Binnenland Tijdschriften Sfventienjarige jongen doodt r ZIJN MOEDER, i Een 17-jarige jongen op den Kolonieweg Ie Soest heeft Dinsdagmiddag zijn moeder, terwijl zij lag te rusten, met bijlslagen op het jhoofd van het leven beroofd. Na aanvanke lijk ontkend te hebben, heeft de jongen later toegeven de misdaad te hebben gepleegd, yyien vermoedt dat hij in een vlaag van ver standsverbijstering heeft gehandeld. De vader vertoefde in België; de andere kinderen waren ook niet thuis. Men meldt nader aan de N.R.Ct.: I Dinsdagavond om elf uur werd de politie te Soest kennis gegeven van het overlijden van de 49-jarige mevrouw H., wonende aan den Kolonieweg aldaar. Vermoed werd, dat de vrouw den natuurlijken dood niet was ge storven. E>e politie stelde een onderzoek in en vond het lijk bedekt met vier ernstige won den aan het hoofd. Aangezien zich bloed be vond op de kleeren van den 17-jarigen zoon, rees tegen hem kwaad vermoeden en de poli tie besloot hem te arresteeren. De jongen ont kende echter alle schuld. Gistermorgen vond de politie nabij de woning een bijl, die geheel met bloed was bedekt. Daarop werd de jon gen andermaal aan een streng verhoor on derworpen, met het gevolg, dat hij bekende zijn moeder met bijlslagen van het leven te hebben beroofd. Hij vertelde daarbij het vol gende: Hij was alleen met zijn moeder thuis ge weest. Deze was om 1 uur, zooals zij gewoon was, even op de divan gaan rusten. Hijzelf had een boek genomen. Om twee uur had hij het boek neergelegd en zich naar buiten be geven om hout te hakken. Korten tijd daar na was hij met de bijl in de hand in de kamer teruggekomen om het boek weg te leggen Zijn moeder sliep nog. Hij heeft toen de bijl opgeheven en haar vier slagen op het hoofd gegeven. Daarna is hij weggeloopen naar den polder, waar hij tot half acht is geble ven. Toen keerde hij naar huis terug. Om half vier was een jongere zoon, die te Amersfoort studeert, thuisgekomen. Deze vond zijn moeder bewusteloos op de divan. Hij heeft haar hoofd eerst afgewasschen, waarna hij den dokter is gaan halen. De vrouw is toen door een pleegzuster verbon den, doch denzelfden avond nog overleden. •Gister is het parket uit Utrecht te Soest ge weest en heeft het lijk in beslag genomen. Dit zal vandaag naar Utrecht worden ver voerd, zoo ook de dader. De familie H. is een Belgische familie, die na den oorlog zich te Soest had gevestigd Zij stond gunstig bekend. De man was niet huis; deze was naar België om enkele zaken te regelen en zou gister thuiskomen. onbewaakte overweg. Gistermorgen is de vrachtrijder H. Kugel met een vrachtauto, toen hij uit de richting Meedhuizen bij Delfzijl den onbewaakten overweg wilde passeeren, ondanks het feit, dat het uitzicht hier heel goed is, tusschen den eersten en tweeden wagon van een juist voorbijrijdenden treift gereden, met het ge volg, dat de auto een eindweegs werd mee gesleept. Een eind verder werd de vrachtwa gen aan den berm van den weg geworpen, hij was geheel vernield. De vrachtrijder, evenals twee kinderen, die in den wagen za ten, kwamen er wonder boven wonder met ten schrik af. datr de' klmegh gea van haar verjaar ten ^ini-1T r,der pnnses baron Baud, T?%eÜIalei,?e in het Noordeinde aan in "^rechercheurs, de heeren Oddink en Hoogeveen die gedurende het verblijf der prinses te Katwijk belast waren met de zorg aereiïf rer V a g?Cid» «ouden horloge uit gereikt. In de kasten der zakuurwerken was pnnses, waarboven de koninklijke kroon gegraveerd. Eveneens namens prinses Juliana heeft de burgemeester van Katwijk, mr. Schokking, een zilveren met goud bewerkten sigaretten koker, mede voorzien van het gekroonde naamcijfer der prinses, uitgereikt aan den inspecteur van politie, den heer Van den Wijngaait, in verband met de diensten door dien politie-ambtenaar bewezen gedurende het verblijf te Katwijk aan de prinses. GEVAARLIJK INDIVIDU GEARRESTEERD. Een berucht individu, dat geruimen tijd Den Helder onveilig maakte door diefstallen en inbraken, en de politie handenvol werk gaf, is Woensdagmorgen gearresteerd. Deze arrestatie was een voor den Helder ongekende sensatie, omdat de man zich tot het uiterste hardnekkig verzette. Niet minder dan zes agenten waren noodig hem te over meesteren, waarbij hij onder grooten toeloop van het publiek de arrestatie geschiedde juist om 12 uur, toen de straten dicht bevolkt waren naar de cel werd vervoerd. De man was gisternacht op heeterdaad betrapt bij een inbraak. ONVERKOOPBARE GROENTEN. Naar aanleiding van het bericht over tele fonische aanbieding van een partij groenten door Amsterdamsche marktkooplieden aan den heer Wijnkoop, deelt diens echtgenoote aan het Hbl. mede, dat zij bij uitstedig- heid van den heer Wijnkoop den koop lieden behoorlijk te woord heeft gestaan. Mevrouw Wijnkoop heeft toegezegd zich te zullen wenden tot een harer kennissen met verzoek ten aanzien van het aanbod iets te doen. Zij heeft toen het gemeenteraadslid den heer Lisser verzocht zijn invloed aan te wen den om de aangeboden onverkoopbare groen ten onder de werkloozen te distribueeren. Deze heeft zich daartoe met het bureau voor maatschappelijken steun in verbinding ge steld, echter zonder direct resultaat. EEN MEISJE AANGERAND. Op den dijk in de buurt bij Puttershoek heeft Dinsdagavond een onbekende man een 21-jarig meisje van de fiets en van den dijk getrokken, om haar aan te randen, terwijl hij haar bij de keel hield om schreeuwen te be letten. Na het misdrijf te hebben gepleegd heeft hij zich per fiets uit de voeten ge maakt, na de banden van het rijwiel van het meisje te hebben laten ledigloopen. 100-jarig jubileum. Heden zal de fa. N. Elzas Zonen, fa briek van perkament te Borkulo haar 100-j. bestaan herdenken. De fabriek geniet in bin nen- en buitenland groote bekendheid, spe ciaal op het gebied van trommelvellen. DROEVIG STERFGEVAL. Dinsdagmiddag had te Steenwijk een zeer plotseling en droevig sterfgeval plaats. De heer J. v. d. Veen, oud 63 jaar, woon achtig te Zuidhorn, had des morgens bij den rijwielhandelaar H. Kuiper te Steenwijk een rijwiel gehuurd en zich daarop begeven naar de Kikkerij (halfweg 't Diep). Des mid dags reed hij tegen een sterken Oostenwind in naar Steenwijk terug. Vermoedelijk heeft hi] zich, daar hij nog den trein van 2.47 uur wilde halen, te veel ingespannen. Bij Kuiper teruggekomen zei hij dood-op te zijn en niet verder te kunnen rijden. Daar de trein spoe dig moest aankomen, verzoht hij Kuiper hem op de fiets naar het station te schuiven. Hier aan werd voldaan. Even voorbij de H.B.S., dus nabij het station, begon de fiets te slin geren, doordat de berijder niet meer stuurde. Kuiper zag toen tot zijn schrik, dat de heer v. d. Veen had opgehouden te leven. Per brancard werd het lijk naar het poli tiebureau overgebracht, waarna de burge meester van Zuidhorn per telefoon met het overlijden in kennis werd gesteld. JJR. MS. HADDA LEK GESTOOTEN. nr. Ms. Hadda, een klein kanonneerboot- je van verouderd model, dienende voor in- s rutieschip, is Woensdagmorgen in de Bui enhaven te Den Helder tegen een ducdalf gevaren, waardoor het vaartuigje lek werd. net wist nog op eigen kracht in de dichts- 'Jliggende sluis, die in verbinding staat raau pjkswerf, te komen, doch daar ge- v 3 5 tengevolge van het volloopen n be voorpiek met water, meer en meer a ,,n gfond. Het zal thans, na leegge- IL, <P z'jn> naar bet kleine dok op 's rijks werf worden gesleept. de brand in den postauto. r n Oe kwestie der schadevergoeding. overblijfselen van de verbrande post, a.,Z119 *e voorschijn gehaald uit de post- Amiia 6 ln den av°nd van 23 April tusschen naar a e? Emmerik in brand geraakte, zijn reo*io m teruggezonden, alwaar maat- xL ,n„^".getroffen om de geleden schade, stellen ZU^S 11 mogelijk is, te her «Ie1 hrÜj no£ n'e* bekend, aan welke oorzaak vaskii f moe' worcten geweten. Zoodra deze van iJr'j23' omtrent eventueele uitkeering dz stnvt ver^oed'n^ voor de aangeteeken- de ppn ïen,en brieven met aangegeven waar- beslissing worden genomen. Dankbaarheid van de prinses. EEN GESTOORDE xOONEELVOORSTELLING. Tijdens een opvoering van „Een kameel gaat door het oog van een naald" door het Óost-Nederlandsch Tooneel, Maandagavond in den schouwburg Casino te 's-Hertogen- bosch, stortte een deel der décors omlaag, waardoor de spelers bedolven werden. Het doek ging omlaag en na eenigen tijd werd medegedeeld, dat het ongeval betrekkelijk goed was afgeloopen. Nadat een half uur gepauzeerd was, werd de vertooning hervat. Medegedeeld werd nog, dat op verlangen van den burgemeester zoodanige coupures waren aangebracht dat er weinig van het stuk overbleef. DE KONINGIN NAAR HET LOO. De koningin heeft zich hedenmorgen per auto naar het Loo begeven voor het gewone zomerverblijf aldaar. Gelijk gemeld, vertrekken de prins en d prinses onderscheidenlijk den 3den en 7en dezer naar het Loo. EEN BRANDSTICHTER TE DEN HAAG AANGEHOUDEN. In den afgeloopen nacht is te 's Graven- hage aangehouden de 31-jarigen los-kellner A. W. S., verdacht van brandstichting. In de laatste twee maanden is het al meermalen gebeurd, dat in het holst van den nacht een begin van brand was ontstaan in een win- kelmagazijn, waarvan het winkelraam boven de straatdeur geopend had gestaan. De thans aangehoudene werd in den afge loopen nacht aangetroffen op de Prinsen gracht voor een meubelwinkeï, waarvan de etalage op hetzelfde oogenblik in brand stond. De aangehoudene, op wien wel een siga renaansteker, doch geen lucifers weid gevon den, ontkent den brand te hebben gestl -fet, doch de aanwijzingen tegen hem zijn zeer bezwarend. HISTORISCH OPENLUCHTSPEL TE DEN BRIEL. Ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van den Briel zal einde Juli aldaar worden opgevoerd een groot historisch openluchtspel „Het Kind van Voorne" van den bekenden Brielschen archivaris en schrijver Joh. H. Been. De voorbereidingen van dit spel zijn reeds in vollen gang. Een groot Middel- eeuwsch marktplein zal worden opgetrok ken, massagroepen en ruiterstoeten zullen er aan medewerken, terwijl de regie en alge- heele leiding van dit spel berust in handen van den regisseur Kommer Kleyn. GELOOFSVERVOLGINGEN IN RUSLAND. Is het de regeering bekend, dat op Woens dag 2 April 1930 te 's-Gravenhage een pro testvergadering is gehouden tegen de z.g- „geloofsvervolging" in de Unie der Socialis tische Sovjet-Republieken, onder voorzitter schap van zekeren dr. L. Grondijs? Is het de regeering bekend, dat aan deze vergadering ook deelnamen de minister van Binnenl. Zaken en Landbouw, alsmede an dere ministers, die tevens hun instemming hebben betuigd met de op die vergadering aangenomen, tegen de Unie der Socialisti-1 sche Sovjet-Republieken gerichte motie? Is het de regeering bekend, dat genoemde l. Grondijs op 9 April 1930 in een door con- tra-revolutionnaire Russische emigranten te Parijs uitgegeven blad, genaamd „Wozrosj- denie", een artikel heeft geschreven, waarin onder andere de volgende passage voor komt: „Als direct gevolg" van de anti-Sovjet campagne in Holland „zal er, naar men zegt, in de verhouding van de Hollandsche regeering en de U. S. S. R. een verandering komen in de politiek. Zooals bekend is, de den en doen de Amsterdamsche banken en ook de groote handelsmaatschappijen za ken met ae U. S. S. R. Zelfs een matige druk van onze regeering op deze bank- en finan- cieele maatschappijen kan nu de gansche zaak omkeeren en het begin worden van een werkelijke blokkade van Moskou.?" Is het juist, dat de regeering een politiek heeft aangenomen, overeenkomende met het hier geciteerde? Heeft de regeering, of hebben één of meer leden der regeering, dan wel namens haar optredende ambtenaren, onderhandelingen of besprekingen gevoerd met L. Grondijs of met andere vijanden van de U. S. S. R. en heeft zij hun daarbij eenergerlei toezegging gedaan of laten doen, en, zoo ja, van welken aard of inhoud waren die toezeggingen? KORTE BERICHTEN. B. en W. van Den Haag deelen den raad mede, dat de verbouwing van den Kon. Schouwburg, waarvoor de raad 373,000 beschikbaar heef-; gesteld, rond 483.000 heeft gekost, d. i. dus 110.000 meer dan was geraamd. Bij het bouwen van een winkel en woonhuis aan de Voorstraat te Goor is dezer dagen een aantal tegels gevonden. Thans is op dezelfde plaats bij het graaf werk een oude haardplaats te voorschijn gekomen, dateerende uit het jaar 1629, met de initialen H. M. Te Amsterdam is in het Tessel- schade-ziekenhuis ter verpleging opge nomen een 13-jarige jongen, die op den Amstelveenschen weg per fiets tegen een bijwagen van lijn 6 is aangereden en door dezen bijwagen is overreden. Zijn linkerbeen werd afgereden. Woensdagmiddag is langs den rijks weg Deventer—Gorsel, de 26-jarige boe renzoon A. Peters, uit Gorsel, die daar fietste bij het oversteken van de tram rails gegrepen door een van Zutphen komende tram van de lijn Zutphen Emmerik. P. werd ongeveer 100 meter meegesleurd en in ernstigen toestand opgenomen. Laatste berichten. De Mei-viering hier ter stede is van morgen ingezet met een wandeling naar het kerkhof, waarvoor te ruim half 10 de samenkomst was op de Steenenbrug. Gezamenlijk trok men op naar de gra ven der overleden partijgenooten, waar hulde werd gebracht aan hun nage dachtenis. Daarna werd naar den Kattenberg ge wandeld, waar de A. J. C. spelletjes en dansen uitvoerde. Hoe de dag in Amsterdam gevierd werd. De 1 Mei-viering te Amsterdam is tot nu toe zeer kalm verloopen. Verschillende revolutionnaire troepen hadden vanmorgen in zalen in ver schillende deelen van de stad vergade ringen belegd. De communistische partij Holland had hedenmorgen te tien uur een mee ting georganiseerd op het schouwburg terrein. Een betrekkelijk gering aantal deel nemers was opgekomen. Eenige spre kers voerden het woord. Te ruim elf uur verlieten de deelnemers het terrein, om aan de straatbetooging deel te nemen. De groep bestaande uit circa 500 deel nemers, werd voorafgegaan door onge veer 50 schoolkinderen, de z.g. pioniers. Op de meegevoerde doeken prijkten de gebruikelijke leuzen, voor Sovjet-Rus land, voor verbetering van den werkloo- zenzorg, voor korteren arbeidsdag enz: Tijdens de geheele betooging deden zich geen incidenten voor. De communisten beleggen voor van avond een Mei-vergadering in de zalen van Bellevue. Te Den Haag. Het 1 Mei-feest is vandaag op de gebrui kelijke wijze te Den Haag gevierd. Vanwege de S. D. A. P. en den Haagschen Bestuur- dersbond waren optochten en kinderfeesten georganiseerd en voor hedenavond zijn ver gaderingen belegd, waarvoor als sprekers zijn gemeld de voorzitter van de N. V. V., de heer Kuipers en het Eerste Kamerlid mr Mendels. Ook de communisten vieren het Meifeest met optochten en vergaderingen en ook de Vrije Socialisten kwamen in vergadering bij een. In facistische kringen bestond ver moedelijk het plan om de uitzending van de V. A. R. A. van Woensdagavond on mogelijk te maken. Te Berhin- In de arbeidersbuurten van Berlijn waren van vele huizen roode en zwart- rood-goud-vlaggen uitgehangen. Vele fa brieken en werkplaatsen zijn gesloten. Bij de groote Berlijnsche industrieën zijn dit jaar meer werklieden aan den arbeid gegaan, dan op de voorafgaande 1 Mei-dagen. De communisten hebben de Berlijn sche Lustgarten als uitgangspunt geko zen voor hun demonstraties. Het zeer drukke verkeer werd door de i zijstraten geleid. Tusschen de zuilen van j het ou,de museum stonden een viertal loudspeakers opgesteld van waaruit vanwege de politie mededeelingen aan het publiek met betrekking tot de orde werden gedaan. Om 10 uur zette de optocht der com munisten zich in beweging, voorafge gaan door een muziekcorps, dat nog op het laatste oogenblik vergunning had gekregen tot spelen. Van alle kanten klonken Roode Front roepen. In den optocht werden doeken met opschriften meegevoerd. Talrijke communistische afgevaardig den voerden het woord. De manifestan ten gaven door luid geroep uiting aan hun bijval of afkeuring. Vele personen zijn in het gedrang on wel geworden. Zij werden door eerste hulpafdeelingen der communisten bij gestaan. Op eenige plaatsen in de stad Berlijn is het hedenmorgen tot incidenten gekomen, waarbij de politie handelend moest optreden. In een radio zaak weigerden de meeste ar beiders aan de Mei-viering deel te nemen en het werk neer te leggen. Daarop verscheen een troep van ongeveer 30 communisten, die de zaak binnendrongen en de werkwilligen molesteerden. Toen de politie ingreep, hadden de communuisten reeds een goed heenkomen gezocht. In een ander gedeelte van Berlijn werd een optocht der communisten door de vervolg aangehouden, omdat een zestal deelnemers het uniform van den verboden Rood-Front- strijders-Bond droegen. De gearresteerden werden naar het politie- presidium overgebracht. ONVERKOOPBARE GROENTEN. De heer Wijnkoop stelt ook vragen aan B. en W. van Amsterdam. Het raadslid Wijnkoop heeft de volgende schriftelijke vragen tot B. en W. van Amster dam gericht: Hebben B. en W. kennis genomen van het feit, dat te Amsterdam en in de omgeving zeer bruikbare en voedzame groenten op de vuilnisbelt gebracht of op andere wijze ver nietigd worden; Wat hebben B. en W. gedaan en wat den ken B. en W. verder te doen om door middel van den levensmiddelendienst of anderzijds een nuttig gebruik door de werkloozen of an dere armen te organiseeren van dit door de winstmakers blijkbaar onbruikbaar, maar voor de bevolking uitstekend voedsel. doodelijk ongeval TE berlijn. Twee personen gedood. Vannacht reed een motorrijder in volle vaart van de steenen trappen naar het sta tion van den ondergrond aan de Hermann- platz te Neuköln. Op dat oogenblik kwam een groote menigte uit een zoo juist aangeko men trein aan den uitgang. In een oogenblik was de motor midden tus schen de passagiers. De motorrijder Herbert Muller uit Neuköln en de boekhoudster Ger- trud Buschow kwamen om het leven. Twee andere personen zijn licht gewond. Van de foto's noemen we de feestelijk ver sierde tramwagens ter gelegenheid van den wederopbouw van Tokio, de onthulling van een gedenksteen in het huis van Mevr. Noor dewierReddingius, de onthulling van het monument voor Juliana van Stolberg, de verbrande kerk in Bulgarije, waarbij zooveel slachtoffers zijn gevallen, de drukte op Pa- schen in het bollenland en verscheidene fraaie afbeeldingen van kostbare rashonden. Verschenen is de eerste aflevering van een nieuw boekwerk, dat te Amsterdam bij de N.V. Uitgeversmaatschappij Elsevier ver schijnt, namelijk Natuur en Vernuft. Het ge heel staat onder leiding van Dr W. G. N. van der Sleen en belooft een boekwerk te worden met ruim 600 illustraties, dat in 16 afleveringen a 0.50 per aflevering zal ver schijnen. In het eerste nummer verhaalt W. A. van Leer hoe cliché's voor boekillustraties gemaakt worden, welk artikel hij met vele wetenswaardige afbeeldingen verduidelijkt. Van der S. schrijft over zingende vogels en geeft er fraaie vogelkieken bij. Verder is een artikel van wijlen Dr. C. Easton over den melkweg opgenomen en schrijft Dr. A. H.: J. Belzer een en ander over blindenonderwijs, waarbij uitvoerig over het zoogenaamde Brailleschrift wordt gesproken. Bijzonder fraai geïllustreerd is ten slotte een artikel over Dierenleven aan IJmuiden's pieren. AMSTERDAM IS CUE BE URS van I Mei 1930 Opgave van Itfoordliollantlscth Lanflhnwivwediet. (Uttiyjtügen per doadlooze telefoon). Vorige koers 50I/4 90VS 3347a 4/2 U. i 71?/)« 1847.6 311 63/s 361/2 1763 8 557a 21'/, 1107, II K L A S T IN G A A II G 11? T K N. S. J. A. KEESOM, STEEKENBRUG, TEL. IS2. Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. Auto gegrepen. Onder hevig verzet. naar bewakers te Katwijk ontvan- i Niamon *>en een herinnering. w.-«mens.prinses Juliana heeft Woensdag- Het Kamerlid L. de Visser vraagt wat de regeering deed. Het Tweede-Kamerlid de heer De Visser heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: DE 1 MEI-VIERING HIER EN ELDERS. In Alkmaar. De Facisten en de V. A. R. A.- uitzending. Ee.iige der meest op den voorgrond tredende facisten werden namelijk in de onmiddellijke nabijheid van de V. A. R.- A.-studio waargenomen. Door de acllvi" teit der Hilversumsche recherche heb ben zij echter geen gelegenheid gehad hun plannen uit te voeren. Panorama geeft meneer Globetrotter op nieuw gelegenheid iets van zijn reizen en avonturen te vertellen, waarbij fraaie kieken een indruk van landen en volken gevpn. Willy Leviticus geeft weer afbeeldingen en beschrijvingen van verschillende damesmodes Uitvoerig schrijft de redactie over de Too- neelschool te Amsterdam en geeft daarbij verschillende interessante opnamen van les sen op velerlei gebied onder leiding van be kende acteurs. Erik van Lutten schrijft over bloeiend Kennemerland. Er zijn novellen van William Freeman, Phil Holster en Ben- no Rüttenauer. De tooneelcriticus bespreekt ditmaal een stuk van Ludwig Hirschfeld ge titeld „Een vrouw zooals ieder zoekt". STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUiTENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW- Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. j Kon. Petr. i" Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli i Senembah i Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash ♦Exdividend. fExclaim. 101V, 172ii« 1891/9 152V* 550 291 i/s 111'/, 133 1323/, 1243/, 10H/,6 41 521 379 145 122 54 1945/, 1 55i'4 97 394-/, 411 5/8 161 1425/8 96 152i/o 109?, 73 653/, 82 33U/, 365 348'/, 218 54 PROLONGATIE vorige koers 33/, pCt. heden 37a pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers van beden te pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 290 113 l!27a-3 112 130 133 1337a-4 1341/j 135 50 336* 334-7* 338-9 337-9 472-4 472-3 468-75 70i/s 124i/s-! 101 101 101 -Vi« 4D/4-I 41 Vf 41 -3/s 1837a 523 522-3 3773/,-8 382 I 197 1957,-8 198-201 203-6 155 1 - 4127a 4127a-3 412I-3J 413 161 142 1427a 142-3 1423/, 98 110 67a 6 Vu 30 34 82 821/, 337 Vs 332 327 357 300 365 8 355 357 54 21VW 54 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italië Verige Koers op koers heten 5 uur U.077, 1 2.0Ï78 59.31 y8 59.31 9.741/, 9.743/, 34.68 34.677, 48.17 48.17 35.05 35.05 66.527, 66.527, 66.80 66.77Va 66.527, 66.52Vj 2.48?/,6 2.48 13.02 1302V,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7