Ondertrouw-en Verlovingskaarten VAN PUTTEN OORTMEIJER. MONSTERBOEK TER INZAGE. PAYGLOP. ALKMAAR. Stadsnieuws vernietiging van het vonnis van den kan tonrechter, voor het overige was mr. Smal 'het volkomen oneens met het inzicht van den officier, zooals door hem meer uitgebreid werd behandeld. Verdediger was overtuigd dat er iets met de melk gebeurd was en dit deed bij hem twijfel rijzen of de ondeugdelij ke melk van zijn cliënt afkomstig was. PI. concludeerde dus aan het slot van zijn be toog tot vrijspraak. Subsidiair een veel geringere boete, indien de rechtbank zich met deze conclusie niet zou kunnen vereenigen. HOOGER BEROEP OVERTREDING JACHTWET TE UITGEEST. De gebr. Anth. en Joh. K., fabrieksarbei ders te Heemskerk, veroordeeld door den kantonrechter te Alkmaar naar aanleiding van het feit, dat zij zich te Uitgeest in het jachtveld hadden bevonden ter opsporing van wild door middel van een of twee lange honden, waren van dit vonnis in hooger be roep gekomen, welk hooger beroep heden werd behandeld. De appellanten werden thans juridisch bijgestaan door mr. Schen- keveld, advoaat te Alkmaar. De verdachte Anthonius K. deed voor de rechtbank een verhaal hoe hij en zijn broe der er toe waren gekomen om voor de ma rechaussee, het feit te erkennen. Dit hadden zij gedaan om te voorkomen, dat zij als ar beiders op de fabriek hun c. afslag zouden krijgen. Zij ontkenden echter pertinent zich met honden in het jachtveld te hebben be vonden. Wel was het waar, dat hun rijwiel daar was aangetroffen, doch dit was ver moedelijk door een ander gebruikt. De be kentenis was hen echter door de marechaus sees zoo goed als afgedwongen. Wilden zij niet het feit erkennen, dan moesten zij mee en dit had hen hun betrekking kunnen kos ten. Opperwachtmeester Smorcnberg las hun teen hun bekentenis voor en zij moesten die teekenen. Het rijwiel, merk Padvinder, was door den broeder Klaas van verdachte An- thoon K. geleend. Het waren ook hun hon den niet die daar gezien zijn, doch verdachte A. K. wist dit niet zeker, omdat hij dien dag in Velzen en IJtnuiden had doorgebracht. De verdediger zeide tegen Anth. K. dat hij de waarheid moest zeggen, daar verdediger zich als zoodanig niet wilde begeven in een complex van leugens, dan zou hij liever van die verdediging afzien. De heer Smorenberg, opperwachtmeester der marechaussees, legde een gelijkluidende verklaring af als voor den kantonrechter. Verbalisant wist van de personen niets af, doch had zich meester gemaakt van de rij- iwielen. Voorts verklaarde getuige, dat het •verhoor op rechtmatige wijze had plaats ge- ifcad, van eenige pressie was geen sprake. Er is geheel vrijwillig geteekend. Er waren 5 .personen met twee honden en uit alles viel jte concludeeren dat dit gezelschap stroopers bij elkaar hoorde. De honden waren goed afgericht, doch getuige zou ze niet meer kunnen herkennen. Verdediger vroeg aan Smorenburg of Jo- hannes K. 2 uur lang in den paardenstal der kazerne had gezeten, waarop getuige antwoordde, dat dit niet de paardenstal was doch een andere localiteit. Hierop werd gehoord wachtmeester van der Meer, die bleef volhouden het door hem opgemaakte proces-verbaal en dit in zijn getuigenis nader toelichtte. Hij zou de door hem achtervolgde personen niet kun nen herkennen. De fietsen zijn door verba lisanten in beslag genomen. Voorts werd nog gehoord de gemeente- en onbez.-rijksveldwachter Van der Werf te Heemskerk, die een onderzoek had ingesteld naar de honden van verdachten. Dit was een bastaard herdershond en een kleine 1 bontkleurige brak, allebei gladharig. De officier achtte het vonnis niet juist ge formuleerd en verzocht dienaangaande ver nietiging. Voorts merkte de officier op dat verdachten door hun kiekeboe spelen hun zaak niet verbeterden. Spreker concludeerde na zulks nog nader te hebben gepreciceerd schuldig verklaring en veroordeeling van 'ieder der verdachten tot dezelfde straf als hen was opgelegd door den kantonrechter. Deze straf bedroeg voor Teder der verdach ten 25 boeteof 12 dagen en 2 X 40 boete of 2 X 20 dagen hechtenis bij met inlevering van de niet in beslag genomen twee jacht honden. Verdediger, mr. Schenkeveld, achtte het wettig bewijs in deze zaak niet voldoende ge leverd en concludeerde alzoo tot vrijspraak. Subsidiair hervatting van het onderzoek, ten einde nog een nieuwe getuige te hooren. HOOGER BEROEP OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIELWET. IJsbrand Marinus Willem La F., 'n 37-j. rijwielhersteller te Helder, was veroor deeld tot 50 boete, omdat hij door zijn roekelooze wijze van rijden op 2 Sept. ae veiligheid van het verkeer op de Keizersbrug «ldaar in gevaar zou hebben gebracht. Ver dachte kwam van dit vonnis in hooger be roep, hetwelk heden als laatste zaak na de pauze aan de orde kwam. Het was de winke lierster mej. Boon, die met haar rijwiel, waarvan zij bij de nadering van een auto was afgestegen, door toedoen van den appel lant op zijn motor in 't gedrang geraakte en een schade van 4 bekwam. Ook werd de [juffrouw nog pijnlijk geraakt aan haar vin gers en werd de inhoud van haar taschje vernield. Een en ander had plaats op 2 Sept. '1929, 's avonds 7 uur. Deheer C. G. Snellenberg, chauffeur van de bewuste auto verklaarde dat verdachte de schuld drieg van het gebeurde. Verdachte toonde zich thans op aansporing van den president bereid de schade aan mej. Boon te voldoen en stelde de juffrouw de 4 ter hand. De officier vorderde bevestiging van het vonnis, waarop het de verdachte blijkbaar speet, zijn 4 gulden te hebben uitgegeveen. Hij hoopte dat bij de uitspraak met een en ander rekening zou worden gehouden. Hierna sluiting der zitting. aanhangig gemaakt. De eisch was gegrond op een artikel van het contract, volgens het welk ontslag niet kan worden gegeven, wan neer het sluiten van het theater het gevolg is van schuld van de directie. Thans heeft de kantonrechter den eischer toegelaten tot het bewijs, dat de voorstellin gen zijn gestaakt dor schuld van den ge daagde. DE VALSCITE PORTUGEESCHE BANKBILJETTEN. Een vordering van vele millioenen De Haagsche rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in een civiele vordering be treffende de bekende kwestie der Portugee- sche bankbiljetten. De Bank van Portugal had hier te lande een vordering aanhangig gemaakt, waarbij zij van de heeren Marang van IJselveere, A. Sousa de Santos Bandei- ra (den vroegeren Portugeeschen gezant), José Sousa de Santos Bandeira, Alvesz Reiss en Hennies terug vorderde de door haar ge stelde schade van vele millioenen guldens, welke zij geleden heeft door de uitgifte van op last van genoemde heeren gedrukte Por ti geesche bankbiljetten. De rechtbank ver- k aarde zich bevoegd van deze vordering kennis te nemen en gelaste dat alle gedaag den op 15 September zullen worden ge hoord op vraagpunten ten overstaan van den rechtercommissaris mr. Rueb. HET BIOSCOOPCONFLICT. In verband met het biosoopconflict in het Ruiden had de kapelmeester van een bios coop te Venlo, die ontslagen was omdat het bioscoop-theater wegens het vertoonen van niet-gekeurde films was gesloten op last van de overheid, een eisch tegen de directie van het theater bij den kantonrechter te Venlo DE ZIN KW ITR E LLETJE S TE MAASTRICHT. Voor de rechtbank te Maastricht hebben terecht gestaan 6 verdachten, allen aldaar, die in den avond van 12 op 13 October, dus in den tijd van de zinkwitrelletjes, den kor poraal van de militaire politie Smcets op straat hadden uitgescholden, aangevallen, geslagen, enz. en hem drie steken aan hoofd en hals hadden toegebracht, zoodat hij erg bloedde, zijn kleeren waren vernield en mét bloed besmeurd. Het O M. eischte tegen J. van E. 3 maan den, tegen S. V., die met het mes had gesto ken, 6 maanden en tegen de 4 anderen elk 2 mnd. gevangenisstraf. 'HET HUURKOOPSYSTEEM. Het Haagsche Gerechtshof heeft arrest gewezen over een kwestie betreffende de uit voering van een huurkoopcontract. Een firma had op de bekende voorwaarden een piano in huurkoop geleverd, doch ten laatste bleef dë huurder in gebreke de maan- delijksche betalingstermijnen te voldoen. De firma maakte daarop de zaak bij de Haag sche rechtbank aanhangig. Bij het uitbren gen van de dagvaarding was aan termijnen reeds 340 betaald', terwijl de huurder nog 130 achterstallig was. De firma vorderde nu teruggave van de piano en betaling van genoemd bedrag van 130, subsidiair tot betaling van schadever goeding tot voorschreven bedrag, althans tot zoodanig bedrag, op te maken bij staat, en te vereffenen volgens de wet, als aan verhuur der als schadevergoeding naar billijkheid zal toekomen. De huurder bestreed deze vordering als in strijd met de goede zeden. De Haagsche rechtbank overwoog in haar vonnis, dat, al laat ook de overeenkomst toe, dat de huurder alle termijnen zal hebben te betalen èn de piano zal hebben terug te geven, dit op zichzelf het contract niet maakt in strijd met de goede zeden, daar de huur der bet geheel in zijn macht heeft aan de on redelijke gevolgen van het contract te ontko men door zijn verplichtingen na te komen. Voorts overwoog de rechtbank, dat echter de tenuitvoerlegging van de overeenkomst in strijd met de goede trouw zou kunnen zijn, hetgeen in deze zaak niet het geval werd ge acht te r ijn, omdat rekening moest worden gehouden met de waardevermindering, die de piano sedert de overeenkomst zal hebben on dergaan, en met de ernstige tekortkomingen van den huurder. De genoemde rechtbank wees dan ook naast de teruggave van de piano de vorde ring tot betaling van de achterstallige 130 aan de firma toe. In hooger beroep heeft het Haagsche ge rechtshof echter o.m. overwogen, dat, indien de verhuurder van de piano reeds geheel of in die mate wordt schadeloosgesteld, dat hij door de betaling van de reeds vervallen en onvoldaan gebleven termijnen meer zou ont vangen, dan hij' terzake van den huurkoop heeft te vorderen, het vorderen van die termij nen als in strijd met de goede trouw niet oir- baar is. Verder overwoog het Hof, dat waar reeds zulk een belangrijk deel van de termijnen was betaald, dë rechtbank de primaire vorde ring niet had mogen toewijzen, doch de sub sidiair ingestelde vordering tot schadever goeding bij staat had moeten toewijzen, om dat de verhuurder dan had moeten aantoo- nen, welke schade hij nog had na het terug ontvangen van de piano. Waar nu de huurder in hooger beroep heeft gesteld, dat de piano bij de teruggave een waarde had van 300, hetgeen door den' verhuurder niet is tegengesproken, heeft het Hof beslist, dat die waarde als vaststaande kan worden aangenomen. Naar aanleiding hiervan overwoog het Hof, dat de verhuurder c. s heeft genoten 340 aan betaalde termijnen en 300 voor de waarde der piano, derhalve reeds veel meer dan aan hem verschuldigd was. Waar er dus voor toewijzing van een vor dering tot schadevergoeding geen termen bleken te zijn, heeft het Hof op dit punt hef vonnis der rechtbank vernietigd en alsnog den verhuurder in deze vordering niet-ont- vankelijk verklaard. DIEFSTAL MET BRAAK. Een kwarteeuw in de gevangenis gezeten. Het gerechtshof te Amsterdam heeft at- rest gewezen in de zaak van den 44-jarigen lecidivist C., die wegens een inbraak te Haarlem veroordeeld was tot een gevange nisstraf van 1 jaar. Deze man, die uit een behoorlijk milieu af komstig is, heeft sinds zijn zestiende jaar 25 jaar in de gevangenis doorgebracht. Een on derzoek naar de geestvermogens van ver dachte wees uit, dat hij volkomen toereke ningsvatbaar is. Het gerechtshof veroordeel de hem gisteren tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van drie maanden voor lonninra bëChtcr.io- Levering; zoonoodig binnen enkele uren. DIEFSTAL VAN BRANDKASTEN. De 40-jarige koopman en recidivist, die door de Utrechtsche rechtbank was veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens diefstal, in vereeniging met anderen, van brandkasten met inhoud uit de stationsge bouwen te Oudewater en Harmclen, is door het Amsterdamsche gerechtshof veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, wegens diefstal in vereeniging, tweemaal gepleegd S OCTOBER-VEREENIGING „ALKMAAR ONTZEP'. Bovengenoemde vereeniging hield in de dancing van de Harmonie gisteravond een slechtbezochtc algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer Blaauw, heette alle aanwezigen hartelijk welkctn en constateer de dat de Ontzetvereeniging geen uitzonde ring maakte op andere vereenigingen wat betreft het geringe bezoek aan de ledenvex*- gadering. Spreker herinnerde eraan hoe sedert dat de nieuwe ontzetvereeniging uit de oude overging het feest steeds meer wordt ge vierd. Hiertoe werkt mede de hulp van dë feestcommissie. Ook bracht spr. dank aan de buurtcommissies, door wier initiatief het aantal verlichte straten geregeld toeneemt. Elk jaar zijn er weer personen die zeer on baatzuchtig finanieele steun verleenen en soms groote bedragen beschikbaar stellen. Zoo is er dit jaar 500 gegeven. Spr. vond dit zeer te waardeeren. Een groot feest als het Ontzetfeest kan niet enkel gevierd wor den enkel uit de contributie van dë ongeveer 1400 leden, die elk 1 bijdragen. Het was spr. een raadsel hoe het aantal leden voort durend daalt. In 1923 telde de Ontzetveree niging 1573 leden, op het oogenblik geen 1400. Spr. sprak de hoop uit dat aan deze dalende lijn een einde mocht komen en wek te op tot het winnen van leden. Het feest is thans veel algemeener dan vroeger het geval was. Spr. had nog altijd de hoop dat alle burgers het nog eens zul len vieren. De grondslag van de hoogere gevoelens, die ons bereiken, is de kleine gemeente. Thorbecke heeft eens gezegd: Een goed staatsburger moet beginnen met een goed gemeenteburger te zijn. Het is tegenwordig hard noodig dat de groote gebeurtenissen uit het verleden gevierd worden. Voor deze gemeente achtte spr. daarom den dag van S October zoo belangrijk. De secr., de heer W. Bruin, bracht hierna 't jaarverslag uit zoowel over '28 als over T29, daar in het laatste jaar geen algemeene vergadering had plaats gevonden door bi- zondere omstandigheden. Het ledental wisselt steeds, op 1 Januari 1930 bedroeg het 1386. De feesten van 1929 zijn een succes ge weest. Op een kleine groep na heeft de ge- heele bevolking er aan deelgenomen. Een niet gering deel droeg het zoo geslaagde bloemencorso aan het succes toe. Een woord van hulde werd gebracht aan hét gemeentebestuur, dat in 1928 den Waag- toren liet verlichten het jaar daarop het Stadhuis, aan allen die op een of andere wij ze tot het slagen van dë feesten hadden mee gewerkt, en aan de pers. (Applaus.) De voorzitter zegde den secretaris dank voor het buitengewoon nauwkeurig verslag, dat hij had uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Bossert, bleek, dat het jaar 1929 een nadeelig saldo had opgeleverd van 137.75. In dat jaar waren slechts 55 leden geworven ondanks een intensieve propaganda. In 1929 bedroegen de uitgaven 2626.71, terwijl het saldo op 1 Jan. '29' 2448.4314 bedragende, op het eind van het jaar verminderd was tot 2310.6814. 1 Jan. '28 bedroeg het saldo 2249.4614. Door een voordeelig saldo van 198.97 steeg het tot 2448.4314 op 1 Jan 1929. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. '28, 1 Jan. '29 en 1 Jan. '30 respectievelijk 1528, 1423 en 1386. Op verschillende posten is bezuinigd. Het kerkconcert zal wegens de hooge kos ten en de geringe belangstelling niet meer plaats vinden. Getrouw aan Coen's „Decespereert niet" zal de feestcommissie echter zijn best doen om het feest zoo mooi mogelijk te maken en het zoo goed mogelijk te doen slagen. (Applaus.) Na dankzegging werd de penningmeester gedéchargeërd voor zijn beheer. Bestuursverkiezing. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren Ringers en Blaauw en mr. Leesberg. De heeren1 Ringers en Blaauw na-men hun benoeming staande de vergadering aan, ter wijl aan mr. Leesberg zijn verkiezing zal worden medegedeeld. De heeren Masée Termaat en Baart wer den wederom door het bestuur tot leden van de feestcommissie aangewezen. Tot leden van de commissie voor het na zien van de rekening over 1930 werden be noemd de heeren Groot en Hoek. De voorzitter van de feestcommissie, de heer B. Kuiper, deelde mede, dat het het plan was om het programma voor 1930 als volgt samen te stellen: 's morgens reveille, bloe mencorso, huldiging bij het Victoriebeeld, op tocht van het vervoerwezen voorheen en thans, Volksspelen in de Langestraat, cabaret en vuurwerk na afloop doch geen kerk concert. Om dit programma uit te voeren is heel wat steun noodig. Het voornaamste nummer vormt de optocht van het vervoerwezen voor heen en thans, waarvoor een uitstekende or ganisatie noodig is. De heer Schuijt merkte hierbij op, dat nu het kerkconcert niet meer plaats heeft voor andersdenkenden die niet naar het cabaret gaan er 's avonds niets meer is. De heer Ringers stemde met de opmerking van den heer Schuijt in, maar gaf deverze- kering dat er nog kans voor een kerkconcert, te geven door den heer Slinger, bestaat. De heer Hoek meende, dat, nu er °P e landbouwfeesten al vuurwerk wordt afge stoken, de belangstelling van het PUylieK daarvoor op 8 October niet zeer groot is en vroeg of het geld daaraan besteed, met voor iets anders, waar meer belangstelling voor bestaat, gebruikt kan worden. De voorzitter betwijfelde dit en meende dat het publiek wel degelijk veel belangstel ling voor het vuurwerk toont. Nog werd opgemerkt dat het wellicht mogelijk is de baten van verschillende posten te vergrooten. Bij de rondvraag vroeg de heer Schuilt ot het noodig zou zijn om bij de huldiging bij het Victoriebeeld een paar luidsprekers op te stellen, zoodat het publiek de redevoeringen beter zal kunnen volgen. De voorzitter antwoordde, dat dit voor een paar jaar al een punt van overweging had uitgemaakt, maar dat er toen in verband met de hooge kosten van was afgezien. Tenslotte gaf de heer Schuyt nog den raad te adverteeren om te trachten meer leden te winnen, hetgeen de voorzitter, om de hooge kosten er aan verbonden, afraadde. Het beste resultaat krijgt men met huisbezoek. Nadat de heer Luuferzt nog had gewezen op reclame met affiches, sloot de voorzitter met dank voor de prettige samenwerking de vergadering. PiM»i?g3ftcSaatB nieuws BERGEN. Het Leger des Heils te Alkmaar zal al hier op den Tweeden Paaschdag op een ter rein aan de Jan Oldenburglaan in den na middag een openluchtsamenkomst houden, afgewisseld door zang en toespraken. MAREEN-BINNEN. Zondag speelde alhier de Tooneelvereeni ging „Nieuw Leven" (regie de heer J. Ros- senbacker) van Akersloot, het tooneelspel „Roeping" in drie bedrijven van Jo Ammers- Küller. De zaal was overvol toen er 'n aan vang werd gemaakt. Onder ademlooze stilte, volgde het publiek het spel van begin tot het eind. Na elk bedrijf klonk een luide ovatie. Het spel kreeg een pracht geheel, door het schitterend en rolvast spelen der acteurs. Vooral de zeer zware rol van Marianne de Raadt (mej. G. Koppes) werd prachtig door haar vertolkt. De andere rollen waren allen in zeer vertrouwde handen. Na het einde oogstten de spelers een luid en dankbaar ap plaus. CASTRICUM. Brand te Bakkum. Betreffende de gistermorgen geconstateer de brand van de boerderij van R. Duijn ver nemen wij nader. Tegen acht uur ,toen de veehouder en zijn knecht waren binnen geroepen voor koffie ontdekte de vrouw die even buiten was geweest den brand die op eenige meters van de behuizing in de. veestalling was ontstaan In een minimum van tijd sneed de man een 25-tal koeien van hun touwen los, welke dan ook nog konden worden gered. Eenige pinken die ook reeds los gesneden waren konden niet meer naar buiten worden gehaald, even min de paarden die vlak bij dë staldeuren stonden. Zoo hevig reep het vuur om zich heen, aangewakkerd door den zeer sterken wind. Het rieten dak schoof als een kaarten huis in elkaar en van redden was toen geen sprake meer. Doordat de wind van het woon huis af en dit aan den kant van den stal niet met riet was gedekt, hetgeen aan de andere zijde wel 't geval was, is dit behouden kunnen blijven. De brand heeft zoo hevig om zich gegrepen dat een buurman, die op den Bak- kumerweg reed en even te voren nog eenige geleende lijnkoeken had teruggebracht, toen hij bij den brand was alles al in elkaar ge schoven vond. De gemeente-secretaris die toevallig vroeg ter secretarie aanwezig was en telefonisch werd gewaarschuwd verwittig de de brandweer te Castricum die direct de motorspuit achter een auto liet haken en bin nen zeer korten tijd was deze op het terrein van den brand, maar aan behouden was niet meer te denken. Echter heeft de spuit nog tot 1 uur water gegeven met twee slangen om het hooi te blusschen. Tegen vier uur kon de brandweer echter inrukken. Het was een zielig gezicht zooveel verbrande dieren te zien liggen. Deze werdën door gemeentewer ken in den namiddag in een kuil geborgen. Alles was verzekerd. Pastoor Engering ongesteld. Pastoor Engering die verleden week zijn 25 pastoraat vierde is sedert dien ongesteld en moet vrijwel regelmatig het bed houden. Reeds lang was het te zien dat hij lijdend.* was, hetgeen erger is geworden sedert hii verleden jaar een attaque heeft gehad Alhoewel zijn toestand niet gevaarlijk is gaat hij langzaam achteruit. Bloembollenvelden. Het weer der laatste dagen werkt niet erg mede dat met Paschen alles in kleur en geur in bloei staat. Wel ziet men alle nar cissen bloeien terwijl ook de hyacinthen in volle pracht staan, maar als het weer niet gauw verandert is er van een bloeiende bol lenstreek, waar wij vooral onder verstaan d* bloeiende vroege tulpen geen sprake. Het weer kan echter in eenige dagen won deren doen. Daar is 't wachten op. De stevi- gen soms stormachtigen wind doet echter veel schade. Zijn wij goed ingelicht dan zaakveran dering van het station alhier niet voor het a.s. seizoen tot standkomen. Ten opzichte van de seinhuizen aan den rijksweg en aan den Gestichtsweg bestond aanvankelijk hef voornemen om deze aan dën binnenkant van de bocht te plaatsen, maar zoo men ons heeft medegedeeld, men is van dit voornemen te ruggekomen en deze zullen thans in de bui tenbocht worden geplaatst, iete wat voor d* veiligheid van veel gewicht is, maar dat ook zijn goede zijde heeft vooral ten opzichte van het uitzicht op de Mient. Voorts bestaat er kans dat de verhoogde losplaats aan de zijd-* van de Mient mede zal verdwijnen. Wij hebben bij herhalling op dat obstakel om het maar eens zoo te noemen, gewezen' Vooral omdat men niet aan twee zijde daar aan een op- en afrit heeft, heeft het o.i. niet veel waarde voor het bestemde doel. Boven dien is het een leelijke sta in den weg voor het drukke verkeer dat vooral in den seizoen tijd over de Mient gaat. .j Wij hopen dat de directie zal inzien dat dit ding daar niet op zijn plaats is en mCB het kan missen zoodra de los- en laadplaat» aan de Westzijde van het station gereed zal zijn. WINKEL. De Coöperatieve Boerenleenbank te Win kei hield haar jaarvergadering op 14 Apri) 1930. Wegens ongesteldheid van den kassier den heer Spaans, werd diens werk welwil! lend waargenomen door den heer G. J. van Leersum. 0 Het verslag van de Bank geeft het volgen de aan: In den loop van 1929 werd door de spaar, bank van de Boerenleenbank bij deze inge." legd 192336.74, terugbetaald, door spaar- ders opgevraagd 153517Al, meer ingelegd dan terugbetaald 38819.33. Op 1 Januari 1929 bedroeg de schuld van de Boerenleenbank aan de spaarbank 224394.60. In 1929 aan rente bijgeschre- ven 9628.58. Op 31 December 1929 door de spaarbank te vorderen 272842.51. Aan voorschotten stonden uit op 1 Janu. ari 1929 138060.39. In 1929 aan voorschot, ten verstrekt 46430. Samen 184490.39. j Waarvan terugbetaald 24557.98. Op 31 December aan voorschotten te goed 159932.41. In loopende rekening was te vorderen van de leden op 1 Januari 1929 56248.96 In 1929 werd verstrekt 39811.05. Samen 96060.01. Daarentegen was in loopende rekening schuldig aan de lëden op 31 Dec, 1928 25462.46, in loopende rekening gestort 10338.96. Samen 35801.42. Zoodat op 31 December 1929 in loopende rekening per saldo van de leden te vorderen was 60258.59. Saldo te goed bij de Centrale Bank op 1 Januari 1929 34986.13, verminderd in *29 met 5934.11, te goed op 31 Dec. 1929 29052.02. De nettowinst over '29 bedroeg 140006 tegen 851.89 in 1928. De reserve bedroeg op 31 Dec. 1929 9312.88. Het omzetcijfer bedraagt 580820.06 tegen 551000 in 1928. De rente bedraagt voor inleggers 4 pCt en voor voorschotten 5 pCt. In het bestuur werden gekozen de heer W. Amelo, lid van het bestuur en de heer G. J. van Leeuwen, lid van den Raad van Toe- ziht. Tot plaatsvervangende bestuursleden de heeren J. Nobel en G. J. van Leeuwen en voorts de heeren A. J. Poste, J. Brebaart Sr. en P. Bast tot leden der rekeningscommis- sie. UITGEEST. Door den minister van defensie is aan den ingeschrevene voor den dienstplicht, lich ting 1926 dezer gemeente: Elbert Kooij, voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap, OUDE NIEDORP. De Emmabloemcollecte vanwege het Wit te Kruis door twee jonge dames gehouden heeft alhier opgebracht de somma van 12. Door den minister van defensie is aan Johannes Anthonius Stadegaard, met ingang van 1 Juli a.s. voor goed vrijstelling ver leend voor dienstplicht, wegens het beklee- den van een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt. WIJDENES. De gemeenteveldwachter alhier heeft een zwerver aangehouden, die bij de wed. Bruijn aldaar een heerencostuum had gestolen. De man ontkende, doch al spoedig bleek, dat hij het costuum onder zijn eigen plunje droeg- Hij is opgesloten. i€eg»k en school MGR. JANSEN TE ROERMOND. Te Roermond is Maandag omstreeks half vijf de nieuw benoemde aartsbisschop van Utrecht, mgr. J. H. G. Jansen aangekomen voor een bezoek aan mgr. Schrijnen, bi. wien dë nieuwe aartsbisschop eenige uren vertoefde. Te 19.49 keerde de aartsbisschop weer naar Utrecht terug. PREDIKBEURTEN. Vrijdag 18 April. Groote Kerk, avond 7 uur, Ds. Deetmar en Ds. Baar, Avondmaal. Kapel, avond 7 uur, Ds. Hak. Evangelisch-Lutliersche Kerk, 's avond: 7 uur, Ds. H. Makkink, Avondmaal. 1 ^mons^ranHch-Gcre\ormeerde Kerk, av 7.30 uur, Ds. Houtgast. Avondmaal. Gereformeerde Kerk, avond 7.30 uur, Ds Siertsema te Haarlem. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous saintstraat, 7.30 uur dienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax, Avond maal. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom, bev- v. lidmaten. Avond 7 uur, dezelfde. Avond maal. D1RKSHORN, avond 7 uur, Ds. d* Leeuw. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, Ds. R«<> bol, voorbereiding H. Avondmaal, avond UUU dcrelfde, H. Avondmaal. EGMOND BINNEN, nam. 2 uur, Ds. Eilerts de Haan. GRAFT, 10 uur, Ds. Rooker, bev. v. ;id" maten. HEILOO, Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds F- Ppsjma, van Haarlem. HENSBROEK, avond 7 uur, Ds. Rijl1*! Avondmaal. 1 maafDAM' 10 UUr' Ds' Kruizin£a> Avofld* OÜDORP, avond 7 uur, Ds. Groot, Avondmaal. i DE RIJP, avond 7 uur, Ds. Rookefi Avondmaal. t SCHOORL, 10 uur, Ds. Boeke. Bev. lidmaten. Avond 7 uur, dezelfde. Avond maal. STOMPETOREN,%10 uur, Ds. Heep, Avondmaal. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Zilli* 5€1' Molaar-bev. v. lidmaten, avond 7 dezelfde. Avondmaal.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6