Ahmsthc ïoiraiL DE VERDWENEN DELORR. FEUILLETON. LANDBOUW en VEETEELT. Henéerd twee en dertigste Jaargang. Dinsdag: 20 April Radio-hoekje Provinciaal nieuws Ho. 100 193°- Woensdag 30 April. Hilversum, 298 At. (Na 6 uur 1071 M.) 10.10.15 Morgenwijding. 10.3012. Gramofoonpl. 12.—2.— Concert. A. V. R. O. —Kwintet. 2.-3.— Gramofoonplaten. 3.— 4.Naaicursus. 4.4.30 Dc voornaamste studiemuziek voor piano. 5.—5.30 Gramo foonpl- 5.30—6.— Aansluiting van café .Moderne" te Amsterdam. 6.Tijdsein. 6.01 V'oortz. concert café „Moderne". 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.45—7.15 Italiaansch: Be ginners. 7.15—7.45 Italiaansch: Gevorder den. 7.45—8.30 Concert. Omroeporkest. Hendr. C. van Oort, bariton. 0.30 V. A. R. A. Dë wijding van den Eersten Mei. Joh. Jong, orgel. L. Sjouwerman, fluit. B. Bles, hobo. Nëlly Soeters en M. Beversluis, voordracht. A. Schlüter—v. d. Brugge, alt. Spreker: W. H. Vliegen. Huizen, 1875 Al. (N. C. R. V. uitzending.) g.15 Morgenconcert. 10.30 Ziekendienst. 11Gramofoon. 11.30 Orgelconcert. 12.30 Solistenconcert, alt, bas en piano. 2.30 Chr. lectuur. 3.Julianafeest voor kinderen. Strijkje en zang. 4.45 Gramofoon. 5 Kin deruurtje. 6.Declamatie. 6.30 Radio praatje. 7.Gramofoon. 7.30 Esperanto- causerie. 8.-9.K. R. O. Nationaal pro gramma. Harmonie „Meyerbeer". Jan Nelis- sen, bariton. 9.11.— K. R. O. Concert door harmonie „Meyerbeer". Mej. G. J. v. Hemert, piano. 11.12.K. R. O. Vroolijk program ma. Daveniry, 1554.4 Al. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 1.20 Concert. M. Joyce, so praan. M. Fogarty, viool. 1.50 Uitz. voor scholen. 2.45 Concert. The Ensemble Players. 3.Uitz. van de opening der nieuwe kanto ren en fabrieken der India Tyre en Rubber Cy. of Grt. Britain Ltd. 3.20 Vervolg concert. 4.05 Orgelbespeling door R. New. 4.35 Kin deruurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Nieuwsber. 6. Viool- en piano-sonates. K. Murray en P. iMacDonald. 6.20—6.40 Lezing. 6.45 Lezing. .7.05 „Cavalleria Rusticana". Opera van 'Mascagni. 8.20 Nieuwsberichten. 8.45 „Gianni Schicchi". Opera van Puccini. 9.40 Voorlezing. 9.55—11.20 Dansmuziek. Pari/s „Radio-Paris"1725 Al. 11.50— I.20 Gramofoonpl. 3.05 Concert door Kwin tet. 7.20 Elsassisch programma. 8.05 Con cert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 Al. 6.207.20 Gramo foonpl. 9.35—10.35 Gramofoonpl. 10.40— 11.20 Muziekuitz. voor scholen. 11.30 Gra mofoonplaten. 9.3510.35 Gramofoonpl. 10.4011.20 Muziekuitz. voor scholen. 11.30 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkest concert. 4.505.50 Concert. Sopraan en orkest. Spreker. 7.208.15 Orkestconcert. 8.20 Concert. Orkest en piano. Intermezzo Declamatie en zang. Daarna tot 11.20: Or kestconcert. Kalundborg, 1153 Al. 2.504.50 Orkest concert.en voordracht. 7.2010.50 ca. „Die Fledermaus". Operette in 3 bedrijven van 'Johann Strauss. 11.20—11.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 Al. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Trio-concert. 6.20 Gramofoonpl. 7.35 Gra mofoonpl. 7.50 Concert georganiseerd door de RESEF. 7.35 (golfl. 338.2 M.) Concert georganiseerd door de Soc. Radio-Club, afd Gent. Zeesen, 1635 M. 6.1511.20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl. 12.15—1.20 Le zingen. 1.20—1.50 Gramofoonpl. 2.053.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.50— 7.50 Lezingen. 7.50 Concert. Viool, cello en piano. 8.20 Orkestconcert. 9.50 „Die Walpur- gisnacht". DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. Een adres van de Ver. van Liberale Radio Amateurs. De V. L. R. A- (Ver. van Liberale Radio Amateurs) heeft een telegram aan den mi nister van waterstaat gezonden (van welk te legram afschrift aan den ministerraad werd gezonden, waarin gezegd wordt: „Naarmate het oogenblik nadert, dat de beslissing inzake de zendtijdverdeeling voor Nederland en Indië bekend zal worden, stijgt bij de Liberale Omroepvereeniging de onge rustheid over het feit, dat haar nog steeds ge legenheid tot regelmatige uitzending is ont houden. De pijnlijke ervaring, door het poli- tiek-vrijzinnige volksdeel reeds jarenlang on dervonden inzake achterstelling van zijne aanspraken op verguning tot uitzending zij- ner cultureele beginselen, ontlokt aan de Libe- Door E. PHILLIPS OPPENHEI.M. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 61) „Ook over die zaak met Tapilow?" vroeg Delora met een grijns. ■.Denkt u dan, dat ik er voor terugdeins ue straf voor mijn eigen dwaasheden te dra gen? Als ik er zoo over dacht", vervolgde ik, „dan zou ik mij eerder vandaag dan morgen aangeven. Louis kan mij verklappen en u ook, maar dat laat mij volkomen koud. U moet alleen begrijpen wat ik u hier zeg. Felicia is, neem ik aan, uw nicht. Ik gevoel de eerst neiging dit voor onwaar te houden, maar ik mag aan haar woord niet twijfelen. Jk acht het onmcnschelijk haar, die eigen lijk nog een kind is, hierheen te brengen en "aaj* yervolgens alleen te laten '.Zij is niet alleen", viel Delora mij nijdig 'u de reden. „Zij heeft een gezelschapsjuf- trouw." pas gisteren is gekomen", vervolgde •k. „Zij heeft in haar eenzaamheid ecnige ^cer onaangename dagen doorgebracht, dat verzeker ik u". „Ik heb haar getelefoneerd," riep Delora, «■tweemaal per dag en soms vaker." Ik lachte ironisch en merkte op: v ermoedelijk wel in uw eigen belang. In cder geval behoeven we, naar mij voor- fiWL hier niet verder op door te gaan. 3C Jï-K» v - -.l.fl»i" ivifièé' teai1euSMri<fnPJereeniging woord van diepe vrSÏÓ ge\Zfr ernst'g Protest. Zij onwntmr? Krootsten aandrang ?nnriT™i V-eruleeT? va" zendvergunning, Hn* a q Zi'J l defimtieve zendtijdverdee ling als regelmatig uitzendende organisatie voor een evenredig deel van den zendtijd in aanmerking komt. Met het uitbrengen van het advies van den Radio raad is vervallen het beletsel, dat tct dusver zou hebben gegolden om .,9e LAttate Omroepvereeniging eene positie, gelijkwaardig aan die van de andere omroepvereenigingen. te verschaffen. Het is in haar oogen een eisch van billijkheid, ook naar als zoodanig te erkennen". URSEM. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeen te onder voorzitterschap van den heer v. d. Heuvel. Tegenwoordig waren alle leden. Opgaaf was gedaan door den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsver zekering dat het aandeel dezer gemeente over 3e kw. 1929 in het subsidie krachtens Werkloosheidsbesluit 1917 is vastgesteld op 29.75. Een dankbetuiging was ingekomen van den heer W. Stroomer, voor de getroffen scho'olgeldregeling van zijn zoon die de Handelsschool te Alkmaar bezoekt. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op het adres van het comité der vereeni- gingen van Burgemeesters en Secretarissen in de verschillende kantons om een bijdrage van 1 cent per persoon werd afwijzend be schikt, terwijl zal worden medegedeeld, dat de doorverbinding van het gemeentehuis tevens ambtswoning is tot stand gebracht. Aan de orde was een adres van de Natio nale commissie tégen het alcoholisme te Utrecht om verlaging van het maximum aantal vergunningen. B. en W. stelden voor ook dit adres voor kennisgeving aan te nemen, op grond van het feit, dat drankmis bruik hier niet voorkomt en het aantal ver gunningen slechts 5 bedraagt, die dan nog over de geheele gemeente verspreid liggen. Goedgekeurd. [>oor Ged. Staten is bevestigd beantwoord de vraag van de gemeente of de raad de be voegdheid heeft de werkzaamheden van het G.E.B. op te dragen aan den gemeente-ont vanger zonder verplichting tot eenige ver goeding. Ook onder de nieuwe regeling is de Raad bevoegd de genoemde werkzaamheden aan den gemeente-ontvanger op te dragen. Wethouder Schaap betoogde, dat het ant woord voor den gemeente-ontvanger een teleurstelling zal zijn, en was overtuigd dat hij het bij die beslissing niet zal laten. De heer Veldboer was van meening, dat de ontvanger voor de administratie van het G E.B. bedanken kan. De heer Broertjes was het hiermede'eens en is overtuigd, dat de ontvanger ook het recht heeft voor die werkzaamheden, waar voor hij betaald wordt, te bedanken. De heer Veldboer zeide, dat de ontvanger op een vast salaris is aangesteld en dat hier in later verandering zou komen. Toen is hem ook ander werk opgedragen, wat hij toch niet behoeft aau te houden. Spr. betreurde het, dat de commissie belast met het nazien van de begrootingen de memorie van toelich ting, die B. en W. bij den post belooning kassier G.E.B. hebben gegeven, over het hoofd heeft gezien. Deze laat aan duidelijk heid niets te wenschen over en met het uitge trokken bedrag van 300 is ook niets naders te kennen gegeven, zoodat de Raad nog kan beslissen, hoe groot dat zal worden. Spr. zou deze zaak willen aanhouden of wel willen renvoyeeren aan B. en W. om prae-advies De heer Genefaas zeide, dat de ontvanger thans een salaris heeft van 1100 en vol gens de regeling bedragt liet 1000. Ged. Staten deelen thans mede, dat de Raad het recht heeft deze werkzaamheden aan den ontvanger op te dragen en hieraan wenschte spr. vast te houden. De begrooting van het bedrijf wordt door den Raad vastge steld en niet door Ged. Staten. De heer Veldboer merkte op, dat de be- grooéiiig ook door den Raad is vastgesteld met een uitgetrokken post van 300 en de definitieve regeling van het salaris zou nader volgen. De heer Oud zou blijk willen geven den ontvanger ter wille te zijn en beginnen met voor 1930' een salaris te geven van 100. Is de toestand het volgend jaar weer beter,, dan heeft spr. geen bezwaar weer wat er bij te doen. De voorzitter gaf een uiteenzetting op welke wijze indertijd deze werkzaamheden zijn opgedragen aan den ontvanger. Deze zijn thans gewijzigd en ofschoon de Raad wolgens Ged. Staten het recht heeft om den Maar dit moet u wel zeer goed begrijpen, dat indien er inderdaad iets onwettigs of zelfs misdadigs ligt in uwe geheime plannen, u moet zorgen, dat Felicia buiten schot blijft .ingeval de zaken mochten mislukken. Zij mag in geen geval het slachtoffer wor den van uw gedoe. En zoo ik tot de ontdek king kom, dat u of een uwer vrienden haar als werktuig gebruikt, dan zweer ik u, dat u daarvoor zult boeten." Delora keek mij met een nijdigen grijns lach aan. Hij scheen in zijn enkele korte uitlatingen iets van zijn waren aard te hebben verraden en daarbij getoond te hebben, dat hij minder zenuwachtig was dan men oppervlakkig zou vermoeden. ,,U schijnt mij angst te willen aanjagen", zeide hij. „Intusschen meen ik dat wij kalm weg moeten voortgaan in dc richting, welke wij zijn ingeslagen, al is mijn nicht zoo ge lukkig geweest uw toegenegenheid te verwerven. Het gaat u niets aan, jonge man, wie ik ben en wat ik hier kom doen. Dat zijn uw zaken niet. Denk liever aan uwzel- ven en vergeet niet, dat de rechters van dit land streng de wetten handhaven, nicht kan best voor zichzelven zorgen. Met mij is het niet anders en wij hebben uw hulp of tusschenkomst niet noodig. „U wil doen voorkomen, dat uw nicht een uwer medeplichtigen zou zijn riep ik ver ontwaardigd uit, „maar dat geloof ik niet. „Medeplichtigen, waarbij? vroeg hij, zijn wenkbrauwen optrekkend. „De hemel moge het weten! nep ik een beetje ongeduldig uit. „Ik bemoei me niet met wat u doet of wilt doen. Ik heb alleen ontvanger de administratie geheel zonder eenige "vergoeding te laten voeren, achtte hij het idee van den heer Oud billijk. Dit voorstel werd door verschillende leden gesteund in stemming gebracht en met 6 tegen 1 stem, die van den heer Genefaas, aangenomen. De heer Veldboer bracht namens de com missie van onderzoek verslag uit over de be grooting van het Armbestuur. Het heeft de aandacht getrokken, dat het nadeelig saldo over 1929 ad. 846.82 niet geraamd is op de begrooting. De voorzitter deelde mede, dat dit bij het opmaken nog niet bekend was. Er is dan ook geraamd 300, zoodat er geen bezwaar is om dezen post met 546.82 te verhoogen, en de inkomsten met een gelijk bedrag hoo- ger te ramen. Aldus werd besloten en de be grooting vervolgens goedgekeurd. De heer Genefaas bracht namens de com missie van onderzoek verslag uit over de rekening van het Armbestuur 1929 en deelde mede, dat er kleine verschillen zijn geconsta teerd en de gegevens hiervan zal spr. bij ge legenheid inzenden. Ondanks die kleine ver schillen adviseerde de commissie tot goed keuring, waartoe besloten werd. De voorzitter stelde namens B. en W. voor, de winst van het G.E.B. in de Gem. kas te storten, waartoe met algemeene stemmen werd besloten. Van den gemeentegeneesheer was een op gaaf ingekomen van de door hem verrichtte inentingen tegen alastrim in 1929. B. en W. stelden voor, hem hiervoor een gratificatie te verleenen groot 50. De heer Broertjes informeerde naar het aantal inentingen en achtte het bedrag te laag. De heer Dol kon met het voorstel van B. en W. mede gaan met het toe te kennen be drag, dat berekend is op 50 cent per inen ting, wat ook andere gemeente gegeven heb ben. Het voorstel van B. en W. werd met 6 tegen 1, die van het lid Broertjes aangeno men. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd de vergoeding van gemeentewege voor de a.s. volkstelling bepaald op 5 cent per persoon. De voorzitter deelde mede, dat het Rijk in deze kosten 7 A cent per getelde persoon bij draagt. Vervolgens werden vastgesteld Suppl. be grooting 1930 en dienst 1929. Naar aanleiding van een adres van den rijksveldwacht om een toelage voor aankoop van een politiehond werd op voorstel van den voorzitter besloten een bedrag van 100 te voteeren, mits de hond minstens 3 jaren ter beschikking blijft van deze gemeente, ter wijl bij vertrek voor elk jaar eerder 25 moet worden terugbetaald. Aan de orde was het voorstel van B. en W. om het onlangs aangekochte land ge legen in de Schermer groot 2.50.50 'H.A. te verhuren. De heer Veldboer informeerde of het als hooiland of grasland wordt verhuurd. Wethouder Schaap zou geen verplichtin gen willen opleggen. De bedoeling is om het tot Kerstmis te verhuren als grasland. Wethouder de Jongh was er niet voor, dat er veel paarden ingejaagd worden en zou iedereen in de gelegenheid willen stellen dit grasland te huren onder nader vast te stel len voorwaarden. De heer Broertjes vroeg wat er nu met de aanvrage krachtens de Landarbeiders wet ge schiedt. De voorzitter adviseerde te besluiten wan neer de aanvragen voldoen aan de wet, B. en W. te machtigen voor de afdoening zorg te dragen, terwijl er dan rekening mee zal worden gehouden, dat op een gedeelte van het land langs den Ursemmerweg gebouwd kan worden Bovendien gaat er een gedeelte af voor lichamelijke oefeningen, dat 45 X 75 M. moet zijn. Verschillende leden achtten het gewenscht het terrein in loco op te nemen en dan te be palen waar dit behoort te komen. De heer Oud vroeg of het niet gewenscht zou zijn ook het andere gedeelte aan te koo- pen en dan met den heer van Dam te ruilen. Wethouder de Jongh was niet voor aan koop van meerderen grond, hetgeen verschil lende leden beaamden. Met algemeene stemmen werd besloten het grasland tot kerstmis bij inschrijving te ver huren onder door B. en W. vast te stellen voorwaarden en de aanvrage krachtens de Landarbeiderswet zooveel mogelijk af te handelen. Vervolgens werd vastgesteld het kohier hondenbelasting dienst 1930 met een totaal van 63 honden ad. 186. Aan de orde was een adres van Ged. Sta ten om medewerking te verleenen inzake het Westfriesche Kanalenplan met Felicia te maken. Daarom heb ik u gewaarschuwd." „Ik gevoel mij daarmee zeer vereerd," verklaarde Delora schamper. „Dat mag u", zei ik, ook wat nijdig, „hoe wel ik onder de gegeven omstandigheden niet veel neiging gevoel om beleefd te zijn. Zoo mijn broeder Dicky niet kort geleden uit Brazilië had geschreven, om u en uw nicht vriendelijk te bejegenen, zou u er niet zoo gemakkelijk afgekomen zijn." „Uw broeder!" riep Delora uit, met een ongerusten blik naar mij. „Wien bedoelt u? Heb ik u goed verstaan?" „Zeker! Mijn broeder Dicky, die nu in Brazilië vertoeft en mij over u heeft ge schreven. U heeft hem toch wel ontmoet? liet ik er op volgen. „Hij logeerde bij u op och, hoe heet ook weer uw plan tage?" vroeg ik op eens. „Menita", antwoordde Delora zonder aarzelen. „Nu u er over spreekt, herinner ik het mij natuurlijk. Als hij u in zijn brief ver zocht heeft beleefd tegenover ons te zijn, dan kunt u dat niet beter doen dan door u met uw eigen zaken te bemoeien. Over een paar weken ben ik yrij om bezoek te ont vangen, dan wol bezoeken te brengen. Op het oogenblik ben ik in beslag genomen door een geheime opdracht en ik wensch niet, dat een ander zich daarin mengt." Ik ging naar de deur, terwijl ik zeide: „Ik heb alles gezegd wat ik op mijn hart had. Als ik niets meer van u hoor, dan keer ik over een dag of veertien naar Londen te rug." „Dan zult u mij met uw nichtje vin- --- -- v-' De voorzitter zeide, dat de bedoeling is, dat gedurende 40 jaren 900 per jaar wordt bijgedragen Wethouder de Jongh was er tegen, dat de gemeente met het bedrag jaarlijks wordt be last. Wanneer van hooger hand de noodzake lijkheid wordt ingezien van de totstand koming dezer kanalen, laat men dan van Rijkswege dit werk ondernemen, evenals met de Zuiderzeewerken geschiedt. Spr. vond het onbillijk dat de gemeenten daardoor deze kanalen loopen alleen in de kosten moeten bijdragen. Met algemeene stemmen werd op het ad vies afwijzend beschikt. Vervolgens werden vastgesteld Verlies- en Winstrekening van de woningbouwvereeni- ging van alle woningen en een Verlies- en Winstrekening van de 6 eërst gebouwde wo ningen met Rijksstuen. Vervolgens bracht dc voorzitter ter tafel een verzoek van F. Mak om krachtens art. 33 der Woningwet een rentedragend voorschot. Hij deelde mede, dat benoodig is 1500 a 1600. Het voorschot kan verleend worden onder hypothecair verband en de aflossing moet geschieden in uiterlijk 20 jaren in ge lijke termijnen of jaarlijksche annuïteiten. Hierover werd breedvoerig van gedachten gewisseld. Sommige leden meenden, dat adressant zijn verplichtingen niet zou kun nen nakomen, andere meenden, dat de ver bouwing op voordeeliger wijze kan geschie den. wa* wel niet afdoende is, doch in het financieel voordeel van adressant. De voorzitter meende, dat wanneer dc ge meente er geen nadeel bij kan hebben, die een gezochte gelegenheid is, om iets te doen aan verfraaiing der gemeente. Het perceel ligt in de kom der gemeente op een gunstig punt en wanneer teekening en omschrijving alsmede de verbouwkosten in orde zijn bevonden door den gemeente-opzichter, onder deze voor waarden zou spr. durven adviseeren het rentedragend voorschot te verleenen. Wethouder de Jong vroeg of er door het gemeentebestuur nog wijzigingen kunnen worden aangebracht in de verbouwing, waar op de voorzitter bevestigend antwoordde. Met algemeene stemmen werd dienover eenkomstig besloten. Vervolgens werden behandeld eenige recla mes hondenbelasting en werd de aanslag van D. Vos in de schoolgeldbelasting onin baar verklaard. Bij de rondvraag gaf wethouder Schaap in overweging het hekwerk langs den tuin van het raadhuis met den heer J. Oud ge zemel ijk te doen vernieuwen, waartoe met algemeene stemmen- besloten werd. Verder drong spr. aan op het schilderen van het bord „Gevaarlijke bocht" te Noord- dijk. De voorzitter zou hiervoor zorg dragen. De heer Genefaas vroeg of de palen bij café de Goede al gewit zijn. De voorzitter antwoordde ontkennend, doch zal hier eveneens aandacht aan schen ken. Tot leden van het Polderbestuur van Ursem zijn herkozen de aftredende heeren A. Tessel en C. Stuijt. EGMOND AAN ZEE. Een rijwielpad van Eg mond naar Heiloo. De wegen van Egmond naar Alkmaar en Heiloo behooren nog niet tot de béste. De autobestuurders klagen erg over die wegen. Ook de wielrijders mijden ze zooveel mogelijk. Verheugend was het daarom toen de V. V. V.-besturen van Heiloo en Egmond aan Zee met het plan kwamen een weg aan te leggen, die beide genoemde plaatsen rechtstreeks zou verbinden. Vergaderingen werden gehouden, bespre kingen hadden plaats, maar het resultaat washet plan kon niet tot uitvoering ge bracht worden wegens gebrek aan geld. De V. V. V.-besturen lieten het er echter niet bij zitten. Ze achtten een kortere verbin ding tusschen het boschrijke Heiloo en Zeebad Egmond van zeer groot belang. Deze twee plaatsen zijn op elkaar aangewezen. De ont worpen rijweg werd nu een fietspad en de plannen zijn reeds in zoodanig stadium, dat we kunnen zeggen „de kans van aanleg is zeer groot. De rijwielpadvereeniging „Noord- Kennemerland" heeft thans de leiding in handen. Het rijwielpad krijgt een breedte van 2 M. en wordt geheel met tegels bedekt. Het begin is gedacht ven Z. van Egmond a. d. Hoef; langs de kalkovens en zoo door de wei landen naar den Westerweg. In het ontwor pen pad komen veel bochten voor, omdat zoo veel mogelijk gebruik wordt gemaakt van be staande landwegen. Slechts een klein gedeelte moet worden aangekocht. Het nieuwe rijwielpad zal den afstand Eg mondHeiloo belangrijk verkorten en tevens een mooie aansluiting geven op den ontwor pen Provincialen weg naar de Zaanstreek. i den, en het zal ons een genoegen zijn een bezoek van u te ontvangen.' Ik ging heen, maar ik had het onbe wuste gevoel, dat ik niet het beste figuur had gemaakt bij ons gesprek. Trouwens mijn positie was ook volkomen hopeloos, daar mij niets anders overbleef dan mijn woord tegenover Felicia te houden en de zaken op haar beloop te laten. Ik reed naar de club, om vandaar naar het station te gaan, waarheen mijn bagage reeds was gebracht. Toen ik Pall Mali passeerde, zag ik Lamartine staan. Hij stond op het trottoir en was op het punt in een auto te stappen, waarin reeds een valies en andere ba gage was gelegd. „Zoo, gaat u ook Londen den rug toe- keeren?" vroeg ik, even naar hem toe gaand. Hij keek mij eenigszins nieuwsgierig aan en antwoordde: „Ik ben op weg naar Parijs." „Een plezierreisje?" „Neen, niet heelemaal", antwoordde hij hoofdschuddend. „Ik heb niet later dan vanmorgen een ietwat verrassende ontdekking gedaan." „Omtrent onzen vriend?" „Precies", antwoordde Lamartine, maar hij scheen een oogenblik te aarze len of hij mij wel in vertrouwen zou nemen. „Heeft u dan Delora gevonden?" vroeg ik. „Nog niet, En u?" „Ik heb bega ontmoet verklaarde ik, Bazar „A. S. V. O. H." In tegenwoordigheid van vele genoodigden had Zaterdagavond te 8 uur de officiëele ope ning plaats van den bazar, georganiseerd door de O. K. Damesvereeniging „A. S. V. O. Onder de aanwezigen merkten we op de dagelijksche besturen van de Damesver. „T. A. V. E. N. U.", het Ondersteuningsfonds en de Jongeliedenver „Vroom, Vrij en Blij". De heer B. A. v. Kleef voerde namens het bestuur van „A.S.V O.H." het woord en bracht hulde aan de nog zoo jonge vereeni- ging, die nu voor de eerste maal haar produc ten van vele avonden arbeiden hier tentoon stelt. Een woord van c(ank bracht spr. aan allen, die hadden medegewerkt om dezen bazar te doen houden; in het bijzonder aan hen die artikelen ten geschenke hadden gegeven om als prijs te dienen bij ringwerpen, grabbelen enz. Spreker memoreerde nog de ongunstige tijdsomstandigheden, waarin deze bazar plaats vond. Doch, daar de ver. „T.A.V.E N.U." haar bazar steeds in het najaar houdt, kon het niet anders dan deze bazar in het voorjaar te doen plaats hebben. Spr. hoopte dat ieder deze vereeniging een goed hart zal toedragen, omdat wij, aldus spr., er van over tuigd zijn, dat deze vereeniging werkt tot steun voor het vereenigingsgebouw. Daarna verklaarde spreker dezen bazar voor geopend, met den wensch dat hij goed mag slagen. Serenade aan een koperen paar. Zaterdagavond bracht het fanfarecorps „Eensgezindheid" een serenade aan den heer en mevr. Hoppener, die hun 1214-jarige echt vereniging vierden. Het is te begrijpen, dat zeer velen p de been waren, om van deze hulde getuige te zijn. AKERSLOOT. Bij vonnis van den krijgsraad voor de landmacht is de dienstplichtige J. B., uit deze gemeente, wegens dienstweigering ver oordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf, niet ontslag uit den militairen dienst, zon der ontzetting van de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen en met aftrek van den tijd door den veroordeelde in preven tieve hechtenis doorgebracht. WIJK AAN DUIN. Het echtpaar A. Tervoort en G. Mul hoopt op 12 Mei zijn diamanten huwelijksfeest te vieren. HEEMSKERK. Hoogstwaarschijnlijk wordt de gemeente raad op Donderdagochtend in een openbare vergadering opgeroepen. Het schijnt or.der enkele raadsleden ont stemming gewekt te hebben dat de voorzitter met het oog op belangrijke zaken welke reeds eerder behandeld moesten geweest zijn met deze bijeenroeping zoo gedraald heeft. De laatste openbare zitting werd op 28 Febr. gehouden, dus 2 maanden geleden. TEXEL (Den Burg). Bij beschikking van den minister vat defensie is aan den dienstplichtige J. Huis man uit de gemeente Texel (Den Burg) voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Op 23 April eindigde de cursus, die twee winterhalfjaren heeft geduurd. In tegen woordigheid der regelingencommissie namen 30 kaasmakers en één toehoorder aan het eindexamen deel. Drie kaasmakers moesten worden afgewezen, één toehoorder heeft geen deel genomen aan het examen. De namen der gediplomeerde kaasmakers zijn: J. Bart te Twisk, C. H. Bellis te Beem- ster, G. Bloemh te Bobeldijk. Tj. Bollema te Berkhout, P. Boskamp te Alkmaar, G. Bra3 te Beemster, C. J. Brons te Berkhout, J. Brouwer te Stompetoren, Jb. Doets te Twisk K. Groot te Beemster, R. A. Holtrop tf Texel, J. Jongeian te Wijdenes, B. S. Kamp te Opperdoes, C. Koning te Oosihuizen, P Kooij Az. te Spijkerboor, J. van Leijen te Schellinkhout, P. Middelbuig te Midden- beemster, KI. Mienis te St. Maarten, J Meester te Stompetoren, C H. van der Oord te Beemster, Jb. Oudhuizen te Oost Knollendam, R van der Veer te Oudendijk, A. Vermeer te Oudendijk, A. de Visser^ te Texel, Jb. Visser te Wijde Wormer, P. Wai- boer te Oostwoud en L. Zielman te Hoog- karspel. r Een getuigschrift als toehoorder verwierf: D. J. Stam te Oost-Knollendam. „Is u bereid mij te zeggen waar dat is geweest?" vroege Lamartine zacht. Ik schudde het hoofd ontkennend cn vervolgde: „Ik ga niet verder op de zaak door. Ik eindig gelijk ik ben begonnen, ten eenen male verbijsterd! Ik weet niets en be grijp niets. Ik ga naar buiten om fazan ten te jagen." „Ik zit achter grover wild", zei Lamar tine glimlachend, terwijl hij in zijn auto stapte. HOOFDSTUK XXX. r Te Feitham trof ik een aantal vrien> den van mijn broer, dus ook vrienden van mij, aan, terwijl mijn tante de rol van gastvrouw vervulde en enkele da mes te logeeren had gevraagd. In de eerste week van October brachten wij onzen tijd door op de wijze, gelijk bij dergelijke reünies gebruikelijk is. Tot vier uur in den namiddag jaagden wij, kwamen dan thuis en speelden bridge tot etenstijd, bridge of biljart na het middagmaal, afgewisseld den eenen avond door een dansje, den anderen door dillettant-tooneelspei. Maar op oen vijf den dag van mijn verblijf overtwaMf mij iets ongewoons. Het gansche *Met< schap had een uitnoodigltg on'vargaM voor een jachtpartij hij mij:1 oom lord Horington, ('ie op ongeveer veer'ig mib len afstand van ons zijn i?v.vihuis San y

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5