Ahanscht CiiiiiL de verdwenen dem. Honderd iwee en dertigste Jaargang. Woensdag Radio-hoekje De Zuiderzee-werken en de Z. V. T. Provinoiaal nieuws no. 107 193°- Donderdag 8 Mei. Hilversum. 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 1010.15 Morgenwijding. 12.—2.— Con cert A. V. R. O.-Kwintet. 2.-3.- Grammo foonplaten. 3.-3.30 Causerie. 3.30-4^- Grainoioonpl. 4.-5.- Ziekenuurtje 5.30— 6 Concert uit Café-Rest. „Astoria te lAmsterdam. 6.— Tijdsein. Daarna: Vervolg foncert. 6.30 Koersen. 6.45-7.15 Landbouw- balfuurtje. Ir. C. Koeman: ,,Het kweeken van dahlia's". 7.15—7.45 Fransch: Gevorderden en conversatie. 7.45—8.15 Herman Rutters over het Concertgebouw-programma. 8.15 Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam Beethoven-concert onder leiding van Dr. Willem Mengelberg. Na afloop persberichten Huizen^ 1875 M. (Uitsluitend N. C. R. V.) g 15—9.30 Concert. 10.—10.30 Zang door Üameskoortje. 10.30—11— Ziekendienst. 111—11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30— 112 30 Voor de Landbouwers. 12.12.15 Po ilitieber. 12.30—2 Concert. Mevr. C. v. ■pavenzwaayMöllenkamp, zang. H. Her- mann, viool. H. v d. Horst Jr., cello. Mevr. v. d. HorstBleekrode, piano. 2.45—3.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.-5.— Zieken uurtje. 5.5.45 Gramofoonpl. 5.45—6.45 /Orgelconcert door B. W. Schipper Jr. 6.45— (7.15 Declamatie door J. J. Reinders. 7.15 .7 45 G. Kamphuis: „Martin Leopold". 7.45—8.—Politieber. 8.—11.—Avond van het Nederl. Jongelingsverbond. Toespraken. IMuzik. medew. Jcannette G. Molsbergen, zang. Jacoba v. Loenen Martinet, viool. Cla- sine Moolenaar, piano. De Chr. Mondaccor- decnclub „Excelsior". Daarna persberichten. Daventry, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Concert. B. Modiano, so praan. H. Just, cello. F. Sélby, piano. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Gramofoonpl. I.50 Uitz. voor scholen. 2.20 Kerkdienst. 3.05 Concert. M. Normansell, alt. O. Davies, te nor. Het Rudi Trio. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Nieuwsber. 6.Pianorecital. M. Cole. 6.20—6.40 Lezing. 6.45 Lezing. 7.05 „The Four Feathers" van A. E. W. Ma- son. 8.20 Nieuwsber. 8.40 Lezing. 8.45 Le zing. 9.Concert. Mrs. N. O Neill, piano. The Northern Singers. 9.50 Concert. 9.55— II.20 Dansmuziek. 11.2011.25 Beëlduitz. Langenberg, 473 M. 6.25—6.50 Grammo foonplaten. 6.50—7.50 Orkestconcert. 9.35— jlO.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Concert. Orkest en kamerkoor. 4.505.50 Gramofoonpl. 7.50 Schiller-her denking. Opvoering van „Maria Stuart". Treurspel van Friedr. von Schiller. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. Parijs Radio-Paris1725 M. 11.50 Gra- mfooohmuziek. 3.05 Dansmuziek. 3 35 Kin deruurtje. 7.20 „Signes Extérieurs". Blijspel in 1 bedrijf van Tristan Bernard. 8.05 Con cert. 8.50 Strijkkwartet en solisten. Brussel, 508.5 M. 4.20 Trio-concert. 5.55 Gramofoonpl'. 7.35 Concert. Orkest en solis ten. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.4.Concert. Orkest en zange res. 7.358.30 Orkestconcert. 8.309.30 Concert. Zang en declamatie. 9.50—10.30 Strijkkwartet en concertzanger. Zeesen, 1635 M. 5.501.20 Lezingen 1.20—1.50 Gramofoonpl. 1.50—3.50 Lezin gen. 3.50—4.50 Concert. 4.506.50 „Der rreischütz". Opera van C. M. von Weber Daarna: Berichten en tot 11.50 Dansmuziek straat 23; portemonnaie met inhoud, J. J. Tjeertjes, 2e Kanaalstraat 13. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. VAN LEERLINGEN TOTI ppS E SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. w??5.TER en WETHOUDERS ALKMAAR brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij, die na afloop der zo- raervacantie hunne kinderen één der openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, t.w. de: C 1 Lclclt Oudegracht Koningsweg Westerkolkstraat Snaarmanslaan Oudegracht vv. gvnvvu IC* Gemeenteschool nr. I, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, Brillesteeg Bleekerskade Lindenlaan (meisjesschool) Lindenschool wenschen te doen bezoeken, daarvan aangifte kunnen doen ter gemeentesecretarie, af dee ling Onderwijs, onder overlegging van het geboortebewijs (of trouwboekje der ouders) en, voor zoover de kinderen de koepokinenting hebben ondergaan, het vaccinebewijs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Gemeentescholen nrs. I, 7 en 8 in het bijzon der bestemd zijn voor leerlingen, die na liet afloopen der school waarschijnlijk gymna siaal-, middelbaar-, handels- of uitgebreid lager onderwijs zullen genieten. De kinderen moeten voor toelating op de voornoemde scholen op l Augustus' e.k. den Heef tijd van 5 Li jaar hebben bereikt (derhalve geboren zijn vóór of op 1 Febr. 1925). De gelegenheid tot aangifte is opengesteld voor hen, wier geslachtsnamen aanvangen met de letters: A t/m F bij voorkeur op Maandag 12 Mei e k G 1/m K Dinsdag 13 L t/m S Woensdag 14 T t/m Z Donderdag 15 telkens des namiddags van 2 uur tot 5 uur. De ouders of. verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aan vragen tot toelating te richten tot de ge meentebesturen van hun woonplaats. Alkmaar, 7 Mei 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 2, 3, 4 en 5 Mei 1930: Notitieboekje; dop van een radiateur; tasch met riem; honden- halsband; rekening; portemonnaie met in houd; handschoenen; banden van mantels; sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2, 3, 4 en 5 Mei 1930: Heerenportemonnaie, A. Ravenstein, Westerweg, noodwoning 19; ketelpak, K Kryensteyn, Noorderkade 66; rozenkrans in étui, A. Donker, Boezemsingel 12; bril in étui, G. v. d- Kuyt, Nieuwpoortslaan 133; rijwieltaschje met inhoud, H. Godijn. Doelen straat 24; meterstok, J. Bierman, Scherm eer straat 1hondenhalsband met ketting, J- Koops, Tuinstraat 63; kwastje, A. Schagen, 3e Kabelstraat 13; lichtbruin hondje, J. H. Hahn, Raaksje 16; kuiken, J. Romp, le Kabel- FEU1LLET0N. Door E. PHILLIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. Ë8) „Hij schreef, zooals je je ook wel zult her inneren, dat hij bij de Delora's op hun plan tage heeft gelogeerd en hij verzocht, dat ik je °om hier een bezoek zou brengen. Nu heb ik een telegram van hem ontvangen, Felicia, en daaruit blijkt duidelijk, dat er iets niet in den haak is. Lees zelve het telegram." Ik stelde het haar ter hand. Zij las het hhhdachtig woord voor woord, daarna las zij ,et hardop, maar met gedempte stem, en ten slotte gaf zij het mij terug. „Ik begrijp het niet", fluisterde zij, „ik kan t me niet goed voorstellen waarom oom niets tu f b™eder laten hooren." „Ik begin te gelooven, Felicia, dat ik er v m Van wee* dan J'j- ik w'' ie openhartig erklaren, dat ik geloof, dat je oom het zwij gen heeft bewaard, omdat hij op niet eerlijke 'jze de zaak behandelt, waarvoor hij naar - [geland is uitgezonden. Wil je mij ronduit "^dedeelen? Wanneer is hij uit Amerika vertrokken?" p"^usten"> antwoordde zij mij hoofdschud- di„ c ü'f weet> dM er een paar dingen zijn, ifw u l c d heb geheim te houden en daar- behoort dit eene ook." Men verzoekt ons uit Enkhuizen plaat sing van het volgende: „Onze Nationale Trots"? Wel, dat is in deze twintiste eeuw het grootsche werk van bedijking en inpoldering van de oude Zuiderzee. Na jaren van overweging en zorgvul dige berekening herneemt Nederland zijn rechten op de verdronken landen en worden de eerste gronden van haar twaalfde provincie drooggelegd. Waar eeuwenlang de zee haar golven stuwde, zullen straks uitgestrekte dreven aan duizenden jonge bouwers een plaats bieden voor een eigen hof. Wis en zeker, deze vreedzame verove ring, waardoor ons land 7 pet. tot zijn oppervlakte toedoet en zij welige teelt- aarde met 10 pet. vermeerdert, is een werk waarop heel onze natie met welge vallen mag neerzien. Hoe begrijpelijk het ook is, dat velen het hoofd schudden over de millioenen, die voor de uitvoering van de beraamde plannen noodig zullen blijken, doorzicht in zoo groote ondernemingen is slechts weinigen gegeven. Als voorheen trooste de praetische Hollander zich ook thans met zijn nuchtere levenswijsheid: „De kost gaet voor de baet uit": Bij het ingebruikstelling van het groote gemaal te Medemblik zeide de heer Colijn: „Een volk moet op zijn tijd eens een groot werk aandurven!" En dat ons volk dit werk aandurft, bewijst wel de enorme belangstelling die het toont voor den arbeid, die zich in de gol ven van de Zuiderzee voltrekt. „In ieder geval", zei ik half tot mezelven, „kan hij niet meer dan drie weken te Parijs geweest zijn. Maar dan begrijp ik eerst recht niet, hoe hij in niet meer dan drie weken zulk een invloed op je heeft kunnen verwer ven, dat je met hem hierheen bent gegaan en blindelings zijn bevelen volgt, ofschoon je moest weten, dat er veel buitengewoons en geheimzinnigs in zijn handelingen valt te constateeren." Blijkbaar gevoelde zij, dat ik haar hef vuur wel na aan de schenen legde. „Natuurlijk is er iets", zeide zij, „dat ik je niet zeg, iets, dat ik beloofd heb geheim te houden. Maar Austen", vervolgde zij, terwijl zij haar hand op mijn arm legde, „laat ik je dit in ieder geval wel zeggen: het wordt me eiken dag benauwder. Ik begrijp niets meer van de zaken. De inlichtingen, die ik nu en dan van mijn oom heb ontvangen, worden steeds onbegrijpelijker. Ik kan maar niet snappen waarom wij hier zitten, waar hij zich maar steeds verstopt, waarom hij van dag tot dag gedrukt gaat onder vrees en angst. Ik laat den moed zakken. Gisteravond heb ik hem door de telefoon medegedeeld, dat ik er op stond hem te zien. Hij heeft half en half beloofd, dat dit vandaag of mórgen zal gebeuren. Maar nu zal ik hem zeggen, dat ik opheldering wil hebben omtrent al die ge heimzinnigheid en dat ik anders terug ga naar Madame Quintaine. Kort nadat we hier waren gekomen heb ik haar geschreven, toen ik met groote vrees was vervuld, en zij heelt mij geantwoord, dat zij mij met open armen zou ontvangen. Mijn ooms hebben haai Het Nederlandsche volk en massa „kent zijn ideaal". Vandaar de geweldige deelname aan de excursies, die van tijd tot tijd naar de werken uitgaan. Van daar de stroomen van lectuur in krant en brochure, die hun weg vinden naar belangstellende lezers in binnen- en buitenland. Maar tot nog toe heeft het complete overzicht ontbroken. De gepubliceerde gegevens zijn te zeer verspreid, de ver handelingen zijn te fragmentarisch. Het wordt tijd dat ons volk eindelijk een to taalbeeld van dit gigantische werk voor oogen wordt gesteld. Dat totaalbeeld zal gegeven worden op de Z. V. T. de groote Zuiderzee-Visscherij-Tentoon- stelling, welke van 25 Augustus tot 6 September te Enkhuizen zal worden ge houden. Daar wordt aller belangstelling in allen deele bevredigd. De Z.V.T. zal o.m. een afdeeling inrichten, welke uit sluitend aan de Zuiderzeewerken en aan de toekomst der Zuiderzee gewijd zal zijn. Een maquette van de werken geeft U een minatuurbeeld hoe het is en hoe het worden zal. Kaarten en tabellen zullen statistische gegevens bevatten over alles wat voor den technicus en den belang stellenden leek van waarde is. Plaatwerken en fotographieën zullen verschillende belangrijke momenten en monumenten van het werk voor oogen brengen. De medewerking van heeren Ingenieurs van de Zuiderzeewerken is met de groot ste bereidwilligheid toegezegd voor het verstrekken van inlichtingen aan het weetgrage publiek. In lezingen, met lichtbeelden verduidelijkt, zullen zij U den omvang en de beteekenis der wer ken uiteenzetten en de verschillende werk-methoden toelichten. Tijdens de Tentoonstelling zullen da gelijks onder deskundig geleide excur sies uitgaan per boot naar den afsluit dijk en den Wieringermeerpolder. Dan zult U een kijkje kunnen nemen bij die wonderen van waterbouwkunde: de twee groepen uitwaterings- en schut sluizen. Ook is er olegenheid één dei- gemalen van den Wieringermeerpolder te bezoeken, en in den Andijker Proef- polder kunt U zich een idee vormen van het ontzultings-proces en van de resul taten, die een juiste methode van bebou wing na weinige jaren oplevert. Wie strak? op de hoogte wil zijn van den stand der Zuiderzee-werken en de verdere plannen moet de belangrijke af deeling, die de Z.V.T. aan deze werken wijdt, gezien hebben. Komt mee naar de Z.V.T. Het is er in teressant en uitermate leerzaam. WIERINGERWAARD. Vrijdagavond vergaderde de Raad vol tallig onder leiding van burgemeester Ha ringhuizen, tevens secretaris. Alvorens tot de werkzaamheden over te gaan, aldus de voorzitter, meen i'k mij eerst ie moeten wenden tot U, mijnheer Sleutel. Het is heden den dag, waarop U voor 25 jaren tot wethouder dezer gemeente werd benoemd en dit jubileum mag niet onopge merkt voorbijgaan. Vooral mag dit niet om dat U kunt bogen op een buitengewonen staat van dienst. Van 31 Maart 1896 tot 1 Januari 1911 ver vulde U de functie van Armvoogd-administra teur; sedert 3 Augustus 1896, dus bijna 34 jaar, heeft U zitting in den Raad. Vele jaren was U lid van het college van zetters, van de Schattingscoramissie en de Commissie tot Wering van schoolverzuim. Ook op ander gebied kwam U naar voren. Onderscheidene jaren was U hoofdingeland en daarna heemraad van den polder, terwijl U voorts in verschillende plaatselijke vereenigingen een getrouw en ijverig medewerker was. U valt het voorrecht te beurt nu nog op 76-jarigen leeftijd' in goede gezondheid een terugblik te kunnen werpen. Veel heeft u gedaan. Met toewijding en ijver stond U altijd op de bres om naar uw eigen inzicht en uw beste vermogen de be langen der gemeenschap te behartigen. Vooral als wethouder nam U aan veel een werkzaam aandeel. Onder Uw wethouder schap werd overgegaan tot den bouw van een huis van ouden van dagen en van een ijshuis, tot verbouw der O. L. school, der secretarie en secretariswoning, tot electrifi- catie en der straatverlichting, tot aankoop van een terrein voor lichamelijke oefening en van een motorbrandspuit. Bij herhaling trad U op als waarnemend burgemeester. Eerst in den moeilijken mobi- trouwens altijd zeer royaal betaald, opdat zij goede zorg voor mij zou hebben." Een diepe zucht van verademing steeg uit het diepst van mijn ziel op. „Felicia", verzekerde ik „je spreekt als een lief en gevoelvol vrouwtje. Maar" liet ik er op volgen, „je hebt nog altijd niet op mijn vraag geantwoord." Zij keek lachende een anderen kant uit. „Maar het is je natuurlijk geen ernst!" riep zij uit. „Wel wis en drie!" zei ik. „Begrijp toch goed, dat ik zoo iets niet doen kan", zeide zij met gedempte stem „Mijn oom is altijd zoo vriendelijk voor mij geweest „Maar je bent niet meer dan drie weken in zijn gezelschap geweest", viel ik haar in de reden. „Vóór dien tijd woonde hij in Brazi- lië". Zij zweeg geruimen tijd en antwoordde ten_ „En al was dat nu zoo, dan kon hij toch best vriendelijk voor mij zijn, ook al was hij in Brazilië en zat ik te Parijs. Vader was, laat ik je zeggen, de arme in de familie. Hij stierf zonder ook maar iets na te laten. Toch heb ik alles wat ik wilde gekregen, en als ik volwassen ben, krijg ik een groot kapitaal van hen. Niet, dat ik daar iets om geer', ging zij voort, „maar zij schrijven mij altijd en behandelen mij alsof ik hun eigen dochter was. Dikwijls hebben zij mij doen weten, hoe heerlijk zij het zouden vinden, als ik ook in Brazilië kwam en ik geloof, dat ik het alleen aan hun vriendelijkheid heb te danken, dat ?lj lisatietijd na de ontslagneming van den heer Koster en daarna eenige malen bij mijn af wezigheid of ongesteldheid. Steeds deed U dat met groote ambitie en gaf U allen tijd. Altijd ging het volkomen naar wensch wat wel een bewijs is dat het U goed afging. Groote ^waardeering en dank wil ik uitspreken namens den Raad en de bur gerij voor alles wat U zoo belangloos deed. De ingezetenen die U vertegenwoordigt, hebben door U telkens te herkiezen het be wijs geleverd dat u volkomen in hun geest handelde. Wij hebben mijnheer Sleutel, in al die jaren samengewerkt. Het was bijna mijn eerste werk de verkiezing, waarbij U ge kozen werd tot raadslid, voor te bereiden. Veel kwamen wij in aanraking en na mijn benoeming als burgemeester hebben wij veel besproken en overleg gepleegd. Onze opvattingen liepen niet altijd parellei en niet in alle opzichten verleende U steun en medewerking. Op dit moment komt dit ge heel op den achtergrond en wil ik U gaarne dank betuigen voor alle medewerking en vriendschap, welke U mij bewees Steeds stond U klaar, nimmer deed ik te vergeefs een beroep op U. Uw goed geheugen en ken nis van plaatselijke omstandigheden gaven vaak voorlichting. Het is dan or.k van harte, dat ik U niet alleen namens den Raad maar ook persoon lijk geluk wensch met uw zilveren jubileum en den wensch uitsprak dat U nog vele jaren een goede gezondheid moogt genieten en in staat moogt zijn op verdienstelijke wijze voor de gemeente werkzaam te zijn. U te hul digen op dezen dag voor de burgerij meen den wij niet beter te kunnen doen dan met bloemen. Wil daarom dit bloemstuk der ge meente aanvaarden en U overtuigd houden, dat de ingezetenen hiermede sympathiseeren. Nogmaals hartelijk gefeliciteerd. Een prachtige mand bloemen werd binnen gebracht, waarna algemeen felicitatie volgde. De heer Sleutel zeide hierop, dat het feite lijk een verrassing voor hem was, omdat hij meende dat het pas in September zou zijn. Ik dank U voor de woorden tot mij gesproken en ook de raadsleden en de gemeentenaren voor het prachtige cadeau, Zoolang, ik in 't bestuur zit, heb ik steeds prettig samenge werkt en ik wil wel de verzekering geven, dat ik, zoolang ik er nog in blijf, mijn uiterste best zal doen de belangen der ge meente te behartigen. Hierna werd met de behandeling der agenda doorgegaan. Allereerst werd mede gedeeld, dat op 24 Maart kasverificatie is ge houden. De ontvangsten hadden bedragen 79611.221a, de uitgaven met inbegrip van 26893.84, dat op de Boerenleenbank is geplaatst 78661.38, zoodat er in kas moest zijn en aanwezig was 949.8414. Alles was in orde bevonden. Goedgekeurd is 't raadsbesluit betreffende aankoop terrein door de gemeente voor lichamelijke oefeningen. De voorzitter zeide, dat de overdracht spoedig zal plaats hebben en dat een pacht- contract met den pachter zal worden afge sloten. Aan de orde kwam een adres van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, inzake vermindering van het aantal vergun ningen. De voorzitter zeide, dat we hier precies het aantal vergunningen hebben. B. en W. mee- nen dat er geen aanleiding bestaat tot ver laging over te gaan. Hiermede konden alle leden zich vereenigen. Mej. wed. H. Kleen vroeg tegemoetkoming in de kosten, welke noodig zijn voor het be zoeken van haar zoon aan de ambachtsschool te Alkmaar tot een bedrag van 76.80 per jaar. B. en W. meenden dat de kans moet worden gegeven om vooruit te komen en stélden daarom voor gunstig te beschikken onder bepaling dat telken jare zal worden na gegaan of vlijft en vorderingen voldoende zijn, daar anders het besluit weer wordt in getrokken. Allen voor. Dan was nog ingekomen een adres van den heer W. de Graaf, waarbij deze ver zoekt een voorschot van 1350 ingevolge de Landarbeiderswet voor aankoop van een huis en erf aan den Walingsweg. B. en W. hebben een schriftelijk advies, wat wordt voorgelezen. Thans is een en ander eigen dom van den heer Jb. Waibper Hz. Voorgesteld werd om het voorschot uit rijkskas aan te vragen. Deheer Blaauboer vroeg, hoe 't gaat wanneer de Graaf soms niet aan zijn verplichtingen voldoet. De voorzitter zeide, dat de gemeente dan natuurlijk aansprakelijk is, doch het perceel is in den zin van de Landarbeiderswet wel geschikt, terwijl de koopprijs billijk geacht wordt. Ook met dit voorstel gingen allen accoord. Het volgende punt was de wijziging der politieverordening betreffende reorganisatie van de brandweer ter vaststelling van een mij te Parijs hebben laten verblijven. „Felicia'hield ik aan, „deel mij nu eens naar waarheid mede, hoeveel je weet van den oom, den oom, die nu hier te Londen is." Zij weigerde hoofdschuddend: „Neen, dat kan ik niet doen. Ik heb een belofte afgelegd en die moet ik houden. Maar als je wilt, wil ik dit wel beloven. Wanneer ik tot de ontdek king kom, dat men mij niet de waarheid heeft verteld, ga ik naar je toe, als je mij dan heb-- ben wilt." Ik greep haar beide handen en omklemde ze stevig, terwijl ik vroeg: „Je begint te twijfelen, niet waar?" „Och, dat weet ik nog niet. Er zijn wel oogenblikken, dat ik mij zeer beangst gevoel. Maar, Austen, ik moet weg." Ik keek naar de pendule. Het was op slag van tweeën. „Zouden wij niet samen kunnen lunchen?" vroeg ik. Zij schudde lachend het hoofd, terwijl zij antwoordde: „Ik heb al meer dan een uur geleden ge luncht en nu moet ik de juffrouw aantreffen bij een kleermaker. Neen, ik moet nu heusch weg, Austen." „En wanneer kan ik je weer spreken, lie veling?" „Als het mij mogelijk is, kom ik tegen vijf uur weer in deze kamer. Maar laten wij niet samen heengaan. Het is lunchtijd in het café en ik ben bang voor Louis." Zij wipte weg' door een der zijdeuren, ter wijl ik het café binnenstapte. Gedurende de eerste oogenblikken was Louis niet aanwezig, verordening regelende den dienst der brand weer. Na voorlezing van een en ander werd de gewijzigde verordening goedgekeurd. Voor de bediening der motorspuit werden 4 personen met 4 plaatsvervangers aange wezen. De spuit zou tegen brand worden ver zekerd bij de Mij. De Nederlanden van 1845. De verslagen over den toestand der ge meente over 1929 en van de Volkshuisvesting zullen bij de leden circuleeren. Voor de be noeming van een armvoogd was een voor dracht opgemaakt met den heer J. Schenk Kz. als no. 1 en den heer C. Boekei als no. 2. Eerstgenoemde werd met algemeene stem men gekozen. Als laatste punt werd vermeld aanbieding van rekeningen Armbestuur en Vereeniging Volkshuisvesting. De rekening Armbestuur gaf de volgende cijfers: Ontvangsten 9610.7014, uitgaven 9340.50, saldo 296.2014. Het dag. bestuur stelde voor deze gelijk met de gemeentereke ning te laten onderzoeken. De rekening volkshuisvesting luidt als volgt: De balans sluit in debet en credit op een bedrag van 47273.3314. De exploitatierekening sluit in debet en credit op f 2963.31. Het verlies bedraagt 1278.02, hetgeen gedekt wordt door sub sidie van Rijk en Gemeente. Verder werd nog het verslag over de woningbouwvereniging voorgelezen, waar na de voorzitter een woord van dank bracht aan het bestuur dier vereeniging voor de uit stekende wijze waarop de zaken worden be handeld. De rondvraag leverde dezen keer niets op. Alleen zeide de voorzitter dat er van de be woners van den Walingsweg een verzoek is ingekomen om te bevorderen, dat ook daar de watereliding komt. Dit is evenwel nog niet door B. en W. behandeld kunnen wor den, zoodat dit voorloopig werd aange houden, waarna sluiting volgde. SINT PANCRAS. Maandagavond 7 uur had een algemeene ledenvergadering plaats van de afdeeling Sint Pancras van „Het Witte Kruis" in het vergaderlokaal van EI. Gerritsen. Aanwezig waren 26 leden. De voorzitter, de heer C. Kloosterboer opende de vergadering met een woord van welkom, er op wijzende dat de aanleiding dezer vergadering in hoofdzaak werd be paald door het agenda-punt „Bespreking aanstelling eener Wijkverpleegster". De voorzitter deelde mede, dat een t. b. c patiënt ter verpleging kon worden uitgezon den naar de stichting Hoog-Blaricum mede dank zij de welwillende wijze, waarop door de gemeente subsidie was verleend. Hiervoor werd een woord van dank geuit aan den ge meenteraad. Hierna bracht de voorzitter het punt „Wijkverpleegster" in bespreking. De bedoe ling is, een wijkzuster aan te stellen voor de gemeenten Koedijk en Sint Pancras in com binatie. Als zoodanig zijn door de gezamen lijke besturen der beide afdeelingen twee ge combineerde vergaderingen gehouden, waar in deze plannen in finesses zijn besproken. De secretaris deed voorlezing van de betref fende notulen. Uit een en ander bleek, dat binnen afzien bare tijd beide afdeelingen gezamelijk, ook financieel, het beoogde doel zullen bereiken. Hierin is kennis gegeven aan de ingestelde „commissie van tien", die voor dit doel reeds eerder was ingesteld en bleek, dat deze com missie derhalve overbodig was geworden, die in deze den eersten stoot hebben gegeven. Derhalve werd deze commissie ontbonden verklaard. De kostenberekening werd uitvoerig be sproken waarbij door het bestuur naar voren werd gebracht dat de bedoeling is, over te gaan tot stichting van een afzonderlijke ver eeniging voor wijkverpleging, welke dit zelf standig zal beheeren, en de verschillende noodige regelingen zal treffen. O.a. zal ge meente-subsidie moeten worden aangevraagd vóór de behandeling der betreffende ge- meentebegrooting. Door de aanwezige leden werden verschil lende vragen gesteld o.a. betreffende de con tributie, welke bleek al eens eerder te zijn vastgesteld op 1 per jaar. Door het bestuur werd echter opgemerkt, dat deze huishoude lijke zaken later c'oor het bestuur zullen moeten geregeld. De voorzitter wees er op, dat deze verga dering was belegd, opdat de leden zich kon den uitspreken en vroeg de machtiging der vergadering om de betreffende plannen door te zetten. Algemeemverklaarden de aanwezigen zich hiervoor. 1 g™ doch een van de andere maitres d'hotel hielp mij aan een tafel in een wat afgelegen hoekje. Mijn lunch was reeds besteld vóór Louis ver scheen. Opnieuw scheen zijn onverstoor baarheid hem even te verlaten. „Weer terug in Londen, kapitein?" merkte hij op, met een vrijwel mislukte poging om mij met zijn gewonen minzamen glimlach te ontvangen. „Ja, Louis, daar ben ik weer", antwoordde ik opgewekt. Louis boog zich een eindje naar mij toe en zeide: „Ik dacht, dat een fatsoenlijk Engelsch- man nooit zijn woord brak!" „Zoo is het ook, Louis," antwoordde ik, „behalve wanneer de omstandigheden, waar onder 't gegeven is, gewijzigd worden. Ik ben vandaag van mijn buiten te Londen terugge keerd." „Voor particuliere aangelegenheden?" vroeg Louis. „Neen, ter wille van de zaak, waarbij jij en Delora beiden betrokken zijn. Wist je, Louis, dat ik een broeder in Brazilië had?" „Wat heeft dat er mede te maken?" Voor ditmaal was ik aan de winnende hand. Louis was blijkbaar in zeer zenuwach- tigen toestand en ik leidde daaruit af, dat de zaken, welke met zijn plannen verband hiel den, op een critiek punt waren gekomen. Er lagen kringen om zijn oogen en zoo nu en dan keek hij zenuwachtig om zich heen. „Ja, mijn broeder", verklaarde ik nader, „schreef mij zoo vriendelijk te willen zijn den heer Delora op te zoeken en hem waar moge lijk van dienst te zijn. Ik heb dit zoo goer mogelijk gedaan!" (Wordt vervolgd}-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7