Rechtszaken Aanvaring-Reglement, J 5 en 2 boete of 5 en 2 dagen hechtenis Provinciaal nieuws bezwaren ondervangt. Aangezien in het winterhalfjaar het geven van openlucht spelen vrijwel uitgesloten is te achten, zouden zij in dat tijdvak het onderwijs op de thans gevolgde wijze in gymna stieklokalen willen doen geven en in het zomerhalfjaar (van 1 Mei tot en met 30 September) het onderwijs willen doen bestaan uit openluchtspelen op het ge meentelijk sportpark. De twee voor het onderwijs bestemde uren kunnen aaneengesloten aan het mogelijk voor elk der scholen daarvoor spel worden gewijd. Wanneer zooveel een geheel e namiddagschooltijd wordt bestemd, is de volle tijd voor spel be schikbaar. De leerlingen (gelijk bekend is, gaat het hier over de klassen van het 4e, 5e, 6e en 7e leerjaar) en de leerkrach ten zijn om twee uur op het sportpark en verlaten dit weer om vier uur. Het onderwijs in de andere vakken onder vindt dan in het geheel geen nadeel. Voor zoover niet elke school van een namiddagschooltijd kan gebruik maken, kan daarvoor een gedeelte van een voor middagschooltijd worden genomen, het zij van 10 5412 dan wel van 91054 uur, waarbij dan komt Vz uur voor wandelen naar of van het sportpark, zoodat nog 1 uur overblijft voor een ander vak. In het a.s. zomerseizoen behoeft slechts één school gedeeltelijk den Woensdagmor gen van 10—12 uur voor openluchtspel te bestemmen, waartegen intusschen ook geen bezwaar bestaat. Wanneer ten gevolge van het weer geen openlucht spel kan plaats hebben, kan het onder wijs in gvmnastieklokf Ion worden ge geven, waartoe veelal gelegenheid zal bestaan, omdat overigens het gebruik van die lokalen beperkt is tot andere onderwijsinrichtingen dan openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. Mocht die gelegenheid voor een bepaald geval ontbreken, dan zal het openlucht spel een enkelen keer nagelaten moeten worden en kunnen de beide uren voor andere vakken worden bestemd. B. en W. zouden dan ook bij wijze van proef in het a.s. zomerseizoen het onder wijs op de hiervoren aangegeven wijze willen doen geven, en, zoo daaraan geen of geen noemenswaardige bezwaren blijken verbonden te zijn, daarmede ook in volgende jaren willen doorgaan. Voor het gebruik van terreinen op het sportpark is aan het sportparkbedrijf verschuldigd eene vergoeding van 15 per wekelijksch lesuur per veld per sei zoen. Te rekenen is op een gebruik van 20 a 30 uren per week. Voor eerste aan schaffing van speelbenoodigdheden is eene uitgave noodig van 300. Het is B. en W.'s voornemen met het onderwijs op de aangegeven wijze aan te vangen op Maandag 19 Mei a.s. Het vorenstaande heeft de instemming zoowel van de hoofden van scholen als van den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar en van de Commissie van bijstand voor het Onderwijs. B. en W. stellen den Raad voor het desbetreffend besluit te nemen. AANKOOP GROND HOEK EMMASTRAAT—NIEUWLANDER SINGEL. In bijlage no. 57 schrijven B. en W.: De scherpe hoek van de Emmastraat (oostzijde) en den Nieuwlandersingel levert voor het rijverkeer groote moei lijkheden op. Voor grootere rijtuigen is het niet mogelijk, dien hoek te passee- ren bij het rijden van de Emmastraat naar den Nieuwlandersingel en omge keerd, zonder de geheele breedte van den weg in bc-lag te nemen. Het is daarom zeer gewenseht, dat die hoek wordt af gerond. B. en W. zijn' er in geslaagd, daaromtrent met den tegenwoordigen eigenaar van het hoekpand, den heer R. T. Elema alhier, tot overeenstem ming te komen op dezen voet, dat het strookje grond, op de ter inzage gelegde teekening blauw aangegeven, aan de ge meente word' af-estac- voor den prijs van 35.per M2., mits de gemeente de kosten van het verplaatsen en schil deren van het hekwerk voor hare reke ning neemt. De kosten van deze ver plaatsing, het schilderen en die van het verleggen van het trottoir worden in totaal op 440.geraamd en kunnen uit het op de gemeente-begrooting 1930 voor onderhoud van straten en pleinen beschikbaar gestelde crediet worden be streden. De door deze afronding verkregen verkeersverbetering wettigt naar onze meening de daaraan verbonden uitga ven volkomen. B. en W. stellen den Raad voor het desbetreffend 'besluit te nemen. Daar het voor de gemeente niet van belang is den eigendom van het terrein- tje te behouden, hebben B. en W. tegen deze overdracht geen bezwaar, in ver band waarmede B. en W. den raad voor stellen het desbetreffend besluit te nemen. VOORZIENING IN EEN VACATURE IN DE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage no. 54: Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie van toezicht op het La ger Onderwijs, ontstaan door het aan den heer C. Knaap verleende eervol ontslag, zendt de Commissie ons overeenkom stig artikel 1 der betreffende Verorde ning (Gemeenteblad Nr. 736) in het voor den raad ter lezing nedergelegde schrij ven de navolgende aanbeveling van twee personen: 1. J. Withaar, onderwijzer aan de Wil- helminaschool; 2. C. W. Hardijzer, onderwijzer aan de Julianaschool (u.l.o.). /'VERKOOP GROND NOORDERKADE. In bijlage no. 45 schrijven B. en W.: De N. V. Vereenigde Brandstoffen- handel alhier, heeft verzocht voor den prijs van 10C in totaal, van de gemeen te tc mogen kcopen een aan do Noorder kade gelegen stukje grond, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie C, nr. 2981 gedeeltelijk, ter grootte van onge veer 14 c.A., ten einde dit aan haar al daar gelegen terreinen toe te voegen. Be doeld terreintje is op de ter inzage lig gende situatieteekening rood aangege ven* VERKOOP GROND AAN DE FONTEIN VERSCHUIRSTRAAT. In bijlage no. 52 schrijven B. en W.: De heer J. P. Langedijk alhier, heeft gevraagd voor zich of zijne lastgevers te mogen koopen een aan deze gemeen te in eigendom toebehoorend perceel bouwterrein, gelegen aan de Fontein Verschuirstraat, kadastraal bekend ge meente Alkmaar, sectic F nr. 2727 ge deeltelijk, ter grootte van ongeveer 365 Ms., voor den prijs van 10 per M3. Dit perceel is op het bij de stukken ge voegde kaartje in roode kleur aange geven. Noch B. en W., noch de commissie van bijstand voor het grondbedrijf heb ben tegen den verkoop bezwaar, in ver band waarmede B. en W. den raad voor stellen het desbetreffend besluit te nemen. SUPPLETOIRE GEMEENTEBEGROO- TING, DIENST 1929. B. en W. hebben in bijlage no. 49 den Raad, onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de financiën, ter vaststelling aangeboden eene suppletoire bcgrooting van inkom sten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1929, tot een bedrag van 150040 in inkomsten en uitgaven voor den gewonen dienst en 1178846.88 voor den kapitaaldier.st. NEDERLANBSCH-INDONESISCH VERBOND. In „De Unie" hield het Nederlandsch-In- denesisch Verbond gisteravond een samen komst tot verbreiding van de denkbeelden van dit verbond. Er bestond groote belang stelling en de zaal was bijna gevuld. Sprekers waren de heeren C. Frans (Ti- morees) en Raden Mas Noto Soeroto (Ja vaan) die in nationaal costuum optraden. Burgemeester Wendelaar, als voorzitter van het plaatselijk comité voor aanbeveling te Alkmaar stelde de beide heeren onder ap plaus aan het publiek voor, waarna hij een kort inleidend woord sprak. Burgemeester Wendelaar moest tot zijn spijt mededeelen, dat de heer Frans licht on gesteld was en dientengevolge „niet in volle dig nationaal costuum kon verschijnen. In afwijking met het programma zou na de pauze een film over Indië worden vertoond, die hier in Alkmaar nog niet eerder was ge- geweest. Spr. gaf uiting van zijn groote sympathie voor de heeren Frans en Noto Soeroto. Nederland en Indië moeten door drongen worden van. het besef dat zij het zonder elkaar niet meer kunnen stellen. De banden moeten vaster worden aangeknoopt. Indië moet zich ontwikkelen onder de leiding van Nederland. Met de hoop dat dit leiden mocht tot een gelukkige toekomst voor Ne derland en Indië besloot spr. Rede C. Frans. Het woord kwam nu aan den heer Frans, die zou spreken over: „Het koloniale vraag stuk en de wereldvrede". Spr. begon met te verklaren, dat hij zich gedrongen gevoelde te spreken „uit drang van dezen tijd en uit drang van zijn eigen hart. Spr.'s eigen hart drong hem tot het geven van een oplossing voor de kwestie van de verhouding tusschen Nederland en Indonesië, hetgeen in wezen een rassenpro bleem is. Het dreigt in Indië. Holland leeft er als het ware op vulkanen. Ondanks dit wil men nu nog niet gelooven aan het bestaan van 'n crisis en wil men blijven volharden in de onverschilligheid. 't Zal kunnen gebeuren dat alle vulkanen tegelijk uitbarsten. Dat moet voorkomen worden, en dat kan geschieden door de oor zaken van den kritieken toestand op te speu ren en weg te nemen. De belangrijkste oorzaken zijn: De superioriteitswaan van de blanken; dit is een diepe en voortdurende krenking van de menschwaarde van de Oosterlingen. Van noch bedenkelijker aard is echter nog de steun van de communistische en de extre- me-linksche actie, die op handige wijze ge bruik maken van de misslagen van de Ne derlanders, en dit zóó uitbuiten, dat men blind wordt voor de vele zegeningen, die In- die van Nederland heeft mogen ontvangen. Gaat men bovendien nog de leuze „Indië los van Holland" aanheffen, dan wordt de span ning nog hooger opgedreven. Is in Indië revolutie ontstaan dan zal dat het begin zijn van de wereldrevolutie, want Indonesië is omringd met koloniale rijken. De ware vrede onder de volkeren de vrede des harten, wordt niet bereikt door ge weld. Daarmee wordt de kiem gelegd tot nog grootere opstandigheid. Reeds is een gedeelte der studeerende jeugd besmet. Er moet dus eendrachtig en snel gehandeld worden. Het is spr.'s heilige overtuiging dat elke maatregel die menschen- levens moet kosten in den grond verfoeilijk is. Nogmaals wijst spr. op het gevaar dat de leuze „Indië los van Holland" in zich heeft. Mocht Indië van 't moederland afval len dan zou een inmenging van de groote mogendheden niet onmogelijk zijn en dit zou de aanleiding kunnen zijn van een nieuwen wereldoorlog. Indonesië is ontwaakt; de gekleurde ras sen zijn zich bewust geworden. Britsch-Indië is voor Nederland het waarschuwend voor beeld, hoever men het niet mag laten komen. Het groote en machtige Japan treft zelfs- in Korea al zijn voorbereidingen. Het is de plicht van Nederland en Indië om een ramp te voorkomen. Voorkomen is beter dan gene zen. De destructieve invloeden moeten worden bestreden. Het ware te wenschen dat Nederland zich niet liet verblinden door meerderheidswaan. De inlander mag niet als een minderwaardig wezen beschouwd worden. Aan de schei dingslijn blank—bruin mag niet worden vastgehouden. .Wanneer de blanke mensche- lijke gevoelens tegenover den bruinen toont zal hij ook in hem een mensch vinden. Het aldus tegemoetkomen aan het rassio- nalisme of nationalisme is de cenige weg die tot een hechte rijkseenheid kan leiden. Alleen door samenwerking kan het groote werk worden voortgezet. Een werkelijk hecht rijksverband wordt slechts verkregen wanneer Indië gelijkwaar dig aan het moederland is. Zij die aandringen op een losmaking van Indonesië en Holland mogen .wel bedenken dat elke afscheiding tegen den geest van den tijd indruischt. De geheele historische ont wikkeling van het menschdom bewijst dit eerst de stammen, later de volkeren, thans het komend internationalisme. Zou het niet voorbestemd zijn dat de kolo niën de weg moeten vormen tot den wereld vrede, vroeg spr. zich af. De koloniale mo gendheden beslaan driekwart van het land oppervlak op aarde en tweederde van de menschheid woont op dat gebied. Door het vormen van hechte banden tusschen koloniën en moederianden zou men reeds een heel stuk op den weg van den vrede zijn. Jan Pieterszoon Coen heeft al gezegd: „Daar kan in Indiën wat grootsch geschie den". Er wacht daar voor Nederland een groot- sche taak, nog grootscher dan die ze tot dus- vere heeft vervuld. Wat kan verhevener zijn dan de verbroedering der volkeren tot den wereldvrede? De verbroedering van blank en bruin is het doel van het Ned.-Indonesisch verbond. De tijd van woorden is voorbij; er moet gewerkt worden. Spr. gaf in het kort het doel en het wezen van het verbond, dat uit een Nederlandsche en een Indische groep bestaat, aan. Zoo kent het Ned.-Indonesisch verbond bijv. géén po litieke partijen voor Nederland, besloot spr., is een schoone taak weggelegd, het kan bij zijn gouden eeuw van de "historie een nieuwe toevoegen. (Applaus) Rede Noto Soeroto. Hierna was het woord aan Raden Mas Noto Soeroto, die de rijkseenheidsgedachte zou uiteenzetten. Spr. begon met een onder scheiding te maken tusschen de twee soorten nationalisme die er bestaan. Het goede na tionalisme en het extreem-nationalisme. Het nationalisme kan een stimulant zijn, maar door verkeerde toepassing v. :rkt het dikwijls fataal. Het ware, goede nationalisme kent aan alle nationalisten een gelijk recht toe als aan zich zelf. Het heeft tot standpunt geko zen wederzijdsche erkenning. Spr. wijst in dit verband op het woord van Socrates: Ken U zeiven. Zelfbeperking is de eerste en de laatste eisch. Omtrent Indië bestaan twee scherp tegen over elkaar staande meeningen, beide van extreem-nationalistischen oorsprong: Neder land oppermachtig en Indonesia amortekia (los van Holland). Het N. I. V. stelt zich nu ten doel het ver krijgen van een rijkseenheid van Nederland en Indonesië, wellicht in den toekomst Ne derlandIndonesiëSuriname. Ook deze spr. wekte op tot steun aan het N. I. V., dat tot verspreiding van zijn ideëen in Indië een weekblad en een dagblad noo dig heeft. Met den wensch dat Nederland in zijn grootsche roeping niet zou teleurstellen ein digde de spreker, wiens rede eveneens met een hartelijk applaus beloond werd. In de nu volgende pauze werd gelegen heid gegeven tot het toetreden als lid van het Ned.-Indonesisch Verbond. Na de pauze werd een Haghe-film over Indië vertoond, waarbij Indische muziek van gramofoonplaten ten gehoore werd gegeven. Over deze film komen we morgen nog nader terug. Aan het slot sprak burgemeester Wende laar nog een woord van dank aan de heeren Frans en Noto Soeroto, voor de voortreffe lijke wijze waarop zij in het Nederlandsch hadden gesproken en niet minder voor hun hoogstaande ideeën. Spr. bracht hen hulde voor deze zoo menschelijke gedachten. Van harte verheugde het spr. dat die gedachten, getuige ook de groote opkomst, weerklank hadden gevonden in Alkmaar. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. (Vervolg). HET IS NIET IEDEREEN GEGEVEN NAAR CORINTHE TE GAAN. De heer Joh. B., 'n 58-jarig expediteur te Beemster, was in 't bezit van een vrachtauto en had nu met zorg de Motor- en Rijwiel- wet zoolang bestudeerd, dat het hem naar hij meende volkomen duidelijk was de vrij stelling om duidelijk op zijn vrachtauto het gewicht 1700 K.G. aan te geven. Maar het bleek hem weldra tot zijn schade, dat zijn wetskennis nog niet volmaakt was, daar hij te Limmen, waar de veldwachter een nage noeg professorale kennis bezit, op 19 en 20 Maart ter zake van deze ontbrekende aan duiding bekeurd werd. De heer B. haastte zich alstoen het gewicht met krijt aan te brengen. Thans heeft hij de wagen verkocht, dus is hij van verdere zorg ontheven, Behoudens natuurlijk, dat hij de 2 X 3 boete, waartoe de kantonrechter hem ver oordeelde, tijdig voldoet, daar hij anders nog zou worden uitgenoodigd om 2 X 3 dagen gezellig in het huis van bewaring te komen doorbrengen. DE OVERHEIDSZORG VOOR DE WETENSCHAPPELIJKE OPLEIDING DES KINDS ONVOLDOENDE GEAPPRECIEERD. De familie A. D. te Egmond aan Zee, in wier schoot het leerplichtig dochtertje Engeltje wordt gekoesterd, was blijkbaar niet genoeg doordrongen van het nut dat de wetenschap dit aanminnig kind op haar levensbaan kon verstrekken en had men het meisje op verschillende tijdstippen het school onderwijs onthouden. Dientengevolge moest de vader terechtstaan, doch hij had zijn vrouw gezonden als vertegenwoordigster. Daar hij evenwel verzuimd had een volmacht mede te geven, kon deze gedelegeerde buiten beschouwing worden gesteld. De ambtenaar merkte op, dat de ouders weinig meewerkten en het kind werd vertroeteld, waarop juffr. D. verontwaardigd interrumpeerde: Niet waar, 't kind was niet goed! Gevorderd werd 8 boste of 8 dagen „Ik raad 11- aan om er een gewoonte van te maken een dagelijksch middel ter opwekking en verfrissching te ge bruiken, hetwelk Uw stemming verbetert, Uw gezondheid bevordert en door den heerlijken smaak Uw behoefte naar een versnapering ten voUe bevredigt. Dat middel is hechtenis en de straf bepaald op 5 boete of 5 dagen hechtenis. HET HEDENDAAGSCHE ZAKENLEVEN WETTELIJK VERAANGENAAMD EN AANGEMOEDIGD. De heer Jb. M., 'n 25-jarig barbier en coif feur te De Rijp, verscheen voor den kanton rechter naar aanleiding van een gepleegde overtreding van het Winkelwerktijdenbesluit en wel omdat een bediende op Zaterdag 29 Maart des avonds na 9.30 uur was werk zaam geweest. De heer Jb. M. erkende zulks, doch stelde tevens in het licht, dat het voor een barbier ten platte lande ondoenlijk is, die wet na te leven. De tuinders en arbeiders komen des avonds om 6 'uur van hun bouwland. Na den inwen- digen mensch versterkt en zich opgeknapt te hebben, verschijnen zij eerst laat in den avond in den barbierswinkel. Het wordt dan een opeenhooping van cliënten, die onmo gelijk in korten tijd kunnen worden geholpen, dus wordt het wel 11 uur eer het werk is be ëindigd. De arbeidsinspectie had de lijst aldus vast gesteld, doch de heer M. had, niettegenstaan de hij alreeds een bediende meer had aange nomen, om aan zijn verplichting te voldoen, met het werk niet gereed kunnen komen. In hun schaft en rusturen moeten de bedien den langs de straat slenteren. Op dén dag is er weinig of niets te doen. In de uren dat de bedienden „rusten", is de patroon gedwongen zelf de eventueele cliënten te bedienen. Thans, nu hij voor den kantonrechter moest verschijnen, moest vol gens wettelijk voorschrift, niettegenstaande hij 2 volwassen bedienden had, 2 uur worden gesloten. Zijn echtgenoote is verplicht des Zaterdagsavonds mee te helpen inzeepen, anders komt hij vóór 11 uur, tot welk uur er thans, bij nadere beschikking van de inspectie, gewerkt mag worden, niet gereed met het afhelpen der scheerklanten. Het bezadigd optreden van den heer M. wekte veel sympathie bij den ambtenaar en kantonrechter en beiden waren dan ook zoo overtuigd van de moeilijkheden die de wet voor dergelijke werkgevers heeft geschapen, dat unaniem werd besloten, den heer M. geen straf op te leggen, alhoewel de overtreding wettig en overtuigend was bewezen. „VER STREKKENDE" STEDELIJKE ZINDELIJKHEID. Het is niet genoeg voor het stedelijk be stuur der gemeente Alkmaar om met de meest mogelijke nauwlettendheid te waken over de reinheid der stadsstraten, doch ook wordt die aandoenlijke zorg uitgestrekt tot deNoordervaart, alwaar op 27 Maart de 21-jarige landbouwer Jan W. werd ge- calangeerd, omdat hij met een 4-wielig voer tuig had gereden, waarvan de wielen met grondspecie waren besmeurd, zoodat de weg kon worden verontreinigd. De heer W., heden voor dit feit terecht staande, had als getuige a décharge mede gebracht de heer Evert Govers Dz., zoon van het bekend raadslid, van beroep veehou der, welke heer hoofdzakelijk het woord voerde. Volgens het gevoerde verweer werd dien dag vaste mest vervoerd naar een gras land, waarover de heer Govers het opzicht heeft. Meegevoerd werd om het verlies tegen te gaan een dekkleed, benevens een bezem om de wagenwielen schoon te schrobben Bedoelde wielen waren ook niet bedekt met grondspecie. Alleen kleefde een weinig aan de spaken, doch dit was zoo vastgedroogd, dat het afvallen onmogelijk was. De heer Govers betoogde dat het handhaven van dergelijke futiliteiten het landbouwersbedrijf m niet geringe mate benadeelde. Op deze wijze zou men achter een dame die met een luxe hondje wandelde, ook wel een agent kunnen sturen, die gewapend was met &een zakje, teneinde de eventueele ongerechtigd heden op te vangen, opdat de weg niet ver ontreinigd werd. De heer Govers verklaarde voorts zich per soonlijk te hebben overtuigd, dat op der, weg niets onbehoorlijks aanwezig was. Besloten werd daarop de zaak voor önbe- paalden tijd aan te houden en alsdan te hooren de verbalisant, benevens de heeren C. Smit, veehandelaar en J. Vendel, varkens- boer door den verdachte opgegeven. MISERE MET EEN OUD AFTANDSCH FORDJE. Een handelsreiziger uit Wormerveer de- heer Karei V., had op 31 Maart te Castri- cum in de Bakkammerstraat zijn ford- wagentje met onafgezette motor zonder toe zicht achtergelaten. Door den heer V., die heden ter zake deze ommissie terecht stond, werd het feit erkend doch hij voegde er ter verontschuldiging bij' dat door een gebrek aan den starfer het oude karretje niet anders dan door slingeren op gang kon worden gebracht en dit was zulk zwaar en moeilijk werk, dat hij het niet gewaagd had, den motor af te zetten. Hij zelf bevond zich trouwens op pl.m. 4 M, af stand aan een woningdeur. Zijn verweer viel fn goede aarde, zoodat de gelukkige ford- bezitter tot slechts /2boete of 2 dagen hechtenis werd veroordeeld. Mondelinge uitspraak 2 Mei 1930. \*D te Egmond aan Zee, overtreding Leerplichtwet, 5 boete of 5 dagen hecht J. B., te Opmeer, overtreding Binnen j Mte de Rijp, overtreding Arbeids- wet', geen straf toegepast. G. J- N., te Amersfoort, loopen over verboden grond, 1 boete of 1 dag hecht. T. S., te Egmond aan Zee, B. J. w., t» Amsterdam, J. P- P-< te Akersloot, dron kenschap, ieder 2 boete of 1 dag hecht. H. P W-, te den Helder, overtreding ongevallenwet, 20 boete of 20 dagen hechtenis. A. P. S., te Limmen, opgeven valschen naam, J 7 boete of 7 dagen hechtenis. J. H., te Noordscharwoude, overtre ding Trekhondenwet, 3 boete of 3 da gen hechtenis. P. L. B., te Bergen, D. R., L. K., W. O., te Uitgeest, straatschenderij, de le 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 2e, 3e en 4e ieder 7 boete of 1 week tuchtschool. P. H. en C. M. te Alkmaar, J. K. te Hil versum, overtreding Boterwet, de le 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. T., te Heemskerk, T. S. te Egmond aan Zee, A. P. S., M. N., N. D., A. P. S. en A. S. te Limmen, B. A., D. D., J. C. D. en H. G. C., te Alkmaar, J. P. L. te Breezand, A. W. te St. Maarten, J. B. te Zijpe, J. B. te Noordscharwoude, J. F. G. te Amster dam, M. S. te Warmenhuizen, J. K. te Beemster, overtreding politieverorde ning, de le, 3e, 8e, 9e en 16e ieder 1.— boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 7e, 10e en 12e ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 4e, 5e, 6e, 13e en 14e ieder 3 boe te of 3 dagen hechtenis, de 11e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 15e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 17e en 18e ieder 3 boete of 1 week tuchtschool. B. de H. te Beverwijk, C. J. te Uitgeest, C. de W. te Egmondbinnen, J. A. L. en J. W. te Bergen, J. J. de G. te Heiloo, P. W. te Hugowaard, Th. P. L. te den Helder, P. B. te Amsterdam, M. W. te Krommenie, A. J. te Schellingwoude, J. K. en C. O. te Graft, G. B. te Zuid- en Noordschermer, D. M. te Schermerhorn, S. de H. te Oosthuizen, J. v. d. M. te Broek op Langendijk, J. J. D. te Oudorp, K. F. te Wormerveer, W. J., P. S., P. J., en J. B. te Beemster, J. H. S. te Hoorn, overtreding motor- en rijwielwet, de le 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 7e, 9e, 11e, 12e, 14e, 15e, 16e, 17, 18e en 20e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e en 8e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 5e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 6e 35 boete of 35 dagen hechtenis, de 10e en 21e ieder 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis, de 13e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 19e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 22e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 23e 2 X 3 boete of 2 X 3 dagen hechtenis, de 24e geen straf toegepast. EGMOND AAN ZEE. Donderdagavond gaf de gymnastiek-ver- eeniging „Achilles" een uitvoering in de zaal van „De vergulde Valk". Te ongeveer kwart voor acht opende de voorzitter, de heer P. Dekker, deze bijeen komst, die alleen toegankelijk was voor ge- noodigden, met een hartelijk woord van wel kom. In het bijzonder aan het fanfarecorps. Daarna schetste de voorzitter in het kort de werkwijze der vereeniging en bracht den financieelen toestand ter sprake met het oog op het 5-jarig bestaan in November a.s. Een woord van dank werd nog gebracht aan de kunstlievende teden en aan den heer C. G. Mulder voor zijn hulpvaardigheid op de repetities. Het programma begon met een opmarsch, die in keurige orde geschiedde, gevolgd door den vaandelgroet. De verschillende nummers, 15 in getal, werden vlot afgewerkt. Vóór de pauze werkten de adspirantleden. Soms werd wel eens een foutje gemaakt, doch over het geheel verliepen de oefeningen goed en leverden het bewijs, dat de leiding bij den heer S. Budding in goede handen is. Aan het slot van de eerste 6 nummers werd een estafette gehouden, die zeer in den smaak viel. Ook het hoogspringen dooi* de groep jongere meisjes werd met groote belangstel ling gevolgd. Een daverend applaus mocht Rika Dekker in ontvangst nemen, als hoog- spnng„ster". Tijdens de knotsoefeningen, door de groep oudere meisjes, had men de lichten op het tooneel en in de zaal gedoofd. De knotsen waren voorzien van roode en blauwe lichtjes, die een aardig effect veroorzaakten. Na de pauze, waarin een taart verloot werd, traden de dames- en heeren-leden voor het voetlicht. Allereerst de damesgroep. Op de maat van zachte pianomuziek werden eenige vrije oefe ningen uitgevoerd, die uitmuntten door sier lijkheid en gelijkmatigheid. Aan de brug en den hoogen rekstok wer den door de heeren oefeningen ten beste ge geven, die getuigden van groote spierkracht. Het laatste nummer was een Boerendans, die zóó in den smaak viel, dat een herhaling volgde. Nu nam de directeur, de heer Budding, het woord. Hij hoopte, dat deze avond heef' bijgedragen tot de propaganda voor de licha melijke opvoeding in het algemeen en in het bijzonder voor de gymnastiek-vereeniging „Achilles". Een gezellig bal was het einde van dez< bijeenkomst. FEESTWEEK TE BEVERWIJK. Opening van de Nijverheidstentoob stelling. Men meldt uit Haarlem aan het Hbld.i Te Beverwijk is Zaterdag 'n feestweek in gezet met de opening van een nijverheidsten toonstelling in het nieuwe gebouw van de Veilingver. „Kennemerland'p De bovenzaal waar de gasten Zaterdag middag werden ontvangen, is behangen met

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6