Telegrammen Zeetijdingen Sport A M S T E R D A M S C H B EV R S Massale vleeschvergiftiging Laatst© berichten. PiNDvincSaal nieuws 1. J. J. Veel 10.47.33 2. F. H c. Dingerdis 10.49.8 3. c. Steinvoort 10.50.26 4. g. Hijmans 10.52.43 5. J. J. Veel 10.53.37 6. M. Kroese 10.54.38 7. J. J. Veel 10.54.58 9. H. Mooij 10.56.9 van 20 Mei 1930 Opgiive van lVoftffthollandsch liandhrttliWifirédlet. I.VJ HET JAARLIJKSCHE KONINKLIJKE BEZOEK AAN AMSTERDAM. De hoofdstad gaat zich opmaken ter ont vangst van de Lands Vorstin, die deze week niet Haar Gemaal en Dochter haar jaar- lijksch bezoek brengt Van de openbare gebouwen is reeds de drie kleur uitgestoken en vele particulieren volgen dat voorbeeld, al gaat het nog wat traag om dat een zacht maar volhardend regentje uit een grijzen hemel neerdaalt. Men heeft nog eenige uren den tijd en wellicht is het dan droog geworden. De trams en gemeentelijke autobussen dra gen nationale vlaggetjes. Vele winkels heb ben in hun uitstallingen oranje aange bracht. De «politie is hedenmiddag ook in groote tenue verschenen met den helm op. Ook zijn in de anders garnizoen-looze stad troepen aangekomen, in hoofdzaak voor het betrekken van eere-paleiswachten Van het vierde half regiment huzaren uit Deventer zijn 100 sabels aangekomen. Door het gar nizoen te Amersfoort wordt een infanterie •:erewacht verstrekt en ook van de mariniers 'Jjn 100 man aangekomen voor een paleis vacht. Mede zijn gearriveerd de stafmuziek ran het 5e Regiment Infanterie uit Amers foort. KORTE BERICHTEN Per Hollandsclie Spoorsneltrein is gis terochtend de koningin-moeder naar Oister- wijk vertrokken, waar zij eenige dagen zal vertoeven alvorens haar zomerverblijf Soestdijk te betrekken. Zaterdagavond droeg in de woning van de familie S. aan de Nadorststraat te Rotter dam een 7-jarig jongetje zijn tweejarig broer tje op den rug. Het kind heeft toen een ketel kokende melk omgetrokken, waardoor beiden ernstige brandwonden hebben gekregen. Zij zijn in het ziekenhuis aan den Cooleingel op genomen. Het kleinste kind is aan de gevol gen overleden. Gedeeltelijk gecorrigeerd. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. Toegestaan werd de interpellatie Boon over de radio zendtijd-verdeeling. De interpellatie wordt geplaatst op nr. 1 van de agenda. Bij de voortzetting van de behandeling van'de gemeentewet werd verworpen met 4239 stemmen, art. LVI. Het amendement dr. Vos op art. 55 (Be houd van de commissie van ingezetenen) werd aangenomen met 5231 stemmen. De heer van den Bergh verdedigde een amendement om den Raad de bevoegdheid te geven B. en W. op te dragen nadere regelingen te treffen omtrent bepaalde punten (delegatie). Het amendement vond steun bij den heer de Wilde en den minister en werd overge nomen. VEROORDEELD. AMSTERDAM, 20 Mei. Het Gerechtsho veroordeelde den 29-jarigen loswerkman H. B., die terecht had gestaan wegens het plegen van een moordaanslag op den ambtenaar van het Gemeentelijk Bureau troor Maatschappelijken steun, J. L. Jonker, op den hoek van het Sarphatipark, tot een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden. -ai, De straf zal worden ondergaan in de bijzondere strafgevangenis. Na het onder gaan van de straf zai hij ter beschikking van de regeering worden gesteld. BEHANDELING VAN ZIEKE MILI TAIREN DOOR BURGERLIJKE DOKTERS 's GRAVENHAGE, 20 Mei. Een bin Iienkort te verwachten legerorde bevat een jninisterieele beschikking waarbij een rege ling is vastgesteld betreffende de behan deling van zieke militairen door niet aan ien geneeskundigen dienst der legermacht verbonden burgerlijke militairen. OPWINDING ONDER DE JOODSCHE BEVOLKING IN PALESTINA. JERUZALEM, 20 Mei. Onder de Jood- sche bevolking in Palestina heerscht groo te opwinding wegens het immigratiever bod. De Joodsche Nationale Raad heeft voor Donderdag a.s. een algemeene pro teststaking afgekondigd. IN BELGISCH DORP. BRUSSEL, 20 Mei. In het dorp Lebbe ke bij Dendermonde zijn honderd personen waaronder vele geheele gezinnen ziek ge worden na het eten van ipaardenvleesch Verschillende zieken verkeeren in levensge vaar. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, uitreis, 19 Mei te Sa- bang. J. P. Coen, thuisreis, 17 Mei te Belawan. Karimata, 17 Mei v. Batavia n. A'dam. Singkep, uitreis, 19 Mei te Antwerpen. Grotius, thuisreis, 18 Mei v. Genua. Koningin der ederlanden, thuisreis, 18 Mei te Suez. Poelan Tello, 18 Mei v. Amsterdam te Ham burg. Singkep, 18 Mei v. A'dam n. Java via Ant werpen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles, 18 Mei v. Burriana te Rotterdam. Agamemnon, 17 Mei v. Alexandrië n. Ma- kri. Alkmaar, 17 Mei v. Duinkerken te Hamburg. Amazone, 19 Mei v. A'dam n. Hamburg. A,rcs, uitreis, 17 Mei v. Cristobal n. Buena- ventura. Ariadne, 17 Mei v. Tarragona te Valencia. Astrea, 16 Mei v. New-York n. Curagao. Atlas, 16 Mei v. New York n. Beaumont. Bennekom, 19 Mei v. Antwerpen te Hamb. Berenice, 17 Mei v. Calamata n.. A'dam. Deucalion, 17 Mei v. Gibraltar n. Algiers. Eos, 17 Mei v. Rotterdam te Cadix. Haarlem, uitreis, 18 Mei v. Arica. Hebe, 18 Mei v. A'dam te Hamburg. Hos, 17 Mei v. Triest te Fiume. Iris, 19 Mei v. Vigo te A'dam. Minerva, 18 Mei v. Tanger n. Gibraltar. Oranje Nassau, 16 Mei v. New-York n. P. au Prince. Orestes, 17 Mei v. Varna te Bourgas. Qrpjieus, 18 Mei v. A'dam te Danzig. Pluto, 18 Mei v. Hamburg te Kopenhagen. Poseidon, 16 Mei v. Smyrna n. Constantin. Theseus, 19 Mei v. A'dam te Kopenhagen. Venezuela, 17 Mei v. Cristobal n. Pt. Colom bia. Zeus, 17 Mei v. Cette n. Tarragona. Zeus, 19 Mei v. Cette te Tarragona. Delfland, uitreis, 18 Mei te Bahia. Drechterland, uitreis, 17 Mei v. Santos. Orama, uitreis, 16 Mei v. Bahia. Rijnland, thuisreis, 18 Mei v. Rio-Grande. HollandAmerika-Lijn. Edam, 18 Mei v. Rott. te Tampico. Lochgoil, Vanc./Rott., 15 Mei v. San Francisco. Lochkatrine, Rott./Vanc. 16 Mei van Cristobal. Veendam, Vera Cruz/Rott. 19 Mei van South. Volendam, N.-York n. Rott. 19 Mei van Boulogne. Delfdijk, Pacif. n. Rott. 18 Mei te Londen. Eemdijk, Antw. n/d. Pacifica 18 Mei te SwïinsGÊi Statendam, 18 Mei v. Rott. te N.-York. Holland—Af rika-Lijn. Jagersfontein 17 Mei v. Pt. Natal naar Lorenzo Marqués. Klipfontein (thuisr.) 17 Mei te Dar-es- Salaam. Meliskerk (thuisr.) 16 Mei v. Kaaustad naar Duinkerken. Nieuwkera (uitr.) 17 Mei East London n. Port Natal. Nieuwkera (uitr.) 18 Mei v. Port Natal. Aldabi 18 Mei v. Rott. te Hamburg. HollandAustralië-Lijn. Aagtekerk (thuisr.) 18 Mei te Suez. Abbekera (uitr.) 19 Mei te Fremantle. INBRAAK TE HAARLEM. Vannacht heeft men zich toegang weten te verschaffen tot de kantoorlokalen van de coöp. „De Eendracht" aan het Donkere Spaarne. Uit de brandkast is een bedrag van ongeveer 7.000 ontvreemd. Vermoedelijk hebben de inbrekers zich overdag laten in sluiten of zich verborgen in ongebruikte bak kerswagens of anderszins. Ze hebben het nachtslot van de brandkast uitgeboord Een onderzoek wordt ingesteld. De recherche heeft vanmorgen vingerafdrukken genomen. DE UITSLAG BELGIë—NEDERLAND. Zondag heeft uit Antwerpen via den Phohi-zender te Huizen een uitzending plaats gehad van het versalg van den voet balwedstrijd België—Nederland. "Het ver slag is volgens ontvangen telegrammen in Oost- en West-Indië goed ontvangen. Uit Medan kwam bericht dat het verslag in te genstelling met in andere gedeelten van den Archipel, waar de ontvangst van het laat ste gedeelte minder hard was, aldaar kei hard werd ontvangen. Ook uit Paramaribo is bericht ontvangen dat de ontvangst daar uitstekend was. 1 DE ZEPPELIN IN SEVILLA OPGESTEGEN. De start van de Zeppelin vond plaats onder de aanwezigheid van een duizend-koppige menigte, die in luid gejuich uitbarstte, toen het luchtschiu zich in de lucht verhief. De start verliep vlot. Het was windstil weer en de hemel was prachtig blauw. Het luchtschip maakte een vlucht over de stad en verdween toen in Westelijke richting. In den afgeloopen nacht was de gasvoor raad bijgevuld. HEILOO. De Neutrale Coöp. Boerenleenbank hield Maandagavond haar jaarvergadering in café Helder. De voorzitter, de heer P. Frans opende en heette namens den Raad van Toezicht en het bestuur, hartelijk welkom. In zijn openings woord zeide spreker dat de bank steeds groeiende is en trots de malaise in land- en tuinbouw is he: beloop nagenoeg als het vo rig jaar. Uit de omzetcijfers zal blijken welk een plaats de bank in de gemeente inneemt. Voorts zeide spreker, dat de bank 10 jaar be staat en bracht dank aan de oprichters, die goed hadden gezien toen zij het initiatief tot oprichting namen. Als herinnering aan het tweede lustrum werd vrij consumptie gegeven. Met den wensch dat de besprekingen mogen leiden tot nog grooter bloei van de bank ver klaarde spr. de vergadering voor geopend. De rekening wera in ontvangsten en uitga ven vastgesteld op 'n bedrag van 30441337. De balans gaf aan in actief: uitstaande voor schotten 36197.06, in loopende rekening v. de leden 8004.45, id. van de Centrale Bank 41545.46, vast deposito Centrale Bank 11800. Passief schuld aan de Spaarbank 133745.77 M, aan de leden 14199, reserve fonds 4013.3.1 >3in totaal 152.748.8954. Uit de cijfers der rekening blijkt, dat ont vangen is aan rente van voorschotten 1589.01, id. in loopende rekening 2907.40 van de Centr. Bank 1606 01uitgegeven aan rente van spaargelden 4548.91, in loo pende rekening bij de leden 61363.27 en van de Centr. Bank 85259.03. De winst is 790.78. De balans der Spaarbank heeft te vorderen van de Boerenleenbank 133.74517754, ter wijl aan spaargelden en stichtingskapitaal een zelfde bedrag aanwezig is. Rekening en balans werden goedgekeurd. Het jaarverslag van den heer G. Vrijburg Pz., kassier, was overzichtelijk samengesteld. De Raad van Toezicht vergaderde 11 maal, het bestuur 17 maal, 17 credietaanvragen werden toegestaan. 4 vereenigingen zijn bij de bank aangesloten 3 credieten zijn aange vraagd en toegestaan onder hypothecair verband. De Controle van de Centrale Bank wees uit dat het bestuur en de Raad van Toe zicht een pluimpje kreeg. De z.g. bevroren credieten zijn niet gewenscht, zoo er niet ge wisseld wordt zal de Centrale het als vaste posten beschouwen. Het aantal in omloop zijnde spaarbank boekjes was 220, voorschotboekjes 48, 107 leden maakten gebruik van aanvragen, het aantal handelingen (dagboekposten) was 1178. Met nieuwe moed, doch omzichtigheid schrijden we voorwaarts. Wat in de 10 jaar is gedaan, stemt tot voldoening. Het jeugdige rijsje is opgegroeid tot een boom en dat bijna alle bestuursleden die tot de oprichters be hoorden, nog in functie zijn wijst op saam- hoorigheid. Het verslag eindigde met de beste wen- schen voor den bloei van land- en tuinbouw. (Applaus). De voorzitter noemde zich de tolk der vergadering toen hij den kassier niet alleen dank bracht voor rijn correct jaarverslag, doch hem ook dankte voor de wijze waarop hij de belangen der bank speciaal in het 10- jarig tijdvak heeft behartigd. (Instemming). De heer p. Frans werd als bestuurslid, de •heer p. de Jager Jr. als lid van den Raad van Toezicht en de heer C. Bakker p- Kzn. als plaatsvervangend bestuurslid herkozen. De rentevoet voor voorschotten is van 554 op 5 1/4 pCt. gebracht, de rente van spaargelden op 354 pCt. De mededeelingen waren van huishoude lijk en aard. Bij de rondvraag vroeg de heer J. P- Groot of, gezien de belangrijke reserve, de moge lijkheid niet bestaat om spaarbusjes aan te schaffen voor de jeugd. Spr. zeide dat de kassier de sleuteltjes moest houden en een maal per jaar ledigen. Voor de spaarpotten, die moeder in beheer houdt, had spr geen bewondering. Deze wijze van sparen is beter en ook mogelijk. De voorzitter zeide, dat het bestuur dit verzoek ernstig onder de oogen zal zien Daarna sluiting. Tot kassier der Boerenleenbank in de plaats van wijlen den heer P. Stoop is be noemd de heer Jac. Sengers. Het perceel bij het café van de N.V. H.O. C.E., ter grootte van 14 A. 49 c.A. werd ge kocht door A. B. de Rooy te Velsen voor 21.275. Het perceel naast het café groot 2 A. 68 c.A. is verkocht aan J. van Gemeren voor 4300. EGMOND AAN ZEE. Aanbesteding. Maandagmorgen zijn de volgende inschrij vingen binnen gekomen betreffende het pach ten van een gedeelte van het strand voor het plaatsen van twee tenten. 1. A. de Vos, links van de trap 8 X 4 M 255 per jaar, rechts van de trap 6 X 4 M 165 per jaar. 2. C. N. Koopman, links van de trap 9 X 7 M. 85.85 per jaar. 3e. J. de Boer, 14 M2. plaats onbekend 70 per jaar. 4. Mij. „Zeebad Egmond". Beiden plaat sen samen 300 per jaar, een plaats voor 100 per jaar. 5. P. Avis, rechts van de trap 14 M2, plus 4 M. bordesje 106.20 per jaar. De gunning werd aangehouden. Dezer dagen vergaderde de Verlotings commissie van de Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, alhier. Genoemde commissie besloot de trekking welke was aangekondigd tegen half Mei, uit te stellen, daar er tot nog toe niet genoeg loten waren verkocht. Maandagavond, omstreeks 6 uur, werd aan de gemeente-politie alhier per telefoon medegedeeld, dat uit het Provinciaal Zieken huis te Bakkum een patiënte was ontvlucht in de richting van Egmond aan Zee. Onmiddellijk stelde de veldwachter ten Bruggencate zich in verbinding met den torenwachter, die mededeelde, dat hij iemand in de Zuiderduinen had gesignaleerd. De plaats werd nauwkeurig aangegeven en na eenige oogenblikken had de veldwachter de patiënte gevonden en naar het Raadhuis ge leid. Door twee verpleegsters werd de vluch telinge afgehaald en per auto naar Bakkum vervoerd. Begroetingsavond O.K.O.F. In de prachtig met palmen en bloemen ver sierde zaal van het O.K. Vereenigingsge- bouw had Maandagavond de eerste feeste lijke bijeenomst plaats van afgevaardigden en belangstellende leden van het O.K. On dersteuningsfonds. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op, Mgr. F. Kenninck, Aartsbisschop van Urecht, prof. Wijker, president van het O. K. Seminarie te Amersfoort en vele geestelijken uit andere gemeenten. De voorzitter van de afdeeling „De Eg- monden", de heer B. A. van Kleef, opende deze avond met een hartelijk woord van welkom. Het was spreker een aangename taak de aanwezigen welkom te mogen heeten, omdat 2oovelen gehoor hadden gegeven aan de oproep voor deze vergadering. De afd. weet dat op prijs te stellen, en wij zijn, aldus spreker, u er dankbaar voor. Die van buiten komen, hebben veel moeten opofferen, om hier tegenwoordig te zijn. Daarvoor uitte spreker zijn dank, namens de afdeeling, na mens de heele gemeente. Hierna kondigde spreker aan, dat een Wel komstlied zou worden gezongen Dit lied was speciaal voor deze avond gemaakt door den thans ruim 80-jarigen oud-katholieken dich ter bij uitnemendheid, den heer G. J. v. Thiel te Amsterdam. Toen het gordijn zich opende stond een koor van dames en kinderen opgesteld met groote letters, vormende het woord „Wel kom". Dit koor zong het eerste couplet. Het tweede en derde couplet werd door alle aan wezigen gezongen. Door een der jongste leden van de kin- derzangvereeniging werd een wiegeliedje ten gehoore gebracht. Zacht schommelend, met een pop in de handen stond zij daar en klonk het fijne stemmetje door de volle zaal. Hierna volgden een tweetal speelliedjes. Het hoofdnummer bestond uit de kinder operette: „De kleermaker en kabouters".. Het spel, de zang en de dansen voor elf jes en kabouters, alles was voortreffelijk. Ieder genoot van de zachte, zuivere kinder stemmetjes. Dat het bij de aanwezigen in den smaak viel bleek wel toen na het le be drijf de voorzitter van het O.K.O.F., de heer C. A. Mittelbeck, zijn dank uitsprak voor al les wat het hoofdbestuur en den afgevaar digden ten deel viel. Spreker vervolgde: Het is verblijdend voor u en voor ons, dat de Algemeene Ver gadering in Egmond gehouden wordt. Nieuwe kennismakingen worden aange knoopt en oude hernieuwd. Spr. memoreerde nog dat dezer dagen de burgemeester V3n Zsndvoort hsd gezegd! dat hot Zandvoortsche strand het breedste en mooiste was van Europa, maar, vervolg- de spr., wij zeggen, het Egmondsche strand is het mooiste! (Daverend applaus.) Egmond is een merkwaardige plaats. De oorsprong van den naam ligt volgens spr. hierin, dat in de oudste tijden de Evangelie predikers hier het eerst een Christengemeen te hadden te midden van het land der heide nen. Daarom noemde men deze plaats: Eg- munda Terra gezuiverd land. In deze groote gemeente bestaat er een bloeiende afdeeling. Spr. had met genoegen gehoord, dat er in den loop van het vorig jaar 40 nieuwe leden waren toegetreden. Spreker eindigde met den wensch, dat de afdeeling moge groeien en bloeien zóó dat de vereeniging trots kan zijn op de afdee ling „De Egmonden''. Hierna volgde het tweede bedrijf van „De Kleermaker". In dit bedrijf kwamen vooral de. dansen van de elfjes naar voren. Na het einde van de operette stond de heer v. Os uit Hilver sum op en sprak als: „een stem uit het pu bliek" woorden van groote dankbaarheid. Spr. vervolgde: ,'k zou julile alelmaal wel willen omhelzen". (Om vergissingen te voor komen, zij hierbij vermeld, dat dit alleen ge richt was tot het kinderkoor!) Hierna uitte de heer v. Os een woord van dank aan haar, die „achter de schermen" werkte en de leiding in handen heeft van den kinderzang. „Waar mevr. Zwart zich voor spant, kunnen we 2sgen: 't is af'. „Leve mevr. Zwart". Een daverend applaus, óók van het koor zelf. Tenslotte memoreerde spreker, dat hij hier op eigen bodem stond, wat vooral het werk- was van den pastoor dezer gemeente, den heer B. A. v. Kleef. Spr. hoopte, dat pastoor v. Kleef nog jaren lang het hoofd van de Egmondsche O. K. gemeente mog blijven. In verband met de opvoering van bo venstaande operette vernamen wij dat het meisje, hetwelk de rol van „Wortelmannetje" zou vervullen, eenige dagen geleden onge steld is geworden. Dank zij de actieve leiding, die in één dag een ander kind genoemde rol leerde, kon de opvoering door gaan. Hulde aan mevr Zwart—Jansen. BEVERWIJK. Herdenkingsbijeenkomst Mr. P. J. Troelstra. Zondagmiddag had in het gebouw van de vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den te Beverwijk een herdenkingsbij eenkomst plaats voor wijlen Mr. P. J. Troelstra, welke was belegd op -initiatief van de afd. der S. D. A. P. alhier. Na dankzegging voor de toezegging van het gebouw en de medewerking van den organist, den heer Kuit, gaf de voorzitter het woord aan den heer W. van de Vall, nadat de aanwezigen zich een oogenblik ter nagedachtenis van hunne zetels hadden verheven. Spr. schetste in korte trekken dpn zwaren strijd dien de leider der S p A P. steeds met geestdrift en onver saagd heeft gevoerd. Het was niet alleen strijd naar buiten doch ook in eigen lederen had hij dikwijls te kampen moeilijkheden te overwinnen. Door ziin groote liefde voor zijn idealen vond tij de kracht stand te houden. Dat zijn werk bij de massa werd gewaardeerd is meer dere malen gebleken. Ook wanneer hiï zelf meende, door de een of andere daad, niet de algemeene sympathie te hebben verworven (wie zou niet eens een misstap begaan) behield hij het vol ste vertrouwen. Om bloemen heeft Troelstra nooit gevraagd. Dikwijls kreet hij steenen voor brood. Daarna kreeg mevr. Miedema—Zon dervan het woord. Deze begon met te zeggen dat zij al meerdere malen een partijgenoot heeft moeten herdenken doch dat haar ditmaal de taak zwaarder valt dan ooit te voren, hetgeen aan spreekster merkbaar was. Troelstra, geboren uit welgestelde ouders, die na zijn studiejaren zich niet zijn groote gaven een goede positie zou hebben kunnen veroveren, koos den zwaren weg door strijd te voeren voor waarheid en recht en het op hooger peil brengen der arbeiders. Ook voor de rechten der vrouw heeft Troelstra hard gewerkt, spr. wees daar bij op het algemeen kiesrecht en sprak de hoop uit, dat de vrouwen van dat recht gebruik zullen maken, om het doel, wat Troelstra voor oogen had, te kunnen bereiken. Onder dankzegging aan Pieter Jelles Troelstra voor zijn grootschen arbeid beëindigde mevr. Miedema—Zondervan haar rede. Onder het spelen der internationale verlieten de aanwezigen, diep onder den indruk, het kergebouw. Postduiven. Postduivenvereniging „Steeds in spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 18 Mei een concours van uit Vilvoorde. Afstand 191 K.M. Gelost om 8 uur met hel dere lucht en zuidelijken wind. De eerste duiven kwamen als volgt aan: 8. Idem 10.55.14 „(Qatvjngen 4l&adlooz« telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN, Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind Handelsbank Fransché Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels' Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. (Cunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult, Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon, Petr, Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem, Eig, Scheepvaart Unie 1 Kon. Ned, Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdivideud. PROLONGATIE vorige koer. Vorige koers 102»/s U07, 183 1533/, 530 2993/, 1 lOi/s 112-/2 134 49Vs 853/, 296>/, 418«/2 713/, 1263/, 98V,„ 36U/16 1716/g 303 488 345 132 111.70 497s 1983/, 150 841/e 385 404'/, 160v8 1411/g 92 150 105 57/8 343/, 32 177'/, 69 621/n 837, 359 394 359 497, 22 114 222 52»/„ Koers van heden te pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 170 178 537 295-300 109 Va 109-10 1097« 110 110 132 133 133 133 292 292-3 293 295 4141-5J 4147,-6 414i/s-5 414-5 71 125-2 - 351/, 357,-è 35V4-j 353/8 1677a 478 478-81 481 4S0'ri- 340-2 343 1967, 1961/j 1957,- 147 401-2 4011/4-2 160 1401/9 139J-40 1397a 103 5»/i« 5% 1777,-8 1773/4 I 83 83 3617, 361 Va 360 371 393 394-5 .-.947a* 3597a 360V2 361-2 48 211/i 2U/, 21 Vis 51 51 50-1 51 Vi fExclaim. 2 pCt. heden 2 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen j Stockholm Oslo NIET OFFICIÉÉL New-York Italië Verige Koers op koers heden 3 tmr 1 8 12.09 12.08K/i, 59.347, 59.35'/, 9.753/, 9.75V, 1 34.72 t/a 34.72'/, 4 i 48.11 48.11 35.10 35.10 I 1 p 66.55 66.55 66.75 66.75 1 I 66.577a 66.577a A', t p 2.48U/,g 2.48i7ii i 13.04 13.04'/,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10