De rechtbank te Utrecht veroordeelde hem iwegens bedreiging tot vier maanden gevan genisstraf. De officier van Justitie en verdachte gin gen van dit vonnis in hooger beroep. man- TSCHITSCHERIN GEVANGENE VAN MOSKOU? De koningin sprak daarna een kort woord, uiting gevende aan haar vreugde bij deze onthulling, in de overtuiging dat de nage dachtenis van Juliana van Stolberg zegenend en bevrijdend kan werken ook in onze dagen. De gedachte aan deze hoog bege nadigde vrouw kan ons meer zijn dan een schoone herinnering, ze kan ons een kracht zijn in het heden, en een weg wezen in de toekomst. De koningin hoopte dat er in dien zin in spiratie van het monument zou uitgaan. Zij schetste tenslotte Juliana van Stolberg als een goede genius van haar gezin, haar om geving en ons land, eenige eeuwen geleden, en wekte op haar lichtend voorbeeld vertrou wend te volgen. Kerk en school Ingezonden stukken Marktberichten DE JALOERSCHE VRIEND. De 60-jarige scharenslijper D. Hurkenne, l Maastricht had in den nacht van 3 op 4 Maart de vrouw Hubertina Fuchs met wie hij leefde, in een woonwagen in een vlaag van jalouzie niet minder dan 21 messteken toegebracht. Het O. M. eischte tegen hem een gevan genisstraf van twee en een half jaar. BEDREIGING VAN EEN POLITIE AGENT. Het Gerechtshof te Amsterdam deed gister uitspraak in de zaak tegen W. O. te Utrecht, die in hooger beroep terecht had gestaan we gens bedreiging van een politieagent met doodslag, althans met zware mishandeling. Hij was naar de Telegr. meldt in den nacht van 21 Juli 1.1., toen hij met eenige vrienden op een kar voor zijn huis te Utrecht zat, gesommeerd om in zijn woning te gaan Verdachte voldeed niet aan dit bevel. Eén van de agenten trachtte hem toen in huis te duwen, waarop O. zijn mes trok. De agent trok zijn sabel en sloeg naar O., doch trof diens vrouw. O., die inmiddels zijn woning was binnengegaan, nam een zeer dreigende houding aan en trachtte den agent te steken, terwijl hij bedreigingen uitte. Conform den eisch bevestigde het Hof het jitonnis van de Utrechtsche rechtbank. SPIRITUSDRINKER. In den namiddag van 26 Augustus (tan het vorige jaar zag de tuinman, die in het Prins Hendrikplantsoen te Am sterdam het perk met geraniums rond het borstbeeld stond te verzorgen, plot seling een man naast zich staan. 1 „Mag ik u wat vragen?" sprak de „Ja, maar u behoort buiten het hekje te blijven". „Ik heb daar in de bloemen een flesch neergelegd; mag ik die hebben?" ver volgde de man. „Zeker een flesch met spiritus?' vroeg de tuinman, wien het maar al te goed bekend is hoeveel spiritus er door bezoekers van het park gedronken .wordt. De man gaf, zegt het Hb!., een bevesti gend antwoord op de vraag van den tuinman, waarop deze weigerde de flesch af te geven. De ongelukkige wil de hierop de flesch zelf grijpen, doch viel toen midden in het perk met bloe men, met het gevolg dat een aantal ge raniums vernield werden. Wegens opzettelijke vernieling heeft de spiritusdrinker, op wiens strafblad vijftien veroordeelingen voorkomen, voor den Amsterdamschen politierech ter terechtgestaan. Deze veroordeelde hem tot veertien dagen gevangenis straf. Van dit vonnis kwam de veroordeel de gisteren bij het Amsterdamsche Ge rechtshof in hooger beroep. Hij ontken de moedwillig te werk gegaan te zijn. Hij wilde de spiritusflesch, die leeg was, uit het plantsoen halen, teneinde tien cent statiegeld, die hij voor de flesch betaald had, te kunnen terugkrij gen. Toen hij binnen de omheining van het plantsoen stapte, werd hij door den tuinman teruggeduwd, tengevolge waarvan hij kwam te vallen en de bloe men vernield werden. Opzet heeft hij hierbij niet gehad. De tuinman verklaarde indertijd, dat hij den man bij den arm pakte, toen hij op de geraniums stapte. Thans ver klaarde hij niet te kunnen zeggen, of verdachte ook geraniums vernielde vóór hij gevallen is. Advocaat-generaal Bauduin achtte het opzet bewezen. Het is voor een tuin man, volgens diens verklaring, wel mo gelijk tusschen de geraniums te stap pen, zonder schade aan te richten, maar iemand, die plompverloren over het hekje heenstapt, moet de geraniums wel beschadigen. Verdachte heeft dus gehandeld met het vooruitzicht schade te veroorzaken. Spreker vorderde daar om bevestiging van het vonnis. Mr. Jacob Frankel, de verdediger, achtte geen enkelen vorm van opzet, ook niet van voorwaardelijk opzet, aanwezig. Hij vroeg oplegging van een kleine geldboete. Uitspraak 6 Mei a.s. afloopt, wederom met zes maanden te verlen gen. Een verzoek van Tschitscherin om zich tot herstel van gezondheid naar het buiten land te magen begeven, zou de Raad hebben afgdwezen. DORPSBRAND IN MINSK. Volgens berichten uit Moskou is in het dorp Koekoeki in het gouvernement Minsk een geweldige brand uitgebroken, waardoor verscheidene huizen benevens de kerk in den asch werden gelegd. Het aantal slachtoffers van deze brand kon nog niet worden vastgesteld. Dit is reeds de derde brand in vier maan den. waardoor dit dorp geteisterd wordt. De G. P. E. veronderstelt dan ook, dat hier kwaadwilligheid in het spel is heeft reeds eenige arrestaties doen verrichten. MISLUKTE ROOFOVERVAL IN BERLIJN. Gistermiddag is in het gemeentehuis der Lutherkerk in het Westen van Berlijn een roofoverval gepleegd door twee jonge man nen van 2022 jaar, die den koster en zijn vrouw in den gang aanvielen. Bij het ge- vecht, dat zich ontspon kon de koster zich met groote moeite bevrijden, doch zijn vrouw kreeg zware verwondingen, zoodat medische hulp moest worden ingeroepen. Na een achtervolging door de straten ge lukte het de politie nog een der onverlaten te arresteeren. De ander is tezamen met een meisje van ongeveer gelijken leeftijd in een auto ontkomen. MONARCHISTISCHE BETOOGING IN SPANJE. Een N.T.A. bericht uit Madrid meldt, dat aldaar een betooging vóór de mo narchie is gehouden. De redevoeringen werden telefonisch naar het paleis door gegeven. Conservatieve leiders der po litiek voerden o.a. het woord. Er namen ongeveer 30.000 personen aan de betoo ging deel. EEN FELOEK OP DE NIJL OMGESLAGEN. Twintig personen verdronken. Een groote menigte was op de brug te Kars-el-Nil. getuige van een ernstig on geluk. Een feloek op de NijL waarop zich vele met vacantie zijnde Egyptena- ren bevonden, sloeg om, met het gevolg dat ongeveer twintig personen verdron ken. EEN WAANZINNIGE MENINGITIS- LIJDER. Schiet drie personen dood. Twee Europeanen, beambten van de Rijksbank voor Indië, genaamd Duns- more en Hutchinson, en een Inlandsch milicien werden door een onderofficier van de Inlandsche militie in een voor post in den Khyberpas doodgeschoten. Een medisch onderzoek wees uit, dat de moordenaar, dien een wafchtpost neerschoot, aan meningitis lijdende was. DE RAAD DER CORPORATIES IN ITALIË. Een rede van Mussolini. Mussolini heeft Maandag op den ge boortedag van de stad Rome den Na» tionalen Raad der Corporaties geïnstal leerd, een soort Economischen Rijks raad, die in het economische leven de positie moet innemen, als de generale staf in het leger, d.w.z. het hoofd moet zijn, dat alles voorbereidt, organiseert. Het fascistische syndicalisme, zeide Mussolini, vindt in de corporaties zijn doel. Terwijl het socialistische syndica lisme door den klassenstrijd op politiek terein is gekomen, en als einddoel heeft de afschaffing van den particulieren eigendom en het particulier initiatief, wil het fascistische syndicalisme samen werking der klassen in de corporaties, die deze samenwerking in systematische banen moeten leiden met behoud van het particulier initiatief. Mussolini wees er vervolgens op, dat niet direct wonderen verwacht moeten worden. De actie van den Raad, de rich ting waarin deze zich ontwikkelen zal, is voor een deel afhankelijk van den economischen toestand in de wereld, die in bepaalde landen tot rampzalige ge beurtenissen aanleiding heeft gegeven, zooals b.v. de krach in New York. Hoewel in Italië de economische toe stand in 1929 beter was dan die in vori ge jaren, heerscht er nog steeds een malaise. Het economische probleem kan aldus worden samengevat, dat de productie kosten zoo laag mogelijk gemaakt moeten worden, zoodat de verkoopsprij zen nog een overschot geven op de pro ductiekosten. Aangaande de lire zeide Mussolini, dat die niets te vreezen heeft. In 1930 zal een einde komen aan alle maatregelen, die tijdens den oorlog zijn genomen, o.m. zal in Juni de huurwet worden afgeschaft. Ten einde de munt hervorming door te voeren, was het noodzakelijk om het geldverkeer te blokkeeren. Maar thans moet hieraan een einde gemaakt worden, ten einde circulatie der rijkdommen te bevorde ren. De „Telegrafen Union" meldt uit Kowno: Uit Moskou wordt bericht, dat de Raad van Volkscommissarissen der Sovjet-Unie beslo ten zou hebben het verlof van den Volks commissaris van Buitenlandsche Zaken Tschitscherjn. dat naar men weet op 1 Mei ONTHULLING MONUMENT VOOR JULIANA VAN STOLBERG. Op het in vlaggentooi gestoken Louise de Colignyplein te 's-Gravenhage heeft heden middag in tegenwoordigheid van de Ko ningin, de Koningin-Moeder en Prinses Ja liana en vele genoodigden de plechtige ont hulling plaats gehad van het gedenkteeken dat daar ter plaatse door een zich daarvoor gevormd hebbend Nationaal Comité is op gericht voor Juliana van Stolberg. Tot de genoodigden tot bijwoning van deze plechtigheid behoorden o.m.: alle Mi nisters, de Voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, de Vice-President van den Raad van State, de oud-Opperbevel hebber Generaal Snijders en verschillende andere autoriteiten van Land- en Zee macht, vertegenwoordigers van het Dage- lijksch Bestuur van 's Gravenhage en van onderscheidene corporaties, Burgerwacht en andere vereenigingen, zoomede leden van het Eere-Comité, waarvan oud-Minis ter Colijn voorzitter was en van de andere comité's voor de stichting van het monu ment. Nadat ongeveer te half twee de Koninklij ke Familie (gelijk bekend kon Z. K. H. de Prins wegens verblijf in het buitenland niet tegenwoordig zijn) op het terrein der plech tigheid was aangekomen, hield de Voorzit ter van het Algemeen Comité, gep. Luite nant-Generaal Ph. Weber, adjudant in b. d. van H. M. de Koningin, een inleidende toe- spraak, waarin hij een beeld gaf van de wij- ze waarop het monument was tot stand ge bracht, terwijl hij tevens een verklaring gaf van de gedachte, welke bij den beeldhou wer, den heer B. M. A. Ingenhousz, heeft voorgezeten, toen hij de figuur van Juliana van Stolberg, zooals deze hier is voorge steld, omringd door hare vijf zonen, ont wierp. Spreker knoopte aan zijp uiteen zetting vast een heilwensch voor ons Vorstenhuis en het Vaderland en een woord van dank aan allen die tot het tot stand ko men van het gedenkteeken hebben medege werkt. Na de rede van den Voorzitter had de eigenlijke plechtigheid van hét onthullen van het monument plaats. Zij geschiedde door Prinses Juliana onder het spelen van het „Wilhelmus" door de Koninklijke Mili taire kapel en het beieren van de klok van de in de onmiddellijke nabijheid gelegen W ilhelminakerk. Na de onthulling werd het monument door de Koninklijke Familie in oogenschouw ge nomen, bij welke gelegenheid Prinses Juli ana namens de geheele Koninklijke Familie bij het monument een krans neerlegde met linten, welke tot opschrift droegen: „Van de nakomelingen" en de initialen W. E. H. J Vervolgens had ook een kranslegging plaats vanwege het Dagelijksch Bestuur der Residentie, waarna als redenaar optrad de oud-Minister Dr. J. Th. de Visser. Spreker gaf daarbij een levendige schets van de grootsche historische figuur van de Stam moeder der Oranje's. De voorzitter van het Nationaal Comité sprak daarop een dankwoord, waarna de overdracht van het gedenkteeken aan het Ge meentebestuur plaats vond. Burgemeester Mr. J. A. N. Patijn aan vaardde met een kort woord van dankbetui ging namens de Gemeente het monument. Onder de tonen van het „Wien Neerland's Bloed", ten géhoore gebracht door de Kon. Militaire Kapel, verliet de Koninklijke Fami lie daarop het terrein der plechtigheid. Vervolgens bestond er voor de aanwezigen gelegenheid het monument te bezichtigen. Het monument van den beeldhouwer In genhousz geeft te zien de figuur van Juliana van Stolberg, omringd door haar vijf zonen. Onder haar rechterhand is geplaatst Willem van Oranje, de denker en zwijger, gehuld in reismantel en gelaarsd. Aan de linkerhand Lodewijk met den bevelhebbersstaf in de hand. Op de hoeken de jeugdfiguren Adolf en Hendrik in wapenrusting. Jan de Oude, de Stafhcuder en de man van de Unie van Utrecht, neemt het midden der achterzijde in. Boden, tusschen de figuren, zijn de wapens aangebracht van Nassau en Stolberg. Het opschrift op het gedenkteeken is: „Juliana, Gravin van Stolberg, Stammoe der van het Huis Oranje-Nassau, geb. 1506, overl. 1580 en haar zonen". NED. JONGELINGSVERBOND. Maandag heeft de Prov. Commissie van het Ned. Jongelings Verbond te Enkhuizen haar provincialen bondsdag gehouden. Ongeveer 400 leden waren uit 30 afdeelingen opgekomen. Des mor gens werd in de Westerkerk een Jeugd dienst gehouden ónder leiding van ds. H. J. Hak van Alkmaar. Ter huishou delijke vergadering werden tot leden der commissie herkozen de heeren C. de Vries te Haarlem en C. F. Lor te Am sterdam en tot nieuwe leden de heeren D. v. d. Lely, J. Huibers en B. Rijbroek. Als plaats voor. den volgenden bondsdag werd IJmuiden aangewezen. In de pau ze werd een voetbalmach gespeeld tus schen de afd. Enkhuizen en Haarlem, welke door Enkhuizen met 43 gewon nen werd. In de middagvergadering voerde ds. Visser uit Enkhuizen het woord. BRANDEN. In den afgeloopen nacht is van de stroo- voorraad van den N. V. Strookartonfabriek v.h. E. Free te Oude Pekela een hoeveelheid van 4 tot 5 millioen K.G. door brand ver nield. De fabriek zelf heeft geen schade opge- loopen. Vanmorgen te ongeveer 4 uur is te Vlaar- dingen brand ontdekt in de banketbakkerij „Modern" aan de Hoofdstraat. Een der eigenaars de heer Broek, die bo ven de zaak woont, wist zich met vrouw en kinderen voor het snel uitbreidende vuur te redden De brand werd met 8 stralen aangetast en om lialf vijf was het gevaar geweken. De bakkerij alsmede het bovengelegen woonhuis en een groot deel van den winkel brandden uit. De oorzaak van den brand, welke in de bakkerij is ontstaan, en zich door een groote hoeveelheid droog hout zoo snel kon uitbrei den, is onbekend. BOSCHBRAND. Maandagmiddag heeft nabij het Witte- huis onder de gemeente Terheijden (N.B.) een groote bosch- en heidebrand gewoed langs het Oosterhoutskanaal. Een 100 H.A. bosch en heide werd door den brand vernield. Uit Breda en omgeving kwamen zeer velen den brand, die ver in den omtrek zichtbaar was, in oogenschouw nemen. Omtrent de oorzaak van het ontstaan van den brand tast men in het duister. EINDEXAMENS H. B. S. Bij beschikking van den Minister van On derwijs is bepaald wanneer de eindexamens aan de B-afdeelingen der openbare hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus en in gevolge artikel 45 treclecies der Middelbaar- onderwijswet aangewezen bijzondere hooge- reburgerscholen met vijf-jarigen cursus, als mede die der gevormde A-afdeelingen aan de Rijkshoogereburgerscholen zullen worden afgenomen. Voor dit gewest is dit als volgt geregeld v. R. H. B. S. te Alkmaar 28, 30 Juni, 1, 4\R H- B- S. te Velsen 7, 8, 9 Juli; R. H. B. S. te D«n Helder 10, 11, 12 Juli; R. H. B. S. te Hoorn 14, 15, 16 luli; R. H. B. S. te Enkhuizen 17, 18, 19 Juli. EEN PRIESTERJUBILE. Pastoor De Meulder te Heerhugowaard. Den 2den Paaschdag werd in de parochie van St. Dionysius onder veel belangstelling het 12><-jarig pastoraat van pastoor Ch. de Meulder herdacht. Bij deze gelegenheid was de kerk met een nieuwe electrische verlichting verrijkt. In het patronaatsgebouw werd dc receptie gehouden, waarvan een druk ge bruik is gemaakt. EEN NIEUW ZENDINGSHUIS AAN DEN NIJL. Heden is te Barrage, gelegen aan de stuw- werken van den NijJ in Egypte door zende ling P. Bijl van Calioub het nieuwe zen dingshuis ingewijd van de vereeniging tot uitbreiding van het evangelie in Egypte, kortweg Hollandsche-Egypte-zending ge noemd. Dit zendingshuis omvat tevens een school voor jongens en meisjes, benevens een groot vergaderlokaal. Aan het hoofd der nieuwe school komt te staan mej. H. Kat, afkomstig van Zutfen. Hiermee is een lang gekoesterde wensch vervuld. Reeds in de dagen van zendeling Tillenaar (1874—1901) was te Barrage een jongensschool gevestigd1 in een oud kruitma gazijn en nu sinds enkele jaren in een ge huurde bovenwoning. De nieu\Ve school heeft ongeveer 21500 gulden gekost. Er rust echter nog een schuld op van 7487.98. Giften worden gaarne aanvaard door den heer F. P. de Haan, Haverkade 63, Heemstede, gironummer 49703. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Alkmaar. 22 April 1930. Aan de Redactie van de Alkm. Courant alhier. Mijnheer! Verzoeke beleefd voor onderstaande eenige plaatsruimte in Uw Blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Op de j.l.« Vrijdag 18 April gehouden veiling van de Alkmaarsche Exportveiling werd' door den veilingleider een besluit van de Prov. commissie uit de veilingen mede gedeeld, hierop neerkomende, dat de mini mumprijs der spinazie werd bepaald op 10 cent per kist van 16 pond, en dat iedere partij, welke dezen prijs niet opbrengt, door de veiling niet wordt toegewezen. Een maatregel overigens, waarmede de tuinder, in zijn welbegrepen eigenbelang, niet anders dan accoord kan gaan. Maar waar hij niet mee kan instemmen, is dat hem door de veiling zijn eigendom zon der meer wordt ontnomen. De veiling toch wordt door dit niet toewijzen van een pro duct ineens automatisch eigenaar der be treffende partijen, zonder eenige vergoeding hiervoor te geven, terwijl de aanvoerder- eigenaar totaal niets meer over zijn recht matig bezit heeft te zeggen. Wel duidelijk blijkt dit hieruit, dat een aanvoerder, op wiens partij deze maatregel werd toegepast, der. wensch opperde om van zijn aanvoer wederom 25 kisten mee terug te nemen. Dit werd niet toegestaan! Wel mocht hij zijn eigen product, waaraan reeds zoo veel kosten en zorgen door hem waren be steed, mee terug nemen, mitshij het kocht. Dit druischt toch wel tegen alle gevoel van recht in! Heeft de veilingleider er wel eens over ge dacht, dat wanneer men over eens anders eigendom beschikt, zonder hiervoor eenige vergoeding te geven, men zich schuldig maakt aan wederrechtelijke toeëigening? Maar het allerergste komt nog en wel dit dat het doel waarvoor bovengenoemde maatregel werd getroffen (n.1. het verminde ren van een te groot aanbod) per slot van rekening totaal is genegeerd. Want wat gebeurt er? Zooals het een rechtgeaard philantroop be taamt, gaat de veilingleider met een grootsch gebaar deze niet toegewezen spinazie aan diverse instellingen ten geschenke aanbieden, terwijl dit product volgens den opzet ver nietigd had moeten worden. Voelt men het absurde? Wanneer dit idee door een leek en zelfs door den heer directeur der Gem. Reiniging wordt geopperd, is ons tuinders dit alleszins begrijpelijk. En gaarne zal iedere tuinder voor zich dit extratje aan de betrokken in stellingen gunnen. Doch de aandacht dient er op gevestigd, dat de veilingleider in dezen zijn plicht schromelijk heeft verzaakt, zoowel tegen over aanvoerders als tegenover de leveran ciers der betrokken instellingen (ondanks hun misschien noodgedwongen toestemming tot deze giften). Philantropie is toe te juichen, maar uit eigen zak! U dar.kend Mijnheer de Redacteur voor de verleende gastvrijheid, EEN AANVOERDER. VOORJAARSVEEMARKT. ALKMAAR, 23 April 1930. Op de heden gehouden voerjaarsveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1823 koeien: Kalfkoeien 280—f 470- geldckoeien f 225—f 450; pinken 145— 200; pinkstieren 200-/ 350. De handel was vlug. Het vorig jaar waren op deze markt 1287 koeien aangevoerd. COOP. CENTRALE EIERVE1L1NG PURMEREND, 22 April 1930. (Weekber) Afdeeling eieren 23^80 stuks Eendeieren 3164460 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K fi 5.70-ƒ 7; 6566 5-/ 5 60 63-fii 4.80-/ 5.50 60-62 4.60-MO- 58 _59 4.50-/ 4.90; *36—57 f 4.40-4 10* 53-55 4.10f 4.50; 50^52 380 4.20. 1 PURMEREND, 22 April 1930. Afsiag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardbeien 24—70 cent per doosie- Witlof 12-14 per 100 K.G.; Bloemkóo'i 12-/30 per 100; Spinazie 10-35 CeS! cent per mand (6 K.G.); Sla 0.70—f 550 per 100 krop; Andijvie 0.70 per 100 krorr Radiis f 5.50— r 0 3') oer 100 bas': Rabarhet' s 10—15 per 100 bos; Wortelen 5 100 bos; Uien 24-47 cent per 25 K.G.; fi f 5 50—7 per 100 bos. rr« AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 23 April 1930. Op <je h(> den gehouden veemarkt waren aanvoer n prijzen als volgt: 240 vtete kalveren ie k V 1.10-1.20; 2e kw. 0.96-/ 1 o8- n, kw. 0.78-/ 0.94 per K G. levend gewichL 131 Nuchtere kalveren j 9—15 per 8t'fc 340 Varkens: vlesohvarkens (90—110 Kg\' 35-87 cent; zware varkens 83—85 een), vette varkens 81-83 cent per K.G. slacht gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 23 April 1930. Langendijker Groentenveiling. pL" 0 30-/ 0.40; Roode Kool le s. 3.^ 7.60; Gele Kool le s. 4.10—7 40. Deensche Witte Kool 0.701.50; Uien ƒ0.80-/1.50, alles ner 100 K.G. IQl Aanvoer: 3000 K.G. Peen; 72000 K G Roode Kool; 65000 K.G. Gele Kool; 116000 KK G. Deensche Witte Kool; 15000 K.G Uien. ZAANDAM, 22 April 1930. Veilingver „De Zaanstreek". Sla 1 1.503 per kist* Peen 24—27 cent per bos; Pieterselie 4—7' cent per bos; Selderie 3—8 cent per bos; Prei 8—10 cent per bos; Uien 80 cent per 2ak* Raapstelen 22—40 cent per 10 bos; Citroe! nen 1.70 per 100; Rabarber 6-13 cent per bos; Spinazie 10—15 cent per kleine kist- Postelein 1.05—1.15 per kl. kist; Radijs 8—lOcent per bos; Piksla 15—50 cent per kleine kist; Brusselsch lof 10—11 cent p. p.- Roode Kool 14 cent per stuk; Stoofperen 8}l' cent per pond. BEVERWIJK, 22 April 1930. Vrije Vei. ling. Rabarber 7—16 cent; Peen 30 cent- Raapstelen 2'A—3 centRadijs 5—9 cent;' Selderij 3—4 cent; Pieterselie 4—6>-: cent per bos; Aardbeien 28—37 cent per doos; Spinazie 1030 cent; Witlof (stek) 40—50 cent; Sla 35—50 cent per kist; Spinazie —4 cent; Witlof 10—21 cent; Peen 1—2 ct. Aardappelen 2—3 cent; Schorseneeren 1—2 cent; Bieten 1—2 cent; Witlof (stek) 4—9 ct. per K.G.Sla 4—7 cent per krop. WARMENHUIZEN, 22 April 1930. Roo- de Kool le s. 46.10; Roode Kool 2e s. 3.80; Witte Kool le s. 1.20—2.10. Aanvoer: 10100 K.G. Roode Kool en 7200 K.G. Witte Kool. NCORDSCHARWCUDE, 22 April 1930. Uien 1.80—2.20; Drielingen 1.10; Grove 1.90—2; Peen 0.60; Roode Koot 3.70—9.10; Gele Kool 5.707.50; Deensche Witte Kool 0.90—1.80, alles per 100 K.G, Aanvoer: 2800 K.G. Uien; 2500 K.G. Peen; 40300 K.G. Roode Kool; 3500 K.G. Gele Kool; 63700 K.G. Deensche Witte Kool. (N i e t-0 i f i c i e e 1). 453c STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 25 Apr:!. 3e klasse, 2c lijst. HOOGE PRIJZEN. 7165 200C 7871 1500 2004 11958 1000 86 15569 19150 400 'i 1044 200 9064 10822 11846 14435 14726 16961 18540 19681 100. Prijzen van 45.—: 18 40 62 131 158 169 204 323 328 352 409 425 435 445 450 457 459 548 570 615 677 682 761' "63 782 790 796 S21 889 916 972 987 1023 1048 1076 1112 1158 1168 1194 !K* 1221 1233 1266 1310 1350 1368 1378 1428 1467 1473 1539 1601 1632 1633 1725 1732 1745 1799 1318 1834 1835 1856 1877 187» 190! 1906 1942 1949 1951 2025 2066 208» 2129 2137 2144 2218 2225 2268 2271 2281 2301 2304 2337 2375 2427 2435 2437 245» 2502 2556 2637 2726 2787 2790 2797 284» 2852 2945 2956 2958 2960 3003 3007 301» 3020 3031 3034 3038 304.3 3046 3066 3119 3125 3132 3160 3183 3253 3277 3367 3417 3459 3489 3490 3499 3532 3534 3543 3561 3570 3578 3600 3632 3646 3663 3665 3699 37 Ijl 3722 37.32 3752 3804 3817 3826 3837 3849 3901 3913 3950 3955 3957 3963 3989 4021 4085 4086 4090 4105 4127 4168 421» 4222 4234 4242 4263 4275 4297 4302 43511 4378 4426 4438 4475 4536 4571 4587 4625 4644 4645 4696 4730 4751 4768 4797 4841 4884 4909 4939 4949 4959 5036 5047 5086 5127 5144 5151 5159 5175 5202 5229 «7' 5293 5330 5482 5558, 5582 5740 5744 ®<3» 5787 5796 5805 5817 5818 5871 5874 5881 5943 5957 6002 6031 6073 6099 6157 6168 6169 6184 6217 6222 6313 6323 6338 6569 6395 6455 6461 6484 6491 6504 6522 6541 6591 6607 6667 6678 6691 6726 6741 675» 6796 6801 6818 6832 6838 6856 6894 7032 7094 7070 7180 7186 7189 7199 7205 7213 7228 7245 7253 7280 7347 7366 7400 7427 7470 7481 7522 7574 7612 7618 7677 7693 7763 7793 7799 7810 7820 7824 7887 7903 7917 7974 8013 8019 8077 8081 8113 8 33 S147 8170 8207 8267 8274 8298 8394 &4W 8435 8439 8487 8520 8557 8571 8636 8638 8639 8650 867; 8705 8722 8727 8755 8759 8785 8786 8833 8837 8885 8901 8933 8974 8978 898 9000 9038 9062 9110 9137 9167 9195 9197 9343 9381 9390 9419 9451 9493 9561 9570 9571 9614 9661 9662 96(3 9739 9753 9760 9791 9822 9889 9998 109» 10044 10071 10072 10074 10084 10174 10182 101»» 10198 10209 10210 10247 10283 10287 10290 1®»* 10305 10376 10392 10396 10418 10447 10495 105» 10535 10617 10659 10672 10675 10711 10728 1«67 10858 10862 10893 10936 10966 10971 10991 1<W& 1 1051 11052 11054 11104 11114 11122 11182 l'/f 11273 11278 11322 11430 11444 11480 11506 1 5M 11579 11587 11592 11629 11645 11779 11803 IS®» 11862 11880 11955 11956 11986 12028 12085 -M® 12098 12104 12159 12240 12258 12268 12310 l-3« 12367 12380 12391 12399 12409 12504 12507 1-W 12543 12544 12571 12647 12689 12746 12762 127»* 12800 12944 12951 12971 13084 13098 13102 131'. 13147 13189 13258 13273 13284 13315 13345 334' 13351 13365 13397 13417 13425 13431 13453 34» 13463 13500 13598 13615 13620 13642 13646 13®» 13716 13721 13732 13743 13831 13833 13894 13'»' 13940 13950 13957 13989 13992 14147 14151 14160 H»' 14207 14216 14281 14285 14352 14363 14413 1W I448I 14489 14537 14539 14551 14561 14595 1«* 14625 14629 14640 14684 14711 14751 14765 1«JJ 14824 1484.3 14882 14915 14943 14955 14970 1»' 15055 15063 15076 15081 15085 15103 15112 151® 15282 15307 15313 15411 15433 15463 15483 1»* 15602 1560.3 15623 15641 15642 15648 15649 15®® 15686 15730 15733 15754 15760 15779 15783 l»"® 15981 15986 16057 16125 16165 16224 16264 16296 J®- 16458 16466 16488 16513 16520 16571 1659a 16693 16709 16714 16715 16717 16745 16767 16783 16787 16793 16806 16875 16887 16983 7 17007 17015 17063 17083 17116 17140 17158 17196 17204 17214 17242 17291 17316 17333 J' 17389 17405 17502 17521 17559 17570 17647 7 17786 17800 17808 17833 17843 17845 17868 - 17933 18015 18028 18034 18057 18080 18088 18142 18154 18169 18221 18256 18258 182?3 18359 18378 18408 18435 18469 18490 18496 18533 18572 18588 18636 18649 18663 18666 J 18675 18678 18712 18716 18744 18746 18794 1 18882 18897 19045 19154 19187 19199 19214 19343 19352 19365 19429 19440 19459 19460 'gjp 19685 19721 19730 19752 19802 19817 19827 19889 19924 19990 20029 20057 20062 20082 2 20123 20124 20129 20137 20147 20183 20194 20235 20366 20392 20408 20446 20483 20486 Jgf 20666 20679 20682 20746 20766 20682 20878 20924 20946 20951 20957 *lu Verbetering, 3e klasse, 2e lijst. 1^* "V

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8