JONGEN Hlitfliib! oooo victoria-kn»..*».. AlIbNIlh! 2de Meisje, Elke kaart bevat |_3_| toegangsbewijzen 3e Meisje. Meisje Loopjongen, Leerling Winkeljuffrouw aankomende Bediende. Pension, Net Dagmeisje Slagersknecht, VICTORIA-THEATER. een net Echtpaar voor de keuken, Winkelbediende Slagersbediende. Sport Fiimnieuws Advertontiësi Onze gereduceerde prijzen zijn: Toegangsbewijzen Tweede Rang voor f 0.40 Toegangsbewijzen Eerste Rang - 0.60 Toegangsbewijzen Stalles j( o.90 Toegangsbewijzen Parterre of Zijbalcon - 1.35 Toegangsbewijzen Balcon sj 150 wacht niet tot den laatsten dag, want dan is alles uitverkocht. (182°)- Ingezonden stukken GNarktberichtew - Verloofd: «IE STAPEL, Iur. Stud., en J. FORMIJNE, Surnumerair der Registratie en Domeinen Nijmegen, St. Annastraat 142. Alkmaar, Geesterweg 11. V e r 1 o f d ADR. AMBAGTSHEER en Jb. LANGEBERG. 'Alkmaar, 27 Mei 1930. Voormeer 11. Westerweg 104a. Heden overleed in de St. Elisabeth stichting, na een langdurig lijden, onze lieve Vrouw, Moeder en Groot moeder MARIA ELISABETH HOFMAN—OUWENS, in den ouderdom van <36 jaar. Alkmaar, 27 Mei 1930. H. HOFMAN. N. J. HOFMAN. M. HOFMAN- SNOEK. N. HOFMAN. Barsingerhorn, H. HOFMAN Jr. A. HOFMAN— BEZEMER. B- z. a. 1 Juni. Inlichtingen bij Mevr. v. DAM, Jul. v. Stolberglaan. De Curator in het faillissement van K. E. PELS te Bergen (N.-H.) brengt ter kennis, dat bij be schikking van den E. A. Heer Rechter-Commissaris is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen met de daarop betrekking heb bende bewijsstukken uiterlijk den 29en Juni 1930 te zijnen kan tore moeten zijn ingediend; 2. dat de verificatie-vergade ring is bepaald op Woensdag 16 Juli 1930, des voormiddags ten 103/uur in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alk maar. Alkmaar, den 26 Mei 1930. De Curator: Mr. J. BELONJE, (Nassaulaan 41, Alkmaar). De Curator in het faillissement van DIRK GROOTES, vroeger wagenmaker en koopman, thans carrosseriebouwer, wonende te Heerhugowaard, maakt bekend, dat de schuldvorderingen onder overlegging der noodige beschei den bij hem moeten worden in gediend vóór 29 Juni a.s. en dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden in het Ge rechtsgebouw te Alkmaar op WOENSDAG 16 JULI a.s. voor middags te 10 A uur. De curator, Mr. C. SMAL, Alkmaar, 27 Mei 1930. Breadstraat 11. GEVRAAGD. Adres A. KOMMER, Koningsweg 14. Gevraagd een of vergevorderd leerling bij C. DE BEURS te Schoorldam. W m ATTCklTID I Kvenals het vorige jaar stellen wij voor de maand JUNI flTTPIITini 9000 Victoria-kaarteii TEGEN STERK VERLAAGDE PRIJZEN beschikbaar, Half en Hal* GEVRAAGD Zij, die kunnen koken, genie ten de voorkeur. Aanvangsalaris 600.per jaar met vrij kost, inwoning en g meeskundige behandeling. (P. G.) Aanmelding „Avondlicht" Hoorn. welke geldig zijn vanaf MAANDAG 2 JUNI tot en met 30 JUNI alle dagen, behalve Zondagen. Mevrouw CONIJN—SCHRÖDER Nassauplein 19 Alkmaar, vraagt wegens ziekte van het tegen woordige voor direct een net Aanvang der uitgifte van de 9000 Victoria-kaarten hedenavond 7 uur aan onze cassa. Zaterdagavond 10 uur wordt de uitgave onherroe pelijk stopgezet. Wij raden U daarom dringend aan, wanneer U van deze goedkoope kaarten wilt profiteeren, Gedurende de maand Juni brengen wij de mooiste filmwerken, w.o. ook GELUIDSFILMS. Wegens a.s. huwelijk van het tegenwoordige meisje, vraagt Mevr. VISSER—LANGEVELD, Emmastraat 1, een net voor dag en nacht. Aanmelding 's avonds na 7 uur. GEVR. NETTE KRUIDENIERS- pl.m. 15 jaar, per half Juni. Looa 814 gld. per week al naar geschiktheid. HAIJTEMA, LANGESTRAAT 107. GEVRAAGD. BANKETBAKKERIJ KOKKES. of LEERLING (mann. of vr.) ge vraagd en een LOOPJONGEN. WIJDEMANS Schoenmagazijn Magdalenstraat 16. gevraagd, tien gulden p. w. CARL KRÖGER, St. Jacob- straat 16. HANDELSKANTOOR. Voor spoedige indiensttreding gevraagd een flinke (m. of vr.) Soll. met opgaaf van ref. onder letter U 74 aan het bureau van dit blad. 2 jonge dames vragen voor '2 weken liefst bij particulieren in bad plaats Br. aan A. STUMPEL, Draafsingel, Hoorn. Gevraagd voor direct een aan komende Fa. H. VAN DE KAMER, Huigbrouwerstraat 12. TE HUUR GEVRAAGD. Een dame zoekt te Alkmaai voor een paar weken rustig tehuis met degelijk pension bij voorv keur in omgeving Nassauplein. Brieven met prijsopgave on der No. 7592 Adm. Handelsblad te Amsterdam. deed van eenige mutatie in het bestuur. De vroegere voorzitter, de heer G. Cloeck, had zich genoodzaakt gezien om wegens meer dere werkzaamheden en tevens om gezond heidsredenen de leiding van de vereeniging neer te legen, waarna het bestuur, dat de functies onderling verdeelt spr. verzocht het voorzitterschap te aanvaarden, terwijl de her Burger met het secretariaat belast werd. Spr. herinnerde eraan, hoe de heer Cloeck, de interval van zijn ziekte buiten beschou wing gelaten 7 a 8 jaar het voorzitterschap heeft 'waargenomen, in welken tijd spr. hem heeft leereu waardeeren in zijn functie van voorzitter; spr. kan taxeeren, wat de heer Cloeck, dank zij zijn organisatorische en oratorische gaven, ten bate van de vereeni ging gedaan heeft. Spr. zelf hoopte met zijn zwakke krachten voor de vereeniging te doen, wat hij kan doen en gaf drie hoofdlijnen aan, in welker richting de vereeniging in de toekomst zal moeten werken; eerstens moeten wij ons paraat houden tegen te sterke overheids-in- dwinging in onze zaken; tweedens zooveel mogelijk ontwikkeling van de leden tot on- derlingen incasso van dubieuse posten, waar over op de agenda van deze vergadering reeds een voorstel voorkomt. Bij de aanvaarding van het voorzitter schap zal spr. zijn best doen de vereeniging ie doen zijn een bloeiende vereeniging, waar over met eere in de stad zal worden gespro ken. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond, verzoekende eventueele klachten over de nieuwe telefoontarieven ter kennis van dit bestuur te brengen. Uit de discussie over dit punt bleek, dat vooral krui deniers e.d. nadeel van de nieuwe tarieven ondervinden. De heer Heuseveld concludeer de, dat de verlaging der abonnementskosten niet opweegt tegen de kosten van het 2A cent-tarief. Andere leden betoogden, dat zij yoordeel van de nieuwe regeling ondervon den, waarna de voorzitter het voordeel van deze tariefregeling in het licht stelde, welke een grooter aantal particuliere aansluitingen tengevolge had, hetgeen ook een groot belang is voor den handel. Besloten werd de resul taten nog eenige maanden af te wachten, om daarna een definitief oordeel uit te spreken. Op voorstel van de voorzitter werd geen gevolg gegeven aan het verzoek van de Ned. Bond van Ver, van Winkeliers, in koek, ban ket, chocolade en suikerwerken te Den Haag om deel te nemen aan of adhaesie te betui gen met de protest-actie tegen de winkelslui tingswet, welke begin juni in Den Haag zal gevoerd worden. Medegedeeld werd nog, dat een schrijven was ingekomen van de Bloemistenpatroons- vereeniging. Van de Laatbewoners was een verzoek om adhaesie binnen gekomen aan het adres aan den Raad, verzoekende asphalteering van de Laat. De voorzitter constateerde met genoegen, dat geen blijk van straten-politiek gegeven wordt. Spr. stelde voor aan het adres adhaesie te betuigen; of de zaak finantiecl gedekt kan worden, is een zaak, die de ge- meent e heeft uit te maken. Wij zijn als mid- aenstandsvereeniging moeten er voor zijn, dat eenstraat als de Laat geasphalteerd wordt. De heer Bruin wilde aan deze adhaesiebe- tinging het verzoek verbinden om het Ver- nrenkenoord te dempen. De voorzitter voelde h'er niet veel voor. De heer Cloeck stekte voor, de adhaesiebe- ytagiiig te doen vergezeld gaan van een ge documenteerd betoog met goede motieven om- "'Md- Conform besloten. De penninggmeester, de heer De Jager ;ht finantieel verslag uit over '29; de o?tvr iigstcu bedroegen f 679.55; de uitga s-mei eert batig saldo van 237.97, een- heen*.;op een spaarbankboekje staat 30.p7, Op de middenstandsbaak 1811.18. res"0'ii' werd hiervan 18CÜ.vooT een te zetten, tegen 4 Namens de commissie tot nazien der rekeningen rappor teerde de heer Elte, tot goedkeuring advi seerde. Conform besloten. De heeren Burger en de Raat werden als bestuurslid herkozen. De voorzitter leidde hierna in het voor naamste punt van de agenda: Maatregelen om te komen tot onderlinge incasso van dibi- euse posten. Spr. deelde mede, dat het in de bedoeling ligt een commissie of lichaam samen te stel len uit de Middenstandsvereenigingen te Alk maar, Heiloo en eventueel Bergen en Langen- dijk, welke gerechtigd is, dibieuse vorderin gen in rechte te verhalen. Natuurlijk zal de ze instelling eenig geld kosten voor de leden. Als er echter niet in wordt geslaagd de du bieuse posten te incasseeren, is men niets ver schuldigd, wanneer dit echter wel het geva'i is, betaald men 10 of, zoo lang gerechte- lijken weg gehandeld wordt, 30 om zoo doende de onkosten van het bureau te helpen dekken. Spr. herinnerde er aan, dat reeds meerdere dergelijke pogingen in de vereeni ging zijn gefaald, doch wanneer dit bureau opdracht krijgt om zeer streng op te treden en ook omdat, volgens spr., het thans finan tieel goed gebaseerd is, verwacht spr. van deze nieuwe instelling meer succes. Op een vraag van den heer Elte deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt, om ook dubieuse posten buiten de stad, op deze wijze te incasseeren. Na eenige discussie ging men er mede ac- coord, dat het bestuur de plannen verder uit werkt. Bii de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat de aangekondigde cursus in het etaleeren zeker voortgang zal vinden, terwijl op initia tief van de Kamer van Koophandel ook een 'curses voor winkelpersoneel, waaraan ook door patroons zal kunnen worden deelgeno men, zal worden gehouden. Op een vraag van den heer Heuseveld, deelde de voorzitter met het oog op de plan nen een busverbinding te krijgen van Alk maar naar Wieringermeer en -Waard mede, dat bij informatie bleek, dat er niet de minste kans op concessie bestaat. De spoorwegen houden, vooral omdat de groote lijn naar Duitschiand over de afsluitdijk zal loopen, de macht in handen. Hierna sluiting. HULDIGING IR. F. P. MESU. In verband met het feit, dat ir. ir. P. Mesu, rijkslandbouwconsulent, voorheen verbonden aan het rijksbureau voor de ontwatering en werkzaam in het Noorden des lands, zijn taak als zoodanig had neergelegd wegens zijn be noeming tot lid van 't (te Alkmaar te vesti gen) directorium, dat belast is met de droog legging en in cultuurbrenging van den Wie- ringermeerpolder, had zich een commissie ge vormd, welke Zaterdag te Zwolle den heer Mesu gehuldigd heeft De huldiging ge schiedde in het provinciehuis en stond onder leiding van de heeren Bloemen, lid van Ged. Staten, en ir. Louwens, secretaris van de Overijselsche Landbouwmaatschappij. Als gastheer namens de provincie trad op ae com missaris der koningin. Voorts was o.a. aan wezig mr. M. A. Harders, administrateur aan het departement van binnenlandsche za ken en landbouw. De heer Bloemen huldigde den heer Mesu voor het vele dat deze op ontwateringsgebied heeft verricht en bood hem namens een aantal vrienden en vroegere medewerkers een schil derij aan, voorstellende een oude Overijsel sche boerderij. Namens de regeering sprak de heer Meyer de Vries, rijksinspecteur voor de werkver schaffing in algemeenen dienst, woorden van dank voor hetgeen ir. Mesu ten behoeve van de werkverschaffing, meer in het bijzonoei voor wat betreft de vier groote gemeenten, heeft gedaan. Spr. deelde verder mee, dat de heer Mesu, op voordracht van nnnistei Ruy de Beerenbrouck, is benoemd tot officier in de Oranje-Nassauorde. Spr. overhandigde hem namens de commissie van huldiging de gou den draagmedaille van deze orde. Voo bracht hij de gelukwenschen over van oud- minister Kan. De commissaris der koningin en na hem verscheidene vertegenwoordigers van land bouwinstellingen en waterschappen spraken woorden van dank en hulde. Ook sprak de heer A. van Geelen, directeur der Utrecht- sche gemeentelijke arbeidsbeurs, die den heer Mesu namens de vier groote gemeenten dank bracht voor de toewijding, waarmede deze de belangen der werkverschaffing en van de te- werkgestelden heeft behartigd In zijn dankrede zeide de heer Mesu, dat hij flink heeft kunnen werken voor de ontwa tering en de werkverschaffing vooral door de groote medewerking van het departement van binnenlandsche zaken en landbouw, waarbij hij in het bijzonder gewaagde van de mede werking van de betrekken afdeeling. Paarden. De jaarlijksche harddraverij handicap te Heemskerk op de korte baan is vastgesteld op 11 September. Courses op Hilversum. Zondag zijn te Hilversum draverijen en rennen gehouden, die prachtig geslaagd zijn. Zoowel de opkomst der paarden als die van het publiek was zeer groote te noemen. De uitslagen, die wij aan de Ort. ontleenen, luiden als volgt Acacia-prijs, prijzendraverij 4e klasse. In geschreven en uitgekomen 10. 1. Trotteur v. H. van Zalinge (N. v. Leeuwen) 1820 M. in 2 min. 53 3/5 sec.; 2. Sir Kerrigan v. G. J. v. d. Elshout (C. F. Ockhorst) 1810 M. m 2 min. 54 sec. Niet geplaatst: Ghilene (1750), Robert E Lee (1810), Saffier (1810), Trotteur G (1810), Petite Amice C (1800), Roubadour (1800), Baucis (1800), Roulette Alpenroos-prijs, prij zendraverij 2e en 3e klassen. Ingeschreven 11, uitgekomen 8. 1. Radio S. v. Joh. Span (G. Ensing) 2040 M. in 3 min. 16 1/5 sec.; 2. Rempla^ante v. N. v. Leeuwen (eig.) 2040 M. in 3 min. 17 ^/5 sec. Niet geplaatst: Sister Patrick H (2020), Sir Axworthy K (2060), Omega (2060), Queen Ethel St. L. (2040). Ingehouden: Queen H. (2060) en Qurville Patrick D (2060). Anemonen-prijs, ren vlakke baan over 1400 M. Ingeschreven 7, uitgekomen 3. 1. Pommard v. P. J- Koneynenberg (G. J. Riem) 61 A A K.G.; 2. La Gecquée v. Jul. Segers (Bishop) 64 K.G. Niet geplaatst: Inan 60A K.G. Tijd 1 min. 32 1/5 sec.; VA lengte. Anjelieren-prijs, prijzendraverij le klasse Ingeschreven 8, uitgekomen 6. 1. Quitewell St. L v. C. F. Ockhorst (eig.), 2055 M. in 3 min. 2 2/5 sec.; 2. Vegrana v. Stal C (J. M. v d Berg) 2010 M. in 3 min. 2 4/5 sec. Niet geplaatst: Rolls Royd (2000), Queen G (2010), Quick G. (2000), Paulowna S (2000)- Aster-prijs, ren vlakke baan over 2100 M. Ingeschreven 6, uitgekomen 3. 1. Monobry v. C. Koning (H. Griffiths) 50 K.G-, 2. Cro- quette v. P. J. Koneynenberg (C. Pex) 57/4 K.G. Niet geplaatst Rosieres (57A). Tijd 2 min. 23 4/5 sec. Vier lengten. Azalia-prijs, heat-prijzendraverij 4e en ie klasse le heat: 1. Saffier, 1610 M., 2. Queen An- thonia 1670 M., beide in 2 min. 36 2/5 sec. Verder: Queen Ethel St. L. (1655), Prinses Duluth (1640), Prodigal St. L. (1670), Pene- lopee (1640), Nella Schoon (1640), Sador (1640). Gedistanceerd: Roulette (1625). 2e heat: 1. Prodigal St. L. in 2 min. 36 3/5 sec., Saffier, Queen Anthonia, beide in 2 min. 36 2/5 sec., doch wegens springen door Estek achter de 3e aankomende Prodigal geplaatst; vervolgens: Queen Ethel, Nella Schoon, Penelopée, Sador en Prinses Duluth. 3e heat (beslissing); 1. Prodigal St. L. v. G. Ensing (eig.) in 2 min. 34 1/5 sec Niet geplaatst: Queen Anthonia, Nella Schoon, Prinses Duluth, Queen Ethel St. L., Pene lopée en Sador, SORRELL EN ZOON. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De regisseur Herbert Brennon heeft een prachtig stuk werk geleverd toen hij voor de United Artists een film maakte naar het bekende boek van Warwich Deeping: Sorrell en Zoon. De vertooning heeft gisteravond op de talrijke aanwezigen grooten indruk ge maakt en men kan zich ook moeilijk een so berder en fijner weergave denken van de groote opofferende vaderliefde denken. Men weet hoe kapitein Stephen Sorrell na den oorlog in Londen terugkeert. Zijn hartelooze vrouw verlaat hem en Stephen blijft met zijn jongen Kit over. Voor hem moet hij nu .zorgen. Maar 't vinden van een betrekking' is zeer moeilijk. Ten Slotte moet hij wel een bediendenbaantje accepteeren in 'n klein ho tel. Maar door hulp van den heer Roland wordt hij eerst tweede en later eerste por tier in diens groote hotel. Alles duldt en vedraagt Stephen alleen om zijn zoon een goede opvoeding te kunnen ge\ en en 't is dan ook niet te verwonderen, dat tusschen vader en zoon een buitengewone vriendschap ont staat. 't Geluk lacht hun beiden toe als Kit het tot chirurg brengt en vader hoteleige naar wordt. Dan wil de vrouw die Stephen zoo liefdeloos verlaten heeft haar moeder rechten op Kit laten gelden, maar haar fijn opgezette plannen lijden schipbreuk. Als Kit met de dochter van zijn weldoener Roland is getrouwd, krijgt Stephen last van zijn borstverwonding in den oorlog opgedaan. En ten slotte is het eenige wat Kit voor zijn vader kan doen, hem een sterke morphine- injectie geven, die voor goed aan zijn lijden een einde maakt. Diep onder den indruk kan Kit dan terecht vragen: Hij deed alles voor mij en wat deed ik voor hem? De film is prachtig gespeeld. H. B. War ner maakte door zijn diep doorvoeld sober spel van den vader een schitterende creatie. De zoon wordt als kind gespeeld door den kleine Nickey Mc.Nan en deze doet het eenig. Als jongeling treedt de bekende en sympathieke Nils Ashter in zijn plaats en de ze acteur heeft zijn spel fraai en sober op dat van Warner afgestemd. Wij roemen ver der nog Anni Q. Nilsson een fijne verschij ning als de moeder en Carmel Myers als de geraffineerde hoteieigenares. De opnamen zijn keurig verzorgd. Het geheel verdient aller volle belangstel ling. Een journaal en een komische twee-ader gaan aan het hoofdnummer vooraf. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). DE ASPHALTEERING VAN DE LAAT. Geachte Redactie, In uw nummer van 17 Mei j.1. hebt U een geheel hoofdartikel aan den toestand van de verkeerswegen in Alkmaar en meer speciaal aan de Laat gewijd. In uw artikel hebt U de hoop uitgespro ken, dat de raad dezer gemeente tot asphal teering van dezen belangrijken verkeersweg zou kunnen besluiten. Indien dit besluit zou worden uitgevoerd, zou het gesloten weg dek eischen, dat de riolen, leidingen, kabels enz. in de trottoirs zouden worden gelegd, omdat het nu eenmaal ondoenlijk is een as- phaltbestrating voor ieder wissewasje open te breken. De raad heeft op dit punt nog geen enkel besluit genomen, al is het bekend, dat B. en W. afwijzend op het verzoek tot asphaltee ring hebben geadviseerd, c.q. zuilen advisee- ren. Het heeft daarom echter toch wel eenige verwondering geweid, dat in de Alkm. Cou rant van 23 dezer de directeur der gemeente werken vóór of op 30 Mei 1930 prijsopgaaf verzoekt voor het schoonmaken van het hoofdriool in de Laat. Volgens mijn bescheiden meening betee- kent dit een vooruitloopen op 's raads be slissing. Wanneer toch de raad tot asphaltee ring mocht besluiten, kan het geheele hoofd riool in het midden van de Laat vervallen en behoeft dus ook niet te worden schoonge maakt. De directeur der gemeentewerken schijnt er reeds bij voorbaat van overtuigd te zijn, dat de raad het verzoek tot asphalteering zal afwijzen, hetgeen toch wel ietwat vreemd aandoet. Met dank voor de plaatsing, EEN LAATBEWONER. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Mei 1930. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aard beien per doosje 1857 cent; Andijvie per 100 tusks 2.608.40; Asperges per 100 bos f 22—34; Bloemkool le s. per 100 st. 2031; Bloemkool 2e s. per 100 stuks f 12—18; Doperwten pei 100 pond 29; Kropsla per 100 stuks 0.502.30, Kom kommers pe rlOO stuks 817; Prei per 100 bos 6.50; Perziken per stuk 10 cent; Postelein per bakje 0.550.75; Peulen per 100 pond 43—47; Rabarber per 100 bos 37; Raapstelen per 100 bos f 1.30 1.70; Radijs per 100 bos 1.906.80; Selderie per 100 bos 1.203.60; Spina zie per bakje 0.70— f 1.55; Snijboonen per 100 pond f 49; Dubbele Spercieboonen per 100 pond f 53f 72; Tomaten per 100 pond A f 25; B 20; C f 21: CC f 11; Wortelen per 100 bos 7-16. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Mei 1930. Langendijker Groentenveiilng. Bloemkool le s. 20.70—22.80 per 100 stuks; Wortelen 5.80 per 100 bos; Deensche Witte Kool 0.30—f 0.90; Uien 1.10; Tomaten: A 47_ f 49; B 46.50; C 43.80- f 45.50; CC 16: Aardappelen: Schotsche muizen 14.80f 17.70; Drielingen f 13.60— 14.90; Kleine 4.30—7.80. alles per 100 K.G. Aanvoer: 35 stuks Bloemkool; 100 bos Wortelen; 5500 K.G. Deensche Witte Kool; 325 K.G. Uien; 3100 K.G. Tomaten en 900 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 27 Mei 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: Kaas. 19 stapels Fabriekskaas 38 50 31 stapels Boerenkaas 41. per 50 K.G.; 2 sta pels Commissiekaas f 39 per 50 K.G. In to taal 52 stapels, wegende 38000 K.G. Handel matig. Vee. 135 stuks Runderen, w.o. 180 vette, 11.20 per K.G.; 245 Melk- en üelde- koeien f 260—f 425; 10 Stieren, handel vlug; 57 stuks 100—250, handel matig; 61 Vette kalveren f 1.10—1.40, handel stug; 429 Nuchtere kalveren, slacht 10 35;fok f 1831, handel matig; 363 Vette varkens, voor de zouterij 0.68 0.72 per KG.; voor de slacht f 0.60 0.70 per K.G., handel matig; 92 Magere Varkens 22—46. hun-je! «iug; 349 Big gen 22--f 30. handel vlug; 361 Schapen 34—ƒ40, ha nedi stug: 668 Ijmsmiefeii !S f 26, handel stug: Y2 8ofcV»>r4 Kipeieren 4.25— 5.25; Eendeierei f 4.25; Piepkui kens 0.10-/ 2.25. Eiexveiling 43941 stuks Kipeiaien a 4.00 f 5.50; 638 stuks Kipeieren b f 3.80— f 4.40; 18417 stuks Eendeieren a f Broedeendeieren 4.403 NOORDSCHARWOUDE. 26 Mvi 1930. Peen 0.60; Roode Kool 1/WW 360, Deensche Witte Kool 0.60— f 1.00, alle# PCAanvoer: 525 f<0c^ Kool; 7500 K..G, Deensche Witte KooL M

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3