Sport ProvincSaai nieuws Luchtvaart Laatste berichten. Binnenland ,Ik raad U aan AMS TERRA IISCHE BEURS van 2 Mei 1930 Opgave Van ^TooV<lhollan(1sch Landholnvcreiliet. V4 PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS au ALKMAAR brengen ter algemeene ken- is dat onder dagteekening van 1 Mei j.1. op e lijst van instellingen van weldadigheid, edoeld in artikel 3 der Armenwet is ge kaatst de Commissie voor Maatschappelijk verk van de Victorie Loge nr. 50 der In- ependant Order of Odd Fellows alhier. Alkmaar, 2 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. Met die rationalisatie en de perfedieonee- ring van de machines zijn de fabrikanten er in geslaagd om zich uit hun slechte positie tijdens de oorlog te herstellen. Waar de vruchten van die rationalisatie eigenlijk blijven, toonde spr. met enkele cij fers aan. Sedert 1924 is het aantal million- nairs in Nederland van 946 tot 1279 geste gen. Daarentegen vermeerderde het aantal aangeslagenen voor inkomens liggende tus schen 800 en 1400, in die jaren met ruim 218.000, wat dus zeggen wil dat een zeer groot aantal menschen in zijn vroegere maatschappelijke positie is teruggevallen. De winst die de rationalisatie oplevert moet niet meer uitsluitend aan de kapitalis ten toekomen; ze moet onder alle arbeiders verdeeld worden. De verkorting van den ar beidstijd moet de leuze zijn van de arbeiden de klasse opdat men werkgelegenheid ver- schaffe en aldus de werkloosheid opheft. Sprekende over de crisis in den landbouw, merkte spr. op dat in den Oosthoek van Gro ningen in Friesland de groote boeren, daar toe gedwongen door de staking, er toe over waren gegaan om nieuwere bedrijfsmethoden toe te passen, waardoor ze minder arbeiders noodig zijnzoo is daar onder de landarbei ders groote werkloosheid ontstaan en is het wapen van de staking eigenlijk betrekkelijk onbruikbaar geworden. De oplossing van de landbouwkwesties zoeken de soc.-dem. in grond-nationalisatie, welk middel spreker zeer dwaas noemt, aangezien de staat den groot-grondbezitter nog schadeloosstelling ook betaalt. Beter is dan de leuze van Le- nin: „griip, neem en bebouw". Spr. becritiseert de houding der S. D. A. P. in Indië, waar een millioenen volk tegen den overheerscher worstelt. Gezamenlijk moet het blanke proletariaat met zijn bruine makkers tegen de gemeenschappelijk vijand het kapitalisme optrekken. Met een opwekking om te komen tot de vernietiging van het kapitalisme en de oor logsmogelijkheden ervan, eindigde spr. zijn vurig uitgesproken rede, welke met een dave renci applaus beloond werd. De tweede helft van den avond was ge vuld met de vertooning van het tragische too- neelstuk uit het Indische leven „Sonna" van Ijan Fabricius, door het Noord-Hollandsch tooneel, dat onder leiding staat van den heer B. Loevens Allen gaven een goed spel te zien vooral de beide hoofdpersonen blonken uit, mevr. LoevensJongejan als Sonna speelde met zeer veel gevoel. De voorzitter sloot met een dankwoord de vergadering. AKERSLOOT. De coöperatieve Boerenleenbank te Aker sloot herdacht Dinsdag haar 25-jarig be staan. Het cestuur had naar aanleiding hier van een feestavond georganiseerd voor de le den en hunne dames. Ongeveer 200 aanwezigen vulden te acht uur de zaal van den heer Groen. Mede waren aanwezig de burgemeester der gemeente de heer van den Heuvel; ds. France, oud kassier; Uitentuis, oud-bestuurslid der bank en de heer Fruink, inspecteur der Raffaisenbank te Utrecht. Een woord van welkom werd door den voor zitter, de heer de Jong, bij de aanvang ge sproken die in den bjeede uitweidde over de oprichting en het bestaan der bank tot heden. Vanaf de oprichting waren nog in het be stuur aanwezig de heeren van 't Hof, de Jong en Helder, die als aandenken een vulpen in ontvangst hadden te nemen, terwijl aan den heer K. Vermeulen die 24 jaren lid is geweest daar zijn woning altijd voor het wachtend pu bliek beschikbaar stelde toen zijn zoon als kassier nog bij hem inwoonde een prachtige bloemenmand werd aangeboden terwijl de heer A. Vermeulen kassier der bank in dezelf de gunst deelde. Het woord werd verder nog gevoerd door den burgemeester, door ds. France, de heer A. Vermeulen en enkele anderen. De avond werd verder gevuld met voor drachten en declamtaie van de familie Hof- mann te Amsterdam. Het repertoire bevatte zoowel ernstige als luimige voordrachten. De familie Hofmann is er in alle deelen in ge slaagd het publiek te laten genieten van hun geestige en toch beschaafde voordrachten. Er is gelachen dat het daverde, maar ook waren er momenten in sommige voordrachten die het werkelijke leven raakten en gevoelvol wer den weergegeven. De familie Hofmann die wij hier niet eerder hadden gehoord heeft ten zeerste voldaan en het publiek was enthou siast over hun optreden. Het bestuur der bank en de daaraan toe gevoegde feestcommissie heeft aan de leden en verdere genoodigden een genotvolle avond bezorgd, waarover iedereen ten volle tevre den was. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. spelevaren in het Amstelkanaal. Ter hoogte van de Vechtstraat stuurden zij naar een der hoofden van de brug over de Rijnstraat toe, en zij probeerden zich daarna weer van den pijler af te zetten. Het bootje sloeg om en beide inzittenden geraakten onder de brug te water. Twee schipperknedhts, die zulks zagen, sprongen van de brugleuning af te water. Ze slaagden erin den 20-jarigen Hartog van Pelsum behouden op het drage te brengen, die zich te voet naar het huis van kennissen in de nabijheid begaf. De 19-jarige Lehman Schuit was echter bijna onmiddellijk, nadat hij te water raakte, verdronken. Met de dreg van een passeerende motor schuit van de stadsreiniging werd naar den drenkeling gezotht en na ruim 7 minuten werd hij opgehaald. Hij gaf toen nog eenig teeken van leven. De inmiddels gesignaleerde brandweer en Genec: indige Dienst pro beerde met behulp van een zuurstofapparaat de levensgeesten nog op te wekken, terwijl een passeerend geneesheer zich eveneens met de drenkeling bemoeide. De inmiddels overleden jongen is per auto van den G.G.D. naar een der ziekenhuis vervoerd. KINGSFORD SMITH KOMT IN HOLLAND. De beroemde Australische Oceaanvlieger Kingsford Smith zal Zaterdagavond of Zon dagmorgen per stoomschip „Statendam" van de H.A.L. te Rotterdam aankomen. Hij brengt een bezoek aan de Fokker-fa brieken te Amsterdam, waar hij zijn be faamde 3-motorige Fokker, de „Southern Cross", die hem over den Stillen Oceaan heeft gebracht en vele andere groote vluchten mogelijk heeft gemaakt, komt afhalen. Het vliegtuig is in de Fokkerfabrieken geheel nagezien en ziet er weer als nieuw uit. Naar verluidt zou Kingsfordt Smith het plan koesteren, binnenkort een Oceaanvlucht van Oost naar West over de zoo moeilijke Noordelijke route te maken. EEN DUUR LUCHTSCHIP. Op een vraag van een der leden van het Lagerhuis, betreffende de bouwkos ten van het luchtschip R. 101, antwoord de de onderstaatssecretaris voor de Luchtvaart, dat de kosten voor den bouw van dit luchtschip 603.500 pond sterling (6.800.000 gulden) hadden bedragen. RAKET-VLIEGTGUIG NEERGE STORT. Bij een proefvlucht met een raket vliegtuig op het vliegveld Bremerhafen is het vliegtuig ten val gekomen en ver nield. De bestuurder Espenlaut werd zwaar gewond. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Mies Boschman en Trijntje Hartog. Ger- rit Fernée en Barbara Schouten. Ludzer To renbeek en Gerardina Knegt. Gerrit de Groot en Dieuwertje Schermer. Jacob Blank en Johanna Tersteege. Cornelis Snijders en Mina Levermann. Louwrens Tuin en Corne- lia van Hees. GEBOREN: Volkert Petrus Maria z. v. Volkert Keijs- per en Cornelia Kaldenbach. Kegelen. Het voorjaarsconcours van den A. K. B. Het was gisteravond buitengewoon druk op de kegelbanen. In de korpswed- strijd wierpen de bekende vijftallen van -Koekoek, Z. E. K. Z.? en Op 't kantje af. Doch geen hunner wist Cubo II (312) van de eerste plaats te verdringen. Al kwam Z. E. K. Z.? met 308 er dicht aan toe. Op 't Kantje af gooide 304 en Koe koek 280 (dit laatste vijftal was eenigs- zins gehandicapt). De damesclub uit den Helder wierp uitstekend en bijna had zij Onder Ons (290) van de eerste plaats verdrongen. Zij bleef echter één punt (289) beneden dit totaal. Bij de heeren seniores vrije baan, heeft no. 1 de heer C. H. de Lange nu 11 X 45 achter zijn naam, terwijl bij de juniores het aantal dat 1 X 45 heeft gegooid weer grooter is geworden. Op de vrije baan dames wist Mevr. MetSwager ook 5 negens te gooien. Maar zij deed nog beter werk door in den kampioenswedstrijd 80 te gooien en daarmee Mevr. H. Buijs, die schijnbaar onaantastbaar met 79 bovenaan stond, op de tweede plaats te brengen. Dat het de laatste dagen spannend zal zijn is te begrijpen. BERGEN. Bouw jongensschool gegund De bouw van een r.-k. jongensschool te Bergen is gegund aan den laagsten inschrij ver den heer G. Kabel tc Castricum voor j 28.400. EGMOND-BINNEN. Bij het gemeentebestuur is een aanbod in gekomen van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf van Noordholland tot overname van het Gemeentelijk Electr.bedrijf. TRAGISCH ONGEVAL TE AMSTERDAM. Hedenmiddag te ruim 2 uur heeft op de Amstelkade een tragisch ongeluk plaats ge had. De 19-jarige L. Schuit en zijn 20-jarige neef, beiden wonende in de Zandstraat te Amsterdam, waren met een kano aan het Voetbal. Om den K. N. V. B. Baker. Voor de vierde ronde van den K. N. V. B. Beker, die op 11 Mei wordt gespeeld heeft Alcmaria geloot tegen het sterke Feijenoord in Rotterdam. Misschien zou het mogelijk zijn, met het oog op de belangstelling, die deze ontmoeting hie,r zou brengen, Feijen oord te bewegen den wedstrijd hier te spelen. VERKEERSONGEVAL. Overreden en gedood. Gisteravond is het 12-jarig dochtertje uit het gezin O.S. te Tubbergen, terwijl zij uit de aan de Oranjestraat gelegen woning kwam loopen, onder een juist passeerende luxe auto geraakt en opslag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. BRANDEN. Boerderijen afgebrand Te Ootmarsum is de boerderij met schu ren van den landbouwer J. G. Luttikhuis af gebrand. De Ootmarsumsche motorspuit, die gedurende negen uren met twee stralen werk te, kon tegen de geweldige vuurzee, aange wakkerd door een hevigen Oostenwind, niets uitrichten en moest zich tot de belendende perceelen beperken. Groot- zoowel als kleinvee werd gered. De inboedel ging geheel verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Vriezevecn is de boerderij van J. H Drenthen door brand vernield. Brand in een logement. Gisternacht is brand ontstaan op de zol derverdieping van een logement in de Nieuw- straat te Arnhem. De talrijke logeergasten wisten zich nog bijtijds in veiligheid te stel len. De brandweer wist den brand tot de bovenverdieping te beperken. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekend. LAND- EN TUINBOUW-CRISIS- COMMISSIE. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw zal morgenochtend in een der za len van zijn departement installeeren de door hem onder voorzitterschap van het Tweede Kamerlid dr. Lovink ingestelde com missie, aan welke wordt opgedragen verslag uit te brengen aan de regeering over de vraag of en zoo ja, welke maatregelen met het oog op den oogenblikkelijken toestand van den land- en tuinbouw waren te treffen. DE MOEDERMOORD TE SOEST. Omtrent den moord te Soest meldt men nader aan de N.R.Crt.: De jongen weet absoluut geen motief op te geven, waarom hij zijn moeder met een bijl vier slagen op het hoofd heeft gegeven. Hij heeft niet veel geestesgaven; op zijn 15de jaar was hij leerling van de vijfde klas der lagere school. Na het verlaten van de school bleef hij thuis en dwaalde soms heele dagen langs den weg en door den polder. Verder doodde hij den tijd met het lezen van allerlei boeken. Voorts ging hij om met personen te Soest, die in den volksmond „de naaktloo- pers" worden genoemd. Dit zijn personen, die zich tot een aparte groep hebben veree- nigd. Zij hebben zeer „vooruitstrevende" ideeën en gaan eigenaardig gekleed. Het schijnt, dat de jongen, die niet erg bij was, niet normaal heeft weten te verwerken, wat hij hoorde van bedoelde personen en wat hij las in de vele boeken. Dinsdagmiddag zat hij te lezen in een boek, dat handelde over spiritisme. Hij is toen later in de kamer ge komen om dit boek in de bibliotheek op te bergen. Ineens heeft hij op dat oogenblik de bijl opgeheven en zijn moeder op het hoofa geslagen Deze riep: O, o, wat is dat! Daarop heeft de jongen haar nog drie sla gen toegediend. Vervolgens is hij den pol der ingevlucht met het doel, zich zelf van het leven te berooven. Maar om half acht 's avonds is hij in de ouderlijke woning terug gekeerd. Men deelde ons nog mede, dat de jongen altijd kalm zijn weg ging, en dat hij zelden of nooit oneenigheid met zijn moeder had. Eerder zou hij een hard woord tot zijn vader zeggen dan tot zijn moeder. Gistermorgen is hij naar Utrecht overge bracht. DE RESERVE-OFFICIEREN KRIJGEN GEEN PERIODIEKE SALARIS- VERHOOGING. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den reserve-officier Langenbach tegen het arrest van het Haag- sche gerechtshof, waarbij ontzegd is zijn vordering tegen den staat der Nederlanden om de periodieke verhoogingen, welke aan de beroepsofficieren worden uitgekeerd, ook aan de reserve-officieren toe te kennen. BENOEMBAARHEID VAN DE VROUW ALS BURGEMEESTER EN GEMEENTE SECRETARIS. De Nat. Vereen, van Vrouwenarbeid heeft bij request aan de Tweede Kamer aange drongen om de benoembaarheid van de vrouw tot burgemeester en gemeente-secre taris, welke door den minister van binnen landsche zaken uit het wetsontwerp tot her ziening van de gemeentewet is gelicht, daar in weer op te nemen. 1-MEI-VIERINGEN. De soc.-dem. te Amsterdam. Voor de sociaal-democratische arbeiders beweging begon de Meiviering gistermiddag te ruim 1 uur op het Stadion. Evenals vorige jaren werd dit jaar het Meifeest op het Stadion gevierd, doch de gebruikelijke be tooging bleef achterwege en in plaats daar van vond gisteravond een fakkeloptocht plaats. Ook in het Stadion droeg de bijeen komst een ander karakter dan het vorig jaar. In plaats van eeri demonstratie werd het een feest en in plaats dat het publiek kwam be- toogen was het gekomen om te kijken naar het programma, dat onder leiding van een aantal Sociaal-democratische kunstenaars was samengesteld. Het begon met den in tocht van de Arbeiders Jeugd Centrale, die met haar vlaggen en vaandels een rondgang om het veld maakte. Zij werd gevolgd door de leden van den Arbeiders Sportbond Na het zingen van eenige socialistische lie deren werd een groet gebracht aan het vaan del der S. D. A. P. Door de A. J. C. werd vervolgens de Meiboom geplant, waarbij verschillende volksdansen werden uitge voerd. De Arbeiders Sportbond gaf een gymnastiekdemonstratie. Op de wielerbaan werd daarna een wedstrijd gereden, die be doeld was als parodie op de concurreeren Je dagbladen van verschillende politieke rich ting. Het spreekt haast vanzelf, dat de dag bladen „Volk" en „Voorwaarts" als winnaars uit den strijd kwamen. Het slot vormde een voetbalwedstrijd tusschen een elftal, voor stellende het satyriék bijblad van ,Het Volk", de „Notenkraker" en een ander elftal, dat het kapitalisme voorstelde. Het geheel was ontworpen door den kunstschilder Joh. van Heil. De voetbalstrijd tusschen de elkaar vij andige machten had een vreedzaam verloop en eindigde „natuurlijk" met een overwin ning van de „Notenkraker." Te ruim vijf uur was het programma ">f- gewerkt, waarna ongeveer 20.000 toeschou wers hadden gekeken. Te Haarlem. De viering van den 1 Mei-dag te Haarlem is volgens het program verloopen. Des avonds om ongeveer 8 uur echter, toen de optocht al ontbonden was, verzamelde zich op de Groote Markt een menigte, voorna melijk opgeschoten jongens Men trachtte de politie te bemoeilijken en te hinderen, totdat zij met den blanken sabel de massa uiteen dreef. Een paar maal moest deze uitval her haald worden, voordai het op het plein tegen ,10 uur weer rustig was. Enkele menschen hebben bij deze schermutseling lichte ver wondingen opgeloopen. De Amsterdamsche communisten. De C. P. H. had in beide zalen van Belle- vue een feestvergadeirng belegd. De zalen waren geheel gevuld met ongeveer 1200 per sonen. Door een kinderoratorium werd een bewegingsspel vertoond en liederen ten ge- hoore gebracht. Het woord werd gevoerd door den heer P. Alma, mevr. B. de Vries, door eenige afgevaardigden der jeugdgroe pen en tenslotte door het Tweede Kamerlid den heer L. de Visser. Religieus Soc. Verbond. Het religieus socialistisch verbond heeft Woensdag een wijdingsavond gehouden in de zaal der Vrije Gemeente te Amsterdam. Spreker was ds. G. Horreus de Haas uit Zwolle. Er was voorts orgelmuziek, koor zang van het Hollandsch a Capellakoor en solozang van mej. Hans Gruys. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontstond door tot nu tce onbekende oorzaak brand in een perceel heide, gelegen onder Zesgehuch ten (N. B.), toebehoorende aan baron van Tuyll van Serooskerken te Heeze. Aangewak kerd door den tamelijk sterken wind, breidde het vuur zich snel uit. Rijks- en gemeentepo litie, een jachtopziener en verschillende boe ien, die in de omgeving werkten, waren spoedig bij het terrein van den brand. Het mocht den blusschers gelukken het vuur meester te worden. Ongeveer 15 tot 20 H.A. heide brandden af. Woensdagmiddag te 5 uur ontstond ver moedelijk door het wegwerpen van een siga ret, een bosch- en heidebrand in het langs den weg van Rucphen naar Sprundel gele gen mastbosch. Ongeveer 2.5 H. A. dennen- bosch werd een prooi der vlammen. Door h. marechaussee wordt een streng onderzoek ingesteld. Bosckbrand Te Lintelo, gemeente Aalten, is Woeiu' dagmiddag door de vonken uit een locomotief een boschbrand ontstaan. Een aantal land- bouwers uit de omgeving, bevreesd dat hun boerderijen zouden worden aangetast, traden met kracht op om den brand te blusschen Na een uur was hun dit gelukt. Een groot* oppervlakte dennen- en sparreuhout werd vernield. DOOD GEVALLEN. Vanmorgen is de schoorsteenmetseiaai Frans Steirl, afkomstig uit Rotterdam, diei werkzaam was bij den bouw van een hooge fabriekspijp, naar beneden geslagen. De dood trad onmiddellijk in. VONKEN VAN EEN TREIN VEROORZAKEN BRAND. Door een vonk van een te Prinsenhage pas seerenden spoortrein zijn afgebrand de wo ning en stal van den landbouwer Mathijs- sen. COLLECTIEVE ARBEIDS OVEREENKOMST BOEKBINDERSBEDRIJF. Gister vergaderde de Nederlandsche Bond van Boekbinderspatroons en hechtte zijn goedkeuring aan de voorstellen inzake de col lectieve arbeidsovereenkomst, zooals die door de onderhandelings-commissie op 15 April waren vastgesteld. Door de leden der vier werknemersorganisaties waren deze voorstel len reeds aanvaard. De Collectieve Arbeids Overeenkomst i« thans voor één jaar verlengd. De groepsver- schuiving is door de werkgevers aanvaard, onder voorbehoud, dat, indien in de boek- drukkerijbedrijven deze verschuiving niet wordt aanvaard, deze beslissing ook voor de boekbinderij vervalt. Over de geheele linie wordt thans één cent loonsverhooging gege ven, verband houdende met bovenbedoelde groepsverschuiving. Indien deze in het na jaar door de drukkerijenbonden wordt aan vaard, dan wordt met Januari weder één cent loonsverhooging gegeven. Wordt deze niet of slechts gedeeltelijk aanvaard, dan wordt het loon weder op deij or:'::: voet teruggebracht. VERJAARDAG PRINSES JULIANA TE BRUSSEL. In het Hollandhuis te Brussel is de ver jaardag van prinses Juliana feestelijk ge vierd. Duizenden tulpen, narcissen en hya cinthen uit Nederland sierden de zalen Het feest werd bijgewoond door den gezant en mevrouw van Nispen tot Sevenaer, de leden van het gezantschap, dr. Zimmerman, den gezant van Mexico en verder door ongeveei 1200 leden van de Hollandsche kolonie. De autoriteiten werd ontvangen door de pet djaadlooza telefoon}. STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v.. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D, Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. v, Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting ■.Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V A. Java Cultuur Cult. Vorstenl, Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij, Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, KonPetr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber J. ft Deli Bat. Rubber. -i Hessa Rubber j Serbadjadi r t Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn j Holl. Amerika Gem, Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE or Koers van beden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 101% 173% 1891/4 153 550 291% 173 290 111% 130 136% 50 114'/,-} 125 133 114-7% 132-5 126-8 135 117 134 90 3353/. 460 l/a 331%-3 450-1 332%-7 450-7 332 453 331-3 450-3 71 124% 101 41Vie 182% 311 70% 178 99%-I 4o-'/ii 519'/, 376 144% 122 54 514 511-4 372 4 514-5 374 2041/. 154 97 201-2 154 201-2 200-3 198-201 392 413 161% 407 407.1-71 161 407% 407.1// 143% 95 151% 109 6Vis 144% 95 110 1451-6} 96% 6H/i« 146 146 96 36 34'/; 178% 73 67 36 34 178 9 82% 332 369 365 83 337 370 360 82% 337-43 370 364-V, 360% -3 84 341-3 366 8 55 21% 110% 224 53%, 21 52% 50 53 e koer» 3'/, pCt. heden 3% pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL New-York Italië Varige Koers op koers heden 3 uur t 12.07V, 12.08',% 59.31% 59.32% 9 9.74% 9.75% 1 34.68 34 67% 48.17 48.19 1 9 35.05 35.05 1 66.52'/, 66.52% 66.80 66.80 1 66.52'/, 66.52 1 2-48%, 248*/,, 134)2 13.02%

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10