Mr. P. J, Troelstra herdacht. HEEREN-BAAI Binnenland A 8119 T ERDAM8CHE K t IJ R ft De plechtigheid te Den Haag. Een groot man i$ heengegaan. van 17 Kei 1930 ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per ons waar de chef van de post met zijn vrouw en kinderen sliepen. Niemand werd getrof fen, ofschoon de bom tegen de ijzeren sta ven van het venster ontplofte. Staking van de voedselweigering. De gevangenen in de gevangenis van Sa- barmati, met inbegrip van Vallabhai Patel, die weigerden voedsel tot zich te nemen, om dat zij beter werden behandeld dan hun strijdgenooten, stemden erin toe de weige ring te beëindigen op voorwaarde, dat zij gewoon worden behandeld. Een bom geworpen in een officiershuis. Vanmorgen werd bij het huis van een offi cie}* van het politiestation Howrah in de na bijheid van Calcutta een bom geworpen, waardoor belangrijke materieele schade werd aangericht. Turanzai trekt zich terug. Uit Peshawar wodt gemeld, dat de Brit- sche militaire autoriteiten aan de N.W grens met de opstandige stammen tot een overeenkomst zijn gekomen, waarbij de aan voerder der opstandelingen Turanzai zich verplicht heeft, zich met zijn troepen terug te trekken. Als resultaat van het Bitsche luchtbom bardement, höbben 20 stamhoofden zich be schikbaar gesteld als waarborg voor den vreedzamen terugticht van Turanzai. De toestand te Peshawar zou weer zoo goed als normaal zijn. HET HOOGE WATER IN ZUID- DUITSCHLAND. Een badinrichting meegesleept. De bij Maxau in den Rijn verankerde badinrichting, een ongeveer 100 M. lang op pontons drijvend gebouw, is door het woedende water van zijn ankers afge- slagers en meegesleept. In de badinrich ting bevonden zich op het oogenblik, dat deze afdreef 6 mannen, waaronder de eigenaar en de oppasser. Onmiddel lijk na het bekend worden van het on geval zijn twee stoombooten uitgezon den. Tot op dit oogenblik is echter nog niet bekend wat er van het gebouw ge worden is. Daar het zeer oud is, is het gevaar dat het uit elkaar zal slaan geenszins denkbeeldig. Men vreest dan ook zeer voor het leven der meege- voerden. ANDRE M'ARTY'S GEVANGENISSTRAF. Hij moet nog vijf jaar zitten. De herhaaldelijk ondanks zijn hechtenis tot Kamerlid gekozen Fransche communistische leider André Marty, berucht uit de dagen van de muiterij op de Fransche vloot in de Zwarte Zee, was den 29 Mei 1929 veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens het ophitsen van militairen tot ongehoor zaamheid. Door middel van zijn verdediger -had hij tot de rechtbank het verzoek gericht zijn vonnis aldus te interporteeren, dat de straf zou samenvallen met de straffen, welke hem vroeger voor soortgelijke delicten waren opgelegd. De rechtbank heeft in dit verzoek toege stemd voor zoover het twee vonnissen betreft, een van zes maanden en een van acht maan den gevangenisstraf, doch het geweigerd ten opzichte van twee andere nog loopende straffen: een van drie jaar en een van twee jaar, welke vroeger echter wel tot één straf van drie jaar waren samengesmolten. Daar Marty reeds acht maanden heeft ge zeten, resten hem nu nog vijf jaar hechtenis WEER ONGEREGELDHEDEN IN TEXAS. Te Texas is het wederom tot ernstige on geregeldheden gekomen toen een neger, die verdach werd van moord, bij zijn arrestatie poogde te vluchten en door de politie werd neergeschoten. Een menigte van ongeveer 3000 menschen maakte zich van het lijk meester, bonden het aan een auto en sleepten het tot in de negerwij'k, waar het aan een boom opgehangen en in brand gestoken werd. Als veiligheidsmaatregel heeft de politie een tweede gevangene in het geheim uit dc gevangenis naar een andee plaats overge bracht. ENGELAND EN HET VATICAAN. De Popoio Romano meldt uit Malta, dat het officieele verordeningsbad aldaar den tekst publiceert van een concordaat tusschen den paus en de Britsche regeering, bevatten de een regeling van het huidige conflict met betrekikng tot de kerkelijke kwesties op Mal ta. Uit het bericht blijkt echter niet, of men hier te doen heeft met het sluiten van een concordaat met het Vaticaan, of slechts met een voorstel van Engeland om een dergelijk concordaat te sluiten. AARDSCHOKKEN ITT ITALIË. Te Catanzaro werden in den afgeloopen nacht twee heftige aardschokken waargeno men, die meer dan tien seconden duurden. Angstig verliet de bevolking de huizen, om de rest van den nacht onder den blooten hemel door te brengen. Het is nog niet bekend, welke materieele schade is aangericht. De Popoio di Roma meldt, dat vele gebou wen zoodanig beschadigd zijn, dat zij ge vaar van instorten opleveren. Ook te Messina werd tegelijkertijd een aardbeving gevoeld. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. De Fransche minister-president Tardieu had gistermorgen een bespreking met den minister van oorlog Maginot, de generaals Weygand en Guillaumat en den secr.-gene raal van buitenlandsche zaken Berthelot over de ontruiming van het Rijnland. Gisteravond ontving hij nogmaals den -Duitschen ambassadeur von Hösch ter be spreking van dezelfde kwestie. Naar verluidt, zal de Fransche premier hedenmorgen de bespreking voortzetten. Het Gebouw van Kunsten en Weten schappen te Den Haag was gistermiddag te drie uur reeds stampvol. Daar is de rouw- plechtigheid gehouden, die door den gerui- men tijd welken het défilé in beslag nam, pas zeer laat in den middag begon. In het Volksgebouw aan de Prinsegracht waren eveneens enkele duizenden aanwe zig, die tevergeefs hadden gepoogd de plechtigheid in net Gebouw bij te wonen. In de groote zaal werd voor deze gelegen heid door den are!: lect Buys een stijlvolle rouwdecoratie aangebracht; tegen een der zijwanden van het podium hing het met sparregroen omkranste geschilderde portret van mr. P. J. Troelstra, het werd door een zachtblauw licht beschenen. De organist, de heer Gravelotte, speelde de Marche funèbre, van Beethoven, een treurmarsch van Mendelssohn en enkele andere treurmelodieën. Tegen half vijf, nadat de familie Troelstra arriveerde, zette ,,De Stem des Volksvan Den Haag, de plechtigheid in met het uit voeren van het lied „Aan de Strijders De voorzitter der S, D. A. P., de heer J. Oudegeest, sprak hierna over den heenge- ganen leider, die vele honderdduizenden uit de ellende en de onderworpenheid opvoer de, naar de zonnige hoogte van bevrijding. De heer Albarda spreekt. „Troelstra", zei de heer J. W. Albarda, de voorzitter der S. D. kamerfractie, die daarna het woord voerde, „is nu ingegaan in de groote stilte, vanwaar niemand weder keert! Veertig jaren lang, vervolgde spr., heeft Troelstra voor de arbeidende klasse ge werkt, heeft haar gevoerd tot groote over winningen. Het socialisme zou ook tot ons volk zijn doorgedrongen zonder hem, doch mèt Troelstra werd de arbeidende klasse veel éér tot bewustzijn gebracht. Hij heeft in zijn jeugd goede posities versmaad om zich te geven voor de arbeidende klasse. In 1894 heeft Troelstra gepoogd de arbei ders te verlossen uit den greep van het anarchisme. Toen kreeg hij enkele honder den mee, nu, aan zijn graf, staat een partij van 66.000 leden en een kiezerscorps van bijna een milloenl Zeker, Troelstra zou het ons kwalijk ne men als wij dat resultaat enkel aan hem toeschreven. Hij had helpers, hij had vol gers, doch Troelstra, zei de heer Albarda met nadruk, heeft wel een zeer belangrijk deel verricht van dat succesvolle werk! In Troelstra ging ook een staatsman heen van groot formaat, die in de volksvertegen woordiging een voorname positie bekleed de. Vijf jaren geleden trad Troelstra, wegens ernstige ziekte uit het openbare leven, doch hij blééf werken, ondanks zijn lijden. Dit werd hem mogelijk gemaakt door een teedere toewijding bij zijne verzorging, een toewijding, aandoenlijk voor hen, die het gadesloegen. De herinnering aan dien grooten strijder voor het socialisme, dien grooten leider, dien lieven vriend, zal ons begeleiden bij het verder strijden in zijn geest! Een woord namens de Soc. Inter nationale. Namens de socialistische tweede interna tionale sprak vervolgens de Belgische oud minister Vandervelde, die gewaagde van de groote plaats die Troelstra heeft ingeno men in de internationale socialistische be weging. Wat de groote socialistische leiders in de andere landen zijn geweest voor de bewe ging was Troelstra voor Nederland, Spr. noemde den overledene een groot idealist met grooten moed, die met kracht van overtuiging voor zijn idealen opkwam en het heeft beleefd, de ontwikkeling van wat hij oprichtte, tot een grootsche beweging te zien uitgroeien, In al de dertig jaren der Internationale is er geen congres geweest, of Troelstra was aanwezig. De heer Vandervelde betreurde, dat Troelstra niet in de gelegenheid is geweest zijn gedenkschriften, het werk van zijn vijf laatste jaren tot een einde te brengen. Ver volgens herinnerde spr. er aan, dat sinds het uitbreken van den oorlog vele, en groo te figuren in de socialistische beweging zijn heengegaan, gestorven in en voor den strijd van het proletariaat. Spr. noemde Jaurès, Victor Adler, Rosa Luxemburg, Liebknecht, Vtillant en vele anderen. En thans neemt de wereld opnieuw afscheid van een van haar grootste mannen: Troelstra, Een Duitsch soc.-dem. spreekt. De heer Wels, Rijksdagafgevaardigde, vertegenwoordiger der Duitsche soc. dem. partij, huldigde mr. Troelstra als een pries ter voor het arbeidende volk, als een pro feet voor de werkende klasse. De Troelstra-stichting. De heer F. v. d. Walle sprak namens de gansche moderne vakbeweging. Troelstra is het geweest, die de arbeidersmassa heeft opgeroepen tot een strijd, in een tijd, dat die groep er veel minder aan toe was dan heden, toen er nog vrijwel geen organisatie was. Troelstra heeft met zijn geweldige kracht zich gewijd aan den strijd van de ar beidersklasse. Hij heeft geroepen de duizen den, die thans in ons verbond zijn ver- eenigd. Spr. herinnerde aan den groeienden strijd der vakbeweging onder Troelstra's bezie lende leiding. Verder herinnerde de heer v. d. Walle aan het ontstaan van de samenwerking, in 1917, tusschen partij en vakbeweging. "Wij rouwen vandaag in het geheele land aldus spr., „als in Beekbergen, waar de hoornen hun takken hebben gelaten om zijn baar te dekken* Het moge een troost voor allen zijn, vooral voor Troelstra's vrouw, dat daar in Beekbergen een monu ment is opgericht ter nagedachtenis aan hem, een monument van smettelooze waar de voor de geheele vakbeweging." De zoon dankt. De heer Jelle Troelstra, zoon van mr. Troelstra, sprak hierna, diepbewogen woor den van dank voor de wijze, waarop de na gedachtenis van zijn vader was geëerd. Na de jn diepe stilte aangehoorde rede voeringen (vooral het dankwoord van den heer Jelle Troelstra maakte diepen indruk), zong „De Stem des Volks" het socialistisch lied: „Morgenrood". Rustig, stil, een stilte nu en dan gestoord door het snikken van menschen uit het pu bliek in de halfdonkere zaal, ging de bij eenkomst kwartier vóór zessen uiteen. De plechtigheid in het Amster- damsche Concertgebouw, Een overvolle zaal de groote zaal van het Concertgebouw heeft gisteravond de bijeenkomst bijgewoond, welke ter herden king van den ten grave gedaalden stichter der S.D.A.P., Mr. P. J. Toelstra, belegd was door de federatie Amsterdam der partij. Het podium was nagenoeg geheel bezet met A. J. C.-ers, die daar omgeven door vlaggen en strijdbanieren, hadden plaatsgenomen. De avond werd geopend met orgelspel van Jan Nieland, die de „Marche Funèbre" en de „Chant Séraphique" van Guilmant ten ge- hoore bracht. Hierna sprak de voorzitter der federatie, wethouder S. R, de Miranda. Van heinde en verre zeide spr. zijn vandaag de duizenden toegestroomd om daar aanwe zig te zijn, waar Toelstra zijn laatste rust plaats zou vinden, allen diep gevoelende het schrijnende leed van dat verlies. Op spr.'s verzoek verhieven allen in de zaal zich enke le minuten van hun plaatsen, teneinde in eerbiedige stilte het beeld van den grooten doode voor zich te halen. De heer de Miran da gaf hierna den declamator, Jo Sternheim, gelegenheid tot het zeggen van enkele toe passelijke gedichten, waarvoor de zaal volle aandacht had. De heer Sternheim droeg voor „In Memoriam" van Margot Vos en een slot fragment van „Opstandelingen" van Hen- riette Roland Holst—van der Schalk. Vervolgens voerde als officieele spreker van den avond, de heer W. H. Vliegen, lid van de Tweede Kamer, het woord. Hier is een man zeide spr. als een vorst ter aarde gedragen, met dat verschil echter, dat de harten van allen, die daarbij tegenwoor dig waren, gloeiden van liefde voor den doo de, die de bevrijder geweest is van het pro letariaat in Nederland. Spr. schetste, hoe Troelstra de S.D.A.P. aangevoerd en geleid heeft, om haar tenslotte op te voeren tot een beweging, waarop wij allen trotsch kunnen zijn. Vele schier onoverkomelijke moeilijkhe den heeft Troelstra moeten overwinnen, eer hij de beweging wortel kon doen schieten, waarna zij uitgroeide tot den grooten boom, dien zij thans is. Spr. vergeleek Troelstra met andere voor aanstaande geestverwanten in het buiten land, daarbij erop wijzende, dat de overle dene vele eigenschappen eigen had met Jau rès. Spr. eindigde met een woord van bemoe diging. De beweging, zeide hij, waarvan Troelstra de grootste bouwer is geweest, kan hem missen, nu ze hem missen moet. Op één wijze kan zijn nagedachtenis geëerd worden, n.1. door zich met hart en ziel te wijden aan de beweging. Ontroerende momenten waren het, toen, terwijl na deze rede A.J.C.-ers op het po dium naar voren schreden en het saluut brachten met de vaandels, Jan Nieland op het orgel een improvisatie liet hooren van het lied „Aan de Strijders". ORANJE NASSAU'S OORD. De eerste steen gelegd voor een kapel. Op het sanatorium „Oranje Nassau's Oord" te Renkum is gister in tegenwoordig heid van het dagelijksch bestuur van den Raad van Commissarissen, geneesheer-direc teur, rentmeester en verplegend personeel de eerste steen gelegd voor de kapel, waarvan de plechtige inwijding vermoedelijk nog voor den winter zal kunnen plaats hebben. De eerste steenlegging geschiedde door het dochtertje van den geneesheer-directeur dr. Oudendal in de kapel, welke zoowel voor den Protestantschen, als voor den R.-Katho- lieken eeredienst zal kunnen worden gebe zigd. PRINS HENDRIK NAAR IJMUIDEN. Oefeningen transportcolonne Roode Kruis en van de bemanning der red dingboot. Prins Hendrik, die op 31 Mei a.s. een be zoek aan IJmuiden zal brengen, zal om drie uur aankomen, waarna inspectie van de transportcolonne van 't Roode Kruis, alsme de van de bemanning van de reddingboot op het nieuwe parkeerterrein nabij het tenten kamp te IJmuiden. Hierna volgt bezichti ging van het strandgebouw, waarna een de monstratie wordt gegeven aan het strand. De bemanning zal verschillende reddings- proeven demonstreeren, waarbij de werken de Roode Kruisleden assistentie verkenen. Ook zal een beeld worden gegeven van de ongevallen, groote en kleine, die zich voor doen in het strandseizoen. Om 4 uur wordt een thee aangeboden in het Badpaviljoen. f.E VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. Persbeoordeelingen. „Dwang in den aether" zet het H'bl. boven een artikel, waaraan wij het volgende ont- leenen: Een noodlottig besluit, deze politieke op lossing, die de wangearochtelijke „radio coalitie" heeft bekrachtigd, die door den voorzitter van de N. C. R. V. werd bejubeld als een overwinning die „naast God aan onze vaderen in den schoolstrijd" te danken is. „Roomsch-rood-diristelijk", broederlijk vereend in lofzang op de splijtzwam die nu ook den Nederlandschen aether heeft door- woekerd. De 80 (na aftrek van den zendtijd voor de kleinere vereenigingen en het algemeen programma) worden nu gelijkelijk onder de vier grooten verdeeld, zoodat de algemeens A. V. R. O. op één lijn komt te staan met de groote politieke omroepen. De minister, volgend het advies van den radio-raad, bepaalt dat één dag per week aan een algemeen program zal zijn gewijd, bij toerbeurt door de vier groote omroepen te verzorgen en onder toezicht van een door den minister te benoemen commissie. Het algemeene, dat niemand kwetst en allen bindt, is dus mogelijk. Alleen wanneer de A. V. R. O. meent dat zij die algemeen heid reeds jaren heeft verzorgd, ten genoege van een zeer groot deel van luisterend Neder land, binnen en buiten de grenzen, gelijk blijkt uit ledental en lezerstal van het or gaan, dan wordt die algemeenheid door de concurrenten ontkend en door den minister geknot. Dan heet de A. V. R.O. liberaal en politiek, al heeft zij dan ook herhaaldelijk uit eigen beweging aangeboden om de algemeen heid van haar programma's te laten contro leeren door een representatieve commissie waarin alle groepen zouden zijn vertegen woordigd. De tegenstelling links-rechts heeft bij den minister voorgezeten. En gemakshalve is de A.V.R.O. bij links ingedeeld, zoodat zij nu ook aan de socialistische V.A.R.A. naar quantum zendtijd voor de roode „hoogtij dagen" moet blijven leveren uit haar gehal veerde portie. Maar de A.V.R.O. is niet links, maar algemeen. Zoo algemeen als de minister de anderen nu eens per week onder toezicht wil maken of wil bevelen te zijn. De anderen, Dat zijn de roomschen, de socialisten en de christelijken. Wat er verder in Nederland aan bijzondere groepen bestaat krijgt in totaal 5 ter onderlinge verdee ling. In het stelsel van de zuiver politieke of religieuze maat lijkt ons dit ternauwernood billijk. Hoe meer bijzondere groepen er in de toekomst nog bij komen en met den schot jesgeest in Nederland zal het daaraan niet mankeeren hoe kleiner het het deel dat voor elk harer van de 5 overschiet. Logi scher ware o.i. geweest om de tegenstelling gekleurd algemeen tot uitgangspunt ft nemen. En daarbij aan de algemeenheid (die voor allen is) het ruimste deel te geven en het totaal van de rest onder de gekleurde groepen te verdeelen, zoo noodig volgens den politieken maatstaf, die nu door den minister is gebruikt. Nu krijgen we opgedrongen algemeenheid van roomschen, christelijken en socialisten, die uit zakelijke en taktische overwegingen algemeenheid als bijproduct leveren, om luisteraars te trekken voor hun bijzondere taak. Het blad waarschuwt, dat de zwart-roode radiocoalitie wanneer de regeering niet oppast weldra ook gelegenheid zal krijgen om in Indië verdeeldheid te zaaien, die daar, en dus ook voor Nederland, nog veel gevaar lijker is dan het splijtzwam-onkruid in eigen huis, en die in geen geval zal bijdragen tot versterking van het noodzakelijke Neder- landsche prestige. Het slot van het artikel luidt dan als volgt: Dat de A.V.R.O. na dit alles geen kamp geeft verheugt ons. Wij hadden overigens niet anders verwacht. Maar dat zij door de benauwende opvattingen van onze overheid over de grens gedreven wordt, om elders de vrijheid te koopen, die haar in Nederland op kunstmatige gronden wordt onthouden, strekt de overheid en haar adviseurs alles behalve tot eer. Het sectarisme heeft gez^ vierd. Het protectionisme der verdeeidhPM heeft in Nederland de muren weer wat hZ ger opgetrokken. ao°' Ook de N. R. Ct. is slecht te spreken over de gevallen beslissing. Zij zegt o m Dat de minister, door deze taak (verznr ging algemeen programma) ook toe te ken pen aan de drie politieke en politiek-religiP„' ze vereenigingen (K. R. O., N. C. R v P„' V. A. R. A.), aan het algemeene karakter van een zoodang programma geweld aandoet 't zullen de vossen znij, die hij hier de passie zal laten preeken wordt bemanteld door deze drie vereenigingen, evenals de A Vb O., „algemeene" omroepverenigingen te noe men. Welk een onoprechtheid! Een onoprecht-' heid, die zich al dadelijk verraadt, doordat de minister aaneemt, dat niet alle alge meene" omroepvereenigingen zullen "wen- schen mede te werken aan de „national* feestviering" op feestdagen met betrekkin? tot het Koninklijk Huis of in andere geval len. En een onoprechtheid, die zich verder openbaart door de V.P.R.O. (vrijz. prot) die overigens het door haar verlangde deel van den zendtijd toegewezen krijgt, onder de „bijzondere" omroepvereenigingen te rang schikken. Is men orhodox-protestant, dan heet men dus algemeen; is men vrijzinnig protestant dan moet men zich onder de bijzonderen telJ len. Is men sociaal-democratisch, zooals de V. A. R. A., dan wordt men eveneens met de kwalificatie „algemeen" getooid, ook al wenscht die vereeniging niet aan „nationale feestviering" mede te doen; is men liberaal, dan is de betiteling „bijzonder" voldoende en wordt de Vereeniging van liberale radio amateurs met een vergunninkje bi| de een of andere bijzondere gelegenheid van een libe ralen hoogtijdag afgescheept. Wat een logica en wat een billijkheid. En wat zal de reputatie van de politiek er weer door stijgen! Als de heeren politici eens wis ten, hoe zij op deze wijze bezig zijn zich al maar meer af te breken. Protesten. Het gewestelijk bestuur Noordholland van de A.V.R.O. heeft het volgende telegram aan minister Reymer gezonden: „Gewestelijk bestuur Noordholland van de A.V.R.O., vertegenwoordigende ruim 35.000 goede staatsburgers, 'ovens hun gezinnen, allen volwaardige luisLrvinden van den Ne derlandschen onpoütieken omroep, kennis genomen hebbend van de beschikking uwer excellentie in zake zendtijdverdeeling, waarbij geen rekening gehouden is met mo gelijkheid zendtijduitbreiaing in Nederland, dringt aan op onverwijlde goedgunstige be schikking op aanbod A.V.R.O. om op eigen kosten nieuw zendsysteem te creëercn. (W.g.) dr. Max Juda. dr. F. Westerling. Eigen zendsysteem. Diep teleurgesteld door Llwe beslissing in zake zendtijdverdeeling waardoor A.V.R.O.- Opgave van Noorilhollandsch |j»n<lt»oiivmacri!ct. Hf Vj IQalVjngeq pef fcjtadlooze teletooaj. STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert, v, 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd, Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend. fExclaim. Koers vao lieden te Vorige koers 102?/l6 169 179'/» 153 il 530 296 110 115 137 49 851/» 301 439 Vs 71 i's 12534 975/s 35U/16 17034 30734 485'/, 3447, 130'/, 107 48 192'/, 150 82 385 402'/» 1597, 141 96 1593/4 108 5'/» 34 323/8 176 69 627» 83 358 393 360 497, 21U/]6 2184 -2 115 222 507, 527, PROLONGATIE vorige koer* 27» pCt. heden 27» pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.m. 10.30 169 111'/, 115 135-6 303 442 3634-1 490-2 195 150 401 142 96 108 pl.m. 10.45 84 395 3611/9 295 110-21/. 114-5 135 6 3021-4.1 440-3 126 HA 361-7/8 490-3 346 195-6 401 -2Vs 160 142 pl.m. 11.— 135 302 440 493 195 pl.m. 11.15 135-6 3017, 441 33'/, 362-4 397 361V, 50 4021/9-3 1421/5 35 363 5 361 493 195-6 40314-1 1427,-3 947» 107 366-70 396 262-3 Londen Berlijn 1 Parijs Brussel (Belga) Bazel - Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm osio NIET OFFICIEEL New-York Italië -i f. ■-S~\ Vorige koers 12.08'/, 59.33 9.76 34.717, 48.09 35.077, 66.55 66.70 66.55 2.4811/1, vi ns Koers op heden 11 uur 12.087,b 59.33 9.76 34.7114 48.09 35.05 66.55 66.70 66.55 2.48U4» '30)4

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10