Amerikaansche notities. VACANTIE-GENOEGENS EN REISBRIEVEN. Tijdschriften Laatste berichten. Telegrammen Rechtszaken AMS^ERDAMSCHÉ BEURS van 14 Mei 1930 werden benoemd de heeren M. Zonneveld en W. van Westerop. Bij de rondvraag vroeg de heer S. Akker man of de kassier reeds was benoemd. De voorzitter antwoordde ontkennend, men houdt voeling met de Centrale te Eind hoven. De heer C. J. van Zaal vroeg waarom de leden den kassier niet kunnen benoemen. Dat gebeurde vroeger ook. De voorzitter zeide dat Eindhoven een woordje meespreekt. Vol gens de statuten is het recht van de leden uitgeschakeld. Daarna sluiting met dank voor de aange name wijze waarop de discussies zijn ge voerd. (Blijkbaar heeft niemand er aan gedacht om den scheidenden voorzitter van den Raad van Toezicht een woord van dank te bren gen. De heer Sengers, die een reeks van ja ren zijn beste krachten aan de bank gaf, had een woord van dank zeker verdiend. Corr.) v y i SCHAGEKT. De raad stelde het vermenigvuldigingscij- fer voor het belastingjaar 1930/31 vast op 1,65 (vorig jaar 1,75). PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Verschenen is een tweede suppl. begroo ting voor 1929. Het totaal aan inkomsten is \f 33.979.178 en aan uitgaven 33.919.705, zoodat er een batig saldo van 59.472. De storting in het Wegenfonds ïs 534.000, de verhoogde uitkeering aan het P. E. N. 9.576.000, aan het P. W. N. 3.479.000. De kosten van aanleg van het kanaal van Hilversum over Kortenhoef naar de Vecht 1.347.000. Als voorschot aan de Ver. Centr. Israël. Krankzinnigengestichten in Nederland voor haar inrichting te Apel doorn is uitgetrokken 700.000. Bestaat er vacantie voor 'den kran- tenman Wij zijn vrij Wij: zijn veertien dagen vrij van de dage- lijksche beslommeringen zooals dat in den geijkten term luidt vrij: van de verplichting den lezers een veertiental dagen met versla gen van Laatste Nieuws, Eigen Draadlooze 'Dienst en Radio programma's lastig te val len. Ook vrij van den Postchèque- en Giro dienst! Vrij van de spaarbankboekjes en frankee ring bij abonnement! Vrij van het telegrammengehaast! Wij zijn vrij, gaan vrij: en hopen vrij te gaan! Maar Ja, geachte lezeres en lezer, maar, want wat doet men met al deze vrijheid in 's hemelsnaam, wanneer het noodlot je heeft ge troffen en je bent verzeild' geraakt aan een Krant! Ook dan blijkt de vrijheid zeer be perkt te zijn! Men is vrij overdag, staat vrij' ten opzichte van de dagverdeeling, maar toch Denkt U zich eens in: een krantenmensch en stelt U zich eens voor, dat die zijn vacan tie, waarin men toch vrij is te doen en te laten wat men wil, niet zou benutten, om den lezers toch nog het noodige te doen consu- meeren. Hij verveelt immers de menschen met brouwsels onder de koppen van: Kijkjes, vacantiegenoegens of uitstapjes, Reisbrieven, enz. Ja, dat laatste „Reisbrieven", blijkt een heerlijk object te zijn en de kolommen van Uw blad, waarin een journalist de menschen schijnt te mogen vervelen met droge opsom mingen van wat voor hem een genoegen schijnt te zijn geweest, verslinden heel wat lettertjes, zoodat het geheel wel een taaie kost schijnt te worden. De even regelmatig draai ende persen, vragen lederen dag weer nieuw werken, waarom zou een op zijn vacantie zwervend journalist niet den euvelen moed hebben zijn wedervaren den lezers voor te leggen? Ér zijn voor meer heldhaftige feiten eerekruisen en medailles uitgereikt. En toch Onder welke lagen van de bevol king wordt zijn artikel gelezen? Nooit is duidelijk komen vast te staan, hoe nu eigenlijk de algemeene opinie over het artikel „Reisbrieven" is. Wel weten wij, dat een moordgeschiede nisje met een half dozijn lijkjes zeer veel op zien schijnt te baren, terwijl ook aardbevin gen de laatste dagen en vogue zijn. Als het niet anders kan, is ook de vraag naar op stootjes zeer groot. Vooral die met veei slachtoffers staan hoog genoteerd. Maar het feit doet zich niet iederen dag voor, dat de „Radioafdeeling op een enkelen morgen „Bui tenland" verblijdt met een 200 dooden, ter wijl er tegenwoordig een baisse in auto-on gevallen valt waar te nemen. Maar men kan zich ook niet iederen dag met dergelijke fei ten bezig houden? Ook aat wordt gewoon en aangezien een van werklust blakend kran- tenjongmettsch, zooals gezegd, de vacantie nog wil benutten de lezers het noodige te doen consumeeren, zoo buit hij de nooit becri- tiseerde reisbriéverij uit, om aan zijn gevoe lens lucht te geven. Daarom ontzinkt mij den moed niet te trachten om aan de lezers van deze artikelen een beeld te geven, wat alzoo een vacantie- doorbrengend journalistje kan overkomen, terwijl ik daarbij geassisteerd zal worden door een meer stoffelijk bedeelden medestrij der, op dit aardsche tranendal, die in het ge lukkig bezit is van een H. D.-tje, model 1930 één cyhnder, zijklepper, 500 c.M. met duo en ongeveer 1500 K.M. geloopen. Hierop zal een tochtje worden gemaakt in de richting van Arnhem, welk straatwegje zal worden verl ngd met eenige honderden Kilometers, tenminste als deze uiterst moder ne mustang naar behooren zal zijn afgericht en in goede conditie verkeert. Maar daarover geen zorg, want de uiterst kundige mechani- cer zal de tweekoppige bemanning wel gedu rende den vastgesield-en termijn in den zadel kunnen houden en waarheen Ja! Dan denk ik aan het versje van Manna de Wijs Moeton, waarin zij den geideali- seerden schooier laat tippelen op het devies: „Waar de wind waait, daar waait mijn jasje", En toch Wij krantenmenschen, die alles moeten we ten, overal moeten zijn, alles moeten kennen en kunnen, een dusdanig „manusje van al les" moeten zijn, dat de oerkracht en de c er- macht, gecentraliseerd in het eene woordje pers ons als een bruikbaar instrument in dienst van die pers en van de abonné's kan laten werken achten een vast omlijnd plan noodzakelijk en ondenkbaar zou het zijn, zonder met Duitsche Grundlichkeit een veertiendaagsche reis aan te vangen. Het eenige echter dat vaststaat is, dat daags op den duo van M. 12169 zal worden gezeten, terwijl des avonds als slaaf van blocnoot en potlood voor al wat de „Alkmaarsche Cou rant" leest een opstelletje moet worden ge maakt over het gebeurde van dien dag. En toch denk ik onwillekeurig bij het over schrijden van 's lands grenzen aan wat wij len Kirberger in 1913 eens schreef: Waarom, o mensch trekt gij over de grenzen, Biedt niet Uw eigen land schoonheid genoeg? Zoek en bevredig eerst hier Uw wenschen, 'l Is de onbekendheid, die verre U joeg! 'k Zie panorama's voor oogen errijzen Minstens zoo schoon, als in 't vreemde gebied, De parken en bosschen zijn hiervan bewijzen, Spoedt U daarheen, aanschouwt en geniet! F. F. HENSBROEK (April). Geboren: Jacob Petrus, z. van Theo- dorus Koopman en Petronella Duijn. Ondertrouwd: Pieter Fok en Harm'ke Kleistra. Petrus Koomen en Afra Johanna Mul. Dirk Groot en Aafje Volkers. Het Meinummer van het Stcrbulletin, on der redactie van Mevr. J. M. Selleger Elout te Bergen, bevat een gedicht van Krishnamurti „Orde heerscht in Levens Vrijheid". Deze schrijft ook over het Ster kamp te Benares en verder bevat het bulletin een toespraak gehouden op een winterbijeen- komst te AdVar. Verder wordt geschreven over het verblijf van Krishnamurti in Ame rika, zijn lezingen en een radiotoespraak. Ten slotte volgen mededeelingen van de redactie en van den kampbeheerder te Om men. TWEEDE KAMER. Voortgezet wordt de behandeling van de wijziging der gemeentewet. De heer Vliegen wenscht een alge meene regeling t. a. v. de wethouderspensi oenen en andere inkomsten. De heer W' ij n k o o p wijst op de mis bruiken ten deze, die in de praktijk voor komen. Min. R u y s zegt, dat dit punt onder de oogen zal worden gezien bij meer algeheele herziening der wet. Mej. Westerman verdedigt het amen dement om vrouwen verkiesbaar te verklaren tot gemeente-secretaris. Minister R u y s heeft practische bezwaren en beveelt het amendement niet aan. De heer Heemskerk bestrijdt de stel ling der feministen, dat dé vrouw gelijk in rechten moet zijn met den man. De heer Snoeck Henke mans acht de vrouw volkomen geschikt voor het secreta ris-ambt. Het amendement wordt aangenomen met 51 tegen 29 stemmen. OVERREDEN EN GEDOOD. In de Koopvaardijstraat te Tilburg werd het 5-jarig knaapje K. v. d. Hout, wonende in de Oranjestraat, dat spelende onder een wagen was gekropen, overreden en onmid dellijk gedood. Gedeeltelijk gecorrigeerd. WEER EEN GEHEIMZINNIG GEVAL TE RATIBOR. RATIBOR, 14 Mei. Terwijl de bevol king van Ratibor nog geheel onder den indruk verkeert van de bekende in den laatsten tijd plaats gehad hebbende aan slagen, wordt een nieuw mysterieus geval gemeld. Hedenmorgen vond men den 65-jarigen Sedlatzek tusschen de gehuchten Silber- kopf en Mosurau dood op straat. Het is wel is waar niet geheel zeker of hier sprake is van een misdaad, doch niet temin zijn er ernstige vermoedens. De re cherche is ter plaatse. DE ACTIE VAN GANDHI'S OPVOLGERS. BOMBAY, 14 Mei. Twee honderd vrij willigers deden een aanval op het zoutde- pot te Shiroda, 158 personen zijn gearres teerd, terwijl een 16-tal bij de botsingen met de politie werden gewond. HET OVERLIJDEN VAN NANSEN. Deelneming der Sovjet-republiek. KOWNO, 14 Mei Naar uit Moskou word gemeld, heeft het bericht van het overlijden van Nansen te Moskou oprechte verslagenheid verwekt. In verschillende theaters werden de voorstellingen onderbroken. Vertegen woordigers der Sovjet maakten Nansen's dood, dien zij een vriend van Rusland noemden, bekend. Naar officieel wordt gemeld, heeft het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken de ambassadrice te Oslo opgedragen direct de deelneming van de Sovjet-regee- ring te betuigen, terwijl Litwinof den Noorschen gezant te Moskou eveneens zijn deelneming heeft betuigd. Een condolatie-telegram van den Volkenbond. GENEVE, 14 Mei. De secretaris-gene raal van den Volkenbond heeft de Noor- schei regeering een condolatie-telegram ge zonden naar aanleiding van het overlijden van Nansen. SPANJE REORGANISEERT HET LEGER. MADRID, 14 Mei. De Spaansche regee- riny heeft besloten tot reorganisatie van het leger, zoowel in Spanje als in Marok ko* i VERDUISTERING. Voor de Utrechtsche rechtbank is gisteren tegen den 27-jarigen reiziger P. H. E. te Utrecht, in dienst van de Maatschappij De Korenschoof, wegens verduistering van gel den ten nadeele dier maatschappij, één jaar gevangenisstraf geëischt. EEN VERVALSCHTE SCHILDERSHANDTEEKENING. Op 6 Januari 1.1. werd de kunsthandelaar en restaurateur te Laren, J. V., veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf wegens het plaatsen van een valsche handteekening op een schilderij. Subsidair was hem ten laste gejegd, dat hij een schilderij, voorzien van een vaische handteekening, te koop had aan geboden. Verdachte had in den herfst van 1928 een stilleven, gesigneerd Floris Verster, aan den kunsthandelaar Huynk te Utrecht te koop doen aanbieden voor 10.000. Maar deze had dadelijk ontdekt, dat het doek niet door Floris Verster was geschilderd. De zaak werd gerechtelijk vervolgd en verdachte werd veroordeeld tot vier maan den "gevangenisstraf, terwijl het stilleven moest worden vernietigd. Gisteren werd de zaak in hooger behan deld. Tegen verdachte werd verstek verleend, daar hij wegens ziekte niet ter terechtzitting kon verschijnen. Een aantal getuigen werden gehoord. De advocaat-generaal eischte bevestiging' van het vonnis der rechtbank en veroordee ling van verdachte tot een gevangenisstraf van vier maanden. Uitspraak 27 Mei a.s. DOOD DOOR SCHULD. Voor de rechtbank te Arnhem heeft giste ren terecht gestaan een vrachtrijder uit Vars- seveld, die op 24 Februari j.1. een voorbijrij dend wielrijder aanreed, waardoor de wiel rijder viel, een schedel fractuur bekwam en aan de gevolgen is overleden. De substituut-officier van justitie eischte wegens dood door schuld een gevangenis straf voor den tijd van twee maanden. Uitspraak 21 Mei. Over Film en Tooneel. In 't begin van deze maand hebben de New- Yorksche pers en de uitgaande wereld zich druk beziggehouden met de nieuwe censuur op filmgebied, die aangekondigd werd door het hoofdbestuur van de Motion Picture Producers and Distributors of America, Inc., bijgenaamd „het bureau van Will Hays", aangezien deze de voorzitter der Associa- tion is. De groote lijst van „ge zult" en „ge zult niet" is au fona niets nieuws, omdat de meeste bepalingen al voor de zwijgende film bestonden en bovendien werd deze maatregel al verwacht sinds de geluidsfilm optrad. De laatste was n.1. al aardig op weg de soms meer dan liberale ongebonden heid van het tooneel te evenaren en het valt niet te ontkennen, dat dit in den smaak van de groote meerderheid van het grootestads publiek, want daarbuiten woont nog drie kwart van Amerika, dat er niets van moet hebben. De nieuwe bepalingen zijn zoo afdoende als elke rechtgeaarde keuringscommissies zich maar wenschen kan, maar ik durf vol strekt niet voorspellen, dat Amerikaansche films voortaan elke aanstootelijkheid zullen missen. De bedoeling der bewoordingen mo ge nog zoo duidelijk zijn, toch kunnen re gisseurs en directeuren er den mee9t libera len uitleg aan geven en bovendien wil het noodlot, dat ditmaal de bewoordingen hee- lemaal niet duidelijk zijn. Alle maatschap pelijke kwalen zooals moord, dronkenschap en overspel mogen wel vertoond worden, maar alleen voor zoover de filminhoud het vereischt, zoover de goede smaak het toe laat, zonder er den nadruk op te leggen en zoo meer. Het ware wel zoo verstandig ge weest ineens een eind te maken aan al zul ke buitensporigheden, maar waarschijnlijk deinsden de machthebbers terug voor het schrikbeeld zooveel duizend bioscopen te sluiten en honderdmaal meer arbeiders in het filmbedrijf, van de grootste ster tot de een voudigste programjuffrouw, werkloos te ma ken. Want wat blijft ér ten slotte van de film voor het allergrootste deel over indien die hoognoodige ingrediënten ontbreken? „Godlasterlijke taal wordt verboden", zegt de Hays proclamatie en direct denk ik aan de schimmen van Edmund Love en Vic- tor Mc Laglen, die elkaar in The Cockeyed World als twee ras-echte mariniers te lijf gaan en dan niet de Engelsche uitdrukkin gen voor „Oh, gunst!" of „Akelige vent!" gebruiken, maar 'n gepeperd mengsel van zeelui- en soldatentaal. Vier weken achter een was Roxy, dat 6000 menschen per voor stelling herbergt, uitverkocht en er was nog meer bedenkelijks in dit Fox-product. In de delicate kwestie van drinken in dit officieel droge land zegt de nieuwe code dat „het ge bruik van drank in een Amerikaansche om geving zal zooveel mogelijk beperkt worden als het verhaal toelaat". Dit beteekent dus ongeveer, dat alleen de schurken van het witte doek mogen drinken en de helden hee- lemaal niet. Het is helaas niet te ontkennen dat de knal van 'n opengetrokken flesch en het ijsgeratel in de cocktailshaker twee van de grootste successen der geluidsfilm zijn. De oprechte geheelonthouders hebben zich de laatste tien jaar verschrikkelijk geërgerd aan deze openlijke belachelijk-making van de Volstaed Act, speciaal wanneer het films betrof, die in den tegenwoordigen tijd in Amerika heeten te spelen. Men zal vragen, waarom Mr. Will Havs den knoop niet door gehakt heeft met ieder alcoholisch vertoon in een film na 1919 spelend kortweg te verbie den en het meest afdoende antwoord zou zijn, dat het publiek een dergelijke schijnvêr- tooning niet zou accepteeren. Ten opzichte van het moeilijke vraagstuk der liefde is de proclamatie bewonderens waardig duidelijk en wel dat „de heiligheid van huwelijk en huisgezin zal onaangetast worden en dat overspel noch uitvoerig be handeld, noch gerechtvaardigd zal worden". De heldinnen van filmschlagers dezen win ter als A Lady to Love, The Lady Lies of Anna Christie waren wettelijk als kerkelijk schuldig in dat opzicht en het ergste van het geval was, dat zij er alle drie ongedeerd afkomen en nog vele jaren gelukkig en tevre den verder leven. Ronald Colman's „Con- demned" vertoont een gevangene op het Dui velseiland, die er met de vrouw van den di recteur van doorgaat, ook al is deze laatste een aller-onsympathiekst mensch, die precies •?p tijd doodgaat. Het zou ondoenlijk zijn zelfs een lijstje te geven van alle films, die juist dat onderwerp als hoofdthema bezitten. Vtder zullen „vergrijpen tegen de wet nooit zoo vertoond mogen worden, dat de sympa thie der toeschouwers aan de zijde der boos doeners komt te staan". We zullen dus te- rugkeeren moeten tot de inktzwarte schur ken en de heilige onschulden van het tooneei een halve eeuw geleden, waar de ellendeling steevast een pak slaag door een bezoeker van den engelenbak beloofd Werd na afloop. Bovendien zullen „de bedrijvingen van mis daden nooit uitvoerig vertoond mogen wor den"; we krijgen dus voortaan een dichte brandkastdeur te zien en als volgend beeld je een leeggehaalde safe en niet zooals in de charmante film Alias Jimmy Valentine hoe een paar gevoelige vingertoppen een uur- werkslot kunnen opendraaien. The Virginian en The Mighty, twee prachtfilms, die zeker in ons land succes zullen hebben en hier maanden achtereen voor uitverkochte zalen liepen, vallen ook onder dat kader. De boven aangehaalde films noemde ik expres, omdat zij allen onder de voornaam ste successen van den afgeloopen winter ge rekend moeten worden en er niet één onder is, die volgens de nieuwe bepalingen vrij uit gaat. Natuurlijk is de maatregel niet van te rugwerkende kracht, maar men gaat met spanning afwachten hoe Hollywood zich uit aeze impasse zal redden. Want zou er aan gehoorzaamd worden, dan kan een bioscoop bezoek voortaan een oefening in het gapen worden. De waarschijnlijkheid is veel groo- ter, dat er met groote, extra groote bochten omheen gezeild zal worden. In elk geval kan de maatregel geen kwaad tegenover een ze ker soort regisseurs en directeuren, die goe den smaak opofferen voor een publieken stormaanval op de cassa en niemand zal ontkennen, dat hoe gewaagder en hoe realis tischer het gebodene, hoe grooter de belang stelling is. Het tooneel heeft in het afgeloopen sei zoen gebaad in een zee van bloed. De critici begonnen na de première hun verslag ge woonlijk met den aanhef: moord a la carte. Street Scène en Journey's End, die beide draaien om een gewelddadigen dood, waren nog overgebleven van het seizoen 1928 1929 toen j.1. September vroolijk inzette met Soldiers and Women, Pages en Houseparty. Aan het eind van de maand verscheen Re- moto Control, waarin de moord gebeurde door het gewone revolverschot in de even gewone duistere kamer met de^e uitzonder lijkheid, dat het tooneel de uitzendsalon van een draadloos omroepstation was en een paar dagen later ging de première van Mur- der on the Second Floor. In de volgende drama's in den loop der maanden werd en gros gemoord: het stuk, getiteld PhiUdel- phia, had in zooverre een aardige afwisse. fing, dat de vermoorde weer levend werd en van achter 't burea-i opdook, toen rjjn vroe gere vrienden druk argumenteerden over de buitverdeeling. The House» of Fear maakte gebruik van den goeden ouderwetschen dolk- een hand in een schilderij wierp die op het gewenschte moment en de zaal griezelde naar behooren voor haar geld. Head-quar. ters bracht een beetje variatie in het revol- verschot, dat door een open raam kwam ketste op een metalen luidspreker en toen zijn doel vond. Rope's End kwam niet met een nieuwe methode voor den dag maar met een gloednieuw motief: voor den grap een moord doen! Gelukkig zijn de meeste van die naargees tige wangedrochten zelf een gewelddadigen dood gestorven, omdat het publiek ze om hals heeft gebracht door de zalen leeg te la ten na een paar weken. Op het oogenblik hebben we bij Street Scene, dat ook al in ons land gegaan is, een Journy's End, dat er weldra komen zal, nog Subway Express, waarin de stampvolle ondergrondsche het terrein van de misdaad is en Dishonored Lady, waarin de charmante actrice Miss Cornell eiken avond haar Zuid-Amerikaan- schen amant strychnine in zijn koffie strooit. The Criminal Code en The Last Mile heb ben bij het opgaan van het doek hun moor- den al achter den rug en spelen dan ook in de gevangenis. Met deze nuchtere opsom ming naar waarheid gedaan* is allereerst duidelijk bewezen, dat het uitgaande publiek hier niet bepaald gesteld is op Een Avondje bij de Familie Stastok, maar sensatiekost voorgezet wil hebben. Dat zooveel stukken geen succes hadden, pleit hoofdzakelijk te gen de schrijvers of het verhaal, want een goed moordstuk als Street Scene heeft al ruim 500 opvoeringen beleefd en het eind is er nog niet van te zien. Vergeleken hierbij heeft de film nog niet zoo'n groot zondenregister, maar de geluids film, die zoo prachtig schoten en gillen kan opnemen was al aardig op weg in dezelfde richting. Het gevaar van verkeerde films is natuurlijk, dat hun kring van invloed onein dig veel grooter is dan het tooneelstuk, dat nooit zulk een kolossaal publiek bereikt. Bo vendien bestaat in Amerika niet de bepaling van kinderen beneden 14 jaar of jongelui onder de 18 jaar te weigeren bij bepaalde films: een gecensureerde film is geschikt voor ouden van dagen en schoolkinderen zonder onderscheid en zelfs in die producten knippen onze Hollandsche keuringscommis sies. Het spreekt dus van zelf, dat de begin- pogingen der geluidsfilm om het tooneel na te doen, wijd en zijd in het land protesten hebben ontlokt, waarop de Bond van Produ centen met zijn manifest voor den dag kwam. ©PS&Ve Viiïi ^óritöïVióllamlsch LandbrttiWcrcdlet. Ü'.VJ lOatvftnjJen per fttadlooM telefoon}. STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' ratent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V A. Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl, Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend, f Exclaim. Vorige koers 102'/xe 169 175 1511/, 530 296'/, 1077,8 116V4 134i/s 49'/j 87 29U/4 4308/4 71 V« 130?»8 98'A 367, 1698/4 3073/4 469 330 1361/4 114 483/4 193'/, 1551* 87 381'/, 4001/, 1573/4 139 "Zn 933/4 156 105 6#/ie 32 31 175'/, 69'4 65'/, 82'/, 3553/4 381 356* 49'/, 203/4 116 222 491/4 Koers van heden te i/U pl.m, 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 - 170 295 1071.91 115 136 107$-91 115'/, 136-7 108$-12 H5$-3/4 136-7 1153/4 137 291 432 290$-2$ 429-32$ 293Vs 294-5'/ 440i/« 363/4 129-30$ 98i'4-$ 36'/s-J 72'/, 129f-3/4 98'/, 1737/w 1291/s- 363/4 463 463-5 465-7 328 468 331 193'/, 154-7 1921-3$ 193-4 151-4'/, 193-$ 151 403-4 403-4 158 403'/, 1431/, 95 142$.3$ 141$-2 105 ~63/4 "63/m 174-i 31 '/i 833/4 354 383 362 83'A 354 3851/, 362-8 86 361 3 392-5 363-5 2Ui 50 49 - PROLONGATIE vorige koers 2% pCt. heden 23/t pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100, j Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL New-York Italië Vorige koers 12.0818/,, 59.34 9.75 34.72 48.11 35.071/, 66.52'/, 66.72'/, 66.55 2-481/,, 13.04 Koers op heden 3 uur 12.087, 59.36'/, 9.75 34.72'/, 48.10 35.07'/, 66.57'/, 66.721/, 66.571/, 2.488/, 13.037,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10