Bij Scheren Wekelijksch Overzicht Rechtszaken Gis, r AUTO-ONGEVAL. Onze Koloniën. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. arbeid grooiendeels wordt vernietigd ten bate Her politieke omroepen en constateerend, dat A V R.O.-verzoek tot inrichting eigen zend- cvstèem op eigen kosten, sinds een jaar door regeering genegeerd is gebleven, verzoekt Vereeniging Vrije Luistervink Uwe Excellen tie met meeste klem thans op dit request spoe digst gunstig te beschikken, opdat voor honderdduizenden in den lande behouden blijve, wat hun door moeizamen gezamenlij- j,en opbouw in een reeks van jaren dierbaar is geworden. w.g. mi'. Van Doorne, Soestdijk, T. R. L. Oehmke, Laren (N.-H.). Mevrouw Antoinette van Dijk heeft een te jegram gezonden aan den minister van Wa terstaat. Het A.V.R.C.-comité Den Haag deelt mede, dat het in de bedoeling ligt Maandag of Dinsdag a.s. een vergadering te beleggen «voor de Haagsche luisteraars. Ook in Utrecht is men verontwaardigd over de zendtijdverdeeling. Het gewestelijk bestuur van de A.V.R.O. heeft een telegram gezonden aan den minister van Waterstaat te Den Haag, waarin ten zeerste betreurd wordt, dat het door Vogt c.s. zoo schitterend verricht opbouwend werk door de politiek is vernietigd. Het gewestelijke bestuur van de A.V.R.O in Gelderland beschouwt de verdeeling als een aanslag op de cultuur van ons geheele volk, een censuur op het vrije woord, een aanslag op de vrijheid en een politieke roof partij. Het eischt in een telegram aan den minister volledig herstel van het gedane on recht door het toestaan van het bouwen van een eigen zender met een eigen golf en zal niet rusten alvorens het onrecht geheel her steld is Om de actie tegen het besluit van den mi nister in zake de zendtijdverdeeling scherper te voeien zal te Zutfen een afdeeling van de A.V.R.O. worden opgericht. Gisteravond werd te Deventer een buiten gewone zeer druk bezochte ledenvergadering gehouden van de afdeeling Deventer en om streken van de A.V.R.O. De zaal was zoo vol, dat velen zich met een staanplaatsje moesten vergenoegen. De voorzitter noemde in zijn openingsrede het besluit van minister Reymer een daad van willekeur en partijpolitiek, van verguizing en afbraak. Hij wekte de leden op om financieel te steunen. Zijn reae werd stormachtig toege juicht. Ten slotte werd een protestmotie aan genomen. Een collecte bracht rond f 70 op. Nog werd aanbevolen een grooten optocht langs het huis van minister Reymer in Den Haag te houden, welk denkbeeld het bestuur zal overwogen. MIJNONGELUK. Onder kolen bedolven. De mijnwerker J. Hoppener uit Waubach, iie onlangs in de mijn Laura te IJgelshoven bij het losschieten van kolen werd bedolven en zwaar gewond, is Donderdag in het zie kenhuis te Heerlen, waar hem een arm moest worden geamputeerd, overleden. De man was 29 iaar oud en Iaat een weduwe met twee kin deren achter. men'vóó/het de huid even inwrijft met slechts een w«S Doos 30. 60, Tube 80 et PUROL kende oorzaak WAGEN UIT DE RAILS. Te Zaandam is gistermiddag kwart voor 5 uur even benoorden het stationsemplace ment een ledige personenwagen ten gevolge van verkeerden wisselstand uit de rails ge loopen en gekanteld. De schade was alleen van materieelen aard. e De treinenloop onderging een kwartier vertraging. VECHTPARTIJ TE HUIZEN. De politie te Huizen heeft huiszoeking ge daan bij den ingezetene M. Genoemde M. werd verdacht een aanslag te hebben ge pleegd op den veldwachter Marinus, terwijl de veldwachter zich bemoeide met een vecht partij nabij den Blaricumschen tol. Daarbij heeft M. den veldwachter aangevallen mer een soort sabel. Het gevolg was, dat de veld wachter moest worden opgenomen in de Ma- jella-stichting te Bussum. M is voortvluch tig. De aanslag op den veldwachter was ver moedelijk een wraakneming. Mr. DRESSELHUYS-BANK. Ter gelegenheid van de plechtige ont hulling van de bank. opgericht ter na gedachtenis van mr. Henri Dresselhuys, in leven o.m. voorzitter van den Vrij heidsbond, heeft de burgemeester van Culemborg, de heer Y. Keestra, een rede gehouden, waarin hij den heer D. een der groote figuren in den lande noemde, die in het staatkundig leven van Neder land een gewichtige plaats innam. De naam Dresselhuys heeft hier in Culemborg een bijzondere klank, een naam, die de herinnering terug roept aan een man van groote zakenkennis en zakendurf, die groote fabrieken stichtte en krachtig bevorderde den industriee- len opbloei van dit stadje. Maar niet minder was het zijn zoon Henri, door ivie,, aan den naam Dresselhuys een Kiank werd gegeven, welke gevoelens van eerbied en achting oproept bij eien, binnen en buiten onze land grenzen. Spr. kon het volkomen billijken, dat et C0Inité tot oprichting van een monu- «ta es'°°f dit op te richten in de - ad w,ar de overledene werkte en voegde voor het welzijn van het alge- Waar hij zijn hooge posities be- eaae, welke hem zooveel aanzien v. en ln den lande en ver daarbuiten. rI ij6* was des te meer gewaardeerd comité ook in Culemborg een n- ken heeft willen stichten ter ^*geaachtenis van mr. Dresselhuys. de cgde daarvoor dank en aanvaard- vemo fns ^et gemeentebestuur en den blih,!ent1eraad dit monument, dat zal ve a ^et tastbaar blijk van de groote dat van zo°velen, het huldeblijk, hourifV6ns de herinnering zal levendig huys n aan wWen mr- Henri Dressei- kwam verwondingen in het gelaat, hij i» in het ziekenhuis te Deventer opgenomen en zal een oog moeten missen. Een andere in zittende bekwam geen letsel. De auto werd totaal vernield. INFANTERIE MET GROOT VERLOF. De dienstplichtigen van het Wapen inó r1.1- e' ingelijfd op 16 December i o i ®e'entngsdetachement van de behoor voor Reserve-Officieren, wor den op ,30 Mei a.s. met groot verlof naar hunne haardsteden gezonden. VUTOBUSDIENSTEN TEN PLATTELANDE. En de concurrentie. Op vragen van het Eerste Kamerlid van Sasse van Ysselt: Is het den minister bekend, dat in den laatsten tijd op het platteland, in het bijzonder in het land van Heusden en Altena, door zoogenaamde snorders, dat is te zeggen door houders van automo bielen, die hun beroep er van maken om op de lijnen, waarvoor autobuson dernemingen concessie hebben, passa giers te vervoeren zonder te vallen on der de Openbaarvervoermiddelenwet, een zeer scherpe concurentie wordt aan gedaan aan geconcessioneerde autobus- ondernemingen? Is het den minister bekend, dat deze concurrentie van dien aard is, dat ver scheidene van die ondernemingen haar bedrijf eerlang zullen moeten staken, omdat zij, wegens de bezwarende voor waarden, die haar van regeeringswege gesteld zijn ter wille van de veiligheid en de zekerheid van het openbaar ver keer, die concurrentie niet langer meer kunnen volhouden tegenover vervoer ders, die van die zware en kostbare voorwaarden vrij zijn? Acht de minister dit niet in het nadeel van het openbaar verkeer, speciaal van dit deel van het platteland, dat versto ten is van andere vervoermiddelen van openbaar verkeer? Zoo ja, is hij dan niet van oordeel, dat die concurrentie behoort op te houden en is hij dan bereid te bevorderen de spoedige indiening van een ontwerp van wet, waardoor aan die concurrentie een einde wordt gemaakt? heeft de minister van waterstaat ge antwoord: Het antwoord op de eerste vraag luidt bevestigend. Enkele klachten omtrent moeilijkhe den, als bedoeld in de tweede vraag door autobusondernemingen ondervon den, zijn den ondergeteekende bekend. De derde vraag wordt bevestigend be antwoord. Aangezien de ondergeteekende van oordeel is, dat de in de vierde vraag nader bedoelde concurrentie zooveel mogelijk dient te worden tegengegaan, heeft hij in overweging genomen, of, en op welke wijze, het bedoelde euvel, zon der de persoonlijko vrijheid al te zeer te belemmeren, kan worden bestreden. ven te Schiedam den 26-jarigen J. van L. te Rotterdam, machinaal houtbewerker, en den 20-jarigen I. de H., van Oud-Beijerland, wel ke personen zich de laatste weken hebben schuldig gemaakt aan eenige inbraken met diefstal in de gemeenten Spijkenisse, Zuid land enz. De burgemeester en de politie heb ben in de roef in beslag genomen verschei dene gouden en zilveren voorwerpen, afkom stig van een inbraak in een goud- en zilver winkel te Spijkenisse. De verdachten zijn op het hoofdbureau van politie te Schiedam ver hoord en ter beschikking van de Justitie te Rotterdam gesteld. GROENTEN OP DE VUILNISBELT? Het Tweede-Kamerlid Duys vraagt den minister inlichtingen. Het Tweede Kamerlid Duys heeft o.m. de volgende schriftelijke vragen tot den minis ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gericht Is het den minister bekend, dat op ver schillende plaatsen in ons land groote hoe veelheden waardevolle groenten als spina zie, sla enz. als veevoeder worden gebruikt, ja zelfs in slooten, op vuilnisbelten e.d. niet daarvoor bestemde plaatsen worden gewor pen? Is de minister bereid terstond in te grij pen, ten einde te voorkomen, dat nog langer déze vernietiging op groote schaal van waardevolle producten voortgang vinde, en is hij bereid mede te deelen, welke maatrege len.hij zich voorstelt te nemen? Devpnf„ °P den we£ tusschen ^hari nen Wijhe een auto-ongeval plaats v.ct -reed de heer Berg uit Borculo 1 Wi,P '-V (oen door tot nu toe onbe- BEZIT AALSMEER OOK EEN SCHAT? De schatgraverij zit in de lucht en het ge val te Zaandam staat niet op zichzelf. Ook in Aalsmeer zijn menschen, die niet zonder eenige spanning de opdelving van een schat afwachten, dank zij een oude legende, die thans opnieuw verteld wordt. De Tel. schrijft daarover het volgende: Er bevindt zich, aan den Stcmmeerweg, een oude kloosterboerderij, die tot het oude klooster heeft behoord en die, geruimen tijd geleden, door de gemeente werd aangekocht. Het werd echter tijd dat het oude gebouw verdween en thans is de gemeente bezig, het af te breken. De legende wil nu, dat hier, onder deze boerderij, kerkelijke schatten, begraven zijn ni een geheime gang, die zich onder den grond bevinden moet. Straks, als de funda menten worden blootgelegd, zal blijken, wat er van deze gang waar is en of zich daar inderdaad schatten bevinden. Wanneer die schatten daar begraven zijn en waarom? Wie zal het zeggen? Op de een of andere v/ijze is de legende jaren geleden in de we reld gekomen. Doch als zoovele legenden, bevat zij hiaten en wordt iets belangrijks vergeten. Men staat dan ook zeer sceptisch tegen over deze historie al zijn er menschen, die er zeer sterk aan gelooven. Toen de gemeen te de boerderij van den vorigen eigenaar kocht, heeft deze zelfs bedongen, dat hij de helft zou krijgen van de schatten, die wel licht eens gevonden konden worden. In elk geval zal nu vrij spoedig blijken, of de legende al dan niet op waarheid be rust. Vanmorgen 11 uur heeft de burgemeestei van Spijkenisse, gearesteerd door den ge meenteveldwachter en Schiedamsche politie, eearesteerd in hun vaartuigje in de Voorha- EEN VLUCHTELING. De Duitscher F. W. S., onlangs uit de Bredasche gevangenis gevlucht, waar hij gedetineerd was, nam op zijn vlucht onder Chaam van een boerderjj een rij wiel om beter weg te kunnen komen. Hiervoor stond de man, die Intusschen weer is aangehouden, voor de rechtbank te Breda terecht. Eisch: een jaar gevan genisstraf. VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 16 Mei. WEBSTER LOCUTA EST, CAUSA FINITA. Zooals bekend is, werd op 2 Mei een overi gens niet bepaald belangrijk zaakje behan deld contra den 21-jarigen landbouwer Jan W., die op 27 Maart den Noordervaartweg 'had bereden met een driewielde kar, ge bezigd voor expeditie van mest, van welke kar de wielen zouden zijn besmeerd met grondspeece, waardoor bedoelde weg kon worden verontreinigd. Na een uitvoerige en min of meer humoristisch getinte uiteenzet ting van den heer E. Govers Dz., die o.m betoogde, dat aan de wielen alleen wat ge droogde modder had gekleefd en geenerlei gevaar voor eenige verontreiniging had be staan, werd deze zaak aangehouden, ten ein de den verbalisant L. Webster te hooren, en heden verder behandeld. Nadat de onder eede gehoorde getuige Webster zijn proces verbaal had bevestigd en verklaard, dat be doelde wielen wel duidelijk merkbare sporen van aangekleefd vuil hadden vertoond, werd de heer J. W. ondanks zijn ook thans volge houden ontkenning, veroordeeld tot 6 boete of 5 dagen. VOORTGEZETTE ZAAK DER JOLIGE BEEMSTERPOLDER STUDENTEN. De verdere behandeling van het proces tegen den heer Dirk1 A., 'n 26-jarig agriër uit de Beemster, motorrijder en succes vol be oefenaar der edele kunst van Terpsichore, had heden plaats en bleek achteraf be schouwd, niet veel meer te zijn dan een storm in een glas water. Gehoord werd als getuige a charge de heer J. Dalenberg, die verklaar de, dat de heer A.t ondanks de herhaalde aanmaning, weigerde door te loopen en zich te verwijderen. Voorts wenschte hij zijn naam niet op te geven en toen verbalisant op grond van die weigering hem aangreep, ten einde hem voor den hulpofficier van Justi tie, in casu den commissaris te geleiden, volgde een krachtig verzet. De heer Dirk A., die trouwens den indruk maakt een overigens zeer fatsoenlijk jonge landbouwer te zijn, al sympathiseerde hij meer met de motorjas dan met de blauwe boerenwerkmanskiel, was ridderlijk genoeg te erkennen, dat zijn houding dien nacht niet juist was geweest. De verklaringen van de twee getuigen a decharge legden dan ook niet veel gewicht in de schaal. Een dezer ge tuigen memoreerde met trots, dat hij dien nacht een liefkoozing met den gummistok had ontvangen. Na dit verhoor achtte de kantonrechter zich voldoende ingelicht en, direct uitspraak- doende, veroordeelde hij den heer A. tot 2 geldboeten: 1 van 12 of 12 dagen voor den knallenden knalpot en 6 boete of 6 dagen ter zake het niet voldoen aan de vordering tot doorloopen. ALWEER EEN PAK VAN HET HART. De heer Adolf Sch., autobusondernemer te Bergen, kan nu ook weer gerust zijn en beveiligd tegen den greep der justitie. Hoe wel toch bewezen werd verklaard, dat de chauffeur-monteur Timmerman buiten wette- liiken tijd had dienst gedaan, werd in dit ge val aangenomen, dat deze dienstverrichting noodzakelijk was, het feit alzoo bewezen ver klaard, doch réén straf toegepast ONAANGENAAM AVONTUUR OP EEN STADSWANDELING. Op de soms levensgevaarlijke kruising bij de Langestraat—Groote Kerk werd onlangs mej. W. E. Penning, de echtgenoote van den koopman L. Pouwels, met kracht aangereden door een wielrijder,.die niet voldoende rechts hield. De vrouw kwam te vallen en wel zoo dat zij buiten staat was zich op te rich ten. Zij werd binnengedragen bij den heer Haijtema en later joer rijtuig naar haar wo ning in het Achterom vervoerd. Zij bleef zoo over hevige pijnen klagen dat ten slotte tegen den avond dr. Bromberg werd ontboden, die constateerde dat niets gebroken was, doch de patiënt eenige spier en peeschscheuren had bekomen, welke be- leedigingen in veel gevallen veel moeilijker te genezen zijn dan een formeele arm of beenfractuur. Toen juffrouw Pouwels dan ook heden optrad als getuige tegen den bewusten wiel rijder. den 25-jarigen magazijnbediende Her man B., bleek neg duidelijk uit de gebrekkige wijze waarop zij zich voortbewoog, dat zij nog lang niet hersteld was en de mogelijk heid o.i. niet is uitgesleten, dat hier van blij vend letsel sprake kan zijn. Misschien dat de tijc. heling brengt. In ieder geval werd dcor de aangeredene ren actie tot schadevergoeding ingesteld ten bedrage van 50. De kosten waren wel hoo- ger, doch een bedrag van meer dan 50 kan in een strafzaak voor den kantonrechter niet worden opgenomen. Door den delinquent, de heer B. werd ont kend, dat hij opzettelijk of uit roekeloosheid den linkerkant van den weg had bereden. Hij zette voorts uiteen, dat hij verplicht was geweest links te rijden. De heer L. Pouwels. echtgenoot van de aangereden vrouw, merkte nog op, dat ver dachte geen pogingen heeft gedaan de echt genoote van getuige ter hulp te komen. De heer C. de Vries, koopman en lan taarnopsteker in welke uitstervend beroep hij destijds werkzaam was, zei dat mej. Pou wels op den hoek Langestraat—Koorstraat door den wielrijder H. B. werd aangereden, tengevolge waarvan zij kwam te vallen. Ver dachte werd na vordering van den heer amb tenaar veroordeeld tot 10 boete subs. 10 dagen, terwijl de civiele vordering werd toe gewezen. HET AMBT VAN CHAUFFEUR EISCHT ONAFGEBROKEN ACTIVI TEIT. We gelooven niet dat een dichter, wiens geest voortdurend rondwaart in den rozen hof der poëzie, de geschikte bestuurder zou zijn van een vrachtauto, daar zijn stuur- krans en de verkeersweg voortdurend de concentratie van zijn dichterlijken geest zou den eischen. Want zelfs de 31-jarige chauffeur Alber- tus W. te Egmond aan de Hoef, dien we ab soluut geen poëtische gaven toeschrijven, had dezer dagen het ongeluk, in een ondeel baar oogenblik van onoplettendheid, zijn dorpsgenoote mej. Johanna Liefting, die met haar zuster Lucia teeder armdoorstrengeld zoo zij beweert, rechts van den weg liep, aan te rijden. Heel ernstig was die aanrij ding blijkbaar niet, maar toch belangrijk ge noeg om er een strafzaak van te maken, wel ke zaak evenwel, teneinde nog eenige getui gen te hooren, voor onbepaalden tijd werd aangehouden. MOORD DOOR EEN POLITIE AGENT. Wraakneming over een opgelegde straf. De hoofdpolitie-opziener D. Broersma te Soegei Liat (Banka) is door een inlandschen politie-agent met een klewang vermoord. De oorzaak was wraakneming wegens een den agent opgelegde straf. Broersma was juist naar Batavia overgeplaatst. v DE POENALE SANCTIE. De voorbereiding van de geleide lijke afschaffing. Aneta verneemt, dat door het Kantoor van Arbeid bij de Indische regeering de de finitieve voorstellen tot geleidelijke afschaf fing van de poenale sanctie zijn ingediend. Mr. Einthoven, die de voorstellen ter toelich ting naar den minister van koloniën mede- nam, voordat de wijzigingen, die een gevolg zijn van het advies van de permanente ar beidscommissie, konden worden aange bracht, is onderweg aan boord telegrafisch door het Kantoor van Arbeid uitvoerig en volledig omtrent de wijzigingen ingelicht. Nadat het advies van den Raad van Ne- derlandsch-Indië zal zijn ontvangen, zullen de voorstellen bij den Volksraad worden in gediend ter behandeling door dit college tij dens de eerstvolgende gewone zitting. KI sa Hcifo e rich te n DE KAASMARKT. ALKMAAR, 16 Mei 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 120 sta pels, wegende 161942 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 38; Commissie 42; Boerenkaas: Kleine 39; Commissie 44. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAARSCHE EXPORTVELIING. ALKMAAR, 16 Mei 1930. Op de heden gehouden veilng werd betaald voor: Aard beien per doos 22—50 cent; Andijvie per 100 stuks 1.50—3.30; Asperges per 100 bos 38—41; Bloemkool le s. per 100 stuks 20—30; Bloemkool 2e s. per 100 stuks '10—17; Kropsla per 100 stuks 1.50— 6; Komkommers per lOO stuks 1323; Prei per 100 bos 1.503.80; Postelein per bakje 0.65ƒ1.07; Peulen per 100 pond 39—53; Rabarber per 100 bos 2 -r-f 7; Radijs perd 100 bos 3.505.80; Spinazie per bak 0.231.41; Snijboonen per 100 pond ƒ61; Dubbele spercieboonen per 100 pond 61Tomaten per 100 pond: A 29; B 27; C 29; Wortelen per 100 bos 7—22. PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 17 Mei 1930. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aange voerd 97 kisten en 10 korven. De prijs was 1.201.37K per K.G. De handel was stug. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 17 Mei 1930. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fa- brieksboter le s. 0.80—0.90; Fabrieks- boter 2e s. 0.70-f 0.80; Boerenbotei 0.95; Eieren (groothandel) 4.755.50; Eendeieren 4.25—4.50. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 17 Mei 1930. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 235000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 56—58 4.70—5: 5860 4.805.20; 60—62 5—5 30; 62— 64 5.20—5.70; Bruin 60—66 ƒ5.20— 5.80. 60.000 stuks Eendeieren 4.50—4.70. ALKMAAR, 17 Mei 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 Paarden 175325 47 Melkkoeien 275400; Gele Koeien 280 335; 144 Nuchtere kalv. (slacht) 8- 24; Nuchtere kalv. (fok) 20—36; 292 Magere Schapen 3242; 599 Lammeren 20—ƒ27; 17 Schrammen 36—52; 79 Biggen (10 weken) 273110 Bokken en geiten 820; Kleine bokjes 1 2.50. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Mei '30. Langendijker Groentenveiling. Peen 0.40 1.50; Roode Kool le s. 0.80—1.70; Gele Kool 3.60—6; Deensche Witte Kool 0.70—1.80; Uien 0.80—0.90; Toma ten: A 65; B 62; C 42; CC 28, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1300 K.G. Peen; 3300 K.G. Roode Kool; 1400 K.G. Gele Kool; 16000 K.G. Deensche Witte Kool; 925 K.G. Uien en 425 K.G. Tomaten. ZAANDAM, 16 Mei 1930. Veilingvereen. „De Zaanstreek". Sla 0.45—2.10 per kist; Andijvie 1.502 per kist; Peen 2326 cent per bos; Pieterselie 2—5 cent per bos; Selderie 24 cent per bos; Prei 1013 cent per bos; Uien 34 cent per zak; Bloemkool le s. 26—36 cent per stuk; Bloemkool 2e s. 1725 cent per stuk; Raapstelen 1525 ct. per 10 bos; Citroenen 3.50 per 100; Kom kommers 820 cent per stukRabarber 7 A 13 cent per bos; Spim-zie 4864 cent per kleine kist; Postelein 1.10—1.25 per kl. kist; Radijs 26—42 cent per 10 bos; Spinazie 1.80—2.20 per kist. PURMEREND, 16 Mei 1930. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: blauwe 0.80; Bor- gers 31 cent per zak, 25 K.G.; Peulen 0.83 1 pre zak, 50 K.G.; Doperwten 58 cent jrer zak, 50 K.G.; Aardbeien 1436 cent p. doosje; Bloemkool 3—34 per 100; Roode Kool 1—7.40 per 100; Spinazie 1058 cent per mand, 6 K.G.Postelein 1120 ct. per mand, 1 K.G.Sla 0.40—4.60 per 100 krop; Radijs 1.80ƒ3.90 per 100 bos; Selderij 24 per 100 bos; Raapstelen 1.20—1.80 per 100 bos; Rabarber 4.60 10 per 100 bos; Wortelen 1130 per 100 bos; Uien 0.10—0.60 per 25 K.G.; Prei 38 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 16 Mei 1930 Bravo's 1.10; Uien 0.40—1Drielingen ƒ0.100.50; Grove 0.80—1; Peen 1.70—2; Peen (kleine) 0.90; Roode Kooi 16.10; Gele Kool 2.10—5.60; Deensche Witte Kool 0.602.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 450 K.G. Aardappelen; 9400 K.G. Uien; 3000 K.G. Peen; 40800 K.G. Roode Kool; 8400 K.G. Gele Kool; 86800 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 16 Mei. Roode Kool le s. 1.60—4; Witte Kool le s. 0.80; Uien 0.901.50; Rabarber 1.50. Aanvoer: 4465 K.G. Roode Kool; 625 K.G. Witte Kool; 1775 K.G. Uien; 2000 K.G. Rabarber. BEVERWIJK, 16 Mei 1930. Coöp. Tuin bouw Groenten-, Fruit- en Aankoopver. De Vrije Veiling. Asperges in diverse kw. 1771 cent; Radijs 3—4 cent; Raapstelen 33% ct.; Peen 23—2814 cent; Rabarber (reuze) 3 414 cent; Parragon 45 cent joer bos; Spi nazie 0.351.52; Postelein 0.801 Zuring 1315 cent; Andijvie 4560 cent; Sla gerand 20—60 cent per kist; Bloemkool 10—30 cent; Sla (zuiver) 3—6A cent; Per ziken 31417 cent per stuk; Aardbeien per schotel 3341 cent; Aardbeien per doos 30 44 cent; Spinazie 4—15 cent; Postelein 16 20 cent per K.G. De aanvoer van bloem kool is lang niet van beteekenis ontbloot, doch de prijs bleef constant. FONDSEN. 10 Mei 12 Mei 13 Mei 14 Mei 15 Mei 16 Mei obl N.W.S, 1000 1922 idem 1000 '18 1000 '17 1000 16 1000 '26 1000 22 100 23 1000 '21 D 1000 '17 4idem idem 4% O.-Ind. idem idem 5J4 I. idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank Ned, Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl Kunstzijde Margarine Unie Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr Philips Gem. Bezit Anaconda Beth Steel C v A. Comm Studebakc- Comm Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie Exd ividend. 102# 1 029/jg 102* 102* 102?/,6 1027/IG lOH/ic 1015/16 101* 987/ia 987/,6 98* 96* 96* 96y„ 101'Vu 101# 101* 102* 103* 103* 10U3/16 100# 100% 101 177 177* 175 152 152 151* 170# 170 169 530* 113 116* 116# 87# 87 316* 297* 291# 112* 108* 107# 424 423 423* 439 435* 430* 122# 128* 130# 97* 98* 98* 38* 38* 38* 169# 172 169* 309 307* 140 135* 136* 470# 475 469 332 333 330 383* 381* 400 400# 400* 446 447 446 144# 140# 139# 110 105 105 33* 32 82 83 178 177* 175* 168 364 367 356* 356# 345* 355# 83* 83* 82* 375# 373 381 222 222 2! 24 2# 102U/18 1027/,e 101V1S 98* 96% 10111/16 103i<„ 101% 101 172* 151* 169* 115# 87 297f 109 422* 433* 129# 98y1(1 38# 173VW 137 470 331 383# 403# 141# 106# 83 174# 167# 364 3601 86 392 24 102* 1026/8 102* 1027/,. 101 Via 1017/,. 987/w 987/,, 96* 2?* 101* 103* 103 101% 100# 10016/,, 176 179* 152 153* 169 169 116* 115 85 85* 302 301 112 110 420 420 437 439* 128Vi« 125# 98* 97# 38* 38 174'/,» 170# 307# 130' 130* 485 485* 338 344* 386* 385 406* 402J 449 450 143* 141 106* 108 34 34 175* 176 166 156Vi" 362 360 362} 358 86 83 394 j 393 ~27. j

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11