Itanstlt Courant. uetaeet" de AuKjUü&ct en fOAH Uit yeywtamUehd dezelfde Stijven De Beste voor U tv Gezondheid!. Binnenland N«M«ri twii m dirtlgste Jaargang, Zaterdag 26 April Provinciaal nieuwa FiBmnieuws. VIRGtNIA: JTo. 98 1930. "TT NOORDSCHARWOUDE. Vergadering „Tuinbouwbelang" Vrijdagavond lcwam de tuinbouwvereeni- ging in vergadering bijeen in het lokaal van; den heer Jn. dè Bakker. Aanwezig met het bestuur 25 personen. De voorzitter, de heer G. Barten, opende, met een woord van welkom aan leden efl' .pers. Hoewel spr. niet verwacht had, dat de op komst groot zou wezen, had spr. toch meer deren op deze vergadering aanwezig wrllen zien. De oorzaak zal wel toe te schrijven zijn aan de drukke werkzaamheden, het mooie weer, en in verband hiermede de slechte prij zen der winterproducten. Naar aanleiding van de notulen zeide de heer IJ. Kaan, dat zijn voorstel op de vorige* vergadering gedaan omtrent de aardappel- sorteering niet tot uiting komt. Dit betrof een voorstel voor de vergade-; ring van den Noordermarktbond. Het blijkt hier een misverstand te zijn van bestuurszijde. De heer Ootjers zeide, dat hedenavond een nieuw voorstel van de Provinciale com missie aan de orde komt, zoodat aan de weiï- schen van dpn heer Kaan tegemoet gekomen zal worden. Mededeelingen. Van den heer K. Boot Jz. alhier was be richt ingekomen, dat biji hem een boekje voor lituinbouwboekhouding verkrijgbaar is, spe ciaal voor de koolstreek samengesteld, waar van de prijs 1.25 bedraagt. De secretaris, de iheer J. Kliffen, vroeg de vergadering naar klachten over de zetkool- regeling (taaie gele), welke uitgezet zijn in den Oosthoek van den polder. De vergadering achtte dit ook de juiste plaats niet. Besloten werd, dat het bestuur een nieuw schetskaartje ontwerpen zal. Behandeling voorstellen algemeens vergadering „Noordermarktbond". Voorstel 1 om een een bouwfonds te vor men voor uitbreiding der veiling werd aan genomen. Voorstel 2. Om een pensioenregeling voor het veilingpersoneel te ontwerpen, eveneens met den wensch deze regeling aan de goed keuring der algem. vergadering te onderwer pen. Voorstel 3. Over de sorteering van peen werd verworpen. Het prae-advies van het bondsbestuur werd aangenomen. Voorstel 4. Om in overweging te nemen na 1 of 15 Maart uien met steel aan te voeren werd aangenomen. Voorstel 5. Over de aflevering van kool per 100 K.G. Als voren. Voorstel 6. Over de aardappelsorteering. Werd verworpen. Het prae-advies van het bondsbestuur werd aangenomen. Voorstel 7. Over de verladiog in vletten aan de laadplaats. Als voren. Voorstel 8. Om het afgeven van bonnen na 1 Januari geheel af te schaffen, werd ver worpen Het prae-advies werd aangenomen. Benoeming afgevaardigden alge- meene vergadering. Gekozen werden de bestuursleden G. darten en K. Wagenaar en de leden K. v. Dijk, IJ. Kaan, W. Wagenaar, A. Barten, H. Swager en G. Bakker. Als plaatsvervan gers K. Wagenaar Wz. en A. Gutter. Rondvraag. De heer P. Blokker vroeg maatregelen tegen rattenverdelging. De Voorzitter zeide, dat vanwege de ver- eeniging serum besteld zal worden, waartoe men zich bij den secretaris kan opgeven. Ook door de vereeniging* zelve zal de bestrijding ter hand genomen worden. De heer K. van Dijk gaf in overweging dit het volgend jaar bij den Vierbond te behan delen. Dit werd in overweging genomen. De heer K. v. Dijk vroeg maatregelen RIO RITA. Theater Cinema Americain. Opnieuw heeft gisteren de grootsche revue- film Rio J?ita bewezen, dat voor de zingende en musiceerer.de film een schitterende revue het meest dankbare onderwerp blijft. Want Rio Rita is de echter operette-revue, die in Amerika zoo bijzonder geliefd is, en waar aan kosten noch moeiten worden gespaard. Men zal inderdaad in bewondering komen voor hetgeen in deze film op het gebied van zang, muziek en dans, aankleeding en décor te zien wordt gegeven en het wordt thans zoo, dat men eigenlijk nergens beter een revue kan zien, dan in een bioscooptheater. De geschiedenis, waarom de revue is op gebouwd is heel eenvoudig. In Mexico waar de bevallige Rio Rita op haar ranch woont, wordt gezocht naar een berucht bandiet Kinkajou genaamd. Rita's broer en Jim Stewart, die zich bijzonder voor de schoone Mexicaansche interesseert, worden beiden voor den roover aangezien, maar natuurlijk is het een ander, die op slimme wijze met Rita tracht te huwen. Maar de ontmaskering blijft niet uit en Jim krijgt na zijn kranig op treden een schoone belooning. t Is werkelijk bewonderenswaardig, welke mooie tafreelen men om dit verhaal heeft weten te bouwen. Dertien acten lang blijven het oog en het oor geboeid, nu eens door fraaie duetten van Rita.en Jim, dan door goeden koorzang en dan weer door de meest fantastische dansnummers, die men wenschen fn ^00ra' het tweede gedeelte, dat min stens vijf acten in beslag neemt, is geheel op genomen in kleuren, zoo mooi en aantrekke- '1'jk, dat de toeschouwers bij voortduring genieten. De filmster Bebe Daniels, die lang triomfen heeft gevierd in de zwijgende film, is doordat haar stem zeer geschikt bleek voor de zingende film, opnieuw op de voor- CHIEF WHIP van tulpenbloemen, schadelijk voor de tegen het afsnijden Spr. zegt dat dit zeer bollen is. De voorzitter zeide toe, Jat van vereeni- gingswege een advertentie ter waarschu wing geplaatst zal worden. Verder zullen de hoofden der scholen hiermede in kennis gesteld worden. De heer K. Wagenaar Wz. vroeg maat regelen tegen het harde stoomen van mo torvaartuigen. De heer Ootjers zeide, dat het bij ver ordening verboden is. Men kan zich tot de politie wenden. Spr. zal zich wenden tot de rijks- en gemeente-politie (algemeen gelach). De heer A. Glas vroeg of er ventilatie aangebracht kan worden bij de overkap ping der veiling. De heer Ootjers zeide dat besprekingen hierover gehouden zijn en dit komt t. z. tijd aan de orde. De heer P. Swager vroeg inlichtingen over de pooterbewaarplaats. De heer Kliffen antwoordde dat de bak ken schoongemaakt terug worden verwacht op 30 April en 1 Mei. Dit zal nog nader bekend gemaakt worden. De heer C. Keeman Cz. vroeg goedkeu ring om per Januari rekening en verant woording te doen van de pooterbewaar plaats, inplaats van met Augustus. Hierna volgde sluiting. Men verzocht ons opname van het vol gende: Op de advertentie inzake roode kool, in ons blad van 19 April geplaatst, is opgege ven een voorraad van 168 wagons. Doordat verscheidene landbouwers die wel roode kool in voorraad hebben, niet hebben opgegeven wat zij in voorraad hebben, is de poging om op deze manier een loonende iprijs te krijgen, als mislukt te beschouwen, en zijn de stellers der advertentie besloten vanv erdere actie af te zien. HEERHUGOWAARD. Op initiatief van den heer P. Kostelijk is hier wederom een sluisvereeniging opgericht, welke een sluis heeft doen bouwen ter verbin ding van Middenpolder met Kiloplder; laatstgenoemde is reeds voor jaren terug in rechtstreeksche verbinding gekomen met den polder Broekhorn. Naar men weet heeft laatstgenoemde polder door een overhaal na bij de Broekerbrug verbinding met de Ring vaart. De sluis is reeds geopend, zoodat vooc Middelpolder nu ook vaargelegenheid is ge opend naar de veilingen aan den Langendijk. na een ruim 25 jarig bestaan is de kaasfabriek Vita Nova stop gezet. Naar we onlangs hebben .meegedeeld is deze fabriek aangekocht door de coöp. zuivelfabriek Excelsior. Gedurende al de jaren van bestaan was de heer A. van der Oord kaasmaker aan Vita Nova en was deze steeds zeer ten genoe gen van het bestuur werkzaam. De tentoonstelling, tijdens de jaarver gadering van den Bond ter bevordering van vakonderwijs in West-Friesland gehouden in de tooneelzaal van den heer Wester heeft wel belangstelling getrokken. Door meer dan 800 personen is de presentielijst geteekenö, terwijl tevens nog vele andere personen deze tentoonstelling hebben bezocht, grond gekomen en zij is als hoofdfiguur in een revue dan ook uitmuntend op'haar plaats. John Boles, een sympathieke verschijning met een zeer goede stem, is een bijzonder ge schikte partner en zijn duetten met Bebe Daniels waren een groot succes In de ko mische intermezzo's voldeden de beide ko mieken, die naast de hoofdfiguren optreden, met hun elegante partners ten zeerste. Het geheel is van een groote aantrekke lijkheid en zal alle liefhebbers deze week doen genieten van alles wat een schitterende revue maar bieden kan. In verband met het uitgebreide hoofd nummer gaat slechts een komische tweeacter vooraf. DE VEROORDEELDE UIT STAMBOEL. Een romantische film in het A. B. T. De titel van dit hoofdnummer is wat vreemd, wat waarschijnlijk te wijten is aan het feit dat de roman ,,De Levantijn en het meisje" de motieven ervoor heeft gegeven. Thomas Zesi heefi wegens smokkelarij een gevangenisstraf van anderhalf jaar ach ter den rug en ontdekt bij zijn thuiskomst dat een zijner vrienden bezit heeft genomen van zijn huis, om het niet onbeheerd te la ten, en tevens in dien tijd Thomas' liefje heeft veroverd. Beiden worden de deur uitgebonjourd. Voor Zesi zal nu een ander, een nieuw leven beginnen. Een arm meisje, dat in haar onderhoud poogt te voorzien door den verkoop van stofzuigers, zakt voor zijn huis in elkaar en wordt door hem weer bijgebracht en liefderijk opgenomen. Zij gaan van elkaar houden en gaan trouwen. Maar dan slaat de weggejaagde vriend zijn slag. Hij weet dat Zesi reeds eerder ge trouwd was en dat de vrouw haren echt vriend al sinds jaren heeft verlaten. Op en dag dat Thomas en Hilde een paar worden, laat de valsche vriend de weggeloopen vrouw ten tooneele verschijnen en dan wordt chantage gepleegd: „geld of het OUDE NIEDORP. De bibliotheek der Ned. Herv. Gemeente alhier is weder gesloten. Van deze instelling werd dezen winter nog al druk gebruik ge maakt. Aan 42 personen werden 638 boeken uitgeleend. Door B. en W. dezer gemeente werd de heer M. Kooijman benoemd tot leider van de a.s. volkstelling. DE BRAND IN DE A. K. U.-FABRIEK Misdadig opzet Het gerechtelijk onderzoek in verband met den brand, welke de vorige week in het ma gazijn der A. K. U.-fabriek, te Arnhem, waai de papierstof is opgeslagen, uitbrak, wordt nog steeds voortgezet. Gebleken is, dat men hier zeer waarschijn lijk te doen heeft met brandstichting en bovendien, dat ook op andere wijze getracht is de vernietiging van een groot deel der fabrieksgebouwen te bewerken. Dat er geen erger dingen gebeurd zijn dan de brand, tuchthuis" is het wachtwoord. Thomas schuift af, maar ontdekt dan dat Hilda van het gebeurde weet (Jola had haar ook een bezoek gebrach en haar geheel van streek gemaakt). De nieuwe mevrouw Zesi had in haar verdriet een poging gedaan zich te vergiftigen door de gaskraan open te zet ten, maar nog juist op tijd om haar voor de tweéde maal te redden komt Thomas thuis. Een film met veel spannende momenten, waarin smart en droefenis bijzonder goed worden gespeeld, zoodat men hier wel een film heeft, die een bezoek waard is. Een uitgebreid bijprogramma maakt den avond vol. Wij zien een film met prachtige berglandschappen, voorts verschillende kleinere nummers en een aardige twee- acter „Het sterretje van Hollywood", waar in een meisje, dat „eens wat wilde zijn", de hoofdrol vervult en daarin zich voordoet als een Russische prinses en in die kwali teit een engagement krijgt in een studio. De verschillende vermakelijke situaties, die hiervan het gevolg zijn, doen het publiek meermalen schaterlachen. Dc volgende week, te beginnen met Maandagavond, vraagt A. B. T. weer aan dacht voor „De Koning der Koningen wel ke film in dit theater, zooals men weet, een zevental weken geleden geloopen heeft en toen enorme belangstelling trok. Zeer terecht. Omdat het hier een kunstwerk betreft van den eersten rang, een film, waaraan geen moeite of kosten zijn ge spaard. ALS NEW-YORK SLAAPT. Een gesynchroniseerde film in het Victoria-Theater. Lon Chaney, de grootste karakterspeler, de man met de duizend gezichten, of hoe men hem wil noemen, Lon Chaney vervult weer een hoofdrol in een film, die deze week jp het Victoria-Theater draait, vV'" is alleen te danken aan de tijdige ontdekking- van den toeleg. In de mengkamer van de fabrieik wordt de bewerkte cellulose gedrenkt met zwavelkool stof. Dit proces heeft plaats in metalen, snel wentelende trommels. Tijdens het rondwente len van een van die mengtrommels werd een verdacht geluid gehoord en bij onderzoek bleek in den trommel een hamer aanwezig te zijn. Was" dit niet ontdekt, dan zou de hamer, voortdurend bonkende tegen den metalen trommelwand, zijn gaan vonken en ontbran ding van den inhoud, gevolgd doof ontplof fing, zijn veroorzaakt. De gevolgen zouden niet te overzien zijn geweest. Er wordt thans verband gelegd tusschen het gebeurde in de mengkamer en den brandhet magazijn voor de papierstof ligt op de bovenverdieping van het gebouw, waarin de mengkamer zich bevindt. Tot dusver zijn geen arrestaties geschied. NED. SIGARENMAKERS- EN V TABAKSBEWERKERSBON D. Aan de verslagen van den Nederland- schen Sigarenmakers- en Tabaksbewerkers- bond over de jaren 1928 en 1929 ontleenen wij, dat in de beide jaren de werkloosheid belangrijk is verminderd. De gunstige con junctuur, die in het Zuiden des lands circa vijf jaar was, heerschte over het heele land behalve Amsterdam, Rotterdam en Utrecht. Het leden bedroeg op 1 Januari j.1. 428, te gen 4136 het jaar te voren. EEN UITGEBROKEN INBREKER. De beruchte inbreker Ruschap uit Geleen, die Zondag te Beek bij Maastricht bij een in braak op heeterdaad betrapt werd, is in den nacht van Woensdag op Donderdag in de gevangenis van de Maréchaussee-kazerne al daar uitgebroken en' nog steeds voortvluch tig. BESCHERMING VAN ZANGVOGELS. Het comité tot opheffing van de vangst van beschermde inlandsche vogels heeft een telegram gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken, waarin het nogmaals wijst op de gestadige vermindering van den vogelstand en de klachten van land- en tuin- En thans ziet men Lon Chaney in de-ge daante van een rechercheur, die zich bezig houdt met het ophelderen van een moord geschiedenis in het donkere New-York. Sensationeel dus, en spannend. De geheele geschiedenis beschrijven is niet noodig. Genoeg zij te vermelden, dat er een meisje is, dat in aanraking komt met lage individuen en er is alle kans, dat ze op het verkeerde pad geraakt. Toevallig is dit meisje een dochter van den vriend van den rechercheur en deze neemt haar onder zijn hoede. Hij bewaakt haar dus en tevens tracht hij een bende misdadigers op heeter daad te betrappen. Natuurlijk lukt dat, echter niet dan na zeer vele mislukte pogingen en na een paar handige trucs en vechtpartijen. En even natuurlijk krijgt het meisje tenslotte ook den jongen, dien zij lief heeft, zoodat het ge heel al bijzonder gelukkig eindigt. Echter, zooals gezegd, dc inhoud zelf vertellen wij niet. Men ga het werk zien en volge zelf den draad van het spannende verhaal. En dan geniet men zeer zeker van het spel van Lon Chaney, die trouwens bijge staan wordt door heel goede medespelers, van wie het meisje in kwestie zeker aller eerst genoemd mag worden. Lon Chaney is altijd goed, maar niet al tijd best. In de eene film speelt hij goed, in de ander verrassend. En zoo ook hier: we zien hem hier weer eens ouderwetsch aan 't werk, dus verrassend. En daar het geheele verhaal om Lon Chaney draait, kan men zich dus niet ver velen. Vooral zijn gelaatsuitdrukkingen zijn weer zeldzaam goed geslaagd en de prachtig geteekende kop is weer meester lijk, is weer Lon Chaney op zijn best. In het voorprogramma draait een zang film, waarin tWee goede zangers een viertal aardige liedjes ten beste geven, waarvan het eerste vooral heel bekend en populair bouw over de massavangst van nuttige vo gels. Het comité constateert met teleurstel ling het uitblijven van afdoende maatregelen en verzoekt dringend zoodanige tijdige maat regelen, dat massavangst en uitvoer voor volgend seizoen voorkomen worden. DE AMSTERDAMSCHE STADSSCHOUWBURGKWESTIE. De Gemeenteraad van Amsterdam be« handelde gisteravond onder groote belang stelling van de zijde der tooneelisten de voordracht van B. en W. om als vasten bespeler van den Stadsschouwburg aan te wijzen de Kon. Ver. „Het Nederlandsch Tooneel' onder directie van de Tieeren Saalborn en Verbeek. Een ameitdement van den heer Klaas de Vries om als vasten be speler aan te wijzen de combinatie van de heeren Verkade en Van Dalsum „Het Am- sterdamsch Tooneel" werd verworpen met 20 tegen 21 stemmen. De voordracht van B. en W, om den schouwburg toe te wijzen aan de Kon. Ver. „Het Nederlandsch Tooneel", die daarna in stemming kwam, werd eveneens verworpen met 18 tegen 24 stemmen. De Amsterdam- sche Stadsschouwburgkwestie blijft dus voorloopig onopgelost, totdat nieuwe voor stellen aan den raad zijn gedaan. WEGENS DIEFSTAL IN DUITSCHLAND AANGEHOUDEN. De recherche, te Venlo heeft een Duitscher gearresteerd, die zich te Essen aan diefstal van 36.000 mark had schuldig gemaakt. GEEN GEDWONGEN ZONDAG- SLUITING. Na breedvoerige beschouwingen inzake, Zondagsrust en Zondagsheiliging verwierp de raad der gemeente Zeist gister met 10—6 stemmen een voorstel-Bobeldijk (Staatsk: Ger.) tot Zondagsluiting voor alle winjcels en afdekking der étalages, ''Z**' i. DE TENTOONSTELLING TE MILAAN:, Prins Hendrik zendt een hulde betuiging aan Mussolini. Een Reuter-telegram uit Rome meldt, dat prins Hendrik, tijdens zijn verblijf te Milaan' ter gelegenheid van het bezoek aan de Ne-' derlandsche afdeeling ter tentoonstelling al* is: het How do you do? 't Is een een-acter, die uitstekend ge; slaagd is, en waarnaar men met genoegen- luistert! Met elkaar dus een heel goed program- nja met voor elk wat wils! y 1-. ."'.L ih-y- Cinema en Theater. „In het rijk der rendieren" heet de rol prent die voor de N. V. Ufa Film vervaar digd is door Paul Lieberenz en Christian Jensen. De verschillende photo's gaan vergezeld van een artikel over rendieren en de'Lap landers. Het tweede filmartikel gaat over, „Getrouwd in Hollywood", de eerste Ween- sche Fox film-operette, met zang en dans, muziek van Oscar Straus. Ook hierbij af beeldingen. En dan nog een over Maurice Chevallier. Tallooze fraaie photo's van filmartisten en tooneelspelers (speelsters) o. a. van Julia de Gruyter, en van zangeres sen, ook een van Fritz Hirsch, den directeur van het in ons land zoo populaire operette gezelschap, komen in dit nummer voor. En behalve dat nog, vervolgartikelen en 'n aar dig liedje „Kindje zonder zorg", tekst van Annie de HoogNooy, muziek vanjlenri C. van Praag. DE RUSSISCHE FILM 1 „MENSCHEN-ARSENAAL" GOEDGEKEURD. Naar „Het Volk" verneemt, is de Russische film „Menschen-arsenaal", naar gegevens van Henri Barbusse door den regisseur Room (den vervaardiger van „Bed en Sofa") ge maakt, door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring voor openbare verfooning bij eerste keuring toegelaten. Er zijn geen cou pures aangebracht. „Menschen-arsenaal" behandei! de gevan- geiwstpcstontfea.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5