangeboden door het gemeentebestuur van Amsterdam. In den namiddag heeft het hoofdbestuur yan den Bond receptie gehouden in een der zalen van het A. M. V. J.-gebouw. Deze receptie was druk bezocht. De receptiezaal was versierd met de talrij ke bloemenstukken, die den jubileerenden Bond zijn vereerd. Des avonds heeft in de groote zaal van het A. M. V. J.-Gebouw een feestavond plaats gehad, waarin ds. K. J. van Smeden een rede neeft gehouden over „Aanwijzing en afdee- ling". De feestavond werd door zang en mu ziek opgeluisterd. De jubileerde Bond kwam gistermorgen in het Gebouw van de A. M. V. J. in vergade ring bijeen. Nadat de bijeenkomst met gebed en schrift lezing was geopend, sprak de Bonds-voorzit- ter, de heer G. Kooijman, de openingsrede uit Spr. heette alle aanwezigen welkom en stond stil bij het 25-jarig bestaan van den Bond. Hij herinnerde er aan, hoe nu 25 jaar ge leden, n.1. 26 Dec. 1904, enkele ambtenaren van verschillende richtingen naar Amster dam trokken om daar met meerderen uit Am sterdam te beraadslagen over de stichting van een Bond van Chr. Belastingambtena ren, behoorende tot het z.g. actief personeel. De propaganda voor organisatie naar be ginsel is voortgezet en langzamerhand heeft ook deze strooming meer ingang gevonden. Na de „vergissing" van Troelstra nam de Bond sterk in ledental toe en de reactie, die op de ledentoename in andere bonden is ge volgd, is hier uitgebleven. Elk jaar bleef de groei aanhouden en thans is het ledental tot 1300 gestegen. Vervolgens wees spr. er op, hoe ook op het gebied der behartiging van de stoffelijke be langen belangrijke resultaten zijn herijkt, speciaal op hetgeen in deze in de laatste jaar is geschied. UITREIKING RAMAER-MEDAILLE. In de collegezaal van prof. K. H. Bouman in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam zal Zaterdag 19 April de Ramaer-medaille worden uitgereikt aan dr. H. de Jong en dr. H. C. Rümke, beiden zenuwarts te Amster dam. Deze uitreiking heeft sinds 1920 om de vijf jaar plaats ter bekroning van die Nederlan ders, die in dit tijdsverloop het beste weten schappelijk werk hebben verricht op het ge bied der psychiatrie en neurologie. HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS. Door de Algemeene Winkeliers Vereeni ging te Amsterdam werd dezer dagen om trent het geven van den vrijen dag in weken, waarin feestdagen vallen, aan den Konink lijken Nederlandschen Middenstandsbond medegedeeld, dat het Hoofd van de Ar beidsinspectie te Amsterdam zijn goedkeu ring eraan heeft gehecht, dat tijdelijke wijzi gingen ter kennis worden gebracht door in zending van een schriftelijke mededeeling in briefvorm, waarin dan moet zijn aange teekend voor welke personen (allen met na me te noemen) deze tijdelijke verandering feldt en niet door middel van een nieuwe ar- eidslijst. Deze faciliteit zou de zaak ongetwijfeld minder omslachtig maken. Indien men dus voornemens is om op Goeden Vrijdag (den geheelen of halven dag) en op Paaschmaan dag de zaak te sluiten, dan kan door kennis geving aan het hoofd van de arbeidsinspectie bereikt worden, dat in die beide weken vooi de rest van dien tijd het personeel geheel compleet ter beschikking is. Het Bondsbureau heeft zich naar aanlei ding van deze belangrijke mededeeling schriftelijk gewend tot den directeur-generaal van den arbeid, waarin hem het verzoek werd gedaan er toe mede te werken, dat de be treffende regeling voor het geheele land kan worden ingevoerd. De directeur van den arbeid heeft op dit schrijven geantwoord, dat door hem aan den minister is voorgesteld, krachtens het 14e lid van art. 68 in de Staatscourant een besluit uit te vaardigen, krachtens hetwelk de win keliers de vrijheid krijgen, terzake den hal ven vrijen dag in de weken, waarin Goede Vrijdag, 2e Paaschdag, Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag vallen, af te wijken van de arbeidslijst in dier voege, dat de meer be doelde halve vrije dag kan samenvallen met een der genoemde vier feestdagen en voorts onder bepaling, dat met eenvoudige ophan ging eener zoodanige verklaring naast de arbeidslijst kan worden volstaan. De Staatscourant van 14 April j.1. bevat zoodanige Ministerieele beschikking. Aan de bezwaren is dus tegemoet gekomen. Op het geschrift moeten de naam van den betrokken arbeider en de feestdag, waarop deze rege ling wordt toegepast, worden vermeld met inkt. OVERWERKVERGUNNINGEN VOOR GROSSIERDERÏJEN. Door den Nederlandschen Grossiersbond te Amsterdam werd de bemiddeling van het Bureau van den Koninklijken Nederland schen Middenstandsbond ingeroepen, ln ver band met het weigeren van overwerkvergun ningen aan grossierderijen annex winkel door sommige districtshoofden der arbeids inspectie. Dergelijke zaken vallen onder het werktijdenbesluit voor winkels en zouden in hun bedrijf groote moeilükheden ondervin den, indien de arbeidstijd, welke door de feestdagen wordt gemist, op andere dagen der week niet zou mogen worden ingehaald De bevoorrading van de detailzaken zou daardoor spaak loopen. Het Bureau van den Kon -Ned. Midden standsbond heeft zich onverwijld gewend tot den directeur-generaal van den arbeid, die besliste, dat in het algemeen zoodanige over- weekproductie van het bedrijf door het be- dagen moeten worden verleend, indien de weeknroductie van heti bedriif door het be schikbare aantal arbeiders niet anders kan worden bereikt dan door verlenging van den arbeidsduur. Echter zal zoo'n overwerkvergunning tot een door het districtshoofd te bepalen maxi mum (niet hooger dan 62 uur per week) al leen gelden voor het grossierderij-personeel. EEN BUSDIENST ZONDER VERGUNNING Het Tweede Kamerlid Van Braambeek heeft aan den minister van justitie de volgende vra gen gesteld: Is den minister van justitie bekend, dat de heer S. W. Veltman, te Drachten, dagelijks, behalve Zondags, een autobusdienst onder houdt tusschen Drachten en Leeuwarden, over Oudega, Garijp, Bergum en Harderijp, alsof de daarvoor benöodigde vergunning ware verleend, ondanks het feit, dat de Kroon tot tweemaal toe de vergunning voor het ge deelte HardegarijpLeeuwarden van dezen dienst in hooger beroep heeft geweigerd? Is den minister bekend, dat een" verzoek aan den procureur-generaal bij het gerechts hof te Leeuwarden, op 3 Februari 1930 door de Nederlandsche Tramweg-Maatschappij in gezonden, om tegen dezen onwettigen toe stand op te treden, geen enkel gevolg heeft gehad Is de minister bereid, opdracht te geven aan dezen procureur-generaal, om het noo- dige te doen tot het doen naleven van de bepalingen der Wet oo de Openbare Middelen van Vervoer? NIEUW STADHUIS TE ENSCHEDE. Gistermiddag is aanbesteed de bouw van een nieuw stadhuis te Enschede. Voor het bouwwerk was laagste- inschrijver de heer J. van Egteren te Enschedé met 696,420; voor het schilderwerk de heer J- Misset te Hilversum met 47.550. Voor het gewapend beton-werk, hetwelk onderhands werd aan besteed, waren de laagste inschrijvers de heeren Van Waning Co. te Amsterdam met 141.520 DE DOODSLAG TE EINDHOVEN. Omtrent den doodslag te Eindhoven, Zon dagavond aan de Tongeresche straat ge pleegd, wordt gemeld, dat de verdachte A. B. gisteravond na met de getuigen te zijn ge confronteerd heeft bekend, dat hij Smits met een mes heeft doodgestoken. Waar hij het mes heeft gelaten, weet hij niet meer, daar hij het onderweg heeft weggeworpen. HET UIT LAREN VERDWENEN SCHOOLKIND. Alle nasporingen vruchteloos. Men zal zich herinneren, dat in November 1929 te Laren een 8-jarig meisje tijdens het speelkwartier van een der scholen door haar moeder, mevrouw S., die gescheiden van haar man leefde, per auto is geschaakt en naar Schiphol is vervoerd. Vandaar zijn moeder en kind per vliegmachine naar Parijs ver trokken. De heer S. heeft sindsdien nasponngen gedaan en ook de Duitsche politie in de zaak gemoeid, daar een spoor naar Duitschlan-i leidde. Ook te Parijs is het onderzoek naar de verblijfplaats van de moeder en het kind voortgezet. Een Havas-telegram meldt thans, dat men de verblijfplaats van de moeder te Parijs heeft weten op te sporen, maar dat de moeder sedert begin April is verdwenen. Ook van het geschaakte meisje is geen spoor gevonden. BRANDEN. De brandweer mocht geen water geven en keek nu toe. Gisternacht is het café Vegter bij Peizer- made afgebrand. De Groningsche brand weer, die was opgeroepen, bepaalde zich tot kijken, omdat ze geen water mocht geven. De brandweer van Peize kwam niet. Met em mers water wisten buren een nabijgelegen KXompenfabriek verwoest. Vannacht ontstond brand in de klompen- fabriek van de firma van Ooijen te Beneden- Leeuwen (Geld.). Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de geheele fabriek weldra in lichte laaie stond. De aan dé achterzijde gelegen landbouwerswoning van van S. werd mede een prooi der vlammen. Een aantal oude landbouwwerktuigen en de klompenmachine werden totaal vernield Enkele kalveren, varkens, honden en kippen kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. ZANGVOGELS. Massavangst en uitvoer. Blijkens het verslag van het „Uitvoerend Comité tot opheffing van de vangst van be schermde inlandsche vogels" over het tijd vak Juni 1926December 1929 waren de totale uitvoercijfers van zangvogels volgens opgave van den Minister van Binneniand sche Zaken en Landbouw voor 1928 en 1929 naar schatting resp. 21.000 en 20.000. Het wordt als merkwaardig geconstateerd, dat het officieele cijfer over het najaar van 1928, -betrekking hebbende o,p ten minste zes uit- voerkantoren (Beek, Venlo, Nijmegen-Kra nenburg, Kerkrade, Vaals en Oldenzaal), bijna 1500 lager is dan het door het Comité gepubliceerde cijfer over drie stations (Beek, Venlo en Nijmegen-Kranenburg: 22.435 zangvogels), waarvan de juistheid door niemand is aangevochten. Uit het oog moet niet worden verloren, al dus het verslag, dat het aantal in werkelijk heid uit de natuur gestolen zangertj.3 vele malen grooter is dan deze cijfers aanv zen. Van bevoegde Duitsche zijde werd het aan tal alleen in de grensstreek (Limburg—Gel derland) buitgemaakte zangvogels voor het najaar 1928 geschat op 70.000 De jaarlijk- sche vangst in België (spreeuwen, lijsters en leeuweriken inbegrepen) loopt volgens on derzoek in de millioenen. Dat er geen inconsequentie schuilt in een optreden, dat wel een uitvoerverbod wenscht, maar niet ageert tegen de massavangst zelve, zou het Comité niet gaarne willen beweren Het euvel schuilt niet zoozeer in den uitvoer van een groot aantal vogels, als wel in de vangst, in het berooven van de natuur. Een uitvoerbod alleen zou slechts een overvoerde binneniandsche markt tengevolge hebben, maar er zou geen vogel minder om worden gevangen. Het behoud van de vogels als al gemeen cultureel belang, in 't bijzonder ook voor land-, tuin- eri boschbouw, behoort vol gens het verslag te gaan boven het particu liere belang van vinkers en handelaren in zangvogels en de sportieve liefhebberij van een zeer kleine groep ingezetenen. KORTE BERICHTEN. Verschenen is het verslag van het afdee- lingsonderzoek van de Tweede Kamer in zake het wetsontwerp tot herziening van de Gemeentewet, met een antwoordnota van den minister van binneniandsche zaken en land bouw en een gewijzigd ontwerp. Te Biervliet is het lijk aangespoeld van de vrouw van den schipper van den Bel gischen lichter Kuna, welk schip op 6 dezer bij een aanvaring op de Schelde is gezonken. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Wilhelmina Cornelis Wyandus z. v. Wy nandus Baars en Anna Benning. OVERLEDEN: Jannetje Loef wed. Cornelis de Jong 94 jaar. Catharina Maria Pauw, gehuwd met Willem Kok 29 jaar. KANTONGERECHT ALKMAAR. SCHRIFTELIJK VONNIS. De heer Adrianus Louwe, hoenderpark houder te Bergen, werd heden bij schriftelijk vonnis ontslagén van alle rechtsvervolging ter zake overtreding der gemeentelijke bouw verordening, op grond dat deze verordening door den kantonrechter niet verbindbaai werd verklaard. Het betreft hier de geruchtmakende kwes tie over de dekking van een broedcentrale met eternietplateji, terwijl roode pannen wa- ren voorgeschreven. Voetbal. H. B. S.-tournooi te Alkmaar. Morgen (Donderdag) zal het sportterrein wel heeiemaal in het teeken van de voetbal sport staan. Den geheelen dag toch door worden verschillende wedstrijden gespeeld, dank zij het H. B. S.-tournooi, dat morgen gehouden wordt. Aan dit tournooi nemen deel de elftallen van de H. B. S.-en te Helder, Enkhuizen, Hoorn, Purmerend en Alkmaar. De eerste prijs is een wis$elbeker, die het vorig jaar door den Helder gewonnen is. Thans zullen de andere elftallen trachten, het „dingske" te veroveren. We verwachten een geweldige drukte van H. B. S.-leerlingen, die natuurlijk niet moede zullen worden hun eigen ploegen aan te moedigen! Hopen we op een zonnigen, vroo- lijken dag, dan zet de vacantie op alle ma nieren dus goed in! Alcmaria—Blauw Wit. Zondag, le Paaschdag, krijgt Alkmaat een mooie gelegenheid, de kampioenen van afd. II der eerste klasse, het Amsterdamsche Blauw-Wit, in actie te zien. Deze populaire Amsterdamsche club moet n.1. voor den K. N. V. B.-beker tegen Alcmaria strijden. Oorspronkelijk was de wedstrijd vastge steld op 2den Paaschdag, maar aangezien op dien dag de motorraces worden gehouden, vindt de ontmoeting den eersten Paaschdag plaats. Het belooft een spannende strijd te worden en een kleine overwinning voor Alcmaria achten we niet uitgesloten. En Blauw-Wit henut deze gelegenheid graag, om in vorm te blijven voor de compe titie om den eeretitel. Het zal Zondag zeker vol loopen op het Sportpark en we verwachten een spannènden strijd van twee ploegen, die werkelijk „voet ballen". Ds. Bouma te Dirkshorn heeft beroep ontvangen van de geref. kerk te Schildwol- de (Gr.) Aan de technische hoogeschool te Delft slaagde heden voor het ex. voor werktuig kundig ingenieur de heer H. C. de Boer te Den Helder. OUDERAVOND DER GEM. SCHOOL No. 4 (KEETKOLK). op Dinsdag 15 April. Bij de opening heette het hoofd der school, de heer Lutterot, de aanwezigen van harte welkom en drukte er zijn voldoening over uit, dat ruim 50 ouders aan den oproep der commissie hadden gehoor gegeven! Na voorlezing der notulen bracht de se cretaris verslag uit van een vergadering, waarin de wederoprichting van een centrale oudercommissie was besproken. Mej. S. Wiglama verkreeg thans het woord en gaf op boeiende wijze haar indrukken weer van het Amerikaansche leven en in 't bijzonder van de schoolorganisatie, welke zij gedurende haar halfjaarlijksch verblijf in Amerika had opgedaan. Met groote aan dacht volgde de vergadering het gesprokene, hetgeen vooral naar voren kwam bij de ge legenheid tot stellen van vragen, die na het ronddienen der thee werd geboden. Tijdens de pauze bezichtigden vele der aanwezigen het figuurzaagwerk, dat onder Jeiding van den heer Langhorst door de leerlingen der vijfde klasse was uitgevoerd. Na gehouden rondvraag, waarbij één der ouders den dank der verg. aan het perso neel der school en de oudercommissie over bracht, sloot de voorzitter dezen uitstekend geslaagden ouderavond. EERSTE BLOEMEN- EN POTPLANTENVEILING. Hedenmorgen heeft in het gebouw van d-3 Exportveiling aan den Helderscheweg de eerste bloemen- en potplantenveiling plaats gehad, waarvoor de belangstelling niet slecht mag genoemd worden. De heer Mak opende met een enkel woord deze eerste veiling. Spr. wees erop, dat de tuinders reeds ge- ruimen tijd met een zekere verwachting had den uitgezien naar een bloemenveiling, doch voor een veiling als zoodanig, dus enkel bloemenveiling, was hier nog geen voldoen de aanvoer. De wenschelijkheid om tot het doel, het stichten van een bloemenveiling, te geraken is meermalen in de N. V. besproken en men heeft ten slotte doorgezet. Spreker herinnerde aan de verleden jaar ge houden bloemenveiling, doch het erg ste hierbij was, aldus de heer Mak, dat de bloemisten-patroons, de personen die er d" meeste belangstelling voor behoorden t" hebben, hier niet aanwezig waren, daar zij wellicht de noodzakelijkheid er niet van inza gen of om andere redenen zich niet bij de veiling wilden aansluiten. Zij zijn echter van deze gedachte terug gekomen en hebben verzocht met de N. v! samen te werken, en zijn, aldus spr., met open armen ontvangen. Niet alleen voor de bloemisten is deze vei ling groeit en bloeit, zullen ook deze zich wel ook voor de tuinders, daar zij nu een afzet gebied voor hun producten hebben gekregen. Doch dit alles zal moeilijkheden opleve ren, niet alleen gewone, maar enorme andere, naar waarnemingen, verricht in den morge» van 16 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Laagste barometerstand 746.8 te Berlijn. Verwachting, geldig tot den avond van 17 AlMatige tot krachtige, Noordelijke tot Wes. telijke wind; meest zwaar bewolkt; waar schijnlijk eenige regen; iets kouder des nachts; overdag weinig verandering in tem peratuur. tja die nu nog niet voorzien zijn. Er moeten eenige pioniers zijn, die deze aandurven en volhouden; zij worden door anderen in Ze. keren zin veracht, doch als eenmaal de vei- ling roeit en bloeit, zullen ook deze zich wel komen aansluiten. In dit verband wees spr op de groote moeilijkheden, die de Export veiling in den aanvang heeft ondervonden en nu te boven is gekomen. Spr. uitte vervolgens den wensch dat de pers haar medewerking zou willen verlee- nen, om de aandacht der koopers en aan voerders op de veiling te vestigen, waarna een aanvang werd gemaakt met het veilen. n„ nrü7pn waren als volgt: Sonalen 10 ct., Mesem Brianti 7 ct., Bego nia's 11 ct., Asperages 13 ct., Cineraria's 1 ct., Primula 30 ct., Spirea 38 ct., Africa- nen 4 ct., Asperages Springeri 14 ct., idem 17., Blauwe druiven 14 ct., Hyacinthen rood 8 ct., idem wit 4 ct., idem blauw 23 ct Muurbloemen 11 ct., Papaver 18 ct., Phlox 3 ct., Anemonen 13 ct., Rozen Columbia i> ct., idem Ophelia 6 ct., idem geel 4 ct., Nar cissen 7 ct. Na afloop deelde de heer Mak nog med» dat geveild zal worden 3 maal per week, te weten Maandag, Woensdag en Vrijdag. ROSE MARIE. Na de triomfen, welke deze succes revut operette in Amsterdam, Rotterdam en ande re hoofdsteden des lands beleefd heeft, zal ook in Alkmaar en wel op den 2en Paasch dag des avonds 8 uur in „Het Gulden Vlies" door het gezelschap Schakels en Gosschalk van „Rose Marie" een uitstekende opvoering worden gegeven. Het succes van Rose Marie is zoowel in Amerika als Europa heel groot geweest. Voor geen enkele andere revue-operette was zooveel belangstelling. Het gezelschap Schakels en Gosschalk dat. tot Paschen het nieuwe theater Collos- seum in Rotterdam (Feijenoord) bespeelt, is daar nu reeds voor de derde maal met een serie voorstellingen van „Rose Marie". Dit zegt al voldoende, te meer waar de voorstel ling in Alkmaar gelijk is aan die te Rotter dam, met koor, ballet, orkest, speciale décors en verrassende tooneeltrucs. Wij kunnen een bezoek aan Rose Marie dan ook aanbevelen. CONSUL A. N. W B. Als opvolger van wijlen den heer P G. J. Jung is tot consul van den A. N. W. B. te Alkmaar benoemd mr. P. Langeveld alhier, die deze functie voorheen te Schoort ver vulde. N.V. A. F. KERREBIJN's GLASHANDEL In de gisteren gehouden jaarl. vergade ring van aandeelhouders werden de Balans en Verlies en Winstrekening per uit. Dec. 1929 goedgekeurd. Het dividend over 1929 werd vastgesteld op 6 pCt. De heer D. Braakenburg, alhier, werd met algemeene stemmen als commissaris herbe noemd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.29 uur licht op- OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; Langestraat 85; uitleening uitsluitend aart leden; minimum contributie 2.per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. B77to - Boudier—Bakker, lna. Toover- lantaarn; (schetsen). Oenderen Stort, R. van. Hinne Rede. Hille—Gaerthê, C. M. van. Kool en rozen. long, A. M. de. De zware weg- Looy, Jac. van. Proza. Mea, Alma de. Man-en-vrouw. Wijhe—Smeding, Alie van. U® ontmoetingen van Rieuwertje Brand. Zeggelen, Marie C. van. ca- Plaetse aan de Veght. In het Nederlandsch vert. romans. Ander sen—Nexö, M. Vorup. Dumas, A. De drie musketiers- 3dln. Twintig jaar later. 3dm- (N.B. Vervolg op: «De dn® musketiers.") 1 Eichacker, R. De reis in het on eindige. Frey, A. M. Funk, ziekendrager aan het westelijk front. Hamsum, K. Het laatste hoofd stuk. Wallace, E. Om de millioen*r erfenis. Zweig, S. Amok. Duitsche romans. Döblin, A. Berlin A-lexaüda" platz; die Geschichte V®1 Franz Biberkopf. Liv und ich. Rees, A. J. Die Hand in 000 -Ti Finsterriis. 833 Z44.1c Zwelg, S. Kleine Chronik; zahlungen. Wetenschappelijke werken. 366 B67/ >rcch.) Boenders, F. C. M. De 8* ?onnieke geestesrichting die van na den oorlog- Meijer, G. Een won der re» dooi het heelal. Kunst, Olympische. Mankes—Zernike, A. en R Roland Holst. Jan Manke* Historisch). G27h H64.5ko J42zw L78p M36.1 W93.5 *Z24p A33.1j D90d D90t E19.9 E19.9p F47.6 H21.91a Wl8.9p Z44.5a 833 D55 833 L65 833 R28 500 M'58 730 K97 750 M21

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2