BEURS Rechtszaken Kerk en school van 7 Mei 1930 11 door twee sleepbooten van gebr. Goedkoop Wanneer nu zoo verklaarde men van ge zaghebbende zijde een schip te dicht aa; den kant komt, zoekt de kop van bet schip als het ware het midden weer en is het bijna niet aan den kant recht te houden. Men ver moedt dan ook dat dit hier het geval is ge weest. Na de aanvaring is het groote „Ne derlands-schip achteruit naar de Nieuwe Ha ven van Zaandam gegaan. De beide sleep booten hebben het schip achterwaarts va rend in die haven getrokken en op deze wijze ds het schip gekeerd. Ongeveer half vijf was de „Johan van Oldenbarnevelt" weer terug aan de Sumatrakade. Toen het schip nog niet 'gemeerd, was werden reeds de noodige maat regelen genomen ter reparatie. Er kwam een groote zolderschuit van de Amsterdamsche 'Droogdok Maatschappij, waarop stellingen waren geslagen. Werklieden namen er op plaats en begon nen door middel van acethyleensteekvlammen de nagels weg te branden van het gat, dat zoo groot is, dat een man er in kan staan. De letters OLDE in den naam zijn juist verdwe nen. Ook was reeds een bok aanwezig voor het wegnemen van de beschadigde platen Onder de passagiers die meegingen naar Southampton waren twee directeuren en een hoofdingenieur van de „Nederland-'. Nauwelijks was de tijding in de stad be kend, dat de passagiers het schip moesten verlaten of een groot aantal taxi's snelde naar de Sumatrakade om een vrachtje op te pikken. Vermoedelijk zal het gebeurde een oponthoud veroorzaken van twee dagen Den passagiers, die even te voren afscheic van hun wuivende familie hadden genomen en te Amsterdam weer aan land zijn gegaan werd verzocht hun adressen achter te laten Het tijdstip van vertrek za! hun worden me degedeeld. Er wordt dag en nacht doorge werkt aan de reparatie. Vertrek Vrijdag a.s. Naar wij vernemen za! het motormailschip .„Johan van Oldenbarnevelt" van de stoom vaartmaatschappij „Nederland" zeer waar schijnlijk Vrijdag a.s., de reis naar Ned.-In- dië opnieuw aanvaarden. DE „BATAVIER VII". Weer vlotgekomen. .Het motorschip „Batavier VII" is volgens een Lloyd's-bericht weder vlotgekomen. Het schip heeft o ogen schijn lijk geen schade en ligt thans in de baai van Bridlington ge ankerd. DIEVENBENDE TE ARNHEM BETRAPT. Gisteravond werd aan de politie te Arnhem mededeeling gedaan dat zich een viertal personen op verdachte wijze ophield in den winkel van de mij. „De Unie' aan den Klarendalschenweg: Een onmiddellijk ingesteld onderzoek leidde tot de aanhou ding van twee 20-jarige jongelieden, terwijl de derde spoorloos verdwenen bleek te zijn. Door de recherche die een onderzoek in den winkel instelde, werd de vierde persoon achter eenige zakken aangetroffen en gear resteerd. Uit het onderzoek is gebleken dat de aangehoudenen de daders zijn van een reeks diefstallen met braak welke de laat- sten dagen te Arnhem plaats vonden bij vel schillende firma's. Het onderzoek wordt voortgezet. Provinciaal nieuws LIMMEN. Raadsvergadering. Maandagavond kwam de Raad in openbare zitting bijeen. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter, burgemeester Niewenliuissen. die van een langdurige en ernstige ziekte was hersteld, presideerde. Een voorstei van B. en W. om aan de Vrijwillige Burgerwacht over 1929 een sub sidie van 100 te geven werd conform vast gesteld. Op voorstel van B. en W. werd het verme nigvuldigingscijfer der Gem. belasting op 1.2 bepaald. Daarna kwam in behandeling een voorstel om aan het Burgerlijk Armbestuur een be drag van 1350 te geven, daar 1929 door verpleging in ziekenhuizen, enz. een duur jaar is geweest. Conform besloten. De reke ning van het O. E. B. sloot in ontvangsten-en uitgaven op een bedrag van 1867.02. Het voordeeüg saldo was 2235.85, de rekening werd conform vastgesteld. De pensioensgrondslag voor burgemeester- secretaris en ontvanger werd als volgt voor gesteld: burgemeester 3000, secretaris 1900, ontvanger 1400. Z. h. st. besloten. Ingevolge het voorstel van B. en W. wer den de aanvragen voor de stichting ingevol ge de Landarbeicierswet goedgekeurd. Het gevraagde bedrag was 7020. B. en W. vroegen het voorstel tot verkoop van grond aan de Ned. Spoorwegen in te trekken. Conform besloten. Voorstel besluit ten uitvoering Meikbesluit. De voorzitter zeide dat door den Bond van Mdkslijters, gesteund door den Bond van .Melkveehouders, een adres aan den minister is gericht om voor de verkoop van melk de zelfde uitvoering te geven als voor verkoop van vleesch e.d. De bedoeling is dat alleen melksHjters melk mogen verkoopen en dat de tot heden gevólgde verkoop van den boer aan particulieren vervalt. Conform besloten. Daarna kwamen B. en \V, met een voorstel tot vaststelling bijdragen voor de R.K. Bijz. scholen. De voorzitter 2ette uiteen dat de uit- kcering ingevolge de aanvrage niet voldoet aan Art. 101 der L. O. wet, reden waarom B. en W. voorstellen een bedrag beschikbaar te stellen van 2350.24 voor de Jongens school en 2648.16 voor de meisjesschool Aldus besloten. ten adres van J. Kimman e.a. om aanslui ting hunner perceelen aan de waterleiding gaf veel stof tot bespreking. Het P, W. B had meegedeeld dat de aansluiting niet rendabel was, daar 180 Meter buis moet gelegd wor den. kosten 720, waarvan 12 pCt. moet ge garandeerd worden. Adressante wilde 30 voor aansluiting geven. B. en W. adviseeren dat de geheele kosten voor rekening der aan vragers moet zijn, De heer Bakkum was vcor afwijzende be schikking, een soort gelijk geval is ook op die grond afgewezen. Wethouder Valkering zeide dat het water daar slecht was het is bevordering van volks gezondheid. Wethouder Pepping wilde over leg met den heer Diikman e.a. om daar croed drinkwater te krijgen. Spr. stelde aanhouding voor. Aldus besloten. Een voorstel van B. en W. tot het doen leggen van 2 ondergrondsche kabels langs den Rijksstraatweg, ten dienste van het G. E. B. werd conform goedgekeurd. B. en W. kre gen een blanco crediet voor de kosten. Bij de rondvraag vroeg de heer Kuijs of het niet mogelijk was om ae aanslagen school geldheffing vroeger thuis te sturen. De late uitreiking is oorzaak dat het op korte termijn betaald moet worden wat lastig is. De voor zitter zeide onderzoek toe. Nog urtte spreker een klacht over de erger lijken vervuiling bij de kaasfabriek „Carper- ton". Spr. zou graag verandering zien. De voorzitter zeide dat het gesignaleerde feit de volle aandacht heeft. Daarna ging de raad in comité tot behandeling reclames plaatselijke belasting. HEILOO. De verkoop tulpenbollen voor de R.K. kerk heeft 500.40 opgebracht, welke geheel ten goede komt voor de kerk. Zooals bekend zal zijn worden de bollen gratis afgestaan en op geplant. Dit jaar heeft men ook den grond cadeau gekregen. Heden herdacht het echtpaar Reus, Hee- renweg alhier zijn gouden bruiloft. Het fan farecorps „Eensgezindheid" bracht het kras se paar een serenade. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langen dijker groentencentrale op Maandag 5 Mei 1930. Tegenwoordig 25 personen, waaron der 2 léden van koophandel. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een woord van welkom. Over de keuringslijsten over Maart en April, welke respectievelijk 7 en 15 keurin gen bevatten, werd geen op- of aanmerking gemaakt. Uit het rapport over het nazien van het betaalkantoor werd medegedeeld dat alles in goede orde was bevonden en dat in de maand Maart geveild was voor een bedrag van 437.557.60, waarvan voor Broek op Langendijk 90381.62; Koedijk 77940.07 Zuid-Sharwoude 71.593.21; Zuid-Schar- woude R.K. 11.835.84; Sint Pancras 68137.17; Sint Pancras Zuid 12.031.58 H.H.-Waard 32.104.90; H.H.-Waard R.K 37.050.03; Ursem 6.704.33; de Schermer 9.834.27; Hensbroek 4.951.84; Oterleek 4.534.05; diversen 10.458.69. Er was een schrijven ingekomen van de vereeniging de koophandel met verzoek een subsidie van 80 te verleenen voor de nacht telefoondienst. Daar deze dienst van het rijk uitgaat, moeten de kosten hiervan geheel apart betaald worden, welke ongeveer 850 bedragen. In verband hiermede, werd van de ge meenten- en veilingbesturen een subsidie ge vraagd van 80, terwijl dan door de veree niging „de koophandel" het resteerende be drag van 300 zal bijbetaald worden. Gezien het groote belang voor deze streek werd besloten het gevraagde bedrag te ver leenen. Van dezelfde vereeniging een verzoek om een andere regeling te treffen aangaande het overleggeld bij beursbevrachting en wel om de thans geldende 5 na 3 uur nader te re gelen in overleggel per uur. De heer Kramer (kooph.) zeide dat Wan neer de schuit een kwartier of 2 uur over tijd is evengoed 5 betaald moet worden, en zou gaarne zien dat die verhouding gere geld werd per uur. De secretaris zeide dat de opvatting niet juist is, daar het niet gaat om de tijd na 3 uur, maar de tijd tot 3 uur; wanneer men reeds van des morgens tot 's middags 3 uur heeft gewerkt, dan is 5 overleggeld ver schuldigd. Daar het vorige jaar de tijd van wachten van 2 uur 's middags tot 3 uur is verlengd, werd besloten niet op het verzoek in te gaan. Eeen schrijven was ingekomen van den se cretaris der bloembol len-vereeniging afd. Alkmaar, met bericht dat de heer P. Tromp te H.H.-Waard gekozen is als haar verte genwoordiger in de commissie voor de blocmbollenveiling te Broek op Langéndijk. Van de Prov. Commissie was een schrij ven ingekomen, waarin aanbevolen werd een nieuw aardappel-sorteering. Tevens werd vermeld dat in een vergadering met de vereen, „de koophandel de N.H. Exportbond en de Nederl. Vereen, van aardappelhande laren overeenstemming is bereikt, om de na volgende sorteering voor te stellen: 3egin- maat voor drielingen van 28-33 m.M. en groote boven 33 m.M., dit is de bestaande maat, welke steeds zoo geweest is. Wanneer de aardappel volgroeid is, welk tijdstip in overleg met de Prov. comm. en de handel bepaald wordt, dan zal voorgesteld ■vorden om de maat der drielingen te bepalen van 2838 m.M.; middelsoort van 3655 m.M. eri groote boven 50 m.M., zoodat voor iedere soort een speling is toegestaan om 'iet sorteeren te vergemakkelijken. Voor witvleezige aardappelen de begin- maat groote boven 40 m.M. en op een nader te bepalen tijd boven 45 m.M. Deze sorteering werd aanbevolen, omdat in de eerste plaats deze maten veel gevraagd worden, maar ook omdat andere concurree- rende landen hunne sorteering steeds verbe teren. Besloten werd deze sorteering aan te nemen, en dat iedere afgevaardigde deze in hun vereeniging zal bespreken. Irt verband met de te houden vergadering van de Prov. comm. op 24 Mei a.s. werd ver zocht aan de afgevaardigden, om voor dien datum aan den secretaris verslag uit te bren gen Vf.n hunne vergaderingen. De voorzitter gaf hierna een korte uiteen zetting der vergadering van de keurings dienst K.I.Z. Aan de bestaande keuringsdiensten hier is meestal een verkoopbureau verbonden, het welk niet goedgekeurd werd. De keuringsdienst K. I. Z. staat dit niet roe, zoodat de gekeurde aardappelen in de vrije handel komen. Ook keurt het K.I.Z.-aardapelen zonder herkomst af, waarop bij voldoende zuiver heid een certificaat wordt gegeven. Er is dan ook van de zijde van het bestuur geen bezwaar dezen keuringsdienst aan te be velen. Verder werd medegedeeld het aankoopen van pootjesbakken, papier daarvoor, en het aankoop van bloembollenmanden, en de be noeming van controleur-portier. Hierna sluiting, Dinsdagmorgen werden voor het eerst nieuwe aardappelen uit de kas der proeftuin Alkmaar aan de markt gevoerd, welke 18.20 per 100 K.G. opbrachten. Burgerlifke Stand, WINKEL (AprU). Geboren Francisca Dieta, dochter van Abraham van Splunter en Maria Cornelia Los. Getouwd Jan den Adel en Meinsje de Boer. Jan Bakker en Guurtje Stuif. O v erleden Cornelis Vries, oud 85 jaar, weduwnaar van Cornelia Winkel Martha Susanna Janzen, oud 52 jaar echigenoote van Cornelis de Haan. ST. PANCRAS (April). Geboren: Anna, d. v. Simon Zee- gers en Anna Kooij. Gerrit, z. v. Ger- dinus de Waal en Maartje Glas. Cor nelis, z. v. Jan Glas en Rensje van Gu- lik. jacob, z. v. Dirk Bobeldijk en Jannetje Keizer. Cornelis, z. v. Dirk Bobeldijk en Jannetje Keizer. Gehuwd Arien Klijn en Agatha Slijkerman. OUDKARSPEL (April). Geboren: Anna Cornelia, d. v. A. Braas en A. Appelman. G e h u w d L. J. Hoogland en G. Wals. J. Muelink en A. Schuijt. Overleden: A. Boon, wed. van J Jonker, oud 70 jaren. J. H. G. Bosch, oud -1 jaren. C. G. M. Hink, echtge- noote van J. Kos, oud 23 jaren. D. Berkhout, echtgenoot van H. de Waal, oud 55 jaren. C. Borst, echtgenoot van A. Brinkman, oud 49 jaren. HEEMSKERK. Ondertrouwd: J. F. Bruins en P. Half. A. Smit en W. Limmen. P. J. de Wildt en G. v. Duivenvoorde. Joh. Jacobs en C. v. Tunen. Joh. de Ruijter en M. Beentjes Ibd. Getrouwd: G. Limmen en C. de Ruijter. J. A. de Ruijter en G. Duin. Joh. Baltus en W. Smit. J. N. Slot en L. Visser. J. v. Dijk en J. H. Ch. Jan sen. Bevallen: Joh. Welborende Wildt, z. A. Smit—Zoontjes, z. J. DocterHoutwipper, z. M. R. de BruijnVoorter, z. G. Kopenv. d. Gracht, z. P. Groot—Koper, z. Joh. FatelsBekker, d. P. W. Koopmans SchellekensHoogewerff, z. P. G. Hoogewerff, d. G. KonijnMeijer, d. I. v. DuivenvoordeWiering, d. Overleden: G. Nijman—Zonne veld, 78 jaar. G. WelborenStrik, 46 jaar. T elegramatien TWEEDE KAMER. DEN HAAG, 7 Mei. De voorzitter deelt mede, dat de afdeelingen hebban benoemd tot hun voorzitters Marchant, Heemskerk, Schokking, Nolens en Solijn. De conclusie Holzsbosch, waarover Dinsdag werd ge- discuseerd is verworpen met 58 tegen 25 stemmen. De heer De Visser vroeg verlof voor de interpellatie over de actie tegen de zooge naamde geloofsvervolging in Rusland. Naar aanleiding van het aan spr. gege ven antwoord op zijn schriftelijke vragen. Op dit verzoek wordt Donderdag be slist. Zonder beraadslagingen of stemmin gen worden aangenomen een aantal con clusies van de Kamer-commissies. Hierna was aan de orde het ontwerp tot wijziging der Gemeentewet. Dr. Vos noemde als voordeden van de huidige Gemeentewet autonomie, verantwoordelijkheid en con trole op de uitvoerende organen. De ont wikkeling van vele gemeenten is dan ook te danken aan den inhoud der oude Ge meentewet. Daarom aht spreker het juist dat in deze wijziging de grondslagen van de huidige wet zijn behouden. De verant woordelijkheid voor de samenwerking tus- schen de gemeenten dient te blijven bij B. en W. Spreker juicht het toe, dat de minis ter terug neemt de bepaling, die de burge meester interpellabel maakt in politieza ken. HET VEROORZAKEN VAN DOOD DOOR SCHULD. 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. Het Haag- sche Gerechtshof het veroorzaken van dood door schuld niet bewezen achtende, veroordeelde tot 50 boete subs. 25 da gen hechtenis den meelhandelaar L. van E. uit Naaldwijk, die door de Haagsche Rechtbank tot 3 maanden gevangenisstraf was veroordeeld wegens het overrijden met zijn auto in den nacht van 9 op 10 Augustus op den Naaldwijkschen weg van den surveilleerenden politie-agent Bakker, die spoedig daarna overleed. EEN SEMI-OFFICIEEL BEZOEK. 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. Wij verne men, dat in de eerste dagen van Juni een semi-officieel bezoek van de Grootherto gin van Luxemburg, vergezeld van haar gemaal, aan de koningin te verwachten is. Dit bezoek zal plaats hebben op het Loo. DE KONINGIN-MOEDER NAAR BRABANT. 's-GRAVENHAGE, 7 Mei. De koningin moeder is voornemens Maandag 19 dezer de residentie te verlaten, doch alvorens het paleis te Soestdijk te betrekken is H.M. voornemens eenige dagen in Noord-Bra bant te vertoeven, waartoe de koningin moeder met gevolg haar intrek zal nemen in het hotel Bosch en Ven te Oisterwijk Vermoedelijk vertrekt zij Vrijdag n.m. 23 dezer van Oisterwijk naar Soestdijk. DE ANGLO-EGYPTISCHE BESPREKINGEN. LONDEN, 7 Mei. Vanmorgen om 8 uur, werden in het ministerie van buiten- landsche zaken de besprekingen aangaan de het Engelsch-Egyptische verdrag voort gezet. Deze middag zullen de onderhande lingen worden vervolgd. De Engelsche mi nister van buitenlanasche zaken Hender- son, zal zich morgen naar Parijs begeven, waar hij tot Zaterdag a.s. zal olijven ten einde besprekingen te houden met Briand voordat hij zijn reis naar Genève zal voortzeten, ter bijwoning van de vergade ring van den Volkenbondsraad. DE ENGELSCHE AUSTRALIE- VLIEGSTER NAAR KONSTANTINOPEL VERTROKKEN. LONDEN, 7 Mei. De 22-jarige Miss Johnson, die alleen een vlucht onderneemt van Engeland naar Australië heeft giste ren de tweede etappe van haar vlucht vol bracht, n.1. WeenenKonstantinopel. Ze heeft vanmorgen om half elf Konstantino pel weer verlaten; ze hoopt heden Aleppo te bereiken. TOT ZES JAAR VEROORDEELD. De rechtbank te Maastricht veroordeelde den mijnwerker J. P. Rademaker ie Schim- mert wegens doodslag tot zes jaar gevange nisstraf. Het Openbaar Ministerie had acht jaar geëischt. R had op 1 December 1.1. te Vrlkenburg Maria Curvers met een mes in het hart gestoken, waardoor deze onmiddel-, lijk overleed. INBRAKEN TE WOUDENBERG. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft gisteren uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 36-jarigen betonwerker, recidivist, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis der Rechtbank te Utrecht, waarbij hij met aftrek van een deel der preventieve hech tenis tot twee jaren gevangenisstraf was ver oordeeld wegens medeplichtigheid aan dief stal, in den nacht van 14 op 15 November li. meermalen te Woudenberg gepleegd. De verdachte had 't doen voorkomen, dat iemand, dien hij alleen als „Kees"' kende, de inbraken had gepleegd, terwijl hij slechts op den uitkijk had gestaan. Het Hof nam de opgaaf echter niet aan; vernietigde het von nis en, opnieuw rechtdoende, verklaarde het verdachte schuldig aan het voortgezet mis drijf van diefstal door een of meer vereenigde personen gepleegd en veroordeelde hem tot 1 y* jaar gevangenisstraf. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Een zaak met een onnoembaar aantal ge tuigen is gisteren voor de rechtbank te Utrecht behandeld, waarbij zich als hoofd schuldige had te verantwoorden een 59-jarig arbeider, uit Hoevelaken, beschuldigd van mishandeling den dood ten gevolge hebbend. Deze arbeider verklaarde op vragen van den president, dat hij op den 29en Juli zijn hoeve had verlaten en buiten Den Enten was tegengekomen. Volgens zijn zeggen zou deze booze plannen hebben gehad ten op zichte van verdachte's dochter, die zennu, patiënte was. Verdachte was dan ook niet h i dorp ingegaan, maar langs een omweg „aV huis teruggekeerd. Hier vond hij zijn vrouw in gesprek met Den Enten, waarna hii tam heeft gesommeerd weg te gaan. „VerwE u, meneer", heb ik gezegd, „maar Den Enten trok een mes, waarna ik hem niet een <Zl te lijf ben gegaan." stoli Op de verdere vragen van den president antwoordde verdachte, dat zijn slachtoffer ai vier dagen achtereen aan het drinken Wa« geweest. Maar overigens zeide hij niet te gelooven, dat diens waggelende gang regel was. Nadat deskundigen en getuigen waren gehoord, was het woord aan den officier van justitie. Deze achtte het overtuigend en wet tig bewijs van verdachte schuld geleverd" Eisch één jaar gevangenisstraf. De verdediger oordeelde, naar het Hhi meldt, dat zijn cliënt niet de oorzaak is weest van Den Enten's dood, maar dat de aan hardhandig transport is te wijten Vervolgens werden als verdachten gehoord de veldwachter en diens assistent. De officier van justitie nam aan, dat beiden mishandeling hebben gepleegd en eischte tegen den veldwachter f 150 boete subs. 75 dagen hechtenis, en tegen den assistent ion boete of 55 dagen. Uitspraak 20 Mei. TWEETAL GEREFORM. PREDIKANT In de vacature van ds. Meijer is het volgende tweetal voor predikant bij de geref. gemeente alhier opgemaakt: ds C. von Meyenfeldt te Feijenoord (Roti terdam) en ds. S. Wouters te Dronriin (Fr.) v LEERAREN HANDELSWETEN- SCHAPPEN. A De Vereeniging van Leeraren in de rt&n, delswetenschappen heeft dezer dagen te Am? sterdam haar algemeene vergadering gehotb den, onder voorzitterschap van den heer R, Barends. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat het aantal leden thans 321 be- draagt. Over 1929 namen in totaal 3358 caa. didaten aan de practijbexamens voor boek? houden en handelscorrespondentie deel. Tot eere-voorzitter werd bij acclamatie be noemd de heer P. Barends, tot dusver voor zitter; de heer B. J. Franken, te Amsterdam werd tot voorzitter en dr. P. G. van dé Vliet, te Hilversum, tot bestuurslid gekozen. De a.s. practijk-examens worden gehouden op 23, 24 en 25 Juni in dertig steden van het land r' OER. KERK. Te Sint Pancras is beroepen bij de Ge kerk de heer R. Bakker, candidaat t Enschede. Opfftfe Vaii Itfórirftfiollandscli LanrthomvcreclieC. li, Vj! JQnUjUigen pe* dwadlooze teletoonj. pl V-i STAATSLEENINGEN. 5 1918 R BANK-INSTELLINGEN, Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank VNed. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D, Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. te Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. v? Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V A. Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerwored.jo MIJNBOUW. u l C Alg. Explor. Mij. )*t Boeton a, Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat, Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Ene Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash vr m* jr u- i- .1 VI st v "j •I I 'Exdividetid. fExclaim. Koers van beden Vorige pl.m. koers pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— f 102 - 172 172 1801/j 152% 550 525 292% 292 111 109|-10 1094-10 aafc 121% 122 124i/s 127 127 123-7 493/. 90 312% 312% 309U13 312-5 445'/j 436 433-7 67* - - 67 118% 112VJ-4 1121/8 95% 97 Va is 34% 35j-% 35-J 170% 1721/8 303 mm 500 488 487% 481-5 377 367 141 122 53 V 192% 200-2 199-2% 200 140% 145 144-5 95 -i. 379 3973/, 4003/4 400-4 4C0V4-1 15972 155 «- 136% 1397a 139-Vi 138-8/4 88 90 150 100 100 5'Vis 5'%, 31 Vs 0 30% 176 73 mm 66% a 84 84 T 339 335 335-6 336 0 3613/. 365 365-7 0 360% 360% 360.* 360l/i r 46% 49 '20%, 21 207I-1 *- 21)3/4 1 - 217y« 473/, 51 50*| te pl.m. 2.15 17lVi ïio n 122 120 50 311 434-8l/a 113 97? 35-% 482-4 199- 200 144VJ-S 401-2 I38j-9j 32 30 173% 6 335-'/» 20% 50'/, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm 1 1 Oslo N».** Mie f* Vorige koers 12.071 L 59.30 9.75% 34.67% 48.13% 35.05 66.50 66.70 66.52% 2.4S7/16 13.02 Koers op heden 3 uur 12.07% 59.31 9.75 34.68% 48.151/j 35.07 i/s 66.50 66.70 66.52% 2.48% 13.037,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 14