PUROL er op! Landbouw en Veeteelt. Het verzacht en geneest DE BIETÊiNVLIEG. De heeren J. de Vrieo en J. Spaan wensch- ten aanteekening dat zij blanco hadden ge stemd met het oog op de ontbinding der com missie van tien. De voorzitter sprak zijn voldoening er over uit, dat algemeen deze plannen de goedkeuring konden verwerven en hoopte dat de in te stellen commissie uit beide besturen spoedig hier de vruchtbare resultaten van mocht zien in het algemeen belang van alle ingezetenen. Thans moest nog subsidie wor den aangevraagd o.a. aan beide gemeente besturen en zal deze zaak verder door de be sturen worden uitgewerkt. Verschillende vragen en opmerkingen wer den nog door het bestuur beantwoord. Met het uitspreken van de hoop op een spoedig en gunstig resultaat en dank voor de aangename besprekingen, sloot de voor zitter de vergadering. De Emmabloem-collecten in deze gemeente heeft dit jaar 21.27 bruta opgebracht. UITGEEST. Droge gashouder. Naar wij vernemen, zal met 't oog op de gasvoorziening voor deze gemeente, onder de. gemeente Heemskerk een droge gashou der worden gebouwd, waarvoor een stuk grond zal worden aangekocht. OUDKARSPEL. Telling betreffende het grondge bruik en den veestapel. Tusschen 20 Mei en 20 Juni van dit jaar Zai evenals in 1910 en 1921 een landbouw telling inzake het grondgebruik en den vee stapel worden gehouden. Doel van deze telling is uitsluitend: het verkrijgen van dit gegeven, welke voor het vormen van een zuiver beeld van den 'and- ibouw en dus voor de behartiging der land bouwbelangen ten eenemale onmisbaar zijn. Daarentegen staat de telling in geen enkel verband met belastigen of andere op den landbouw gelegde lasten. De grond gebruikers en veehouders dienen cp de eerste plaats hun eigen belang door de inlichtingen die gevr; :igd worden naar beste weten te verstrekken. Met vertrouwen wordt daarom de medewerking ingeroepen van al len, die het wel meenen met onzen landbouw, om deze telling zou goed mogelijk te doen slagen. De uitvoering van de telling heeft de bur gemeester opgedragen aan den heer W. Boon, alhier. BEVERWIJK. Als bewijs van hoogachting en waardee ring ontving de bloemenveiling 't Centrum Maandagmiddag bij de aanvang der markt van de zijde der kooplieden een fraai hang- klokje ten dienste der kooplieden e.a. in het veilinggebouw. Dit geschenk hield verband met het 12 -jarig jubilé der markt. HEEMSKERK. Zondagmiddag is door onbekende oorzaak te Noordordp van de N.V. C. A. v. Zanten bloemb.kw. en handel een rietmijt afgebrand. De oorzaak is onbekend en de schade wordt door verzekering gedekt. OOSTER-BLOKKER. Maandag werden door den heer P. Leijen de eerste nieuwe aardappelen (kascultuur) ter veiling aangevoerd. WERVER3H00F. Alhier wordt dit jaar een concours van Harmonie- en Fanfarecorpsen gehouden, waarvan een 20-tal muziekvereenigingen zul len deelnemen. Als juryleden zullen fungeeren de.heeren Joh. -Langfeld, Enschedé; Jos. de Klerck te Haarlem en Max Ogier te Maastricht. HOORN. Alhier is ook een begin gemaakt met de ansjovisvangst. De aanvoer bedroeg echter slechts 320~XG.; prijs 43 tot 55 cents per K.G. EGMONDBINNEN. L.T.B. Maandagavond vergaderde de afd. tuin ders van den L.T.B. onder voorzitterschap van den heer Jc 3. Liefting. Ingekomen waren de vei'.mgseondities voor Heiloo. Besloten werd weder op dreef de voor waarden als verleden jaar de producten in Heiloo te doen veilen. Vervolgens werden de noodige aardbeiensloffen besteld. Het vervoer der producten naar Heiloo werd weder opgedragen aan IC Bakker Jr. Voor de verzekering wegens ongevallen zal 25 worden uitgekeerd. In het afgeloopen jaar was de hulp van Naastenliefde niet ingeroepen. Nu werd op nieuw de volgorde der lijst vastgesteld voor de leden, die zoo noodig hulp zullen verlee- nen. Bij de rondvraag kwam de zomertijd ter sprake. Bij stemming bleek, dat de meeste leden voor den zomertijd waren. Geklaagd werd over het veelvuldig voor komen van rupsen in de aardbeien. Een af-< doend middel hiertegen was niet bekend. De heer Jan Liefting bood voor proefneming gratis een hoeveelheid pota aan ter bestui ving. De heer KI. Koning zal daarmee een proef nemen. Nadat nog de Pastoor een kort woord had gesproken, sloot de voorzitter de vergade ring. De windbuks. Door den gemeenteveldwachter werd be trapt A. Zw„ terwijl hij met een windbuks op musschen schoot. De windbuks werd in -beslag genomen. WIERINGEN. Ten behoeve van de gemeente Wieringen is een bedrag van 390 aan gewetensgeld gestort. NOORD SCHARWOUDE. De Geref. kerk alhier zal vergroot worden. Eerdaags zal een aanbesteding plaats vin den. Nu door de Langendijker Winkeliers- vereeniging besloten is om geen Midden standstentoonstelling te houden, omdat men het niet eens kan worden om den Zondag er bij te nemen, zullen buiten de organisatie om pogigen aangewend worden om de tentoon- j atellinir wel doorgang te doen vinden. OUDE NIEDORP. In het veefonds alhier waren in het afge loopen kwartaal gemiddeld verzekerd 450 runderen. Hiervan werden 8 runderen afge keurd. De omslag werd vastgesteld al volgt. Voor de maand Febrqari 0.2 voor de maand Maart 0.7 en voor de maand April *0.1 dit is gemiddcl per rund over de drie maanden berekend 2.25. ZUIDSCHARWOUPE. Voor de betrekking van kassier der Boeren leenbank II alhier, hebben zich, naar wij ver nemen, 3 sollicitanten aangemeld. Het groote boerenhuis van den heer S. de Boer Kz., een der oudste uit de gemeente, is voor afbraak verkocht. Op dezelfde plaats zal een nieuwe woning verrijzen. CASTRICUM. Gistermorgen had alhier de begrafenis plaats van den Vrijdag overleden postbode Jan Stuifbergen. De lijkbaar werd vooraf gegaan door een viertal vertegenwoordigers van de afd. St. Petrus van Beverwijk, waar van de overledene lid was. Met Jan Stuifbergen is een gezien en be kwaam postman heen gegaan. Jarenlang was hij de z.g.n Post van Bak- kum en kwam hij eiken dag in de verste hoe ken van de Bakkumerduinen en Noord-Bak- kum. Dat hij een gezien beambte was, heb ben de inwoners van Bakkum hem bewezen bij de viering van zijn 25-jarig ambtsjubilé eenige jaren geleden, toen spontaan een comi té in het leven werd geroepen om hem te hul digen. Mooie bewijzen heeft hij toen mogen ontvangen voor zijn steeds gereed staan voor het publiek. Hij: heeft steeds begrepen, dat hij voor het publiek was en niet het publiek voor hem. In verschillende gezinnen in Noord-Bakkum had hij dan ook zijn vast huisje, waar zijn ?las melk of kopje koffie al gereed stond als an in aantocht was. Velen zullen hem dankbaar gedenken voor de hulp hen bewezen. Hij' ruste in vrede. Dienstplicht. De dienstplichtige dezer gemeente A. Hol- lenberg is wegens geestelijke voorgoed vrij gesteld van den dienstplicht. Eledrificatie Spoorwegen. Naar ons wordt medegedeeld, wordt met de lectrificatie van de spoorlijn ter plaatse zeer veel spoed betracht. Ten einde de spoor lijnen te kunnen omleggen, zal het seinhuis aan den overweg naar het ziekenhuis alhier moeten verdwijnen en zal daartoe aan dezelf- ce zijde van de lijn een nieuw seinhuis moe ten worden gebouwd. Voor dit laatste is het terrein nog niet vrij te maken en daarom zal het bestaande seinhuis voorloopig worden verplaatst eenige meters naar het Noorden, terwijl na de omlegging van de lijn een nieuw gebouwtje zal worden geplaatst. Voorts is voor de omlegging van die lijn noo dig de beschikking te verkrijgen over een ge deelte van den Kramersweg en zal daartoe het bestaande hek eenige meters moeten wor den verplaatst. Tn opzichte van het verkeer na het tot standkomen van de electrificatie deelde men ons mede, dat in afwijking naar de vroegere gegevens niet direct zal worden overgegaan tot het invoeren van een halfurendienst, maar zal aangevangen worden met een treinverbinding van urendienst. De verwach ting is evenwel, dat spoedig tot het invoeren van een halfuren dienst zal worden overge gaan. EGMOND AAN ZEE. Van de malaise in het visscherijbedrijf te IJmuiden heeft ons dorp ruimschoots zijn deel. Daar de slapte dit jaar reeds bijzonder vroeg is ingetreden, hebben de menschen zoo zoetjes aan hun zeven weken uitkeering van het fonds voor sociale voorzieningen „uitge- stempeld" en door dien er voor hands nog geen verandering in het bedrijf valt te con- stateeren, hebben zich dezen Maandag eeni ge bestuursleden der drie IJmuider vakorga nisaties tot den burgemeester gewend om te vernemen wat de gemeente Egmond aan Zee bij ophouden der uitkeeringen voor haar visschers denkt te doen. Resultaat van deze bespreking is, dat de burgemeester heeft toe gezegd namens B. en W. te zullen zorg dra gen voor grondwerk, met een uurloon van 40 cent. Wij hebben ons dienaangaande tot den burgemeester gewend, die ons echter nog niet kon mededeelen van welken aard dit grondwerk zal zijn, daar dit eerst in de. raad behandeld moet worden. Ook wees hij er ons nog op dat dit vooral niet als werk verschaffing beschouwd mocht worden, daar het wel degelijk productieven arbeid zal worden. Bij dit laatste denken we onwille keurig aan ons veel gewenschte rijwielpad EgmondHeiloo. Dat dit zoo zijn moge. WINKEL. Spoedeischende vergadering van den Raad op Dinsdagavond. Tegenwoordig alle leden. Electrificatie. Ingekomen was een adres van verschillen de ingezetenen der gemeente, waarin wordt aangedrongen op maatregelen voor een spoedige komst van electriciteit. Besloten werd dit adres voor keninsgeving aan te nemen. De voorzitter deelde mede, dat het punt Electrificatie, de oorzaak is voor deze spoed vergadering en wel als gevolg van een con ferentie, die B. en W. Zaterdag te Bloemen- daal hebben gehad met de directie van het P. E. N. In een brief van het P. E. N. was reeds een billijker regeling voor aansluiting aan het electrisch net in uitzicht gesteld door toepassing van het vast recht tarief en nog enkele gunstiger berekeningen, niet het minst als gevolg van de daling der koperprijzen Verschillende mededeelingen worden gedaan omtrent het verloop van de electricificatie, waaraan nu reeds drie jaren wordt gewerkt en zelfs in een der laatste vergaderingen werd besloten tot electrificatie van de be bouwde gedeelten, welk besluit echter door het P. E. N. niet kon worden aanvaard, ter wijl toch door een der vertegenwoordigers de toezegging was gedaan. De voorzitter achtte het niet gewenscht verder daarop in te gaan. Inmiddels werd een ijverige actie gevoerd, yooral door de beumnore van den Groetpol der welke actie steeds van gemeentewege is gesteund. Het resultaat der onderhandelingen is thans als volgt: Het P. E. N. is bereid het geheele dorp Wiritfej, met zijn buitenwijken, dus ook den Groetpolder van electriciteit te voorzien zon der bijbetaling door de gemeente. Slechts op deze voorwaarde dat de ge roeente gedurende 10 jaar afstand doet van het recht op restitutie. Dit voorstel behoeft nog wel de nadere goedkeuring van den raad van toezicht op de provinciale bedrijven en Gedeputeerde Staten, doch de Directeur van het P. E. N., meende toch te moeten adviseeren tot een spoedige beslissing, met het oog op den aan koop van koper en de mogelijkheid om nog voor den winter klaar te komen. Het vastrecht zal worden geregeld op ge heel andere wijze, als tot nu toe in andere plaatsen waar het P. E. N. reeds is. Een geheel nieuwe regeling, gebaseerd naar de oppervlakte is daarvoor door Gede puteerde Staten vastgesteld, een regeling, die hier direct toepassing zal vinden en zoo ge leidelijk door heel Noord-Holland zal ko men. Afstand van het recht op restitutie betee- kent dit: Een verbruiker, betaalt vast recht voorts voor elke K. W. U. 5 cent. Geeft nu het re sultaat van het jaarverbruik aan, dat vast lecht plus de 5 centen van de verbruikte K. W. U., gedeeld door het aantal verbruikte K. W. U. een prijs per K. W. U. aanwijst van meer dan 30 cent, dan wordt dit meer dere terugbetaald. Van dit recht op terugbe taling wordt nu afstand gedaan. Uit een vergelijking in andere gemeenten is echter gebleken, dat dit sporadisch voor komt en B. en W. zien daar ook geen bezwa rende bepaling in en stellen voor dit voorstel te aanvaarden. De heer Honingh zeide dat het hem ge noegen deed dit resultaat te hebben bereikt, temeer waar de afwijking van het recht op restitutie slechts voor 10 jaar is. De heer Kamp vroeg of B. en W. nog tiaar het vast recht hebben gerekend, bij de lage koperprijzen, mag dit niet hoog zijn. De heer van Wijk sprak ook over het be rekenen van het vast recht. Door daling der koperprijzen verwacht spreker ook lagere ta lieven. De heer Dekker, die aanvankelijk bezwa ren had, ziet die thans weggenomen, en zal zijn stem aan het voorstel geven. De heer Over achtte het gewenscht van de geboden gelegenheid gebruik te maken. De voorzitter, de sprekers beantwoordende, zette nog eens uiteen de te verwachten rege ling van het vast recht en wees er op, dat dit geen verband houdt met de koperprijzen. Spreker beval aanneming van het voorstel ten zeerste aan. De heer Honingh wenschte de komst van het P. E. N. in verband te brengen met het herstellen van den Straatweg en als het P. E. N. dit jaar niet komt, kan die herstel ling niet wachten, De heer van Wijk vroeg hoever de P. E. N. kwam in de huizen. De voorzitter deelde mede, dat te verwach ten is dat het P. E. N, de gewone regel zal toepassen, dat is tot 2 lichtpunten in huis. Zonder stemming werd het voorstel van B. en W. aangenomen, zoodat behoudens Goedkeuring door Ged. Staten, de geheele gemeente van electrische stroom zal worden voorzien. Watervoorziening van niel-renda- bele gedeelten. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat in overleg met het P. W. N. een opgave is verkregen van de kosten verbonden aan de aansluiting aan de waterleiding van niet- rendabele gedeelten. Bekend is thans de bijdrage ad 10 pet. in den aanleg en bovendien het bij te dragen bedrag in het tekort op de exploitatie welke bedragen altijd doorloopen en niet zooals de contracten voor de waterverbruikers, voor 10 jaren gelden. Het kwam B. en W. voor dat van de tien perceelen er enkele zullen moeten vervallen wegens de hooge bijdrage en de geringe aan sluiting van de belanghebbenden. Ook al bracht de gemeente de 10 pet. bij drage op 25 pet. dan nog bleef een te groot bedrag over, dat altijd door de gemeente zou blijven drukken. Ook is aan Ged. Staten de vraag gesteld of de 20 pet. bijdrage van de Provincie niet zijn te verhoogen Dit verzoek nu moet dezer dagen worden behandeld en alvorens te besluiten, wenschen B. en W. de beslissing aan te houden. Verwacht wordt dat de thans gedane me- dedeeling voor de belanghebbenden aanlei ding zal kunnen zijn een meer krachtig con tract af te sluiten teneinde alsnog in de ge legenheid te zijn ook in hun wijk waterleiding te krijgen. B. en W. trachten nog de gemeentelijke bijdrage beperkt te krijgen tot 10 jaar. Het voorstel van B. en W., om een beslis sing aan te houden, werd aangenomen. De rondvraag leverde niets op. NIEUWE NIEDORP. De gemeenteraad van Nieuwe Niedorp heeft besloten, in overleg te treden met de weinige ouders van schoolgaande kinderen te Moerbeek onder deze gemeente, ten einde tot opheffing van de o.l. school te komen. ONGEVEER 3000 HECTAREN DROOGGEVALLEN. Het laatst verschenen driemaandelijksche overzicht betreffende de Zuiderzeewerken vermeldt o.m. het volgende omtrent de droogmaking van de Wieringenneer: Van 10 Februari tot 1 April werd door de bemaling de waterstand in den polder ver laagd van 0.85 M.N.A.P. tot 1.85 M.N. A.P. of juist 1 M. in 48 etmalen. De regen val was in deze periode zeer gering; de on derbrekingen der bemaling ten gevolge van in het nieuwe bedrijf onvermijdelijke bedrijf- storingen waren eveneens van geringen duur. Bij den thans bereikten waterstand van 1.85 M. N.A.P. zijn bereids enkele randge- deelten en de hoog gelegen platen bezuiden Wieringen tot een gezamenlijk oppervlak van ca. 3000 H.A. drooggevallen. Zooals voor de hand ligt steken deze gedeelten nog zoo weinig boven het water uit, dat van het Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen maken van een aanvang met den verkave- üngsarbeid eerst sprake zal kunnen zijn, wanneer de waterstand in den polder nog aanzienlijk meer zal zijn gedaald. Inmiddels worden voor het doen aanvangen met dezen arbeid bereids voorbereidingen getroffen. In verband met de waarneming van de eerste eitjes ,der eerste generatie) van de bie- tenvlieg deelt de Plantenziekten'kundige Dienst te Wageningen het volgende mede: Het vorige jaar zijn op Verschillende plaat sen proeven genomen ter bestrijding van de bietenvloeg. De methode, waarbij1 mesthoop jes, bevochtigd met een oplossing van kie- zelfluoornatrium en suiker, over het veld verspreid werden uitgelegd, heeft geen vol doende resultaat opgeleverd, zoodat een toe passing op groote schaal geen aanbeveling verdient. Alleen proefsgewijs kan deze methode nog eens geprobeerd worden. Meer resultaat is verkregen met een be sproeiing der bieten met boven genoemde op lossing. Deze besproeiing is alleen toegepast tegen de tweede en derde generatie der vlieg. Zeer wenschelijk zou het zijn indien de vlie gen van de eerste generatie, vóór het afzetten der eitjes aan de jonge bieten, gedood konden worden, aangezien dan de schade aan de jonge bieten, die vrij vaak groot kan zijn, zou worden voorkomen en bovendien het optre den van de volgende generaties zou worden verminderd. Uit Duitsche onderzoekingen is echter gebleken, dat een bestrijding der eer ste generatie door middel van een besproei ing met .een of ander vergiftigde oplossing zeer weinig kans van slagen heeft. Daarom zullen hier te lande tegen de eerste generatie door verschillende personen, naast een be sproeiing der jonge bieten, proeven genomen worden met andere middelen, als het aanleg gen van vangbanden van spinazie, het uit strooien van naphtaline enz. Voor een alge- meene toepassing komen deze methoden nog niet in aanmerking. Aan hen, die alsnog willen beproeven de 'bietenvlieg op dit oogenblik te bestrijden, kan geen anderen raad gegeven worden dan te trachten door een besproeiing van de jonge bieten met een oplossing van kiezelfluoör- natrium ter sterkte van 1A procent, waaraan toegevoegd wordt 214 procent suiker, de vlie gen van de eerste generatie te dooden. Deze besproeiing moet direct geschieden, daar de eerste eitjes van de bietenvlieg reeds gevon den zijn. Deze methode heeft echter, zooals boven reeds is opgemerkt, weinig kans op succes. Bestrijding van de tweede generatie zal met meer kans op succes op dezelfde wij ze moeten geschieden. Er moet wel voor ge zorgd worden, dat de besproeiing op tijd ge schiedt, dus zoodra de eerste vliegen van de tweede generatie verschijnen. De besproeiing moet meermalen herhaald worden in den loop van 14 dagen, daar de vliegen alleen door het opnemen van de ver giftigde vloeistofdruppeltje gedood kunnen worden. Met behulp van een pulve'risateur, of door over het veld loopende een gieter met fijnen broes heen en weer te zwaaien, kan de besproeiing vrij vlug plaats hebben. Er wordt echter nadrukkelijk op gewezen, dat, hoewel er kans op succes bestaat spe ciaal met betrekking tot de tweede generatie der vliegen, die al naar de weersomstandig heden na 4 tot 6 weken verwacht kan wor den, deze methode zijn bruikbaarheid nog zal moeten bewijzen. Een mengsel van kiezelfluoornatrium en suiker is, voor zoover ons bekend in voor raad bij de Centrale Suikermaatschappij te Amsterdam, de Friesche Groningsche Co- operatieve Beetwortelfabriek te Groningen, de Coöperatieve Suikerfabriek Dinteloord te Stampersgat en de Coöperatieve Beetwortel- suikerfabriek Roosendaal te Roosendaal. DE LANGENDIJKER GROENTE VEILINGEN. Te midden der tallooze beschouwingen ever de oorzaken, den aard, de gevolgen en vooruitzichten der crisis in land- en tuinbouw hebben de tuinders in deze zich voortdurend uitbreidende tuinbouwstreek weer een aantal producten aan den grond toevertrouwd „op hoop van zegen". De ongunstige resultaten van den tuinbouw, dit jaar behaald, heeft hen niet afgeschrikt, om opnieuw hun geluk te beproeven met den verbouw van kool in streken, ver buiten Langendijk gelegen. Deze feiten wijzen er wel op, dat onze tuinders niet spoedig de handen in den schoot leggen doch met energie en opgewekt het hoofd bie den aan den ongunst der tijden. Het is nog maar het beste deel, dat men kiest. Bij de pakken te gaan neerzitten, zou het fataalste zijn, wat mep kon doen. Het zijn wel zeer zware tijden, die onze tuinbouwers doorma ken, doch zoo hopeloos, als het van sommig" zijden wordt geschilderd, staat het er onge twijfeld nog wel niet voor. Het-is te verwach ten, dat in de landen, die op hun grenzen hooge tariefmuren habben opgetrokken wel dra de noodlottige gevolgen daarvan voor de bevolking in zijn geheel zullen ondervinden en dat daar, door schade en schande wijs ge worden, het inzicht zal doorbreken, dat' noch het eigen land, noch dat van andere met der gelijke protectie- en dumpingsmaatregelen zijn gediend. Het spreekt vanzelf dat, ter verkrijging van dezen overgangstoestand, nog wel en kele maanden zullen verloopen, doch dat door gestadigen arbeid en verstandelijke overredings- en overtuigingskracht, onge twijfeld het inzicht in het onhoudbare van de tegenwoordige situatie zal doorbreken De afgeloopen week is voor de Langendij ker tuinders meer dan slecht geweest. Som mige producten brachten zoo goed als niets op en dat terwijl er nog groote hoeveelheden stapelgroenten werden aangevoerd. Aan de Broeker veiling werd den eersten dag dezer veilingsweek voor roode kool 2.504.70 betaald, aan de veiling van den Noordermarktbond 2.10^—(jjo Dinsdag was het iets beter en kon te Noórd' Schawoude voor het meest gezochte klein goed 8.60 worden gedongen; aan de vei ling rW i <2.C. was toen de hoogste prijs echter maar 6.30. De vraag was echter g*. ring zoodat toen voor de groote kool dl iets meer werd betaald. jn de tweede helft der week nam de dalin» zoo sterk in omvang toe, dat van een débant kon worden gesproken: werd de prijs VOor mooi kleingoed aanvankelijk 4 en voor groote 1-301-00, de laatste dagen kon tpppr Kt>n 0.60 per 100 K.G. worden gemaakt, terwijl het beste en meest gewenschte 2-ƒ 3 'J 100 K.G. opbracht. Vergeleken met enkel- .l.J-fi 4/vnri do nrn7o*i nA>. v-1'~ weken geleden, toen de prijzen nog niet be vredigend konden worden genoemd, was dit' een achteruitgang tot meer dan l/io VOo, den toen bedongen prijs voor groote en tot op 1/4 voor kleine kool. De aanvoer bedroe? aan de Broeker veiling 20 spoorwagens van 10.000 K.G., aan die te Noord-Scharwoude 45 spoorwagens, een zeldzaam groote hoe- veelheid voor dezen tijd. Ook van gele kool was de aanvoer nog betrekkelijk groot. Met de prijzen ging het denzelfden kant uit als met die der roode' Aanvankelijk werd voor 'kleine kool aan de Broeker veiling nog 5.50 betaald; grootere was in verhouding meer gedaald. Woensdag' kon ze de 2 niet meer halen, terwijl kleine toen maar 4 opbracht. In den loop der week liepen de prijzen intusschen nog achter-: uit. Zeer mooie kool bracht Zaterdag o 50 0.60 per 100 K.G. op, wel een bewijs hoe stug do handel was. Men mag ook hier wel van onverkoopbaar spreken, daar het ar beidsloon van inladen transport en lossen door deze prijzen niet goed wordt gemaakt De prijzen der Deensche witte kool waren al zoo laag, dat ze moeilijk nog lager konden worden. Toch gebeurde dit nog. Voor groote Deensche witte kool werd eiken dag niet meer dan 0.60 per 100 K.G. betaald, soms nog minder Het mooiste goed bracht 1—1.30 op. Vrijdag konden deze prijzen zelfs niet eens bereikt worden en was de maximum- noteering te Broek op Langendijk 1.10, te Noord-Scharwoude 0.90 Als we de gemid delde opbrengst op 80 per spoorwagen van 10.000 K.G. stellen, zal deze dicht benaderd zijn, weshalve kan worden aangenomen, dat op die wijze niet veel meer dan de huur wordt opgebracht. De aanvoer was nog bui- tengewoon groot: aan de veiling van den Noordermarktbond werden 61 spoorwagens geveild, te Broek 22. Uien zijn eigenlijk waardeloos. Als men het loon voor uitzoeken ui wegbrengen moet betalen, zou men met re tegenwoordige prij zen niet uitkomen. In 't begin der week werd 0.300.70 per 100 K G. betaald, later 0.40—1.40. Voor drielingen werd 0.10 0.30 besteed, voor grove uien was de prijs 0.701.20. Treurig was het ook gesteld met de prijzen van peen. In 't begin der week werd 0.60— 0.80 betaald, later 0.200.50. Voor het grootste deel wordt ze opgekocht voor veevoeder. Bieten gingen van de hand voor 0.30 joer 100 K.G. Blauwe aardappels brachten/ 22.10 op. Bravo 1.301.60. Voor tomaten werd 0 71—0.80 per K.G. besteed. Van dit product worden wel dra grootere aanvoeren verwacht. VERPLICHT VELLEN VAN ZIEKE OF, DOODE IEPEN. Verschenen is een Kon. Besluit, waarbij gebruiksgerechtigden van stervende of doode iepen verplicht worden, deze binnen een door den minister van Binn. Zaken en Landbouw te bepalen termijn te vellen en de schors vol gens nader te geven voorschriften onschade lijk te maken. Dit besluit treedt Donderdag reeds in werking. (Bedoeling is de bestrijding van de iepen ziekte en den grooten en kleinen iepenspint kever). GROENE VEILING TE UITGEEST. Zaterdag 3 Mei werd te Uitgeest een grofr ne veiling gehouden, door de directie D. Krijgsman, H. Kabel, A. van der Eng Hzn. en W. Twisk. Het was een groote veiling. Zij bestond uit 1100 nummers. Doch ook de belangstelling en kooplust waren zeer groot, voornamelijk voor de bijgoedgewassen, waarin Uitgeest nog steeds specialiteit in is. De volgende prijzen werden besteed: per regel Iris Anglica Friedrich Spielhagen 45 cent Hijacinthus Plumotus 90 cent Colchicutn Bulbecodium Vernum 120 cent Fritellaria Maleagris 30 cent Campanulata rose 45 cent Iris anglica gemengd 30 cent Ixia Conqueror 25 cent Ixia Bucephalis major 50 cent Ixia Invincible 20 cent Ixia Merocilaute 25 cent Anemoon St. Bavo 50 cent Anemoon Multipetale 45 cent Anemoon Fulgens enkel 50 cent Anemoon Apenine blauw 40 cent Eranthus hyamalis 30 cent Scilla Nutans blauw 15 cent Crocus purpurea Grandiflora 50 cent Crocus King of The White 50 cent Crocus Graaf von Moltke 40 cent Crocus Lothair 32 cent Crocus La Grandeur Triumphante 40 cent Crocus geel 50 cent Narcis Poetaz Admiration 100 cent Narcis Poetaz Laurence Koster 38 cent Narcis Poetaz Canary Bird 45 cent Narcis Bicolor Empres 30 cent Narcis Locofolius Emperor 30 cent De door den heer J. Ruyter te Uitgeest, uit zaad gewonnen dubbele tulp L' Aurora werd voor een gulden per regel verkocht. WARMENHUIZEN. Veilingsoverzicht van 28 Apru-»■ 3 Mei. Deze week kan niet van een slecht over* zicht worden gesproken. Het is van de z°° goed als waardelooze producten géén veiling meer, maar een doorgang waardoor de kool heen gaat om zoo op de mesthoop terecht te komen. Verscheidene schuiten met groenten hebben dit lot ondergaan. Dengene d» nu nog veel voorraad hebben en gewacht hebben op betere prijzen hebben het tot nog toe tai» gehad. Dinsdag is het van de slechte dagen nog de beste geweest. Toen bracht de soort roode nog op vanaf 1.30 voor groote tot 5.50 toe. Het werd elke da» minder, totdat de laatste dagen de eerst- soort soms voor 50 c(s. perlOO

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10