Ernstig ongeval in de chemische fabriek te Helmond. SPAARLOKETTEN, De Firma DE LANGE DE MORAAZ Radiriraliscl! Weerbericht, AOEMDA Twee arbeiders door ontsnappend gas gedood. Kordaat optreden van een der werklieden. te ALKMAAR verhuurt in haar ondergrondsche kluisinrichting waarvan de huur bedraagt vier gulden per jaar. Stadsnieuws stormwaarschuwingsdienst kozen, terwijl de heer Ketelaar in de bestaan de vacature van lsten secretaris verkozen werd verklaard. Na stemming werd de heer v. d. Hoorn tot D. B.-lid gekozen. Door deze verkiezing zal de heer C. Jansen in den Wal namens vakgroep I a!s H. B.-lid optreden. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd wederom Utrecht aangewezen. Als lid en plaatsvervangend lid van den Personeelraad werden wederom de heeren C. Cramer en A. Ketelaar gekozen verklaard. De commissie van geschillen werd herkozen. Na afloop had een diner plaats in den Utrechtschen Raadskelder, waaraan alle af gevaardigden en verschillende dames deel namen. 's Avonds was een feestavond georga niseerd. Donderdag 1 Mei. 7.30 uur. Cinema Americain: Rio Rita (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer: De ko ning der koningen (boven 14 jaar). 7.30 uur, Vicroria-Theater: Als New York slaapt (boven 18 jaar). 8 uur, 't Gulden Vlies, 1-Mei-viering S.D. A. P. en Alkm. Bestuurdersbond. 8 uur, Harmonie, 1 Mei-viering revolution- nair Meicomité. Vrijdag 2 Mei. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, Ontwikke lingsavond, spreker dr. Hemelrijk over Walther Rathenau. 8 uur, De Unie, Genootschap Nederland- Frankrijk, spreker de heer Luc Durtain, van Parijs. In de chemische fabriek van den heer J. H. Neles aan den Havenweg te Helmond heeft in den afgeloopen nacht een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen en het derde slachtoffer in levensgevaar verkeert. Door het scheuren van een reservoir van tri-chloor-acetyleengas zijn de arbeiders C. Wijnen en van Duinhoven vergiftigd en ver brand. Toen er hulp daagde, waren de levens geesten reeds geweken. Ook de heer Neles, directeur van de fa briek, vond men zwaar vergiftigd op zijn kantoor. Men tracht hem in het leven te hou den. Hij is naar het St. Anthonius-gasthuis overgebracht en is van de laatste H. H. sacra menten voorzien. In de fabriek wordt dag en nacht gewerkt. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen is nog niet met zekerheid te bekend. Een onderzoek wordt ingesteld. Nadere bijzonderheden. Omtrent het ongeluk in de chemische fa- /riek van den heer J. H. Neles te Helmond meldt V. D. nog de volgende bizonderheden De fabriek is gelegen aan den Watermo lenwal achter den Havenweg, juist achter het Café van den heer van Eijck en het woonhuis van den heer v. d. Zanden. Eenige jaren geleden was er een graanma- lerij van den heer Neles gevestigd, welke door een grooten brand werd verwoest. Na dat het gebouw weer was opgetrokken, ves tigde de heer Neles er een chemische fabriek, waarin voornamelijk cacao-boter werd ver vaardigd. In het voorste gedeelte van de derde ver dieping van het groote fabrieksgebouw be vindt zich een enorm reservoir van tri-chloor- tetrileen-gas. Vannacht omstreeks half vier is in een buisleiding van dit reservoir een lek ontstaan Een ontzettende stank verspreidde zich en de arbeiders vluchtten. Plotseling bemerkte men, dat een van hen, de gehuwde arbeider Van Duinhoven, ontbrak. Eenige arbeiders zijn toen, met de petten voor de neus gedrukt, de fabriek weef in ge gaan. Men zocht alles zoo goed als mogelijk was af, doch men vond den man niet. Een heldhaftige redder. De jeugdige v. Reijdt is half bewusteloos uit de fabriek gestrompeld. Hij had om hulp geroepen, maar zijn geroep schijnt niet te zijn gehoord. Deze arbeider heeft zich toen voortgesleept naar de in de nabijheid gelegen gemeente lijke gasfabriek, naar de stookplaats van de gasovens. Hier ontmoette hij den chef-stoker, dien hij waarschuwde. Hij vroeg hem gas maskers, daar deze in de chemische fabriek niet te vinden waren. v. R. was intusschen eenigzins bijgekomen en hij en den chef-stoker begaven zich toen weer in de fabriek. Eerst vonden zij niets. Op den terugweg naar buiten ontdekten zij plotseling het lijk van den vermisten man. Het lag achter het gasreservoir. Uit een dei leidingen stroomde vloeistof, die door het blootstellen van het gas aan de lucht ontstond en welke de vergiftigde dampen verspreidde. De man lag met het gelaat in een plas van deze vloeistof. Op het moment, dat de chef- stoker het lijk ontdekte, geraakte hij zelf in onmacht. De arbeider v. R. heeft hem daar op naar buiten gesleept, waar hij bij kwam. Inmiddels was de directeur gewaarschuwd en deze gaf orders om een der knechts van de firma Dupré aan den Havenweg, den. heer C. Wijnen, uit zijn bed te kloppen. Deze was spoedig ter plaatse. Ondanks het feit, dat verschillende arbeiders hem aanrieden niet naar binnen te gaan, wilde W. toch de fa briek in om te trachten den vermisten man nog te redden. De arbeider v. R. hield hem tegen en er ontstond tusschen beiden zelfs een worste ling. W. ging toch naar binnen om nooit meer levend naar buiten te komen. Hij ging naar boven en keerde niet terug De heer Neles wilde eveneens de fabriek in en naar de derde verdieping, doch v. R. verzette zich ook daartegen. Weer volgde een worsteling doch de directeur ging toch en geraakte eveneens bewusteloos. De heldhaftige arbeider v. R. is toen zelf ook naar binnen gegaan, heeft zijn directeur naar beneden gesleept en op zijn kantoor ge legd. Intusschen was het reeds half zes gewor den en men wist niet, wat men moest doen. Men heeft toen de brandweer en de politie gewaarschuwd, die even later ter plaatse wa ren." Een der agenten sloeg dadelijk een ruit in om daardoor de atmosfeer in de fabriek te verbeteren. Toen de agenten naar binnen wilden gaan, heeft de arbeider v. R. getracht ook hen te gen te houden. Er ontstond een formeele wor steling met als resultaat dat de politie toch naar binnen ging. Cok dr. Vingerhoet ging naar boven. Hij en een agent zijn evens bewusteloos geraakt en moesten naar buiten worden gebracht. De agent was door een straal van de vloei stof aan zijn hand gewond. De arbeider v. R. heeft daarop een kraan afgesloten, waardoor geen verdere vloeistof meer kon ontsnappen. Voorzien van een zuurstofapparaat heeft de brandweer daarop den vermisten arbeider van Duinhoven en den arbeider W. naar bui ten gebracht. Ook de directeur werd in de frissche lucht gebracht. Bij van D. en W. waren de levensgeesten reeds geweken. Dr. Vingerhoet die intusschen weer was bijgekomen en dr. Kollewijn, die ook ter plaatse was gekomen, konden slechts den dood constateeren. De heer Neles was bewusteloos. Toen hij uit de fabriek gehaald werd, stond hij op het punt te stikken. Hem werden de laatste H. H. sacrament ender stervenden toegediend. Hij is opgenomen in het St. Anthonius- gasthuis te Helmond. Hedenmorgen te ruim half acht is de heer Neles weer tot bewustzijn gekomen en men hoopt hem in het leven te kunnen behouden. De arbeider Wijnen was gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. De arbeider van Duinhoven, die ongehuwd was, woonde te Stiphout. Het gas heeft op de slachtoffers een zeer eigenaardigen invloed. Als zij, die bewuste loos waren weer tot bewustzijn komen, hebben zij het gevoel dronken te zijn. Gewone gasmaskers waren niet voldoende om voor bescherming te dienen. Eerst toen de brandweer met een zuurstofapparaat kwam, was het mogelijk de slachtoffers naar buiten te brengen. Het werk in de fabriek is voorloo pig stopgezet. afgestaan, met de verheugde gezichten van de ruim tachtig gasten buitengewoon fleurig was. Ongeveer kwart voor twee trok de lan ge rij auto's af, elk voorzien van een vroolijk wapperend „Alkmaarsch" vlaggetje. De reis ging over Heiloo, Limmen, Castricum, Be verwijk naar Velsen, waar de pont een onver mijdelijk oponthoud vorderde, wat in dit ge val, waarschijnlijk als uitzondering, een zéér goede zijde had. Het was het sein om den fourage-wagen van eenige ballast te bevrij den en voort ging het over Bloemendaal, Overveen, Aardenhout, de Zilk, Bennebroek, Heemstede naar Groenendaal, dat een ideaal gelegenheid bood om de stijf geworden lede maten te strekken en den inwendigen mensch te versterken. De voorzitter van den Armen raad, burgemeester Wendelaar, nam de gele genheid te baat om enkele woorden van dank te richten tot degenen, die dezen tocht moge lijk hadden gemaakt en stelde daarna aan de aanwezigen voor een telegram met geluk- wensch te zenden-ter gelegenheid van den verjaardag van prinses Juliana. Een drie werf „hiep, hiep, hoera" bewees, dat dit voor stel bij acclamatie werd aangenomen. Aan alles komt een einde en het sein tol vertrekken werd gegeven. Een ieder zocht z'n plaatsje op en de terugreis werd aan vaard over Haarlem, Velsen, enz. Beverwijk werd uitgekozen als laatste pleisterplaats en vermoedelijk zijn de veelal gebruikte woorden „opruiming van restanten" en „alles moet weg", die in het onderhavige geval werden toegepast op den inhoud van den fourage- wagen, nog nimmer zoo snel in vervulling gegaan. Omstreeks zeven uur werd de vaderstad bereikt; zooals gewoonlijk werd een tourné'1 gemaakt langs straten en grachten, toege wuifd door de van alle zijden toesnellende stadgenooten. De tocht behoort weer tot het verleden; blijvend is echter de herinnering aan een heerlijken middag temidden deront luikende natuur; enkele uren slechts, die in staat zijn na een langen winter de gedachten te verfrisschen en de geest te verjongen. JUBILEA. Heden reikte het afdeelingsbestuur van de huisvrouwenvereeniging de medaille uit aan de dienstbode van mevr. Bruin, Kanaaldijk 13 Maartje van Egmond, die deze familie 30 jaar lang onafgebroken trouw en eerlijk heeft gediend. Mevr. Aukes, lid van het hoofdbestuur, bood namens de werkgeefster een medaille aan met oorkonde, terwijl de presidente van de afdeeling, mevr. Eyma, 'haar hartelijk toe sprak met groote waardeering en haar mooie bloemen aanbood namens de afdeeling. Het was een feestdag voor de jubilaresse, dien ze niet spoedig zal vergeten. 25 JAAR ONDERWIJZERES. Heden herdenkt mejuffrouw M. J. A. Hij mensen, onderwijzeres aan de Julianaschool alhier, den dag waarop zij 25 jaar bij het Ghr. onderwijs werkzaam is. Het zal de alom geachte jubilaresse zeker niet aan be langstelling ontbreken. De Julianaschool staat vandaag in het teeken van feest. Wij komen op de feestviering in ons no. van morgen nader terug. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Men meldt ons: In verband met het 25-jarig bestaan van de Provinciale Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden zal Maandag 19 Mei, 's avonds 8.15 uur, in de Groote kerk, prof. dr. J. Lindeboom (Gronin gen), een wijdingsrede uitspreken. Prof. Lindeboom is in Alkmaar en omgeving geen onbekende, zoodat ver wacht wordt, dat zeer velen (ook uit den omtrek) dien avond naar de Groote kerk te Alkmaar zullen opgaan. HET TERREIN AAN DE WATERSCHAPSTRAAT. Men deelt ons in verband met het inge bonden stuk van een abonné in ons nummer van gister, waarin er over geklaagd wordt, dat een stuk grond aan de Waterschapstraat voor 15 per M2. is verkocht, het volgende mede: Deze strook grond is gelegen ten Westen van de bedoelde straat en vormt de sleutel tot het daarachter gelegen particulier terrein, dat bij aankoop van dit sleutel-terrein als bouwgrond in exploitatie kan worden ge bracht. Het particuliere terrein stijgt daardoor be langrijk in waarde. Zonder dit sleutelterrein zou de waarde pl m. f 1 per M2. zijn, m e t dit terrein pl.m. 8 per M2. In den prijs van 15 zijn de halve kosten van straataanleg, rioleering enz. en de meer waarde die daaraan toegekend dient te wor den, verdisconteerd. BOUW VAN EEN GYMNASTIEKLOKAAL! Afloop der aanbesteding voor den bouw van een gymnastieklokaal, enz. op een ter rein, gelegen aan de Verdoesstraat, Sectie F No. 2662, te Alkmaar, voor rekening van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs te Alkmaar, op 30 April n.m. 2 uur. Architecten F. H. Ringers en J. en C. D. van Reijendam. A. Tip te Alkmaar voor 26900; Gebrs. Boekei te Oude-Niedorp voor 28840; R. K. Koppen te Alkmaar voor f 25340; C. Kloos terboer te Broek op Langendijk voor 27300; Doedens en Schilder te 't Zand voor f 26800; R. J. den Das en G. Schuit te Bergen voor 28646; J. Huibers Jr. te Alkmaar voor f 26368; Schaaf en Stegerhoek te Alkmaar voor 25735; J. Faus te Nieuwe-Niedorn ^en ^as *e Schoorl voor ■f 26600; j Apeldoorn te Alkmaar voor 27072; R. Bot te Alkmaar voor f 25695* F. Abma te Enkhuizen voor 27275. HEROPENING ZAAK. In het perceel Voormeer D 9 heropent de heer P. van Langen de rund-, kalfs- en var kensslachterij van voorheen de heer A. J Beemsterboer. De geheele zaak is naar de eischen des tijds ingericht, verschillende nieuwe machi nes zijn aangeschaft, terwijl de winkelruimte verfraaid is. De heer van Langen zal door de mooie collectie fijne vleeschwaren welke hij in zijn etalage tentoonstelt, en door de nette bediening en concurreerende prijzen er wel in slagen menige kooplustige aan te lok ken. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN- Men schrijft ons: Naar de bloembollenvelden. Het is de illusie van ieder rechtgeaard Hollander in 't voorjaar tenminste ééns te genieten van den heerlijken geur en kleurenpracht der bloe menvelden. Voor duizenden en nog eens dui zenden wordt deze wensch werkelijkheid, voor zeer velen echter blijft het een onbereik baar iets, waar men tenslotte in moet be rusten. Groot was de verrassing onder de ver pleegden van het Diaconiehuis en de Pius- stichting, toen het nieuws verspreid werd, dat een autotocht ondernomen zou worden naar de bollenvelden en het was dan ook geen wonder, dat op het Nassauplein de aanblik van de dertig auto's, na oproep van het Bestuur van den Armenraad spontaan NIEUWE ZAAK De heer J. Schoonhoven, die reeds jaren lang gevestigd was in de Magdalenenstraat, opent hedenavond een nieuwen winkel op nr. 5 van dezelfde straat. Door verbouwing van een kamer en een gang is men er in geslaagd een flinke winkelruimte te verkrijgen, waar achter zich de werkplaats bevindt. In de rui me etalage is een groote collectie goud- en zilverwerken, ringen, lepels, alle soorten arm band-horloges, pendules, barometers, enz. opgesteld, die al een schitterenden indruk ma ken, hetgeen echter nog slechts een zwakke afspiegeling is van hetgeen men in den winkel zelf ziet. Daar is een geweldige voorraad klokken tentoongesteld, zoodat men zich in een waar klokken-dorado waant. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat de sorteering enorm is; Westminsterklokken, staande klokken waarvan een prachtig exemplaar aanwezig is kortom, alles wat de uurwerkenindustrie gewrocht heeft, is hier bijeengebracht. Wanneer vanavond de zaak. die een sieraad voor de Magdalenenstraat vormt, geopend zal zijn en alle klokken zul len loopen, zal het den heer Schoonhoven aan belangstelling niet ontbreken. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Maandbericht April 1930. In den loop der maand April werd op de spaarbankboekjes ingelegd 169088 28 en terugbetaald 143887.57 derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 25200.71 In het tijdvak 1 Januari— 1 Mei werd in het geheel ingelegd 715903.67 en terugbetaald 591726,61 zoodat sedert 1 Januari meer werd ingelegd 124177,06 Het aan de inleggers beschuldigde kapitaal, bij den aanvang van dit jaar 2371123,94 klom dientengevolge tot 2.495.301.—. Het aantal in den loop van April nieuw. uitgegeven boekjes bedroeg 98. Ingetrokken werden 39 boekjes, w.o. 2 van schoolpaar- ders. Het aantal in omloop zijnde spaar bankboekjes vermeerderde aldus met 59. In het tijdvak van 1 Januari1 Mei wer den in het geheel' uitgereikt 572 nieuwe boek jes en ingetrokken 184, derhalve een ver meerdering met 388 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van het jaar 6781 steeg al dus tot 7169. Van dit aantal behooren 5806 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd, 1013 aan personen elders woonachtig en 350 aan schoolspaarders. c Onder de in April uitgereikte 98 nieuwe boekjes zijn begrepen 10 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaats de Spaar bank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand April van 265 spaarbusjes leverde een bedrag van 4072.44 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 JanuarilMei werden 1058 bus jes ter lediging aangeboden, waarbij bleek, dat in totaal 17048,75 was bespaard. BILDERDIJK Een Partijtje Poker. Anierikaansch blijspel in drie bedrijven. Huldiging van den. heer M. Kater. Voor de laatste uitvoering in dit seizoen was de keuze van Bilderdijk gevallen op het succes-blijspel: „Een partijtje poker" en het is duidelijk gebleken dat de Kon. Rederij kerskamer met dit genre haar leden steeds veel genoegen en een geslaagden avond ver schaft. Het eerste bedrijf speelt op het kantoor van de compagnons George Nettleton en Mr. Johns. Deze heeren drijven een bijzonder voördeeligen handel in een nieuwe soort di- gestie-pil, die dank zij de lila-kleur, die Johns er aan heeft gegeven, veel succes heeft. Zooals het echter altijd met compag nons op het tooneel gaat, zij hebben altijd ruzie. De een wil den ander in geen enkel op zicht als zijn meerdere erkennen. Op 't laatst dreigt de geheele zaak fout te loopen, er wordt zelfs gesproken van ontbinding, doch dan komt de rechtskundige adviseur Mr. van den Holt met een schitterend voorstel. De twee ruziemakers zullen een spelletje poker spelen en hij die verliest moet een jaar lang de bediende zijn van den ander. Alles wordt contractueel vastgesteld. Onder groote span ning wordt dan het spel gespeeld en ondanks zijn slechte kaart, twee zessen en meer niet, wint Nettleton, want Johns heeft nog min der. Alzoo treeds Mr. Johns als buttler in dienst bij zijn compagnon en de beide vol gende bedrijven spelen zich dan ook af in Nettleton huis. Miss Florence Cole, die wel dra met Mr. Johns hoopt te trouwen komt op uitnoodiging van George bij hem logee- ren, \vaar zij Johns als buttler aantreft. Zij staat verbaasd en wil opheldering. Maar geen der beide compagnons kan die geven, omdat er dan vijfduizend dollars verloren gaan. De verwarringen worden nu steeds ingewikkelder, mede door het optreden van Mevr. Nettleton, den advocaat en de dienst bode-negerin, die voor den nieuwen buttler wel iets gevoelt. George komt zoo in de be nauwdheid, dat hij tenslotte blij is, als het geheele contract vervalt en beide weer sa men in de zaak zullen gaan werken. De leden van Bilderdijk hebben dit blij spel leuk en met veel succes gespeeld. Meer dere malen was er na goed geslaagde scenes applaus bij open doek en eenige medewerken den hebben beter gespeeld dan wij hen ooit bij Bilderdijk zagen. De heeren Kater en Verzijden mogen al lereerst genoemd als de beide compagnons. Zij vormden een uitstekende combinatie De heer Verzijden was vooral in het tweede en derde bedrijf uitmuntend op dreef. Hij had een heel aardige opvatting van zijn buttler- rol en speelde zoo goed als nimmer te vo ren. Zijn glimlachend optreden in III was kostelijk en zijn succes was welverdiend. De heer Kater was eveneens uitnemend op dreef en zorgde voor groote vroolijkheid, vooral toen hij in III zoo geducht in het nauw kwam. Aardig was ook zijn triomf over Mr Johns. De rol van den advocaat, Mr. van der Holt, was juist zeer goed geschikt voor den heei j. Cloeck en hij speelde dan ook met gemak en routine. Het typische rolletje van den boekhouder was bij den heer H. C. Lind in de beste handen, terwijl mej. !o Kuhl als de zwarte dienstbode zoo goed voor den dag kwam als nog nimmer te voren Zii za<r er uitstekend uit. Me.vf' J' x9°e,ck sPee'de de moeilijke rol van Mevr. Nettleton op zeer verdienstelijke wijze. Een verrassing waren op dezen avond de drie dames-debutanten, tenminste bii Bil derdijk. J Wij noemen dan eerst Mej. I. Hartland die de zeer aardige rol van Miss Florence Cole uitstekend vertolkte. Zij wist door sp-1 en goede rolkenms de verschillende leuke tooneeltjes zeer goed te doen slagen. Haar vrijmoedig optreden maakte een prettigen in druk. Ook mej. A. Friedt kan een aanwinst genoemd worden. Zij sprak ook heel goed en maakte in het eerste bedrijf heel wat van het typiste-rolletje. Mej. M. Olie als Jimmy den kantoorjongen, was eveneens heel aar dig. De regisseur kan over het eerste optre- den van dit drietal tevreden zijn. De dames en heeren een compliment voor de keurige costumes. Ook de grime was goed Het tooneel zag er beide malen keurig ver zorgd uit en droeg veel tot het succes bii Aan het slot van het tweede bedrijf Werd voor den heer M. Kater een groote koperen kan met prachtige bloemen (rood-wit) neer gezet en nadat alle leden op he tooneel wa ren gekomen nam de voorzitter der Kamer de heer G. Cloeck, het woord. naar waarnemingen, verricht in den mor<rPr van 1 Mej. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.3 te Shieldi Laagste barometerstand 756.8 te Maneili» Verwachting, geldig tot den avond van 2 ^Meest matige Noord-Oostelijke tot Ooste- lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijn lijk droog weer; iets warmer. J Geseind hedenmorgen te 9.45 uur aan alt* .posten van Delfzijl tot Hoek van Holland .Attentiesein neer!" VERGUNNINGAANVRAAG. De commissaris van politic te Alkmaar maakt bekend, dat personen, die dit jaar een vergunning willen hebben tot het innemen van een vaste standplaats met paard en rij tuig (snorders) bij spoor, tram en boot, lher- toe vóór ZAT ERDAG 10 MEI 1930, het verzoek schriftelijk aan heeren Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente moeten doen De Commissaris van Politie v n WALRAVEN. Met hartelijke welgemeende woorden, hul digde hij den heer M. Kater, die thans 25 jaar lid was van de Kamer. Als knecht was hij 25 jaar geleden bij Bilderdijk begonnen en nu was hij evenals in het stuk de mees- ter. Hij dankte den jubilaris voor alles wat hij in dien tijd voor de Kamer had gedaan (en dat was niet weinig), vooral als regis seur en gaarne getuigde spr. hoe het werk van den heer Kater door werkende en kunst lievende leden werd gewaardeerd. Als blijk van dankbaarheid bood hij namens de leden de kan met bloemen aan. De kan vermeldde de datums van zijn eerste optreden en van dezen avond. (Luid applaus). Van verschil lende zijden werd de heer Kater hartelijk ge- lukgewenscht met zijn jubileum. Dat de heer L. C. Koster thans 12 jaar lid was, werd eveneens aangehaald. Zoo was het in alle opzichten voor Bil derdijk een mooie avond en een prachtig slot van het seizoen. G. Bij de tweede opvoering die Bilderdijk gis teravond gaf, opende de Koninklijke Rede- rijkerskamer den avond, ter eere van H.K.H. Prinses Juliana, met het Wilhelmus, dai staande door alle aanwezigen werd meege zongen. De heer M. Kater werd bij zijn eerste op treden met een zeer enthousiast applaus ont vangen als hulde bij zijn 25-jarig jubileum. BADHUIS. Over de maand April zijn in het badhuis aan het Kweerenpad 2049 baden genomen, tegenover 1637 in April van het vorige jaar. Deze 2049 baden waren verdeeld als volgt: 360 kuipbaden, 417 eerste klas, 068 tweede klas en 604 derde klas baden. ADMINISTRATEUR VAN HET ZIEKENHUIS BENOEMD. Dooi Burgemeester en Wethouders is tot administrateur van het Stadsziekenhuis be noemd de heer C. A. dé Ruiter, boekhouder te dezer stede. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtuV gen en andere voertuigen te 7.54 uur licht op. Schoolwedstrijden cp Julianadag. Ons Sportpark heeft zich gisteren den gehcelen ochtend en middag ii groote be langstelling mogen verheugen, vooral van de zijde der jeugd, die in verband met de verschillende wedstrijden, den morgen schooltijd had vrijgekregen. De Commissie voor deze wedstrijden, be staande uit Mevr. van Amerongen. Dekkers en de heeren P. Schipper, M. J. Lutterot. IC Bos en H. Reurslag, had alles goed ge regeld. 's Morgen werd eerst een Mixed Hockey wedstrijd gespeeld tusschen de elftallen van Gymnasium en Handelsschool. Het Gym nasium toonde zich hier de sterkte en wist met 41 te winnen. Onderwijl begonnen de estafette-loop- wedstrijden voor meisjesviertallen van de verschillende lagere scholen. Van elke school mochten drie viertallen mededingen. Er werd op tijd geioopen. Aan 't slot bleek, dat de eerste viertallen van vierde en zesde Gemeenteschool den kori sten tijd hadden gemaakt, n.1. 38 sec. Deze viertallen moesten toen overloopcn. Dit ge schiedde met het resultaat dat ae meisjes van de 6e Gemeenteschool voor dit iaar de Ge meente medaille voor haar school wonnen. Leerlingen van de U. L. O. school gaven daarna onder leiding van den heer J A- L- v. d. Berg een korfbaldemonstratie. 's Middags om iwee uur begonnen de voetbalwedstrijden en toen pas bleek duide lijk, hoe hinderlijk de Noordenwind was. Hij was niet alleen koud, maar ook een ge duchte handicap voor de jeugdige voet ballers, die tegen wind weinig konden uit richten. De finales der Lagere school-elftallen toon den weinig krachtsverschil. In afd. B I wo de Vierde Gemeenteschool met 10 van Zesde Gem. School. In afd. B 2 (zesklassjo^ scholen) ging de strijd tusscher. de elftal'ie der le en 8e Gem. School. Toen de sPeeIL verstreken was, was de stand nog 0—0. L>n strafschoppen, door elke partij te nemei. moesten toen de beslissing brengen. De keeper van de le G. S. wist den oero strafschop te houden, terwij! de midvoor a drie strafschoppen benutte. Zoo werd de G. S. overwinnaar. In afd. A I won de Ambachtsavondscn met 4—1 van de Handelsschool. In afd. A II won H. B. S. III met 4-0 van Handelsschool II. In afd. A III won H. B. S. IV met 4-2 va' H. B. S. V. Omstreeks vijf uur had de prijsuitrei plaats. Op verzoek van oen Burgemeester.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2