Sport Fiimriieuws. Lyehtvaai*i Onze Koloniën Kerk en school bergen. akersloot. Nederland—België op Zondag a.s. door de N.V. Banket- en Wafelbafckerij S.K. S. te Hoogkarspel in den vorm van groote blikken vol heerlijke koekjes, door de Firma P. de Frenne te Koedijk, die de mannen op sigaren onthaalde, en terwijl de heer G. Geus, Magdalenenstraat te Alkmaar, ge zorgd had voor rooktabak, had de heer Berk hout, vertegenwoordiger der Tabaksfabriek „Gruno", pruimtabak gezonden. Na de pauze werd de Operette „Voor den Bloedraad" ge geven, waarbij ondanks de griezelige ge dachte aan hangen of braden, alles toch nog goed op z'n pootjes terecht kwant. De ver pleegden genoten zoowel van het spel en den zang als van de tractaties die hun waren ge schonken. Onze hartelijke dank zij' hier nogmaals geuit tot de werkende leden der Alkmaarsche Operette-Club voor de aange name afleiding die zij onze oude zeelui op zoo'n prettige wijze hebben verschaft en tot de milde gevers is een, woord van oprechten dank hier zeker op zijn plaats voor de be toonde sympathie met onze oudjes, die hier na een leven vol ontberingen ten slotte hun laatste ankerplaats vonden. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool alhier is benoemd mej. M. J. Groenewoud, alhier. Aan het Alkmaarsch Drankweer-Comi- te is vergunning verleend om op den 2en Pinksterdag, 9 Juni a.s., in deze gemeente een collecte te houden op den openbaren weg en daarbij blauwe bloempjes te doen verkoopen. Gevonden voorwerpen: Een bruin kin- derportemonnaietje, een leeren hondenzweep een padvindersriem, een zilveren ring met sleutels, een fluweelen rok met elastieken band in het midden, een mes met beenen heft, een halsdoek, een huissleutel., twee gymnastiekstokken, een halsketting met plaatje, een R.K. kerkboekje in etui, een por- vemonnaie, een duimstok, een imitatie zilve ren rozenkrans, een huissleutel, een paar kleine sleuteltjes aan een touwtje, een sleu tel voor driehoekige moeren, 'n timmermans beitel, een rol brandslang met halve koppe ling, een grijze damesportemonnaie, een overslag kinderportemonnaie, een teekenpas ser, een bruin lederen porhinonnaie met eenige centen, een leeren sigarenkoker, een schrobzaag, een gouden zegelringetje, een Engelsch leesboek, een nikkelen heerenhor loge, een R.K. kerkboek, eenige rijwielbelas- tingplaatjes met en zonder etui, Tijdens de hoogmis in de R. K. kerk alhier werd. plotseling de organist de heer admiraal ongesteld. De pastoor verleende de geeste lijke hulp, waarna de heer A. den geest gaf. Dat dit hevige consternatie teweeg bracht laat zich begrijpen. tenschap van mej. de wed. D. Eriks—Kroon. Kooper van perc. a. de heer C. de Jong Fz. voor 3179. Kooper van perc. b de heer M. v. d. Berg te Alkmaar voor 3200. de zeer weinigen dit dat werkelijk gelukt is behoort Cecil B. de Mille in de eerste plaats. Ook de tempelscenes zijn zeer knap van opzet. Zij dragen het kenmerk van de alles omvattende regie van de Mille met zich mee, evenals wanneer Pontius de keus stelt tus schen den gevreesden moordenaar Barrabas en Jezus. Stellig is de figuur van Judas naast Chris tus de best geteekende. Judas, de mensch die gelooft dat Jezus de koning der Joden zal zijn, een koning op aarde, dien hij kronen wil, totdat Jezus zelf zegt: „Mijn koninkrijk is niet van deze aarde". Hoe diep is de ont goocheling in Judas; al het vertrouwen in zijn meester heeft hij verloren. En wie „Ko ning der Koningen" ziet, kan voelen hoe Ju das tot zijn verraad is gekomen. De zware kruisgang, de lijdensweg, wan neer Jezus niet verder kan en Simon van Ti- rene het kruishout voor hem opneemt, het is alles even mooi en fijn. Wanneer Jezus aan het kruis wordt ge spijkerd, ziet men slechts den hamer in de handen van den beul op en neer gaan, en de uitwerking van het hooren van die slagen zien we op de gezichten van de beide vrou wen. Maar men ziet niet, hoe de draadna gels het teere vleesch doordringen, en hoe bloedstrepen langs de voet stollen; zonder dit wat eigenlijk een sensatie van ruwen aard, geheel buiten de sfeer van de film zou zijn weet de regisseur hetzelfde effect te bereiken. „Koning der Koningen" is een passiefilm van aangrijpende schoonheid; slechts enke le dagen vertoont 't A.B.T. dit meesterwerk, en we kunnen dfln ook iedereen aanbevelen: Ga deze film zien, weer zien. Voetbal. Nog steeds blijft deze wedstrijd ae groote attractie van geheel voetballievend Neder land en.... België! Zeker, een Italiaansch elftal kan een vol Stadion trekken, Duitsch- land zou zeker ook voor een uitverkocht huis spelen, maar BelgiëAls België komt moest men het Stadion een paar malen kun nen vergrooten! Ook nu weer. De aanvragen voor dezen wedstrijd waren weer zeer groot. De vereen, stuurden lan ge lijsten in, de particulieren vroegen kaar ten aan bij groote hoeveelheden, kortom, het Stadion was al heel gauw uitverkocht. Ook Alkmaar heeft liefhebbers voor dezen strijd. En ook van Alkmaar kwamen de aan vragen binnenstroomen. Maar het ging hier als met alle anderen: slechts een deel der aanvragen kon worden toegezegd. De kaar ten zijn gekomen, maar én Hartland én Pors- sius hebben slechts een klein gedeelte gekre gen. Er zullen dus velen teleurgesteld moe ten worden. Dat kan niet anders, helaas- De radio kan nu slechts uitkomst bren gen. Want de vele teleurgestelden zullen nu achter hun toestel moeten zitten, om zoo den strijd te volgen. Dat gebeurde Zaterdag j.1. in Engeland tijdens den Cup-wedstrijd, dat zal Zondag a.s. gebeuren bij Nederland—België. Zoo dat men zich maar troosten moet met de ra dio en met de gedachte, dat een andere op lossing onmogelijk is. T u r n e n. Turnkring Alkmaar en Omstreken. V aardighèidsproe ven. Zondag, 27 April, werden in de Gem. Gymnastieklokalen aan de Nieuwesloot de Vaardigheidsproeven Gymnastiek afgenomen voor Dames en Heeren. Het aantal inschrij vingen bedroeg 99 terwijl hiervan 12 niet waren opgekomen. Om 10 uur werd begon nen en de wedstrijden hadden een vlot ver loop. De kamp in de afd. Ie Graad Dames was vinnig, daar door 21 dames hieraan werd deelgenomen. In tegenstelling hiermede was de kamp in de le graad Heeren matig, daar hieraan slechts 4 heeren deelnamen en de krachten zeer uiteen liepen. Bijzonder goed werk werd verricht door 2 senioren en wel de heeren P. Borjeson van „D.O.V.E S." Heiloo en P. Blokker van „Be Quick" Bergen, die beiden uitkwamen in de afd. 2e graad en het hoogst aantal punten wisten te behalen. De beschikbaar gestelde draagmedailles werden gewonnen reps. door: mej. A. Schats, de Halter. Alkmaar le graad; mej. J. Boek?- stein, Volharding, Schermerhorn, 2e graad; de heer J. Schuit, de Halter, Alkmaar, le graad; de heer J. Borjeson, „D.O.V.E.S.", Heiloo, 2e graad. Om ruim 1 uur ging de voorzitter de heer H. J. Reurslag tot prijsuitreiking over en bracht namens den kring dank aan de dames en heeren juryleden voor hun hulp Hiermede was het eerste nummer van hef kringprogramma naar aller genoegen afge werkt. Motoren, De K. N. M. V.-voorjaarsreunie. De groote jaarlijksche Voorjaarsreunie der K. N. M. V. zal ditmaal plaats vinden op 4 Mei a.s. te Zeist. Honderden en honderden motorrijders en automobilisten züllen zich weer opmaken om samen te komen in hotel Figi en aldaar de plannen voor den komenden zomer te bespre ken, oude kennissen weer te ontmoeten en nieuwe te maken. Tusschen 10 uur en 1 uur zullen de reunis- ten uit alle oorden des lands samenkomen te Zeist, waarna een gemeenschappelijke lunch in Figi volgt. Des middags wacht hen een bijzondere verrassing. Er zal namelijk een filmvoorstel ling worden gehouden, waar behalve de reeds alom bekenden en geprezen K.N.M.V.- film de beroemde Engelsche Motorcycle- Film zal worden vertoond. Door de activi teit van de bij de K. N. M. V. aangesloten Motorclub „Zuid-Holland" is deze film, waar in Engeland om gevochten wordt, ter gelegenheid van de reünie voor Holland ter beschikking gesteld. Het belooft Zondag in Zeist weer een mo tor- en autofestijn te worden, dat de groote reputatie der K. N. M. V.-reunies wel ten volle zal weten te handhaven. Doodelijk ongeval bij de motorrennen. Bij de motorrennen te Weenen is de be kende renner Julius Pölzer gevallen. Hij werd zwaar gewond en is des nachts in het ziekenhuis aan de bekomen kwetsuren be zweken. DE KONING DER KONINGEN. Alkmaarsch Bioscoop Théater. De directie van het A.B.T. heeft gemeend deze film, gezien het succes dat ze enkele weken geleden verwerven mocht, nog eens in Alkmaar te laten vertoonen. We kunnen dit niet anders dan toejuichen, want een film als „Koning der Koningen" krijgt men slechts heel zelden te zien. De grootsche schepping van Cecil B. de Mille werd reeds uitvoerig in ons blad be sproken, maar we willen toch niet nalaten, om nog even de aandacht op enkele passa ges te laten vallen. De eerste acte, de courtisanne Maria Mag- dalena in haar vroolijk leven, vormt een groote tegenstelling met de laatste; het lij den van Christus. Het verschil tusschen de weelderigheid en de luxe van het Romein- sche leven en het zoo streng eenvoudige van den mensch van Nazareth, wordt nog ge accentueerd door de kleurenfotografie. De bekeering van Maria Magdalena, de wonderbaarlijke genezingen, dit alles wordt zoo fijn en delicaat behandeld, zonder ook maar ergens grotesk te worden Want dat is het groote gevaar, dat elke regisseur bij het uitbeelden van de Christusfiguur loopt: stoo- tend te worden door overgevoeligheid. Tot ZWEEFVLUCHTEN. Zaterdag en Zondag is met het Zweeftuig van Pander op het strand van Noordwijker- hoiit druk geoefend. Meer dan 85 vluchten zijn gedaan. Zondag is men tot 7 uur aan het oefenen gebleven. Er had geen enk t ongeval plaats. PROEVEN MET NIEUWE PARACHUTES. Gemeld wordt, dat door het Ministerie voor de Luchtvaart proeven worden gedaan niet twee nieuwe types parachutes om post en vrachtgoederen uit vliegtuigen neer te la ten. Het eene type ontvouwt zich automatisch wanneer het een bepaalden afstand is ge daald, het andere type parachute gaat open wanneer het op een bepaalden afstand van het aardoppervlakte is. Beide types zullen worden gebruikt voor het vervoer van brie ven en postpakettcn in het geheele land. TWEEDAAGSCHE LUCHTVERBINDINO TUSSCHEN ENGELAND EN CANADA. Cclonel Ralston, de Canadeesche minister voor de Nationale Verdediging, heeft, terug, gekeerd van de Vlootconferentie te Londen, aan een banket verklaard, dat de mogelijkhe den om een tweedaagschenvliegdienst in te stellen tusschen Engeland en Winnipeg door de betreffende autoriteiten op luchtvaartge bied worden onderzocht. De te volgen route zou gaan over Schotland, Faroëreilanden, IJsland, Groenland en de Hud-onbaai. Ge durende de eerst volgende twaalf maanden zal men zich bezig houden met het zoeken naar bruikbare landingsterreinen op deze route en het bestudeeren van de meteorologi sche gesteldheden. DE TOCHT VAN DE ZEPPELIN NAAR ZUID-AMERIKA. De eerstvolgende drie «aren nog geen regelmatig Zeppelinver- keer. verklaart dr. Eckener. Dr. Hugo Eckener heeft gisteravond met de persvertegenwoordigers een onderhoud gehad, waarin hij het volgende mededeelde. De tocht van de „Graf Zeppelin" naar Z. Amerika, welke ongeveer drie weken zal du ren, zal definitief op 18 Mei begonnen wor den Te Sevilla wordt geland teneinde post en passagiers uit te laten en in te nemen. De „Lufthansa" zal met een vliegtuig de post voor Zuid-Amerika uit Berlijn brengen. Na dit korte oponthoud te Sevilla wordt de tocht naar Pernambuco over de Canarische en de Kaapverdische eilanden voortgezet. Langs deze route zal het luchtschip den equator passeeren. Te Pernambuco blijft het luchtschip ongeveer twee dagen om gas in te nemen en post en passagiers te wisselen. Tijdens dit oponthoud wordt het luchtschip aan de ankermast gemeerd. Van een landing te Rio de Janeiro, aldus Dr. Eckener, moeten wij daarom afzien, om dat daar geen gunstige landingsplaats te vinden is en de meteorologische omstandig heden niet voldoende bekend zijn. De vol gende étappe gaat over Kaap San Roca paar Cuba, waar bij gunstige weersomstandighe den te Havanna eveneens een tusschenlan- ding zal worden gemaakt. Van Havanna gaat de reis over Florida naar Lakehurst. waar men eveneens twee dagen zal blijven. Op de terugreis naar Friedrichshafen wordi weer te Sevilla een tusschenlanding gemaakt, De totale afstand van dezen tocht beJ draagt circa 27000 K.M., terwijl de totale afstand van de wereldvlucht van verleden jaar ongeveer 30.000 K.M. bedroeg. Ook de Zuid-Amerika-reis is niet slechts een demon-» stratietocht, doch beoogt tevens studiedoel, einden, vooral tropenstudie. Op een vraag betreffende het doel van zijn reis naar Amerika verklaarde Dr. Eckener, dat deze in hoofdzaak het onderzoek en de onderteekening van de verdragen betreffende een internationale Zeppelin Corporation gold Van groot belang was tevens het uitzoe ken van gunstige landingsplaatsen. Op de gevonden landingsplaatsen moeten nu allereerst meteorologische observaties worden gedaan. Er zullen dan ankermasten en hallen worden gebouwd. Een regelmatig verkeer met Zeppelins kan naar alle waar< schijnlijkheid de eerstvolgende drie jaren nog niet verwacht worden. Dr. Eckener verklaarde ten slotte nog, dat hij zeer verheugd was over de buitengewoon groote waardeering, die hem in Amerika ten deel is gevallen bij de International Geogra- phic Society. Ook in Engeland had hij bui-» tengewoon groote tegemoetkoming onder, vonden. Daar zoowel als in Amerika zijn op> luchtvaartgebied voortreffelijke dinaen oresteerd. DE DJOENGKARE-ZAAK. Er moet betaald, worden. De civiele kamer van den raad van Justitie te Semarang deed uitspraak in de zaak, be treffende de actie door de Cultuur Mij. Djoengkare ingesteld tegen den ex-hoofd boekhouder van de maatschappij ter opvorde ring van het bedrag, hetwelk door Kops, vol gens het strafvonnis in de geruchtmakende verduisteringszaak tegen dezen, zou hebben verduisterd en veroordeelde gedaagde tot be taling van de volle hoofdsom tot een bedrag van ruim 125.000 gulden aan eischeresse, met bepaling, dat het vonnis uitvoerbaar is verklaard bij voorraad. BRAND IN ËINTEPROZERIE. Er heeft blijkens een telegram uit Medau brand gewoed in de leprozerie Laosimono, als gevolg waarvan 9 nieuwe woningen voor patiënten in de asch zijn gelegd. De oorzaak van den brand is onbekend. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7