--BELGIE Doorzitten PUROL lËüERIiAI KllfGSFORD SUITH TE ROTTERDAM. doodelijk ongeval bij moïorrennen. engeland en afghanistan. gevaarlijke oorlogs souvenirs Twee personen door granaat- i j ontploffing gedood. ernstig ongeluk op een spoorlijn. Trein op een groep arbeiders gereden. de poolsche nationale feestdag. D.. Incidenten bij de viering. Een uitslag, waarmede beiden tevreden kunnen zijn. Een strijd met afwisselende kansen. (2-1). Luchtvaart Bij de groote motorrennen te Brookland is At bekende Engelsche renner Hieatt veronge lukt. Zijn motor begon plotseling te slingeren, teed door een afrastering en sloeg over den kop. Zijn mederijder kon zich uit de overblijf- gelen bevrijden, daar hij slechts lichtgewond werd. Hieatt bekwam ernstige hoofdwonden en was op slag dood. De rennen werden voortgezet. De betrekkingen weer normaal. De officiëele betrekkingen tusschen Enge land en Afghanistan zijn thans weer van normalen aard geworden door het tot stancr komen van een bevredigende overeenkomst. De naar Pesjawar uitgeweken leden van het Britsche gezantschap te Kaboel zullen dezer dagen weer naar de Afghaansche hoofd- itad vertrekken. RUSSISCHE DOCUMENTEN VERVALSCHT. De Russisch-Amerikaansche betrekkingen. Volgens berichten uit Moskou noemen offi- eieëele Russische kringen de door New-York- sche politie in beslag genomen brieven, be stemd voor agitatoren der Komintern in Amerika, vervalscht. De sovjetregeering zal door middel van den chef der Russische han delsvertegenwoordiging te New-York stappen doen. Politieke kringen te Moskou zien in dit incident een verstoring der Russisch-Ameri kaansche betrekkingen. NOODLOTTIGE SPRONG MET EEN PARACHUTE. Gistermiddag bij een vliegdemonstratie te Geldern heeft zich een doodelijk ongeval voorgedaan met den parachute-springer Lange uit Darmstadt. Toen hij op ongeveer 500 meter hoogte uit het toestel sprong, zag het publiek tot zijn ontsteltenis, dat het val scherm zich niet opende en dat de parachutist m l ^1132/ viel. De man was dood. Bij onderzoek bleek, dat op f Wljze,de karabijnhaak van het rhiH^of "11 aa,n den gordel van den para- ^ïi o wVrSt'gd- De man hin£ dus frK-x 6 hnnten van het scherm, dat be- fevolg >JZe scheurde' met het noodlottige In de nabijheid van Toulon had een ar beider op een kast in zijn woning een gevon den granaat geplaatst als herinnering aan oen wereldoorlog. Toen de man Zaterdag avond bezig was, zijn kamer te schilderen en zijn schilderstrap tegen de kast zette, viel de gra?3£i era^ en ootp'ofte. De man zelf en zijn in de kamer aanwezige zwager werden zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later over leden. Ook de vrouw des huizes liep ernstige verwondingen op. Zaterdagmiddag is de D. trein Hamm Berlijn tusschen de stations Rheda enGüters- loh op een troep arbeiders ingereden, die daar aan het werk waren. Drie hunner waren op slag dood. Bij de viering van den Poolschen nationa- len feestdag kwam het in een restaurant in een voorstad van Warschau tengevolge van politieke meeningsverschillen tot een ernstige vechtpartij tusschen een aantal arbeiders, waarbij één arbeider werd neergeschoten et eenige andere arbeiders verwondingen oplie pen. In verband hiermede werden door de po litie zeven personen gearresteerd. SPOKT. Een Nederland—België-wedstrijd is toch maar je ware! Geef ons een ontmoeting tus schen Nederland eenerzijds en Duitschland Noorwegen of welk ander land ook, ander zijds, dan is zoo'n wedstrijd toch nog niet, wat die tusschen de Belgen en Nederlanders is. Daar is altijd een aparte bekoring aan de Nederland—België-wedstrijd, een bekoring, die andere landen missen. Dat is steeds zoo geweest en het zal wel steeds zoo blijven. Men zegt wel eens, dat de belangstelling bij internationale ontmoetingen wat gaat verflauwen, maar dan moet men een Hol land—België-match toch uitschakelen, voor zoo'n ontmoeting is het trotsche stadion veel en veel te klein. Zoodat het eigenlijk van zelf spreekt dat gisteren het gebouw van Jan Wils, weer tot in alle hoekjes en gaatjes bezet was met een publiek, dat blijkbaar veel verwachtte, af gaande natuurlijk op de vorige resultaten (10 tegen België en 22 tegen Italië). Wat zou deze wedstrijd dan brengen? Deze, die de 40ste zou worden welke beide landen tegen elkaar speelden. Zouden de Ne- derlandsche successen van den laatsten tijd weer met een vermeerderd worden? Of zou België revanche nemen voor de 10 neder laag van den kouden en natten December dag van het vorige jaar? Het was niet vooruit te zeggen. Maar dat was zeker, dat beide partijen zich geheel zouden geven gedurende 90 mi nuten. Dat hebben ze gedaan. Zoo komen we dan langzamerhand tot den eigenlijken wedstrijd. De wedstrijd. Even voor half drie komen de Belgen in 't veld en de muziek speelt de Braban^onne. Dadelijk daarna verschijnen de Oranjeman nen, die nog hartelijker dan de Belgen wor den toegejuicht. Denis mag bloemen in ontvangst nemen en dan is het tossen, waarbij Denis zoowaar verkeerd raadt Dat gebeurt niet veel. Precies vijf over half drie stellen beide elftallen zich dan als volgt op: v. d. Meulen Denis v. Kol Kools v. d. Wildt Breitner Landaal Tap d. Kreek v.d. Broek v.d. Heijden O Versijp Bastin Adams Vanderbauwhede Voorhoof Declercq Hellemans Braine Hooydonckx Nouwens Badjou Scheidsrechter is de Oostenrijker Ret- •chury. v. Halme ontbreekt dus en de spilplaats Wordt bezet door Hellemans. Dadelijk zit België voor het Oranjedoel, maar de eerste aanvallen loopen op niets uit. Dan brengt de linker-vleugel van Ne derland snel op, maar de Belgen ruimen het veld. Een oogenblik is Nederland dan zeer gevaarlijk, maar steeds weer is de Belgische verdediging te sterk. Vlug gaat het spel op j" en Pas heeft Denis mooi gered of v. Heijden zet' snel voor, waarbij Hooy donckx het leer wegwerkt. Een handsgeval vlak voor het Belgische doel wordt niet ge- 21en, zoodat Nederland een kans om te sco- ien ontnomen wordt. Joch houden de Hollanders vol. Landaal y'Jgt een kansje, maar treuzelt te lang en i °a' wordt uitgetrapt. De Belgen komen dan gevaarlijk opzetten en van Kol speelt °P v. d. Meulen, die wegwerkt. Dade- UJK daarop moet v. Kol weer redden, als !).ls »genomen'' wordt, zonder dat de over- reaing gestraft wordt, behalve dan met een i'uitconcert van het publiek. De Kreek komt er dan blijkbaar beter in n speelt goed samen met v. d. Broek en v. d. 1 'Jden, zonder dat er succes mee bereikt wordt. worden de eenige hands- en freekick- M allen over het hoofd gezien en reeds fluit Publiek den scheidsrechter uit, als dade lijk daarop deze voor een overtreding in het strafschopgebied fluit. De strafschop wordt door v. Kol genomen en 't is 1—0 Er is dan 19 minuten gespeeld. Dat geeft moed en dadelijk zitten de Ne derlanders weer voor het Belgische doel, maar Landaal staat buiten spel. Dan wordt Tap zwaar gehinderd en even later de Kreek gehaakt. Er wordt echter doorgespeeld. Plotseling gaat de linker-vleugel der Bel gen er van door en fraai ccmbineerend gaat het op v. d. Meulen af. Denis kan niet meer redden en een hard diagonaal schot van Bas tin vliegt buiten het bereik van v. d. Meulen in het doel. 1-1. Het spel wordt nu meer verdeeld, doch blijft zeer snel. Toch kcmt het eerste gevaar van de kant van Nederland als Tap den bal aan Landaal geeft, die echter juist naast schiet. Dan is het weer de beurt aan België en een gevaarlijk oogenblik ontstaat voor ons doel. De bal gaat tenslotte uit. Weer komen de Belgen terug, maar nu redt Denis fraai. Bastin staat nog al eens buitenspel, zonder dat de scheidsrechter het ziet. Van de vleugel Bastin—Adams dreigt voortdu rend gevaar en Denis en van Kol moeten al le zeilen bijzetten, om onheil te voorkomen. Ook Kools meet hard werken, maar 't is hem toevertrouwd. Heel gevaarlijk wordt het voor Nederland, als er maar eventjes vier spelers buitenspel staan, zonder dat de scheidsrech ter het ziet. v.d. Meulen redt de sittuatie ech ter door snel uit te loopen. Dan ontsnapt ons doel aan een doorboring, als bij een al- gemeenen Belgischen aanval de bal van links geheel naar de rechter vleugel wordt geplaatst. De voorzet van Versijp wordt juist tegen de lat gekopt en dan door Kools cor ner gekopt. Deze, goed door Versijp geno men, levert niets op. Even brengt v, d, Broeke opluchting. Hij zet goed door naar v. d. Heijden, die schiet. Badjou is echter op zijn post en werkt het leder weg. Dan forceeren v. d. Heijden, v. d. Broek en de Kreek samen 'n corner, die goed door Landaal wordt genomen, maar door v. d. Heijden juist naast geschoten wordt. Landaal zet dan een paar keer slecht voor en dadelijk daarop moet v. d. Meulen weer redden. Vanderbauwhede schiet dan in buitenspel-positie juist naast en van uit den uittrap komt onze voorhoede weer in actie De Belgische verdediging redt echter fraai. Als dan even later Tap gehaakt wordt, krijgt Nederland 'n vrijen trap te nemen juist bui ten het strafschopgebied. De bal wordt slecht weggewerkt en komt bij Landaal, die hoog op het doel schiet. Badjou redt echter uitstekend. Dan „pingelt" Tap weer eens vreeselijk met als gevolg dat de Belgen weer in den aanval komen. v. d. Meulen redt echter en trapt ver weg. Dan volgen een paar goede Neaerlandsche aanvallen, meest geleid door den linkervleugel. Uit een er van lost v. d. Broek een hard schot, dat Badjou ternauwernood kan stop pen. Nog eens probeert Nederland het, maar weer tevergeefs. Dan trekken de Belgen weer ten aanval en v. d. Bauwhede schiet hard tegen de paal. Dadelijk daarop is het rust. Rust 1—1. We mogen tevreden zijn met den stand, want zeer zeker was België iets sterker en een 2—1 stand voor België was heusch niet geflatteerd geweest. Wat zal de tweede helft brengen? Zal het enthousiasme komen, de geestdrift, waarvan tot nog toe slechts enkele oogenblikken een vleugje te zien was? We wachten af. Het vertrouwen m onze achterhoede is niet beschaamd, de halflinie werkte verdedigend niet onaardig, de voor hoede was niet onvoldoende, alleen de recn- ter-vleugel kon beter. Maar over een ding zijn wij het allen eens: de scheidsrechter is zwak. Dat kan gevaarlijk worden, vooral bij De nis en van Kol, die zoo graag en handig het buitenspel-valletje kunnen openzetten. En terwijl we nog bezig zijn met na te denken, wat we de eerste drie kwartier te zien hebben gekregen, zijn de spelers weer teruggekomen en de tweede helft begint. riet begin is verrassend. België zit dadelijk voor ons doel en Voorhoof krijgt een pracht kans, om de leiding aan zijn land te geven. Zijn schot gaat eenter naast. Dan val Ne derland aan, maar de Kreek schiet hoog over. Voorloopig is het echter België, dat het initiatief neemt, maar Kools is nu schitte rend en redt herhaaldelijk, terwijl v. d. Wildt en de beide backs het overige gevaar be zweren. Dan begint het publiek zich te roeren en ziet! dadelijk komt er een geestdrift over de Oranje-ploeg. Het eerste gevaar dreigt van rechts, waar Landaal in moeilijke positie in het zijnet schiet. Dan gaat de rechtervleugel van Nederland er weer van door, maar Tap's voorzet wordt door Badjou opgevan gen. Even komt België in den aanval, maar Adams staat buitenspel. Denis trapt weg en de Kreek neemt den bal mee en plaatst hard naar v. d. Heijden, die den bal niet kan be machtigen. Een Belgische aanval wordt door Denis onderschept en naar v. d. Broeke door gegeven, die hoog inschiet. Badjou redt ech ter fraai. Dan krijgt v. d. Heijden een pracht kans. Met alleen de keeper voor zich rent hij op het doel af, maar hij trapt in den grond en de keeper heeft den bal te pakken. Dade lijk daarop doet v.d. Broek 'tzelfde en onmid dellijk daarop moet Badjou een schot van Tap stoppen. Het leer vliegt corner en v. d. Heijden plaatst die hoog voor het doel, waar Badjou den bal weg stompt, juist voor de voeten van Tap, die hoog over schiet. Tap verknoeit dan weer eens een mooie kans door treuzelen. Een aanval van België volgt, maar Denis redt. Nederland is nu veel sterker en speelt enthousiast. Weer rent v. d. Heijden op Badjou af en weer schiet hij in diens handen! Dan komt België even los, maar Voorhoofs schot gaat naast. Van den uittrap af krijgt v. d. Heijden den bal, hij drijft op, zet voor en Tap schiet zuiver in. Nederland leidt weer! Er volgt nu een serie aanvallen der Bel gen, waarbij v. Kol en Denis de handen vol krijgen. Adams krijgt een kans en schiet hard en laag op doel. v. d. Meulen heeft het leer wel te pakken, maar laat het vallen; toch krijgt hij het weer en nu werkt hij weg. Het spel gaat dan op en neer met aanvallen op beide doelen, zonder dat er ernstig gevaar ontstaat. De Belgen zijn echter gevaarlijk, want ze schieten dikwijls en meest onver wachts. v. d. Meulen is op zijn hoede, en voorkomt voorloopig alle gevaar. Hij heeft echter geluk als Voorhoof weer een mooie kans naast schiet. België forceert een twee tal corners, die goed door Versijp worden genomen, maar door onze verdediging wor den weggewerkt. Langzamerhand verstrijkt de tijd. Neder land trekt weer ten aanval en goed samen spelend gaat ons. binnentrio er van door. Het beslissende schot gaat echter ver naast. Nog 6 minuten. Reeds denkt men aan een Nederlandsche overwinning als plotseling bij 'n goeden aanval Adams den bal krijgt en hard en onhoudbaar inschiet. (2-2). Holland is niet teneergeslagen. Het wil winnen en onze voorhoede zit dadelijk weer voor het Belgische doel. Lanaaal's voorzet mislukt echter weer en de kans is verdwenen Nog eens komt Nederland terug en nog eens. Declercq raakt gewond, maar speelt toch verder. Dan krijgt de Kreek een kansje, maar benut die niet. En ook een hard schot van v. d. Broeke belandt in de veilige han den van Badjou. Dan is het einde. Nederland en België hebben gelijk ge speeld Nabetrachtingen. De uitslag 2—2 geeft vrij goed de verhou ding weer. Voor de rust was België iets sterker, na de rust had Nederland de mees te kansen, zoodat beide speelhelften tegen el kaar opwegen. De Belgische ploeg heeft laten zien, dat haar overwinning op Frankrijk (61niet voor niets geweest is. De ploeg mag er zijn en zal zeker nog heel wat van zich doen la ten hooren. Badjou is een doelverdediger uit het goede hout. Kalm en zeker trad hij op en verschil lende schoten heeft hij verdienstelijk ge sopt. Zijn optreden leek ons echter wel wat ell te lCcllffl De beide backs zijn prima; trapvast als ze zijn, maaien ze alles weg en bovendien stel len zij zich goed op. In de halflinie deed Hellemans uitstekend werk en van Halme had het er wellicht niet beter afgebracht. Toch was hij de mindere van Braine. De voorhoede durfde schieten en ze kon het ook. Vooral Adams was gevaarlijk. Trou wens, de linkervleugel beviel ons beter dan de rechter. Vanderbauwhede was geen ide ale middenvoor, maar toch zeer bruikbaar. Het plaatsen was bij de Belgen beter dan bij de Nederlanders, terwijl er meer variatie in hun systeem zat. En Nederland? Het achtertrio was als van ouds, dus uitstekend. De beide doelpunten waren onhoudbaar. In de halflinie schitterde Kools. Hij was verreweg de beste en vergat niet, het leer ook te plaatsen, v. d. Wildt moet meer aan vallen; hij zwoegt echter enorm en bereikt daardoor verdedigend veel. Hetze fde kan van Breitner gezegd worden. Deze laat zijn tegenstander geen oogenblik vrij, maar moet nog meer zorg besteden aan het plaatsen. En de voorhoede? De beste was o.i. v. d. Bróek, die een uitstekende partij voetbal speelde. Hij kon met zijn buurlui de Kreek en v. d. Heijden goed opschieten. v. d. Heijden is snel, maar had niet veel geluk met zijn schoten. De Kreek heeft wei nig geschoten, maar zijn spelverdeelen was niet slecht te noemen. Vooral voor de rust opende hij telkens heel mooi naar de vleu gels. Tap is en blijft Tap. Een knap voetbal ler. ie echter nog nooit kan nalaten te pin gelen. Deed hij dat niet, dan was hij een voortdurend gevaar geweest. Landaal was de zwakste. Hij had zijn dag niet, want zijn voorzetten waren bijna allen te laag en te onzuiver. Het samenspel met Tap lukte overigens vrij aardig. Als geheel was de voorhoede niet onver-v dienstelijk al zijn er talrijke opmerkingen te maken, toch gelooven we niet, dat er spelers zijn, die het beter kunnen doen. Dat men dan ook wellicht niet geheel te vreden is, mag men misschien wel toeschrij ven aan het optimisme, dat er heerschte na de jongste successen. En tenslotte de scheidsrechter. Deze was niet van internationale kracht. Op buitenspel had hij gisteren geen kijk, evenmin als op haken en duwen. Daarbij kwam, dat hij niet snel genoeg zich verplaatste en voor al in de eerste helft te weinig aandacht aan de grensrechters schonk. De stand. De veertigste wedstrijd tegen België is achter de rug. Daarvan heeft Nederland er 19 gewonnen en België 12, terwijl er 9 in gelijk spel eindigde. Nederland behoudt dus nog altijd een voorsprong van 14 punten. Nederland 40 19 9 12 90—68 47 België 40 12 9 19 68—90 33 België moet dus nog heel wat inhalen, wil het gelijk komen met ons land- W. HET NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN BELGIE OP 18 MEI A.S. De Technische Commissie van den K. N. V. B. heeft gisteravond besloten, de samen stelling van het Nederlandsch Elftal, dat op 18 Mei a.s. te Antwerpen in den voetbal wedstrijd tegen België zal uitkomen, onver anderd te laten. Hetzelfde elftal, dat dus gis terenmiddag in het Amsterdamsche Stadion tegen België gespeeld heeft, zal dus over veertien dagen te Antwerpen spelen. Ook de reserves blijven dezelfden. Promotie Zuidelijke le klasse. Roermond won met 4—0 van Bleijerheide en heeft nu evenals de Valk 2 p. uit één wed strijd. In 't Noorden is W. V. V. uit de eerste klasse gedegradeerd. De strijd gaat nu nog tusschen H. S. C. en M. S. C. De algem. verg. van den K. N. V. B. heeft met 33 tegen 23 stemmen besloten geen elf tal naar Montevideo te zenden. Engelsch Voetbal. Zaterdag is het Engelsche voetbalseizoen gesloten. Uit de eerste klasse degradeeren Burnley en Everton (deze laatste club heeft nog nimmer in de 2e klasse gespeeld). Uit de tweede klasse promoveeren naar de eerste Blockpool en Chelsea. Huil City en Notts County degradeeren naar de 3e klasse terwijl hun plaatsen in de 2e klasse worden ingenomen door Port Vale en Plymouth Argyle. Kegelen. VOORJAARSWEDSTRIJD ALKMAARSCHE KEGELBOND. De einduitslag. Onder buitengewone belangstelling is gis teravond het concours van den Alkmaar- schen Kegelbond beëindigd. Er is door de dames en heeren schitterend gegooid. In den eerewedstrijd wist Koekoek II zich met 332 hout bovenaan te plaatsen gevolgd door Z. E. K. Z. I met 307 hout en ae Burg I met 305. In den eerewedstrijd dameskorpsen werd Ka Ki Ka eerste met 280 hout. Onder Ons die in den korpswedstrijd eerste werd met 290 hout, bleef nu met 273 op de tweede plaats. De Vrije baan wedstrijd Seniores was een schitterend suces voor den heer C. H. de Lange, die den eersten prijs won met niet minder dan 24 X vijf Negens. Een enorme prestatie. Doch ook de andere heeren lieten zich niet onbetuigd. Zij volgden met 12 X, 10 X, 9 X en 8 X 45. In den kampioenswedstrijd dames was Mevr. MetSwager die zoo prachtig met 80 bovenaan stond nog bijna geklopt. Mevr. Hekket wierp n.1. ook 80, doch daar zij be sloot met een 7 en Mevr. Met met een S, bleef Mevr. Met eerste. Deze dames hebben evenals Mevr. Buijs buitengewoon" gegooid A.s. Zondagavond worden de behaalde prij zen in de Unie uitgereikt. Uitslagen volgen hieronder. Heerenkorps. C.U.B.O. II 312, Z. E. K. Z.? I 308, Z E. K. Z.? II 302 (493), Op 't Kantje Af I 302 (47), De Burg I 300, Alcm Victr. 1 293, Onder Ons I Helder 292, Onze Club II 292, Op 't Kantje Af II 289. De Unie I 288, Koekoek II 287, De Club 1 286 (50). Twee vijftallen prijs Z. E. K. Z.? 610. Eereprijskonps de heer G. J. Genefaas 77. Eereprijs de heer C. de Beurs 72. Zevenprijs de heer K. Dik 5 X7. Dames Korps. le Onder Ons 290, 2e D. O. H. I 289, 3e Ke Ki Ka I 280. Gecombineerde prijs Ke Ki Ka I en II 527. Eereprijs Dameskorps Mw. Met Swager 67. Eereprijs Mw. N. N. 68. Consolatieprijs Mw. C. Boom 46. Eerewedstrijd. le prijs: Koekoek II 332, 2e prijs: Z. E. K. Z.II 307, 3e prijs: De Burg I 305. Eereprijs: de heer G. J. Genefaas 81. Eerekorpsprijs Dames Ke Ki Ka 280. Eereprijs Dan :s, Mw. H. F. Buijs 67. Seniores Vrije baan. De heer C. H. de Lange 45, 24 X, de heer C. de Beurs 45 12 X, de heer G. J. Gene faas 45, 10 X, de heer A. Köllmann 45, 9 X, de heer A. J. Baart 45, 8 X, de heer J. Metz 45 2 X, de heer D. Olij 45, de heer L. D. Boom 44 2 X. Dagprijzen Baan D de heer C de Lange 7 X 45. Dagprijzen Baan E de heer A. Köllmann 5 X 45. Juniores Vrije Baan. De heer M. Olie 45 3 X, 44 4 X, de heer Jan Met 45 3 X, 44 2 X, de heer R. Brug man 45 2 X, 44 4 X, J. Eicholt 45 2 X, 44 3 X, de hr. M. Jimmink 45 2 X, 44 2X, dc heer J. Cuperus 45 2 X, 44, de heer M. Wit te Jr. 45, 44 7 X, C. B. Balder 45, 44, de heer J. H. de Haas 45, 43 3 X, de heer E Woud (Helder) 45, 43. 42, de heer W. Bos, 45, 43, 41 de heer F. Meijer Putten 45, 40. Doorzitten bij wielrjjden verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 cL Dames Vrije Baan. Mw. Met Swager 45, Mw. A. Hekket 44, Mw. Met (Smorenberg) 43 2 X, 42 2 X, Mw. H. Buijs 43 2 X, 42, Mej. C. Lauwers 43, Mw. de Munk 42 2 X, Mej. de Lugt 42, 40, Mw. N. N. 42, 38, Mej. N. v. d.: Laan 41, 40 2 X, Mw. L. D. Boom 41, 40.: Dagprijs Mw. Met—Smorenberg 43, 38.: Kampioenwedstrijd. Kampioen 1930 de heer B. Brugman 85.: 2e prijs de heer C. Baars 81. 3e prijs de heer H. du Crocq 75. Kampioen 1930 Dames. Mw. Met Swager 80 (8), 2. Mw. A. Hek ket 80 (7), 3. Mw. H. Buijs 79. Parenwedstrijd. Mw. L. Boomde heer G. J. Genefaas 51, Mej. N. v. d. Laande heer R. Ratelband 50, Mw. A. Hekketde heer A. J. Baart 49 2 X, Mw. Met (Smorenberg)—de heer A. Köllman 49, 43 3 X, Mw. Kokkesde heer W. Scheepmaker 49, 48 2 X, Mw. Berk houtde heer C. de Beurs 49, 48, Mw. v. d. Heuvelde heer A. Hekket 48, 45. Dagprijs Mw. Boom—de heer G. J. Gene faas 51. Postduiven. POSTDUIVEN-VEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". Do postcluivenvereeniging „Steeds irt Scanning" hield op Zondag 4 Mei een concours van uit Roosendaal. De eerst- aankomende zijn als volgt: 1. F. H. C. Dingerdis 11.17.04 2. C. J. Pauliss© 11.23.24 3. R. J. Ran 11.45.40 4. C. J. Paulisse 11.50.31 5. H. Mooij 11.51.24 6. J. J. Veel 11.55.57 7. Dezelfde 12.01.57 8. F. H. C. Dingerdis 12.02.12 9. Idem 12.05.42 10. H. Mooij 12.06.01 (N i c t-0 f f i ci e e 453e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 5 Mei 1930. 4de Klasse, le Llist. HOOGE PRIJZEN: 14012, 20502 elk ƒ1500. 8190 200. 474, 2041, 3289, 2662, 11660, 12964 14230 elk Prilzen van f 65. 146 175 187 205 o(>2 305 680 687 988 992 1172 1323 1566 1634 2073 2105 2302 2316 2658 2713 3039 3136 3401 3446 3819 3927 4411 4510 4878 4920 76 274 563 907 1117 1508 1968 2294 2618 2930 3299 3729 4157 4809 5067 5485 5667 6084 6412 6675 6945 7566 7951 8215 8616 94 301 604 935 1171 1535 1983 2296 2627 3006 3383 3744 4293 4836 5118 5490 5737 6087 6475 6754 7283 7734 7964 8301 8617 239 507 849 1045 1442 1914 2247 2550 2880 3199 3469 3504 3524 4019 4028 4038 4588 4651 4714 4967 4974 5035 346 772 1005 1360 1748 2156 2372 2747 3153 460 800 1006 1421 18S6 2205 2540 2768 3173 5191 5504 5810 6108 6510 6759 7328 7737 8012 834? 8699 8960 9050 9124 9322 9376 9377 9519 9533 9540 9705 9735 9762 9870 9894 9918 5197 5239 5252 5261 5523 5548 5600 5626 5863 6008 6040 6043 6131 6246 6336 6353 6537 6613 6651 6654 6772 6799 6911 6925 7340 7390 7397 7462 7757 7814 7847 7868 8033 8361 8745 9125 9330 9548 9793 9974 8057 8371 8782 9145 9410 9555 9803 8137 8179 8476 8532 8806 8878 9222 9253 9417 9424 9659 9683 9831 9838 9995 10144 10171 10267 '10284 10311 10325 10398 10438 10571 1068O 10720 10778 10790 10814 10869 10875 10953 10965 10969 11017 11031 11035 11070 11148 11194 11238 11247 11302 11310 11380 11455 11488 11491 11562 11591 11666 11702 11831 11855 11867 11902 12060 12092 12114 12168 12243 12275 12416 12476 12494 12526 12569 12794 12856 12879 12957 12960 1R963 13051 13191 13220 13256 13314 13497 1^504 13594 13608 13648 13664 13672 136S4 13697 13758 13843 14022 14052 14109 14135 14140 14193 14273 143lO 14375 14403 14404 14469 14496 14509 14513 14620 14680 14750 14837 14920 14931 14948 14971 15011 15017 15193 15205 15216 15295 15332 15386 15402 15467 15535 1561! 15705 15712 15715 15726 15802 15838 15894 15978 16031 16038 16079 16129 16243 16280 16281 16316 16333 16361 16369 16438 16455 16470 16490 16497 16510 6836 16861 16866 16927 16951 17002 17045 17050 17168 17234 17256 17331 17413 17468 17475 17603 17633 17636 17693 17841 17862 17921 18001 18002 18014 18018 18033 18069 18176 182.31 18328 18334 18353 18403 18420 18440 18464 18495 18514 18633 18704 18757 18815 18888 18900 18908 18939 18991 19034 19090 101 SR 10?65 19298 19362 19450 19o27 10301 9743 19800 19838 1982* 1994= 19953 20001 20043 20096 20113 20133 20161 20175 20188 ?o916 20268 20342 20433 20537 20593 20617 20700 20792 20832 20859 20928 20940 20954 20984 20991 101 273 515 877 105<J 1457 1926 2285 2583 2918 3201 3636 4123 4715 5042 5409 5658 6053 6378 6672 6933 7510 7936 8198 8548 8879 9278 9455 9697 9846 10222 10640 10928 11098 11409 11793 12117 12536 13032 13559 13699 14153 144 86 14872 15196 15507. 15810 16242 16375 16847 17146 17567 17999 18199 18442 18874 19141 19581 20015 20209 20640 20983 J Voorbereiding van een vlucht IerlandAmerika. Een Neder landsch vlieger als tweede piloot. Zondagmorgen arriveerde de beroemde vliegenier Kingsford Smith met de Statendam te Rotterdam. Kingsford Smith heeft in 1928 'n vlucht gemaakt over den Stillen Oceaan en is tevens houder van het rocord Austraë Engeland. De heer E. Smits, directeur der Fokker fabrieken op Schiphol heeft den vliegenier ontvangen: een prettigen jongen man, uit wiens gelaatstrekken wilskracht en vastbe radenheid spreken, joviaal en hartelijk, tref fend van eenvoud, vriendelijk en tegemoet komend, ziedaar een eersten bjijvenden in druk, dien men van dezen overwinnaar van de lucht ontvangst. Hij heeft dat ongekun stelde, innemende in zijn optreden, dat lucht- menschen in het algemeen eigen is. Een vertegenwoordiger van De Courant had een onderhoud met den vlieger. t Die reizen zijn nu achter den rug zoo verhaalde hij eenvoudig weg. „Ik kijk nu vooruit, naar wat komen moet. Mijn trouwe „Southern Cross", waar ik mijn reizen mee maakte is sinds Juli 1929 bij Fokker en daar heeft men de machine geheel gereviseerd^ Ik ben naar Holland gekomen om mijn „Sout hern Cross" af te halen. vaststaand Mijn nieuwe plannen? Een staand karakter hebben deze nog met aangenomen. Voorloopig is 't plan een vlucht van Ierland •naar Amerika te ondernemen En als dat lukt, dan heeft de „Southern

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7