Landbouw en Veeteelt. Kunsten en Wetenschappen. Rechtszaken Tijdschriften Tccneel. Sport TOELATING LEERLINGEN SCHOOL 1 VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. De aangifte van leerlingen voor bo vengenoemde school zal bij het Hoofd dier school in het gebouw in het Victo riepark kunnen plaats hebben op MAANDAC 12 MEI e.k. van 4—5 nnr namiddags. Het schooljaar vangt aan 1 Augustus 1930. Leerlingen worden toegelaten voor zoover er plaats beschikbaar is. Om tot de school te kunnen worden toegelaten moeten de kinderen op den datum van toelating (1 Augustus 1930) G jaar oud zijn en volgens een door den schoolarts en het hoofd der school inge steld medisch-paedagogiseh onderzoek voor plaatsing op de school in aanmer king komen. Het schoolgeld loopt van 3 tot 'f 127.50 per kind. Het wordt berekend naar het inkomen en in verband met de gezinssterkte. Bij een belastbare som van 900.of min der is geen schoolgeld verschuldigd. Geboortebewijs (of trouwboekje der ouders) en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hebben ondergaan het vaccinebewijs, moeten worden medege bracht. De ouders of verzorgers van leerlin gen ui', andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebesturen ven hun woon plaats. Aikmaar, 6 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDFRWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Automaat" te 's Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden van de on- dergrondsche benzine-bewaarplaats met af- tapinrichting, door bijplaatsing van een tweeden ketel, vóór en ten behoeve van het perceel Paardenmarkt nr. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 20 Mei e.k., voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of cp dien tijd. Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de Secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 6 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. mens het Hoofdbestuur van het Roode Kruis; de heer J. H. van Oosten namens den Ne- derlandschen Journalistenkring; de directie der Haarlemsche Bankvereenigingeen verte genwoordiger van de Haarlemsche afdeeling van Toonkunst, waarvan de overledene be stuurslid was; mr. Francois Pauwels en ten slotte een groot aantal acteurs en actrices o.w. de dames De Boervan Rijk, Rika Hop per, Julia Cuypers en Caroiina van Domme len alsmede de heeren Eduard Verkade, Wil lem Hunsche, Frits en Louis Bouwmeester, Theo Frenkel, Co Arnoldd, Louis de Vries, Lion van Lier, Piet Kloppers en den regisseur Frank Luns. De heer Balthazar Verhagen vertegenwoordigde de Nederlandsche Too neeischool. Te ruim half twaalf zwenkte de rouwstoet, waarin een groot aantal volg-auto's reden, alsmede een extra-auto, welke met een schat van bloemen was bedekt, het kerkhof op. Het duurde echter nog ruim een half uur, eer de plechtigheid bij de geopende groeve een aanvang nam. Nadat de kist was neergela ten, familieleden, vrienden en bekenden van den overledene zich geschaard hadden rond het graf dat geheel werd afgedekt met de vele kransen, w.o. een van Prins Hendrik, trad als eerste spreker naar voren mr. Bierens de Haan, die namens de familieleden den overledene schetste als een man die leef de om anderen bij te staan. Zijn nagedachte nis zal in hooge eere blijven. Namens Commissarissen van de „Oprechte Haarlemsche Courant" sprak vervolgens de heer N. Levenkamp, die eraan herinnerde dat hij sinds de jaren waarmede hij met den overledene had samengewerkt, steeds was getroffen door zijn goedheid en rechtvaar digheid. Vóór alles ging bij hem de bloei van zijn krant; de hoofdtrek in zijn leven was zijn medeleven met anderen; hij gaf meer vriendschap dan hij ontving. Allen die U ge kend hebben besloot spr. zullen U zich blijven herinneren als een edel mensch. Namens het geheele personeel der O. H. Crt. sprak de heer G. C .A. Junge, die erop wees, dat groote menschenliefde het hoog tepunt is geweest ié het leven van den bemin den doode. Vervolgens sprak namens de leden der redactie der O. H. C. de heer F. Primo. Spr. dankte den overledene voor hetgeen hij ge daan had vócr den redactiestaf. Nadat de heer F. Wildeboer gesproken had namens redactie-, administratie- en expeditie- personeel van het „Dagblad van IJmuiden" trad porf. J. A. Scholte naar voren die sprak namens het Nederlandsch Tooneelverbond. Ook de Commissie van Beheer en Toe zicht der Tooneeischool draagt rouw om den doode, want ook de Tooneeischool heeft im mer zijn groote liefde en belangstelling ge had. Diep ontroert bracht hierna mevr. Julia Cuypers een laatsten groet aan den overlede ne, wien zij dankte voor het feit, dat zij zoo vele malen „Sylvia Silombra" heeft mogen spelen. Namens den Raad van Commissarissen van „Apollo" sprak hierna mr. L. S. G. de Hartogh, die erop wees, dat het verlies van IJhr. Van Riemsdijk voor „Apollo" waarlijk onherstelbaar is. De volgende spr. was de acteur Louis de Vries, die, mede het woord voerende namens vele collega's den overledene schetste als een van Nederlands beste tooneelschrijvers, die er tevens voor zorg droeg dat ook de naam van den Nederlandsche Tooneelspeler dien hij immer met raad en daad steunde, in het buitenland bekendheid verkreeg. Nadat mevrouw Rika Hopper bloemen in het graf had gestrooid, sprak namens den Nederlandschen Journalistenkring, de heer J. H. van Oosten, die den doode eerde als journalist en zijn verdiensten voor den Kring in het licht stelde. Vervolgens sprak namens de Commissie van Beheer mr. J. M. Heerkens Thijssen. Nadat hierna Pasteur Kraft als voorganger van de Waalsche Gemeente te Haarlem ge sproken had, haalde de oude heer Lion van Lier, die diep bewogen was, eenige persoon lijke herinneringen op. Vervolgens spraken de heeren W. Kruys- hoop namens de letterlievende vereeniging „J. J. Cremer", Jhr. P. J. v. Boogaert voor de IJsclub „Haarlem en Omstreken" en.C. C. H. van Hees als directeur van den Stads schouwburg te Haarlem. Jhr. B. W. F. van Riemsdijk, zoon van den overledene, dankte hierna allen voor de eer, aan de nagedachtenis van zijn vader bewe zen, terwijl tenslotte jhr. B. W. F. van Riemsdijk, vader van den overledene, de ge heele Nederlandsche pers dank zegde voor de wijze waarop zij de nagedachtenis van zijn zoon geëerd heeft. Diep bewogen verlieten allen den dooden- akker. (Reeds in een deel van ons vorig nummer opgenomen). VILLA IN DRIEBERGEN VERBRAND Vanmorgen om acht uur is in de groote villa van den heer Brand gelegen nabij het station Driebergen, brand ontstaan, vermoe delijk door een defect. De bovenverdieping brandde geheel uit. Assistentie werd ver leend door de brandspuiten van Driebergen. Rijssenburg en Zeist. Een merkwaardige bij- zonderheid is, dat toen het bericht van den brand tot Doorn doordrong, de ex-keizer, die een vriend is van den heer Brand en dezer dagen nog bij hem gedineerd had, zijn hulp aanbood en de eigen brandspuit van Huize Doorn met eenige bedienden uitzond. Ook de ex-keizer zelf was spoedig bij Ro- senvilla, zooals het huis van den heer Brand heet, aanwezig om eventueel hulp te verleenen. De brandspuit van den keizer behoefde echter geen dienst te doen. De aangerichte schade, die vrij groot is, wordt door verze kering gedekt. DE NAARDENSCHE VESTING WALLEN. Naar wij vernemen is er bij het gemeente bestuur van Naarden een mededeeling van de regeering ingekomen, waarbij deze zich bereid verklaart het gedeelte van de wallen waar de doorbraak is ontworpen aan de ge meente af te staan. Dit aanbod wordt in ver band gebracht met de machtiging, die on langs door den Raad in een officieuse bijeen komst aan B. en W. is gegeven, om zich tot de regeering te wenden ter zake van den af stand van de vesting. De Raad zal dan be reid zijn het onderhoud voor zijn rekening te nemen. KORTE BERICHTEN. De marktbezoeker P. Blok uit Dwinge- lo geraakte gister met zijn rwijwiel in de diepe Beilervaart en verdronk eer voldoende hulp aanwezig was. Te Hilversum is, 90 jaar oud, na een korte ongesteldheid overleden de heer J. L van Hasselt, oud-zendeling der Utrechtsche Zendings-Vereeniging. Het vorige jaar heeft hij op 14 Juni met opgewektheid en onder veel belangstelling zijn 90en verjaardag ge vierd. Het Religieus-Socialistisch Verbond heeft Zaterdag en Zondag zijn landelijke jaarvergadering gehouden in het Odd-Fel- low Huis te Amsterdam. •In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Musselkanaal het hotel „Barbarosso", eigenaar de heer Eggens, totaal afgebrand. Verzekering dekt de schade. De weduwe G. Kroes te Ferwerd hoopt morgen den leeftijd van 100 jaar te bereiken, ken. DOODSLAG. De rechtbank te Maastricht veroordeelde gisteren een mijnwerker te Schimmert, gede tineerd ter zake van doodslag op M. Cur- vers te Valkenburg in den nacht van 1 op 2 December, tot zes jaar gevangenisstraf. De eisch was acht jaar. Zijn broer werd vrij gesproken. DE MOORD TE AMSTELVEEN. Vrouwen, verdacht van heling, voor den Hoogen Raad. Voor den Hoogen Raad is gisteren behan deld het beroep van twee huisvrouwen, die in hooger beroep door het Hof te Amster dam zijn veroordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf wegens het opzettelijk uit de opbrengst van door misdrijf verkregen goed voordeel trekken. Het betreft hier den moord te Amstelveen en het gebruik van daarbij gestolen geld. Voor de eene vrouw trad als raadsman op mr. J. Talma te Amsterdam. Hij lichtte drie cassatiemiddelen toe. In de eerste plaats betoogde hij, dat de vrouw het geld, dat van den diefstal afkomstig was, niet te eigen bate heeft aangewend, doch voor de huishou ding van haar broer uit Indië. In de tweede plaats vroeg spr. zich af of het Hof zonder meer mocht aannemen, dat het besteden van het geld voordeel heeft opgeleverd. Het Hof heeft z.i. over het hoofd gezien, dat er alleen van heling sprake is, als het uitgegeven geld op het oogenblik waarop het werd uitgege ven, niet vervangen kon worden door ander geld. Verd. heeft het geld niet als haar eigen dom beschouwd, maar het tijdelijk gebruikt. In de derde plaats had pl. bezwaar tegen het niet met redenen omkleeden van de mo tiveering der strafmaat. De conclusie van het O. M. werd vastge steld op 19 Mei a.s. „Astra", Nederlands eerste geïll. Magazine. Behalve een „Foto-Diorama" en de andere foto-pagina's, is het Mei-nummer rijk voorzien van illustraties van onze bekende teekenaren. Het opent met een opstel van de be kende schrijfster Ellen Forest, die ons een interessanten kijk gunt op Algiers, door de woestijn aan alle zijden omgord. Een serie fraaie foto's verluchten het zéér lezenswaardige artikel. Nina Arki- na levert, haar tweede bijdrage over de Hawaï-eilanden en doet ons kennis ma ken met de „Na Lei", de kinderen van het „Paradijs", gelijk zij die noemt en ze leerde kennen. Dr. John Gerards zond ons een romantische bijdrage, Noblesse Arabe, die den zielen-adel van den Ara bier teekent, terwijl Van Oven een mooi en schrijnend verhaal afstond, dat in Holland aangevangen, zonder „Happy End", in Indië eindigt. Behalve Film land van den medewerker, Pepin, dat als naar gewoonte weer veel belangrijks bevat, wordt de verdere inhoud van dit nummer gevuld met vertalingen en kleinere, origineele belevenissen en brengt het ook nummer VII van het spannende feuilleton De Gestolen For mule, van E. Phillips Oppenheim, dooi den verkorten inhoud voorafgegaan. JHR. A. W. G. VAN RIEMSDIJKS „PRO DOMO". Naar wij vernemen zal „Het Hollandsch Tooneel'', directeur Louis de Vries te begin nen op Zaterdag a.s. in den Hollandschen Schouwburg, een reeks opvoeringen geven van „Pro Domo", ter nagedachtenis van den dezer dagen overleden schrijver Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide DIERENMISHANDELING. Een poelier sloeg de kippen, die hij moest slachten, niet eerst bewusteloos, maar gaf ze alleen met de achterkant van het mes een tik op den kop, sneed ze vervolgens de kop af en begon de dieren daarna, vóór ze uitgebloed waren en1 lijkverstijving was ingetreden, te plukken. Deze manier van handelen verklaarde de poelier, die zich gisteren wegens dierenmis- liandelingr voor den Amsterdamschen poli tierechter mr. Boon te verantwoorden had, al tijd te hebben toegepast. Het O.M., mr. Over- bosch, was echter van meening, dat deze dierenmishandeling een einde behoort te ne men en eischte tegen den poelier bij wijze van waarschuwing 1 boete of één dag gevan genisstraf. Mocht de verdachte wederom ter zake van dit feit 'eijecht staan, dan zou hij gevangenisstraf vorderen. Mr. Boon veroordeelde den man overeen komstig den eisch. DE N.V. NED. SPAARVERZEKERING VOOR KATHOLIEKEN. De Hooge Raad heeft gistermiddag behan deld het cassatieberoep van den heer P. J. J. H., oud-lid der Eerste Kamer, directeur der N.V. Ned. Spaarverzekering voor Katholie ken, die in eerste instantie door de rechtbank te Amsterdam was veroordeeld tot 9 maan den gevangenisstraf, wegens verduistering en vervalsching, en in hooger beroep door het hof aldaar wegens verduistering tot 2 maanden. Bij de bepaling van de laatste straf nam het hof in aanmerking als ver zachtende omstandigheid, dat het toezicht der commissarissen alles te wenschen had overgelaten. De advocaat-generaal, mr. Berger, conclu deerde nu tot verwerping van het beroep. Arrest 12 dezer. EEN PREMIE UITGELOOFD. De officier van justitie te Utrecht looft een belooning uit van 250 voor dengene of dengenen, die ter beoordeeling van den! officier van justitie zoodanige aanwijzin gen of inlichtingen geven, welke leiden iot de veroordeeling van den dader (of de c' ders) van den doodslag, in den nacht van 29 op 30 April j.1. onder AbcoyJ den chauffeur C. de Bruin, BLOEMISTENPATROONS. VEREENIGING. Maandagavond 8 uur werd in het Land- bouwhuis een vergadering gehouden van de Bloemistenpatroonsvereen. Alkmaar en Om streken, de kooplieden op de bloemenmarkt en het bestuur der Alkmaarsche Export veiling. De voorzitter, de heer G. Smits van Hei- loo, opende de goed bezochte vergadering en heette allen welkom, speciaal gold dit het be stuur en veilingleider van de Alkm. Export veiling. Toen men eenigen tijd geleden een pot plantenveiling in het leven riep, was men overtuigd, dat het niet zou mee vallen, dat het noodig zou zijn vol te houden en dat te leurstelling niet gespaard zou blijven, doch tegelijk besloot men om na een paar weken weer eens bij elkaar te komen. Welnu, daar zijn we weer en het is wel zeker, dat meerdere wenschen onvervuld zijn gebleven. Echter is de opzet geslaagd, doch de aanvoer, die niet te groot mocht zijn is te klein om 3 maal per week een veiling te houden. Voorts zijn er wenschen omtrent het systeem van veilen, ophouden en door de klok gaan. Spr. zou echter niet zijn meening zeggen alvorens de aanvoerders hun wen schen hebben geuit! De heer Bruin wilde eenmaal per week veilen, een andere regeling en het veilen door menschen met vakkennis, anders wou spreker niet verder gaan. De heer Groen constateerde, dat we een 14 dagen onze planten hebben aangevoerd, doch niet tot aller tevredenheid. Tevreden zijn kon ook niet, want het was een proef. Spr. is het niet eens met den heer Bruin, doch dit kan buiten beschouwing blijven. Een groot bezwaar is dat gevoelen aanvoerder en kesp lied en dat de planten niet „door de klok" gaan. Men kan de goederen zien en noteeren, doch dat is bezwaarlijk. Het z.g. ophouden is verboden, doch het komt voor, dat de prijzen te laag zijn en dan moet men zijn eigen aanvoer 'koopen en daarvoor beta len. En daar is spr. tegen. Met de wijze van veilen door den veilingleider was spr wel te- ■vreden. I De heer Wolzak wil met de goederen door de klok en anders niet De heer Boersen wil alleen door de klok en had bezwaar tegen de regeling, dat men zijn eigen planten moet terug koopen. De heer Noort vond ophouden gevaarlijk De goederen door de klok, hieraan is een groot bezwaar verbonden en dit is niet noo dig. Het gebeurt ook niet bij de groenten en belanghebbenden moeten de artikelen, die van hun gading zijn, maar noteeren. Den veilingleider speet het, dat de heer Bruin grieven had geuit tegen de leiding. Juist was dat spr. geen vakkennis had, doch er is steeds overleg gepleegd met het bestuur. Voorts is er niets gebeurd of het was een 14- tal dagen geleden besloten. Spr. had er niets tegen, dat er een vakman veilde, doch die zal betaald moeten worden en dat ont moet bezwaren. Wil iemand van de vereeni ging dat werk doen, dan is spr. er voor. De planten door de klok, dat ontmoet bezwaren. Men kan toch de planten noteeren, ophouden eveneens. Spr. was overtuigd, dat het mee zal vallen als men er aan gewoon is. Over dit kardinale punt, de planten dooi de klok en de mogelijkheid van ophouden, werd druk. gediscussieerd. Het bestuur van de veiling was er niet voor om hieraan toe te geven, om dat men van oordeel was, dat het overbodig is, als men eerst er maar aan gewend is. Het bestuur en leden van de Bloemisten- patroonsvereeniging was van het tegendeel overtuigd. De voorzitter zeide, dat én aanvoerder én koopliedeh allen graag zien, dat aan onze wensch wordt gehoor gegeven. Spr. vroeg het bestuur van de Exportveiling om dien wensch te vervullen. De heer Groen constateerde, dat men dit jaar geen ideale toestand zal krijgen. De kweekers hebben zich nog niet op een veiling ingericht. Spr. wil toch volhouden, doch ook de koopers wenschen vervullen. De aanvoer is te klein voor 3 maal per week te veilen. Voorloopig eenmaal is misschien wel vol doende. Als er koopers komen, moet er een behoorlijke aanvoer zijn. We moeten aanvoe ren. Spr. was er wel voor om een groote par tij aan te voeren. Ook de heer Noort kan het deen, doch vóór alles, volhouden. Straks komen de snijbloemen en als we een kwaad jaar achted den rug hebben gaat het, we mogen ons niet laten ontmoedigen. De voorzitter vroeg normaals of het be stuur der Alkm. Exportveiling kon toegeven aan den wensch „door de klok" en eenmaal ophouden. De heer Bruin stelde den eisch door de klok. Anders behoeft men niet verder te pra ten. De veilingleider deed een tusschenvoorstel van den volgenden inhoud: 1. Eenmaal per week veilen en wel Donderdagsmiddags 2 uur. 2. De planten moeten één uur voor den tijd aanwezig zijn. 3. Te beginnen door de klok en de mogelijkheid om op te houden. 4. Als alle nummers er door zijn kunnen de planten die opgehouden zijn nog eenmaal worden aangeboden. 5. Van de opgehouden artikelen moet eenmaal veilingkosten worden betaald. 6. Van de bloemisten moet hulp zijn voor het presenteeren der planten; die hulp wordt niet betaald. Dit voorstel werd door het bestuur overgenomen en z.h.st. aan vaard. He bestuur van de Alkm. Exportvei ling zou als overgangsmaatregel aan den wensch gevolg geven. De voorzitter bracht dank aan het bestuur Alkm. Exportveiling en speciaal aan den veilingleider. Spr. was overtuigd, dat er, nu men wil samenwerken, een weg gevonden zal worden om vol te houden. Het woord is thans aan de aanvoerders, zij hebben te zor gen, dat er aanvoer komt. Waarom zou hier niet mogelijk zijn, wat elders mogelijk is? Straks komen des nijbloemen en dan is meer variatie in den aanvoer. Spr. wekte allen op om de veiling tes teunen en sloot de vergade ring, WORMSTEKIGHEID. Wij ontvingen een exemplaar van de zoo juist verschenen mededeeling (tweede druk) No. 20: „Wormstekigheid bij appel en peer". Het boekje is gedrukt bij de drukkerij H. Veenman en Zonen te Wageningen. INVOER VAN NARCISSEN IN AMERIKA. De directeur van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telegrafisch bericht van den rijkslandbouwconsulent te Washington de administratie der quarantaine voor plan ten tot nader bericht vergunning verleent voor den invoer van de navolgende vijf va riëteiten van narcissen: Spring Glory, Glory of Sassenheim, Victoria, Emperor en Golden Spur, en wel voor elke variëteit tot een ma ximum van 100.000 stuks. Evenals vorige jaren blijft het maximum van den invoer van andere variëteiten, waar voor eerder vergunning werd verleend, be paald op 25.000 in totaal. Nieuwe uitsluiting van narcissen-variëteiten zal dit jaar niet plaats hebben.1 BERGEN. Bergen s Mannenkoor geeft morgenavond een concert in de Rustende Jager, waarop onder leiding van den heer C. Jonker een 6-tal koornummers gezongen zullen worden waaronder het Geuzenvendel op den thuis' marsch van Roeske. Een zeer groote aantrekkelijkheid ver krijgt dit concert door de medewerking van de bekende coloratuurzangeres mej. Jeanne Bacilek, zoogenaamd de Boheemsche nachte gaal, of zooals men haar in Indië noemde de nachtegaal van de rimboe. Het Leidsch Dagblad zegt van haar* zij zong de vogelimitatie met haar heldere stem- virtuoos. „Oprechte Haarlemsche Crt." (J0S de Klerk): Zij glijdt er niet over heen ais zoo vele „geroutineerde" theaterphenomenen maar geeft zich van ieder nootje rekenschap Voeg daarbij haar aangenaam, sympathiek geluid, haar intelligente voordracht, haar goede dictie, die de klank in de fijnste' pianis- simi de gewenschte draagkracht verleend en verklaart is meteen het groote succes van haar optreden een succes dat nu eens niet door grove middelen verworven werd". Mej. B. zingt hier de groote aria uit de opera „Als ik koning was", recitatiefen aria uit „La Bohème" en eenige Czechische liede ren in nationaal costuum. De opera-aria's worden in het Hollandsch gezongen. A. K NIEUWE KOMEET ONTDEKT. Op de Hamburgsche Sterrewacht is, aldus meldt V. D., in den nacht van 2 op 3 Mei door prof. Schwasemann en dr Bachmann een nieuwe komeet van de twaafde grootte ontdekt in het sterrebeeld van de Kroon. De ontdekking had wederom langs photografi, erhen weg plaats. Het hemellichaam beweegt zich ongeveer een halven graad per dag in de richting Oost-Noordoost. Met het onge. wapende oog is de komeet niet zichtbaar. MUMMIES OEVONDEN. Prof. Selim Hassan heeft bij zijn opgraviiy wen in de nabijheid van het graf van prins Rawer een groot gewelf ontdekt, dat tot dusverre nog onbekend was. In dit gewelf werden ongeveer 80 mummies gevonden. Tot nader onderzoek heeft men twee mum mies uit het gewelf gehaald, waarbij bleek, dat één met bladgoud was omhuld, Voetbal. De wedstrijden op Zondag a.s. Voor Zondag 11 Mei zijn volgens de Sportkroniek o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: Kampioenschap van Nederland. Willem II—BI. Wit, Ajax—Go Aheao'. Promotie. K. F. C.—Haarlem, D. H. C.— V. U. C., O. V. V. O.—Spartaan, U.V. V.— Coal. De Valk—Roermond en BleijerheideT A. C. in 't Zuiden. Noorden: W. V. V.M. S. C. Bekerwedstrijden 4e ronde, R. C. H.—Noad, Excelsior—Wageningen Kinheim—West-Frisia, Feijenoord—Alcma- ria, Philips—D. W. V., Tubantla—Zeebur- gia, Roda—D. E. C., Forward—Ajax. Motorsport. Door de Westfriesche motorclub werk Zondag 4 Mei een prestatierit gehouden door Westfriesland over 94 K.M. De prestaties waren als volgt: W. Francis en J. de Ridder, 4 strafp.A. Moeijs, D. de Vries en D. Swart, 9 strafp.; W. Hoep, 1 strafp.; G. Grapendaal en J. H. Bonarius, 18 strafp.; C. Balder, 23 strafp.; B. Strijbis, 25 strafp.; M. Swarthof, 26 strafp.; P. Put, J. van Zoonen, P. Timmer man en J. de Goeij, 27 strafp.; R. Strijbis, 28 strafp.J. Kamp, 29 strafp.N. Dirkmaat en Joh. Valkenet, 30 strafp.; C. Groen en Jb. Bregman, 33 strafp.; IJ. Spaan, 39 straf- punten; H. Vermeulen, 43 strafp.; Joh. P. Xrijer, 47 strafp.; H. Tuijn, 50 strafp.; C. Roos, 51 strafp.; Mej. G. Rus, 52 strafp. Deze rit was weer een groot succes voor de W.M.-club. Vooral de terreinrit en het non-stop-gedeelte leverden aardige momen ten op. Federatie van bureaux van medische sportkeuring in Nederland. Onder presidium van prof. J. G. Slee» wijk kwamen Zaterdag te Utrecht de afge vaardigden van bijna alle plaatselijke bu reaux van medische sportkeuring bijeen. Na ampele bespreking werd met algemeene stemmen besloten tot de oprichting van de Federatie van bureaux van medische sport keuring in Nederland. De statuten der nieuwe Federatie werden daarop samengesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Prof. J. G. Slees- wijk, voorzitter, kapt. E. J. Bruins, lid en J. H. Hardeman, secretaris. De vergadering machtigde deze heeren zich nog twee leden te assumeeren. Tot leden van de medische commissie werden benoemd dr. J. H. O. Reys voorzitter. Den Haag, dr. J. Th. Memer, Am sterdam, dr. J. Gcbel, Arnhem, dr. W. He- rens, Haarlem. Na een zeer geanimeerde rondvraag was het tenslotte dr. Hamelberg van het Amsterdamsch bureau die de tolk was van de vergadering om het Haagsche bureau dank te betuigen voor het genomen initiatief en den voorzitter voor diens voor treffelijke leiding. 997 1018 1322 1329 1603 1611 <N! et-Officieel). 453e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 6 Mei 1930. 4c Klasse. 2e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 17267 ƒ5000. 212 2000. 6294. 10944 eik 1000. 2883. 4947 elk ƒ400. 7869 200. 3285, 4408, 10474. 13901, 14423 elk 103. Prijzen van 65. 3 17 19 104 343 361 400 478 494 581 641 665 704 716 732 781 806 912 940 1033 1174 1200 1207 1246 1375 1460 1515 1572 1582 >uu„ 1645 1667 1673 1680 1693 1836 1875 1900 2032 2059 2127 2158 2198 2257 2359 2374 2394 2397 2446 2562 2601 2757 2789 2823 2887 2997 3061 3113 3242 3376 3437 3466 3481 3530 3545 3669 3687 3727 3739 3762 3807 4035 4149 4216 4313 4320 4337 4345 4376 4417 4458 4477 4479 4488 4504 4507 4577 4614 4620 4733 4742 4777 4800 4844 4850 4958 5049 5100 5134 5149 5232 5234 5258 5312 5318 5394 5440 5444 5453 5540 5547 5571 5650 5671 5729 5750 5770 5845 5888 5915 5986 6024 6045 6060 6066 6110 6149 6173 6182 6188 6189 6199 6262 6282 6302 6399 6445 6532 6554 6671 6728 6767 6879 6994 7003 7046 7069 7141 7171 7264 7282 7297 7305 7308 7315 7333 7506 7517 7634 7642 7654 7733 7742 7879 7908 8016 8018 8075 8174 8178 8204 8334 833/ 8340 8542 8546 8579 8618 8663 8751 8772 8803 8846 88S4 9034 9104 92C1 9271 9295 9356 9395 9434 9590 9619 9667 9727 9768 9769 9814 9828 9839 9866 10057 10073 10189 10329 10352 10411 10413 10554 10575 10602 10649 10650 10694 10727 10758 10S17 10887 10987 10992 11078 11083 11088 11224 11286 11399 11435 11457 11474 11505 11567 11649 11707 11821 "840 11899 11939 11989 12157 !2101 12162 12197 12294 12351 12488 12531 12582 12630 12695 12706 12717 12782 12920 129M 12978 13008 13073 13156 12220 13243 13257 13264 13322 13324 13363 13384 13423 13440 13483 13511 13592 13638 13877 ,3731 13765 13801 138.36 13861 13890 14004 14120 14265 14398 14464 14176 14485 14532 i4357 14598 14614 14636 14649 14756 14808 14°77 -4994 15020 15192 15212 15250 15275 1S355 15376 15401 15452 15464 15502 15014 15654 15664 15668 15690 15698 15803 15007 15930 15932 16181 16182 16197 10200 10203 16407 16421 16429 16432 16437 16553 16663 16758 16824 16850 16862 16934 10080 10088 100°2 17229 17286 17387 17424 17i°° 17523 7569 17595 17596 17600 17688 .1122 3 17800 17000 17050 17989 18020 12221 18227 18224 18203 '8267 18274 18343 ,1111 ,22 2 18375 18418 18434 18540 18553 18672 18713 18781 18820 18891 18920 18926 19016 19030 19063 19095 19167 19170 19304 19398 19446 19462 19495 19505 19554 19558 19692 19696 19701 19723 19778 19820 19852 19898 20002 20024 20033 20074 20079 20323 20416 20494 20525 20562 20578.20624 20645 20680 20711 20805 20843 20886 20927 20962 443 728 1026 1366 1615 1890 2352 2725 3164 3611 4142 4403 4516 4815 5199 5442 5708 5988 6181 6306 6778 7181 7464 7865 8183 8606 9022 9412 9773 10256 10615 10901 11340 11656 12013 12406 12755 13163 13367 13644 13945 14507 14828 15224 15504 15738 16214 16491 16947 17425 17700 18059 1S34T 18658 18994 19313 19645 19895 2036° 20645 20971

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10